Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Dorien válasza krichd1 (#11116) üzenetére


Dorien
veterán

Én max. a Sennheiser HD650-hez, meg a Superlux HD662B-hez tudom hasonlítani a HD681EVO-t.
Anyaghasználatban és kényelemben a Sennheiser mérföldekkel ver a két Superluxot, nem vitás. Hangban már nincs ilyen nagy előnye, sőt megkockáztatom, hogy az EVO hangját sok esetben preferálom vele szemben, mert tisztább, izgalmasabb, élettel telibb. Majd egyszer talán összehasonlítgatom őket különböző forrásokról, de egyelőre semmi ingerenciám nincs rá, annyira meg vagyok az EVO hangjával elégedve. A 662B azért csúnyán tudott sziszegni magas hangerőn, meg a basszusa is sokszor túl erős volt, annak nem ártott egy kis EQ setup.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11152) bmakszim válasza nemdan (#11150) üzenetére


bmakszim
senior tag

Musiland Monitor 01 US-t használok és sokáig porosodott mellette egy Asus Xonar U1 is (míg el nem adtam). Én imádom a Musilandet. Mindenféle fajta felbontást kezel USB-n keresztül. Sokan hozzák fel negatívumként, hogy kell hozzá driver. Nos én pont ezt szeretem benne: saját ASIO drivere és kezelő felülete van. Soha egyik verzióval se volt még gondom. A hangja pedig az árához képest nagyon tiszta, nem színez, nem emel ki sehol, egyenletes. Míg az U1 talán jobban tetszene elsőre, mert az bizony alul-felül kiemel még EQ nélkül is, viszont nem elég részletes. Nekem főleg a magasai voltak szembetűnőek, amik inkább csak cincognak a Musiland részletes felső tartományához képest. Közepe pedig, mintha nem is lenne neki.

[ Szerkesztve ]

(#11153) fattyu válasza Bodz (#11149) üzenetére


fattyu
veterán

hát mondjuk úgy hogy t70el összehallgatva :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11154) nemdan válasza bmakszim (#11152) üzenetére


nemdan
senior tag

Köszi a választ!

Sajnos ennyit nem szeretnék áldozni rá, na meg fontos lenne a támogatottság Linux alá is, ami ezekhez kétlem, hogy lenne.. Továbbra is maradnák a 10-12k árkategória körül, és nem lenne hátrány ha itthonról is belehetne szerezni.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#11155) vodkaboy22 válasza nemdan (#11154) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Linux alá minden támogatva van :)
Deadbeef + alsacodec nem volt még olyan ami ne hibátlanul megfelelő mintavételen megfelelő bit mélységgel szólt volna :R
xonar u1- u3 -mat nem ajánlom...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11156) koskoci


koskoci
csendes tag

Tisztelt szakértők!

Szeretném ismételten kikérni a véleményeteket. Otthoni hifihez szeretnék részletgazdag fejhallgatót 35000 HUFért. Fejhallgató erősítőt nem veszek most. SRH840 egy tizessel több - SRH 440 egy tizessel kevesebb. Szombaton megyek a Hangbarlangba kiprórálni dolgokat - addig is tanácsoljatok vmit.

Lehet, hogy Ha SRH440-et veszek és mellé egy hallójáratba helyezhető fülhallgatót. Tudom, hogy kicsit off, de ilyet is tudnátok ajánlani (hangbarlang kínálatából, 10eHUF körül).

Köszönöm előre is.

(#11157) Bodz válasza fattyu (#11153) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Talaltam ilyesmit, jo lesz? :D [link]

(#11158) matyi94 válasza koskoci (#11156) üzenetére


matyi94
senior tag

Szerintem nem igazan szourl magyarazatra az eseted. Probalj ki minel tobb mindent es azutan donts. Az altalad felsorolt fejhallgatok jo darabok. A hallojaratba helyezhetot (roviden iem) en nem igazan ertem miert, en pl a 840-et hasznalom hordozhatonek, mert eleg kis helyre ossze lehet hajtani.

Legyen szép napod!

(#11159) fattyu válasza Bodz (#11157) üzenetére


fattyu
veterán

oh. ezzel annó nem találkoztam. Köszi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11160) koskoci válasza matyi94 (#11158) üzenetére


koskoci
csendes tag

Nem magyarázatot szeretnék, hanem tanácsot. A Shure-ok tudom, hogy jók. A kérdésem: mit ajánlotok 35eHUF kategóriában (mert a Shure-ok nem ebben vannak)?

(#11161) fattyu válasza koskoci (#11160) üzenetére


fattyu
veterán

használt k550et.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11162) fi:zi'k válasza fattyu (#11161) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért 35E-ért az sem egyszerű. :N

(#11163) fattyu
Ritka kivétel vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11163) fattyu válasza fi:zi'k (#11162) üzenetére


fattyu
veterán

én annyiért adtam el.

amugymeg akkor menjen fel 40re de főleg kijelentve hogy nem lesz alá dedikált hajtás... az 550 egy jó igénytelen megoldás.

a 35ös ár meg: Eladni akartam nem hirdetni :D

Gyanítom ezt 40ért odaadja és le van tudva.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11164) matyi94 válasza koskoci (#11160) üzenetére


matyi94
senior tag

En nagyon elegedett vagyok a 840-emmel, mast nem ajanlok, ezert akkor kiszalltam. Bar azt mondom elobb probalj ki mindent.

Legyen szép napod!

(#11165) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

SRH440 tulajok: nektek is nyekerek az egész, ha kicsit igazítotok rajta?(olyan jó műanyagosan)

(#11166) fi:zi'k válasza Blackhole13 (#11165) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11167) fattyu válasza fattyu (#11163) üzenetére


fattyu
veterán

ráadásul erős a gyanum hogy ez AZ a darab amit én adtam el 35ért :D:D:D:D ismerősek az apró hibák rajta.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11168) kolosanyi válasza fattyu (#11163) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem az E10 meg a Digitech 32-be van és nagyon elégedett vagyok vele. Persze más kérdés, hogy forrást tud később is venni.

(#11169) tg44


tg44
csendes tag

Helló megint!

Úgy döntöttem, hogy nem olyan sürgős nekem ez a vásárlás, és inkább olvasgatom a topicot abból is tanulok. Most több nap után újra feljött a Superlux HD 681 EVO, azt olvastam, hogy volt belőle készlethiány, meg hogy még kb senki nem hallotta, arról esetleg van infó, hogy mikor lesz ebből rendelhető darab is?

(srh440-et néztem, és az alapján amit írtatok róla nagyon jónak tűnik, de első nekifutásra lehet mégsem szeretnék rá annyit költeni...)

(#11170) Ati1979 válasza koskoci (#11160) üzenetére


Ati1979
veterán

(#11171) Audison válasza tg44 (#11169) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem érdeklődj a muziker-nél.

(#11172) hm74 válasza Blackhole13 (#11165) üzenetére


hm74
aktív tag

840 is :)

(#11173) fi:zi'k válasza tg44 (#11169) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most lesz csoportos rendelés thomann-tól. Ha megfelel a fehér verzió, akkor gyere át a másik topikba.
Egyébként ott olvashatsz véleményeket is róla.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11174) contaxg válasza Ati1979 (#11014) üzenetére


contaxg
veterán

Egy Shure SRH240 van fejemen napok óta az utcán és rá se bagóznak...ez 30 éve még téma volt, de már régen nem az. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11175) fattyu válasza fi:zi'k (#11162) üzenetére


fattyu
veterán

amugymeg vaterán van 35ös villámmal egy most :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11176) schawo válasza Ati1979 (#11014) üzenetére


schawo
titán

Ugyan már, 36 vagyok, és rendszeresen T70, korábban 840 és böhöm AKG-k voltak a fejemen. Kutyát nem érdekel, mindenki elvan a maga bajával. "Tessék oszolni, nincs itt semmi látnivaló." :)

(#11175) fattyu
Szerintem 840, meg M50 is van használtan 30 körül. Mindhárom jó választás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11177) baluka26 válasza schawo (#11176) üzenetére


baluka26
veterán

Tatabányán itt van egy bácsi, aki legalább két schawo életkorban, ő antennás-rádiós fejhallgatóval csapatja. Übercool. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11178) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Német ebayen most ment el egy seni hd250 linear II 86€-ért, pont egy euroval többért, mint amennyit én ajánlottam érte :D , remélem valakié lett közületek.

(#11179) koskoci válasza fattyu (#11175) üzenetére


koskoci
csendes tag

Amúgy milyen rizikója van a használtan vásárlásnak? Mire figyeljek, ha meghallgatom?

(#11180) RetepNyaraB válasza koskoci (#11179) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem hinném, hogy a membránt tönkre lehet tenni, kivéve, ha betöröd. A kábelt annál inkább...

ui.: én mindig használtan vásárolok, ha van jó ajánlat. You know; save the earth :P

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11181) vodkaboy22 válasza RetepNyaraB (#11180) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A membránt sajna ugyanúgy haza lehet vágni mint minden mást...
Kapásból
Sennheisereket nagyon gyakran alu kábellel tekercselek és azok ráadásul baromi vékonyak is, na most ezt gyakran hazavágják... És így cserélheted a drivert.
Beyereknél pedig ki tud lazulni a driver a házából elkezd rezonálni megint csere...
AKG-nál elég vékony polimer gyűrűre tekercselnek gyakran ami megintcsak nem korrekt használat mellett megreped és a driver beszorul aztán kaput...
stbstbstb :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11182) RetepNyaraB válasza vodkaboy22 (#11181) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

Én csak abból indultam ki, hogy nem szeretek fájdalomküszöbön zenét hallgatni és hátha más is így van ezzel :B

Persze, ha hajigálják/metró elé dobják/ló után kötik, az más dolog...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11183) fi:zi'k válasza RetepNyaraB (#11182) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó hogy nem sós kútba. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11184) koskoci


koskoci
csendes tag

Ha aszongya "nincsenek bolti papírjai mert egyenesen a gyárból van" az gyanús, hogy hamisítvány, nem?

(#11185) matyi94 válasza koskoci (#11184) üzenetére


matyi94
senior tag

Attol fugg ki mondja, de valoszinuleg :K

Legyen szép napod!

(#11186) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Még mindig erre szeretnék választ kapni.
Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok. :R
Ha esetleg valakinek nincs sok ideje a hülyeségemre összefoglalom: Lenne kb. 20.000Ft -om egy jó fejesre, nem vagyok jártas a témában, segítség kellene. A jó basszus és a kényelmesség fontos szempont, circumaular, zárt fejest preferálnék. Jó volna ha legalább olyan jól lenne összerakva, hogy utazgatást táskában bírjon, valamint nem volna gond ha telefonról/tabletről is menne. Előre is köszönet. :R

Szerk.: Eddig egy Sennheiser HD419 -el szemeztem, erről mi a vélemény? :U

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#11187) beast27 válasza PandaMonium (#11186) üzenetére


beast27
senior tag

Gyűjts még egy kicsit és vegyél egy shure srh440-et vagy keress egyet használtan

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#11188) matyi94 válasza PandaMonium (#11186) üzenetére


matyi94
senior tag

Digitech pro monitor is lehet egy alternativa. Azzal meg olcsobban is megusznad. Bar en nem hallgattam, de sokan szoktak ajanlani. Mivel neked a kenyelem fontos a Shure srh-440 kilove.

Legyen szép napod!

(#11189) beast27 válasza matyi94 (#11188) üzenetére


beast27
senior tag

440 kényelme mindenkinek más, fejformától függ leginkább (ha jól tudom)

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#11190) matyi94 válasza beast27 (#11189) üzenetére


matyi94
senior tag

Ebben igazad van, viszont egy olyan velemenyt sem olvastam, amiben dicsertek volna kenyelmi szempontbol (ezert magambol indultam ki). O pedig azt irta, hogy neki ez fontos, ezert mondtam, hogy inkabb kerulje el.

Legyen szép napod!

(#11191) Dorien válasza RetepNyaraB (#11182) üzenetére


Dorien
veterán

Fájdalomküszöbön normális ember nem hallgat zenét, de voltam már olyan koncerten, diszkóban, ami után sípolt rendesen a fülem. Ugyanakkor a finom részletek meghallásához szükséges egy bizonyos hangerő, ahogy pl. a fényképezéshez is szükséges egy bizonyos mennyiségű fény.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11192) Zoli133 válasza matyi94 (#11190) üzenetére


Zoli133
őstag

Kikerülés helyett próbálja ki, van akinek kényelmes.

Pro Monitor is tud kényelmetlen lenni, talán fi:zi'k nem bírta az ergonómiáját.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11193) Ati1979 válasza contaxg (#11174) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok, én is kipróbálom akkor. :)

(#11176) schawo :R

(#11194) RetepNyaraB válasza Dorien (#11191) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jójó. Ez az egész abból jön, hogy normális használat mellett mitől készülhetne ki egy füles. Nem normális esetén meg tisztességes árverésen vagy nem vehet részt, vagy fel kell tüntetni pontosan, mi a hézag. Sosem értettem ezt a Vatera kamuzást :(((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11195) koskoci


koskoci
csendes tag

Ez gyanúsan olcsó, nem?[link]

[ Szerkesztve ]

(#11196) RetepNyaraB válasza koskoci (#11195) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ebayen 110 euro körül megy használtan. Persze ott ritkábban vernek át, az is magyar lesz... ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11197) krichd1 válasza Zoli133 (#11192) üzenetére


krichd1
addikt

Nem az ergonómiával van gond, hanem új állapotban a nagy szorítóerővel, ami könnyen orvosolható.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11198) PandaMonium válasza beast27 (#11189) üzenetére


PandaMonium
őstag

Utánanéztem kicsit, és eddig bárhol olvastam a 440-ről szinte mindenki a kényelmetlenségéről panaszkodik, úgyhogy azt hiszem ezt kihagyom. :( A Digitech Pro Monitor jónak tűnik, esetleg még valami alternatíva (szeretem tudni mik a lehetőségeim :DDD )?

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#11199) krichd1 válasza koskoci (#11156) üzenetére


krichd1
addikt

Csodálkozom, hogy ezt még nem ajánlotta senki. Ha szereted a V karakterű, divatosan loudneses hangot, akkor akár jó választás lehet. Bár én nem ajánlom.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11200) Ati1979 válasza krichd1 (#11199) üzenetére


Ati1979
veterán

Én ajánlottam, pár hozzászólással visszább. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.