Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) vodkaboy22 válasza schawo (#11543) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezzel egyetértek. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11552) Dorien válasza #71562240 (#11549) üzenetére


Dorien
veterán

Nem tudom te hány éves vagy, de kb. sejtem mi itt az átlagéletkor. Én még emlékszem milyen volt bakelitlemezek és magnókazetták után először CD-t hallgatni. :) A zene nem fejlődött ilyen sebességgel, sőt sok esetben inkább visszafelé. De ez már kezd off lenni...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11553) #71562240 válasza hm74 (#11550) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én csak azt akartam tisztázni, hogy sokan sokmindent zeneként neveznek meg, ami nem zene. Az itteni fórumlakók többségére is igaz, hogy nem zenét hallgat, hanem mást, amit jobb híján popzenének, könnyűzenének és hasonlónak szokás nevezni. :D Ez bizonyos szempontból szőrszálhasogatás lenne, de az adott szempontból fontos volt ezt megjegyezni, merthogy azt akartam kifejezni a kolléga állításával ellentétben, hogy amit ő "kifinomult hallás"-nak és "zenei hozzáértés, műveltség, ízlés"-nek nevezett, az általában nagyon is együttjár, ritka a kivétel, hogy egyik a másik hiányában is kifejlődik. Aki Zoltán Erikát, Fási Ádámot, de hogy továbbmenjek, DJ Tiesto-t, Britney Spears-t és hasonlókat hallgat, annak igen kicsi eséllyel lesz "kifinomult hallása", aki King Crimson-t vagy Pink Floyd-ot vagy Csík Zenekart hallgat, annak nagyobb eséllyel lesz, de általában annak lesz "kifinomult hallása", aki elsősorban Bach-ot, Beethoven-t, Bartókot hallgat. Ezt akartam kifejezni a hozzászólásommal, illetve hogy mindezek után, aki zenék hallgatásával foglalkozik, és "kifinomul a hallása", annak valószínűleg nem lesz másodlagos a technikai háttér, mert ő megtapasztalja, hogy a zenének elengedhetetlen része a megszólalásának minősége, a zene csak úgy tud zeneként megjelenni, ha a saját "hang)minőségében szólal meg.

(#11552) Dorien Talán a fenti kifejtésben számodra is egyértelműbb, hogy miért reagáltam a mondatodra. Most azt írod: "Én még emlékszem milyen volt bakelitlemezek és magnókazetták után először CD-t hallgatni.", és egy smiley-t teszel mögé. Én ugyebár emögé a mondat mögé csak a legsírósabb arcocskát tudnám odatenni, egyértelműsítvén, hogy én tragédiaként éltem meg a CD "hangminőségét" az analóg lemezzel szemben. És úgy gondolom, ez nem csak az én személyes tragédiám, hanem a világé is, csak a világ nagy része nem tud róla, hogy neki most milyen rossz, főleg mióta nyakunkon az úgynevezett tömörített formátumok. :D (Szerintem nem off ez a téma egy hifi fejhallgatós topikban, sőt, nagyon is on, szerintem te is okkal hagytad on-ban.)

[ Szerkesztve ]

(#11554) hm74 válasza Dorien (#11552) üzenetére


hm74
aktív tag

kammerenek is....

Megértelek, ahogy mai zenei ízlésről vélekedsz, én is Abba meg Neoton slágereket hallgatam gyerekkoromban. Ma is vannak jó zenék és előadók, de a bulvár maszlag mindent eláraszt.
Itt inkább nálunk fiatalabbak vannak, de technikailag naprakészek és sokat tanulhatunk tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#11555) #71562240 válasza hm74 (#11554) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hozzátéve, hogy az én klasszifikációmban természetesen az ABBA, de különösen a Neoton is a "bulvár maszlag" kategóriája, na jó az ABBA néha egy kicsit túlmutat azon. Jól csinálják, amit csinálnak, de nem zene, hanem műfaj - popzene, könnyűzene, nyál, limonádé..., ha persze nem is egyforma mértékben, mint mondtam, az ABBA néha túlnövi a műfaji kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#11556) contaxg válasza #71562240 (#11555) üzenetére


contaxg
veterán

A szöszi néninek van új lemeze! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11557) DBAtti válasza SOAD19 (#11514) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Japp, hát ártani nem ártana, de azt hiszem erre kevés az esély. Hangfalon nem tudom van-e hallható előnye a binaural felvételnek, az igényes fejhallgatózók piaca meg annyira szűkös, hogy senkit nem érdekel. :(((

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11558) hm74 válasza #71562240 (#11555) üzenetére


hm74
aktív tag

A Neotonnak is vannak igényesen kidolgozott számai (meg persze szarok is). És Pink Floydnak is vannak hányadék zenével megtöltött kábítószer ihlette lemezei, mégis az egyik kedvenc együttesem. Abban viszont egyet értek, hogy Bach, Beethoven vagy akár Csajkovszkij, Vivaldi, Mozart.. - és elnézést ha bárki kedvence kimaradt - hallgatása nélkül nem lehet kifinomult zenei ízlése az embernek.

(#11559) bajnokpityu válasza guppy (#11545) üzenetére


bajnokpityu
félisten

beyer kereskedő azért komoly etikai érzékkel megmondta, hogy budget márka.

Schawo: Te dolgod, csomó élmény benne marad(hat) a cuccba, ha sokáig fájlalod az 50rugós ICket. Pedig a kábelek tán még jobb értéktartásúak,mint a szoftverek, meg aktív eszközök.
Fejhallgatósra én is sajnálom az árukat, sőt, kipróbáltam komoly drótokat is ide, és szivfájdalom nélkül visszament a klotz, de hangfalnál ezt nem nagyon tudom megtenni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11560) #71562240 válasza contaxg (#11556) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, olvastam múlkor a quart.hu cikkét! Szurkolok neki! (Még ha bulvár maszlag is, azért sose ugrom félre, ha egy ABBA szám megszólal, az Album című lemezükön meg egész komoly nóták is vannak! :D )

(#11561) contaxg válasza #71562240 (#11560) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi a linket. Nem tudtam erről a cikkről. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11562) RetepNyaraB válasza schawo (#11546) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

a jplayért 99 dolcsit kipergetni azért elég merész, tekintve, hogy egyszerű szoftver...
Az AIMP3-at feltettem és istenbiza jobban szól a win mediaplayer, minden effekt off természetesen (bár az aimp felülete semmi kívánnivalót nem hagy maga után). Mindezt egy vacak laptopon Realtek ALC 272-es kódolót használva (de a Win default direct sound esetében is ugyanígy van).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11563) hm74 válasza RetepNyaraB (#11562) üzenetére


hm74
aktív tag

Tényleg nagyon jó hangot produkál az AIMP3. A Foobarnál jobb.

schawo (#11546)
köszi a tippet

[ Szerkesztve ]

(#11564) RetepNyaraB válasza hm74 (#11563) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

milyen hangkártyával..? Nem kamuból írtam, amit...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11565) hm74 válasza RetepNyaraB (#11564) üzenetére


hm74
aktív tag

Külső DAC: kisDAC by bkercso USB-vel (nem használ belső hangkártyát)

[ Szerkesztve ]

(#11566) bajnokpityu válasza RetepNyaraB (#11564) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem is feltételezzük, ettől még nálunk az aimp sokkal jobb hangot tud a foobar/bee kombonál. Stealth alatt van közvetlenül. jplay-ért úgy nézve, hogy megfelelő hardverrel, usb-spdif átalakítóval karöltve kiválthatsz egy komolyabb futóművet is, alapvetően korrekt ár, és még vannak csoportos kedvezmények is.

Hangja tényleg legjobb win alatti hang,amit hallottam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11567) hm74 válasza RetepNyaraB (#11564) üzenetére


hm74
aktív tag

bocs, én olvastam félre, amit írtál, azért hangzik hülyén amit írtam,
szóval én a foobart hallottam a legjobbnak eddig, de az AIMP3 még jobbnak tűnik

nálad ezek szerint más az eredmény

[ Szerkesztve ]

(#11568) RetepNyaraB válasza hm74 (#11567) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

nemnem. Felfogtam, hogy külső forrás, tehát nyilván a laptopot mindegy mivel próbálom megszólaltatni, a saját értékelhetetlen kártyáját nem tudom megkerülni... :(

(#11566) bajnokpityu@ PC-n egy xonar dsx-em van (ennyi, nem több), csak én ne járok arra egy darabig. Arra vajon rá lehet telepíteni érdeklődésképp, vagy a dedikált kártya nem tűr meg más playert?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11569) schawo válasza RetepNyaraB (#11568) üzenetére


schawo
titán

Próbáltam a hozzászólást dekódolni, de sehogy sem sikerült, bocs.
Ezeket nem értem:
én nem járok arra egy darabig
vagy dedikált kártya nem tűr meg más playert?

Plz segíts, hogy segíteni tudjak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11570) bajnokpityu válasza schawo (#11569) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt nekem sem sikerült. Sok oka lehet,miért tetszik a media player a többiekkel szemben.

Azt mondják az mpc-hc is hallgatható, csak kicsit bajos asiot telepiteni rá,wasapit meg kb lehetlen. KSt sem nagyon láttam, szóval marad a DS. de láttam már demozni komoly céget a sima csicsás media playerrel is, nem is volt rossz a hang. De, ha jól tudom, ez nem az alap MP volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11571) Dorien válasza #71562240 (#11553) üzenetére


Dorien
veterán

Én preferálom a CD-t / lossless-t a bakelit lemezzel szemben a zaj hiánya és a nem romló hangforrás miatt. Engem ezek bőven kárpótolnak az analóg forrás természetes hangzásával szemben. A "loudness war" és a gagyi MP3 lejátszók / fülesek / videók elterjedése viszont nagyon nem tett jót a zenének, hangminőségnek...

+1 voks az AIMP3 mellett

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11572) vzsryl válasza contaxg (#11531) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezzel egyetértek én is. Beleesik sok gyártó hibájába, és próbál megélni a régi hírnévből. Aztán majd csodálkoznak 10-20 év múlva, hogy hajlanak a csőd felé... Nem egy ilyenre volt példa.
Az utóbbi pár évbe adtak ki normális ár/hangminőség arányú fejest egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11573) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Nézem ezt az AIMP3-mat amit ajánlatok és wasapi-val nem vált mintavételi frekit sehova, nem automatikus mint foobar+wasapival? Vagy valami gikszer nálam van? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11574) baluka26 válasza vodkaboy22 (#11573) üzenetére


baluka26
veterán

WASAPI auto kell, hogy legyen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11575) vodkaboy22 válasza vzsryl (#11572) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem igazán megy nekik az új sennheiser momentum sem hiszem hogy sláger termék lesz árához képest. :W Hangban nincs ott az se ahol az ára. :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11576) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#11573) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aimp-ban két féle wasapi van. Vannak helyek, ahol nagy a különbség a két üzemmód között, esetleg ezért.
De,ahogy jack-el linux alatt, lehet itt is számonként állítgathatod a maximum mintavételit.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11577) hm74 válasza Dorien (#11571) üzenetére


hm74
aktív tag

Egyet értek.
A veszteségmentes digitális hang stabilabb és sokkal egyszerűbben kezelhető, mint a bakelit. Túlzónak tartom, amikor akkor azt állítják, hogy a digitális hang meg se közelítheti a bakelit analógos hangzását. A CD viszont kényes téma a futómű miatt. Amíg egy jó DAC-ot könnyen bele lehet építeni a láncba, a futómű stabilitásába rengeteg tényező (még az épület statikus állapota is) szerepet játszhat.

(#11578) vodkaboy22 válasza baluka26 (#11574) üzenetére


vodkaboy22
addikt

MS2 pedig mutatja hogy nem... aimp3 + wasapi exclusive azt semmi. Rakjak fel újjabb wasapit? (munkahelyen használok winfost és ott jó lenne ha műkszene)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11579) contaxg válasza vodkaboy22 (#11575) üzenetére


contaxg
veterán

Próbáld ki egy iPhone-nal ;) Azzal nem volt az olyan rossz.

(#11577) hm74
Valószínűleg ez a téma ennél összetettebb. Egyáltalán nem könnyebb egy PC/DAC láncot összedobni, mint egy CD lejátszóból jó hangot kihozni. Talán inkább más.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11580) szakibá...


szakibá...
senior tag

Azt hittem, hogy Paul Gilbert azért használ hallásvédő fültokból készült fejhallgatókat a színpadon, mert óvni akarja a hallását. Kiderült, hogy már majdnem süket, eső után köpönyeg.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#11581) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Sennheiser HD-429s-ről mi a véleményetek?

(#11582) vodkaboy22 válasza contaxg (#11579) üzenetére


vodkaboy22
addikt

ÓÓ linuxról meg foobarral is korrektúl elvan :) csak gondoltam kipróbálom. De nagy nehezen a nexusról is kibarkácsoltam viszont ott 44.1-48 azt többet sajna nem tud a nexus.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11583) contaxg válasza vodkaboy22 (#11582) üzenetére


contaxg
veterán

Én a Momentumra gondoltam. Bocs ha félreérthető voltam. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11584) #71562240 válasza hm74 (#11577) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csakhogy a CD (vagy SACD, DVD-Audio) lejátszók és azok futóművei arra készültek, hogy hatékonyan kezeljék a stream zenei jelfolyamot, míg a konténeres formátumokat kezelő tárolók-kiolvasók jellemzően nem arra készültek. Az pedig csak legenda, hogy a bufferelésre építő tárolók-kiolvasók jobban szerepelnek, mint az "egyidejűleg" kiolvasó CD (SACD, DVD-Audio) futóművek. Elvileg segíteni tudna a bufferelés azzal, hogy többszörös kiolvasást lehetővé téve javítaná a kiolvasást, csak hát a gyakorlatban az mutatkozik meg (ami egyébként logikus is), hogy nagyon keveset sikerül abból násodikra, harmadikra... kiolvasni, amit elsőre nem sikerült, ezzel szemben szerintem ennél a potenciális nyereségnél sokkal többet ront az, hogy egy plusz, felesleges eszközt, átalakítót iktattunk a jel útjába - amely egyébként a jitter problémán sem tud sokat segíteni. A bufferelés esetleg jót tud tenni a "csomagkapcsolt" jellegű adatoknak, de a zenei digitális adathordozók - még a konténerek is - stream formában tartalmazzák a zenét. Tehát éppen a CD lejátszó kevésbé kényes téma a futómű miatt - bár arra tényleg egy-két fokkal jobban hatnak a rezgések, mint például a flash memóriákra, de ez megoldható a futóművek "földrengésbiztos" elszeparálásával.
De nem is ezért ragadtam tollat, hanem emiatt: "Túlzónak tartom, amikor akkor azt állítják, hogy a digitális hang meg se közelítheti a bakelit analógos hangzását." Ez a kijelentés ugyebár így általánosságban nem kezelhető, hiszen a gyakorlatban konkrét analóg és konkrét digitális fornátumok léteznek, a maguk konkrét erényeivel és hibáival, amelyeknek csak egy része ered az analógságukból vagy a digitálisságukból. Általánosságban én arra hívnám fel a figyelmet (ha a hifi topikban lennénk éppen :D ), hogy minden átalakítás ront a hangon (ezért jobbak eleve zenére a koax digitális interfészek, mint az optikaiak, mert az optikai interfész eleve egy plusz oda-vissza átalakítást kíván, az elektromos jelből optikaivá és vissza), márpedig a zenei hang eredetileg analóg, és a digitális kezelés után analóggá is alakítjuk vissza, tehát a digitális hang eleve tartalmaz egy plusz oda-vissza átalakítást az analóghoz lépest. Az sem utolsó szempont, hogy az analóg hangtechnika jellemzően mérnöki munka, a digitális hangtechnika pedig jellemzően szoftverfejlesztői munka (lásd Schawo is éppen arról értekezett, hogy ő inkább költ lejátszószoftverre mint kábelre), márpedig a zene "szoftverfejlesztettséggé" alakulása szerintem borzalmas dolog, és borzalmasak az eredményei, ugyanis még az említett, analógról oda-vissza átalakítás mellett is azt hiteti el a hangtechnikusokkal és a felhasználókkal, hogy a zenei jelet szabad manipulálni, és lehet veszteségmentesen manipulálni. (Mint már korábban szó volt róla, a legjobb hangfelvételek jellemzően az ötvenes-hatvanas években születtek, mert akkoriban a hangmérnökök még felvenni, megőrizni akarták az elhangzott zenét, nem manipulálni. Aztán jött az álsztereó, és szépen jöttek az újabb manipulálások és a legtöbb hangfelvételen elszabadult a pokol, egyre kevesebb lett a jó hangfelvétel.)
Most már ezt off-ba teszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#11585) hm74 válasza contaxg (#11579) üzenetére


hm74
aktív tag

Valóban nem értek hozzá, de tudom, hogy nagy mechanikai és statikai bűvészkedés van a futómű fejlesztések körül és mennyire drágák a high-end minőségűek.

(#11586) #71562240 válasza hm74 (#11585) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd eggyel feljebb. A mérnöki munka szép, a mérnöki munka helyes, ha zenéről van szó. A szoftverfejlesztési munka ronda, helytelen, ha zenéről van szó. (Két láb rossz, négy láb jó!...) :D (Egyébként kiváló futóművek vannak olcsón.)

[ Szerkesztve ]

(#11587) hm74 válasza #71562240 (#11584) üzenetére


hm74
aktív tag

Ez egy nagyon korrekt okfejtés. Köszönöm. :R

(#11588) #71562240 válasza hm74 (#11587) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszönöm, hogy köszönöd! :)

(#11589) #71562240 válasza #71562240 (#11584) üzenetére


#71562240
törölt tag

A digitális zenéhez szükséges plusz átalakítással kapcsolatban egy talán érdekes adalék. A Warner Bros. zenekiadó AAD vagy ADD CD-inek hátulján egy figyelmeztető felirat található, ami kb. így szól:
Ez a hanghordozó eredetileg analóg hangfelvételről készült, a digitális formátummá alakítása során igyekeztünk minél többet megőrizni az eredeti analóg hangfelvételből.
A DDD CD-kre ugyebár ezt így nem írják fel, hiszen ott már elve digitális a hangfelvétel, de nem szabad elfelejteni, hogy az eredeti hang abban az esetben is analóg volt.
Mindez azért érdekes, mert bár azt gondolná az ember, hogy ha már úgyis digitalizáljuk a stúdióban vagy a koncertteremben elhangzott (analóg) zenét, akkor jobb ezt minél korábbi fázisban tenni, tehát lehetőleg a felvétel és a keverés is legyen digitális, ne csak a lemez. Ezzel a "kvázi logikus" feltételezéssel szemben azonban az az általános tapasztalat, hogy az AAD CD-k jobban szólnak, mint az ADD CD-k, és különösen jobban, mint a DDD CD-k! - kivételek persze ezen tendencia alól is vannak, de ez a tendencia, bár az is igaz, hogy a DDD CD-k is sokat fejlődtek az utóbbi húsz évben.

[ Szerkesztve ]

(#11590) Dorien válasza #71562240 (#11589) üzenetére


Dorien
veterán

Mindenesetre digitális hangtechnika nélkül érdekes lenne ma az élet. :)
Megnézném egyesek fejét, ha rájönnének milyen kellemetlen az, amikor egy lemez megkarcolódik, vagy egy szalag meggyűrődik. :) A legtöbb fiatal ma ezt el sem tudja képzelni. Nomeg a folyamatos zaj a háttérben...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11591) tiadam válasza hm74 (#11517) üzenetére


tiadam
csendes tag

Olyanra gondoltam amit 20-30 esetleg 40 körül megkapom használtan.

(#11592) RetepNyaraB válasza schawo (#11569) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez itt kissé off, de ha már előkerült:

-Nem vagyok a PC közelében, hogy bármit kipróbálhatnék
-Nem értek hozzá a dedikált hangkártya milyen szinten határozza meg a lejátszást. Mindenképp az ő felületén, erősítőjén és beállításaival szólal meg egy zene, amit betolok a cd fiókba, vagy ha teszem azt telepítek egy third party lejátszó szoftot, mint az AIMP, vagy jPlay, akkor ezek "megkerülik"?
Ennyit szerettem volna tudni :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11593) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék fejhallgató vásárlásban.

Amire használnám:
-elsősorban zenehallgatás
-utcán egyáltalán nem használnám
-filmnézés

Fontos szempont, hogy a zajok ne szűrődjenek be, és ki se nagyon.
Kényelmes legyen, sok órás használatnál is
Max 15-16 ezret szánok rá.

Van egy kiszemeltem, de nem tudom hogy jó választás-e :
Sennheiser HD-429

Köszi előre is :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#11594) Ear001


Ear001
addikt

Azt hittem, hogy a fából készült spaklival pengetett háromhúros japán balalajkánál, a shamisennél idegesítőbb hangszer nincsen, de egy kabuki szinházi zenekar meggyőzött az ellenkezőjéről. :C

Vagy csak mert Audio Technikával hallgattam? ;]

(#11595) hm74 válasza tiadam (#11591) üzenetére


hm74
aktív tag

Nekem éppen most volt (már van rá vevő) egy eladó Shure SRH840, ami használtan 40 alatt van. Az egy lágy és muzikális hangzású fejhallgató, sokan kedvelik. Javaslom, hogy olvasgasd ezt a fórumot rákeresve bizonyos típusokra és más tesztekre is rákereshetsz a neten.
Azt sejtem, hogy Te inkább zárt, könnyen hajtható fejhallgatót keresel, ami elmegy a telefonodról és elszigetel a külvilágtól. Az ajánlott típusok:
Shure SRH840
Audio-Technica M50
Beyerdynamic DT770
Shure SRH440 (ez olcsósága ellenére is megállja a helyét a listában)
AKG K550 (bár ez használtan is felülről közelíti a 40-et)

Sok Sennheiser modell is van ebben az árkategóriában, de azok nem számítanak jó vételnek.

(#11596) baluka26 válasza hm74 (#11595) üzenetére


baluka26
veterán

HD600, HD25 ennyiért megkapható. Mi nem jó bennük?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11597) krichd1 válasza baluka26 (#11596) üzenetére


krichd1
addikt

HD600-at nem kapsz 40k-ért, 50k-nál kezdődnek inkább, új árral együtt felkúszott a használt ár is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11598) hm74 válasza baluka26 (#11596) üzenetére


hm74
aktív tag

HD600 nyitott és nehezen hajtható és még nem láttam 40 alatt. A HD25 az viszont OK lehet. A HD4xx típusokat nem tenném az ajánlott listára

(#11599) bajnokpityu válasza hm74 (#11598) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hd 600 nem olyan veszelyesen nehezen hajtható. Meg hosszabb távon úgyse úszod meg a normális erősítőt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11600) hm74 válasza bajnokpityu (#11599) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem nekem kell, tiadam kollégának keresünk fejhallgatót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.