Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Uzi74 válasza hm74 (#12846) üzenetére


Uzi74
senior tag

Elgondolkodtató... A Fiio-kra gondosz alapvetően vagy más is van a piacon a kategóriában? Egy E07K vagy E17-val érezhető javulást hozna? (esetleg megvárva az E18-at, hogy androidos cuccra is lehessen kötni stabilan)

(#12852) chrisnagy13 válasza hm74 (#12849) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Arra én nem tudok rosszat mondani. :)

(#12853) hm74 válasza Uzi74 (#12851) üzenetére


hm74
aktív tag

Presenter2
Én ilyet használok, volt már 668b-m is, jól szólt vele.

(#12852) chrisnagy13
Nekem vegyes érzéseim voltak vele kapcsolatban, kifinomult hangzású, de valahogy furcsa a frekvenciamente

[ Szerkesztve ]

(#12854) Kirtam


Kirtam
tag

Épp most tekintettem meg egy videót youtube-on amiben egy Battlefield 3 játékos (USA lakos) áradozik arról, hogy soha nem volt még olyan jó fejhallgatója (játékra), mint az Audio Technika ATH-700 addig amíg meg nem vásárolta annak újabb változatát az ATH-700X-et. Mindezt 100 dollárért az Amazonon, ahol mindig van belőle raktáron, az új változat pedig, kb. 139 $. Ennyire olcsó lenne? Ebben az esetben nekem is kell egy ilyen gondolta a magyar paraszt és lőn világosság. Nálunk 75 azaz hetvenöt darab ezres körül lehet hozzájutni. Én vagyok nagyon félretájolva és ez jól van így vagy esetleg valami ármány van itt? :))

(#12855) Dave™ válasza chrisnagy13 (#12848) üzenetére


Dave™
nagyúr

A W1000X-nek elég kicsi a párna átmérője, de pl. a W5000-nek jóval nagyobb, ezáltal kényelmesebb is. Azt hiszem a W1000 is olyasmi. Meg a W3000 is talán, meg a kisebbek, mint az A900 stb. Tehát a zárt AT-k kényelmét a W1000X-ből származtatni nem célszerű.

(#12856) schawo válasza Kirtam (#12854) üzenetére


schawo
titán

Ez biztos úgy van. Neki még soha sem volt jobb fejhallgatója. Pont ezt is írta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12857) RetepNyaraB válasza schawo (#12856) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De itt arról van szó, hogy bizonyos termékek esetében a magyar árak igencsak el vannak tájolva. Felfele.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12858) schawo válasza RetepNyaraB (#12857) üzenetére


schawo
titán

Ez igaz, de azért az is előfordul, hogy a magyar ár kiemelkedően jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12859) chrisnagy13 válasza Dave™ (#12855) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem abból lett származtatva, hanem a M50 és kistestvéreiből. Ehhez jön még W1000X is, ami szintén katasztrófa. 5000-et, 3000-et még nem próbáltam, de ha az AT felhozatalából 3 olyan fejhallgató van zárt fronton, ami kényelmes, az elég kevéske, így általában megállapítható, hogy nem a kényelem bajnokai.

(#12860) RetepNyaraB válasza schawo (#12858) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ilyenre azert igy kimondottan nem emlekszem, de biztos igazad van :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12861) donpe válasza hm74 (#12853) üzenetére


donpe
aktív tag

Ha hazaértem Mo-ra, feltöltöm a frekimenetét az én LCD-mnek. (Bár én nem igazán szoktam nézegetni az ilyen varázspapírokat. Nekem abban volt más a többi fejeshez képest, hogy "komplett" a hangkép.. Nem darabokban kapod a zenét jó mélyekkel, közepekkel, magasakkal, hanem olyan természetesen, mintha nem is fejhallgatón keresztül jönne. Nincs agyalás, hogy hú de jó a mély vagy magas, csak vigyorgás, hogy ez tök kellemes. ;)

chrisnagy13 - te miről hajtottad az LCD-t és mennyit éltél vele együtt? és melyik LCD-t?

(#12862) chrisnagy13 válasza donpe (#12861) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Saját lánc + Balu lánc. Az idő irreleváns, mert attól nem lesz több magas, vagy megszokom, hogy nincs magas. :D Sőt az Asgardról se lett több magas, inkább kevesebb mély. A 3-ban több magas van?

(#12863) Dave™ válasza chrisnagy13 (#12859) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az M50 és kistestvérei szerintem irreleváns, hiszen azok nem is füles megoldásúak, meg egyébként is, az már nagyon budget kategória. A W1000X meg abszolút kilóg a sorból, ahogyan írtam fentebb, tehát az A500-A2000, W1000, W5000 teljesen más. Ez alapján kijelenteni, hogy a zárt AT-k kényelmetlenek... remélem érzékeled az általánosítás hibafaktorát.

donpe: magas tekintetében nekem olyasmi érzésem volt az LCD3-mal, mint az AD2000-nél: ott van, de lágy, és egy picit talán túl diszkrét. Ezzel együtt is iszonyat jól szól, számomra csak két (három) hibája van: az ára, a kiszolgálási igényei és AT vonalon nevelkedett füleimnek a tér szélessége. Ez utóbbit csak azért, hogy bele tudjak kötni, egyébként szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#12864) chrisnagy13 válasza Dave™ (#12863) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Remélem érzékeled, hogy szó se esett a csak füles megoldásról. De ha már itt tartunk az A900 se az amiben leülök filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#12865) #56474624 válasza hm74 (#12853) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én ilyet használok, volt már 668b-m is, jól szólt vele.

Ez megnyugtató a 770-emre nézve (péntektől ha minden jól megy, beüzemelek egy presenter2-t elé), hisz ha jól tudom, a 668B még több magassal rendelkezik.

Ja igen: múltkoriban kutakodtam itthon, előkerült egy régi sony walkman. Mármint olyan igazi, ami még kazettával megy. A hangminőség jobb volt a 770-nel, mint amire számítottam (bár a forgatási sebesség nem tűnt túl stabilnak), de nem ez volt a fő meglepetés, hanem a hangerő. Nem kellett maxra tekernem. Míg ezzel szemben "modernkori" lejátszók (pl telefonom, illetve egy sony mp4-lejátszó) nem tudnak élvezhető hangerőt produkálni max hangerőről sem. Otthon a szobában. Utcán végük van.
Gondolom, hozzá lettek igazítva a mai, túlvezérelt felvételekhez, csak arra nem gondolnak, hogy esetleg nem mindenki ilyet hallgat. :U

(#12866) fi:zi'k válasza chrisnagy13 (#12864) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Túl nagyok az igényeid. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12867) dudika10 válasza #56474624 (#12865) üzenetére


dudika10
veterán

Ott próbálják védeni a hallásunkat, ahol csak tudják, ami valljuk be, rá is fér az emberekre... Meglehetősen sok halláskárosult lesz az elkövetkező pár évben így is.

A ZTE Blade, ami egy híresen lekorlátozott (így halk) telefon, számomra egy érzékenyebb, de nem kiemelkedően szigetelő IEM-mel, minimum hangerőn metrón is gond nélkül élvezhető. Megszokás kérdése.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12868) schawo válasza #56474624 (#12865) üzenetére


schawo
titán

1. Már EU-s rendelkezések szabályozzák a maximális kimenő jelszintet.
2. Akkoriban nem voltak dugós fülesek, a mai lejátszók többsége arra van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12869) #56474624 válasza dudika10 (#12867) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezzel csak az a baj, hogy esetleg arra ösztökéli a stúdiókat, hogy túlvezéreljék a felvételeket, ami mint tudjuk, nem a hangminőségnek kedvez. A felvételeket kellene szabályozniuk inkább.

(#12870) dudika10 válasza #56474624 (#12869) üzenetére


dudika10
veterán

Már jóval azelőtt háborúztak, hogy a politikusoknak eszébe jutott, hogy milyen jó volna szabályozni a hordozható zajforrásokat.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12871) #56474624 válasza dudika10 (#12870) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az lehet, viszont így végképp nincs más választása egy-egy stúdiónak. Ez semmiképp sem jó megoldás.

(#12872) hm74 válasza #56474624 (#12865) üzenetére


hm74
aktív tag

Jó lehet 770-hez, mert a Presenter2 kiegyenlített, sötét karakterű, precíz, de nem izgága, inkább relatív nyugodt tonalitású. A 668b-hez is ezért jó, bár ott magasak jó idegrendszert igényelnek erősítőtől függetlenül.

(#12873) Ear001 válasza chrisnagy13 (#12848) üzenetére


Ear001
addikt

Van egy rendkívül puha bőrpárna, amin ráadásul nem is igazán támaszkodik a fejhallgató súlya, inkább csak szigetel. mi lehet ennél kényelmesebb egy zárt fülesnél? :F :Y

(#12874) ntomka


ntomka
nagyúr

Az A900 volt a legkényelmesebb AT fejesem. Az is csak azért, mert annak volt normális mechanikája, a többinek nincs.

ツ Headphones on - World off

(#12875) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok! Otthoni felhasználásra keresek fülhallgatót, és ebben szeretném a segítségeteket kérni.

-Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - otthon
-Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - filmezés (Blu-ray filmek)
-Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - maximum 20.000 Ft
-Vezetékes vagy vezeték nélküli? - vezetékes
-Circumaural vagy supraaural? - circumaural
-Zárt vagy nyitott? - zárt
-Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? - nem kell mikrofon
-Milyen forrással rendelkezel? 5.1-es házimozi erősítő füllhalgató kimenetére lenne kötve. (JVC, de a pontos típut most nem tudom)

Esetleg a házimozi erősítő helyett tudnátok ajánlani valamit, ami megfelelőbb lenne a fejhallgató hajtására? (a BD lejátszóból, és a médilejátszókból optikai és digitális koax csatlakozón tudnám neki a jelet átadni.)

[ Szerkesztve ]

(#12876) pity-putty válasza pity-putty (#12875) üzenetére


pity-putty
tag

Természetesen fejhallgatót keresek.:)

[ Szerkesztve ]

(#12877) schawo válasza pity-putty (#12876) üzenetére


schawo
titán

Dobd meg pár forinttal a büdzsét, és Shure SRH440 lesz a barátod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12878) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy melyik füles az ami kényelmes, masszív, 10-15k körül?

Eddig az AKG K512-nél vagyok de hátha van más is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12879) vzsryl válasza freelanced (#12878) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Maxell Pro Studio, de az elég batár.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12880) #71562240 válasza pity-putty (#12875) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha hajlandó vagy húsz fölé menni, akkor érdemes az SRH440-et, de ha mindenképpen 20 alatt akarsz maradni, akkor például a Creative Aurvana Live!, amelynek a hangkaraktere még jobban illik is az igényeidhez, mint a Shure-é.

(#12878) freelanced Ide is érvényes, hogy például az Aurvana Live!, amely mostanában 16ezernél kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#12881) freelanced válasza #71562240 (#12880) üzenetére


freelanced
addikt

Értem tehát akkor ebben az árkategóriában nem nagyon van jobb a CAL-nál?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12882) gyarmatipeti


gyarmatipeti
csendes tag

Sziasztok! Fejhallgatót keresnék maximum 20k Forint értékben, rock zene hallgatáshoz, film nézéshez és játékhoz, illetve több óra után se legyen kényelmetlen. Válaszokat előre is köszönöm :)

(#12883) chrisnagy13 válasza Ear001 (#12873) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Min van egy rendkívül puha bőrpárna? :W

(#12884) hm74 válasza chrisnagy13 (#12883) üzenetére


hm74
aktív tag

SRH840, azon elég puha bőrpárna van

(#12885) pajav8


pajav8
tag

Üdv, úgy gondoltam beruházok valamilyen komolyabb fülesre. Föleg utazás közben telefonról illetve otthon laptopról használnám. a max keret rá 18k. zenei ízlésem elég mindenevő rocktól az electróig.

Ezt néztem ki 1. sorban

[link]

nemtudom van-e valakinek tapasztalata vele, én egyszer kipróbáltam ismerősét és jó emlékeim vannak róla.

de ha ebben az árkategóriában van olyan "komolyabb" típus amit érdemes megvenni(akg, sennheiser) várom a javaslatokat.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#12886) freelanced válasza pajav8 (#12885) üzenetére


freelanced
addikt

Gondolom a topikban le fogják hurrogni, de a gamer fülesek közül a legjobb. Persze itt nem szeretik őket és ebben sokszor van igazság de elvileg ez egy jó darab. Persze van más alternatíva is, lehet, hogy ennyiért valami jobbat kapsz, nem gamer fülesből...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12887) guppy válasza pajav8 (#12885) üzenetére


guppy
őstag

Ha használt is belefér, akkor én néznék egy használt Shure SRH440-et a helyedben. Amennyiben nem, az első hsz. végén van egy link, az ott található árkategória szerint beosztott listát böngészném, a többi része az első hsz-nak úgy látom megvolt. ;)

(#12888) fi:zi'k válasza pajav8 (#12885) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha csak nem kizárólag ezt akarod, akkor inkább felejtsd el. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12889) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Maxell Rerto DJ-t szeretnék venni, iponon láttam ezt a fejhallgatót, viszont 2 áron van fent: ez a drágább, ez pedig az olcsóbb.
Szerintetek mi a különbség a 2 között? Csak van valami csomagolása/doboza az olcsóbbiknak is.
Esetleg tudtok ennél olcsóbban megbízható boltot ahonnét fekete színben lehet venni?

(#12890) Füleske válasza paavoo (#12889) üzenetére


Füleske
addikt

Itt Győrben a Tescoban láttam 2500 - ért a múlt héten ha ez segít valamit. Mindkét színben volt.

(#12891) RetepNyaraB válasza Füleske (#12890) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

az hihetetlenül olcso :K
A pirosaknal nagyjabol az Ipon aran kaphato, a dragabbik csomagolasban.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12892) contaxg válasza Füleske (#12890) üzenetére


contaxg
veterán

Biztos azt láttad? A Maxell nagyker ára több ennél.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12893) Füleske válasza contaxg (#12892) üzenetére


Füleske
addikt

Igen. Gondolom kifutó típus és rájuk száradt a készlet , mivel volt belőle bőven.

(#12894) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

erről van valakinek véleménye/élménye? ASUS Echelon

ha esetleg valakinek van vmi jó tesztje erről magyar nyelvű?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12895) hm74 válasza Füleske (#12893) üzenetére


hm74
aktív tag

Szombathelyen 6000 HUF az MM-ben. Én vettem egyet hordozhatónak, nagyon jól szól ennyi pénzért, erősen ajánlom. :)

(#12896) skunkkiller


skunkkiller
csendes tag

Sziasztok,

lehet nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést de azért kapcsolódik milyen átalakítot kell vennem, hogy ez:
füles
a pc-n is használható legyen mikrofon/hang együtt?

a választ előre is nagyon köszönöm ha lehet egy linket is dobj

(#12897) dudika10 válasza skunkkiller (#12896) üzenetére


dudika10
veterán

Ilyesmit.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12898) skunkkiller válasza dudika10 (#12897) üzenetére


skunkkiller
csendes tag

magyar link\név?
én nem találok nem nagyon értek a hang kábelekhez ez kimaradt nekem

(#12899) skunkkiller válasza dudika10 (#12897) üzenetére


skunkkiller
csendes tag

ejjj:
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below

(#12900) RetepNyaraB válasza dudika10 (#12897) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

egy elosztótól még nem fordítódik meg a mikrofonos-vezérlős bekötés, attól tartok. Legalább is nálam pl. tuti nem, mert nem működik pc-n a mikrofon/vezérlős fejesem. Illetve működik, ha valaki kedveli a mono, fázisfordított fürdőkádhangzást...

A laptopom viszont nem ily finnyás, azon megy. Nem értek a bekötési részéhez (sem).

edit: aha, write onlyban vagyok, bocs. Ez egy olyan elosztó, amellyel megy a dolog :K

(#12899) skunkkiller@ ha Németországból tudsz rendelni, ott is kapható csomó helyen. De rákereshetsz a Headset Splitter Adapter kifejezésre magorul is, hátha...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.