Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#162251) Csandi válasza Starchm (#162237) üzenetére


Csandi
őstag

Attól függ milyen egyetem. Műszakin levő barátaim egyetértenének veled, de én pl üzletin 2 évig egy Airen jegyzeteltem meg órai előadásokat azon csináltam, most váltottam egy XPS 13 9300-ra, ugyanerre a célra. Ott nem írunk sokat inkább gyakorlatiasak az órák, legyen kompakt, legyen szép kijelző és mutasson jól az asztalon :B Arra a ‘kevés’ jegyzetelésre meg teljesen jó wordben, excelben, én jobban is szeretem mint a toll-füzetet, de persze nálunk is van aki arra esküszik.

(#162252) Farkassacred válasza Face8814 (#162240) üzenetére


Farkassacred
őstag

A te géped véletlenül nem egy ilyen lenne? Surface
Szerintem azokat az érintőkijelzős gépeket nem sokat veszik, ezért nincs nagy kínálat belőlük. A Microsoft és az Apple érintős gépei sokkal kelendőbbek a piacon, nem is véletlen. Mert azok az etalon gépek, ha érintős eszköz kell.

(#162253) Farkassacred válasza forintuser (#162236) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ár nélkül nem írnék inkább semmit.. Azzal már lehetne agyalni a válaszon. :)

[ Szerkesztve ]

(#162254) Tikakukac válasza FIREBLADE78 (#162249) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt, van, használtam és kell is velük foglalkoznom napi szinten, tudom milyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162255) Tikakukac válasza forintuser (#162250) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt én nem feltétlen ajánlom, mert egyetemen vannak néha vicces tárgyak amikhez win kell és akkor érdekes szemforgás lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162256) Farkassacred válasza FIREBLADE78 (#162242) üzenetére


Farkassacred
őstag

Őt.
Ha javarészt internetre lesz, akkor azzal négy giga rammal is ellesz egy darabig.

(#162257) Farkassacred válasza forintuser (#162250) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hurcolásra egy ilyet tudnék ajánlani. Elitebook
Papírok, gari is van hozzá. Újonnan ennyiért hordozós gépet nem igazán tudnék írni..

(#162258) Face8814 válasza Farkassacred (#162252) üzenetére


Face8814
őstag

Na ezekkel eddig még nem is számoltam. Még egy tényező :DDD
Utána olvasok, de ahogy látom a linkelt verzióban 128GB-os háttértár van ami nagyon karcsú nekem, a 256-os meg majd egy százassal drágább. Ráadásul angol kiosztású a billentyűzet ami sajna nem játszik

Illetve találtam időközben egy ilyet is: Dell Inspiron 7391 7391FI7WG2 [link] Ennek most olvasok utána, de ahogy látom paraméterekben megfelelőnek tűnik.....

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#162259) Tikakukac válasza Farkassacred (#162256) üzenetére


Tikakukac
titán

Friss tapasztalat: Chrome konkrétan omlik 2 ablak után 4 giga alatt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162260) Farkassacred válasza Face8814 (#162258) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hát ilyen ez a popszakma.. Sajnos az apple is irtózat drágán méri a nagyobb tárhelyet..

(#162261) Farkassacred válasza Tikakukac (#162259) üzenetére


Farkassacred
őstag

Akihez én rendszeresen visszajárok fejlesztgetni stb, ott 60% körül mozgott a ram. Nem láttam értelmét a cserének. Mondjuk ő aztán tényleg csak max youtube, email meg mindenféle híroldallal szokott foglalkozni, de azokat is szigorúan egy oldallal egyszerre, berögződés..

(#162262) Tikakukac válasza Farkassacred (#162261) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a buli. Bőven 50% alatti RAM usage és beomlik. Elég poén :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162263) Face8814 válasza Farkassacred (#162260) üzenetére


Face8814
őstag

Mindent összevetve azt hiszem megvan a választás. HP Spectre x360 13-aw0001nh
Holnap megrendelem. Köszönöm szépen a sok segítséget.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#162264) Farkassacred válasza Face8814 (#162263) üzenetére


Farkassacred
őstag

Használd majd egészséggel. Szerintem jól választottál, és nincs mit

(#162265) Farkassacred válasza Tikakukac (#162262) üzenetére


Farkassacred
őstag

Vannak fincsi dolgok néha, én 99%-os merevlemez kihasználtsággal találkoztam a minap.. nem volt egy szép látvány :C

(#162266) itouchfan válasza Tikakukac (#162259) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ha alap a 8 gb ram és a 256 ssd, akkor az számít valamit, hogy 8. vagy az új, 10. generációs i3 processzor van benne?
Én, tök átlag felhasználó megérez belőle bármit?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#162267) Tikakukac válasza itouchfan (#162266) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem vakteszten soha meg nem mondja.

Margóra: szerintem még a 3. és 4. generációt se :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162268) itouchfan válasza Tikakukac (#162267) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mert eddig úgy kerestem, hogy csak 10th gen, de akkor ezekszerint nem fontos annyira az alsó kategóriában?
Ott inkább építési minőség és ram a prioritás?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#162269) Tikakukac válasza itouchfan (#162268) üzenetére


Tikakukac
titán

Alsó kategóriában építési minőség az nem sok lesz. Épp ezért adják el ezeket szép konfigokkal. Emlékszünk sokan még az 5110-es Dell korszakra, ahol a fél ország ki volt plakátolva egy elsőre szép és kegyetlen jó konfigos géppel. El is lett belőle annyi adva, hogy az borzalom.
A többi pedig történelem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162270) Farkassacred válasza itouchfan (#162268) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az "építési minőség"-et a specs-ből úgy se tudjuk kihámozni sajnos, így marad a hardveres keresés, vagy írsz nekünk egy felhasználási célt és árat. :B

(#162271) itouchfan válasza Farkassacred (#162270) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ja, már kaptam segítséget az elmúlt 1-2 napban, csak még nézelődök. Az érdekel csak, hogy ti mi alapján nézitek, rangsoroljátok a gépeket, mik mondjuk a kritikus pontok, és mi az ami felett könnyebben szemet lehet hunyni.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#162272) Farkassacred válasza itouchfan (#162271) üzenetére


Farkassacred
őstag

Prioritás kérdése csak. Pl. én nálam a kijelző mindennél fontosabb volt a laptop vásárlásakor, de egy macbook nem jöhetett szóba a rendszere miatt.. nem volt könnyű a választás..
Másnak a nyers erő a fontos munkára (ezt a legnehezebb összehozni egy adott összegen belül). Valakinek meg a hordozhatóság, minél kisebb kijelző méret és súly (Ez sem egyszerű, mert 99%-ban használtan jönnénk csak" ki, azt meg sokan nem akarnak)

(#162273) flikenflaken


flikenflaken
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő hónapban kb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
230.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Páromnak lesz, munka, iskola, word, excel, filmezés, böngészés. Játék nem lesz.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14" 1080p
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetemre hordaná, út közben ritkán lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, teszek rá WIN10-et
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp, 500GB kb. 16GB ram jó lenne, optiokai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI kellene rá, jelenleg egy Lenovo z50-75 van ami már nagyon lassú és csak az idegeinkre megy.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újban gondolkodtunk elsőként de szóba jöhet garanciális használt is.

(#162274) stig330


stig330
csendes tag

Sziasztok !
Mi a véleményetek a lenovo yoga slim 7 14are05 14" ryzen 4500u -ról?
Ezt néztem ki magamnak.

(#162275) Tikakukac válasza stig330 (#162274) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos fasza és tutira nem lesz olyan gondja, mint nagyszerű elődjeinek, hogy pölö az egész flotta szervizben állt 1 év után :DDD
Rosszindulat félre. Első körben kéne ebből hazai forgalmazás. Én ahogy nézem ez bizony nagyon nem magyar lokalizációs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162276) Csikpaci


Csikpaci
csendes tag

Sziasztok, egy Asus N751JX-T7118D számú laptopot ajánlottak nekem 100 ezer forintért. Szerintetek megér ennyit? Érdemes ilyet venni manapság? Csak a barátnőm használná, semmi komoly teljesítmény nem kell neki, csak legyen egy használható gépe. Köszönöm előre is!

(#162277) Ádám16


Ádám16
addikt

Sürgős

Srácok, adott egy [HP 15s-fq1029nh] noti, 1 óráig fogja az Alza a kosárban.

A húgomnak keresek egy notit, ami a W10 fluiditásához kell ma már az egy SSD, és 8 GB RAM tapasztalataim szerint. Ez itt adott.
A procihoz, vidikártyához nem értek.

6. osztályos a gyermek, otthon most már elkezdene irodai programokat használni, egy kis Netflix, talán alap játékok mennének. Ettől van most jobb ajánlat 180-ért? 150 volt a plafon, de max megtolom neki, ha megéri.

(#162278) mp54 válasza Ádám16 (#162277) üzenetére


mp54
senior tag

Komolyan kérdezem: a "fluiditás" ebben a szövegkörnyezetben mit jelent? Nem lehetne magyarul?....

(#162279) kb7700


kb7700
csendes tag

Sziasztok!

Ez, innen jó vére lehet 3D munkára? Ajánlott?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#162280) Ádám16 válasza Ádám16 (#162277) üzenetére


Ádám16
addikt

Folyamatosságot. Kattintasz, elindul, Alt+tab vált a lapok közt, Chrome simán vált 10 megnyitott lapnál is, ...
Tehát az alap dolgoknál nincs gondolkodás.

(#162281) Tikakukac válasza Ádám16 (#162277) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanazt tudom elmondani, mint eddig is: én tutira nem venném ezt a sorozatot semekkora méretben, mert látványosan építési gondjaik vannak.

6. osztályos gyereknek meg főleg. Ennyi pénzből 3 olyan gépet veszek és ez nem túlzás, ami 3 szinttel jobb vétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162282) Ádám16 válasza Tikakukac (#162281) üzenetére


Ádám16
addikt

Ne tartsd magadban! 150-ért mi a "BestBuy"? :)

(#162283) Tikakukac válasza Ádám16 (#162282) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell E5470 full fóliázva új akkuval, VA panellel. A sírás kerülget reggel óta, hogy meg kéne venni ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162284) kismedve1982 válasza Tikakukac (#162283) üzenetére


kismedve1982
tag

Nem csak Téged :))

(#162285) grozad


grozad
csendes tag

Sziasztok!

Igazából már azzal kapcsolatban is kétségeim vannak, hogy egyáltalán laptopot keresek-e vagy sem. A helyzet a következő: 12 éves gyerek használná a gépet, iskolai feladatai ellátására.

Egyáltalán, laptopot vagy asztali PC-t lenne érdemes erre használni?

Köszi,
Dávid

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Néhány héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Otthoni felhasználás, office, youtube, online oktatás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem igazán
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nincs preferált
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Maximum lakáson belül
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell rá, külön veszünk majd Windowst
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD-re gondoltam, 240- 500 gb körül
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt is, garanciával

(#162286) Pano válasza grozad (#162285) üzenetére


Pano
addikt

Ennek a kérdésnek a megválaszolásában csak egy dolgot kell eldöntenetek: mennyire fontos a mobilitás. Ha nem fontos, akkor PC-ben ezért az összegért sokkal nagyobb és időtállóbb teljesítményt tudtok megvenni, a hosszabb időtállóságról, bővíthetőségről és szervizelhetőségről nem is beszélve.
Notit csak tényleg akkor érdemes venni, ha mindenképp hordozni kell, mert minden szempontból kompromisszum.
Mi nem tudjuki, hogy a 12 éves gyermekednek mennyire fontos az, hogy tudja vinni magával máshova a gépét. Ezt csak ti tudjátok. :)
Egy egyetemistánál, vagy középiskolai koleszosnál egyértelmű lenne a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#162287) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

[link] Nem lenne jobb,mint egy alap kategóriás probook? Ok 8. Generációs intel,de vga van.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#162288) Tikakukac válasza FIREBLADE78 (#162287) üzenetére


Tikakukac
titán

Muternak akarok egy netezős gépet.

Ha még mindig erre nézünk valamit, akkor nem értem miért kéne más, mint az Intel IGP-je. Egyszerre fog futni 4 4K-s videó vagy OpenGL miatt kéne? Fognak pörögni a CUDA magok?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162289) FIREBLADE78 válasza Tikakukac (#162288) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:K ;] ok,de 8 gb ram kell és Windows és így 300k a probook.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#162290) Tikakukac válasza FIREBLADE78 (#162289) üzenetére


Tikakukac
titán

ProBook 440 G7 8 giga 256 giga kombóval 225k. Ehhez egy 3k-s win kulcs kell és 230k. Nem értem a 300 rugót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162291) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok,

általános iskolás fiúnak és lánynak keresne a nagynéném laptopot, és engem bízott meg, hogy nézzek utána, megfelelő laptopot választott-e.
A keret 100.000 HUF/laptop, mert 3 laptopot kell majd venni. Felhasználás az iskolai távoktatás és tanulás segítése lenne. Játék terén Minecraft kategóriájú játékok. Mindenképpen új laptop kellene, ismerem nagynéném, nem fogom tudni meggyőzni, hogy használtan vegyen laptopot. A cél nem a teljesítmény maximalizálása, hanem hogy megbízhatóan működjön, és ne essen szét a gép 2 hónap múlva.
Amit kinézett eddig: [link]

Megfelelő lehet, amit küldött, vagy van esetleg jobb megoldás?

(#162292) FIREBLADE78 válasza Tikakukac (#162290) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hol kapsz te 3k-ért?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#162293) Tikakukac válasza FIREBLADE78 (#162292) üzenetére


Tikakukac
titán

Látogass el az apróra, csodát látsz majd. Egy csoda a refurb kulcs tudománya :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162294) Tikakukac válasza oliwire (#162291) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármit vehet, 100k-ból mind szemét lesz. Uh és ugye egyből 3 darab.

Vehetjük oktatásnak azt is, hogy megtanulja majd miért nem veszünk szutykot. :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162295) oliwire válasza Tikakukac (#162294) üzenetére


oliwire
őstag

egy évet sem bírna ki? Mekkora összeg kellene, hogy egy ilyen light-os felhasználásra vegyen laptopot?

(#162296) Tikakukac válasza oliwire (#162295) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármennyit kibír. Dobozban tutira.

A315 Acer ilyen 140k körül van most. Nyilván ordít az egész sztori azért, hogy főleg most ne b@sszunk ki az ablakon egy rakat pénzt szemétre, de ha nem lehet meggyőzni, csinálja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162297) gratzner


gratzner
tag

Hali Srácok!

Digiprime és Mysoft közül melyik az ajánlottabb, tudtok valami infót ezekről a boltokról?
:R

(#162298) Dhampir válasza FIREBLADE78 (#162292) üzenetére


Dhampir
félisten

A Windows 10 topikban is kaphatsz erről tippeket.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#162299) FIREBLADE78 válasza Tikakukac (#162293) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Pont onnan van és 8k körül volt. De már kaptam weboldalt ahol olcsóbb.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#162300) Tikakukac válasza FIREBLADE78 (#162299) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt rád bízom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.