Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha vki nagyon pirosra vágyik. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11402) DBAtti válasza Catman (#11376) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Az Urak nagyon elszálltak itt a kényelem - ár vonalon :DDD
Ha nyitott is lehet, akkor nálam egyértelműen egy Beyerdynamic DTX910, de akkor ne hallgasd meg, mert nem lesz az asszonyé :N Kistesója a DTX 710, azt még nem hallottam. Szemüveges használatáról nem tudok nyilatkozni.
Ott van még a Sennheiser HD229.
Ezt küldeném (#11365) Xaels HSz-ére is. Nem bass-head, hangja, kényelme 16k-ér jó, utcára pláne. Hátránya nálam a külső és az anyaghasználat, leginkább a kábelét félteném, mert az nagyon vékony.

re: (#11400) Sopi
Shure SRH440, és ATH M40 az én két jelöltem.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11403) matyi94 válasza Sopi (#11400) üzenetére


matyi94
senior tag

Lehet, hogy neked kenyelmesebb lesz. A parnajat siman kicserelheted masikra pl. 840-esere vagy 940-esere. Egyebkent sokunknak inkabb a fejpant kenyelmetlenebb, mint a parna, de ezen is lehet javitani, felpatentolhato szivacsos belessel. A hangja viszont karpotol mindezert, raadasul konnyen hajthato.
@ (#11402) DBAtti: En ha suliba megyek, napi 4-5 orat legalabb rajtam van a fejhallgatom, de inkabb tobbet. Azert ilyen hosszu idonel mar komolyan kellemetlen is lehet ha valami nem kenyelmes. Nekem szemely szerint a fejem is megfajdul, ha egy kenyelmetlen fejes 15 percnel tovabb van rajtam.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#11404) DBAtti válasza Sopi (#11400) üzenetére


DBAtti
aktív tag

+ Az SRH 440-en én kényelmetlenségi rangsorban a fejpántot hangsúlyoznám ki leginkább. Értem, hogy van akinek úgy amblokk tök kényelmes, de engem megskalpolt. Aztán mondták már azt is, hogy előtte kell állítani, meg máshogy felrakni, sok más típusnál nincs ilyen bajom, ergo nálam ez igenis rossz tervezésnek minősül, illetve széles a fejem.

re: (#11403) matyi94
Értem én mit mondasz, de 10-20k volt a megjelölt keret, ez eléggé hamar eszkalálódott Senn HD800-ig ;)

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11405) Dorien válasza fi:zi'k (#11401) üzenetére


Dorien
veterán

Már passzolják is el a nyereményt? :)
Vagy ez egy másik?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11406) MakkeR^ válasza szakibá... (#11397) üzenetére


MakkeR^
tag

+ (#11394) contaxg
(#11397) szakibá...

Köszi!

(#11407) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Foobar-hoz nincs valami nagyon alap EQ amivel visszatudnam venni a treblet egyel?

(#11408) Kashim válasza juhiimi (#11407) üzenetére


Kashim
őstag

Alapból a DSP managernél a beállításokon belül tudsz equalizert adni a listába, de ez nagyon off.

(#11409) Xaels


Xaels
félisten

20K körül most milyen zárt supra-aural fejesek vannak amikkel érdemes foglalkozni? Főleg utcára, BKV-ra való használatra. ATH-WS55 kihúzva mert nagy a fejemre, K450 van de a hangja nem igazán nyert, például Sentenced-et nem is tudok hallgatni vele a sok mély miatt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11410) DBAtti válasza Xaels (#11409) üzenetére


DBAtti
aktív tag

részemről lásd: (#11402) DBAtti
Sennheiser HD229. Gyakran ki vannak állítva nagyobb mindenes műszaki boltokban (BestByte, MM, Euronics, akármi).
Persze meg tudom érteni, ha nem szimpatikus. XD

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11411) Xaels válasza DBAtti (#11410) üzenetére


Xaels
félisten

Nincs nekem bajom egyik márkával sem. Mondjuk ez a típus kifejezetten nem tetszik meg elég nagynak tűnik, szerintem ez is belecsúszna a fejembe, de egy próbát megér. Más esetleg?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11412) Audison válasza fi:zi'k (#11401) üzenetére


Audison
senior tag

30k-ért odaadja.. újonnan az tényleg nagyon jó ár!

[ Szerkesztve ]

(#11413) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

K501-hez hasonló karakterű zártat tudtok ajánlani?
Nem lenne baj, ha 50nél nem nagyon lenne drágább. Jöhet ebayről, head-firől, bárhonnan.

(#11414) krichd1 válasza Blackhole13 (#11413) üzenetére


krichd1
addikt

Talán AKG K550.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11415) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni körülbelül 40-50ezer forint között fejhallgatót. Miket tudnátok ajánlani?

Mire használnám (Prioritási sorrendben):
-Zenehallgatás (Elektronikus vokálos, Ritkán pedig élő hangszerelt zenéket hallgatok)
-Filmnézés/Játék Xboxon vagy PCn

Elvárásaim:
-zárt, kényelmes
-lehetőleg legyen rajta mikrofon vagy moduláris kábelek legyenek hozzá (headsetként utcán is lehet használnám)
-cserélhető kábele legyen
-megjelenésre szép legyen
-és persze szépen szóljon

:))

Segítségeteket előre is köszönöm!

Dávid

(#11416) kolosanyi válasza fi:zi'k (#11401) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem még nem is csúnya, bár én nem venném. :D

(#11417) fi:zi'k válasza vargapdavid (#11415) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A mikrofonról inkább mondj le. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11418) vargapdavid válasza fi:zi'k (#11417) üzenetére


vargapdavid
tag

Igazából headset megoldáson gondolkodtam, mint Beats Audio by Dr. Dre Studio fejhallgató-n is található, nem pedig a fejhallgató oldalán található lehajthatós változatra..

[ Szerkesztve ]

(#11419) Blackhole13 válasza krichd1 (#11414) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Rajta van a listán, esetleg más ajánlat? A könnyű hajthatóság nem feltétel.

(#11420) fi:zi'k válasza vargapdavid (#11418) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sejtettem, hogy ilyesmire gondoltál, de ha lemondasz róla jóval több modell közül választhatnál. Persze, ha fontos, akkor fontos.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11421) RetepNyaraB válasza vargapdavid (#11418) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mivel ostoba vagyok de szeretek belepofázni, ajánlom soxeretettel az enyém.
Headset, zárt, egymadzag (cserélhető), korrekt felépítés (bőr+fém), ez is szól úgy mit a Beats és nem jön szembe minden sarkon valami barom common junkie fején :K [link]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11422) Zoli133 válasza RetepNyaraB (#11421) üzenetére


Zoli133
őstag

A hangjáról egy kicsit bővebben írhatnál, mert 5k-ért is kapni olyan fejhallgatót ami úgy szól mint a bítsz.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11423) ntomka


ntomka
nagyúr

De rég jártam erre. Nem sok időm van, termelitek a hozzászólásokat. :))

ツ Headphones on - World off

(#11424) vargapdavid válasza RetepNyaraB (#11421) üzenetére


vargapdavid
tag

Ász vagy! Köszi szépen.. :)
Te hol vetted, hol lehet kapni? Garanciát mennyit kaptál rá? :)

(#11425) RetepNyaraB válasza Zoli133 (#11422) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Van róla teszt elég sok...
Én kezdem megszeretni, főleg a 84 euróért, amibe került használtan.
Kényelmes (bár supra aural), van basszusa de nem tépi le a fejed (ez nekem pozitívum), elég részletes hangkép (kategóriához képest persze).
Telefonon Poweramppal szép telten szól (headsetnél ez elég fontos :) ) és elég kellemesen kizárja a város zaját.

-nagy hangerőn kicsit összefossa magát és dobozos lesz (beszűkül a tér, kiabál)
-magas hangok enyhén préselősek (zenekari vonósokra gondolok, nem tucc-tuccra)
-bonyolult hangképeknél kicsit zavarba jön (pl szimfonikus metál sok vonóssal, fúvósok, durva zúzós alappal körítve+ének).
-Nem szereti különösebben a Yamaha CDX-495 lejátszóm, ellentétben a 20 éves Philips CD-614-gyel :P

Összességében egy Fidelio X1 minden tekintetben agyonveri, de kétszer annyiba is kerül. :U

(#11424) vargapdavid@ német Amazonon használtan, asszem no garancia (csak a két hetes csere), de nem emlékszem. Viszont újan is jóval olcsóbb, mint itthon :((

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11426) vargapdavid válasza fi:zi'k (#11420) üzenetére


vargapdavid
tag

Tudnál akkor ajánlani esetleg mikrofon nélküli változatokból? :))

Előre is hálásan köszi.. :R

(#11427) fi:zi'k válasza vargapdavid (#11426) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

40-50E között, újonnan:
AKG K550 (kis szerencsével)
Audio-Technica M50
Beyerdynamic Custom One Pro
Beyerdynamic DT770 Pro LE
Shure SRH840

Még gondolkozok, de majd jön még mástól is ajánlat, biztosan.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11428) guppy válasza ntomka (#11423) üzenetére


guppy
őstag

Lefekvés előtt mindig nyugtató olvasgatni, fejessel a fejen, jó zenét hallgatva ;)

(#11429) baluka26 válasza ntomka (#11423) üzenetére


baluka26
veterán

Jaja, el vagy tűnve tom!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11430) freelanced


freelanced
addikt

Szerintetek ha vezetékes fejhallgatót veszek, jobban járok egy valami nem gamerrel meg egy hangkártyával? Vagy egy gamer meg egy hangkártya is jó? Pl. Razer cuccok...

Mint írtam átnéztem a listát, de nem tudtam dönteni, hogy melyek lennének jók géphez. Max 28 van rá és akkor kártyástul...

De meghallgatnám, hogy 20-ért kártyával mit kapok.

Köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11431) fi:zi'k válasza freelanced (#11430) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gémer nem. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11432) Bodz


Bodz
Topikgazda

-->!!!<--

(#11433) ntomka válasza guppy (#11428) üzenetére


ntomka
nagyúr

Asszonnyal "nyugodni" még jobb. :P

baluka26: Durván sűrű volt az utóbbi hónap...

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#11434) baluka26 válasza ntomka (#11433) üzenetére


baluka26
veterán

Ne felejts el pihenni azért! ;)
Nekem is szopó volt sok zh meg vizsga miatt, de végre pihenő van..itt az idő nyári melót szerezni :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11435) DEJVID


DEJVID
őstag

Nekem meg kezdődnek a durva kocsmázások. A héten már volt egy 15 órás.

(#11436) guppy válasza DEJVID (#11435) üzenetére


guppy
őstag

azzal azért óvatosan, nekem már nem egy haveromnak kellett kórházba járni hasonló okokból, bár gondolom nem ma kezdted és tudod mit csinálsz :N

[ Szerkesztve ]

(#11437) baluka26 válasza DEJVID (#11435) üzenetére


baluka26
veterán

Majd kinövöd :D
Ma ittam egy üveg sört kelkáposztfőzelék után, és ciki-nem ciki kutyasétáltatás elején éreztem az alkohol hatását. Nem iszok bebaszásért, csak ízvilág miatt. Olyan jó sörre meg ritkán van péz.

Egyébként leszóbeliztél vagy mi?
Nem is dicsekedtél még seholsem eredményekkel :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11438) hm74


hm74
aktív tag

Ha valaki éppen [Shure SRH840 vásárlásán] gondolkodik ...

(#11439) DEJVID válasza baluka26 (#11437) üzenetére


DEJVID
őstag

Nekem aztán biztosan nem ciki, valahogy ha sötétedés előtt iszom, az első sörtől már majdnem berúgok.
Szóbeli hétfőn lesz, a törin nem izgulok, a magyar valószínűleg mókás lesz, de igyekszem vele, az infó nyilván nem gond. Írásbelikből az infót nem néztem át eléggé, ezért csak 67% lett, a matek 97, a többi nem számít, de azok is bőven jók. Köszi az érdeklődést. :)

guppy: Óvatosan csináljuk, majdnem végig csak sör megy, és az sem eszeveszett tempóban.

[ Szerkesztve ]

(#11440) tg44 válasza vargapdavid (#11426) üzenetére


tg44
csendes tag

Esetleg megpróbálhatnál annak utánakeresni, hogy ha eleve a "normális" fejhallgatót amit itt ajánlanak eltávolítható kábellel keresed, akkor a razer electra vagy más hasonló termék kábelét keresed hozzá (azon tuti van mic és tuti eltávolítható). Megpróbáltam utánakeresni, de nem egyszerű, nem egy tömeggyártással készült dolog...
Esetleg n+1. megoldás lehet az, hogy veszel egy amúgy a telefonoddal jól működő agybadugós fülest mikrofonnal/vezérlővel, és az agybadugós rész eltávolításával, és némi kézügyességgel átváltoztatod kábellé, bár ez tuti hogy a kinézet és a hangminőség rovására megy...

(#11441) baluka26 válasza DEJVID (#11439) üzenetére


baluka26
veterán

Mennyi pont kell?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11442) DEJVID válasza baluka26 (#11441) üzenetére


DEJVID
őstag

240 :'D

(#11443) -Faceless- válasza DEJVID (#11439) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az a matek k...a jó, grat!
Nekem eltolták szerdára, mert a magyartanár nem ért rá..

[ Szerkesztve ]

(#11444) matyi94 válasza DEJVID (#11439) üzenetére


matyi94
senior tag

Grat! Nekem 64 lesz az emelt matek szobelivel :B

Legyen szép napod!

(#11445) Dorien válasza freelanced (#11430) üzenetére


Dorien
veterán

Ha jó ár/érték arányt akarsz, akkor próbálj ki egy Superlux HD-681 EVO-t. :)
Külön hangkártya nélkül is szép hangja van, én egy régi Sanyo magnóról hajtom.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11446) Leonard


Leonard
tag

http://old.oktopus.hu/index.php?WG_NODE=WebHirek&WG_PARENTOID=NSTf_1671f9b&WG_OID=NSEf_b152af3
de hogyan kell azt gyakorolni, hogy ne a fejben, hanem a fejen kívül halljuk a zenét? - nekem most olyan, mintha az együttes tagja lennék, nem pedig mint közönség... :)

Leonard

(#11447) schawo válasza Leonard (#11446) üzenetére


schawo
titán

Üdvözöllek a fejhallgatózás világában. AKG K1000-rel lehet ilyet gyakorolni, minden más a két fül között szól. :)

Oktopus link miért került oda?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11448) Dorien válasza schawo (#11447) üzenetére


Dorien
veterán

Biztosan, mert odarakta. :)

Nekem ez a "hifis hangzás" kifejezés abszolúte nem tetszik a cikkben. A hi-fi magas hanghűséget - vagyis színezettség nélküli, természetes hangzást jelent, míg ők pont a HD650 mesterséges színezettségét akarják kifejezni vele.

A kékszilva azért sárga, mert még zöld. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11449) fi:zi'k válasza Dorien (#11448) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"A hi-fi magas hanghűséget - vagyis színezettség nélküli, természetes hangzást jelent" - ez inkább a "stúdió hangzás" lesz. Lásd pl Genelec.
Tehát a hifi - HD650 párosítás szerintem rendben van.

A szilva meg nem lila? :P

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11450) RetepNyaraB válasza Leonard (#11446) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De milyen elvetülten ocsmány a HD800 :Y

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.