Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) DBAtti válasza BomiBoogie (#11489) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Én is hozzáböfögök egy kicsit: amit az 5.1-ről érdemes tudni, hogy legtöbb esetben nem valós 5-6 hangszóval, hanem 2 hangszóró + egyéni gyártói szoftveres hókuszpókkal operáló darabok. Tehát ugyanúgy sztereók. A hókuszpók és a sok színes matrica, amit kifizetsz a "GAMER" fejhallgatókért. Gyakran még kényelmetlenebb is, de hangban mindenképp inferior portéka azonos árú sztereó rokonaihoz viszonyítva.

A nagy játékosok szeretik, azt mondják jobban hallanak ezt-azt, lábdobogás helyét, stb. Ez addig tök szuper, míg játszol. Aztán meghallgatnál egy zeneszámot, lekapcsolod a szoftvertuningot, mert ott csak ront a helyzeten, és marad egy gyenge, de max átlagos minőségű hangod. Köszönöm, de :(

Neked van egy hangkártyád, amihez jár már eleve szoftveres virtuális 5.1, így nem vesztegetném ilyesmire a pénzem. El sem merem képzelni, milyen lehet, mikor ráereszted a hangkártya gyártó és a fejhallgató gyártó szoftverét egyszerre... természetesen minden lehetséges plusz effekttel, EQ-val, esetleg a játékban is valami + virtuál tuning --> BROÁF :o :U

Szóval nem igazán kedveljük az 5.1 fejhallgatókat errefelé.

Az én jelöltjeim:
- Shure SRH 440, ha kényelmes;
- Audiotechnika M40, szerintem fejbarátabb, tovább viselhető darab
Mindkettő könnyen hajtható, akár utcán is elkísér.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11502) BomiBoogie válasza DBAtti (#11501) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm.

Tudom, hogy gémer és hype, de nem írnak rosszakat például a Razer Tiamat 2.2-ről sem. Ez nem 5.1-es.

Vagy itt szentségtörés ilyeneket előhozni? :D

(#11503) vzsryl válasza BomiBoogie (#11502) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez a Razer-t egy IT-s oldal tesztelte.
Ha rendes fejhallgatós tesztekre vagy kíváncsi, akkor a Head-fi-t és az inner fidelity-t tudom ajánlani első körben.
Razer-ből én eddig csak a Barracuda-t hallottam (20k volt anno). Borzasztó. A 6k-ért vásárolt Maxell Audio Wild-omat sem közelíti meg hangminőségben...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11504) schawo válasza BomiBoogie (#11502) üzenetére


schawo
titán

Nem szentségtörés, mert nem érzelmi kérdés. Egyszerűen gyér hangminőség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11505) drzozo válasza vzsryl (#11503) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem az egyik legszarabb, ezeréves terméket kellett volna kipróbálni akkor. Így én is könnyen alkotnék véleményt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11506) fattyu válasza drzozo (#11505) üzenetére


fattyu
veterán

ja mert a hangminőség az körfüggő....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11507) tiadam


tiadam
csendes tag

Én egy olyan fejhallgatót keresek, amit általában komolyzene vagy jazz/funky hallgatására használnék. Tehát egy semlegesebb hangzás érdekel, de kristálytiszta, mert meghallom a zörejeket és a recsegést. Laptoppal és Samsung Galaxy SIII vagy esetleg később újabb tipusú telefonnal használnék. Árban 20-30 ft között gondolkodom, de ha esetleg van valami, ami nekem való esetleg drágább. Zenész vagyok, elég jó a fülem szeretem a jó hangminőséget. Köszi!

(#11508) drzozo válasza fattyu (#11506) üzenetére


drzozo
senior tag

Nyilván nem. Kiragadtál egy szót, miközben a mondat egészét és lényegét kellett volna értelmezned. Gratulálok.

De hogy megértsd. Sennheiserből is van bőven szar, hallgathatatlan, ahogyan a Razerből is.

(#11509) DBAtti válasza BomiBoogie (#11502) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nos, elkezdtem olvasni, de nem fejeztem be, nagyjából a közepénél megálltam, megmondom miért: nagyon szépen leírja a cikk szerzője, hogy ez egy játékokhoz fejlesztett fejhallgató, NAGYON mesterkélt térleképezéssel, ami bele van építve (nem lehet kikapcsolni sem ha jól értem). Szerintem belül is áramkör bűvészkedik. Aztán jön még hozzá hozzá a 2 "subwoofer", ami gondolom "házimozis" dübörgő mélyeket produkál.

Itt egy zeneszerető ember sikítva beleállítja a billentyűzetét a monitorba. :D
Szóval akkor lehet jó, ha szereted az (agyon)effektezett hangzást játékokhoz, filmnézéshez. Nem ítélem el, aki megveszi, de zenét hallgatni rajta eretnekség.
+ Az ilyen cikkekkel az a gond, hogy amíg nem ismered az író preferenciáit és tapasztalatait, addig amit ír a hangminőségről semmit nem mond. Árulkodó jel, hogy azzal kezdi, eddig állandóan agybadugós fülest használt (de az is lehetne mondjuk akár Shure SE535, csak feltételezem, hogy ennél kommerszebb). Nos ehhez a nem ismert FÜLhallgatóhoz méri a cikk során a Tiamatot.

Nálam most épp Gary Moore szól a hangfalakról (életmű végig), és mindig eszembe jut a kotvány kis aktív zajforrás vs. erősítő + rendes hangfal kombó közti eltérés, és hogy fejhallgató soha nem lesz hangfal. Na valahogy így nem lesz soha "rendes" sztereo fejhallgató ebből a Razerből sem. Céleszköznek megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11510) contaxg válasza drzozo (#11508) üzenetére


contaxg
veterán

Sennheiserből szinte csak az van! Ráhibáztál! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11511) baluka26 válasza contaxg (#11510) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem meg csak Beyerből van szar. De hát ízlések és pofonok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11512) vodkaboy22 válasza baluka26 (#11511) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Most akkor mondjam hogy mind2ből van jó bár sennheiserből talán pár darab :) Sokkal feljebb az árlétrán mint beyerből :) Mert mondjuk beyerből 50k környékén és alatta is csak jobb fejes van mint senniből (Szerintem)
Engem meg a shure nem fog meg se a 440 se 840 (ezeket hallottam.)

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11513) BomiBoogie válasza DBAtti (#11509) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a részletes véleményt. Tehát, ha komolyabb zenében gondolkodok, akkor még mindig a Shure SGH 440 lenne a minimum, eszerint?

(#11514) SOAD19 válasza DBAtti (#11509) üzenetére


SOAD19
addikt

"és hogy fejhallgató soha nem lesz hangfal."

Valószínűleg, de lehetne kisebb is a különbség a két eszköz által nyújtott élmény között, ha egyre több binaural felvétel jelenne meg, gondolva a fejhallgatós rétegre. :(((

(#11515) vzsryl válasza drzozo (#11505) üzenetére


vzsryl
nagyúr

2009 tavaszán vásárolta lakótársam. És annyi tűnt fel, hogy az albérletben használt teszkós, Technika 900Ft-os headsetem alapvető hangminősége is jobban tetszett. Annyi szólt a Razer javára, hogy a térhangzása jobb volt játékban. Zenét hallgatni abszolút nem lehetett vele. Aztán a gazdája kapott egy Philips SHP-8000-es sztereó fejest, ami úgy 15k-s kategória, de hangminőségben 5k-t érne, de azonnal észrevette Ő is, hogy mitől döglik a légy, és polcra tette a Razer-t.
Na, de még meghallgatok újabb, csodálatos gamer fejeseket is. Kíváncsi vagyok. De tudomásom szerint csak a Beyerdynamic MMX 300-as tud értelmes hangot produkálni, de az is túl van árazva, mert tulajdonképpen egy DT 770-es mikrofonnal.

(#11513) BomiBoogie: SRH, és van más alternatíva, de ezen az áron ez a best buy.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11516) Dorien válasza BomiBoogie (#11513) üzenetére


Dorien
veterán

Hallgass meg több darabot is. Pl. Hangbarlang, Media Markt, stb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11517) hm74 válasza tiadam (#11507) üzenetére


hm74
aktív tag

Ha tényleg kifinomult hallásod van, akkor 20-30 körül nem kapsz kielégítően tiszta hangzást, pláne akkor nem, ha nem szánsz súlyos tízezreket DAC-ra és füleserősítőre, a kábelezést már ne is említsem.
Jó választás a Shure SRH440 kicsivel 20 felett, de azért az se egy high-end.

(#11518) vodkaboy22 válasza hm74 (#11517) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem hiszem, hogy 100alatti rendszernél a kábelezésre sok ezret kéne költeni de felette sem találom értelmét a drága tápkábeleknek vagy csuda ezüst IC kábeleknek. Saját vélemény.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11519) schawo válasza hm74 (#11517) üzenetére


schawo
titán

S3 vonalon már jól el lehet indulni. 440-nél sokkal jobb fülesekkel is jól elvan. És a 440 nem egy megvetendő fos. 5 éve 40-ért sem lehetett ilyen hangminőséget kapni. A hallgatható kategória akkoriban 50 körül kezdődött. Az elmúlt pár év azért nagyon elkényeztetett mindenkit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11520) hm74 válasza vodkaboy22 (#11518) üzenetére


hm74
aktív tag

De van értelme kábelezésre költeni, ez meg az én tapasztalati véleményem.

(#11521) vodkaboy22 válasza schawo (#11519) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez nem is baj a drágább gyártók is hátha "észhez" térnek és lejjebb viszik az amúgy is mesterségesen magasan tartott áraikat. Pl Fingom nincs hogy miért kerül egy sennheiser hd600-as 100k-ba amikor kb az anyag és gyártási költsége 10kba is fölül becsült és ne mondja senki hogy a mérnöki munkát kell megfizetni azt már rég megfizették... Akkor egy HD558-os?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11522) hm74 válasza schawo (#11519) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem is azt mondtam, hogy fos, de ha egy 200k áru fejesről azt mondhatjuk, hogy kristály tiszta, akkor 20-ért csak jó hangú, de kompromisszumos (amúgy élvezhető) fejeseket kapunk.

(#11523) vodkaboy22 válasza hm74 (#11520) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem is azt mondtam, hogy a gyári fingbél kábelt kell használni ami a 3méterre lévő telefont is fogja hanem azt mondtam hogy sok ezret nem kell költeni... :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11524) vzsryl válasza vodkaboy22 (#11521) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mond neked valamit az a szó, hogy presztízs? :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11525) vodkaboy22 válasza vzsryl (#11524) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mond de a mesterségesen magasan tartott árak pofátlansága kicsit bosszantó :W
Persze drágább meg jobban megtervezett de itt a hifi-s cuccokon nem 5-8szoros a presztízs hanem 10-20szoros ami sok... Gógyszer iparon kívül kevés más ilyen magas haszonkúlcsú ipar van.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11526) Dorien válasza hm74 (#11517) üzenetére


Dorien
veterán

Azt azért hozzátenném, hogy a "kifinomult hallás" és a "zenei hozzáértés, műveltség, ízlés" nem feltétlenül fedi egymást. :) Nálam mindig a zene volt az alapvető fontosságú, a hangkeltő technika erősen másodlagos volt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11527) schawo válasza hm74 (#11520) üzenetére


schawo
titán

Számomra egy 50ezres IC olyan, mintha a fogamat húznák, akkor is, ha hallok minőségi javulást. Előbb költök lejátszószoftverre 15-t a jobb hangért, mint kábelre. :) Most is filléres GAC1 prót és MTK villanydrótot használok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11528) vzsryl válasza vodkaboy22 (#11525) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mégis megveszik. Ezek a gyártók tele vannak pénzzel, és költenek piackutatásra is. Így a piachoz viszonyítva lövik be az áraikat. A Sennheiser a legnevesebb gyártó ebben a szegmensben. Azt ad el, amit akar, és annyiért, amennyiért akar. Nincs mit szépíteni a helyzeten.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11529) vodkaboy22 válasza vzsryl (#11528) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez így van sajnos. De kicsit több konkurenciával értelmesebb vizek felé is mehetnének az árak.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11530) Dorien válasza vodkaboy22 (#11525) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem ez mindenhol így van. :)
Lehet szó autóról, ruháról, cipőről, kávéról, borról, vendéglátásról, akármiről... Nem baj, ha az ember szenvedélyesen szeret bizonyos dolgokat, de sokaknak mindez csak presztízs, hogy felvághassanak a többiek előtt. Na belőlük élnek ezek a magas haszonkulccsal dolgozó "prémium" gyártók és szolgáltatók - meg a Dr. Dre-féle Beats. :) Miért adnának valamit olcsóbban, ha sokkal többért is megveszik? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11531) contaxg válasza vzsryl (#11528) üzenetére


contaxg
veterán

Sokkal kommerszebb (gagyibb??) fele hajlik a Seni piacpolitikája mint pl. a Beyeré.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11532) vodkaboy22 válasza contaxg (#11531) üzenetére


vodkaboy22
addikt

EZ sajna igaz a senni elszált... Egy hd555 30-40ért sok ... törik hajlik és nem hoz olyan hangot mint az ára. 100kért van értelmes senni de az drága 100körül már jó hogy értelmes fejest adjanak... Aztán megint feljebb ott a HD700-as megint a HD600-asról feljebb érve gagyibb érzetet ad és helyben próbáltam HD700-at és HD580-at hát... A HD700-as sok mindenben levolt maradva és talán a nyitotthoz képest erősebb basszus volt a pozitívja egyedül... Aztán HD800-as (félre értés ne legyen nekem nagyon tetszik), de 300k-ért lehet egy elektrosztatikus vagy egy jó magneplanar (sokat nem hallottam) sokkal jobban megérné... Ez a baj a sennivel.
A HD555 se lenne rosz mert nem az de annyiért? De a beats-et meg hadjuk mert az nem csak az árához képest szar hanem mindenhogyan... ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11533) DEJVID válasza vodkaboy22 (#11532) üzenetére


DEJVID
őstag

Az én láncomról az 580-nak nekem elég a mélye. (Elektronikushoz azért szinte mindig megkívánom a Sony-t.) Milyennek számít ez úgy általában?

[ Szerkesztve ]

(#11534) vodkaboy22 válasza DEJVID (#11533) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem is van elég mélye nem azt mondtam hogy nincs elég, hanem hogy a HD700-aban több volt pedig az is nyitott volt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11535) krichd1 válasza vodkaboy22 (#11532) üzenetére


krichd1
addikt

Az elején zavar van a hozzászólásodban. A HD558-at adják 40eFt fölött kicsivel, amit nem ér meg. A HD555-öt már jó ideje nem gyártják. A HD555 idején a Sennheiser még nem volt ennyire elszállva az árakkal. Ha jól emlékszem újonnan kicsivel 20eFt alatt meg lehetett kapni általában a HD555-t, amennyiért jó vételnek számított a maga idején. Ha most a HD558-at adnák ennyiért, megérné, bár erős konkurenciája lenne mai felhozatalban.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11536) hm74 válasza vodkaboy22 (#11523) üzenetére


hm74
aktív tag

és (#11527) schawo-nak is:

Igazatok van, nem kell egy 50k árú DAC és AMP közé félmilliós színezüst IC, de 100k alatti hifi rendszerbe is legalább 10-20k körüli madzag (akár IC, akár USB vagy koax) kívánatos, mert a teszkós párszáz forintos zsinórok miatt nem tud érvényesülni az elektronika valódi tudása.

(#11507) tiadam
Tényleg jók a Shure fejhallgatók és elégedett lennél a 440-essel.

[ Szerkesztve ]

(#11537) hm74 válasza schawo (#11527) üzenetére


hm74
aktív tag

Milyen lejátszó SW-t preferálsz?
Én foobart használok, és azt én is meghallom, hogy jobb hangot produkál mint pl a VLC vagy a Winamp. Persze EQ kiiktatva, mert az csak szarkenegetésre való.

(#11538) vodkaboy22 válasza krichd1 (#11535) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na igen zavar. HD558-at akartam mindenhol írni sorry

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11539) vodkaboy22 válasza hm74 (#11536) üzenetére


vodkaboy22
addikt

10-20k körüli madzagot 100k-s fejes szetben annyira nem látom értelmét mint a tyúkot olvasni tanítani :DD 10-20k-val jobb DAC-ot véve fényévekkel vagy jobb helyen... 1-2 méteres IC kábel 2000 pénz (4*350ft profi RCA csati + jó mikrofon dupla szigetelt kábel. ) USB 800ft (2*200ft csati + jó kábel fél méter mikrofon 4erű.). vagy coax 1000 (2*350 rca csati és jó kábel) azt sanyi több nem kell...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11540) schawo válasza hm74 (#11536) üzenetére


schawo
titán

Nem ötvenezres rendszerem van. A teszkós és a 20k között sok lépcső van, és előre soha sem biztos, hogy egy 20ezres IC jobb, mint egy 5-10ezres. Sok kísérletezés és cserebere visz csak előre a kábelkérdésben. Viszont nincs kedvem annyit bohóckodni vele. Digitális problémák sokkal jobban bosszantannak, mint az analóg IC-k.

A studiós cuccok között is csak Mogamit használok, és oda nem is tervezek jobbat.

(#11537) hm74
Audirvana Plus (Mac OS X)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11541) hm74 válasza vodkaboy22 (#11539) üzenetére


hm74
aktív tag

Ha Te így ítéled meg az általad eddig hallottak, tapasztaltak alapján, akkor járd ezt az utat ...
A hifisek közti legélesebb viták leginkább kábel fronton zajlanak. Én a "kábelbarát kaszthoz" tartozok, sok kábelt próbáltam, hallgattam, sőt még magam is építettem, árnyékoltam, stb... sokszor megtapasztaltam, hogy mennyi tudnak hozzáadni, vagy éppen elvenni a hangminőségből.

(#11542) Ear001


Ear001
addikt

Van egy angol úriember, ( vicces fényképek róla és alkotásairól itt) bizonyos Russ Andrews. Főleg hifi kiegészitőket, kábeleket gyárt és forgalmaz. Ő rendszeresen demonstrál úgy nagy angol hifi kiállitásokon, hogy két 3000 fontos rendszer van a szobában, Az egyik 2700 fontnyi elektronika, a maradék drót, a másik meg 300 fontnyi készülék, persze régi, használt cucc, de akkor is eyszerű, alapfokú dolgok, a többi 2700 font meg az ő drótja-állványa-firlefranca. Még sose olvastam vagy hallottam olyat, hogy a 2700 fontnyi elektronika szólt volna jobban... :C

(#11543) schawo válasza hm74 (#11541) üzenetére


schawo
titán

Én inkább a kábel-immunis kaszthoz tartozom.

(#11542) Ear001
300 fontból össze lehet hozni egy olyan full analóg rendszert, ami 300 fontnyi jó kábellel is jobban szól, mint egy másik 2700-as digitális gyenge 300 fontnyi kábellel. Az ilyen összehasonlításoknak se füle, se farka.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11544) hm74 válasza schawo (#11540) üzenetére


hm74
aktív tag

akkor ugyebár "ablakok"-hoz nincs ilyen SW :((

[ Szerkesztve ]

(#11545) guppy válasza vodkaboy22 (#11532) üzenetére


guppy
őstag

a HD800 jelenleg a dinamikusok csúcsa és "flagship" modell is, valamint egyedülálló pl a driver kialakítása is, biztos nem volt olcsó vagy egyszerű kifejleszteni, talán ilyen okokból kerül annyiba, amennyibe

(#11546) schawo válasza hm74 (#11544) üzenetére


schawo
titán

Ott is vannak a foobarnál jobb hangú lejátszók. Pl. aimp3, jplay

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11547) hm74 válasza Ear001 (#11542) üzenetére


hm74
aktív tag

:C
ilyen sztorikat már én is hallottam

(#11548) hm74 válasza schawo (#11546) üzenetére


hm74
aktív tag

köszi, ezeknek utána járok

(#11549) #71562240 válasza Dorien (#11526) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Azt azért hozzátenném, hogy a "kifinomult hallás" és a "zenei hozzáértés, műveltség, ízlés" nem feltétlenül fedi egymást." Ha nem is feltétlenül, de általában fedi. Nagyon ritkán működik az egyik a másik nélkül. Ilyen szempontból, aki olyat mond, hogy "Nálam mindig a zene volt az alapvető fontosságú, a hangkeltő technika erősen másodlagos volt.", az nagy valószínűséggel nem zenét szokott hallgatni, hanem más egyebet, ritka a kivétel - lehet, hogy te épp az egyik kivétel vagy, nem tudom miket hallgatsz. (No meg persze vannak a szegények, akiknél a szegénységük miatt, kényszerből "másodlagos" a hangkeltő technika.)

(#11539) vodkaboy22 "10-20k körüli madzagot 100k-s fejes szetben annyira nem látom értelmét mint a tyúkot olvasni tanítani 10-20k-val jobb DAC-ot véve fényévekkel vagy jobb helyen..." Néha ez is igaz lehet, de általában az ellenkezője az igaz. Egy 100ezres készülék mellé, a minimum, hogy egy 10-20ezres szintű kábel odatartozik. Én kb. 10-15ezres kábelt tennék a 100ezres készülék mellé, ez a minimum (de nálam a maximum is), a kábelhívők azonban általában sokkal drágábbat, és nekik is megvan a maguk igazsága.

[ Szerkesztve ]

(#11550) hm74 válasza #71562240 (#11549) üzenetére


hm74
aktív tag

Minden itteni fórumlakó szeret zenét hallgatni, hacsak nem valami marketinges (vagy egyéb ügynöki :D ) hátsó szándékkal monitorozza az itteni beírások tartalmát. Közös célunk, hogy megvitassuk, miként lehet szeretett zenéinket még nagyobb élvezettel meghallgatni. Azt teljesen rendben van, ha valaki szőrszálhasogatóan törekszik a tökéletességre (amit soha senki sem fog elérni). A zene is fontos és a technika is. Mindenkinek vannak technika undoros időszakai, amikor csak a zene számít, aztán kis idő múlva buzgón elkezd fejleszteni.

(#11549) kammerer
Én is ezzel kábeles hozzáállással tudok egyetérteni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.