Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#57701) tvamos válasza taip (#57698) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pl. a felesegemnek azert kell a laptop, mert nem kell egy kulon helyisegbe vonulni, amikor gepezik, ha vendegek jonnek, csak berakja a fiokba.
A gyereknek azert kell a laptop, mert elvesszuk tole, es akkor nincs.
Ez igy kenyelmes... Csak mondom!

(#57696) Chaser válasza Yany (#57694) üzenetére
Nekem nem jott be. Az asztali gep nagy volt, hangos, es neha ugy adodott, vinni kell. A netbookot hamar megkapta a gyerek. (Asus eeePC 1201N. Nagyon gyengusz a gyari W7-tel. Linux-szal... is eleg egyngusz...)

(#57700) Yany válasza tvamos (#57697) üzenetére
Igazad van, tenyleg kar volt! Bocs! Azota en is atgondoltam.

Front van, meg vagyok makkanva!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57702) Yany válasza tvamos (#57701) üzenetére


Yany
addikt

np, értékelem a bocsánatkérést :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#57703) Chaser válasza tvamos (#57701) üzenetére


Chaser
titán

Lehet építeni kicsi és halk erőművet is. Akár egy monitor hátuljára ráfér és kvázi hangtalan is lehet:) Már elég régóta csak fantázia - és pénz kérdése:D - az ilyen. Egy mATX lap, akár erős vga-val, passzív táppal elfér akár egy 22" monitor mögött is kényelmesen. Cpu és vga hűtőkből már nagyon jók vannak. Persze ezt a cuccot hordozni nem lehet.
Netbugot nem is vennék mellé, csak sub gépet. Ma már esetleg elgondolkoznék egy w8 tabon is, elég korrektek. 10" HD IPS-ek ára nem is olyan vészes. Persze hw-ben még gyenguszak, de passzívak és nagy üzemidejük van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57704) tvamos válasza Yany (#57702) üzenetére


tvamos
nagyúr

nm, ha igazad van, akkor igazad van!

(#57703) Chaser válasza tvamos (#57701) üzenetére
En soha tobbe nem akarok ilyesmivel p@cs@lni. Remelem, mindig lesz annyi penzem, hogy vehessek valami nem nagyon leharcolt uzleti noteszt. 12-14" nekem tokeletes meret.
Azert sem szeretem a kisebbet, mert nem tudom megszokni a fostalicska billentyuzeteiket. (MSI, Asus, Acer... egyre megy!)

Premete. A kis Asus....

Tenyleg korrektebb mint az MSI Wind U100. Sot, egesz korrekt, netbook letere.
De azert nem egy Lati! Lehet ennyit meger egy leharcolt E akarmi is...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57705) ZeroZero


ZeroZero
csendes tag

Sziasztok
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250.000, nagyon max 300.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Leginkább otthoni felhasználás, filmezés, zene hallgatás, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve
részletességgel szeretnéd futtatni?
Néha, World of Tanks, RPG és ilyen olyan MMO
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem feltétlenül
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15", a többi mindegy, de fontos a nagy betekintési szög
(8) Notebook tömege?
nem lényeg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
8Gb Ram
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Néha játék
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új

(#57706) btudos válasza ZeroZero (#57705) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo Ideapad Y510p

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57707) taip


taip
senior tag

Lehet, hogy csak én vagyok túl kukacoskodó. :)
De nem kellene a kezdő kérdéseket kibővíteni azzal, hogy egyáltalán miért akarsz notebook-ot, miért nem jó az asztali gép, mennyit akarod hordozni? Az esetek többségében a "notebook tömege" kérdésre az a válasz, hogy "nem érdekes".
Na jó, de akkor miért notebook, miközben drágább, nehezebben konfigurálható, szerelhető, bővíthető, stb.
Én is tudok rá pár választ: pl. nem fér el a lakásban egy asztali gép monitorral; elférne, de jobb lenne néha elrakni, hogy ne legyen elől; alapvetően asztali gépet pótolna, de néha szeretném hordozni. Stb.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57708) B-L-A-C-K válasza taip (#57707) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ami ott van annyira is alig tudnak válaszolni, aki meg idejön csak eldöntötte már hogy nem asztalit akar, azaz ilyen értelmetlen extra kérdéseket ne vigyünk már bele szerintem. Illetve attól hogy nem érdekel valakit a gép tömege nem azt jelenti egyből hogy akkor biztos jó neki az asztali is. Van aki csak otthon használja nappaliba, hálóba stb, oda meg szinte tényleg mind1 milyen nehéz, viszont egy asztalit meg nem tud ide oda pakolgatni a lakásban.

(#57709) btudos válasza taip (#57707) üzenetére


btudos
veterán

Nyersen fogalmazva marhara nem erdekel minket, hogy miert akar a kerdezo notebookot. Azt akar ezert azt ajanlunk. Persze van olyan helyzet, mikor felhivjuk a figyelmet arra, hogy sokkal jobban jarna az illeto egy asztalival, de alapvetoen nem ez a topik lényege.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57710) taip


taip
senior tag

Végülis ez is egy hozzáállás.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57711) Tikakukac válasza taip (#57707) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki eljutott oda, hogy képes előásni valahonnan 100k feletti összegeket az valszeg értelmesebb egy tölgyfánál és tudja, hogy akarja-e mozgatni a gépet vagy sem. Szerintem. Bár ez néha nem sikerül, de hát ez van, nem lehet mindenki 20IQ+-os.
Van olyan ismerősöm aki rinyál, hogy gyenge a gép. Aztán kiderült 2 hetente emeli fel asztaltól. Miért nem asztalit vett? Mert ez kevesebb kábel, kisebb hely stb stb. én az ilyet marhának hívom már csak. Ahol egy matx-es ház nem fér el egy moncsival, ott marha nagy gáz van.
Saját példám, hogy notival próbáltam asztalit helyettesíteni. USB osztók, dokkolók, tonna adapter még úgy is, hogy bazisok luk volt a HP-n... plusz terhelésen a notik hangosak, sőt alapon is ha tekernek, drágák, célra rosszak. És hiába volt benne nagy panel, a felbontás egy dolog, ha a szemed kifolyik tőle. Megoldás: 12" gép ha vinni kell meg ágyban hancúrozni, mocskos erős asztali, full néma passzív vízzel, 27" moncsival dolgozni. Kész. Aki szerint ezt a kettőt ki lehet váltani 1 géppel, és belefér a "kompromisszum" kifejezésbe, az hazudik. Én is próbáltam sokáig, de csak szívtam. Most pazar minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57712) premete válasza Tikakukac (#57711) üzenetére


premete
veterán

Nekem 22 éve csak notebookjaim vannak, kibírom asztali nélkül. :)
Azt nem mondom, hogy olcsó hobby, mert pár millió ráment.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#57713) Dhampir válasza tvamos (#57701) üzenetére


Dhampir
félisten

Az újrahasznosítás is szempont lehet, amikor használt üzleti gépet veszünk, így később kerül a szemétdombra.

(#57712) premete

+1 (arra, hogy lehet asztali gép nélkül is élni)

Lassan be lehet zárni ezt a topicot, úgysincs értelme a notinak, csak az asztali PC-nek. :D

[ Szerkesztve ]

(#57714) Tikakukac válasza premete (#57712) üzenetére


Tikakukac
titán

6 évet kibírtam :B D ez egyszerűen 2 totálisan eltérő terület, aminek a valós metszete minimális. Nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57715) Akos24680


Akos24680
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy :
ASUS N56JR - i5-4200H, 15.6FULL HD, 1000 GB, 4GB, Geforce GTX 760M 2GB,

Elméletileg Full HD kijelzővel, de a gyártó honlapján ez a szöveg fogad a kijelzőnél:

15.6" 16:9 HD with EWV (1366 x 768) /FHD EWV LED Backlight Asus Splendid Video Intelligent Technology, Zero Bright Dot , anti-glare

az ewv az nagyobb betekintési szög, azt tudom hogy mi.

Nemtudom, hogy ez is-e csak valami felskálázás mint a tv-knél 800-900HZek se annyik csak digitális feljavítás.
Lehet rossz a gondolat menetem, nah de nekem ez ugrott be elsőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#57716) ZeroZero válasza taip (#57707) üzenetére


ZeroZero
csendes tag

Konkrétan azért szeretnék notebookot mert külföldön dolgozom, munkásszállon élek, ahol viszonylag sűrűn költözünk. Ezért asztali gép hurcolása igen nehézkes, másrészt nincs is hely neki. Súly pedig azért mindegy, mert ha viszem, max táskában viszem, ezért totál mindegy hogy 1,5kg, vagy 2,5. De én sem szeretnék kukacoskodni.

(#57717) Akos24680 válasza ZeroZero (#57716) üzenetére


Akos24680
csendes tag

akkor érdemes lenne ultrabook-ot nézned. Az üzemidejük akár lehet 10 óra is ! másfél kilós kategóriába esnek kb.

linkeljek neked pár gépet ami megéri?

[ Szerkesztve ]

(#57718) Chaser válasza taip (#57707) üzenetére


Chaser
titán

Még mindig ott tartunk, ha valaki notebookot akar vegyen. Sok esetben valóban nincs alternatíva desktop képében.
Ha valahol elfér egy monitor, ott meg el fog férni egy desktop is. Nem kell neki házikó, sőt. Saját példám, régen kivágtam mindent íróasztalra aztán úgy ment a gép. Hely volt, nem zavart, nem bonyolítottam túl. De ha nincs hely akkor monitor hátuljára VESA pontokra egy alu lemez, arra alaplap és egyebek. Még elrakni is könnyen le lehet ha úgy alakul. Ha vkinél tényleg kicsi a hely, vannak notebook méretű USB billzetek is, problem solved. Még akár beépített tapipadosak is:) tehát minimális helyen meg lehet oldani desktopot így, és nem lesz drágább mint házikóban, sőt. Ha valaki csendmániás akkor arra kell költeni, de silent is gold:) És víz se kell hozzá feltétlen.
Egyik havernál pl úgy van megoldva a desktop ahogy elmondtam. Még annyi trükk van, hogy lehajtható asztalon van. Amikor valamiért el akarják tüntetni "gép" szekrénybe, asztal felhajtva:)
Aki meg szeretné néha mobil eszközként is használni, annak oly mindegy ilyen megoldás meg egyébként csak szökőévente használná, stb, , mert az kizárja, ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57719) ZeroZero válasza Akos24680 (#57717) üzenetére


ZeroZero
csendes tag

Nem kell, súly/méret mindegy, a lényeg hogy notebook legyen. Lentebb kitöltöttem a dolgokat, hogy mire is kell csak a kolléga nem értette hogy miért is notebook kell, hát ezért :)

(#57720) tvamos válasza Chaser (#57718) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az en haveremnal meg ugy volt, hogy kifurt a muhelybe, es odatette a gepet, a szobajaban meg volt a TV, meg a tobbi, es meg helyet is sporolt vele. Node... azert ne mar!

Amugy en is csak flame-elek... barki jon, vegyel Latit. Nincs ra zseton? Vegye hasznaltat! Jobb lesz, ha inkabb csak olvasok!..

(#57717) Akos24680 válasza ZeroZero (#57716) üzenetére
Linkelj mar par ultrabookont! Kivancsi lennek, mi a frenki a temaban! (A mekbuk eren kivul, mert az tenyleg faja!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57721) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Véleményeket kérnék.
Ismerősnek kéne mostanában 150k körül egy 15-ös noti.
Átlagos napi felhasználásra, de amennyire lehet a legjobb gamer teljesítményt is ki kéne hozni a keretből.

Ugye van a sláger Dell 3537 de a megadott áron "csak" ATI Mobility Radeon HD8670M kártyával szereltek, viszont Intel Core i5-4200U is belefér a keretbe.

Dell 5537 szintén HD8670M és még mindig viszonylag jó proci Intel Core i3-4010U

Lenovo Z510: ő lenne az igazi, az Intel Pentium Dual-Core 3550M bőven megfelelne (hisz ez is új generációs Haswell csak butítva), Nvidia GT740M tökéletes lenne, csak hát bezavar a képletbe, hogy a VGA csak 64 bites

HP ProBook 455 G1: tök jó lenne, hisz "üzleti" vonal, talán ez pozitív hatással van a minőségére, a HD8750M is barátian hangzik a HD8670-hez képest, de az egész mellett ott van egy AMD A4-4300M ami eléggé harmatosnak tűnik.

Lenovo ThinkPad Edge E535: szintén "üzleti" vonal ami nem lehet hátrány, HD7670M VGA kb. HD8750M színvonal, a processzor is barátságosabb AMD A8-4500M, ami még mindig nem egy Haswell, de A4-nél talán jelentősen jobb már

Szóval melyik lehet a legjobb kompromisszum?
Z510 teljesen megfelelne, jókat is olvasni róla. A 64 bites GT740M kb melyik teljes értékű (128 bites) Nvidia/ATI szintjén lehet?
Valamint melyik proci-VGA páros van pariban? Semmi extra processzorterhelést nem kapna a gép a játékokon kívül, de nekem pl. kétségem van HP féle A4-HD8750M kombó életképességével kapcsolatban.

Esetleg más alternatívák kb. 150e Ft-os kategóriában?

Előre is köszönöm!

(#57722) Sheld


Sheld
senior tag

Szia!

Elég sokat olvastam a 64bit-es GT 740m-ről, ami nagyjábül a 8750m szintjén van. Így a Z510 szerintem nem lenne rosz választás.

HP ProBook 455 G1: A benne levő a8-as nagyjából az i3-4000U és az i5-4200U között van teljesítményben, tehát hozza a 3550M kétmagos proci teljesítményét, szerintem meg is ugorja azt, hiszen a HT szálak nem léte eléggé visszafogja a procit. Továbbá nem szabad szerintem elmenni az AMD Dual Graphics előnyei mellett. (A prociban levő 7640G képes dualban működni a 7670m-el. [link])

Én amondója vagyok, ha összeszerelés minőségére adunk, akkor szerintem a Z510 a nyerő, ha gamer teljesítmény, akkor talán... TALÁN jobb a HP ProBook az erősebb proci, és a DG miatt.

Feketeleves: AMD DG... Nem minden program támogatja, nem mindenhol érhető el FPS növekedés. (Kikapcsolható... így csak a 7670m teljesítményére számíthatsz)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#57723) feketegergo


feketegergo
tag

Sziasztok!

A véleményeteket kérem. Szüleimnek szeretnék egy laptopot venni. Kinéztem egy Dell Latitude modellt, ami kb. megfelel az igényeimnek, de nem látom át annyira a piacot, hogy tudjam, ez-e a jó választás.

1) most szeretnék vásárolni, lehetőleg tegnap, vagy egy-két héten beül
2) a max anyagi keret 400 ezer Ft, de jó lenne ha beleférne a keretbe még egy külső vincseszter, wifi-rooter, és monitor.
3) nem használnám játékra
5) a minőség fontosabb, mint a teljesítmény
6) SSD-t szeretnék (fog rázkódni, mert kisgyerekek is vannak a közelben)
7) Ne legyen kicsi a képernyő: 15.6'' vagy nagyobb. Minél nagyobb annál jobb. Lehetőleg matt.
8) A tömege nem nagyon számít
9) Linux párti vagyok. Debian által támogatott hardwarek kellenének. (Vagy legalább Ubuntu.)
10) DVD nem feltétlenül szükséges, de nem árt ha van.
Nem kell extrém sok hely. 100 -1000 GB.
11) egyéb kívánságok: HDMI csatlakozó, webkamera, külön füles és mikrofon csatlakozó. Beépített hangfal és mikrofon, billentyűzet háttér világítás. + jó szervíz háttér.
13) Ilyet néztem ki: Dell Latitude E5530-39 Notebook
14) Használt nem jöhet szóba. Céges vásárlás lesz.

Felhasználási cél: email, youtube, digisport streamelt videó adások, HD filmnézés,
szóval semmi extra, de a szüleimnek lesz, akik nem számítógépguruk, szóval fontos, hogy megbízhatóan, stabuilan működjön a hardver. Lehetőleg 3-4 évig tartson ki.

Kicsit zavarban vagyok, mert két helyen teljesen eltérő specifikációt találtam.
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/latitude-e5530-39-p218997600/termek-leiras.html
http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E5530-Notebook.80165.0.html

Nekem az Árukerseőn lévő specifikáció a szimpatikusabb, a full HD felbontással, és az SSD-vel. Vagy az E5530 és az E5530-39 modell ennyire más?

Ajánljátok ezt a modellt, vagy tudtok olcsóbb/jobb alternatívát?

Előre is köszönöm!
G

(#57724) Chaser válasza feketegergo (#57723) üzenetére


Chaser
titán

Ha új kell akkor ok. Az is igaz ez kifutó, SSD nélkül 210-ért is volt még pár hónapja, de felment 240-re.
5540-et nem nézted? Cpu-ban gyengébb, vga-ban jobb. Üzemidőben is jobb. 120-as SSD-t újan 23-24k-ért kapsz. Garvesztés nélkül rakhatod a HDD helyére ha az nem kell, vagy ha kell tárhely is HDD-t DVD helyére optibayben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57725) kezdő válasza Sheld (#57722) üzenetére


kezdő
senior tag

Köszi a véleményt!

Gondolom a HP alatt a Lenovora gondolsz :) :P

Amúgy gyakorlati tapasztalatom nincs, csak a notebookcheck.net táblázatait sasolom.

Gondolom itt erősen túlértékelt a Pentium valós mérés hiányában, de az A8 tényleg majdnem i3U szint :)

(#57726) feketegergo válasza feketegergo (#57723) üzenetére


feketegergo
tag

Igen, az 5540-es ha jól látom egyel fejlettebb processor generáció.
Valóban jobbnak tűnik. Köszönöm a tippet!

Én otthon berakhatok egy SSD-t és az nem jár garanciavesztéssel, vagy úgy kell megrendelni?

Az a grafikus vezérlő többet tud? (Az asztali gépbemben i5-processorba integralt intel HD graphics 4600 van, amivel szívok, mert a Debian stabil nem tamogatja még.)

Meg közben észrevettem, hogy a E5530-39-ben nincs webkamera, ami nekem kéne.
A skype még egy gyakran használt funkció.

Van ezekben beépített hangfal + mikrofon?

Azt látom, hogy kombinált jack dugó van a fülesnek meg a mikrofonnak, de nekem még nem sikerült ehhez való headsetet vennem. Mégis ciki, egy biznisz kategóriájó laptop a külső hangártyával... de most kb mindenen ez van.

(#57727) taip válasza ZeroZero (#57719) üzenetére


taip
senior tag

Nem konkrétan neked szólt, hanem általánosságban érdeklődtem.
De most már befogtam. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57728) SeatLeon08


SeatLeon08
tag

Sziasztok!

Ha certified refurbished Dell gépet veszek itt HardverAprón, akkor milyen hátrányokkal kell számolnom? Ezek a gépek sérültek?

(#57729) ZeroZero válasza Akos24680 (#57717) üzenetére


ZeroZero
csendes tag

De azért normál erősebb notebookot ajánlhatnál :D

Taip: Nem kell zokon venni, csak számomra asztali gép egyáltalán nem opció, ha lehetne akkor kihoznám az asztali gépemet. De így sokkalta egyszerübb egy hordozható gép, főleg hogy itt megengedhetem magamnak :))

[ Szerkesztve ]

(#57730) tvamos válasza feketegergo (#57726) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem egy sima Androidhoz (Nokia Lumia) valo Sennheiserem van, azzal megy. (Ez E6420-as Lati.) DE van beepitett microfon meg hangszoro is...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57731) szabonagyur válasza tvamos (#57730) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Lumia mióta andorid? :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#57732) tvamos válasza szabonagyur (#57731) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Lumia nem Android, de Lumia telefonnal hasznalom.
Viszont a fejhalgato dobozara az volt irva, hogy Androidhoz valo.
Mindjart kiprobalom a Nexus 7-tel. Jol volt irva a dobozon!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57733) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok! A következő kritériumoknak a lehető legjobban megfelelő gépet keresem:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200.000Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék minden mennyiségben.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Az újabb játékokkal is szeretnék játszani, lehetőség szerint minél jobb minőségben.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Forma-forma.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem lényeges egyenlőre.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Lehetőleg 17 col, 1600x900-as felbontás is elegendő (FullHD is jöhet, de a gép teljesítménye fontosabb), lehetőleg matt felülettel, de a fényes sem gond.
(8) Notebook tömege?
Nem lényeges.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nem fontos az operációs rendszer
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely mérete másodlagos. Memóriából jó lenne legalább 8GB. Optikai meghajtó nem lényeg.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kellene :)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játékokon kívül maximum netezés, filmek.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
-
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Inkább használtra gondoltam, de új is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#57734) 3RROR válasza DragoX (#57733) üzenetére


3RROR
aktív tag

Szerintem ez vagy ez.
Az első garis még de kisebb a felbontás és kisebb HDD.
A második nem garis de FullHD +SSD és még több HDD

(#57735) Casanova*


Casanova*
veterán

3 éve notim van és sosem hordozom,mindig az asztalon van. :D mikor barátnőmhöz költöztem,a zsúfolt lakásába nem vihettem az asztali gépemet,így ezt eladtam olcsón és drágán vettem egy lenovo Y570 i3 procis lapost újonnan -.- ....ezt a masinát nagyon utáltam,majd becseréltem igazi gamer msi GT663R laposra. ezt imádom,végleg megtartom,de majd szeretnék asztali gamer gépet venni! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#57736) Niczo


Niczo
senior tag

már majdnem eldöntöttem hogy Lenovo B590 lesz, de most képbe került ez a Lenovo Z510, árban nincs olyan nagy különbség, a Z510 háza talán minőségibb (egyiket sem tapogattam élőben, a közelben lévő üzletekben sajnos egyik sincs).
a procik teljesítménye között nem tudom mi lehet a különbség, a GT740M persze erősebb a 720-nál.
msata-s ssd-t mindenképpen tervezek a gépbe, a Z510-be is van msata foglalat?
összességében melyik gép lenne jobb vétel?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#57737) runner 125 válasza Niczo (#57736) üzenetére


runner 125
nagyúr

Z510-ben nincs mSata.
A fém palmrest jó dolog és elegánsabb is a Z510, de nem mondanám kimagaslóan jobb minőségűnek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#57738) Niczo válasza runner 125 (#57737) üzenetére


Niczo
senior tag

köszi, akkor azt hiszem marad a b590.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#57739) kerti008


kerti008
aktív tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában pár hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? a lehető legkevesebb
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Web böngészés, Skype, email, youtube, végszükség esetén feliratok időzítése Subtittle workshoppal ((4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Duke Nukem Megaton Edition, GlQuake, Q2-Q3, Unreal, UT az első) :)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? megbízhatóság
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Matt lenne a legjobb.
(8) Notebook tömege? --
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Ártól függ
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
wekamera, wifi
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) tegnap belefutottam egy: Toshiba C55-A1L1 75000 Ft Freedos laptopba
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Külföldre megyünk pár hónap múlva és lakás,-kocsi-, álláskereséshez kellene a kritikus első két hónapban. Még nem tudtam eldönteni, hogy itthonról vigyek laptopot vagy ott vegyem meg az elsőt ami jónak tűnik. Mindkettőnek vannak buktatói... A 75000-es toshiba határeset mert ha a linux nem jön össze akkor még mindig 100eFt-ból megy rá OEM Windows. És 2020m procija van. Eléggé elbizonytalanít, hogy nem találok semmilyen utalást melyik op rendszerrel kompatibilis: W7-W8 és nem találom a linux certified hardverek között sem.

[ Szerkesztve ]

Kedvenc VR jatekaim: HL Alix, Queke1-2, Half Life 1-2 and mission packs, Queke3quest, RTCQuest, Duke Nukem 3D

(#57740) HUNRobar


HUNRobar
tag

Na végül csak meglett a laptop vásárlás, lecsaptam alfánál a full hd-s latitude e6520-ra. :) Egyelőre mindennel teljesen elégedett vagyok, nagyon frankó a kijelző, ráadásul egész jó a notebookcheck-ről letöltött kalibráció, főleg hogy az a diszkrét gpu-s változathoz készült. :D A bő 1,5 év nbd garancia is megnyugtató. Köszi mindenkinek a segítséget! Majd jelentkezem a dell topicban. :R

(#57741) Tikakukac válasza kerti008 (#57739) üzenetére


Tikakukac
titán

T400-as Lenovot vennék apróról. Brutálisan jó gép, árban is belefér 60k-ba már egy nagyon szép is.

Ha nem akarsz keresni sokat, Linux tutiság lesz, ezekre elég nagy a közösség és eleve nagyon sok gépet ezzel is használtak, egyik prog tanárunknak is van/volt és azzal tolta, szóval csak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57742) phgergo


phgergo
aktív tag

Szisaztok, pár napja feltetten a kérdést, hogy milyen laptopot vegyek, és megfogadtam a tanácsotokat. Lenovo t500 lett, ez egy 2 vidikaris és az a kérdésem, lenne hogyan tudok AMD vidikarira váltani? Ha fe lszeretném tenni az amd drivert telepítésnél hibát ír ki sajnos. Köszönöm a válaszokat.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#57743) Tim82 válasza phgergo (#57742) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt tedd fel.

Ha fent van (és gondolom, újraindítást is kér és azon is túl vagy), akkor jobb egérgombbal a Power Manager eszköztárára kattintasz (ez az akku-ábra a tálcán), majd a feljövő menüben a Switchable Graphics menüpontból igény szerint az Energy Saving-re vagy a High Performance-ra kattintasz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57744) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Esetleg valaki, akinek volt/van glossy kijelzője, h arra mennyit ér egy matt kijelzőfólia?

Don't hate the player, hate the game ...

(#57745) tvamos válasza HUNRobar (#57740) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gratulalok! Jo kis gep az! Remelem sokaig oromod leled benne!

(#57739) kerti008
LAtod, a kollega vet Alfatol egy hasznalt Dell Latitude uzleti gepet, NBD garival, es ,milyen elegedett! En nem Alfatol vettem, de en is az vagyok! Neked is ilyesmit javaslok.
Pl. ez a gyonyoruseg.... sajnos NBD nelkul...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57746) Tikakukac válasza drmazsi (#57744) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokat, de ha gyárilag nem ilyennek képzelték el, akkor azért lehetnek érdekességek. Mindenesetre matt szerű sem lesz tőle a kijelződ, csak tényleg nem tükröződik.
Anitreflexes kijelzőt fényesről mattítottam, de ott gyárilag is matt plexi volt előtte, úgy nem volt nehéz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57747) drmazsi válasza Tikakukac (#57746) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom majd :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#57748) Dhampir válasza tvamos (#57745) üzenetére


Dhampir
félisten

Magnézium-ötvözet váz, JBL-hangszórók... nem semmi. :K

(#57740) HUNRobar

Jól jártál vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#57749) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jövőhéten.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 140.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Játék, photoshop, tehát a teljesítmény a lényeg.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Játszanék, és ennyi pénzért a lehető legjobbat szeretném. Nem szeretnék lehetetlen dolgokat kérni.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? A teljesítmény fontosabb, de azért számít a minőség is.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Később egészen biztosan, most nem szeretném evvel terhelni a keretet.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6" vagy 17".
(8) Notebook tömege? Mindegy, keveset lesz cipelve.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy, van eredeti Win7. :)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD mindegy, én 80 gigán is elférek. Ram legalább 4GB, bár ez úgy gondolom, átlagos manapság. Optikai meghajtó jó lenne, hogy később legyen hova tenni az SSD-t. :DDD
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Értelmes billentyűzet, de nem fontos annyira.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Időnként, de elenyésző.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Nincs kinézett példány.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak és kizárólag új!

A válaszokat előre is köszönöm.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#57750) Tikakukac válasza sketchifun (#57749) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem szeretnék lehetetlen dolgokat kérni.

Sikerült pedig. Ennyiből olyan gépet ami nem elavult már most is játékra nem nagyon van. És soha nem is lesz, egy nem széthulló alapgépet kaphatsz ennyiért max.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.