Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78951) WhiteWalker válasza MurdR (#78933) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi srácok (premetének is) , de újba gondolkozom. Kihasználnám ami az edigitálnál lesz hétvégén 0%-os thm akciót.. Szóval választék onnan lenne...

(#78952) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Új gépet vennék.

A kitüzött cél, hogy 150 ezer legyen a vége. Iponból venném.

Semmilyen spec elvárásom nincs. Ennyiért csak konzumer van, tisztában vagyok vele. Ennyiért a legjobbat szeretném. Teljesítmény/minőség/á arányban.

Válaszokat köszi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78953) redwhite78 válasza WhiteWalker (#78951) üzenetére


redwhite78
aktív tag

130k-ból nincs ajánlott gép 14" és alatta. 15.6".os kijelzővel is egyedül a Fujitsu A544 van, de az meg nem kapható az edigitalnál.

never go full retard

(#78954) Khelben válasza sketchifun (#78952) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#78955) kolbi79 válasza Khelben (#78890) üzenetére


kolbi79
tag

Szia! Ezzel mi a gond egyébként? :
http://www.edigital.hu/notebook/asus-x552wa-sx044d-notebook-feher-p448115.html

Vagy az Asus alapból nem jó? Nem értek hozzá. A HP-hoz (http://laptopsystem.hu/adatlap/14056693159020) mit szólsz?

(#78956) Khelben válasza kolbi79 (#78955) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha szívatni akarod magad, akkor jó az az Asus is. Képzeld el úgy a HP-t és az Asus-t, hogy 2 éves BMW vs. vadiúj Trabant, az ad egy jó közelítést.

(#78957) WhiteWalker válasza redwhite78 (#78953) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Oké, mennyi lenne a minimum összeg ? És típus ami az edigitálnál van 14" és alatta?

(#78958) Khelben válasza WhiteWalker (#78957) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#78959) Mddx28 válasza Gergosz2 (#78950) üzenetére


Mddx28
csendes tag

Köszönöm a választ,

G551 -et választanám, a HW nálam fontosabb, viszont annyi kérdésem lenne, hogy amit itt írtak előtted, a használtak között, a hűtés kérdése.

Ezek a gépek ténylegesen huzamosabb ideig is bírják ha használva vannak?

(#78960) Gergosz2 válasza Mddx28 (#78959) üzenetére


Gergosz2
veterán

attól függ mire használod.

Ezek játék gépek és könnyű belátni, hogyha ilyen HW-t préselnek be ilyen kis helyre akkor komolyabb terhelés alatt melegedni is fog. De netezés meg stb miatt nem fog melegedni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#78961) Mddx28 válasza Gergosz2 (#78960) üzenetére


Mddx28
csendes tag

Én itt arra gondolok, hogy ha elkezdek játszani 3-4 órát akkor megsül ami benne van, vagy bírja de 1év múlva leég benne valami vagy 5év múlva ha felteszek egy idei NFS Rivals játékot azt én ezen a gépen 5év múlva is pont ugyan úgy fogom tudni játszani mint ma akár 3-4 órán keresztül is?

[ Szerkesztve ]

(#78963) pocokxx válasza Gergosz2 (#78950) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ezzel csak az a baj, hogy nincs edigitalnál...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#78964) TayRol


TayRol
veterán

Üdv!

Kollégámnak kellene egy laptop. Ezt nézte ki, 300k a max keret, új jöhet csak szóba. Játszana is rajta, nem a legújabb hardcore gamekkal de nem is a super marioval - tehát a vga nagyjából ez a kategória, ami benne van.
Miket érdemes nézni ezen kívül?

Köszi!

(#78965) Toommerr


Toommerr
csendes tag

Sziasztok,

Karácsonyra szeretnék laptopot általános irodai felhasználásra+ netezés, filmezés, semmi játék.
A lényeg, hogy megbízható legyen, ne kelljen 3 év múlva cserélni, és ne legyen dög lassú.

140 ezer lenne a max keret. Ez ugyan picit felette van, de sokan ajánlották nekem a Lenovo márkát: http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/laptop_notebook#pid_14107

[ Szerkesztve ]

(#78966) Tikakukac válasza TayRol (#78964) üzenetére


Tikakukac
titán

i7 elég felesleges, ha a wifis gondokkal meg a pocsék kijelzővel megalkuszik akkor nem rossz.

300k alatt rendes játékra alkalmas gépről egyébként nem tudok.

Toommerr: Akik ajánlották nyilván nem sokat foglalkoztak magával a márkával, max láttak már róluk képet. Ennyiből Fujit kell venni. Típus-konfig fentebb olvasható.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78967) Khelben válasza Toommerr (#78965) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzleti. Újonnan HP Probook 450, ha találsz ennyiért. Szükségmegoldásnak esetleg Fujitsu A544. És ennyi, nincs más, ami 3 év irodai használatot 50%-nál nagyobb eséllyel teljesít.

(#78968) Footballer


Footballer
tag

Sziasztok!
A véleményetekre volnék kíváncsi. Nagyon régóta döntésképtelen vagyok a laptopválasztás kapcsán, de elhatároztam, hogy jövőhéten veszek egyet, két gép maradt "versenyben". Teljesen általános használatra kellene a gép, nem játszanék vele, talán az office programcsalád használata lenne jelentősebb, mellette internetezés, filmezés, ami fontos, hogy könnyen hordozható legyen és jól bírja az akksija.
A két gép a következő:

DELL Latitude E5450

Intel® Core™ i5-4310U Processor (3M Cache, up to 3.00 GHz) • Windows® 7 / Windows 8.1 • 8GB DDR3/1600MHz memória • 128GB SSD meghajtó • 14.0" FullHD LED (1920x1080) matt kijelző • Intel® GMA HD 4400 grafikus vezérlő • Gigabit LAN • Wireless 802.11a/b/g/n/ac • Bluetooth 4.0 • USB 3.0 (3db) • VGA monitor • D-Sub • HDMI • E-SATA • Dokkolócsatlakozó • Billentyűzet háttérvilágítás • Ujjlenyomat olvasó • Webcamera(beépített) • 36 hónap helyszíni garancia

MacBook Pro 13" 2.6GHz Retina kijelző 128GB

2,6 GHz-es, kétmagos Intel Core i5
Turbo Boost technológiával akár 3,1 GHz
8 GB 1600 MHz-es memória
128 GB-os PCIe-alapú flash tároló
Intel Iris Graphics grafikus egység
Beépített akkumulátor (9 óra üzemidő)

Árban nincs nagy különbség a kettő között. A MBP-hoz kapnék 1 éves office előfizetést és egy táskát is, nem utolsó szempont, mert nem kéne már ezekre költenem, viszont nyilván nem ez dönti el a dolgot.
A MBP-ra csak 1 éves garancia van, bár én eddig csak azt hallottam, hogy nagyon megbízható, de az 1 év alatt ki tudom terjeszteni a garanciát, igaz ráfizetéssel, emiatt nagyon gondolkodom a dolgon.
A Dell szintén megbízható, a kijelzője gyengébb, az akksija is, picit nehezebb, viszont ugyan csak tetszik és 3 év garancia van rá!
Még soha nem használtam OSX rendszerű számítógépet, sokáig meg sem fordult a fejemben, hogy apple terméket vegyek, de egy barátom gépét kipróbáltam és megfogott, illetve ő is csak jókat mondott róla. Mivel a Dell is egy árban van vele, illetve hardverileg is nagyjából egy szinten vannak nemigazán tudok dönteni. A MBP-ról annyi rosszat olvastam eddig, hogy nehézkes a tisztítása, már-már lehetetlen, de volt, aki megcáfolta ezt. A Dell ezen gépéről viszont még nem tudtam sajnos tesztet sem olvasni, de alapvetően a Dell-gépekről is jókat hallottam.

Ti melyiket vennétek/nem vennétek, és miért? :)
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#78971) Khelben válasza Footballer (#78968) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak a lényeget hagytad ki: mire használnád?

(#78974) Footballer válasza Khelben (#78971) üzenetére


Footballer
tag

Nem hagytam ki, leirtam :)
Altalanos hasznalat, de kompakt kell hogy legyen, es jo akksival kell rendelkeznie, mert folyton uton vagyok.

Tikakukac!
Miert nem egy szint? Ha racionalisan nezed miert a Dell?

[ Szerkesztve ]

(#78975) Vermilion69 válasza Footballer (#78968) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Na, mégis veszel laptopot? :DD

(#78976) Footballer válasza Vermilion69 (#78975) üzenetére


Footballer
tag

Rajta vagyok, mar sokadik nekifutasra probalok donteni :)

(#78977) Tikakukac válasza Footballer (#78974) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyszíni gari, bővíthetőség, későbbi bármilyen ellátás alkatrész oldalról, matt kijelző így kapásból. Üzleti gépnek a Mac sohasem lesz jó, főleg ha nem változtatnak semmin.

Nyilván ez baromi erős trollmágnes, nekik jelzem, nekem is jobban kéne egy retina Mac. Csak nekem féltucat gépem van és nekem a változatosság miatt kell, nem mindenesnek.

hukli21: Kemény menet lesz, mert kb. mindent akarsz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78978) hukli21


hukli21
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem karácsonyra meglepem magam egy laptoppal, ki is néztem egyet, a véleményetekre lennék kíváncsi.

Amit szeretnék:

-Full hd kijelző
-Strapabíró, minőségi kialakítás
-SSD
-Megfelelő hardver játékokhoz ( nem kell hardcore, annyit nem játszok)
-jó garancia

Keret: 250 környéke.

Az alábbi gépet szemneltem ki: http://www.laptopszalon.hu/notebook/karacsonyi_akcio_laptop?prodtags=karacsonyi_akcio&pg=3#pid_13550

SSD-vel együtt beleesne a keretbe, a hp-król jókat olvastam úgy általánosságban, ennek tetszik a kialakítása, a hardver is abszolút korrektnek tűnik. Szerintetek megéri a pénzét, vagy ennyiért kapni jobbat is? (ennél a full hd matt kijelző nagyon bejön).

Köszi előre is!

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#78979) Vermilion69 válasza Footballer (#78976) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Töltsd ki az összefoglalót, akkor tudnak többet is ajánlani a srácok :)

(#78980) brumi1024 válasza Footballer (#78968) üzenetére


brumi1024
veterán

Hol van egy árban a két gép? Mennyi az az azonos ár? Reálisan kellene lennie egy 2x-es szorzónak. Egyébként részemről rMBP, amellett a kijelző mellett a 14"-os 1080p TN viccnek is rossz.

Minőségben nem egy szint a két gép, az egyik 390-400k, a másik reálisan 220k környéki.

[ Szerkesztve ]

(#78982) Footballer válasza Tikakukac (#78977) üzenetére


Footballer
tag

Igen, a garancia egyertelmuen a Dell javara dont, boviteni nem tervezem, azt gondolom, hogy ezzel a felszereltseggel ki tudna szolgalni nehany evig, de egyetertek veled.
A MCP kijelzojenek a tukrozodeset elvileg sikerult minimalizalni, mar nem olyan zavaro, mint korabban (elvileg). Bar szabadban aligha hasznalnam.

brumi1024!
A Dell 370.000 korul van (most nem linkelek telefonrol, ha nem baj), a MCB pedig 395.000 kedvezmenyekkel es a ket "ajandekkal", amit irtam. Szoval mind a ketto egy aron mozog, mert ha a Dellt veszem meg kell vennem hozza ezt-azt.

(#78984) brumi1024 válasza Footballer (#78982) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a Dell rablás annyiért, ez már lassan E6440-7440 terület, az 5450 pedig egy belépő Latitude. Itt olcsóbb, de ennyit se ér.

(#78985) Khelben válasza Footballer (#78974) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jogos, nem ott kerestem. Az a gond, hogy a két gép tök másra való. Tehát mit vegyek, teherautót vagy quadot? Mindkettő elvisz A-ból B-be (alapfeladat), de egyikkel nem tudsz felmenni a dombon, másikkal meg nem tudsz szállítani 3 köbméter földet. Szóval ezért furcsállom, hogy ez a két gép hogy került kapcsolatba egymással.
De hogy a témához is hozzászóljak: döntsd el, melyik a fontosabb: ha az általános használat, cipelem ide-oda, ütődik néha ide-oda, netezés, office, akkor a Dell. Ha a filmnézés, multimédia otthon az íróasztalon, akkor a macbook (bár erre meg a 13-as kijelző kicsi lesz). Én a Dellt venném.

[ Szerkesztve ]

(#78986) redwhite78 válasza Footballer (#78982) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Szép is lenne, ha annyi lenne az a Dell. Milyen extrákkal van telepakolva? Honnan vennéd?

#78981 Roli5 - közben mire megírtam, már látom intézkedett is egy mod

Ha csak ez kell reagálok én is.

A véleményem, hogy felháborító, amikor egy a témához teljesen hozzá nem értő egyén (itt kell a dolgot magadra venned), olyan gépet ajánl a laikus kérdezőknek, amellyel félrevezeti őket. Ők azért fordulnak ide, mert nem értenek a témához. Ha szeretnék egy hozzájuk hasonló szintű tudással rendelkező gépvásárlási tanácsait hallgatni, akkor a Bosnyák piacon a zöldségest kérdeznék, nem pedig ide írnának.
Persze könnyen meglehet, hogy a zöldséges sem javasolna akkora böszmeséget.

Az pedig, hogy a valótlanságot irkáló önjelölt szakértőket megtalálják a fórum tapasztalt tagjai, kizárólag amiatt van, mert értenek annyira a témához, hogy fájjon nekik a hatalmas szakmaiatlanság. Tehát nem azzal van gond, hogy ki szól hozzá, hanem azzal, hogy mit mond.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#78987) Roli5 válasza redwhite78 (#78986) üzenetére


Roli5
tag

Köszönöm a választ. Bár ebben is volt személyeskedés, amiért én figyelmeztetést kaptam, de nem veszem a szívemre, mert úgy gondolom, azért vagyunk fórumon, hogy kitárgyaljuk azt, amihez nem értünk, és nem leugatva a másikat, hiszen ő is ember.
Amúgy még mindig nem kapott választ a srác a kérdésére.

[ Szerkesztve ]

(#78989) diabolika


diabolika
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Notebookot szeretnék vásárolni, max 100-110 ezer forintért. Párat már ki is néztem magamnak, de nem tudom melyik lenne a jobb (celeron quad core, pentium quad core, i3, amd A4 quad core). Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek. Napi átlag felhasználásra kell a gép, nagyon maximum egy kis CoD2 a régi haverokkal :) . Előre is Köszi!

Tiszta hülye aki nem normális.

(#78990) redwhite78 válasza #69059072 (#78988) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ha Windows is kell, akkor a gépre máris csak 120k körül jut. Ebbe lényegében a Fujitsu A544 fér bele. Ha oprendszer nem kell, akkor Probook 455.

#78987 Roli5:
A személyeskedés legfeljebb annyi benne, hogy személyesen neked szól.
A véleményemet írtam le, miszerint zavaró, ha olyan ad tanácsot, aki nem ért hozzá. Ettől persze írhat bárki, hisz szólásszabadság van, csak akkor ne csodálkozzon, ha kijavítják ilyen-olyan stílusban.

A kérdező amúgy kapott ajánlatot, (3-at is). Ennyiért használt gép van.

#78989 diabolika:
használt jó-e? Ha nem, akkor a keret elég szűkös, ebbe legfeljebb egy Lenovo B590 fér bele, pentiummal. Felette 120k-ért van Fujitsu A 544.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#78991) Whysperer


Whysperer
addikt

Erről a kettőről mai véleményetek? [link] meg [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#78992) dragon1993 válasza dragon1993 (#78827) üzenetére


dragon1993
őstag

Szeretném , megírni a laptopszalonos tapasztalataimat a Fuji A544-el kapcsolatban.

W7 alatt vagy instabil volt (kifagy a wifi), vagy lassú (15-20mbit/s) ezért visszavittem 14 napon belül.
Teljesen korrektet voltak, azt mondták, hogy A Fuji wifije és a W7 nem szeretik egymást, mivel én nem szeretem a W8-at és az volt kiírva ,hogy W7 kompatibilis ezért felajánlották, hogy visszaveszik és választhatok egy másik gépet vagy visszafizetik a pénzt. Nem akartam elhinni ,hogy egy 2012 óta forgalmazott wifi kártyához ne lenne értelmes w7 driver és mivel volt kirakva A544 (pixelhibás kiállítási darab) azzal tesztelhettem (pixelhibás kiállítási darab), de időigényesnek tűnt ezért belementek, hogy kicserélik a két wifi kártyát és letesztelhetem otthon. Hazaérve W7 alatt továbbra sem volt jó, viszont feltettem egy W8-at és az egyel régebbi w8 drivert egyből hozta 85-100mbit/s-t és 70GB után sem fagy fagyott ki a wifi.
Azt hiszem, mégis megbarátkozom a W8-al mert ár/értékben nagyon jó a Fuji.

Respect a laptopszalonnak, nagyon korrekt hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#78993) Khelben válasza dragon1993 (#78992) üzenetére


Khelben
nagyúr

Win8-cal való barátkozáshoz ajánlom, én is ezt használom az összes gépemen. Csempét nem is láttam egy éve.

(#78988) Karmko : Egyetlen gép van, ami megfelel neked, a Fujitsu A544. De játék azon nagyon alap lesz csak.

(#78994) xavix13 : Ez most a legolcsóbb ajánlott gép, ez alatt csak használtak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#78994) xavix13


xavix13
senior tag

Üdv!

Haverom szeretne magának laptopot venni, és ez nézte ki 94k-ért: Acer aspire e5-511.

A gép átlagos felhasználásra kellene: netezés, filmezés, zenehallgatás, tanulás stb.
Fontos lenne hogy új legyen, árkeret max. 110k.

Mik lennének az ajánlott típusok a fentiek alapján illetve amit ő nézett ki az mennyire jó?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#78995) mettyuz


mettyuz
tag

Sziasztok!

Lecseréném korábbi laptopomat, és kíváncsi vagyok arra, hogy TI mit vennétek az alábbi szempontok szerint:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jelenleg terv szinten van csak, de 1 hónapon belül, ha úgy van.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
240-375 (igazából az használhatóság / árat nézem)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék, filmnézés, zenehallgatás, ad-hoc irodai jellegű tevékenység
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Dota2, World of Warcraft, meg megnézném az újabb játékokat (Far cry 4, új AC), natív felbontáson, 30fps felett az offline és 60fps-sel az online játékokat, a lehető legnagyobb részletességben
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Kompromisszumképes vagyok, de inkább a minőség. Ne recsegjen-ropogjon, meg legyen az, hogy nyeklik-nyaklik a dolog.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ez a jövő zenéje. 17"-ba mindeképpen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 vagy 17", 15n-él 1366*768 / 1600*900, 17-nél 1600*900 / 1920*1080
(8) Notebook tömege?
Nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Inkább nélküle, nem szeretem a bundle packokat, később ha SSD-t veszek, ahhoz tudom venni OEM windowst.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
A tárhely kb mindegy, ram 4GB vagy több, optikai meghajtó nem fontos
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB3, HDMI (de ez alap), NE legyen U-s a processzor
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Csak a játékok
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Vannak kinézettek, de inkább összehasonlítanám
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Szóba jöhet. Állapottól és új ártól való különbség függvényvébében (áfa nélkül, legalább 20%-nyi amortizáció)

Nem egyszerű, vagy maradjon a régi gépem, és inkább asztali?:)

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#78996) ModliH


ModliH
tag

Na beruháztam egy Dell inspiron 7537-re, és alapból raktak rá ubuntut, amelyről futtattam egy speedtestet, és kicsit csalódott vagyok az eredmények kapcsán.A régi gépem egy Latitude e4310, és jóval gyorsabb mint az Inspiron.
Először kint a router közeléből futtattam tesztet, a következőket mérte:
Latitude: Ping:12 ms Download Speed: 52,24 Mbps Upload Speed: 5,34 Mbps
Inspiron: Ping:5 ms Download Speed: 47,69 Mbps Upload Speed: 5,19 Mbps
Eddig még okés lett volna a dolog, akár mérési pontatlanság is lehetett az oka, de amikor hátravittem a szobámba jött a hidegzuhany:
Latitude: Ping:14 ms Download Speed:51,88 Mbps Upload Speed: 5,12 Mbps
Inspiron: Ping:17 ms Download Speed: 33,78 Mbps Upload Speed: 5,22 Mbps(direkt mértem többször is, mindig hasonló eredményeket dobott ki).
A speedtest.net-tel mértem.
Lehet hogy csak az ubuntuhoz nincs megfelelő driver, és azért ilyen szar, vagy géphiba, és ha géphiba akkor garanciálisan javítják/cserélik? Van usb-s stickem amivel megoldanám a problémát, de nem szívesen dugdosnék + 1 dolgot mindig a gépbe. :R köszönöm

:

(#78997) Footballer válasza brumi1024 (#78984) üzenetére


Footballer
tag

Két helyen is néztem, de mindkettőnél jóval drágább, mint az általad linkelt helyen.

-[link]
-[link]

Azért ilyen drága, mert új?

Khelben!
Azért maradt ez a kettő, és azért hasonlítom ezeket össze, mert mindkettő tetszik, mindkettő "kicsi", és hordozható, a FULL HD-s kijelzőt is megfelelőnek találtam, és az áruk is azonosnak tűnt. Ez a két laptop áll most így a legközelebb hozzám és közel azonos tudásúnak tartom őket, még ha teljesen más kategória is a kettő.
Miért nem lehet a MBP-t hordozni, szerinted?
Köszi a segítséget, na persze nem csak neked, a Többieknek is! :) Alszom erre még párat.

(#78998) Khelben válasza ModliH (#78996) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem volt szó párszor a 7537 wifi hibáiról, garanciálisnak biztos nem fogják elfogadni a hibát speedtest mérés alapján.

(#78999) maartin182


maartin182
csendes tag

Sziasztok, ez a laptop megfelel teljesen alap felhasználásra? [link] illetve mit tudtok róla?

(#79000) Khelben válasza maartin182 (#78999) üzenetére


Khelben
nagyúr

MI az az alap felhasználás? Pl. ha billeg a széked, az alá megfelel kitámasztásnak... Töltsd ki az összefoglaló kérdéseit inkább.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.