Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) fattyu válasza mateFLASH (#12350) üzenetére


fattyu
veterán

miért nem lehet elolvasni az első hszt? vagy lenyitni az összefoglalót?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12352) skatebab válasza dudika10 (#12349) üzenetére


skatebab
tag

uh köszi de ez jó kérdés,nem találtam infót róla a specifikációk közt hogy milyen a jack bemenete,de ezt nem lehet M.o.-on kapni? attól függ milyen típusú a bemenetem olyan típusú kábel /"Headset Splitter Adapter"/ kell?

Igyunk barátaim yo-ho!

(#12353) mateFLASH válasza fattyu (#12351) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

jogos. bocs

(#12354) dudika10 válasza skatebab (#12352) üzenetére


dudika10
veterán

Ha van egy telefonhoz adott gyári headset-ed, akkor gyorsan kiderítheted, hogy milyen kell, a telefonokról könnyen meg lehet találni általában, hogy mely kiosztást használják. Ha az adott telefon az apple-féle lábkiosztást használja, és a headset tökéletesen működik a laptoppal, akkor a laptop is az apple-féle kiosztást használja.
A probléma az, hogy az apple-féle kiosztás esetén a föld és a mic fel van cserélve a szabványhoz képest, és ez okozza a problémát.

Hogy itthon lehet-e kapni? Passz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12355) skatebab válasza dudika10 (#12354) üzenetére


skatebab
tag

a fülest használtam már laptopon az jó volt de arról sem látok semmi extra infót hogy milyen jack,annyit tudok ha szimplán a a mikrofont dugom csak be a laptopba akkor azt nem érzékeli...

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#12356) dudika10 válasza skatebab (#12355) üzenetére


dudika10
veterán

Na de mihez kaptad azt a fülhallgatót vagy mi a típusa? :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12357) skatebab válasza dudika10 (#12356) üzenetére


skatebab
tag

samsung gt i5800-hoz
a fejesem pedig Genius HS G500V

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#12358) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

erről szeretnék valamit megtudni esetleg tapasztalatot meghallgatni. Logitech G230
cod4 hez kéne az átlagnál erősebb(profibb) játékhoz.
mekkora előrelépés egy creative fatality gaming-hez képest?

üdv Marec

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12359) fattyu


fattyu
veterán

Pont erről van szó ebben a hszben

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12360) Ati1979 válasza fattyu (#12359) üzenetére


Ati1979
veterán

Ma termékeny nap van. :D

1 beats + 2 gamer fejes. :)

(#12346) pnagy7

Lényegében mindegy, hogy melyiket veszed sajnos. Ezek a fejesek nagyon gyengén szólnak.

Ha nem ragaszkodsz ehhez a márkához akkor szerintem itt tudnak neked normális fejest ajánlani. Persze olvasd el először az első hozzászólást. :)

[ Szerkesztve ]

(#12361) pnagy7 válasza Ati1979 (#12360) üzenetére


pnagy7
aktív tag

okés. filózok még egy sony mdr zx600-on. arról esetleg vélemény?

Mr. Hóember

(#12362) Ati1979 válasza pnagy7 (#12361) üzenetére


Ati1979
veterán

Én azt még nem hallottam, de állítólag igen jó vétel. :) A ph tv-n is volt anno.

Ha ki tudnád próbálni szerintem az lenne a legjobb.

(#12363) Leonard


Leonard
tag

Sziasztok!

Megérkezett a HD600-as a K550 helyett, igen, ez az amit kerestem, nagyon szépen köszönöm a segítségeiteket, hogy eljutottam idáig. Az integrált Goldenote S1 signature II erősítőmről is csodálatos a hangja, de legyetek szívesek segítsetek még abban, hogy ajánlotok pár kifejezetten HD600-hoz közkedvelt erősítőt mert beleültettétek a bogarat a fülembe... :) Csöves nem kell, forrás az Olive 3HD.

Előre is köszönöm!

Leonard

(#12364) hm74 válasza bigbuda (#12345) üzenetére


hm74
aktív tag

Minden nullkilométeres fejhallgató rosszabbul szól, mint néhány tíz óra járatás után.
Tompa, zavaros, dinamikátlan hangjuk van először, ami a bejáratással megjavul. Sima zenehallgatás is bejáratja, de szoktak fehér zajt, rózsaszín zajt vagy egyéb speciális bejáratós hanganyagot ráküldeni közepes hangerőn 1-2 napig. Tapasztalataim szerint minimum 20-30 óra kell, hogy kezdjen megjönni egy fejhallgató hangja, de 100 óra vagy egyes típusoknál akár még több idő kell a teljes hangbéli "megtisztuláshoz".

[ Szerkesztve ]

(#12365) bigbuda válasza hm74 (#12364) üzenetére


bigbuda
aktív tag

értem, köszönöm szépen!!! :)

(#12366) Thrasher


Thrasher
csendes tag

helló!
ahhoz a kevés multihoz, amit nyomni szoktam, max. 3 rugóért tudtok ajánlani valamilyen headsetet, vagy annyiért tökéletesen mindegy? :D

(#12367) Ati1979 válasza Thrasher (#12366) üzenetére


Ati1979
veterán

3. ! :D

Témaösszefoglalót olvasd el légy szíves topic tetején.

Annyiért amúgy kb. teljesen mindegy. :)

(#12368) SzaSaboy


SzaSaboy
csendes tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt állok, javaslatokat szeretnék kérni fejhallgató típusokra.
A fejhallgatót javarészt zenehallgatásra szeretném használni, valamint néha filmnézéshez.
Zenéket tekintve szinte mindenevő vagyok, de talán a rockosabb vonalat jobban kedvelem. Nagyrészt PC-ről hallgatnám, egy ASUS Xonar Essence ST hangkártyáról, foobar 2000 lejátszóval SACD-s ISO-kat, lossless flacokat. Árban kb. 30-60.000.- Ft körül gondolkodtam. Nincs tapasztalatom komolyabb termékekről (eddig 5-8 ezer forintos cuccokat használtam), ezért kérném a segítségeteket. Köszi előre!!!

[ Szerkesztve ]

(#12369) schawo válasza SzaSaboy (#12368) üzenetére


schawo
titán

Szokásos ajánlatok:
Beyer DT770
Shure SRH840
Audio Technica M50
esetleg
AKG K550
AKG K701 (mintha valahol akciós lett volna)

Ki kéne próbálni őket, majd hang és kényelem szerint saját preferenciát felállítani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12370) vzsryl válasza SzaSaboy (#12368) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A szokásos triumvirátus: Shure SRH-840, Audio-Technica ATH-50M, Beyerdynamic DT 770 PRO.
Ha lehet nyitott, akkor Audio-Technica ATH-AD700, Beyerdynamic DT 990 PRO.
Használtan: AKG K550, Beyerdynamic DT 880, DT 990 Edition, Sennhiser HD600, Audio-Technica ATH-AD900.
Ebay-ről: Audio-Technica ATH-AD900X.
Komolyabb erősítést igénylők használtan: AKG K701, Sennheiser HD650.

Természetesen erősen javallott minél több példány kipróbálása, és valahogy azt is érdemes megoldani, hogy a saját hangkártyád is ott legyen.

Most így hirtelen ennyi.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12371) SzaSaboy


SzaSaboy
csendes tag

Köszi a tippeket, amit lehet, kipróbálok...

(#12372) Dave™


Dave™
nagyúr

El is felejtettem updatelni: mostanra már elég jól összemelegedtem az AD900X-el, szóval íme az "objektív" gyorstalpaló belőle (amennyire tőlem telik, objektív, ígérem):

Karakter: Középmagas fókusz, világosabb hang, de hidegnek nem mondanám. Amit meg kell tölteni tartalommal, azt szépen meg tudja, kiváló példa erre a női és férfi vokál egyaránt. Ezek egyébként hihetetlenül tiszták és részletgazdagok, ez mindenképpen pozitív hatása a középmagas emelésnek. Az emelés alacsony és közepes (számomra normál hallgatási) hangerőn nem zavaró néhány ritka esetet leszámítva, magasabb hangerőn jobban előtérbe kerül (mivel itt erősen befolyásolhat a fülforma, ezért ez személyenként változhat, lehet egyeseknek zavaró ez az emelés). A mélye nagyon szép, telt, mégis feszes, és kellően üt. Nem olyan elégséges mint az AD900-nál, ez sokkal minőségibb mély, mennyiségre is több van belőle. Nagyot fejlődött ezen a téren (is). Nyoma sincs az AD900 puha/lágy hangjának sem alul, sem felül. A bejáratás érinti a középmagas emelést, finomodott a hangja, tehát mindenképpen érdemes adni neki az elején kis türelmi időt.

Kinek ajánlom: mindenképpen olyasvalakinek, aki nem mindenáron a teljes valóságot kívánja visszahallani. Nem mintha a kategória többi tagja ezt adná vissza, de pl. a HD600 sokkal inkább erre törekszik. Az AD900X-nek olyan hangja van, mintha a tervezők le akarták volna nyűgözni a hallgatót egy direktebb, elevenebb prezentációval, mint ami alapból a felvételen van (igazi Audio Technica :D ). Akit ez taszít, annak nem fog bejönni. Aki engedékenyebb ez ügyben, az hallgassa meg, mert szerintem egy igazi gyöngyszem, főleg ezen a nevetséges áron, amennyiért most hozzá lehet jutni több helyen is (a konkurenciához képest mindenképpen él a jelző). Az egyedi prezentációhoz a kategóriánál magasabb felbontást kapunk, tisztább hangot, kiváló dinamikát, fantasztikus vokálokat és egy agresszívebb középmagas emelést, ami egyeseket zavarhat. Hibájának igazából csak ezt tudom felróni, de mivel ehhez pozitívumok is kapcsolódnak, ezért abszolút ízlés kérdése ki hogyan éli ezt meg.

(#12373) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!

Csak játékra szeretnék egy fejhallgatót. A pénzt rászánnám akármennyi. A sennheiser pc360-at néztem, vagy a pc363d-t, de az már jóval drágább, ami nem azt jelenti, hogy annyival jobb is, szerintetek? Vagy van valami jobb, újabb amiröl nem tudok?

Elöre is köszi!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#12374) contaxg válasza vzsryl (#12370) üzenetére


contaxg
veterán

Szerinted egy Beyerdynamic DT880-nak nem kell komolyabb erősítés az AKG701-nek meg igen? A DT770 Edition-t is hallgasd meg egyszer ha lesz rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12375) vzsryl válasza hoolla (#12373) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Első hozzászólást olvasd el.

(#12374) contaxg: Ebbe mondjuk nem gondoltam bele. A DT 990 PRO-ból indultam ki, aminek pl. a 250Ohm-os változata még telefonról is kellemesen szól. Persze kell hozzá a jobb forrás, de elég szépen elzenélget bármiről...
Most nem akarok semmilyen zártat sem próbálni. Csak nyitottakat akarok hallgatózni, mivel lassan érik a váltás...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12376) hoolla válasza vzsryl (#12375) üzenetére


hoolla
aktív tag

Upsz bocs!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#12377) contaxg válasza vzsryl (#12375) üzenetére


contaxg
veterán

:) Kiszemeltek?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12378) DBAtti válasza pnagy7 (#12361) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Nagy reményekkel álltam a ZX600-nak, de sajnos nem jött be, mikor boltban hallgattam.
Sötét karakternek tűnt, színez -Sonynál (sem/) nem meglepő-, és a mélye nagyon elszáll. Úgy éreztem hajlamos "bebúgásra". Ettől érzésre jó sok mélye lesz, de az inkább sok, mint jó: terjengős, nem pontos. Akkor inkább Superlux HD661, ha megfelelő kényelemben.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#12379) vzsryl válasza contaxg (#12377) üzenetére


vzsryl
nagyúr

DT 990 PRO 250, ha ki tudom próbálni, akkor 600Ohm-os használtan. AT AD900 és X is, de a 700-ast is meg akarom hallgatni. Sennheiser HD600 csak használtan.
Talán: DT 880, szintén csak használtan, lehetőleg 600Ohm-os. AKG K701, csak használtan.

50k-t tervezek max. elkölteni, de először DAC.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12380) contaxg válasza vzsryl (#12379) üzenetére


contaxg
veterán

Érdemes a forrás és a fejhallgató kiválasztását egyszerre meglépni. Sok felesleges körtől kíméled meg magad.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12381) ALI_G


ALI_G
veterán

Valaki látta a Maxell Retro DJ boltban? Ki szeretném próbálni, de mindenhol külső raktárból van, vagy rendelésre :(

(#12382) baluka26 válasza ALI_G (#12381) üzenetére


baluka26
veterán

Media Markt?

De szerintem fi:zi'knél vagy contaxgnál is van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12383) ALI_G válasza baluka26 (#12382) üzenetére


ALI_G
veterán

MM-en honlapon néztem, a szerint nincs, de logikus hogy ez náluk nem mérvadó :D

A másik kettőt abszolút nem ismerem.

(#12384) vzsryl válasza contaxg (#12380) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sajnos nem vagyok olyan helyzetben, hogy 100-120k-t egyszerre elköltsek ilyesmire. Mindig valami közbejön. Invertory pipa, DAC nincs, új fejes nincs.
Nem a tökéleteset keresem, hanem a legkisebb rosszat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12385) contaxg válasza vzsryl (#12384) üzenetére


contaxg
veterán

Direkt kiválasztását írtam.:) Megvenni utána egyenként is megtudod.
Viszont így járt utat járatlanért el ne hagyj! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12386) vzsryl válasza contaxg (#12385) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Bkercsoval már megvan beszélve a próba dolog. De ha nem csalódok, akkor biztos maradnak a cuccai. Szerintem lesz megfelelő fejes. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12387) contaxg válasza vzsryl (#12386) üzenetére


contaxg
veterán

:)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12388) #71562240 válasza ALI_G (#12383) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Media Marktok többségében Dunát lehetne rekeszteni a sok Retro DJ-vel. A honlapjuk valóban nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#12389) Ati1979 válasza hoolla (#12373) üzenetére


Ati1979
veterán

Ennyi pénzért már vehetnél egy jobbfajta fejest meg hozzá egy mikrofont.
A kettőt használhatnád zenehallgatásra és játékra egyaránt.

(#12390) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Utca, közlekedési eszközök
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zene
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? ~10k
Vezetékes vagy vezeték nélküli? Vezetékes
Circumaural vagy supraaural? Circumaural
Zárt vagy nyitott? Nem tudom
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Nélküli
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar? Hasonló legyen, mint a SS Siberia V2 hangzása
Mire figyeljünk oda, honnan vásároljunk? Mo.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Ipod, telefon

Köszönöm a segítséget!

(#12391) Joao


Joao
tag

Üdv!
A Superlux HD681 EVO megéri a csaknem kétszeres árat a 681B-hez képest? Főként alternatív rockot, rockot hallgatok. Jelenleg Maxel Retro DJ-t használok, a hangjával különösebb bajom nincs, de kicsit hosszabb távon nagyon nyomja a fülem, így a kényelem is fő szempont lenne.

(#12392) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Hihetetlen, hogy ebay-en milyen drágán kelnek el a régi fejesek, vagy csak a forint lett gyenge. Sennheiser hd 580-asra vadászok, ha valakinek van eladó szóljon.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#12393) contaxg válasza szaszayanou (#12392) üzenetére


contaxg
veterán

50-60 fontért azért lehet talalni....

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12394) Bodz válasza contaxg (#12393) üzenetére


Bodz
Topikgazda

10 perc alatt el is vitték az elsőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12395) Dorien válasza Joao (#12391) üzenetére


Dorien
veterán

Fiziknél 12k az EVO, szerintem annyit bőven megér, sőt...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12396) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sracok, az aimp3 topic hulla ugyhogy bocsi:

miert lehet az, hogy cd-t hallgatva orakig tölt, gondolkozik, kifagy (a program), ill. szamok közti valtasnal nagyot pattan, mint egy regi rossz mp3, mikor nincs szünet a trackek között..?

Mar több meghajtora telepitettem, megadtam alapertelmezettnek, asio driverröl megy 100MB pufferrel. Mit mondjak meg :F

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12397) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!
Ma jött meg a HD660-am, holnap pedig (elvileg) a Xonar DGX. A gondom viszont az, hogy a fejhallgató kábele rövid (mert spirálos) Szóval, lehet hogy most leszeditek a fejem de megkérdezem:
Hosszabbító kábelt érdemes venni (ha igen hol, és milyen fajtát, vagy ez már rontja az élményt? (nem nagyon akarok utánajárni - gondolok itt arra hogy valaki elkészítsen egyet nekem)
Vagy inkább más megoldást javasoltok a problémára?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#12398) Bodz válasza errorcode06 (#12397) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Vagy hosszabbító vagy átkábelezed. :) Gotham GAC3-ból pl. olcsón lehet hosszabbítót csináltatni.

[ Szerkesztve ]

(#12399) hm74 válasza kristof123 (#12390) üzenetére


hm74
aktív tag

Ha utca és tömegközlekedési eszköz akkor csakis zártnak van értelme, mert a nyitottnál szinte minden környezeti zajt hallasz és mások is "élvezhetik" a zenédet.
Tapasztalatim nincsenek ebben az árkategóriában, de egyes Suprerlux és Philips típusok passzolhatnak az összes feltételedhez. A többiek még talán adnak további tanácsot.

(#12400) hm74 válasza errorcode06 (#12397) üzenetére


hm74
aktív tag

Ha hosszabbítasz a kábelen, akkor veszítesz a hangminőségből. A spirál kábelek kinyújtva 2-3-szor hosszabbak, mint összeugorva.
A következő megoldást javaslom, bár nem ez a legegyszerűbb módszer:
Húzd ki teljesen a spirál kábelt, mérd meg a hosszát és ennél nem hosszabb jó minőségű kábelből csinálj egy másikat, egyeneset.
Ha nem akarsz ennyit macerálni, akkor némi hangromlás árán marad a jack-es hosszabbító madzag :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.