Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#84601) Gergosz2 válasza s3int (#84600) üzenetére


Gergosz2
veterán

Munka vagy játék? Ez nem mindegy.

De amiket leírtál szerintem egy+450k-s gép fedné csak le.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#84602) Speede05


Speede05
tag

csak kíváncsiságból :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
370.000
(3) Felhasználás?
Szoftverfejlesztés, illetve néha játék, de olyan minimális gépigényűek, hogy az nem szempont
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hearthstone, Heroes of the storm, Diablo 3
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD IPS, 11-14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten, és vonaton is használnám
(7) Operációs rendszer?
nem számít, minden windowshoz van licenszem, de úgyis váltogatom a rendszereket
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak SSD, 128 GB is elég, optikai meghajtó nem kell, memória 8GB inkább, mint 4, de több nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
hosszú üzemidő, jó minőségű touchpad, jó anyaghasználat, és a hordozás miatt 2 kg alatt legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#84603) Khelben válasza Speede05 (#84602) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért azt megnézném, hogy fejlesztesz egy 11-es fullhd gépen... 15,6-on épp elfogadható a fullhd, 14-en meg az 1600x900. IPS pedig továbbra sincs a munkagépek között ilyen áron.
Ennyiből a legjobb, amit ki lehet hozni, az egy Probook 640. 14"-es 1600x900-as TN panel, a többi igényt nagyjából kielégíti, +4 GB ram meg kijön még a pénzből.

(#84604) Speede05 válasza Khelben (#84603) üzenetére


Speede05
tag

Oké, pontatlanul fogalmaztam... Fejleszteni, mint a fejlesztők 99%-a külső monitoron fejlesztek, ami egy 22"-os FHD IPS. Azért kell a kis méret, hogy út közben tudjam használni netezésre, szórakozásra. Ha nem szeretném erre használni, akkor asztalit vennék.

(#84605) amstro555


amstro555
tag

Van olyan ÚJ notebook, amin még elmegy a win xp? Vagy már semelyik gyártó nem készít hozzá driver-t? Fujitsu A544-t használ valaki XP-vel?

(#84606) Khelben válasza Speede05 (#84604) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor sem lesz 11-12-es gép fullhd ips-sel, ami munkára alkalmas.

(#84607) #35193216 válasza Speede05 (#84604) üzenetére


#35193216
törölt tag

Én külső monitorrol dolgozok főleg, másodlagos képernyő ilyenkor a laptopé, és azt kell mondjam, így jobb a kisebb felbontás a laptopon, mint a nagyobb, mivel így közelebb áll a pixelsűrűsége a 23 colos FHD IPS monitoroméhoz, magyarul hasonló méretben jelennek meg a dolgok mindkét képernyőn.

A nagy felbontást kis kijelzőn út közben sem igazán tudod kihasználni, főleg, hogy a legtöbb user interface és weboldal nincs is igazán felkészülve erre (nézd meg a FHD monitorodon alapértelmezetten a képernyő hány százalékát foglalja el széltében a PH). Ha filmet nézel 11 colon, akkor sem mész sokra, ha FHD. És végül, tabletben sokkal olcsóbban kapsz nagy felbontást, az is lehet, hogy egy kis felbontású, de jó laptop mellett egy nagy felbontású tablettel olcsóbban jössz ki, bár nem végeztem én ilyen számítást.

(#84608) TeebyKay válasza amstro555 (#84605) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mivel már teljesen megszűnt a rendszer támogatása maximum tákolmányokat lehet hozzá találni rendes támogatást nem.

(#84609) #35193216 válasza amstro555 (#84605) üzenetére


#35193216
törölt tag

Biztosan nincsenek hozzá XP-s driverek, és nem is fogsz találni ilyen laptopot. De miért akarsz XP-t használni? Ha valamely programod nem megy 7-től felfelé, akkor tegyél rá vmware-ben XP-t.

[ Szerkesztve ]

(#84610) okakat


okakat
csendes tag

Sziasztok!

Nekem tényleg szükségem lenne a segítségetekre, mert ugyan használom a laptopot, de ami mögötte van, ahhoz semmit sem értek (processzor, videókártya…): mitől jó, mennyi ideig fog jól működni, ilyesmi!
Hosszú távra szeretnék notebook-ot, ezért fontos a garancia, de legfőképp a megbízhatóság (ne legyen szükség a szervizre…)!
A keretösszeget is azért írom ilyen „széles” sávban, mert nem tudom, hol kezdődik az a gép, ami nekem jó lehet! Lehet, hogy elegendő egy „olcsóbb” gép.
Amit én szeretnék: több mindent tudjak egyszerre csinálni a gépen anélkül, hogy fél órákat várjak, hogy történjen valami. A mostani notebook-om Toshiba, közel 8 éves, és most érzem, hogy elavult!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? AHOGY MEGVAN A KIVÁLASZTOTT!

(2) A gépre szánt összeg forintban? 100E-200E +/-20E

(3) Felhasználás? OTTHONI FELHASZNÁLÁS (OFFICE, INTERNET, SKYPE), jelenleg HOBBI SZINTŰ FOTÓSZERKESZTÉS (PHOTOSHOP, SCRAPBOOK ÉS AMIT ÉPPEN TALÁLOK), TORRENT, FILMNÉZÉS. EGYSZERRE TÖBB PROGRAMOT SZERETNÉK FUTTATNI!!!

(4) JÁTÉKRA NEM HASZNÁLNÁM!

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6” MATT

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? RITKÁN
Használnád-e utazás közben is? NEM

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) NEM BAJ, HA NINCS RAJTA, DE JÓ LENNE!

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? EHHEZ SAJNOS TÉNYLEG NEM ÉRTEK!
AMIT TAPASZTALATLANUL MONDANÉK: LEGALÁBB 500GB HDD, ESETLEG SSD-VEL KIEGÉSZÍTVE, MEMÓRIA: 8GB (DE LEHET, HOGY ELÉG 4GB?) OPTIKAI MEGHAJTÓ: NEM FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES, HA LEHETNE HELYETTE SSD (EZEN A HELYEN), AZ LENNE A LEGJOBB (GONDOLOM ÉN).

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, USB, ESETLEG KÁRTYAOLVASÓ

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? ÚJAT SZERETNÉK (SZÁMLÁRA)!

Ami nekem szimpatikus jelenleg, az a HP (megbízható, garancia is hosszú). De nem tudom, mi az, ami megfelel az „elvárásaimnak”.
Tényleg használható gépet szeretnék, ami nem csak akkor működik, ha egy dolgot csinálok rajta éppen…

Kérlek Titeket, segítsetek, mert szükségem lenne a hozzáértők meglátásaira!

Köszönöm előre is!
Kati

(#84611) Speede05 válasza #35193216 (#84607) üzenetére


Speede05
tag

Kíváncsi voltam a válaszokra. Kíváncsi voltam, hogyha majdnem pontosan leírom egy 13"-os retina mbpro specifikációját, akkor fogja-e valaki azt ajánlani, vagy mindenki csak a windowsos gépek közül válogat.

Egy ilyent fogok venni: [13" Retina MBPro]

Tökéletesen megfelel az elvárásoknak és szerintem ár/érték arányban a legjobb választás most. Mégse ajánlja senki... miért?

Ennyi pénzért ilyen kijelzővel rendelkező laptop más gyártónál nincs. Az Iris grafikus chip integráltak között szerintem jelenleg verhetetlen. Gond nélkül tolja a képet 2 22"-es FHD monitorra HDMI-n, és Thunderbolton keresztül. Minden windowsos szoftvernek van alternatívája, de ha valaminek nincs, akkor parallel desktopban az OSX-el párhuzamosan futtatom mondjuk a 8.1-et is.

Addig eljutottunk már tehát, hogy a normál laptopok között nincs olyan, ami felveszi a versenyt ár/érték arányban ezzel. De akkor mégis miért nem ajánlja senki? Itt vagdalóznak sokan az ilyen gép 450+ alatt nincsen, és hasonló kifejezésekkel, miközben csak jobban szét kellene nézni a piacon.

Minden esetre van egy iPadem vonaton netezgetni, tehát akár nagyobb gép is lehetne, csak kíváncsi voltam, hogyha pontosan írok le egy gépet kb. akkor benne lesz-e az ajánlottakban. Vagy szimplán azért, mert nem HP, Fujitsu, vagy Dell, már szóba se jöhet :) Nem tévedtem, ezt az eredményt vártam.

(#84612) Khelben válasza okakat (#84610) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450 + kérsz bele a boltban egy msata SSD-t és akkor meglesz az 500GB HDD+SSD.

(#84611) Speede05: hajrá. Azon a felbontáson a Windows halálos lesz, de te tudod. Az 1 év garancia meg egyenesen röhejes egy munkagépnél.

[ Szerkesztve ]

(#84613) kmate07 válasza Speede05 (#84611) üzenetére


kmate07
csendes tag

Épp ez volt az egyik amit kerestem az igényeidnek megfelelően, de ahol néztem picit kilógott a keretből.
Te megtaláltad jobb áron. A másik még talán a fuji s904 volt ami bent maradt ezek között a feltételek között.

(#84614) Chaser válasza Speede05 (#84611) üzenetére


Chaser
titán

Nem ajánlottam, 1 év gar ilyen értékű gépre vicc. Persze ilyenkor jönnek azzal, nem sűrűn romlanak el. Igaz, de ha mégis akkor az elég szopacs. Vagy veszel hozzá még két év gart +100k-ért. Holott elvileg eleve 2 évvel kellene adniuk. Ha ettől eltekintünk én is ilyet vennék. Azon kevés gépek egyike amikben no-pwm a led vezérlés. Én 12"-os gépet használok elég régóta, éppen fejleszteni is lehet rajta vagy grafikázni ha megfelelő a panel. Hónapok óta elő se szedtem a 24"-os monitort, mondjuk helyem se volt neki:D

szerk: Khelben Felbontás nem gond bizonyos dolgoknál még winnél sem, max nem lesz olyan szép. Olyan sw-eknél gondos amit nem lehet átméretezni. Itt a kevés gar a legzúzósabb szerintem. És ha valaki munkára használja akkor nem árt NBD gar ami itt nincs. Persze aki tényleg dolgozik a gépen annak van tartalék gépe is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84615) e=mc² válasza Speede05 (#84611) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem pl. erre a hozzaszolasomra ajanlottak, pedig meg a keretbe sem fer bele.

Ambulimax Provider

(#84616) amstro555 válasza #35193216 (#84609) üzenetére


amstro555
tag

Azért, mert azt vettem meg, az jogtiszta.

(#84617) #35193216 válasza Speede05 (#84611) üzenetére


#35193216
törölt tag

Speciel én nem ajánlanék senkinek sem Apple laptopot, ha nem kifejezetten írja, hogy azt szeretne, vagy megfelelne neki az OSX. Az külön világ, aki Windows-hoz szokott, annak nehéz megszokni, én saját tapasztalatból írom, mert pár hónapig dolgoztam MBP-n.

Ok, hogy te írtad, hogy neked nem számít az oprendszer, de én ilyen esetben sem ajánlanám senkinek az OSX-et, hacsak nem külön írja, hogy az is jó.

(#84618) #35193216 válasza amstro555 (#84616) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nekem van legális Windows 3.1-em, mégsem használom...

A Windows XP-re már nem adnak ki biztonsági frissítéseket, úgyhogy meglehetősen kockázatos a használata. Jobban jársz egy Linux disztróval is, vagy egyébként ha diák vagy vagy valamely családtagod az (levelező hallgató is számít), akkor 11 300-ért megkapod a MS oldalán a Windows 8.1 Pro-t (25-30 körül van az OEM változat, ha adott laptophoz nem tartozik alapból).

(#84619) #35193216 válasza Chaser (#84614) üzenetére


#35193216
törölt tag

Tényleg, ilyenkor mi van, ha 1,5 év múlva elromlik? Törvényileg jár a 2 év, tehát elvileg kötelesek megjavítani ingyen, mert a törvényt nem írhatja felül az, hogy ők csak 1 évet hirdetnek. Más kérdés, hogy ez valószínűleg hosszan tartó bírósági eljárás lenne...

(#84620) Speede05 válasza Chaser (#84614) üzenetére


Speede05
tag

Pár oldallal visszább volt téma ez a szavatosság, jótállás, garancia, egyéb kifejezések. Az Apple 1 éve ténylegesen az, amikor beviszed, és ha nem tudják bizonyítani, hogy belenyúltál, akkor javítanak, vagy cserélnek. Utána az EU szabályok miatt érvényesíthető még a garanciális javítás, de neked kell bizonyítanod szakvélemény alapján, hogy gyári hibáról van szó. Tapasztalataim alapján kevés olyan gép van, ahol nem nekem kellett bizonyítanom az igazamat, így az Apple garanciája se rosszabb.

Több ismerősöm sikerrel javíttatott garanciálisan 1 év után is mac-et. Persze sok múlik azon, hogy melyik resellerhez viszed be a gépet. IMEI alapján megy a gariztatás, nem kell igazolni, hogy hol vetted, nem kell garilevéllel játszani, szimplán elég a gép, és bárhova viheted :)

@hb1: szerintem ajánlható a mac bárkinek, mert kb. 2 hét alatt hozzá lehet szokni, és utána kényelmesebb, mint egy windows a multitouch gesztusok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#84621) amstro555 válasza #35193216 (#84618) üzenetére


amstro555
tag

Céges adatbázis kezelő miatt (FoxPro), ami csak win alatt fut, linuxon nem. Céges munkára nem használhatok tanulóknak kiadott win-t. Illetve igen, csak nem szabályos. Az XP már nincs frissítve, de egy jó vírusölő és tűzfal talán még jobb, mint a javítócsomagok...

(#84622) Chaser válasza #35193216 (#84619) üzenetére


Chaser
titán

Igen, macerás lenne de nem feltétlen kivitelezhetetlen. Csak hát ilyen értéknél én speciel nem akarok macerát.

Speede05 Tudom. De mikor lowend dellre adnak 3 évet alapból, akkor hülyén veszi ki magát hogy elvileg prémium termékre 1-et kapsz, ami 3-4x annyiba kerül. És dellnél még nem találkoztam olyannal, hogy nekem bizonygatnom kelljen bármit is x év után. Ha egy ilyen csoda macben meghal a lap vagy kijelző alsóhangon 100k. És még két év garral is vicces fentiek tükrében. Nekem legalábbis. Mivel a garancia és szervizháttér uo. fontos mint hw, kijelző, minőség, így nálam ajánlott cuccok közül kiesik. Alternatíva szinten meg szoktam említeni néha, de ennyi.

Egyébként ilyen hordozgatós gépnek ma már vennék egy wines tabletet. Még frankó tok billzettel is töredékébe kerül mint hasonló méretű/tömegű notebook IPS panellel. Nem erőmű, kényszer munkára és netezgetni viszont jó. Kezdjék el tolni beléjük az ssd-t rendszernek, meg kicsivel több ramot és bajban lesznek a sub notik is. Vagy felzárkóznak végre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84623) #35193216 válasza Speede05 (#84620) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nekem nem sikerült hozzászoknom 3-4 hónap alatt sem, úgy is kényelmetlenebb volt jóval, pedig Windows mellett korábban Linuxot is használtam előtte, utóbbit többféle felülettel is, szóval nem csak 1 rendszeren volt tapasztalatom. Az OSX egy dolog, a kollégám által akkoriban a kevés billentyű, így sok nehézkes kombináció miatt "telefon billentyűzetnek" nevezett billentyűzetet még nehezebb megszokni.

(#84624) HuncutAngyal


HuncutAngyal
újonc

Helló!

Laptop vásárlás előtt állok. Kinőttem a jelenlegit, Acer Aspire5310-es. 7 éves és annyi a bajom csak vele, h már szegényke nem bírja el az XP utáni rendszereket, nagyon szaggat és kevés a 80 giga lemezterület.
Segítséget kérnék a választásban.
Köszönöm szépen Mindenkinek aki segít nekem!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Márciusban szeretném megvenni.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Max 130 ezer. Árkategóriában a legjobb gépet szeretném.

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)

Rengeteg online filmnézés (napi szinten több óra) és filmletöltés, kis office használat, online rádió, és természetesen nagyon sok facebook, videó és hang chatelés
játékok pasziánsz, online angry birds

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

pasziánsz, online angry birds

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

minimum 15,6 col, de egy 17,3-as is jó lehet, a felbontásra annyit tudok mondani, h szép képet adjon ki, fényes, IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

95%-ban a lakásban marad. Nem igazán használnám utazás közben.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows, mert mást még nem használtam

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Méret minimum 500 gb, típusa HDD, memória min 4 és legyen bővíthető 8-ig vagy 16-ig, optikai meghajtó legyen benne

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

webkamera, bluetooth

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

csak új, lenovo vagy acer ha esetleg márkahűség szóba kerülne

A huncutság az a vétek, amely kedves az én szívemnek.

(#84625) Speede05 válasza Chaser (#84622) üzenetére


Speede05
tag

A wines tabletek teljesítményre még nagyon le vannak maradva, és a strapabíróságuk is hagy kívánnivalót maga után. Talán 2 év múlva elérnek egy korrekt szintet, de nem látom azt, hogy nagyon jó vétel lenne jelenleg.

@hb1: a billentyűzet valóban kicsit negatív, sok kombót kell használni rajta, és azzal se könnyítenek a helyzeten, hogy a másodlagos karakterek nincsenek feltüntetve.

(#84626) #35193216 válasza amstro555 (#84621) üzenetére


#35193216
törölt tag

A vírusölő és a tűzfal nem helyettesíti a naprakész biztonsági frissítéseket.

A dolog úgy néz ki, hogy a MS kiad egy biztonsági frissítést Vista/7/8-ra, egy olyan biztonsági résre, ami már az XP-ben is jelen van, innentől kezdve boldog-boldogtalan tud a résről, és ki tudja használni XP esetén. A vírusölő és a tűzfal ezzel nem tud mit kezdeni, mert az ő szemszögükből egy ilyen rés kihasználása feature-nek számít.

(#84627) #35193216 válasza HuncutAngyal (#84624) üzenetére


#35193216
törölt tag

130-ból nem kapsz IPS paneles laptopot. Ha erről lemondasz, én a Dell Inspiron 3542-t (Intel Pentium U-val) vagy 3541-et (AMD A4-6210-el) ajánlanám az Acer vagy a Lenovo helyett, a 3 év garancia és a jobb szerviz háttér miatt, így nagyjából kijön 130-ból legális Windows-al.

[ Szerkesztve ]

(#84628) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

2 napja kértem a társaságot arra, hogy szakmai topicban szakmai témáról társalogjatok.
Azóta járt itt CoolMan81 is.
Következő kérés már nem ilyen HSZ formájában fog érkezni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#84629) Roli5 válasza HuncutAngyal (#84624) üzenetére


Roli5
tag

[link]

Én ilyet vennék a helyedben a sok filmnézésre tekintettel. Azért a 17,3-on sokkal jobb nézni, mint 15,6-on.
Azért a leírás nekem sántít, mert sztem HD4400 van benne és fényes a kijelző.
IPS-ről ne is álmodj ebben az árkategóriában.
Nekem többek között ilyen is van, én ebben a "lowenduser" kategóriában nem keresnék mást újban.

(#84630) Vermilion69 válasza HuncutAngyal (#84624) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Fujitsu A544.

(#84631) Khelben válasza HuncutAngyal (#84624) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ebben az árkategóriában jelenleg egy ajánlott gép van, a Fujitsu A544, de jelenleg hiánycikk. De ettől se várj se szép képet, se IPS kijelzőt, ahhoz sokkal több pénz kell.
A lenti X-es Asust meg kerüld el messzire, mert egy igénytelen vacak. A Pentium U-s és AMD A4-es gépek pedig gyengék, csak nagyon türelmes embereknek való, akiknek nem gond, hogy több program futtatásánál másodpercek telnek el az ablakváltások között.

[ Szerkesztve ]

(#84632) #35193216 válasza Khelben (#84631) üzenetére


#35193216
törölt tag

A Fujitsu A544 nem az az árkategória (és nem fényes kijelzős), mert Windowst is akar. Ablakváltásokkor meg nem lesz a CPU szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#84633) Khelben válasza #35193216 (#84632) üzenetére


Khelben
nagyúr

A te világodban lehet, hogy nem, de akkor nyiss annak egy új topicot, notebookvásárlási tanácsok újoncoktól címmel.

(#84634) Roli5 válasza Khelben (#84631) üzenetére


Roli5
tag

Miért is "igénytelen vacak"? Ismét egy nagyon építő kritika...
Mert lehet rajta rendesen 17,3"-on filmet nézni, amire ő használná, és nem kellene, hogy kifollyon a szeme 15,6"-on? Mert mint írtam is, 37 C fok fölé még nem sikerült hajtani 26 C fokos belső hőmérséklet mellet? Mert két év háztól-házig garanciája van? Mert új gép, és nem használt üzleti a "ti boltotokból" ?
Egy dolgot mondj, ami miatt nem alkalmas az ő által megjelölt tevékenységekhez!

[ Szerkesztve ]

(#84635) laszlobak válasza Khelben (#84633) üzenetére


laszlobak
tag

Lehet, hogy több értelme lenne, mint a szakmai érvek elfogytával (vagy mellőzésével) ennek a személyeskedésnek.. :( ..

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#84636) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

szokásos témakörömben jelentkeznék :B nem akarom elkiabálni, de úgy fest, hogy februárban be tudok ruházni a laposra. hogy akarom-e, az függ még pár dologtól, de tegyük fel, hogy igen.

jelenleg két opcióval szemezek, mindkettő hardverapró, szerintem mindkettőt ismeritek is.

1. Elitebook 850 G1, 240k (plusz majd SSD) i5-4300u, matt fhd ips, 8gb, 320gb, 8750m

legjobb tudomásom szerint nem zsákbamacska. arra jutottam, hogy 3D teljesítmény terén ezt a kompromisszumot hajlandó vagyok megkötni, minden más tekintetben megfelelne a gép. a felmerülő kérdésem a következő. ez egy 8750M-el szerelt darab, de csak i5-4300U van benne. ez milyen fura kombó? én úgy tudtam, hogy a dvga csak az i7-4600U mellé jár. ezen még agyalok, mert a rengeteg olvasgatás alapján azért a két cpu között van egy legalább 20-25% diffi.

2. N550JK, 240k (plusz majd SSD és 4GB RAM) i5-4200h, matt fhd ips, 4gb, 1tb, gtx850m

ez a gép hardveresen elégítené ki maximálisan az igényeimet. cserébe nehezebb, rosszabb üzemidő, korlátolt wifi. összeszerelés minőség terén pedig ugye két külön mezőny.

3. bűvös harmadik

ezekkel szemben egyéb javaslat? a keret br. 250 max, de ha megbízható, legalább 2 év garit csapnak mellé, akkor jöhet használt is (nyilván itt törekedni szeretnék a karcmentes állapotra) szemeztem még a business Dell-ekkel, meg Probook-okkal, de a 850G1-el szemben egyik sem nyert nálam összesítettben (hardver, külső, súly/mobilitás)

ti melyiket választanátok? spyducktól tudom, hogy zsírúj gépet kapnék 4 év garival. a másik gépnél, bár azt szeretném jobban, elbizonytalanít, hogy használt volt, nem tudom, hogy rendes magyar bill-t kap-e, illetve a hardver kombó nekem fura, azt hittem, hogy ilyen kiszerelés nincs, illetve nem értem, hogy kaphat ~4 év garit (ez mondjuk komoly fajsúlyú érv).

köszi előre is, ha tudtok állást foglalni :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84637) Khelben válasza Roli5 (#84634) üzenetére


Khelben
nagyúr

Leírtam már neked többször, mi a baj ezekkel a gépekkel, nem fogom elismételni.

(#84638) ivana válasza hoffman_ (#84636) üzenetére


ivana
Ármester

20-25% az i7 és az i5 között semmi az ne legyen szempont. Én az elitbookot venném mivel vinni az N550JK nehéz is, meg nem is elég minőségi. Az 850 egy elég jó kombó, ha kell valami kicsi gpu teljesítmény is, ha proci teljesítmény kell akkor van T440P esetleg M-s procival, de annak a trackpoint gombjai :W Az elitbookon még van 5 év gari ami elég nyomós érv mellette.

(#84635) laszlobak Multitaskinghoz kell proci. :U

(#84639) Roli5 válasza Khelben (#84637) üzenetére


Roli5
tag

"Rengeteg online filmnézés (napi szinten több óra) és filmletöltés, kis office használat, online rádió, és természetesen nagyon sok facebook, videó és hang chatelés
játékok pasziánsz, online angry birds

szerintem itt egyik tényező sem domináns azok közül, ami szerinted "igénytelen vacakká" minősíti, + 17,3", ami sztem kifejezetten felhasználóbarátabb az adott igényekre.

(#84640) Khelben válasza hoffman_ (#84636) üzenetére


Khelben
nagyúr

A két gép tök másra való. Ha dolgozni és hordozni kell, akkor az 2litebók, garanciát tudod ellenőrizni a HPnál. Ha otthon játszani, akkor az Asus.

(#84641) hoffman_ válasza ivana (#84638) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a véleményt. trackpoint mindegy, külső egér lesz. ami nem tetszik még a 850-nél, hogy 3 cellás akku van benne, gondolom nem a gyári 6 cellás. abból lehet, hogy kéne egy új, hogy hozza a várt üzemidőt. gondolom az sem két fillér, legalább 30 ezerre tippelek.

Khelben:

nagyon ritkán játszanék, ez nem a fő platform, ezért engedtem le a teljesítményből. a játék nem számít, de CAD programok futtatására szükségem lehet/lesz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84642) #35193216 válasza Khelben (#84633) üzenetére


#35193216
törölt tag

Valaki írta magánban nekem, hogy ha elfogynak az érvek, akkor először a hozzáértésemet fogjátok kétségbe vonni, majd jön a személyeskedés. Már tapasztaltam, de érdekes figyelni ezt a tendenciát.

Egyébként ha tényleg a CPU lenne a szűk keresztmetszet, akkor a kétszer erősebb CPU esetében is másodpercek lennének, csak fele annyi. Pl. az általad is ajánlott 150k-s probook processzora (a8-7100) nincs is dupla olyan erős, mint az a4-6210, hanem csak olyan 50%-al, tehát ezen logika alapján annak is bűn lassúnak kellene lennie, pedig nem, és ezt saját tapasztalatból írom. Sőt, megfelelő mennyiségű rammal és SSD-vel az általános dolgokban gyorsabb, mint a céges ivy bridge-es asztali i5.

(#84643) Khelben válasza hoffman_ (#84641) üzenetére


Khelben
nagyúr

CAD megint más tészta, oda egy workstation kellene rendes vga-val. Szóval olyan gép nem lesz, ami minden igényt kielégít, de az az Elitebook tűnik a legjobb kompromisszumnak.

(#84644) laszlobak válasza hoffman_ (#84636) üzenetére


laszlobak
tag

Az i5-4300U az i7-4600U cpu között én - a tesztek a lapján - kb. 40-43% különbséget számoltam.

"3. bűvös harmadik" :ár, teljesítmény, (hadd tegyen hozzá - minőség) alapján lehetne:dell 6440 (Nem biztos, hogy pont ez, vszeg ez már elkelt, hasonló)

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#84645) hoffman_ válasza Khelben (#84643) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel sajnos tisztában vagyok, de valahol meg kell húzzam a határvonalat. már az is komoly, hogy 300k-t beleinvesztálok, plusz egy havi fizetést nem tudok/akarok beleölni. mivel CAD nem napi szinten lesz használva, ezért ott elnézem a gyengeségeket. köszi a véleményt, egyöntetűen a 850 a befutó akkor a kettő közül.

kérdés: hol lehet ezekhez a gépekhez hivatalos forrásból alkatrészt szerezni(hp weboldalon kívül)? itthon van rá lehetőség?

laszlobak:

notebookcheck-et néztem sokat, ott nem volt ekkora diffi. köszi a tanácsot, még nem tudom, hogy beleugorjak-e, lehet, hogy még kivárok egy kicsit és nézegetek más típust is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84646) ivana válasza laszlobak (#84644) üzenetére


ivana
Ármester

Ez ilyen gagyi szintetikus valami, de a két processzor órejeli között nincs 20% különbség, illetve L2 cache 3MB és 4MB. Nem tudom milyen teszteket néztél, de marginális a különbség.

A latitude mondjuk jó vétel lenne, de az 1366x768 az CAD-re kínzás.

(#84645) hoffman_ Az itthoni "hivatolos" forrásnak lesz egy ára. HP topikban érdemes ilyenekkel érdeklődni, ők biztos tudnak forrást.

[ Szerkesztve ]

(#84647) hoffman_ válasza ivana (#84646) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem, köszi, rákérdezek. nem probléma, ha messziről jön, talán a sippinggel még jobban is járok.

tesztes hsz-iteket is köszi. nem téma, elég az i5.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84648) okakat válasza Khelben (#84612) üzenetére


okakat
csendes tag

Köszönöm a választ!

Még szeretném megkérdezni, nem járnék-e jobban i5-ös processzorral vagy akár egy amd-vel?

Laikusként azt gondolnám, hogy a nagyobb (i7-es) a legjobb.
De ezért szeretem az ilyen fórumokat, mert a hozzáértők tudják ezt, mi laikusok pedig kapunk egy iránymutatást!

[link]

[link]

És még az sem egyértelmű számomra (elnézést is érte), hogy az 500gb HDD mellé mekkora SSD-t érdemes még kérni. Illetve HDD mellé kell kérni, vagy ahelyett?

(#84649) redwhite78 válasza Roli5 (#84634) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Többször megtörtént már az ASUS X széria kielemzése, de akkor álljon itt egy helyen. Többször én sem fogom leírni, akit érdekel, annak 1 perc alatt kidobja a kereső.

Asus X széria:

pro:
- olcsó, pontosabban erősebb hardver az árkategóriához képest,
- működő garancia (bár olvasni néha kivételt)
- hangszórók a kategóriához mérten egész jók
- hdd és memória könnyen hozzáférhető, cserélhető

kontra:
- rossz összeszerelési minőség (pl. hézagok), gyenge anyaghasználat, intenzívebb használat esetén kopó műanyag felület,
- burkolat bontása során, még óvatosság mellett is gyakran szakadó csavarok
- touchpad véleményes (van aki szerint okés, van aki utálja, mindenesetre ez is kopik).
- hűtése alultervezett, erősebb hardvert nem bírja
- pocsék billentyűzet,
- gyenge zsanérok, idővel fáradás miatt gyakori törés
- érződik a spórolás a minőségbiztosításon, így gyakori az újonnan is hibás termék (környezetemben csak az elmúlt bő hónapban 4-ből 3 ment vissza pár hét után.) Szerencsére ezeket gariban azért javítják.
- kijelző a szokásos gyengébb fajta TN (bár ez ebben az árkategóriában minden gyártónál általános)
- hordozást nem jól tűri, idővel a nyeklő ház miatt esélyes alaplaphiba;
- alkatrészellátottság a modell kifutása (gariidő) után nehézkes, bontott alkatrész nem nagyon van, az új pedig általában drága (ha még kapható) a gép értékéhez képest;
- support szinte értékelhetetlen, driver támogatás új rendszerekre nemigen lesz, és asusnál visszamenőlegesen sem jellemző a régebbi OS támogatás.
Egyeseknek nehézkes volt a driverek feltelepítése a támogatott OS-re is, én viszont ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#84650) ivana válasza okakat (#84648) üzenetére


ivana
Ármester

Az i5 valamivel gyorsabb, de az amd-s gépre 5 év gari van ami nagyon jó. [link]. Az U-s i7 és i5 között gyakorlatilag nincs különbség. Lásd 5 posttal előbb.
A probook támogatja a msata így kérhetsz mellé is SSD-t.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.