Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#180601) sarasota123


sarasota123
aktív tag

Sziasztok,

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb. 450 ezer.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotószerkesztés, ha reális akkor néha látványtervezés (sketchup + Lumion)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem hiszem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-es talán, IPS vagy OLED(nem tudom ezek mennyire ajánllottak?)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Használnám pl. vonaton fotószerkesztésre valószínűleg.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell semmi, de ha van Windows hozzá, nem baj :)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Mindenképpen SSD, legalább 512. Az asztalimban 64 gb RAM van, gondolom 32 alá már nem érdemes menni notebooknál sem.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönöm előre is. Egyébként ASUS Zenbookokat kezdtem el nézegetni, nem tudom ezeknek mennyire felelne meg. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#180602) memorix válasza sarasota123 (#180601) üzenetére


memorix
aktív tag

Zenbook 16GB szerelt/forrasztott nem bővíthető.
Videokártya kell? 32gb kell? Bővíthetőség? A 32 gb ram miatt és a 14" méret miatt sok ajánlat kiesik.

1) HP Elitebook 640 G10 - i5-1335U, 14FULL HD, 1000 GB, 32GB, Iris Xe Graphics 319eft
2) ASUS VivoBook S14 M3402QA OLED - Ryzen 7 5800H, 14, 512 GB, 40GB, Radeon Graphics 329eft

dgpu, 14" méretben ezek alaptopok keresési ár felett vannak:

3) ASUS Zenbook Pro 14 Duo UX8402ZE OLED - i9-12900H, 14.5 120Hz, 1000 GB, 32GB, Geforce RTX 3050 Ti 4GB, Win11, Asus védőtok, Asus érintőceruza 749eft

4) LENOVO YOGA 9 Pro 14 - i7-13705H, 14.5 120Hz, 1000 GB, 32GB, Geforce RTX 4050 6GB, Win11 799eft

egyéb, RAM nem bővíthető:

5) LENOVO YOGA Slim 6 14 OLED - i5-1240P, 14, 512 GB, 16GB, Iris Xe Graphics, Win11 299eft

6) LENOVO YOGA Pro 7 14 - Ryzen 5 7535HS, 14.5, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics 309eft
14.5" (2560x1600) LED matt IPS 90Hz 350nits, Dolby Vision,, 100% sRGB

dgpu van, RAM nem bővíthető:

7) ASUS Zenbook Pro 15 UM535QE OLED - Ryzen 7 5800H, 15.6FULL HD, 1000 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 Ti 4GB, ASUS védőtok 399eft

[ Szerkesztve ]

(#180603) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Sziasztok!

Kb. az egyetem befejezése óta, cirka 11 éve nincs saját notebookom - saját ügyek intézésére (gmail, social media, discord, netezés) tudtam a céges notebookot használni, ha pedig nagy ritkán konzolon nem elérhető játékokkal támadt kedvem játszani, akkor az asszony 2014-es Asus Zenbookját használtam. Sajnos az új céges global policy alapján a céges notebook privát használata el lett lehetetlenítve, a fent említett oldalak nem töltenek be, az asszony gépe pedig szintén az utolsókat rúgja, és teljes Windows 10 újrahúzás után is percekig tölti az alapvető műveleteket is, szóval rászántam magam egy notebook vásárlásra.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Következő pár hétben
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

400k környéke (+/- 10%)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Alapvető netezés (gmail, discord, social media site-ok), basic Microsoft Office programok futtatása, alkalmanként játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Alapvetően PS5 és Switch konzolon játszom, ezért csak RTS játékok (Total War sorozat, Battle for Middle Earth 2, esetleg még League of Legends) és a TableTopSimulator futtatására lenne a gép. Nincs grafikafétisem, alacsony-közepes beállítások engem boldoggá tesznek.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Normál 14", igazából nem annyira lényeges, mert monitorra lesz kötve.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kizárólag otthoni használat
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 / Windows 11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Hülyét kapok a HDD lassúságától, szóval SSD, ideálisan 512 GB, RAM-ban pedig szerintem 16 giga a lélektani határ
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Egy HDMI csatlakozási slot azért jó lenne, bár ez talán alap manapság :)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
2023-as használt, megkímélt is ok, de inkább új lenne a preferencia

Márkában nincs egyébként komoly preferencia, a céges laptopok Lenovok, ezekről tudom, hogy jól bírják a strapát, de használtam már a múltban Asust, Dellt és HP-t is, egyikkel sem volt különösebb gondom, és nem zárkózom el az MSI vonaltól sem.

Köszi szépen!

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#180604) Juhaszatti válasza Kai_Rong (#180603) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szia!

Mivel egy 10 éves Zenbook lesz lecserélve, és a felsorolt játékok azon is elfutottak, gyakorlatilag bármilyen jobb összeszerelési minőségű gép megfelelő lehet nektek ebben az árkategóriában.
Itt van rögtön az idei Zenbook széria, ami egész nagyot lépett előre az integrált videokártyát tekintve.
Vagy ez az Ideapad Pro 5-ös, a maga 32GB RAM-jával, és a dedikált videokártyájával, valószínűleg nagyon sokáig elég lenne nektek.

(#180605) sarasota123 válasza memorix (#180602) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Köszönöm.
Azt hiszem, ha látványtervezni is szeretnék, az ennyiből mégsem reális, így a dgpu-t elengedném.
Viszont 2-3 adobe alkalmazás + böngésző futtatásához úgy gondolom a 16 giga már kevés lenne, így a 32gb ram (vagy 16gb bővíthetőséggel) mindenképp kellene.
14-nél eggyel nagyobb már a 15.6, igaz? A fotós táskámba attól félek az már nem férne bele, de persze azt is le lehet cserélni. 14-nél kevesebben fotót szerkeszteni pedig megint kicsit cinkes szerintem :F

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#180606) eckmester


eckmester
tag

Üdv. A héten vennék egy laptopot. Filmek, sorozatok és játék. Az alábbi játékok.

Cod Modern Warfare
Cod World at War
Cod Black Ops

Az itt kapott ajánlás alapján a következő háromból szeretnék választani.

ASUS Zenbook 14 UX3402ZA NumberPad - i5-1240P, 14, 512 GB, 16GB, Iris Xe Graphics, Win11, ASUS védőtok 329900.-

LENOVO YOGA Pro 7 14 - Ryzen 7 7735HS, 14.5, 512 GB, 16GB, Radeon 680M Graphics, Win11 + LENOVO Premium Care 329900.-

ASUS Zenbook 14 UM3402YA OLED NumberPad - Ryzen 7 5825U, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, Win11, ASUS védőtok 328900.-

Ha valaki segítene eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb választás.
+ Még egy kérdés, hogy a digiprime mennyire ajánlott, vagy kerülendő bolt.
( Náluk részletre tudnám megvenni, ami fontos lenne, mert nyugdíjas vagyok. )
Köszönöm a segítséget.

(#180607) noooname


noooname
csendes tag

Sziasztok, ebben kérnék segítséget

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300e +/- 30-50e
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, böngészés több lappal egyszerre
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kisebb méret, hordozhatóság miatt, más szempont nincs
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, de utazás közben nem használnám. Viszont, lehet bekapcsolva lesz hordozva, hogy könnyen hozzáférjek ha megállok
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows és légyszi legyen benne az árban
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Családi képek videók tárolása van néha, de ha jobb ezt egy külső hdd-n megoldani, akkor elég egy kisebb ssd, programom nem lenne sok. 256 v 512? Memóriából sztem 16 v 32?
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hdmi-t szeretnék mindenképp, illetve mobilnet kártyát szeretnék beletenni. Ezen túl csak az lenne a cél, hogy minél tovább bírja, akár 10 évet, ezért ilyen szellőzés, fém ház stb amik szóba jönnek ha jól értem.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Előre is köszönöm a segítséget!

Ui.: Ha esetleg boltot is tudtok javasolni ahol épp jó áron érhető el, azt is megköszönöm!

(#180608) peet05 válasza sarasota123 (#180605) üzenetére


peet05
tag

Ha utazás közben is használnád, akkor ne nagyon menj 14-es méret fölé, nem lesz kényelmes hordozni.
A RAM nem bővíthető, de van dvga:
Lenovo Yoga Pro 7 14 (IPS, 120Hz, 3072x1920, 400nit)- Ryzen 7 7735HS, 16GB RAM, 1TB SSD, RTX 3050 ~449k

RAM bővíthető, de nincs dvga:
HP Elitebook 840 G9 (vagy G10)- Intel 1235U, 16GB RAM, 512GB SSD - itt arra kell figyelni, hogy 400nit-es legyen a kijelző, mert ebben a panelben lesz 98-99% sRGB, igaz fotószerkesztésre nem a legélesebb kés a fiókban ~415k

RAM nem bővíthető, nincs dvga:
Asus Zenbook 14 UX3405MA OLED - Intel Core Ultra 5 125H, 16GB RAM, 1TB SSD - ebben már az új Intel Arc integrált vga van (7x cores), a H család legkisebb tagja ~459k

Apple Macbook M1 Air - 13,3", IPS, 400nit, 2560x1600, 100%sRGB, 98-99DP3, 86% Adobe RGB - M1 proci, 8GB RAM, 256 GB SSD ~ 380k
Ha nem nagy mennyiségű, kötegelt feldolgozás, pl. LightRoom-ban, akkor nincs gond, hogy csak 8GB, más a memória kezelése, mint egy Win-es gépnek. Lumion alternatívák is akadnak.
Külső SSD, pici, hordozható, pl. Samsung T7 (1-2TB), és a tárhely gond is letudva.

(#180609) peet05 válasza eckmester (#180606) üzenetére


peet05
tag

Szia!

A háromból a Lenovo Yoga Pro 7-nek erősebb az igp-je.
YT-on azért nézz rá, hogy a felsorolt játékok mennyire "fluidan" futnak a 680M-mel.

2 gépet vettem onnan, rendben voltak.
De azért vétel előtt kérdezz rá, ha ott vagy, nézd meg, hogy bontatlan-e a csomagolás (volt, akinek bontott volt - gyorsan hozzátenném, hogy a gépnek semmi baja, sem karc, semmi sérülés, azóta is teszi a dolgát).

(#180610) noooname válasza noooname (#180607) üzenetére


noooname
csendes tag

Sziasztok! Korábbi válaszok alapján erre próbálom leszűkíteni a dolgot és egyre inkább efelé húz a szívem:
Asus ZenBook UX3402ZA-KP655W - i5 1240P, 512 SSD, 16gb memória

Jó választásnak gondoljátok? Azért is kérdem, mert látom, hogy itt sokszor inkább ryzen-nel van ajánlva

A mobilnet kártyás dolgot elengedtem, mert jó lesz a telefonról megosztott wifi megoldás.

Ezen felül a ram bővíthetőség vonalon gondolkozom még, de talán az nem annyira fontos, mint az, hogy időtálló vétel legyen, és ebben a jó szellőzés fémház téren nem tudom, mit gondoltok.

Tudtok esetleg vmi alternatívát javasolni, vagy jó vétel lesz ez?

[ Szerkesztve ]

(#180611) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Üzleti felhasználásra, munkára szeretnék laptopot venni, főleg csak táblázatos, feladatok, rövid videók konvertálása, sok írás amit hosszan ki kellene bírni a gépnek.

350.000 Ft a felső limit.

Eddig ezt a két gépet néztem ki:
HP Elitebook 655 G10 Ryzen 7530u , 16GB
Lenovo ThinkBook 16 Ryzen 7730u, 16GB

A kettő közül melyik lenne jobb? Vagy ha van bármi más ami jobb lenne, akkor tudtok kérlek ajánlani?

Köszönöm! :R

(#180612) Real Ghoost válasza Mandarinn (#180611) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szia! Én az itteni ajánlás miatt is, most vettem egy hete egy E16-os ThinkPadot, igaz az i5ös változatot. Nekem eddig nagyon bejön, szerintem munkára a 16" kijelző sokkal használhatóbb lesz, mint a hagyományos 15.6"-os képernyő. Jó masszív maga a váz is, minőségének és tartósnak tűnik. Számomra kényelmes a billentyűzete is. Ha van valami konkrét kérdésed a géppel kapcsolatban, keress nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#180613) becoe


becoe
csendes tag

Sziasztok!

Családon belül segítek új laptop vásárlásában, viszont nincsenek naprakész infóim a jelenlegi felhozatalról. A lentiek alapján melyik márka/termékvonal felé érdemes keresgélnem? Köszönöm előre a válaszaitokat!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben (tervezetten 1 hónapon belül, ha várható új típus, nem gond tovább várni)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Legfeljebb 230e Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Klasszikus otthoni használat: kis netezés/ügyintézés; TV-re kötve filmnézés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15,6”, matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, utazás közbeni használat nem szempont
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500GB SSD/8-16GB RAM (16 preferált jövőállóság miatt)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Magyar kiosztás; billentyűzetvilágítás; TV-re kötés miatt HDMI (szabványokban nem vagyok otthon); numpad – utóbbira alternatívaként meggyőzhető a leendő tulaj külső numpad használatáról, ha a kompaktabb méret miatt a hardver jobb
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban új gép érdekes

(#180614) teptep válasza noooname (#180610) üzenetére


teptep
tag

"Asus ZenBook UX3402ZA-KP655W - i5 1240P, 512 SSD, 16gb memória"
Az árukeresős linken nem kerek nekem ez a laptop! Az árukeresőn és az ott linkelt boltokban is olyan képeket tesznek fel, hogy a kijelzőn OLED felirat szerepel. Ugyanakkor a kijelző felbontása 2560 x 1600, ami viszont IPS felbontás. (Tehát nem írja, hogy OLED, csak éppen becsapósan a kijelző egy OLED feliratot mutat!) Asus gyári specifikációk szerint az UX3402 két féle kijelzővel kerül forgalomba:
1.) 14.0-inch, WQXGA (2560 x 1600) 16:10 aspect ratio, IPS-level Panel, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 400nits, 100% sRGB color gamut, Anti-glare display, TÜV Rheinland-certified, Non-touch screen, (Screen-to-body ratio)90%
2.) 14.0-inch, 2.8K (2880 x 1800) OLED 16:10 aspect ratio, 0.2ms response time, 90Hz refresh rate, 400nits, 600nits HDR peak brightness, 100% DCI-P3 color gamut, 1,000,000:1, VESA CERTIFIED Display HDR True Black 600, 1.07 billion colors, PANTONE Validated, Glossy display, 70% less harmful blue light, TÜV Rheinland-certified, SGS Eye Care Display, Non-touch screen, (Screen-to-body ratio)90%
Az árukeresőn a fenti laptop 325 eFt. Egy ott nem listázott webáruházban 320 eFt. Ugyanitt az OLED változat 438 eFt. Ez utóbbi helyen korrektűl jelzik a képeken és a leírásban is, hogy IPS illetve OLED kijelzőkkel van szerelve.

(#180615) noooname válasza teptep (#180614) üzenetére


noooname
csendes tag

Szia, köszönöm az észrevételt! Őszintén szólva, én ezt nem vettem észre, mert nem nagyon szoktam a képekre hagyatkozni. Alapvetően IPS paneles képet néztem, mert ahogy használva lesz, ott lehet gondot okozna a beégés az OLED-nél, így ez szerencsére most nem a rossz irányba történő észrevétel. A boltoknál pedig IPS panelesként van feltüntetve.
Lehet az észrevétellel utalni akartál valamire, ami nekem most sajnos nem egyértelmű. Így rossz vételnek találod, vagy csak rosszul értem, és ez csak egy megfigyelés?Mindezek mellett van más vélemény a laptopról?

Előre és utólag is köszi!

(#180616) teptep válasza noooname (#180615) üzenetére


teptep
tag

Személyes tapasztalatom nincs a laptoppal, de műszaki adatok, ár, és a kialakítás szerintem korrekt. Arra akartam utalni, hogy az árukereső is meg a boltok is megtévsztik a vásárlók egy részét azzal, hogy IPS-t árulnak, de sumák módon OLED kijelzőt reklámoznak a csatolt képeken. Nem hiszem, hogy szándékos, csak figyelmetlenség.

(#180617) noooname válasza teptep (#180616) üzenetére


noooname
csendes tag

Ebben egyetértek, köszi a tisztázást. Nekem pld pont azért nem tűnt fel a dolog, mert már 99%-ban nem hagyatkozom a képekre, mert sokszor az eladó maga sem tudja, mit árul, vagy fel sem fogja, hogy egy terméből több verzió van, csak rákeres vagy épp kap valamit aztán mindenhova felteszi ugyanazt.

(#180618) teptep válasza becoe (#180613) üzenetére


teptep
tag

500G SSD, 16G RAM, Hu billentyűzet világítással,
15.6" FHD (1920x1080) átlagos IPS kijelzővel (250 nits, 45% NTSC)
150 eFt körül az olcsó műanyag házas laptopok kezdődnek.
Numpad igény miatt a 14" laptok kiestek.
Az ajánlott kategóriába sorolható laptopok 230 eFt alatt:
1.) HP Pavilion 15-eh3001nh 9R2N7EA Notebook
Ryzen 5 7530U Processzorral, oprendszer nélkül, 200 eFt
Ryzen 5 5500U Processzorral, Win 11 Home, 233 eFt
2.) Acer Aspire 5 A515-57-599P NX.K3KEU.002 Notebook
i5-1235U processzorral, oprendszer nélkül, 210 eFt
i5-12450H processzorral, Win 11 Home, 220 eFt

(#180619) becoe válasza teptep (#180618) üzenetére


becoe
csendes tag

Köszi szépen az ajánlásokat! 14-esben milyen opciók vannak a piacon? Szerintem sikerül meggyőznöm külső numpadról, ha jobb egy 14-es konstrukció.

(#180620) Kai_Rong válasza Juhaszatti (#180604) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Köszi szépen, egy új, i7-tel szerelt zenbook lett belőle :R Már itt is dorombol az asztalon :) Ha 10 évig nem is, de remélhetőleg 7-8 évig eldöcög.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#180621) Louro válasza Pyttawrx (#180226) üzenetére


Louro
őstag

Sziasztok!

Ti melyiket vennétek? Mindkettő Lenovo legion 5.

R5 5600H + 3050 Ti
i5-13500h + 4050

Minden másban egyezik a kettő. Árban viszont 130e különbség van. Add annyi pluszt a drágább? Edge of space és Stellaris-szal nyúzná majd a felhasználó. Hordozhatóság nem szempont.

Mess with the best / Die like the rest

(#180622) Mikulásbá válasza Louro (#180621) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább itt kérdezd meg : [link]
(amúgy a második) :U

[ Szerkesztve ]

(#180623) Zuri


Zuri
tag

Üdv, szeretnék véleményeket hogy kb milyen gép irányába induljak el az alábbiak szerint :)
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Fél éven belül kb
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 100 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Hát úgy alapjában véve ha a 4. pontot teljesíti akkor ezekre is jó.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Akkor amikor pár nap nem vagyok otthon játszogatni : WOT, WOWS, Total War széria mondjuk Rome 2/Attiláig, MED/HIGH beállításokkal képernyő max felbontásáig(HD/FHD)
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-15,6" / 17" / Ha IPS lenne az jó lenne :DD )
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Nem nagyon lenne vagy ha igen ott is van konnektor
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Win7/Win10 /11?
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
-Azt majd rakok bele ha nem elegendő
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Nem nagyon, annyi hogy ha olyan teljesítményű benne a VGA meg a CPU akkor legyen normális kialakítású a szellőzése is, mivel gondolom ezek azért termelnek hőt.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Ilyen igények mellett csak használt, de nem leharcolt....

Szóval most van egy R5 230M-es lenovóm, de valamivel jobban szeretném hogy fussanak a játékok olyan 30+ FPS-el ezeken, csak akkor használnám ha 1-2 napig távol vagyok de azért tudjak vele valamit kezdeni. Nem tudom ezek a quadrós gépek mennyire jók játékra, vagy mik azok a gépek amik úgy ahogy ajánlottak ilyen feltételekre. Aki jártasabb el tudja mondani merrefele keresgéljek, ár/érték arányában. Köszönöm szépen a válaszokat előre is. :R

(#180624) teptep válasza becoe (#180619) üzenetére


teptep
tag

A felsorolt feltételekkel 14-es opció csak egy van. A többi mind olyan kialakítású házban van, amit jó szívvel nem javasol az ember.
HP Pavilion 14-ec1003nh 8F608EA Notebook
AMD Ryzen 5 5625U Processzorral, oprendszer nélkül, 230 eFt
A 15.6 laptopokból sokkal többet adnak el, azoknál mindig nagyobb a választék. Ha nem Te fogod használni, akkor nem értem miért akarod erőltetni a külső numpadot? Szerintem csak egy felesleges kolonc, ha vehet rendes 15.6 laptopot is sokkal olcsóbban. A tegnap küldött lista mellé még futottak be akciós gépek. Csak azt mond meg, hogy a Win11 telepítve legyen, vagy megoldod okosban? :)

(#180625) thomasa válasza Louro (#180621) üzenetére


thomasa
senior tag

A számok nem hazudnak:
CPU
VGA

(#180626) Louro válasza thomasa (#180625) üzenetére


Louro
őstag

Csak hát az anyagi része 130. Másik topikban elég határozottan a 4050-est mondták, hogy megéri a többletet. Nem saját célra kell különben. A két fő izommumkát igénylőt megírtam. A szimulátorhoz nem értek, de a Stellaris szereti a ramot és a cpu-t.

Mess with the best / Die like the rest

(#180627) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Sziasztok,
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 400 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni használat, irodai programok
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, de utazás közben viszont nem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD de elég a 256GB is
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Amiket eddig néztem:
- Macbook Air M1 - cégesként már használtam, itthon szinte minden más eszköz almás így illene az 'ökoszisztémába', hátránya hogy hub kellene kb minden eszköz használatához
- Microsoft Surface Laptop 4 (5UI-00050) - Ryzen 7, 8Gb RAM, erről sokat nem tudok, kérdés később bővíthető-e esetleg 16GB-ra
- HP 15S-EQ2004NH

Most Notebook.hu vagy Radium jöhet szóba, kihasználnám a 0 thm-et.

[ Szerkesztve ]

(#180628) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Hölgy ismerősömnek keresek egy megbízható notebookot Photoshopra.
Jelenleg egy Lenovo Yoga 530-14IKB-ja van.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Egyelőre még csak érdeklődik, nem határozott meg keretet.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főleg Photoshop, mellette normál használat.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél kisebb, van rendes monitor, amin dolgozik
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen lesz hordozva, utazás közben minimális használat.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 16GB memória, 512GB/1TB SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is focizik.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#180629) peet05 válasza Kickass (#180627) üzenetére


peet05
tag

Szia!

Még ezekre is ránézhetsz:
Lenovo Yoga Pro 7 - Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM (forrasztott, nem cserélhető), 1TB SSD - 14,5" IPS, 90Hz - [link]

HP Elitebook 840 G9 - Intel Core i5, 16GB RAM (bővíthető), 512GB SSD, 14" IPS
HP Elitebook 845 G9 - Ryzen 5 6600U, a többi ua.

Asus Zenbook 14X UM5401QA - Ryzen 5 5600H, 16GB RAM (nem bővíthető, forrasztott), 1TB SSD, 14" OLED
Asus Zenbook 15 UM3504DA - Ryzen 5 7535U, 16GB RAM, 512GB-1TB SSD, 14" - van belőle IPS, és OLED verzió is

Az M1 Air (én is használom, igaz, csak tartalom fogyasztásra) nagyon jó kis gépezet, azt is listán tarthatod, ha a hub nem kényelmetlen.

Most jött ki az M3 Air, ha vársz egy kicsit, lehet, hogy lenyomja az M1-M2 árakat (M2-nél, arra kell figyelni, hogy a 256GB SSD-vel szerelt példányok, 1 NAND chipet kaptak, így feleződött a sebességük, egy M1 Air 256-oshoz képest - ez "norm". felhasználásnál talán annyira nem észrevehető).

(#180630) Jack72


Jack72
junior tag

Sziasztok,
Hölgy ismerősnek kellene egy új gép. Hitelre venné meg.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? 250-300K
3. Felhasználás? Irodai munkára, office, word/excel stb.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nincs játék.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva és napi szinten 15-20X lesz felnyitva. Egyik irodából a másikba lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? Windows de ha nincs rajta, azt is megoldjuk.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 16GB RAM és legalább 512 GB vagy 1 terrás SSD.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? Mivelhogy sokat lesz hordozva, ezért tartós, erős zsanérok kellenek.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

Köszönöm előre is a válaszokat.

You're a disease and I'm the cure

(#180631) peet05 válasza Begi (#180628) üzenetére


peet05
tag

Szia!

Asus Zenbook 14X UM5401QA - OLED - Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512 GB SSD
Asus Zenbook 14 UX3402ZA - IPS - i5 1240p, 16GB RAM, 512GB SSD
Asus Zenbook S13 UX5304VA - OLED - i5 1335U, 16GB RAM, 512GB SSD
Asus Zenbook S13 UM5302TA - OLED - Ryzen 5 6600U, 16GB RAM, 512GB SSD
Lenovo Yoga Pro 7 14 - IPS - Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD

(#180632) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~400 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
munkára lesz, sokat hordozva. Főként programozás, virtuális gépek futtatása. Programozás jellemzően c#-ban, így visual studio.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nincs játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
~14 col környékén
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat, naponta 2-3x lesz mozgatva. Utazás közben ritkán.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 11, de ha nincs rajta, nem gond
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
RAM szerintem 32 GB lenne a preferált, HDD 1 TB, vagy 512 SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Type C, amin lehet hubbal legalább 2 kimenetet vezérelni. Tehát ha a gépen van 1 HDMI és type c-vel lehet még egy HDMI-t készíteni, akkor jó.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Alapvetően új, de ha van best buy, akkor az is érdekel

(#180633) Kickass válasza peet05 (#180629) üzenetére


Kickass
őstag

Köszi! :R

Végül valószínűleg a Zenbook 15 lesz, imádtam az Air hangtalanságát meg üzemidejét, de az Asus most jobb választásnak tűnik.

(#180634) becoe válasza teptep (#180624) üzenetére


becoe
csendes tag

Nem erőltetem egyáltalán a numpadot, csak feltételeztem, hogy 14-esek ugyanabban az árkategóriában jobb konfiggal kaphatóak a kisebb méret miatt - ezek szerint tévesen :)

Win telepítést megoldom, ebből a szempontból nem mérvadó, van-e oprendszer rajta/hozzá (hacsak az nem, hogy 10-es menne rá egyelőre... De amin a 11 elmegy, arra a 10 is teljesen jó, ha jól tudom)

(#180635) teptep válasza becoe (#180634) üzenetére


teptep
tag

500G SSD, 16G RAM, Hu billentyűzet világítással, 230 eFt alatt
15.6" FHD (1920x1080) átlagos IPS kijelzővel (250 nits, 45% NTSC)
Oprendszer telepítve nincs, Win10 és Win11 is telepíthető:

1.) HP Pavilion 15-eh3001nh 9R2N7EA Notebook
Ryzen 5 7530U, +10 nap pixelgarancia, 199.990 Ft

2.) Acer Aspire 5 A515-57
i5-1235U, +20 nap pixelhiba garancia, 209.990 Ft
i5-12450H, 194.999 Ft
i5-12450H, 195.590 Ft
i5-12450H, +20 nap pixelhiba garancia +128GB pendrive, 199.990 Ft

(#180636) peet05 válasza Jack72 (#180630) üzenetére


peet05
tag

Szia!

Írtad ugyan, hogy a méret mindegy, de irodai munkára, ha nincs monitorra kötve, inkább ne erőltessük a kis méretet, mert nem lesz kényelmes a 14-es méreten excelezni. Plusz ebben a méretben nincs numpad (Asusnak van az ún. numberpad), ami táblázatkezelésnél azért jól jöhet.

Ha nem probléma a hölgynek a gép súlya (sűrű hordozás miatt, irodából irodába), akkor:
Lenovo ThinkPad E16 G1 - Ryzen 5 7530U, 16GB RAM, 512GB SSD, Win 11 ~2kg - [link]

Kicsivel könnyebb (~12-14k-val túllóg a kereten):
Asus Zenbook 15 UM3504DA - Ryzen 5 7535U, 16GB RAM, 512GB SSD ~1,5kg

(#180637) Begi válasza peet05 (#180631) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Én nem értek hozzá, de photoshop nem igényel dedikált videókártyát?

Esetleg használt üzleti nem felel meg a célra? Valami 14"-os Dell Latitude vagy Lenovo T14?

[ Szerkesztve ]

(#180638) becoe válasza teptep (#180635) üzenetére


becoe
csendes tag

Nagyon köszi még egyszer! :)

(#180639) Jack72 válasza peet05 (#180636) üzenetére


Jack72
junior tag

Köszönöm a választ. Az első lesz a befutó. :R

You're a disease and I'm the cure

(#180640) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
450 ezer max

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, fotószerkesztés (hobbi)

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hogwarts Legacy - 1080p (néha 4K TV-re lenne dobva a kép)

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6-17,3", 1080p

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális vagy semmit

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD-min. 512, min 16GB RAM

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

Jelenleg kettő gépet néztem:
Lenovo LOQ 15IRX9 (83DV0057HV)
ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP033

Szülinapra lenne páromnak. Ezek közül ajánlott valamelyik? Vagy ezekkel a speckókkal lenne más alternatíva?

(#180641) peet05 válasza Begi (#180637) üzenetére


peet05
tag

Nem minden esetben kell dvga. Leginkább 3D funkciónál.

Amit írtál, hogy most milyen gépet használ, abban sincs dvga, az igp látja el a feladatokat.
De ha mindenféleképpen kell, akkor a Lenovo Yoga Pro 7-ből van: Ryzen 7 7735HS, 16GB RAM, 1TB SSD, RTX 3050-es verzió.
Régebben volt Zenbook-ból is hasonló dvga-val szerelt, 14-es méretben (ha jól emlékszem, akkor szintén 3050-nel), de perpill nem találtam.

Használtból, így, hogy külső monitorral fogja használni, szét kell nézni. Vagy esetleg a milyen használt notebook topikban érdeklődni. Üzletiben nem tudom, hogy lesz-e dvga.

(#180642) Begi válasza peet05 (#180641) üzenetére


Begi
senior tag

Köszi.
Igen, a mostaniban sincs, lehet ezért is lassú a Photoshop.
Használt üzletiben is ki lehet fogni DVGA-sat, kérdés hogy az milyen.
Ráguglizok erre a kell-e DVGA kérdésre.

(#180643) peet05 válasza bitafter (#180632) üzenetére


peet05
tag

Szia!

HP Elitebook 840 G9 (9M455AT) - i5 1235U, 16GB RAM (bővíthető, 2 slot), 512GB SSD, 14" IPS - fényerőben nem a legjobb az alapmodell (250nit, a 400nit-es már korrekt), de ha monitorra kötve használod, akkor annyira nem lényeges szempont - HDMI+TB4 type-c display alt mode - perpill 379k, bővíted a memóriát, és meg is van a ~400k.

(#180644) Jack72 válasza oAcido (#180640) üzenetére


Jack72
junior tag

Szia,
Én az Asus-t vettem egy hónapja és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kiválóan fut rajta a COD és a Dirt4-is, illetve fotókat is szerkesztek vele.

You're a disease and I'm the cure

(#180645) Kickass válasza Kickass (#180633) üzenetére


Kickass
őstag

Tovább bontogatva az igényeket marad az Asus, de eggyel kisebb méretben.

Erre a két modellre szűkítettem le:
ASUS ZENBOOK 14X OLED UX3404
vagy
ASUS VIVOBOOK S 14X OLED S5402

Kettő között most van 85k különbség.
Ami elsőre feltűnt, hogy a zenbook DDR5 míg a Vivobook DDR4. Az FHD kamera + Windows Hello nem izgat. Minőségbeli különbség kérdés, de tesztek alapján a Vivobook se tűnik rossznak. A Vivo 2022-es, a Zenbook 2023as, ezzel együtt tudok élni.

Megéri a Zenbook a felárat vagy átlagos otthoni felhasználás mellett a Vivobook is megfelelhet?

[ Szerkesztve ]

(#180646) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!

Munkatársam szeretne a kisfiának egy notebook-ot vásárolni:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Igazából amikor talál megfelelőt.
2. A gépre szánt összeg forintban? 3-400k
3. Felhasználás? Elsősorban tanulásra használná(gondolom fontos neki, hogy bírja pár évet), meg néha játszani
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? minecraft és hasonlók, nincs szükség erőgépre, mert 7-8 éves a fia
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Szerintem ilyen korban lényegtelen
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - nem valószínű
7. Operációs rendszer? Windows 10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? jó lenne SSD-vel szerelt legalább 16GB rammal
9. Egyéb kívánság, speciális igények? magyar kiosztású billentyűzet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új jöhet szóba.

Nagyjából ezek a kritériumok, de mivel nem értek a notebookokhoz, inkább a hozzáértők segítségét kérem. Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#180647) peet05 válasza oAcido (#180640) üzenetére


peet05
tag

Szia!

A kettő közül a TUF A15 lenne jó választás, de a megadott modellszám alapján az a konfig 500k fölött van. Az FA507NV-LP031 kb. 20k-val több, mint a keret.
Harmadik opciónak:
Lenovo Legion 5 (82JY00JSHV) - [link] a kereten belül maradva.

(#180648) peet05 válasza Kickass (#180645) üzenetére


peet05
tag

Nekem egy L5Pro-ban 12500H van. Tapasztalatból mondom, hogy igen forrófejű a 12. gen., de 16-os méretben a Legion szépen lehűti, 4 hőcsővel, 2 ventivel. Ha megterheled, persze van hangja, de nem egy felszálló vadászgép lesz melletted.

Attól tartok, hogy a Vivobook egy ventis, 2 hőcsöves lesz. Meg kell nézni, Zenbook-ot szintén.

Ezek a H/HX procik gamer/WS-be valók, ahol rendesen lehet hűteni, nem egy 14-es, vékony multimedia laptopba.
Persze vannak 14-es gamer notik is, brutál procikkal, de azok közül a Zephyrus/Razer vapor chamber hűtéssel oldja meg, ami prémium kategória, meg is kérik az árát.

Egy Air után, ebben a formában "fájni" fog a használat.

(#180649) Szipoly


Szipoly
tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A napokban.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nettó 350.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok \ mikrokontroller programozás \ böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A havi 3-4 óra, amit játszom egy P4-en elfutna, így nem számít
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, fő szempont a strapabírás, kijelző és üzemidő. Otthon>iroda>garázs>versenypálya
Így napsütésben jó lenne, ha nem kell a legsötétebb árnyékot keresnem.
Numpad nem lényeg.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, ha nincs megoldom.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 500Gb elég, RAM 16, vagy 32, ha később nem bővíthető.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB-C töltést kipróbálnám, de nem kihagyhatatlan. Ha dokkolható az plusz pont.
A touchpad legyen jó minőségű, sokujjas érintés nem lényeg.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Használt is, akár számla nélkül.

Köszönöm :R

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#180650) sarasota123 válasza peet05 (#180608) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Közben kicsit feljebb toltam a limitet pénzben és találtam az általad is ajánlott ASUS UX3405MA szériából 32 gigával szerelt változatot, de csak az asus shopban láttam ilyet egyelőre. [link]
Ez vajon azt is jelenti, hogy nem létezik belőle magyar kiosztású billentyűzetes?
Illetve az Intel Arc vajon mit tud kezdeni a lumionnal, eléggé megoszlanak a vélemények ahogy láttam.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.