Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

sziasztok.

irok egy kis tapasztalatot nemreg vett PIONEER SE-M390-es fejhallgatomrol.

voltam itt nem korabban tanacsert plusz velemenyert egy mar elore kinezett fejhallgato ugyeben.
vegul megvettem az altalam kinezett pioneer se-m390-es fejhallgatom es nagyon baba.
egy negativ eszrevetelem van csak vele. a fulparnaja vekony.
regebben mikor megtetszett ez a fejhallgato fel is probaltam egy uzletben es nagyon kenyelmesnek talaltam azert mert olyan vastag volt a fulparna resze hogy a fulem nem ert hozza a hangszoro anyaggal bevont reszehez plusz akkora volt a parna hogy korbe a fulemet sem nyomta.
a hangzasa is jo. olyan hangokat is kihallok amiket ezelott sosem voltak hallhatoak a jatekokban az elozo olcsobb kategorias sennheiser fulessel.

csak ara nem emlekszem hogy anno mikor felprobaltam lehet hogy nem ezt hanem az M290-et probaltam e fel es csak annak nagyobb-kenyelmesebb a fulparnaja. szoval lehet hogy csak ez a tipus rendelkezik ilyen fulparnaval?
de vegul is megoldottam. volt nekem mas fejhallgatom amirol leveheto a fulparna resz, ennek meg ugy van kialakitva a parna resze hogy szepen be lehet ala rakni a masik parnat es a ketto egyutt mar eleg vastag meg minden szoval tok jo lett.
csak azert egy kicsit zavar hogy ez volt a dragabb meg a jobb, es meg nekem kell utannaigazitani hogy kenyelmes legyen.
mibol tartott volna ere is rarakni azt a nagyobb-jobb fulparnat?

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#11952) #71562240 válasza Kvelstadt (#11951) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elvileg mindegyikre szándékosan olyat és akkorát raknak, amilyen és amekkora rajtuk van. Tehát az elvileg szándékos, hangolási eszköz, hogy a Pioneer M-390-eden akkora volt, ugyanis a nagyobb nem jobb, hanem más. (Azért írtam kétszer is hogy elvileg, mert azért ez nem mindig a fejhallgatógyártó szándékán múlik, hanem néha a párnabeszállító akaratán is.) Tehát a lényeg, hogy a fejhallgatódon minden bizonnyal szándákosan, hangminőségi okok végett volt a kisebb, ha kisebb volt.

(#11953) bmakszim válasza #71562240 (#11952) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én nem venném fixre, hogy ebben az árkategóriában is ilyen figyelmet fordítanak erre.

(#11954) #71562240 válasza bmakszim (#11953) üzenetére


#71562240
törölt tag

Fixre én se. Csak elvileg. :)

[ Szerkesztve ]

(#11955) Kvelstadt válasza #71562240 (#11952) üzenetére


Kvelstadt
veterán

na annyira meg nincs erzekeny fulem hogy kihalljam a kulonbseget a kisebb meg a mostani nagyobb parna kozott.
ja es ez esetben nem feltetlen kell a jobb hanem inkabb a mas nagy parnaval. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#11956) guppy


guppy
őstag

remélem más is együtt érez ;]

(#11957) fi:zi'k válasza guppy (#11956) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11958) vodkaboy22 válasza guppy (#11956) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Its so hot that my tube amplifiers warm up time is shorter than putting up a bakelit :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11959) jzola válasza guppy (#11956) üzenetére


jzola
tag

hát jah :) egyeseknek jó nagy melegben is :D
bár most már van szellő itt a beton dzsungelban most már elviselhető a párna a fülemen

[ Szerkesztve ]

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#11960) katalin888 válasza #71562240 (#11941) üzenetére


katalin888
aktív tag

Tudom, de akkor ki fog segiteni nekem?
Speci ilyen forum nincs!
Bocsi! :(

(#11961) fi:zi'k válasza katalin888 (#11960) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem jó?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11962) Ati1979 válasza guppy (#11956) üzenetére


Ati1979
veterán

:C

Így könnyű átvészelni. :)

(#11963) mzso


mzso
veterán

HD662EVO létezik már a Superlux honlapján kívül máshol is?

(#11964) #71562240 válasza katalin888 (#11960) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Tudom, de akkor ki fog segiteni nekem?" Te fogsz segíteni magadnak azzal, hogy a tanácsainkat megfogadván szembenézel a realitásokkal, és az általunk rossz ötletnek minősített ötletedet feladod, majd az általunk javasolt irányokba indulsz el. :) Mi nem tudunk az általad igényelt készüléket javasolni, mert a létünkkel ellentétes lenne, hiszen az általad igényelt a kategóriában nincs olyan készülék, ami általunk ajánlható lenne bárkinek is bármilyen célra. A szóbanforgó készülékkategória önmaga diszkvalifikálja a szóbanforgó készülékkategóriát.
"Speci ilyen forum nincs!" Nem véletlenül.
Mi azt tudjuk javasolni, hogy vegyél egy rendes fejhallgatót és egy rendes médialejátszót (adott esetben ez mobiltelefon is lehet). :)

[ Szerkesztve ]

(#11965) Audison válasza DBAtti (#11750) üzenetére


Audison
senior tag

Tegnap estére megérkezett a DT880 600ohm os változata. 0 perces még így erősen járatós, de máris eltér a hangja a 250ohm os változattól. Kevesebb magas, szebb mélyek, kiegyenlítettebb, eddig ezek az első benyomások. Lehet a párna miatt is, mert előzőt már lapos állapotban használtam.

Szerk.: Bocs, ez nem válaszként akart menni. :N

[ Szerkesztve ]

(#11966) #56474624


#56474624
törölt tag

Tegnap tv-ben mutatták az egyik "tehetségkutató" nyertesét, ahogy a stúdióban énekel. És mi volt a fején éneklés közben? Valami Hama fejhallgató! :Y

(#11967) Dorien válasza mzso (#11963) üzenetére


Dorien
veterán

Tudtommal sehol.
681 EVO-ból is hiány van. A Thomann legközelebb augusztusra tud szállítani.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11968) Dorien válasza mzso (#11963) üzenetére


Dorien
veterán

Amúgy szerintem a régi 662 / 662B-vel sem járnál rosszul. Főleg, ha van valami equalizer is a lejátszón.
Én nagyon szerettem, csak a zártsága zavart. Igen erősen izolál.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11969) szakibá... válasza #56474624 (#11966) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ebben nincs semmi meglepő, ráénekléshez bármi jó, amiből kifelé a legkevesebb hallatszik. Ott nem a minőség a fontos, hanem az olcsóság, mert fogyóeszköz, el sem hiszed, milyen gyilkolásnak vannak kitéve ott a fülesek.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#11970) #56474624 válasza szakibá... (#11969) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ennek ellenére eddig ráéneklésnél is csak márkás (pl. Beyer, Sony) fejhallgatókat láttam. Bár azok komolyabb stúdiók is voltak.

(#11971) schawo válasza #56474624 (#11970) üzenetére


schawo
titán

Nagyon nem árt, ha az énekes hallja, hogy milyen hangon, hangszínen, dinamikával énekel, tehát hogy szól a hangja a mikrofonon keresztül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11972) contaxg válasza Audison (#11965) üzenetére


contaxg
veterán

Milyen erősítővel?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11973) whYz


whYz
addikt

Szisztok

Valami jol kinenezo fejest tudtok ajanlani max 15k-ert?
Lenyeg, hogy zart circumaural legyen es telefonnal hasznalnam, szoval eros basszusra van szuksegem.

(#11974) baluka26 válasza whYz (#11973) üzenetére


baluka26
veterán

Ennyiért van majdnem Noontec Zoro. Sokan nem próbálták még, de több helyen lehetett olvasni, hogy ajánlott.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11975) dudika10 válasza baluka26 (#11974) üzenetére


dudika10
veterán

És a koncepció saját magának tesz keresztbe, mivel sajnos elég gyér a szigetelés.

(#11973) whYz: miért kell telefon mellé erős basszus? :F
Definiálhatnád a "jól kinéző"-t, hogy ne random kelljen tippelgetni, mi az ami neked tetszik.
Meg végigolvashatnád akkor már az első hozzászólást, és megnézhetnéd az ajánlott listát is. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11976) whYz válasza baluka26 (#11974) üzenetére


whYz
addikt

Nem rossz, errol mit erdemes tudni? Meg nem hallottam a markarol.
40mm hangszorok nem kicsik? Ennyiert mar erdemes lenne valami 50mm-es nem?

dudika10: Mert szeretem az eros basszust. :)
Kinezet meg sajnos szubjektiv, de olyat keresek amit nyugodt szivvel felvehetek utcara is, nem tulcsicsazott stb... Pl ez a Noontec Zoro tetszik

[ Szerkesztve ]

(#11977) baluka26 válasza dudika10 (#11975) üzenetére


baluka26
veterán

És amúgy jól szól?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11978) dudika10 válasza baluka26 (#11977) üzenetére


dudika10
veterán

Amúgy nem rossz.
Van egy jó széles völgy, de ahhoz gyorsan alkalmazkodik a fül, nincs zavaró hibája.
Kialakítása miatt nem túl kényelmes, így otthonra nem az igazi szerintem, viszont nem szigetel igazán, így utcára megint nem jó.
A "jó, jó, de mire?" kategória nálam.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11979) #71562240 válasza whYz (#11976) üzenetére


#71562240
törölt tag

Még én se hallgattam a Noontec Zoro-t, de a te szempontodból azt írják róla, hogy bár szépen szól, basszusban éppenséggel nem erős. Én ezt persze fordítva mondanám, bár mélyben nem erős, de szépen szól - ha igazak a hírek.
"Ennyiert mar erdemes lenne valami 50mm-es nem?" Nem. Vagy igen. Vagy nem. Vagy de.... A hangszórómembrán mérete nem a leendő vevőnek a fejhallgatóra szánt pénzkeretével függ össze, amely árkereted ráadásul elég harmatos árkeret, a 15ezres árkategória nem az a szint, ahol követelőzni lehetne, hogy "ennyiért" ilyen meg olyan legyen. Hogy hány mm-es a fejhallgató hangszórója, az a konstrukció függvénye, nem az áré.
"Valami jol kinenezo fejest tudtok ajanlani max 15k-ert?" Elég rossz megfogalmazás ez ebben a topikban, még akkor is, ha gondolom, hogy úgy értetted, hogy a jó hangminősége mellett legyen jól kinéző.
A rászánt összegeddel az a baj, hogy éppen ezen árkeretben a legritkább a jól szóló zárt, circumauralok kínálata, mint ahogy az ajánlott Noontec is supraaural inkább. A te igényeidnek kiválóan megfelel a Creative Aurvana Live!, próbálj valahol olyat venni (előbb persze meghallgatva, hogy neked is tetszik-e a hangja), sajnos már kifutott típus, és nem nagyon kapni.
Az árkategórián belül hangilag nagyjából megfelelne az igényeidnek a Digitech Pro Monitor is, amely azonban csak külföldön kapható, és inkább közepes szépségű, mintsem világszépe. No meg szóbajöhet az Audio-Technica M30, kicsit többért az M40.

[ Szerkesztve ]

(#11980) baluka26


baluka26
veterán

Egyébként meghallgattam a vintidzs DT990-et, tényleg jó. Főleg annyi pénzért, főleg.

Továbbra is örülök annak, hogy a találkákról már úgy tudok eljönni, hogy jó-jó, de a hifin kívül semmit nem cserélnék el itthonira :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11981) whYz válasza #71562240 (#11979) üzenetére


whYz
addikt

Az AKG K518 tetszik. Viszont zavar, hogy hosszu a kabele, es kettevalik. Nincs valami szamomra idealisabb valtozata?

[ Szerkesztve ]

(#11982) #71562240 válasza whYz (#11981) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az se circum. Sőt.

[ Szerkesztve ]

(#11983) beast27 válasza whYz (#11981) üzenetére


beast27
senior tag

Szerintem a k518 jó lenne neked abban van mély rendesen, még sok is

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#11984) Audison válasza contaxg (#11972) üzenetére


Audison
senior tag

(#11985) whYz válasza #71562240 (#11982) üzenetére


whYz
addikt

Tenyleg, elneztem. Akkor valami mas?

(#11986) Bodz


Bodz
Topikgazda

>>>>[link]<<<<

(#11987) Dorien válasza whYz (#11985) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Superlux HD-661

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11988) miles.co


miles.co
csendes tag

Sziasztok!
Mint nálamnál jártasabbakat kérdezni szeretnék pár dolgot:
1. a plüss-párnás fejhallgatóknak a párnáit hogy lehet tisztítani? (pl. ha használtan vesz az ember fejhallgatót, de még ha újonnan akkor is gondolom érdemes időnként kitisztítani.)
2. Erről mi a véleményetek? (nem vagyok egy "Audiophile", azt viszont tudom, hogy inkább a mélyorientáltak közé tartozom)
2/b. Esetleg erről mi a véleményetek? Érdemes kezdésnek egy ilyet megvenni? (persze, tudom, hogy elsőre meg kell hallgatni, de érdemes-e foglalkozni ilyennel, ha inkább a zene a lényeg, nem a külsőség.)
3. ha egy fejhallgató "nyitott" akkor az pont ugyanannyira hangos kifelé mint befelé is? (oké, hogy nekem közvetlen a fülemen van, és ha már a falon rezeg ettől a kép, akkor már rég megsüketültem, de a problémám lényegében azzal van, hogy szeretek este is zenéthallgatni, viszont ha az ember nem egyedül van a szobában, akkor az adott esetben zavaró lehet a másik számára, ha az pl. aludna.)
Köszönöm előre már azt is ha elolvastad! :R :)

Szerk.: Esetleg tudtok valami boltot-helyet, ahol több féle fejhallgatót is ki lehet próbálni? ...és egy másik helyet, ahol ugyanezek a jó füleseket meg lehet kapni emberi áron?:) (úgy is felmerül a kérdés, a válaszom: ~20-30k-t.. :U )

[ Szerkesztve ]

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#11989) -Faceless- válasza Dorien (#11987) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ezt a HD 661-et próbáltad már?
(én konkrétan ilyet tervezek venni)

(#11990) dudika10 válasza miles.co (#11988) üzenetére


dudika10
veterán

A plüss párnákat pl mosószerrel lehet átdörzsölni, de akár a mosógépbe is bedobhatod kímélő mosásra.

Ha bárki melletted aludni akar, akkor nemhogy a nyitott, de még a félnyitott se jó.
Utóbbiakhoz legalább egy ajtó kell. Ez kilövi mindkét általad kinézett típust (én személy szerint más miatt sem ajánlanám egyiket sem).

A szokásos ajánlat ilyenkor a Shure SRH440 szokott lenni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11991) #71562240 válasza whYz (#11985) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én elmondtam, ami az eszembe jutott az adott paraméterek mentén. Az Aurvana Live! hangkaraktere és ár/érték viszonya elég széles közmegegyezésnek örvend, kevesen vitatják, hogy kellemesen-dinamikusan mélyhangsúlyos fejhallgató, és hogy annyi pénzért nagyon jó vétel. A másik két ajánlatom vitatottabb, a többség szereti őket az árukhoz képest, de a kisebbséget zavarják a hibáik, vagy a különleges hangkarakterük - merthogy a Pro Monitor-nak és az M30-nak is különleges hangkaraktere van, amit nem mindenki szeret, e kettő esetében biztos hogy csak egyéni meghallgatás után érezheted meg, hogy te szereted-e. Az Aurvana Live! könnyebben elfogadtatja magát, de az persze mindig és mindenkor érvényes, hogy hifi készüléket csak meghallgatás után szabad venni, lehetőleg miután meghallgattál minél több versenytársat is.

(#11992) miles.co válasza dudika10 (#11990) üzenetére


miles.co
csendes tag

Köszönöm a választ, meg az ajánlatot, már tudom is, hogy kit kell keresnem.:) :R

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#11993) mzso válasza Dorien (#11968) üzenetére


mzso
veterán

Az pont erény. :)
Egyébként most csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen (lesz).

[ Szerkesztve ]

(#11994) kolosanyi válasza #71562240 (#11991) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, de DPM utcára? Nem egy könnyen hordozható típus és kényes az erősítésre. Meg szerintem nem is lesz elég mélye neki, bár lehet, hogy még nem hallott értelmesebb hangkeltőt és egyet meghallgatva megváltozik a véleménye. Viszont akkor már inkább DT235 nem? Ok, nem circum, de ennyi pénzért nem nagyon válogathat...

(#11995) #71562240 válasza kolosanyi (#11994) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ennyi pénzért nem nagyon válogathat, de neki zárt circum kell, tehát méginkább nem válogathat. Én ugyebár feltételesen említettem a kolléga számára a DT235-öt, de eleve kiesett, aminthogy a K518 is eleve meg a többi is eleve, amelyek suprák.
Egyébként a zárt circumok közül egyik se különösebben hordozható kialakítású, ebben nem lóg ki közülük a DPM, abban persze igen, hogy érzéketlen, ezért is hívtam fel a figyelmet, hogy csakis kipróbálás-meghallgatás után szabad - miközben ez persze mindenre érvényes, de a DPM-re különösen. Egyébként megjegyzem, hogy a DPM valójában nem is annyira halk, mint amilyen "halknak látszik". A karakterében benne van egy sajátosság, amellett, hogy valóban eléggé érzéketlen, még "halkabbnak is hallatszik" mnt amennyire halk - legalábbis a saját kábelével, mert egyébként "szokványosabb" hangkarakterű kábellel a hangosságérzete is "szokványosabb", "hangosabb".

[ Szerkesztve ]

(#11996) kolosanyi válasza #71562240 (#11995) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tudom, hogy ilyen, nekem is DPM-em van. Én szeretem, egy normálisabb forrással meg kifejezetten jó tud lenni. Pl Champről szerintem 440 szint (nyilván a karaktere más).
Erről a kábelről mesélhetnél, mennyire pofozza ki a magasakat? :)

(#11997) #71562240 válasza kolosanyi (#11996) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tudom, hogy van DPM-ed, a róla szóló megjegyzéseid nagyban hozzájárultak, hogy én is belevágtam a megvásárlásába, úgyhogy a csalódásaimat majd rajtad is fogom leverni! :D

Nézzük a kábeltémát, nem elfelejtve, hogy amikor Digitech Pro Monitort említek, akkor természetesen a Yoga/Fischer/Brainwavz/Lindy/Digitech biocönózisról van szó. Az elmúlt hónapokban olvasgatván a sok-sok véleményt, az egyéb tulajdonságok mellett kirajzolódott ugyebár, hogy a DPM eléggé erősítőigényes, akkor tud életre kelni igazán, ha "megfelelően meg van hajtva", jó meghajtással válik "tompa élettelenből" olyan szintűvé, amely az SRH440-nel tud versenyezni, miközben a DPM-nek sokak számára kellemesebb, mélyebb tónusú karaktere van. Nálam a DPM közvetlen elődjét a JBL Reference 420 képezte, amelynek homlokegyenest (de tényleg homlokegyenest!) ellenkező hangkaraktere van, mint a DPM-nek, - ha lenne olyan számegyenes, amelyen a hangkaraktereket tudnánk elhelyezni, akkor ez a két fejhallgató a számegyenes két végpontján helyezkedne el. Régi gondolatom, gyanúm, sejtésem, hogy az a sajátos, kifejezetten egységes (afféle fémes-csörgős-dinamikus-kissé "visszhangos"-"a sávszéleket hangsúlyossá tevő, de mégsem V karakterű") hangkarakter, amellyel az utóbbi mintegy tíz évben a Harman Kardon-JBL konglomerátum készülékei (lejátszók, erősítők, hangdobozok/fejhallgatók...) szinte kivétel nélkül, védjegyként rendelkeznek, az nagymértékben, netán elsősorban a készülékek belső kábelezésének köszönhető. A DPM-ről olvasottak pedig azt a gondolatot, gyanút, sejtést is felébresztették bennem, hogy a DPM sajátos, a JBL-ével ugyebár homlokegyenest ellentétes irányú hangkaraktere, nehezen hajthatósága netán szintén elsősorban a kábelezésnek köszönhető. Megismerkedvén a DPM hangjával a saját kábelét használva, konstatáltam, hogy valóban nagyjából olyan a hangja, mint amilyennek elképzeltem az egymáshoz képest egyébként néha kifejezetten ellentmondó, de azért mégis egyirányba mutató beszámolóitok alapján, Bodz, Fizik... kezdeti "tompa élettelenjétől" kezdve Krichd, Kolosanyi, Attika, Gabross... "audiofilesen tiszta kontrolláltságáig". Elegendő ismerkedés után kis fusimunkával beleapplikáltam a DPM-be a JBL Ref.420 kábelét, és azt tapasztaltam, hogy a DPM átalakult egy teljesen másik fejhallgatóvá, nagyon közel került a hangkaraktere a JBL-éhez. Természetesen nem lettek egyformák, megmaradt valamennyi az eredendő karakterkülönbségükből, hiszen sok egyéb részegységen is múlik a hangjuk, de meglátásom szerint legalábbis ezen két fejhallgató esetében a hangkarakter meghatározásában sokkal nagyobb szerepe van a kábelnek, mint a drivernek. A JBL kábelével az eredetileg ugyebár homlokegyenest ellenkező karakterű DPM-nek nagymértékben JBL-es lett a hangzása, hasonlóan csörgős-fémes-hangsúlyos magasakkal, "visszhangos"-dinamikus-hangsúlyos mélyekkel, és a középtartománynak is hasonló hangszíne és elevensége lett, csökkent a középtartomány hangsúlya is. A JBL kábel révén sokkal "gyorsabb" is lett a DPM hangja, pedig feltehetően elsősorban a driver okozza azt a "lassúságot", amely az eredeti kábelével használva elég feltűnően hallható, - legalábbis azt gondolom, hogy mivel a DPM frekvenciamenete eléggé szépen kiegyenltett, nincsen benne különösebb mélykiemelés sem, a DPM "lassúságának" a fő oka a lecsengési spektruma lehet (lásd vízesés diagram), amely mintegy 200Hz-ig bizony elég hosszú lecsengést mutat, tehát a mély-alsóközép frekvenciákon elég lassan csillapodik a membrán rezgése, és ez azért a JBL kábellel is hallható, bár közel sem annyira mint az eredetivel. Szóval a kérdésedre válaszolva: igen, a másik kábel bizony nagyon is "kipofozza" a magasakat (is)! Nem "teljesen" pofozza ki, de nagyon kipofozza. (Nem kicsit, nagyon! - mondaná GY.F....). A JBL kábellel hallgatva már nem is igazán erősítőigényes a DPM, majdhogynem simán meghajtható a mobiltelefonommal is, akár a hangerőt, akár a hangkaraktert nézem. (Fordítva nem vizsgáltam, tehát nem applikáltam a DPM kábelt a JBL fejhallgatóba.) Valószínűleg egyszer beruházok a DPM-hez egy HD650-es vagy hasonló szintű kábelbe, és akkor érdekes lesz, hogy az kiváltja-e az eredetit, vagy inkább majd kedv szerint hallgatom egyikkel vagy másikkal. Egyúttal abban biztos vagyok (biztosnak lenni látszom), hogy az eredeti kábelnek is jót tenne, ha fele ilyen hosszú lenne.

Még cifrábbat mondok, ez már messzire vezet, korhatáros téma, az elolvasása csak stabil idegzetűeknek és "18 éven felüli hifista pályafutással" rendelkezőknek ajánlott (akár offnak is minősíthető ebben a topikban, de mégis onban hagyom, hiszen ez mégiscsak egy hangsúlyosan hifi célú topik, ráadásul a kábel vitathatatlanul a fejhallgató szerves része). Nem tudom, hogy a JBL kábelével mérve hány decibeles érzékenységet mutatna a DPM, ugyebár logikusan feltételezhető, hogy nagyon picike lenne a mért eltérés az eredeti kábellel mutatotthoz képest, azonban a hallásélmény alapján sokkal hangosabbá, mondhatni könnyebben hajthatóvá, kvázi "érzékenyebbé" válik a DPM a JBL kábellel, és ez a téma azért vezet messzire, mert szerintem (is) nem csak arról lehet itt szó, hogy a megváltozott, például sávszélhangsúlyosabb, visszhangosabb, fémesebb, "ütősebb" hangkarakter miatt hangosabbnak hallom, hanem egy kicsit arról is, hogy "valóban hangosabb", azaz a kábel nem csak passzív információáteresztő eszköz, hanem vannak "aktív" tulajdonságai is. Az egyszeri hifista világképben ugyebár "aktív" eszköz a lejátszó, az erősítő, a hangsugárzó (köztük a fejhallgató), és "passzív" eszköz a vezeték vagy a csatlakozó, ám bizonyos tapasztalatok (és bizonyos elméletek) azt mutatják, hogy ez esetleg közel sem ilyen "egyszerű"... (Ha azt próbálom, hogy a JBL fejhallgatónak csak a hosszabítókábelét illesztem a rendszerbe úgy, hogy a JBL hosszabbítóhoz a DPM kábellel csatlakozva hallgatom a DPM-et, akkor azt hallom, hogy erősen eltolódik a hangkarakter a JBL felé, mondhatni a "két végpont" között inkább a JBL-hez kerül egyértelműen közelebb, nem pedig valahol "félúton" van. De a hangosság, vagy legalábbis a hangosságérzet is jelentősen megnő, ergo így is "könnyebben hajthatóvá" válik a DPM, pedig ott van a ("fojtó hatású") DPM kábel a jelútban.)

[ Szerkesztve ]

(#11998) szakibá... válasza nauro (#11942) üzenetére


szakibá...
senior tag

Voltam az Arénában, benéztem az MM-be is, ahol más készletbe lehet belehallgatni, mint a Mammutban. Így hallhattam meg ezt a Marly-t is. Nagyon kellemes meglepetés volt. Amellett, hogy stílusos darab (bár nem az én stílusom) nagyon kényelmes és a hangjára sem lehet panasz, nagyon barátságos és jó hangja van. Az Árgép szerinti 35K körüli árát szerintem megéri.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#11999) Dorien válasza mzso (#11993) üzenetére


Dorien
veterán

Zajos környezetben előny, csendes környezetben hátrány. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12000) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Régi Sennheiser HD 555 fejhallgatómat szeretném lecserélni, mert szegény már igencsak viseltes. Kinéztem magamnak egy szintén Sennheisert, a HD 518-at. Kérdésem az lenne, hogy ez a fejes van-e olyan jó vagy jobb-e hangminőségben, mint az 555? (Asus Xonar DG-vel használnám)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.