Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Polllen válasza vzsryl (#12484) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia,

végül egy HD600 lett, igaz a keret teteje volt, de egyelőre azt gondolom megérte az árát. :K

Már csak azt kell kitalálnom, h presenter 1 vagy headbuffer erősítő marad hozzá :)

Köszi még egyszer a javaslatokat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12602) HaJózsi válasza DBAtti (#12596) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Köszi, érdekes amit mondasz.
Pár hónapja én is nézegettem a Fiio cuccokat, talán az e17 tetszett legjobban. A problémám vele viszont az, hogy főleg utcán hallgatok zenét, és csak úgy tudnám kihasználni, ha a telefonomra (Galaxy S Plus CM10.1) vagy, a már említett, Sansa Clip ZIPre lehetne kötni; a kis kényelmetlenséget még el tudnám viselni. A számítógépemhez nem használok fülest, mert nem hallgatok azon keresztül zenét.
Viszont ezt nem értem:
'de a DT 235-ön nem ront annyit'
Nem az a lényege, hogy javítson az erősítő? Vagy valamelyik mp3 lejátszódra gondoltál? :F
És, ha már itt tartunk, a DT235-öt még csak a telefonommal próbáltam és azzal sem éreztem túl rossznak. Akkor gondolom Clip ZIPpel csak jobb lehet. :K

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#12603) Sopi válasza hm74 (#12515) üzenetére


Sopi
senior tag

Szia!

Egyik, hogy szeretem póló alá tenni a kábelt és a sok BKV-s átszálláshoz nem praktikus.
Másik, hogy futáshoz amúgy is venni akarok in-ear fülhallgatót.

Üdv,
Sopi

(#12604) DBAtti válasza HaJózsi (#12602) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Úgy értem, hogy a Fiio E5 azért nem egy High-end darab, és egy a DT235-nél magasabb kvalitásokkal rendelkező fejhallgató ezt már a tudomásodra is hozza - jajj de szépen írtam :B
Hallottam már panaszt rá, hogy elmos részleteket, vagy hogy sok a mélye, de szerintem így a kettő együtt jó szettet alkot, még akkor is, ha a vádak igazak. Szóval egy DT770, vagy Shure SRH 840, stb. elé nem biztos, hogy bekötném, de így szerintem jók, főleg ha figyelembe veszem az E5 méretét (övön hordom a lejátszó táskája mellett a gyári "interconnect"=összekötő kábellel), és hogy anno ~3800 HUF-nak megfelelő USD-ért vettem (ingyen házhoz szállítással)).

Visszatérve az esetedre: a clip zip kimeneti teljesítményét nem ismerem, de szerintem OK, aztán majd meghallgatod az E17-el otthon, hogy vajon mire képes rendes forrásról. jaaa, hogy csak tetszett, de még nincs... :U Sry.
Mindegy, lényeg, hogy nem jársz vele rosszul, amit mindenképp el lehet mondani róla, hogy nagyon tartós darab, a párnák pedig könnyen cserélhetők.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#12605) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy...nem is tudom hogy jó topikban vagyok-e, de végülis fejhallgatóval kapcsolatos...
A számítógépből alaplapi hangkártyára van kötve a hangszóró (sima mezei 2.0, elég régi, nem is ez a lényeg), amibe ha beledugok egy fül/fejhallgatót, akkor hallok egy alap zúgást. A hangszóró nem zúg, a zene nem zúg, a fejhallgató sem zúg más forrásból, csak a hangfalnál. Ha olyan fejhallgatót dugok be, amin van hangerőállító, és azzal leveszem a hangot, akkor nem zúg, de amin nincs hangerőállító, az folyamatosan, a gép és a hangfal hangerejétől függetlenül.
Ha hangerőállítós fejhallgatóval hallgatom, akkor végülis nincs gond, de van jobb minőségű fejhallgatóm is, és idegesít hogy a gépen nem tudok vele zenét hallgatni, mert szétnyomja a fejemet ez a zúgás...valami ötlet?

(Így átolvasva elég zanzás lett, ha valamit nem írtam érthetően akkor szóljatok :) )

Szerk: Minden fejhallgatóval így van, a 400 forintostól a 15 ezer forintosig

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12606) schawo válasza SidCorky (#12605) üzenetére


schawo
titán

Ezen nincs miért csodálkozni. Vacak forrásról vacak füleserősítőbe megy a hang, ez csak hatalmas alapzajt jelenthet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12607) SidCorky válasza schawo (#12606) üzenetére


SidCorky
senior tag

Lehet konfigot kéne cserélnem, úgy ahogy van? :) Van már vagy 8-10 éves...

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12608) schawo válasza SidCorky (#12607) üzenetére


schawo
titán

Ennek semmi köze a számítógéphez. A zajt részben a hangkártya, de legfőképpen az asztali hangszóróid beépített füleserősítője okozza.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12609) contaxg válasza SidCorky (#12605) üzenetére


contaxg
veterán

... és mi van akkor ha az alaplapba dugod közvetlenül a jobb fejhallgatód? Akkor is zúg?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12610) hm74 válasza Sopi (#12603) üzenetére


hm74
aktív tag

Szia!

Értem, így tényleg a füles lesz a jó megoldás. :K

üdv,
hm

[ Szerkesztve ]

(#12611) Zoli133 válasza DBAtti (#12596) üzenetére


Zoli133
őstag

Én próbáltam clip zip-ről a DT235-t és nem éreztem azt, hogy kevés lenne alá, illetve, hogy bármilyen hajtási gondjai lennének, jól elvolt vele.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#12612) SidCorky válasza schawo (#12608) üzenetére


SidCorky
senior tag

Igen, tudom hogy nincs köze a géphez, de már nagyon régi, megérett a cserére, ha hangkártyát/hangfalat kell cserélnem akkor már összerakok mellé egy új gépet is

contaxg: Ha az alaplapba dugom, akkor nem zúg, de elég nehéz hozzáférni a gép hátuljához, hogy ki-be húzogassam, másra is használom a fejhallgatót

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12613) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

egy AKG K550-hez lehet utólag 6,3-3,5-ös jack átalakítót venni? Ehhez asszem gyárilag aranyozott csavarozható átalakító volt.

Ha gyárihoz hasonlót nem lehet venni, akkor a sima nem csavarozhatóval is lehet használni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12614) RetepNyaraB válasza SidCorky (#12612) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ebből viszont kiderül, hogy egyértelműen a szutyok beépített fejes erősítő a hibás. Ha én bedugom a fülest a 30 eurós 2+1-es aktív szettbe a konyhában, az is zúg...

más: betévedtem a helyi Saturn fej osztályára (ahhoz képest, hogy 10 éve itt vagyok most sikerült először) - meg kellett állapítanom, hogy ez maga a Kánaán sajna pl. egy pesti MM-hez képest. Sorakoznak tömött sorokban az összes nagyobb márkák, AKG-k, Beyerek kb 400 euróig, de volt pl HD700-as Sennheiser is, kényre-kedvre kipakolva (az micsoda ocsmány egy cucc, hang ide vagy oda ;] ). Illetve láttam egy nekem ismeretlen Philipset (nem a fidelio sorozat) 400 pénzért, ami azért elég jelentős összeg. Nem emlékszem a típusára sajna :(
Felhúzni egy Beyer Custom one prot mertem (minek csorgassam a nyálam ennél drágábbra). Vittem volna szívesen :B
Persze be volt dugva valami fertelem ocsmányul szóló igénytelen csinbummcirkusz mindbe, valami értékelhetetlen elosztó erősítőn át, de az eladó készségesen kezembe nyomta a kívánt madzag végét, hogy próbálgassam. Szép.

Ja és természetesen volt egy elegáns üvegasztal, látványos üvegfejeken az összes Bíccel.
Szerintetek hol sürgölődött az istenadta nép főképpen..?
Bee...Beeeee..... :( :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12615) fi:zi'k válasza Rederik (#12613) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet kapni gyárit emlékeim szerint.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12616) capulet75 válasza RetepNyaraB (#12614) üzenetére


capulet75
addikt

Itt is folyamat mindenki a színes bé betűs fejeseket hordja olyan arccal mint ha a Budapesti filharmonikusok külön neki zenélnének. Emiatt hihettem azt hogy ez biztos jó, felvilágosítottak hogy csak placebo. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12617) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Sziasztok! Ajánljatok nekem egy fülest otthoni felhasználásra legyetek szívesek.
-Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - otthon
-Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - zenehallgatás
-Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - max egy tízes
-Vezetékes vagy vezeték nélküli? - vezetékes
-Circumaural vagy supraaural? - circumaural
-Zárt vagy nyitott? - zárt
-Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? - nem kell mikrofon

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#12618) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Na újra kábelezem a HD580-anamat megint mert végre tudtam szerezni neutrik 4 pin-es XLR-t.
Na most eddig úgy volt egy vacak nem neutrik XLR-re kötve hogy
GAC-3mas kábel.
3 ér együttesen pozitív árnyékolás negatív ez volt egy oldal (másik oldal még1 gac3mas ugyanígy.)
Így a 4pin-es XLR 4 pinjére kötök 2db gac3mast de az XLR fő árnyékoló 5dik pinjét (háza) nem kötöm be.
Na most az erősítőmnél a háza az 5dik pin hálozati földön van (konnektori föld).
Szóval érdemesebb lenne a 2db gac3mas árnyékolásást erre az 5dik pinre földelni és 2 belső eren vinni a jel + és - ereit?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12619) Dorien válasza Lengyi (#12617) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux HD 662 / 662B / 662F, de inkább szánj rá 12k-t egy HD 681 EVO-ra, ha jót akarsz. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12620) Lengyi válasza Dorien (#12619) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Köszi szépen! Már be is rendeltem! :))

(#12621) capulet75


capulet75
addikt

Asszonykámat is rá akarom vezetni a minőségibb zenehallgatásra. Belépőnek gondoltam egy ATH-T300-at vagy egy Superlux 681 EVO-t. Főleg eminemet és hasonló borzalmakat hallgat. Melyik lenne a megfelelőbb?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12622) fi:zi'k válasza capulet75 (#12621) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

T-ből inkább 500. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12623) capulet75 válasza fi:zi'k (#12622) üzenetére


capulet75
addikt

Az háromszoros ár. Nem akarok elsőre sokat kiadni, mert ha nem jön be neki a fejesezés akkor nincs akkora bukó. :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12624) Bodz válasza capulet75 (#12621) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem ez biztosan tetszene neki.

(#12625) fi:zi'k válasza capulet75 (#12623) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Persze, tiszta sor. Csak akkor vmi jobb ár/érték arányú darabot kell keresni. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12626) capulet75 válasza Bodz (#12624) üzenetére


capulet75
addikt

Erről még nem is hallottam. :B

fi:zi'k: kb ilyen 12k-ig gondoltam max.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12627) Ati1979 válasza capulet75 (#12626) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor nem nagyon kényezteted el ebből a szempontból az asszonyt. :)

Bár értem, kis kockázat kis bukás. :DD

(#12628) capulet75 válasza Ati1979 (#12627) üzenetére


capulet75
addikt

Ha azt mondja hogy tetszik neki a dolog, akkor feljebb léphetünk. És szvsz egy EVO vagy hasonló füles jó kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12629) vodkaboy22 válasza capulet75 (#12628) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hehe én egyből egy shure440-et vettem neki és csináltam egy kis ékszerdobozba férő usb-s DACAMP-ot is neki, :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12630) hm74 válasza vodkaboy22 (#12629) üzenetére


hm74
aktív tag

Te egy gáláns Úriember vagy :)

(#12631) Bodz válasza capulet75 (#12626) üzenetére


Bodz
Topikgazda

HP700 és HD2000. Ugyanaz a kettő.
Szerk: Még HD2000 a régi topikból.

[ Szerkesztve ]

(#12632) capulet75 válasza vodkaboy22 (#12629) üzenetére


capulet75
addikt

Kicsit azért hajlok a Superlux felé, mert én is ki akarom próbálni. :U Sajnos én nem tudok hozzá semmit sem gyártani. Persze ha akad egy jobb modell a számára akkor azt fogom venni. A Shure ráadásul nem tetszik a páromnak, nőből van, ez fontos (neki).

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12633) hm74 válasza capulet75 (#12632) üzenetére


hm74
aktív tag

AKG K518LE? Az létezik sok cuki színben és az apróhirdetések közt láttam 10 alatt. ;)

(#12634) vodkaboy22 válasza capulet75 (#12632) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Barátnőmet elvittem fejhallgató talira utána megint fizikhez és választhatott 30k-ig :DD
Kiutéssel nyert a shure440...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12635) fattyu válasza hm74 (#12633) üzenetére


fattyu
veterán

azért az a minőségi zenehallgatástól oltári messze van.

Ebben az árkategóriában vannak azért darabok amikkel zenét is lehet hallgatni nemcsak dobozba zárt brummogást.

Azt már meg sem említem hogy azzal a szorítóerővel megutáltatni lehet a fejesezést valakivel nem megszerettetni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12636) capulet75


capulet75
addikt

Azt hiszem ez a HP700 lesz a befutó amit Bodz kollega linkelt. Olcsó AKG-t sztem nem érdemes venni,nem is volt alternatíva. Lesz most nekem utcára egy Fidelio L1-em, de azt nem adom oda neki. Próbára sem. :B Főleg hogy még be sincs járatva, még beleszokik az eminem borzadájba.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12637) RetepNyaraB válasza capulet75 (#12636) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

L1 az nem félig zárt? Nem zajos utcára?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12638) mikk2000


mikk2000
őstag

Helló.

Napokban vettem egy beyerdynamic DT 235-ös fejhallgatót, nem hiszem hogy be kéne mutatni, elég népszerű ahogy látom.

Amiért írok egy érdekesség, a fejhallgató elvileg supraaural azaz fülkagylón támaszkodó. A gyakorlatban azonban - bár nem hiszem hogy mikro méretű füleim lennének - gyakorlatilag simán becsusszan a fül mögé, tehát szinte teljesen a fejen támaszkodik. Ekkor persze a hangzás is megváltozik, sokkal több lesz a mélye is (talán túl sok is), és kicsit a magasa is, és jobb is lesz a hangzás. Az alap fejhallgatómhoz képest olyan mintha hangszínszabályzót használnék, csutka magas méllyel. Ez nem minden zenének tesz jót, dehát egyik fejhallgató sem ideális mindenfajta zenéhez.

Az "alap" fejhallgatóm egy sony MDR-IF230, infrás vezetéknélküli, amúgy nagyon elégedett vagyok a hangjával, persze technikailag már csak a jóisten tartja össze, nem mai darab szegény.

(#12639) Ati1979 válasza capulet75 (#12628) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja kezdésnek nem rossz biztosan. :)

(#12640) contaxg válasza SidCorky (#12612) üzenetére


contaxg
veterán

Kábel hosszabító pár száz forint, vagy pár tízezerért egy külső DAC fejeserősível a megoldás.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12641) capulet75 válasza RetepNyaraB (#12637) üzenetére


capulet75
addikt

Valamilyen szinten tisztában kell lennem a környezetemmel mert sokat bringázom, nem árt tudni ha egy kamion épp matricát készül csinálni az emberből. Vonaton meg teker az ember egy kis kraftot és le van tudva.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12642) fattyu válasza capulet75 (#12641) üzenetére


fattyu
veterán

félig zárt az szigetelés szempontl nyitott.

tekersz kraftot az kicsit sukárdiszkó. miért hallgattatod mással is a zenédet.

Ez a hallás kell a bicajozáshoz meg szerintem butaság. Autóban sem igazán hallod a forgalom zaját. Motorn egy hangos sisakban nyitott kipufogó mellett meg aztán tutter nem. Én amugy zárt fejesben bringázom ( pesten belül az a közlekedési eszköz a motor az szerelem és nem városon belül ) de még élek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12643) Barbarics


Barbarics
tag

Sziasztok! Fejhallgatót szeretnék,olyan 10-15k között főleg modern metál(metalcore,deathcore)illetve rock,punk zenére..Mit ajánlanátok?

(#12644) #71562240 válasza mikk2000 (#12638) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nálad az alap fejhallgatóddal van alapvető baj, ne ahhoz hasonlítsd a Beyert, hanem inkább fordítva, a Beyer legyen az etalon, és akkor az infrásod sávszélhiányosságára fogsz felfigyelni - az egyéb bajai mellett. Mindazonáltal való igaz, a DT235-öt inkább supra típusú felfekvésre hangolták - de szerintem csak jót tesz a hangjának a circumizálódása a megfelelő füleken.

[ Szerkesztve ]

(#12645) vodkaboy22 válasza fattyu (#12642) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Háát azért jó az a ha hallja kicsit az ember a környezetét épp ma kicsit szabálytalanul előztem és ha nem "fülelek akko gikszer lett volna" :)
Jánosbácsihegyről gurultam le kicsit gyorsabban mint 50 fullface-ben és valahogy tojtam mindenre és buszt előztem na majdnem ráfáztam... De azért a fülemen volt egy sennheiser omx185 szerencsére annyira nem hangosan és nem szigetel...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12646) schawo válasza vodkaboy22 (#12645) üzenetére


schawo
titán

ész > fül :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12647) capulet75 válasza vodkaboy22 (#12645) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, ilyesmi formában megyek én is, nem bringaúton tizenöttel. Minden reggel azon versenyzek hogy megdöntsem az aktuális rekordomat a munkába érés időtartamán (zenére teszem mindezt, az elég inspiratív). Kell a hallás, legalább egy kicsit.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12648) szakibá... válasza capulet75 (#12641) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha már hallod a kamiont, akkor rég késő. A megoldás: visszapillantó tükör! Nem győzöm eleget propagálni, sajnos hiába, pedig a legfontosabb tartozék a világítás után. Én már nem tudnék meglenni nélküle.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#12649) Flashback


Flashback
addikt

10K-ért keresnék mikorofonos fejhallgatót.
Dumálás, zene (mindenféle). Nem kell hogy audiofill legyen. De használható és jó mikrofonost keresek :)
Ha összehajtható az plusz pont.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12650) Audison válasza Barbarics (#12643) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem Te is megtaláltad volna..[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.