Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) schawo válasza dragon11 (#11797) üzenetére


schawo
titán

Százezer forintos költségvetéssel vegyél egy Beyerdynamic DT770-t vagy egy Audio Technica M50-t. Ezek jól illenek az általad hallgatott zenei stílusokhoz. A maradék ötvenezret költsd egy jobb, füleserősítős külső hangkártyára (Dac-ra). Összesen így jársz a legjobban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11802) dragon11 válasza schawo (#11801) üzenetére


dragon11
aktív tag

Rendben, én hiszek Nektek h ennyire fontos a hangkártya.. de ha mondjuk én youtubeon cska simán meghallgatok egy zenét, akkor is fogom érezni h fasza a rendszer?:)

illetve mi lett a denonnal, akkor azt elvetjük?
nemtudom, sennheisert akkor ilyen 60k kategóriában nem ? shure sem?
csakmert nekem ez annyira noname.:S

(#11803) Dave™ válasza dragon11 (#11802) üzenetére


Dave™
nagyúr

Youtube-ra ne költs 100k-t, mert felesleges.

dragon11: ha a kifinomult zenehallgatásra mennél, akkor én is azt mondanám, hogy tegyél alá normális rendszert, de mivel úgy tűnik nem ez a cél, ezért ne dimenzionáld túl a problémát. Vegyél egy könnyen hajtható mélyorientáltabb fejest (ha ez kell), meg alá valamit, ami viszonylag normálisan erősít és DAC is van benne, pl. Fiio E10. Az M50-et én inkább kihagynám, a DT770 32ohm jó lehet, illetve a Shure-ok is (440/840). Túl sokat nem érdemes rá költeni, mert a forrás oldalon agyoncsapod az egészet. Persze a youtube is jobban szól egy jobb rendszeren, csak kérdés mennyire lesz értelme az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#11804) fattyu válasza Dave™ (#11803) üzenetére


fattyu
veterán

nekem bejön ingyen...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11805) dragon11 válasza Dave™ (#11803) üzenetére


dragon11
aktív tag

ha mondjuk veszek egy 50ezres fejhallgatót, nem lesz úgysem jó magában semmivel szinte egy pár ezrestől ?:P

(#11806) schawo válasza dragon11 (#11802) üzenetére


schawo
titán

Van jó Sen is, HD25-1 II. De ezek sem noname cégek, mindkettő sok évtizede fejhallgatókat gyárt. Shure fülesei nem igazán passzolnak a zenei stílusodhoz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11807) vodkaboy22 válasza dragon11 (#11802) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Beyerdynamic nem hogy noname de a fejhallgató piac egyik TITAN-ja... Ha a Sennheiser az AMD akkor a Beyerdynamic az NVIDIA hogy értsd mekkora titán...
beyer

a reklám amit nem látsz sokat...
Tudod van az amikor a gyártó fizet tonnákat azért hogy a nyakába legyen a celebnek a beats és van az amikor a stúdióban lehet ott a beats de AZ ESZKÖZ az egy beyerdynamic... Mert a beats az nem zenehallgatásra van...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11808) dragon11 válasza vodkaboy22 (#11807) üzenetére


dragon11
aktív tag

Engem meggyőztél.. ez a 'legjobb' gyártó szinte akkor, ha ez az nVidia.:D
Csak vlhogy nem ismertem, érted.. de vlmirét a Sennheisert rögtön ismertem a titánok közül.:D

de inkább ez a beyerdynamic mint sennheiser, ugye ?

és mit érnék el azzal, ha vennék 85ért egy faszább beyert és csak az az asus xonar sima hangkártyával ?:P
nemtudom vlhogy semmi kedvem 40ezreket költeni a hangkártyára.:S vlhogy olyan hihetetlennek tűnik h ennyit dob a lattba

(#11809) #71562240 válasza Leonard (#11799) üzenetére


#71562240
törölt tag

A fül membránja (és a hozzá tartozó társzervek) nehezen viselik a tartósan feléjük érkező magasfrekvenciás hanghullámokat, hát még ha azok közelről érkeznek. A magasfrekvenciás hullámok sokkal kisebb hangerőn károsítják a membránt (és "társszerveit"), mint a mélyhangok, a fájdalomküszöb is sokkal alacsonyabban van a magasfrekvenciás hangok esetében. Na most a fejhallgatózás (és fülhallgatózás) esetében éppen az történik, hogy folyamatosan, hosszú időn át magasfrekvenciás hagokkal bombázzuk a fülmembránt irdatlan közelről. Ez a membrán számára kis hangerőn is iszonyú megterhelő. (Értsd, a fejhallgatózáskor a zenében levő mélyhangok is magasfrekvenciás hangként valósulnak meg, csak azért hallod mélyhangnak, mert nagyon közelről érkeznek a füledbe, és a füled-agyad kompenzál, tehát akusztikai csalódás révén működik a technológia. Kipróbáltad már nyilván,, hogy ha a fej-/fülhalgatót közelebb nyomod a füledhez-füledbe, akkor mélyebbnek hallod a zenét, pedig ugyanazok a hanghullámok érkeznek a füledbe, illetve ha leveszed a fejedről a készüléket, akkor hallhatod, hogy milyen magasfrekvenciásan szól valójában.) Az "agybadugós" fülhallgatók a fül membránja számára az iszonyat legmagasabb fokát képezik, nagyjából törvényszerűen károsítja a hallást a tartós használatuk, kis hangerőn is. Ezenkívül megemlíthetjük, hogy a fej-/fülhallgató felfekvése a fül részegységein előbb-utóbb fájdalmat okoz a felfekvés helyén, és az kisugárzik a fül egészébe és környékére, ami szintén megzargatja a hallásmechanizmusunkat, mert az agyunk kompenzál ilyenkor és visszahat a működésre. Stb.

A zárt versus nyitott fejhallgatók fájdalom- és károkozó hatásai közötti lehetséges különbségekre vonatkozó kérdésedre értelmesen összefoglaltam a tudnivalókat, azt fogadd meg az igaz.

(#11800) Gerpop_27 "Mit tudtok ajánlani?" Kezdésként a topikösszefoglaló elolvasását.

[ Szerkesztve ]

(#11810) vodkaboy22 válasza dragon11 (#11808) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Valóságban a "hangkártya" drágább dolog .. Pl egy 25-35ks fejeshez 30-40ks cucc remek feljebb lépve. 60-70ks fejeshez nagyon jó egy 100ks rendszer. 150-200ks fejeshez már azért illik egy 250ks rendszer és egy 300ks hoz legalább 450ks hangkártya illik... Hangkártya allatt itt azért már sokkal többet értek
SPDIF átjátszó - SPDIF külső DAC - IC kábel - Fejhallgató erősítő.
Pl nekem a "rendszerem" kb 100k-ban van a fejesem újonnan igaz 100k lenne de sacperkb 4-ed annyiban van mivel vintage és kicsit fel újjítottam.
Pedig ennyit dob.
De itt feljebb ajánlottak jót.
32Ohm-os Beyerdynamic DT770
Ha akarsz veszel hozzá egy Jobb USB külső DACAMP-ot. Szíved joga hogy értelmesen kihasználsz egy drága fejest vagy nem... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11811) Leonard válasza #71562240 (#11809) üzenetére


Leonard
tag

Kimerítő válasz, köszönöm, a tanácsodat pedig megfogadom.

Leonard

(#11812) vodkaboy22 válasza #71562240 (#11809) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Khm ennek jó részével nem értek egyet.

Fletcher-Munson görbék ala legfelső 120phon-os határ a fájdalom küszöb:
10kHz fölött sokkal magasabban van mint 4-5Khz-nél.

Az meg édesmind1 hogy a hangnyomás az milyen forrásból honnan érkezik ha a közvetlen fülednél nagy akkor az ugyanolyan ciki mintha 10méterről jön és odaérve nagy vagy 10millitől jön és odaérve nagy...
És nincs különbség hatásmehanizmusban a dobhártyának hogy kis frekis hang vagy nagy frekis ha hat akkor hat...
Te se tanultál sokat erről...
De amiben van valami az a zárt térben való visszaverődés. Ugyebár ha zárt fejes/füles akkor a hang a dobhártyádról/füledről visszaverődik és ez növeli az összbelső nyomást így nagyobb a statikus nyomás is (van statikus és van dinamikus a dinamikus a zene) na most a zárt fejeseknél akár 1-5%kal nagyobb is lehet a statikus nyomás, ami sokaknak zavaró. Ez ugye nyitott fejeseknél nincs jelen ott nincs magasabb statikus nyomás ami kvázi előfeszíti a dobhártyát.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11813) kolosanyi válasza dragon11 (#11808) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyetértek Dave™ véleményével. Ne bonyolítsd túl. Egy FiiO E10 szerintem bőven elég lesz neked forrásnak, 20 ezer forintért megkapod újan és nagyságrendekkel jobb, mintha integrált hangkártyáról hallgatnál zenét. Fejhallgatóban meg valamelyik mélyorientáltat válaszd, kaptál egy csomó ajánlást. Jó lehet a Beyer is, de én nem vetném el az M50-et se, a Shureok viszont egyáltalán nem mélyorientáltak, neked az a basszus kevés lesz szerintem.
Továbbá még mindig javaslom, hogy ne márkában, hanem típusban gondolkozz. Simán lehet, hogy az adott gyártó egyik modellje nem tetszik, a másik meg igen. Ahogy az is, hogy egy számodra noname fejhallgató hangját annyira megszereted, hogy le se akarod tenni. Ne a külsőségekre hagyatkozz, nem a kiralatba állítod ki a láncod, hanem saját magadnak rakod össze. A hangja kell, hogy örömet okozzon elsősorban.

Szerk.: Ja, és könyörgöm, a YouTubeot felejtsd el. Ez olyan, mintha a méregdrága sportkocsidat román csempészbenzinnel tankolnád, mert ahhoz egyszerűen és olcsón hozzájutsz. Ha már streamelsz, akkor hasznalj pl Deezert, oda jó hanganyagokat töltenek fel.

[ Szerkesztve ]

(#11814) #71562240 válasza vodkaboy22 (#11812) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amit Leonardnak írtam, az mind igaz, és nem mellesleg értelmesen van megfogalmazva.
Általában nem szoktam reagálni, hogy teletömöd a zagyvalékaiddal a topikot, jelen esetben azonban kifejezetten életveszélyes, amit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#11815) vodkaboy22 válasza #71562240 (#11814) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Légyszi linkelj akkor pár tudományosan elfogadott írást (igazán akkor elfogadott ha impaktfaktoros publikáció)... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11816) #71562240 válasza vodkaboy22 (#11815) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd még az utólag beírt kiegészítő mondatomat az előző hsz.-emben, mint tanulságot.

(#11817) mandarins


mandarins
csendes tag

Tudnátok ajánlani, akár más-más árkategóriából olyan fejhallgatót, ami elsősorban játékokhoz és internetes beszélgetésekre ideális? Lényeges lenne, hogy nagyon kényelmes legyen. Köszi

(#11818) #71562240 válasza mandarins (#11817) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kezd a topikösszefoglaló elolvasásával.

(#11819) dudika10 válasza vodkaboy22 (#11812) üzenetére


dudika10
veterán

Éppen eltalálja, és pont akkor kötsz bele? :))

A magas frekvenciára érzékeny szőrsejtek a "külvilágra" is érzékenyebbek.
Ez az oka annak is, hogy a korral "elveszítjük a magasabb frekvenciákat".
Teszteld a szülőket, nagyszülőket vagy az idős szomszéd bácsit, hogy ki milyen frekvencián veszíti el a szinuszos jelet.

Az viszont teljes ostobaság, hogy az IEM vagy a fejhallgató használata eredően roncsol.
A hangnyomás roncsol, ha nincs hangnyomás, nincs roncsolás magas frekvencián se.
Az igazán nagy veszély, hogy csak a füleddel érzékelsz, és az még cinkos is a játékban, mert alkalmazkodik, így nyugodt szívvel tekered a hagerő gombot max állásba.
Azért kampányolnak az orvosok a fejhallgató és fülhallgató ellen, mert úgy a legkönnyebb megvédeni az embereket, ha nem is használják.
Viszont amíg ésszel használjuk, addig semmivel nem károsabb, mint bármi más.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11820) baluka26 válasza dudika10 (#11819) üzenetére


baluka26
veterán

Nő az aktivitásod, vége a félévnek?:)

Például sokkal károsabb, amikor régi típusú vonat fékez az állomáson, mint akármennyi zenehallgatás. Van, hogy egész vonatúton cseng mindkét fülem tőle. Aztán hülyének néznek emberek, ha már vonat érkezése előtt fogom a fülemet...:D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11821) krichd1 válasza mandarins (#11817) üzenetére


krichd1
addikt

Az hogy kinek mi számít nagyon kényelmesnek, az erősen szubjektív és fejméret, fejforma függő. Csak próbával lehet eldönteni.
Sennheiser HD800-al nagyon nem lőhetsz mellé. :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11822) mandarins válasza #71562240 (#11818) üzenetére


mandarins
csendes tag

Elnézést. Még új vagyok itt, nem vettem észre az összefoglalót.

(#11823) dudika10 válasza baluka26 (#11820) üzenetére


dudika10
veterán

Az elmúlt 2 hétben napi 10-12 órákat korrepetáltam... de most, hogy minden tanítványom levizsgázott, majdnem az összes privátomat megválaszoltam, és ma éppen nincs dolgom, így írogatok össze-vissza. :P

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11824) baluka26 válasza dudika10 (#11823) üzenetére


baluka26
veterán

Korrepetálás, javítgatások...talpraesett ember vagy bakker :D
Órát nem tartasz még?! :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11825) fi:zi'k válasza baluka26 (#11824) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De, tart! :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11826) dragon11 válasza kolosanyi (#11813) üzenetére


dragon11
aktív tag

Értem.:)

Akkor egy FiiO E10 fejhallgató erősítő mellé ez a megbeszélt Beyer és kész is, jó lesz?:D
de am én youtuben hallgatok legtöbbet zenét:D máshova fel sem teszik, virágbolti verziót meg nehézkes beszerezni olyanokból, amik alig vannak fenn...

(#11827) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Üdv újra!

Beújítottam egy Sennheiser HD 25-1 II. Adidas Originals editionnal.

Gondoltam megosztom az első benyomásokat. :)

Eddig egy HD 202-t és egy HD 555@595-t használtam, valamint korábban volt egy Sony MDR V700-am is.
Főleg a diszkóspulthoz kellett valami megfelelő teljesítményű, illetve strapabíró fejes. A sony miután sikeresen széttört a technics dj-rp1210 volt alternatíva, de végül a seni mellett döntöttem.

Ami elsőre feltűnt, hogy szinte pehelykönnyű, felvéve komfortos, viszont mivel nem öleli körbe a fület, még szoknom kell.

A pioneer djm 500-as keverőre kötve a fejhallgató hangerőpotijával félhangerőn is üvölt a fejemben, ugyanakkor a külső zajokat teljesen kizárja. Eddig a HD 202-nek, ill. a sonynak is jobban oda kellett tekerni, hogy megfelelően halljam a zenéket a mixhez. A mélyet is jobban szereti, mivel az előzőek már hasonló beállítás mellett torzítottak.

35k-ért jutottam hozzá, megítélésem szerint megérte az árát. Remélem a következő 10 évben nem kell lecserélni. :)

Ha valaki hasonló célra fülest keres, csak ajánlani tudom. :C

üdv: mad

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11828) #71562240 válasza dragon11 (#11826) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem lesz jó. A tanácsok alapján hallgass meg alaposan minél több mindent, és azután válassz, aszerint hogy neked mi tetszik. Látatlanban semmit ne vásárolj, főleg hifi készüléket ne, főleg ilyen drágát ne. Láthatod, a tanácsok is sokszor homlokegyenest ellentmondanak egymásnak, mert kinek-kinek más az ízlése, más a tapasztalata. A fejhallgatózás (mint a hifi egyik ága), erősen szubjektív műfaj.

(#11829) vodkaboy22 válasza dudika10 (#11819) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tudtommal az is mindegy milyen frekvencia ha nagy a hangnyomás akkor az lehet 10Hz- 1kHz- 10kHz...
Az meg megint más hogy korral a hallás frekvenciatartománya szűkűl és föleg a teteje, de ez annál is meg van aki az életét a hegyekben élte le és a leghangosabb a lónyerítés volt amit hallott meg annál is meg van aki gyárban dolgozott és nagyflexxel csiszolta a hajólapátokat 12 órában... (bár ott hamarabb tompul az egész freki tartomány és megy át süketbe szegény manus... )
Ugyebár a hangteljesítmény független a frekvenciától és az számít hogy mekkora hangteljesítményt kap a dobhártya... (Erre van is több cikk.) A hangteljesítmény meg arányos a hangnyomással, de nem a frekivel.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11830) Ribi válasza dudika10 (#11819) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én úgy tudom, a hirtelen nagy difi ami igazán káros, emiatt is szar a tuc tuc, mert az hirtelen lökéseket ad.
Pl egy sugárhajtású motor az konstans hangos és ahhoz tud valamennyire alkalmazkodni a füled. De a gyárban is kalapácsolnak ami megint lökéseket ad és igen káros. Nyilván nagyfater 70 évesen szarabbul hallott, de az sem mindegy, hogy valaki fülhallgatóval 30 éves korára lényegesen tönkre vágta a fülét.

[ Szerkesztve ]

(#11831) #71562240 válasza Ribi (#11830) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sok minden "igazán" káros, többek között a hirtelen differencia is. (De az nem függ össze a zárt fejhallgató versus nyitott fejhallgató problémával, illetve általában a fejhallgató problémával.)

(#11832) vodkaboy22 válasza Ribi (#11830) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hirtelen nagy hangváltozás >> nagyfrekvenciás hangkomponens ergo...
Hát egy robbanás lökéshullám ugyanúgy káros pedig az azt mondják ha epicentrumtól távolabb vagy de elég nagy a lökéshullám akkor 2-3kHz-es változásnak felel meg ez nem nagyfreki mégis kaputt hallás...

De ahogy kivettem a szavadból nem álltál még sugárhajtású vadász gép alatt ami kis magasságon repült el fejed felett... Na én felettem kb 50-100méter magasan szált el egy mig-25-ös a maga 45tonnájával és a világ 2 leggyorsabb és baromi nagy turbojet hajtóművével képzelheted hogy még a szar is rezonált bennem...
A tuctuc-al nem a hang milyensége a probléma egy dobszóló akkor nem szar? Hanem az a baj hogy a tuctuc kedvelők nagyon hangosan szeretnek zenét hallgatni slusz pasz..

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11833) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy a repülő jót tesz, hanem a zaj milyenségére próbáltam utalni. Nem az erősségére.
Sőt egy szöget versz a füledbe az biztos a legrosszabb :W
Azonos hangerejű tuc tuc, vagy valami viszonylag kiegyensúlyozottabb közül a tuc tuc károsabb.
De itt látom van pár audiológus, szóval nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#11834) dragon11 válasza #71562240 (#11828) üzenetére


dragon11
aktív tag

értem, de miskolcon hol lehet hallgatni füleseket?:D

(#11835) moszat_


moszat_
csendes tag

sziasztok
Szeretnék egyjó fejhallgatót venni zenehalgatásra néha tv, nézésre, de inkább zenére. Ami a keret 14000 ft és a Sony MDR-XB600 ami árban és tudásban a legjobbnak tűnik ezen az árszinten. Szerintetek?

(#11836) #71562240 válasza dragon11 (#11834) üzenetére


#71562240
törölt tag

Abban a vidéki kis porfészekben is van például Media Markt. Nyilván jóval szegényesebb a választék. mint a Westendben vagy a Mammmmmutban Budapesten, de azért kell lenni egy-két komolyabb fejhallgatónak ott is, amikből tapasztalatokat meríthetsz, hogy mi merre hány óra.

(#11835) moszat_ Kezd a témaösszefoglaló elolvasásával. (Mellesleg az XB600 a többség szerint nem igazán.)

[ Szerkesztve ]

(#11837) dragon11 válasza #71562240 (#11836) üzenetére


dragon11
aktív tag

már vtam, ki van rakva egy elromlott beats meg 5-10ezres sennheiserek.XDDDDDDDDD nagyongáz

(#11838) #71562240 válasza dragon11 (#11837) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor tényleg vidéki porfészek. :D Utazz fel Budapestre, 100ezer forint helyes elköltéséről dönteni szerintem megér egy utat, bár nem ismerem az anyagi helyzetedet. Stoppal ráadásul ingyen van az út.
Fejhallgató Pláza, Hangbarlang, Nomono..., a két említett Westend, Extreme Audio...

(#11839) baluka26 válasza #71562240 (#11838) üzenetére


baluka26
veterán

Vagy utazzon, vagy vegyen használt jóságot, amin nem tud bukni (mint én szoktam régebben).

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11840) moszat_ válasza #71562240 (#11836) üzenetére


moszat_
csendes tag

A kezdőtémát már 3x olvastam el :R De nem igazán tudom mit vegyek van valami ötlet mert azt írták páran nekem hogy minél nagyobb a tartomány amit tud kezelni a fejhallgató annál jobb itt a sony 5-22000 ig kezel mig a többi a mit néztem 20-20000 ig.. Nem tudom mit számít ez. Legfőképpen a telefonommal használom majd egy htc desire hd vel.

(#11841) dragon11 válasza #71562240 (#11838) üzenetére


dragon11
aktív tag

Jaja. Mindenképp megyek föl nemsokára:D

őőő. ha vennék egy faszább zárt fejhallgatót, pl azt a beyer dt770 prot olyan 50e körül, de nem vennék hozzá dac-ot, szar lenne, szinte semmivel nem változna mert az integrált hangkártya meg sem tudná hajtani normálisan?:D
csakmert annyira gáz kidobni egy dobozkára 30ezreket:S

(#11842) fi:zi'k válasza #71562240 (#11838) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

fejhallgatópláza=extreme audio

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11843) baluka26 válasza fi:zi'k (#11842) üzenetére


baluka26
veterán

Én egyszer voltm a Soproni úti boltjukban (bátyámnak fejegységért autóba), de csak Beats meg AKG volt kint kb, viszont abbol sok. Meg a bolt is k. szép.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11844) fi:zi'k válasza baluka26 (#11843) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az AKG nagyker a tulaj, de azóta bővítettek elég sokat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11845) baluka26 válasza fi:zi'k (#11844) üzenetére


baluka26
veterán

Mikor bővítettek? Én ilyen március eleje magasságában voltam ott.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11846) #71562240 válasza moszat_ (#11840) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A kezdőtémát már 3x olvastam el." Ez azonban a kérdéseden nem látszik. Kérdezz megválaszolhatóan.

(Az, hogy a gyár mit ír a fejhallgató frekvenciatartományáról a specifikációba, az nagyjából nem jelent semmit, nem utal semmire, általában hazugság is. Sokféle tulajdonság számít egy fejhallgató esetében, többek között a frekvenciatartomány is, de azt nem a fejhallgató gyári adataiból ismerjük meg.)

(#11842) fi:zi'k Igen, ez egy tautológia volt részemről... :D

(#11845) baluka26 Múlt héten elég sokminden volt az üzletben a polcokon, igaz jellemzően kissé drágán. És főleg a "divatosabb" márkák-típusok.

[ Szerkesztve ]

(#11847) dudika10 válasza vodkaboy22 (#11829) üzenetére


dudika10
veterán

A dobhártyának valóban mindegy és ha nagy a hangnyomás akkor is mindegy, de nem (csak) erről beszélgetünk. :N
Az idegi halláskárosodás esetén a folyadék mozgása teszi tönkre a szőrsejteket melyek közül a magas frekvenciákért felelősek a legérzékenyebbek. Ha azok tönkremennek, akkor onnantól az általuk lefedett frekvenciatartomány érdektelenné válik a páciens számára.
Az érzékenységük az oka a korral történő halláskárosodásnak is magas frekvencián és annak is, hogy a magasabb frekvenciás hangok nagyobb kárt okoznak. De mint írtam korábban is, nincs nagyságrendi különbség ebben az esetben, értelmes hangerőn (ahogy írtam, általában abban egyetértenek az orvosok, hogy 75-80dB napi 8 órában egy emberi élettartam alatt nem okoz jelentős károsodást) hallgathatsz csak magas frekvenciákat tartalmazó hanganyagot is, nem lesz semmi bajod.

Érdekességnek végszóként: kb. 1 éve lehetett arról olvasni, hogy valamilyen hatóanyaggal (ezt emlékeim szerint nem kötötték a nagyközönség orrára) őssejteket szőrsejtekké alakítottak, és állatkísérletekben teljesen süket emlősök részben visszanyerték hallásukat. Az emberkísérleteket akkor még távolinak mondták, de mindenesetre van ilyen irányú kutatás.

(#11824) baluka26: most utasítottam vissza 3 tanszéket a következő félévre. Sajnos nincs elég időm. :(
Egyébként picit régebben kezdtem a korrepetálást mint a javítgatást. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11848) moszat_ válasza #71562240 (#11846) üzenetére


moszat_
csendes tag

akkor írom utcán is szeretném hordani(legtöbbet ott),főleg zenehallgatáshoz,filnézéshez, vezetékest max 14000 ig, zártat mindenféleképpen, mikrofon nélkülit, amit szeretnék inkáb mélyhangban legyen jobb meg középtartományban, a túlzott magas hangokat annyira nem szeretem . Amin gondolkodtam eddig buxton, akg,sony. De ha van ötletetek ajánlatotok szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#11849) vodkaboy22 válasza dudika10 (#11847) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Véletlen áramlástechnikai gépekből nem korrepetálsz? :DD Kicsit sok ez nekem úgy nem volt gépész alapképzésem... ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11850) kolosanyi válasza baluka26 (#11820) üzenetére


kolosanyi
veterán

Közlekedtél már a Fogaskerekűvel? Na az valami iszonyat... :DDD

dragon11
Véleményem szerint kezdésnek ezzel az összeállítással jársz a legjobban. Túl sokat nem áldozol rá, de hatalmasat ugrasz előre mégis hangminőségen az eddigiekhez képest. Ha viszont valamilyen oknál fogva nem tetszik az egész, legalább nem buksz rajta százezreket. Ez is megeshet, volt már példa a topiclakók között, akinek nem tetszett pl az E10 hangja. A többség szerint teljesen jó azért az árért, szerintem is, nekem is egy ilyenem van jelenleg. Belépő kategória, de ahhoz képest kifejezetten korrekt a hangja.
Egyébként abban igaza van kammerernek, hogy látatlanban ne vásárolj. Mivel nincs tapasztalatod, nem tudod mihez viszonyítani az egészet, nem tudod magadnak belőni, hogy mire számits. Mindenképp hallgasd meg az adott láncot vásárlás előtt. Lehet, hogy a Beyer nem fog tetszeni, vagy pl az E10-ről számodra nincs jó hangja, de egy másik DAC/AMP-ról meg baromira bejön. Ugyanez igaz lehet minden komponensre (még a kábel is számít, bár ezt félve jegyzem meg, mert erről vitáznak a fórumban). A Youtubeot meg tényleg felejtsd el. Hiába állítasz össze egy jó láncot, ha ilyen hanganyagot szólaltatsz meg róla. Ehhez teljesen felesleges ennyit költeni, egy 6 ezer forintos Maxell Retro DJ is jobb hangot produkál annál, hogy ilyen tré minőséget hallgass. Akkor inkább vegyél olyat, ha azon nem változtatsz, komolyan.

Reagálva a lentebbire is: igen, szar lesz alaplapiról. Ha sikerül kiválasztani egy erősítésigényes fejhallgatót, akkor jó esetben csak szarul szól, rosszabb esetben halkan is, extrémebb fejesek meg sehogy se. Ideiglenes megoldásnak, rövid ideig elmegy, de ha semmiképp nem akarsz forrásra költeni, akkor tényleg felesleges a drágább hangkeltő. Pláne youtubeos zenékhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.