Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#14201) Tom1939 válasza GaborGh (#14200) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, a kárpótlásként egy gép amit garanciában kevesebb mint egy év alatt meg is javítanak ha gond van :) Sőt nekik 2 nap is elég maximum.

(#14202) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#14198) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már HP reklamációs osztályának bejelentettem pénteken, gondoltam várok egy hetet utána lépek tovább, na most ugye holnap lesz 1 hete....Utánajártam közbe ennek fogyasztóvédelmes dolognak, állítólag 60 nap után van értelme bejelenteni...

Az meg most ha naponta hívogatom őket semmivel sem leszek előrébb...

Amcsiba kéne írni egy normális levelet, lehet felkeresek valakit aki normálisan megfogalmazza...

Tom1939: Elég lenne nekem az is amit mutattam, használat szempontjából mind1, mert úgyis adom el bármit is kapok, inkább olyan kell amit minél többért tudok eladni...:)

[ Szerkesztve ]

(#14203) Tom1939 válasza B-L-A-C-K (#14202) üzenetére


Tom1939
őstag

Egyébként én a helyedben a notebookreview fórumain a hp business kategóriánál leírnám a tapasztalataimat. Avagy hogy javítanak egy elitebookot Európában. Az azért jóval nagyobbat ütne. Kit érdekel Magyarország és a prohardver fórum, de a notebookreview az egy kicsit más. A dell precision fórumokban például gyakori vendég egy magas rangú dell-es aki a precision line felelőse...

(#14204) B-L-A-C-K válasza Tom1939 (#14203) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindenki ezzel a fórumokkal jön, de teljesen felesleges, egy multinacionális cég leszarja hogy Kiss Pista mit fog írni egy fórumra...:)

(#14205) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#14204) üzenetére


Pocok256
veterán

Ahogy írtam neked nemrég a tékozlo homár magyar fórumon jelent meg egy acer kritika, hogy sokáig javítottak (vagy valami ilyesmi) rá 2 nappal futár jött az emberhez és hoztak neki egy teljesen ujjat +1 év garit. Hidd el nekem nem szarják le =)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14206) szasanyi válasza B-L-A-C-K (#14204) üzenetére


szasanyi
félisten

Kivéve, ha hivatalos fórumról van szó, mint pölö az MSI esetében tapasztaltam. Ott van moderátor, házigazda aki ért hozzá és konkrét segítséget nyúlj - ha mással nem, hát pontos infóval az ügyben, hogy az adott problémával hova fordulj. Persze az sem magyar nyelvű, én is kínlódtam vele az angol gyenge ismerete miatt de végül megérte. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#14207) csikiati81


csikiati81
csendes tag

Sziasztok.
Tegnap ezt a gépet akartam megvenni: http://www.computerimperium.hu/images/ASUS_K55VD-SX023D.jpg Ti azt mondtátok , hogy nem annyira jó játékra a gyenge videó kártya miatt. Azt tanácsoltátok vegyem meg ezt:http: //www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G580_B960_GT630.jpg
Ma hívtam a Csávót hogy módosítsa a rendelésemet mire ő azt mondta vegyem meg ezt 8 gb memóriával mert jobb a processzorja: http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Z580_i3-2370_GT630_2GB.jpg Szerintetek nagy a külömbség a 2 proci között mármint az Intel Pentium Dual Core B960 2,2, ghz és az Intel Core i3 2370 m 2,4 ghz között? Választ köszi

(#14208) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#14205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem tudom, lehet az lesz végül hogy mindenhova kiírom akkor, mert most már tényleg kurva ideges vagyok. Most felhívom a HP-t adataimat felveszik, mondják kapcsolják a reklamációs osztályt, foglalt, és lehetőleg délután hívjam majd...:D Jó hogy nem előre 2 héttel időpontot kell kérnem...:D Besz@rok...

(#14209) matyiGo válasza B-L-A-C-K (#14113) üzenetére


matyiGo
aktív tag

alapvetően ez a gép nagyapámé lesz, neki nem kéne viszont és sokat vagyok nála és ha úgyis ott kell ülnöm jól jön ha van egy számba-vehető gép nála amin minimál szinten tudok videót vágni meg illustratort használni.
úgy tűnik ez lesz.
köszönöm a választ

(#14210) B-L-A-C-K válasza matyiGo (#14209) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem említteted mire kell, így hogy mondod videóvágásra is arra kell az erős porci.... :K

(#14211) Pocok256 válasza csikiati81 (#14207) üzenetére


Pocok256
veterán

Processzor igényes alkalmazásoknál 30% többlet van az i3 ban.

Bár ennyi pénzért kaphatsz egy ilyet is

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14212) Tom1939 válasza B-L-A-C-K (#14204) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát ha sok látogatója van a fórumnak nem mindig szarják le. Persze Mo. nem egy nagy piac. De azért nem vagyok biztos hogy az jól esik a cégnek ha az egyik legolvasottabb ami fórumon ezt olvassák a népek akik gép vétel előtt tájékózodnak.

Dell speciel majdnem biztos hogy a notebookreview M6600 fórumán kitört botrány miatt állította le a Chi Mei kijelzők beépítését (Legalábbis az Egyesült Államokban, mert itt Európába azért megtartották csere monitorként is a kis hamisak. Aki kiszúrta mondjuk annak cserélték szó nélkül, mint pl. nálam).

(#14213) csikiati81 válasza Pocok256 (#14211) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Nagyon köszi. Akkor most megnyugodtam 1 kicsit. Nem nagyon értek hozzá, ezért kérdezősködöm ennyit. A keretbe belefér, 170000 ft-m van rá kb.

Ez a gép sokkal erősebb mint amit mutattam?

[ Szerkesztve ]

(#14214) Pocok256 válasza csikiati81 (#14213) üzenetére


Pocok256
veterán

A dell és lenovo között csak az 1 év garancia különbség van. (dell javára) Kb egy súlycsoportban játszanak.
Ha már ekkora a keret akkor mindenképpen i3-as procival vedd a gépet :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14215) csikiati81 válasza Pocok256 (#14214) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Még 1x nagyon köszi!!! Minden tiszteletem a fórumozóknak, hogy egy vadidegennek is ilyen gyorsan segítenek. Köszi még 1x a segítségért és a türelmetekért is.

[ Szerkesztve ]

(#14216) Pocok256 válasza csikiati81 (#14215) üzenetére


Pocok256
veterán

Nincs mit szívesen :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14217) Jander


Jander
senior tag

Sziasztok,

150e Ft körül keresnék 15.6"-os kijelzős notit, irodai felhasználás, hd filmek, minimális photoshop a célirány. Magamtól kb. ilyen ötlettel álltam elő: Samsung NP300E5X-S01HU Silver Blue FD, de minden tanácsot és ötletet megfogadok :)

Köszi!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#14218) Pocok256 válasza Jander (#14217) üzenetére


Pocok256
veterán

Neked is ezt vagy a lenovo g580 -at tudom ajánlani

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14219) runner 125 válasza Jander (#14217) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy A532-vel jobban járnál.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14220) szallersz


szallersz
csendes tag

Kérlek segítsetek, mert elbizonytalanodtam.
Van két gép amiből választanék, de nem tudom, hogy a kettő közül melyik jobb, illetve melyik márka megbízhatóbb, mert nem 2 évre vennék laptopot.

Az egyik: Asus k55vj ( Core i5-3210M, 4GB DDR3 , Geforce GT 635M 2GB)
a másik: Lenovo z580 (I5-3210M, 4GB ddr3, NVIDIA GEFORCE GT630-2GB)

Azaz mennyivel ér többet az 635-ös azzal szemben h a másik lenovo?? :/

[ Szerkesztve ]

(#14221) runner 125 válasza szallersz (#14220) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megbízhatóság, összeszerelés, support szempontjából a Lenovo-val jobban jársz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14222) mutyi


mutyi
őstag

Egy ismerősnek kellene egy noti. Nincsennek igazán nagy igények, 1-2 tervező program fog rajta futni, de főleg tervek megnyitására lesz és minimális módosítások lesznek maximum,szóval nem kell semmi extra 3D-s munkára gondolni.
Természetesen a szokásos netes és irodai munkák elvégézésre.

Olyan 140-160 körüli árban kellene ajánlani 1-2 jó vételt.

(#14223) szallersz válasza runner 125 (#14221) üzenetére


szallersz
csendes tag

Ezt utána olvasgatásokban már láttam, hogy jobb a lenovo, igazából az dilemma fő tárgya, hogy mennyivel erősebb az asus 635-ös vga-ja a lenovo 630-asával szemben?

(#14224) runner 125 válasza szallersz (#14223) üzenetére


runner 125
nagyúr

A GT635 egy átnevezett GT555, ami nyilván erősebb, mint a 630, amely a GT540 szintúgy átnevezett utódja.
Eddig is tény volt, h az Asus erősebb hardvert ad gyakorlatilag kevesebb pénzért, de az összeszerelés, anyaghasználat, minőség, tartósság, gyenge szervizháttér rovására.

Árkategóriát tekintve, nézd még meg ezt a Samsung-ot is. Ezzel is jól járnál.

mutyi

Feletted lévő 3. és 4. hsz.-ban lett linkelve kapásból 3 ajánlott gép pont ebben az árkategóriában.
Vagy a G580 olcsóbban + egy SSD bele.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14225) szallersz válasza runner 125 (#14224) üzenetére


szallersz
csendes tag

Még egy kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy mit is jelent az, hogy átnevezett? :)

(#14226) Gabe123 válasza crm (#13936) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Igen egyértelműen "elírás" igazából az egy Dell Inspiron 5520-as, rádadásúl i3-as ubuntuval. :W

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#14227) Pocok256 válasza szallersz (#14225) üzenetére


Pocok256
veterán

szószerint át lett kb nevezve azt jelenti.
Amúgy a gt635 sokkal erősebb mint a 630. Csak az asus hajlamos már gari idő latt is szetesni míg a lenovo azért strapabirobb.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14228) Chaser válasza B-L-A-C-K (#14204) üzenetére


Chaser
titán

Na ezért nem vennék újan csak dellt NBD garral :U Egyébként írogass bőszen mindenhova, minél több fórum, akár egy logout cikk. Anno egyik tagnak is bejött egy logout cikk gar kapcsán. Ha jól teleköpködtük elküldöd a linket a HP-nak ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14229) szallersz válasza Pocok256 (#14227) üzenetére


szallersz
csendes tag

Mondjuk főbb szempont a tartósság ( laptop alaphibás lett), de azért játszani is szeretnék vele, nyilván nem full grafikán meg stb, de azért jó lenne, ha a COD4 elszaladna rajta legalább 150fps-el :)

(#14230) runner 125 válasza szallersz (#14225) üzenetére


runner 125
nagyúr

Marketing és a nagy számok törvénye.
Újabb gépeket már már egy "betanult" típussal nehezebb eladni.
Bezzeg, csont ugyanolyan teljesítménnyel, nagyobb számokkal máris azt gondolja az átlagos vevő, h "dikk ez már újabb, mert nagyobb a szám, vegyük meg eztet".

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14231) B-L-A-C-K válasza Chaser (#14228) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#14232) Pocok256 válasza szallersz (#14229) üzenetére


Pocok256
veterán

ÖÖÖöö A call of duty Black opsra gondolsz ? Mert az még a gt 635m -en sem fog neked fixen 150 fps el rohangálni :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14233) runner 125 válasza Chaser (#14228) üzenetére


runner 125
nagyúr

..egyébként nem is értem, h a Dell-nek ez miért éri meg.
Minden egyes hibás gép miatt beültetni a kocsiba egy embert, utaztatni és javíttatni, nem beszélve a cserélt alkatrészek költségéről. Bár, ahogy tudom az új Inspirion-ok egy részét már szervizgarral is kiadják.
Valszeg tanultak belőle. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14234) GrooveHero válasza Pocok256 (#14232) üzenetére


GrooveHero
addikt

A Black Ops a 7-ik rész. A sima Modern Warfare a 4-ik ész, az még sztem menni is fog bőven. Na jó, nem biztos, hogy fullon, de menni fog :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#14235) Zimmi91 válasza Pocok256 (#14232) üzenetére


Zimmi91
addikt

Call Of Duty : Modern Warfare-ra gondol:)

" Just remember Manchester is RED! "

(#14236) odrif válasza runner 125 (#14233) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jó ez nekünk így sztem. ;]

20 éve a Prohardveren

(#14237) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Üdv mesterek!

Ultrabookok közül tudnátok javasolni best-buy terméket?

Nyilvánvalóan a legfontosabb jellemzője hogy könnyű legyen, valamint minimum 13".
Belső HDD is jó lenne minél nagyobb.

Előre is köszi a választ!

(#14238) Pocok256 válasza GrooveHero (#14234) üzenetére


Pocok256
veterán

Huhh köszi le vagyok maradva ilyen téren :D
Notebookchecknet szerint az a 150 fps lowon lenne meg a 630m nek csak :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14239) bendaniel911


bendaniel911
csendes tag

Egy kérdés, sürgős lenne: IdeaPad Y580-nál az i7-es CPU megéri? Egy tesztben azt olvastam, hogy jobban kihajtja a GTX 660M-et, de csak néhány esetben... ez a jelen állás persze.

ASUS RoG G750JH - 17.3" FHD matt / i7 4700HQ @ 3,6GHz / GTX780M 4GB GDDR5 @ 1100\6150 / 32GB Corsair @ 1866MHz / 1TB 7200RPM / OCZ Vertex 4 256GB @Win10 x64 + CM NotePal U3 Plus + 1TB Samsung M3 + Logitech Z623 2.1 @ 200W Beast

(#14240) Chaser válasza B-L-A-C-K (#14231) üzenetére


Chaser
titán

Én már kezdeném is azt a logout cikket...

runner 125: Kérdésedben a válasz:) Azért éri meg nekik, mert sokan csak ez miatt veszik a dellt. Gond bármelyik géppel lehet, elmúltak már azok az idők mikor 6-7 évig üzemel egy gép, pláne gond nélkül. De az nagyon nem mind1, mennyi idő alatt hárítják el a hibát. Ha nekem azt mondják, hogy max 1-2 napig maradok gép nélkül és nálam megcsinálják, én azt mondom korrekt. Akinél meg nem így van az bekaphassa'. 100k körüli gépet megvennék normál garral is, de 150k felett már nem szívesen vennék semmit ha nem NBD garos dellről van szó. Lehet 1ébként 3 év garis a gép, nem nagyon érdekel.
1ébként inspironra is lehet venni NBD gart garkiterjesztéssel, pedig az dellnél a legalja. És korántsem elszállt ára van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14241) csikiati81


csikiati81
csendes tag

Sziasztok.
Holnap kapom meg az új laptopomat. A gond csak az , hogy a boltos csávó 8gb memória helyett 4 - el tudja küldeni. Azt mondta majd később belelehet rakni. A kérdésem az volna, hogy akkor nem ugrik a garancia?

(#14242) Chaser válasza csikiati81 (#14241) üzenetére


Chaser
titán

A legtöbb gyártónál nem. / Én személy szerint egy gyártótól se tudok, hogy garbővítésnél úszna a gar. Láttam már új lapost asus, samu, dell, toshiba, acer amibe a boltos rakta a + ramot, pedig ő se nyúlhat bele, nem hinném hogy berizikóznák ezzel a gart. /

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14243) csikiati81 válasza Chaser (#14242) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Ez lehet hülye kérdés , de nem értek hozzá: ha van benne 4gb akkor lehet belerakni +4et vagy 8ast kell vennem bele?

(#14244) odrif válasza csikiati81 (#14243) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mellé fog menni a +4

20 éve a Prohardveren

(#14245) csikiati81 válasza odrif (#14244) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Ok. Nagyon köszi nektek!!!!

(#14246) Chaser válasza csikiati81 (#14243) üzenetére


Chaser
titán

2 sodimm van majdnem mindben, raksz mellé egyet és kész. Kingston, hynix, samu van ált-ban bennük. Ideális esetben mind1 milyen gyártó, csak egyforma elrendezésűek legyenek a modulok. Ritkább esetben finnyás a gép, akkor csak ugyanolyan modullal működik amilyen benne van, de ez ritka. Bevsized egy boltba, belepöckölnek valamit aztán látjátok megy-e v nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14247) runner 125 válasza csikiati81 (#14243) üzenetére


runner 125
nagyúr

2 hely minimum van már bennük, úgyhogy csak + 4-et kell venned.

Chaser

Hm, lehet van benne valami.
De, őszintén, eddigi tapasztalataim alapján, az egyszerű notebook vásárló rétegnek fingja nincs a garanciális háttérről. 60%-uk azt hiszi, h probléma esetén abba a boltba kell visszavinni, ahol vásárolva lett a gép. A _gyártói garancia_ kifejtése már ezután jön. S, persze ezt követi - mint érv - , h mennyi ideig garis, az NBD gar.-ral meg úgy 10% van tisztában. De, mondom, ezek saját tapasztalatok, szal' ebből kifolyólag nehezen tudom elképzelni, h a Dell csak ezért nyomja így, mert tudja, h a márkájukat választók pont emiatt teszik le mellettük a voksukat.
:F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14248) csikiati81 válasza Chaser (#14246) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Köszönöm szépen!!!!

(#14249) Pocok256 válasza runner 125 (#14247) üzenetére


Pocok256
veterán

Kivéve ha a 4 gigát 2*2 -es párosításába rakták bele mert akkor ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14250) runner 125 válasza Pocok256 (#14249) üzenetére


runner 125
nagyúr

DDRIII-as korszakban az már nagyon nagyon ritka.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.