Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) orange26 válasza schawo (#12544) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszönöm! Mi a különbség a Superlux HD681 EVO és Superlux HD681F közt, mert az EVO-t úgy látom, nem lehet itthon kapni.

(#12552) orange26 válasza contaxg (#12547) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszönöm, elgondolkodom ezen is.:-)

(#12553) fi:zi'k válasza blackydan (#12546) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy próbát azért megérhet. :K Köröket ver a Momentumra.
A K550 most elég jó vétel kint.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12554) Dorien válasza orange26 (#12551) üzenetére


Dorien
veterán

EVO-t vegyél, az minden tekintetben jobb a régi 681-eseknél:

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12555) gabross válasza fi:zi'k (#12553) üzenetére


gabross
tag

Sőt, innen DHL szállítással együtt 150 euró (kapsz egy 5 eurós kupont, ha feliratkozol a hírlevélre).

(#12556) schawo válasza gabross (#12555) üzenetére


schawo
titán

Németországba ingyen szállít, de Angliába nem hiszem... Ha jól sejtem a kolléga ott szeretne vásárolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12557) schawo válasza blackydan (#12549) üzenetére


schawo
titán

Jó lenne, ha meghallgatnád a K550-t, mert tökéletes füles nem létezik. Két komolyabb hibája van.
1. Irtó büdös, mikor kiveszed a dobozból. Kell neki pár hónap míg elmegy a szag (vagy talán megszokod addigra? ;])
2. Csak tökéletes zárás esetén jó a mély tartománya. Akinek viszont nem illeszkedik tökéletesen a fejére ez a nagy párna, mert mondjuk alul-hátul máshogy görbül a feje, annak elég vékonyan (kevés méllyel) fog szólni az egész, és nem lesz benne sok öröm.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12558) fi:zi'k válasza schawo (#12557) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A rev2 talán már nem annyira büdös. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12559) gabross válasza schawo (#12556) üzenetére


gabross
tag

Ha Angliában van, akkor az amazon-os ár lehet, hogy jobb. 150 eurótól ingyen szállít amúgy Angliába is, csak úgy, mint Magyarországra. Én onnan vettem az enyémet kb 1 hónapja, azért ajánlottam.

(#12560) gabross válasza schawo (#12557) üzenetére


gabross
tag

Ha nem tartod, a dobozában, hamar kiszellőzik. A dobozban lévő formára öntött műanyag az iszonyat büdös, annak veszi át a szagát a fülpárna...

(#12561) schawo válasza gabross (#12559) üzenetére


schawo
titán

Ó, értem. Csak a "Free Delivery (Germany)" feliratot láttam, nem néztem utána alaposabban. :)
155 euróért különösen jó vétel a K550

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12562) fattyu válasza blackydan (#12541) üzenetére


fattyu
veterán

nemtudom mennyi arrafele de tulképpen t70 is az az ársáv nagyjából.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12563) schawo válasza fattyu (#12562) üzenetére


schawo
titán

Angol Amazonon 450 font. :(
Amcsi Amazonon 420 dollár most akciósan, és ugye ÁFA nélkül. Egyébként (a többi Amazonos kereskedőnél) 570 kemény amerikai valuta (még mindig áfa nélkül)

Csak nálunk ilyen olcsó a T70, és ennek örülhetünk :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12564) szakibá... válasza blackydan (#12549) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hogy kicsit összezavarjalak, egy szavazat tőlem a Sony 1R mellett. Nem emlékezetből, hanem egymás mellett hallgatva én a Sonyt választanám a K550 helyett.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#12565) schawo válasza szakibá... (#12564) üzenetére


schawo
titán

Hol lehetne meghallgatni a Sonyt? Tudsz olyan helyet Budapesten?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12566) Phvhun


Phvhun
őstag

Na most ez sem a fülhallgatós, sem a fejhallgatós topicba nem tartozik igazán, de milyen hangminőséget produkálhat [ez] a füles?

(#12567) fattyu válasza schawo (#12563) üzenetére


fattyu
veterán

oh. nem tudtam. Tényleg meglepően értelmes áron van itthon akkor.

Mondjuk szerintem ugye nem egy liga a t70 meg a k550en még jól illeszkedő esetben sem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12568) #71562240 válasza Phvhun (#12566) üzenetére


#71562240
törölt tag

Semmilyet.

(#12569) Phvhun válasza #71562240 (#12568) üzenetére


Phvhun
őstag

Pedig elvileg ki lehet hozni belőle jó dolgokat, konkrétan a hang közvetlenül a belső fülbe jut, kihagyva egy pár tényezőt, ami ronthat rajta.

(#12570) schawo válasza Phvhun (#12569) üzenetére


schawo
titán

Se mély, se magas, de valami brutálisan. Ez hallássérülteknek való, akinek nincs más megoldás a hallásuk visszaállítására. Attól hogy kihagysz dolgokat, nem lesz jobb valami.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12571) #71562240 válasza Phvhun (#12569) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez így értelmetlen, amit írsz.
A fül sok részből áll, enyhén szólva nem tökéletes eszköz, de a minél jobb hallás érdekében fejlődött ilyen sokrészesre, bármilyen "tényezőt" kihagysz belőle, attól csak rosszabb lesz a hang. Nem tudom, mire gondolsz azzal, hogy "...kihagyva egy pár tényezőt, ami ronthat rajta.", de te se tudod, milyen tényezők lehetnének ezek. Elvileg se lehet kihozni belőle jó dolgokat, a gyakorlatban pedig végképp nem - legalábbis hangminőségi szempontból, amiről ugyebár szó van. Hogy milyen előnyei vannak az eredendően rossz (pontosabban nem létező) hangminőségen kívül, az pedig egy másik téma.

(#12572) HaJózsi válasza orange26 (#12542) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Sziasztok!
Azért írok válaszként orange26-nak, mert hasonló igényekkel szeretnék fejhallgatót vásárolni a következő egy hónapban.
Szóval már több, mint fél éve keresem az ideális fülest, számos fajtát kipróbáltam, különböző árosztályokból. Amik leginkább megfogtak az a Beyerdynamic DT235 (ezt a Hangbarlangban próbáltam még ki a Veletechen), a Sony MDR-1R és, ami leges-leginkább az a HARMAN/KARDON CL. Azonban most nem szeretnék túl sok pénzt áldozni a dologra, szóval az említett háromból a Beyeren kívül az összes kiesik. A maximális keret 15-16ezer forint lenne.
Zenét egy Sansa Clip Zipről hallgatok (stock ROM), illetve filmet is szoktam nézni fülessel, ekkor egy Sony erősítő van segítségemre. Egy Sennheiser CX-280-at nyúztam eddig, de többet szeretnék már.
Zenéből hallgatok rock, hard rock, pop rock és elektronikus műfajokat is, szóval majdnem mindenevő vagyok. Amit az új fejestől várnék, az a nagy tér (színpad?), a nem túlhúzott mélyek (ez nagyon fontos, utálom, ha mindent elnyom a basszus...) és a részletgazdag hangzás. Azt szeretném, ha 'meglenne az énekes, a dobos, a gitáros és a többiek is, külön-külön'. Főleg FLAC zenét hallgatok, ha nincs más lehetőség, akkor teszek az mp3 lejátszómra mp3-mat. :D
Utcán és otthon is hallgatnék zenét, de főleg a busz és vonat jellemző.
Most ennyi jutott eszembe, remélem tudtok segíteni. :K

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#12573) schawo válasza HaJózsi (#12572) üzenetére


schawo
titán

DT235 nem rossz választás. Vagy Superlux HD681 EVO.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12574) Phvhun válasza #71562240 (#12571) üzenetére


Phvhun
őstag

Hát ugye a hang, az jön kivülről, és át kell menjen egy membránon, és 3 kis csontocskán, amik lehet hogy súrlódnak egymással, ilyesmikre gondoltam tényezők alatt.
Mondjuk ez egy speciális eset, de például nekem a dobhártya után a kis csontocskák néha "berezonálnak" egy bizonyos hangerő fölött, és konkrétan semmit nem hallok a zenéből az egyik fülemmel, és az a fura benne, hogy vérnyomástól függ, hogy mi is ez a hangerő.
Mindenesetre köszi hogy leírtad, kár, hogy nem olyan jó, pedig megvettem volna az egyéb előnyei miatt, de ha nem szól jól, akkor az minden más előnyt lényegtelenné tesz.

(#12575) schawo válasza Phvhun (#12574) üzenetére


schawo
titán

Konkrétan borzalmasan szól.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12576) HaJózsi válasza schawo (#12573) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Köszi a választ, ki fogom próbálni vásárlás előtt a Superluxot is. Kinézetre tetszik, sokkal 'szebb', mint a Beyer. :D

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#12577) haddent


haddent
addikt

sziasztok
segítségért jöttem, rám férne egy értelmes füles:

1. Főleg otthon használnám, illetve otthoni körülmények között, de a fizikai tartósság, jó anyaghasználat lényeges lenne, nagyon. Nem egyszer kábeleztem újra az egész fejhallgatót, de azért legyen már értelmes alapból...

2. Felhasználási cél: igen ;] . Zene, játék, film minden... De ha ez sokat számít (elég "baltás" vagyok a témában), akkor legyen zenére kiélezve, abból pedig rock/metál hasonlók amiket főként hallgatok.

3. max. összeg: hááát.. nem túl sok. Első körben én egy olyan 10-15 körüli összeget mondanék, de ha ész érvekkel meg tudtok győzni egy "kezdőt", hogy nekem is megéri, akkor majd elgondolkodom a bővítésen :K

4. Csakis vezetékes, utálom a wireless szarságokat mindenben

5. őőő... a szavakat sem értem, legyen kényelmes :DDD

6. mikrofonosnak örülnék, de gyanítom egy gagyi mikrofont rácsapnak plussz 5 ezerért, ezért ha jobban megéri egy jó kis fejhallgató és külön valami mikrofon, akkor majd megoldom úgy

7. Hangzás... szeretem a mélyeket, a basszust, az erősítő is kicsit el van tolva ebbe az irányba, de amúgy valami olyan legyen, ami azért mindent átvisz normálisan. Igen, talán ennyi, hogy legyen benne egy kicsit "köményebb" mély.

8. forrás: integrált hangkártya amiből majd idővel lehet valami értelmesebb, valamint közben még egy Pioneer A-501R régi erősítő :B

Nagyjából ennyi azt hiszem. Ha szabad megjegyeznem akkor nekem a Sennheiser márka nagyon szimpatikus, votl egy fülesem, azt szerettem. Aztán széttéptem :DDD Esetleg ugyanolyan versenyzőknél akkor a Sennheiser lehet a befutó :K
Gondolom ilyeneket itt ti is utáltok, de ilyen doktóór bíccc (vagy vicc) meg szkullkándi meg ilyen gagyi csillivilli szarokat hagyjuk ha lehet :B

[ Szerkesztve ]

(#12578) szakibá... válasza schawo (#12565) üzenetére


szakibá...
senior tag

A kettőt együtt a Mammut MM-ben hallgattam, 1-2 hónapja. Most nem tudom, mi van kitéve, nem járok sűrűn oda.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#12579) RetepNyaraB válasza szakibá... (#12578) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ki van pakolva a mammutban mindkettő. Egy hónapja valami hibás K550 volt a polcon, mert alig szólt a telefonomról. Írtam is ide, hogy miért van ez. Aztán egy hét múlva másik példány volt és hibátlanul ment :K

(#12529) szakibá...@ Hú a Martinlogan az nagyon szép, kár, hogy semmiféle kereskedőnél nem kapható errefele :Y

A KEF viszont igen és asse csúnya :N Meghallgattyuk...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12580) schawo válasza szakibá... (#12578) üzenetére


schawo
titán

:R

Megnézem, mert érdekel a füles, jókat olvasni róla. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12581) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Méréseknél a négyszögjel milyen tulajdonságot vizsgál? Kinézetre gondolom az a jó, minél szögletesebb...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12582) hm74 válasza haddent (#12577) üzenetére


hm74
aktív tag

Ha Sennheisert is papírkutyának nézed, akkor nehéz lesz fejhallgatót választanod. Nincs kimondottan "brutalitásálló" fejhallgató. :D
10-15 körül nem éri meg Sennheisert választani, mert ebben a kategóriában vannak jobb hangú fejhallgatók a versenytársak kínálatában. 10 ezer körül a Superluxok ajánlottak, ha 20 fölé tudsz menni, akkor ott a Shure SRH440 a legjobb ár-érték arányú fejhallgató.

(#12583) vzsryl válasza orange26 (#12542) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ide még befér az AKG K512 MKII is. Hallgasd meg őket, és döntsd el.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12584) #71562240 válasza Phvhun (#12574) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyebár normális esetben a fülkagyló zeg-zugain is "keresztül" kell mennie a hangnak, ami hangdobozok esetében rendesen, fejhallgatók esetében többé-kevésbé megvalósul. Fülhallgató esetében nem valósul meg, többek között ezért is eleve hátrányból indulnak a fülhallgatók a fejhallgatók ellen, és ezért is a fülhallgatók működése már eleve manipulatívabb. Na most, a tárgyalt "fülmelléki hallgatók" esetében még a hallójáraton keresztül se megy a hang, hanem extrém utakon jut el, még csak nem is igazán a membránhoz, hanem inkább a belső fül alkatrészeihez, félig-meddig kikerülve a membránt is, ami már katasztrófa a hangminőség szempontjából, és nem is lehet olyan manipulációt kitalálni, ami ezeket a hiányokat korrektül korrigálná, már csak azért sem, mert ezek a manipulációk pedig még egyéb szempontok szerint is rombolják a hangminőséget - mint minden manipuláció.
A hang "hagyományos" útjának hangminőségromlás nélküli kikerülését majd esetleg azokkal a módszerekkel lehet elérni, amelyek nem hangot közvetítenek, hanem közvetlenül az agyunk megfelelő területeit stimulálják az agyműködésnek megfelelő elektromos hullámokkal. Félreértés ne essék, nem állítom, hogy ezzel az agystimulációs módszerrel majd ugyanolyan "hangminőséget" el tudunk érni, mint a valódi hanggal, de elképzelhetőnek tartom, hogy igen, sőt akár elképzelhetőnek tartom, hogy így akár még majd jobb "hangminőséget" is el lehet érni, - de az már csak "hangminőség" lesz, nem pedig hangminőség.

(#12585) schawo válasza #71562240 (#12584) üzenetére


schawo
titán

Pont azért nem lesz könnyű, amit mondtál. Az agyi stimuláció esetén is gond az, hogy a hallójárat módosítja a hangot, a csillók úgyszintén, ráadásul mindenkié máshogy, és így nem tudhatjuk, hogy mit vár az agy. Mert ha az agy megszokott valamilyen jelet a cselló hangjára, akkor marha ideges lesz, ha nem ezt kapja, legalábbis, az én agyam ilyen lenne :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12586) #71562240 válasza schawo (#12585) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, előzetesen feltételezzük, hogy majd megoldják a tudósok, hogy stimulálva is azt a jelet kapja az agy, - vagy "még azabb" jelet. :Y De én is azt mondom, hogy az is csak aroma, azaz "hangminőség" lesz, nem az eredeti íz, azaz hangminőség. És esetleg ez az "aroma" is lehet majd mesterséges, természetazonos és természetes "aroma", mint a szörpöknél. :W

[ Szerkesztve ]

(#12587) Phvhun válasza #71562240 (#12584) üzenetére


Phvhun
őstag

"hanem inkább a belső fül alkatrészeihez, félig-meddig kikerülve a membránt is, ami már katasztrófa a hangminőség szempontjából"

"Az agyi stimuláció esetén is gond az, hogy a hallójárat módosítja a hangot, a csillók úgyszintén, ráadásul mindenkié máshogy, és így nem tudhatjuk, hogy mit vár az agy."

Ezek az állítások szerintem eléggé sántítanak.
Konkrétan ha másik modellt alkalmaznánk, akkor azt mondjátok ezzel, hogyha jön valami hang, amit vesz egy mikrofon ( dobhártya ), és egy hangszóró kiadja ( csontok csillók, egyéb dolgok ), akkor egy második mikrofon ( belső fül receptorai ) jobb jelet fog kapni.
Ha betesznek egy mikrofont a belső fülbe, amivel fel tudják térképezni, hogy a hang milyen módon változik meg mire kintről bejut, akkor szoftveresen lehet emulálni a változásokat, és utána lehet bármilyen feldolgozott hangot lejátszani a belső fülben.
Agyi példához meg annyit: Nem csak random jeleket küldözgetnek az idegekre, hanem ugyanúgy szenzorokat raknak az idegekre, és ugyanúgy feltérképezik, hogy a kinti jelek milyen elektromos impulzusokat generálnak.
És utána már ez szimulálható.
Ez egyébként azért lenne nagyon jó, mert ha felvesznek egy nagyon brutál jó mikrofonnal mondjuk egy klasszikus zenei koncertet a 2. sor 15.ik székén, és ezt a hangot közvetlenül az agyba küldik be, akkor pontosan ugyanúgy fogod hallani, mintha éppen a 2.sorban ülnél.
Nem kell foglalkozni semmiféle hangvisszaverődésekkel, meg csillószőrhajolgatásokkal, hanem jön a felvett hang, átmegy az agyi jelekké konvertáló egységen, és teljesen tökéletes lesz a végeredmény. Nem csak "idézőjelesen jó". Ezeket a hang aromákat meg nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#12588) schawo válasza Phvhun (#12587) üzenetére


schawo
titán

Távoli jövő. Ráadásul, mint említettem minden ember más, így az általad említett dolog rendkívül költséges lenne. Talán majd egyszer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12589) baluka26


baluka26
veterán

Jajj.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12590) schawo válasza baluka26 (#12589) üzenetére


schawo
titán

:))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12591) contaxg válasza baluka26 (#12589) üzenetére


contaxg
veterán

Pedig ez zseniális.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12592) schawo válasza contaxg (#12591) üzenetére


schawo
titán

Remélem holnaptól a fejhallgatón kívül a kabátot, a pulóvert és a cipő orrát is napelem borítja. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12593) baluka26 válasza contaxg (#12591) üzenetére


baluka26
veterán

Szarnak egy jó nagy pofon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12594) contaxg válasza baluka26 (#12593) üzenetére


contaxg
veterán

Öregek vagytok ehhez. :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12595) vodkaboy22 válasza contaxg (#12591) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is remek ötletnek tartom! És attól még hogy egy teljesen galvanikusan független napelem töltő van a fejesben csinálhatnak értelmes hangot is bele :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12596) DBAtti válasza HaJózsi (#12576) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Csak annyit fűznék hozzá: a Beyer nem rossz, hasonló zenékkel használom, de elkél hozzá egy combos kimenetű lejátszó (értsd: a Cowon D2-vel elég hangos és élvezhető, a Sony E353 harmatos vele, max hangerőn ~ közepesen hajtja, és igen, már ki lett kapcsolva a hangerő szint korlát - micsoda EU baromság...).

Én viszont amondó vagyok, hogy nagyot dob még rajta egy kis mobil erősítő (nálam pl. Fiio E5, de gondolom az E6 is OK, vagy DIY megoldások). Magasabb kategóriás fejesek mellé nem biztos hogy használnám, de a DT 235-ön nem ront annyit, és szerintem jobb dinamikát produkál vele (alacsonyabb hangerőn is), ami jó dolog.

A Superluxokat nem ismerem igazán, de pl a 661 kifejezetten tetszett, így el tudom képzelni, hogy az EVO-val tényleg nagyot alkottak.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#12597) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Üdv! 30-40 ezer körül milyen fejest ajánlatok?

(#12598) #71562240 válasza Phvhun (#12587) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az utolsó két mondatod kivételével végül is elvileg egyetértünk, azért csak elvileg, mert hát még nem tudjuk, hogy a közeli vagy távoli jövő technológiai felkészültsége és gyakorlata majd mit tesz lehetővé, vagy hogy vannak-e esetleg az agyban olyan eddig még nem ismert gátak, amik ezt az agyi stimuláció révén való jó "hangminőségű" "hallást" esetleg meggátolják.
Az utolsó két mondathoz.
Én azért továbbra is idézőjelbe tenném az ilyen formájú "jó hangminőséget", mert hát azért valószínűsítem, hogy ez az agyi stimulálás mégiscsak más érzés lehet, mint a valódi hallás élménye, ilyeténképpen is mondtam, hogy talán még jobb is lehet így a "hangminőség", de mindenképpen idézőjelben tartanám a "hangminőséget" ez esetben.
Az aromák hasonlata olyasmire akart utalni, mintha a valódi hallást az eredeti gyümölcs megevéséhez akarnám hasonlítani, a stimulációs "hallást" pedig a gyümölcsből (vagy mesterséges aromából) készített szörp megivásához. Nyilván ez egy erősen sántító hasonlat, de az értelme körülbelül ez lett volna, éreztetvén, hogy a stimulált "hallás", azért nyilván csak-csak nem fogja tudni teljesen ugyanazt az élményt nyújtani, mint a valódi hallás - hogy arról ne is beszéljünk, hogy a valódi hallás az légnyomással is együttjár, úgyhogy a stimulált "hallás" esetében a légnyomásváltozások érzését is létre kéne hozni az agy megfelelő központjaiban, lásd például Rolling Stones koncert a színpad előtt állva, amikor halálfélelmed támad, mert úgy rengeti a testedet a basszus, hogy félsz, hogy szívszélhűdést, de legalábbis szívritmuszavart kapsz. Na, ezt nem lenne könnyű agyi ingerekkel stimulálni! :D
Gondolj bele, a kísérleti patkánysrác képes az éhenhalásig rá se nézni az ételre, ha az ételkiadás gombja és a szexuális gyönyörközpontjának ingerlése gomb között kell választania, de azért az valahogy valószínűleg mégsem ugyanaz az érzés, mintha a neki tesző patkánylányt a valóságban meghághatja.

[ Szerkesztve ]

(#12599) Bodz válasza bigbuda (#12597) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link], [link], [link] például. De kis alku után akár ez is a tiéd lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12600) DEJVID válasza Bodz (#12599) üzenetére


DEJVID
őstag

Jajj az a 601 tényleg mintha még érintetlen lenne, nem is csoda hogy iylen ajánlatot tettem rá. :D

Kezdek gyógyulni, végre megint bírom a fejhallgatózást :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.