Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8351) |AP| válasza madgie (#8349) üzenetére


|AP|
veterán

volt ilyen terv is, pont az a gép került hozzád amit én is meg akartam venni :) csak máshogy alakult. De ez a "B" terv továbbra is.

(#8352) FEDman válasza Tulku (#8344) üzenetére


FEDman
addikt

Ha ilyen akkor én simán, néha kifejezetten szeretem a jó szemcsés képeket! :))

Amúgy mindenkinél más az inger küszöb, ami sokszor nem csupán a gépen múlik, hogy kinél hol lesz a határ. Például sokan nem figyelnek eléggé a helyes expóra és nem is tulajdonítanak neki különösebb jelentőséget. Pedig elég egy kicsi alexpo ahhoz, hogy a végeredmény sokkal zajosabb legyen annál, mint amilyen lehetne. Aztán az ilyen negatív tapasztalatok általában az emberek nem a saját képességeikkel, hanem a gép bénaságával kötik össze. Találkoztam már pl. olyan emberrel is aki az FF 5D MkII-esét nem merte iso400 fölé tekerni, mert szerinte az onnantól már vállalhatatlanul zajos a gép. :DDD

(#8353) madgie válasza |AP| (#8351) üzenetére


madgie
titán

Huhh, tényleg, bocs, a névmemóriám (is) sz*r :D

(#8354) |AP| válasza rumos14 (#8350) üzenetére


|AP|
veterán

Igen, ebben valóban jobb az LX3. Titkos tervem (nejem előtt) hogy úgy lesz m4/3 rendszerem, hogy ne kelljen eladni. :)
De azért összességében mégiscsak több lehetőség van egy cserélhető obis rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#8355) gorgo


gorgo
őstag

Hm, olvasom ezt a GX1 tesztet DP-n, hát, érdekes hogy az újságírás mennyire a mennyiségi fogyasztást helyezi előtérbe... kap is rá 77%-ot, amit csak a GH2 ver m43 mezőnyben.
Ezek itt kurvára nem lényeges szempontok:
- a fehéregyensúly sztem bőven hagy kívánnivalót,
- a jpeg minőségben akármelyik E-PL veri iso400/800-ig
- nincs evf,
- beégett a kitobi,
- magas dinamika mód még mindig parasztvakítás.
És egy csomó dologra ki sem terjed a teszt!

Fura, vajon mennyit kapnak hogy lehoznak egy ilyen cikket: OK, magas iso az lehet a legjobb (hajrá fotózzunk magas iso-ban!), a váz anyaga is minőségi; az, hogy a kezelés miért jobb mint a nagyobb G3- azt majd valaki leírja, nem tom akár igaz is lehet, de szkeptikus vagyok.
Csak én vagyok ma fikázós hangulatban? :F

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8356) schawo válasza gorgo (#8355) üzenetére


schawo
titán

Csak én vagyok ma fikázós hangulatban?
Igen ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8357) FEDman válasza gorgo (#8355) üzenetére


FEDman
addikt

Egy ilyen jellegű tesztnél sose szabad a végső pontozást ennyire véresen komolyan venni. :N

Én pl ezeket már jó ideje meg se nézem.
Már csak azért se mert egy ilyen óhatatlanul tartalmaz nem kevés szubjektivitást, ami amúgy szerintem teljesen természetes. Emiatt viszont még akkor is egyénenként eltérő eredmények születnek, ha mindenki a tökéletes korrektségre törekszik, mert hát nem vagyunk egyformák így aztán valaki végül mindig elégedetlen lesz. :)

Mondok egy példát, aki mindig Raw-ban fotózik (mint pl én) az szinte meg se nézi mit művel egy gép Jpeg-ben így ez a rész nem is esik számításban. Megint más meg pont Jpeg-ben szeret fotózni, na neki meg pont ez a rész fog duplán számítani. Már ebből is látszik, hogy ez a két ember kapásból máshogy fogja pontozni ugyanazon gépeket.

Szóval nyugi, a végén a pontozás csak azoknak készül akik nem képesek maguk értékelni a látottakat. A teszt lényegi részét a pontozás előtt találod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8358) Szulita28 válasza vendingo (#8326) üzenetére


Szulita28
senior tag

1. Manuális makró + adapter a te "cuccod". Kérdés persze, mennyire nem akarsz "elszaladni"

2. A Zuiko 300 f2.8 + MMF-1 szvsz megfelelő alternatíva. A többi felejtős :D
(Mire gondolsz? Adapter + 70-300? Siralmas AF. Egy jobbfajta manuális tele szvsz jobb választás)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8359) Szulita28 válasza Tulku (#8338) üzenetére


Szulita28
senior tag

Amit épp most akarsz elcserélni? :B

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8360) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Leteszteltük a 12-50-est

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8361) Messer22 válasza Parci (#8360) üzenetére


Messer22
senior tag

Nyomtam egy like-ot rá :))

Messer

(#8362) PRO-peller válasza gorgo (#8355) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A tesztképeket nézve:GX-1

Próbálom látni, h mennyire dslr-esek a képek. A 19. mondjuk az. Kompaktosak? Hát nem éppen. De mégis hova húz ez? Kinek hova? :)

(#8363) Parci válasza PRO-peller (#8362) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azon gondolkodom, hogy vajon mennyivel voltak "dslr-esebbek" a panasonic szenzorok adta képek, amíg olympus dslr-be építették őket, és mennyire nem azok most, hogy mirrorless-be kerülnek... :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8364) gorgo válasza PRO-peller (#8362) üzenetére


gorgo
őstag

Jó, jó, azt nem mondtam hogy kompaktosak. Tulajdonképpen -magam is Pana júzer vagyok- csak egy dolgot nem tudok megbocsájtani az pedig a gyenge auto-fehéregyensúly és zsenge jpeg minősége. Persze, semelyik váz sem tökéletes... Külön jó pont, hogy tök kicsi.
Azért a kitobi csúnyán beszopat adott gyutáv tartományban, és nem épp olcsó, nos, ezt én nem tolerálnám (ha lenne ilyenem)!

És az új Oly kitobi. Az pedig kellemes csalódás volt, azok után, amit itt a fórumban lehúzást kapott. :) Nem tökéletes de tűrhető, 12-50 tartomány igen kellemes, külön befektetés nélkül van valamiféle makró, víz/porálló, és mindehhez nem elmebeteg drága. Ha hozzámvágnák nem dobnám vissza.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8365) Tulku válasza Szulita28 (#8359) üzenetére


Tulku
veterán

Szulita: Igen! 20-asra...legszívesebben megtartanám, de anyagiak is közre játszanak.
A 20-as gyutávját imádom, mechanikailag nincs olyan jó, mint a kis oly, de nekem az jön be.
Hogy miért nem azzal vettem? Mert nincs...

Gorgo: Nem te vagy olyan hangulatban, nekem is furcsák egyes tesztek eredményei, de mint Fedman is írta, ha nem a pontszámot nézed, hanem az összetevőket, akkor kilóg mindig a lóláb. Pl az d100-as kanyonnál semmi érdemleges hibát nem tudtak írni, mégis lehúzták pontban, aztán ha megvizsgálod a tesztet...

Fedman: Ott a pont a pontszámmal kapcsolatban, de sajna elég sokan az alapján döntenek, ez pszichológia. Különöst a germánok szeretik a sok csillagot, pontot , szívecskét óriási táblázatokban látni, és azokat elemzni...a készülék már senkit nem érdekel :)

(#8366) PRO-peller válasza Parci (#8363) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Felőlem győzzön a forradalom! "Dslr-es" ezt itt mint egy szleng avagy jelző van leírva. Nem a fgép beléről van szó, hanem ami kijön belőle. Ikon helye.

(#8367) Parci válasza PRO-peller (#8366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

más jön ki egy olympus dslr-ből és egy olympus mirrorless-ből? arra próbáltam célozni, hogy az adott kép minőségét a szenzor és az optika határozza meg elsősorban, és hát a dslr tükre sehol sincs ebben az egyenletben. egy sony nex-5n lapkája pont ugyanolyan jó, mint egy nikon d7000-é.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8368) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

feladták a csöppséget :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8369) Gondwana válasza |AP| (#8346) üzenetére


Gondwana
addikt

Én is LX3-ról jövök (jönnék, mert Canon EOS 1N, utána 1v, ami most is itt áll mellettem az asztalon, majd 40D, és most 7D, amivel másfél órája fotóztam legutóbb esküvőt :) ), de nem bántam meg, hogy nem GX1 lett, hanem GH1, mondjuk, a nagylátó-végét lehet még szélesíteni (jelenleg 14mm x 0.75, de lehet, hogy megkínzom a nyusziánuszt egy Samyang 7.5mm halacskával), de a méretével nincs bajom, ugyanabban az övtáskában hordom, amiben az LX3 lakott.
Ha neked nem annyira szempont a széleslátás/multiaspect, én is GF1-et ajánlanék óccóér', mert amint kihozod a boltból a GX1-et, pont egy GF1 váz árát buktad rajta.
Ha meg a legjobb kell, kb. egy hónappal a Fuji organikus szenzor szabadalma után volt egy hasonlója a Panának is, az X-Pro1 már meg is kapta, hátha Kölnben a GH3-at is valami ilyesmivel jelentik be...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8370) PRO-peller válasza Parci (#8367) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én rögtön felfogtam, h mit írsz a te felfogásodban a tükör lényegtelenségéről. Az úgy rendben is van. Ne írd le máshogyan még 1x mert felesleges!

Általában megszokott dslr képnőségről volt szó szerintem, amit a reklámok sugallnak az m43-hoz fűzve. Már ez szinte kínos neked ennyire kifejteni. Ami nekem az általam linkelt képsorozatból nem volt kifejezetten tetten érhető, miközben leíródott a tollamból az is, h a kompakt képeknél ez több.

Most én nem értelek téged. Ugye?

Ez a cuccot 2 kiló körül mérik. Szerintem a képminőség nem képviseli az árkategóriát.

Eretnekség ezt leírni az mft topikba. Tudom. Érző ember vagyok. Ezért próbáltam eddig burkoltan fogalmazni.

Összefoglalva: a látott képek jók, de néha túlélesítettek, helyenként fényes felületen aurásak, színmélységükben van hiányérzetem.

Most ki leszek tiltva? :D És hol van a lazaság? :)

(#8371) FEDman válasza PRO-peller (#8362) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy általában minden fényképezőgépre igaz, hogy ha az igazi teljesítményére vagy kíváncsi akkor használj Raw-ot, ha meg egy Panasonic-ról van szó akkor ez fokozottan igaz! :)

Ami meg a dpr galériát illeti, ott a nagy többség Jpeg, az általad is kiemelt 19. kép viszont pont egy ACR konverzió! ;)

(#8372) madgie válasza PRO-peller (#8370) üzenetére


madgie
titán

Néha nehéz eldönteni, hogy túl választékosan próbálsz beszélni, vagy csak szimplán ökörségeket írsz... már bocs :DDD

(#8373) nord_ válasza PRO-peller (#8362) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem képminőséget tekintve egyértelműen három részre lehet bontani a mezőnyt: kompaktok - m4/3 és APS-C dslr - fullfrém dslr. (Nagyobb érzékelőjű gépek most nem igazán játszanak, azt még a jóval gazdagabb angol profik legtöbbje is csak bérli...)

Szóval, abban egyetértek, hogy a m4/3 gépekkel készített képek egyértelműen nem kompakt kategória. Átlagos használatban (vagyis nem ISO 6400) APS-C dslr-nek sincs komolyan érzékelhető előnye a képet tekintve.

(#8374) Mercutio_ válasza PRO-peller (#8370) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az 1-2 évvel ezelőtti APS-C DSLR-ek nagy részének szintjét az m4/3 is hozza, az meg, hogy a frissen megjelenő cuccok induló ára elszállt az a DSLR-ekről ugyanúgy elmondható, mint az m4/3-ról :K
Megjegyzem az árban azt is megfizeted, hogy egy kisebb/könnyebb cuccot kapsz, valamint a fejlesztési/marketing/stb. költségek is kisebb darabszámon oszlanak meg, mint a DSLR-ek esetében.

De azért kíváncsiságból mutass 1-2 olyan képet, amit átlag DSLR-rel meg lehet csinálni, az mFT viszont nem alkalmas rá ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8375) PRO-peller válasza madgie (#8372) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nézd madgie: most azt várod, h meghajoljak előtted? FEDman-nal is és nord_-al is "bájcsevegtünk" korábban mégsem mennek most vérre...

Leírom neked is: ha én most nem tudtam elfogult lenni a GX-1 képminőségét illetően, avagy a leírt összefüggésben személy szerint nem láttam meg GX-1 képességeit az az én egyéni véleményem, amitől eltudok vonatkoztatni, ha érvekkel győznek meg a tévedésemről.

Íme:

FEDman: Igaz. RAW-ban ez biztosan jobb. De hát ha ezt a képsorozatot nézem most, akkor még csak eddig jutok, ameddig. Csak a tapasztalat mondatná velem, h több van ebben a gépben. Bizony nem vettem észre a turpisságot a 19. képen, csak azt h jobb mint a többi. Azé' az is valami...

nord_:
"Átlagos használatban (vagyis nem ISO 6400) APS-C dslr-nek sincs komolyan érzékelhető előnye a képet tekintve."

Ha nyomjuk a RAW-ot! Jpeg-ben még van szkepszisem. :) De ha van benne használni kell és kész.

(#8376) SpongyaBob válasza madgie (#8372) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hagyd... Hidd el mondhatunk bármit, teljesen mindegy :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8377) Mercutio_ válasza PRO-peller (#8375) üzenetére


Mercutio_
félisten

A váz képességeit ha végig a kitobival "mutatták be", akkor nem csoda, hogy nem kápráztatott el Horst :DDD

Az eddig is tény volt, hogy a Pana JPG-ben gyengécske, bár a G1/GF1-korszakhoz képest a GF2/G3/GX1 már szép javulást mutat szerintem, de ha szép JPG-t akarunk Oly-t kell választani.

Egyébként szerinted miért van az, hogy az összes DSLR-tulaj azt szajkózza, hogy "RAW-ban kell fotózni, ha nem tetszik, akkor minek vettél DSLR-t" biztos, mert azoknak is olyan bombasztikus a JPG-motorjuk:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8378) PRO-peller válasza SpongyaBob (#8376) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Szerintem te félreismertél Rubbi. Írj egy szakmai véleményt! Lássuk megértem-e?

(#8379) madgie válasza PRO-peller (#8375) üzenetére


madgie
titán

Most sem értem, mit beszélsz, de mindegy.

(#8380) PRO-peller válasza Mercutio_ (#8377) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"Egyébként szerinted miért van az, hogy az összes DSLR-tulaj azt szajkózza, hogy "RAW-ban kell fotózni, ha nem tetszik, akkor minek vettél DSLR-t" biztos, mert azoknak is olyan bombasztikus a JPG-motorjuk"

Általában felfedezhető számomra a színmélység és a lágy és mégis részletgazdag vonalak egy képen. Ha ilyen képet látok pont az ugrik be szinte egyből, h a kép "DSRL-ből" avagy nagyobb szenzorból jött. Nem pedig azon diózom, h RAW volt-e v. jpeg. Igen, ezt a kis pluszt keresem a képeken, ami nem ritka a DSRL-jpegeken sem.

(#8381) PRO-peller válasza madgie (#8379) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az a fő hogy ne legyen sértő. ;)

(#8382) schawo


schawo
titán

Lesz párbaj első vérig?

:U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8383) Mercutio_ válasza PRO-peller (#8380) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrétan írd már le ezekkel a képekkel mi a gond?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8384) madgie válasza Mercutio_ (#8383) üzenetére


madgie
titán

Nem déeseleres, neméted?

(#8385) Mr.Csizmás válasza PRO-peller (#8380) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most tapasztalatból kritizálsz, vagy egy valszeg fizetett oldal összegányolt maroknyi sample jpg alapján?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8386) Marseille199 válasza madgie (#8384) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#8387) Tulku válasza Mr.Csizmás (#8385) üzenetére


Tulku
veterán

Egyrészt, mint kezdő lélekbúvár, elérte a célját; mind ráugrottatok, mint anyatigris a kölykét támadóra (részetekről jogosan...)

Másrészt egy ismerős illuzórikus alapállapotot kerget, mint a felnőtt ki emlékszik gyermekkorára, mikor édeanyja sütötte azt a finom vaníliás kalácsot...na olyat nem eszik többé...azt az ízt és illatot keresi...de sohasem találja.
Nekem ilyen volt, mikor 10 éve megpillantottam a 300d első raw fájlját (lehet hogy az első jpeg volt) és egész este gondolkodtam...hozzáteszem a mai napig ehhez viszonyítok tudat alatt.
Baj? Nem, dehogy...

Bombát dobni az mft piactérbe? Ez már elgondolkodtató...lehet némi provokatív jellege, talán önigazolás, talán igazolása annak miért is akar végre váltani, és pont mft-re.

Ügyek azok vannak, de Bálint nap van...szeressük egymást gyerekek... :)

(#8388) FEDman


FEDman
addikt

Na jó, szerintem lapozzunk..

Itt van pl a végtelenített szappanopera legújabb epizódja, vajon ki készíti legújabb Olympus-ba a szenzort?? :DDD

No nem mintha ez olyan sokat számítana, túl van ez az egész misztifikálva. Lényeg hogy jó legyen és onnantól kezdve felőlem aztán gyárthatja akárki. :)

Amúgy ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám ez a szokásos marketing része és ez is Pana szenzor. Máshogy fogalmazva ameddig nem láttam minimum egy DXOmark mérést addig részemről ez az egész csak duma. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8389) SpongyaBob válasza FEDman (#8388) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Még mindig nem biztos, hogy a Pana van benne? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8390) FEDman válasza SpongyaBob (#8389) üzenetére


FEDman
addikt

Megy a szokásos ködösítés, de ha engem kérdezel akkor 99% hogy Pana van ebben is. :)
Persze most még mondhatnak bármit, aztán majd a DXOmark mérés után meglátjuk mi az igazság. Ha szokás szerint fedésben lesznek azok a bizonyos görbék akkor.. :U

(#8391) schawo válasza FEDman (#8390) üzenetére


schawo
titán

Pont tegnap láttam ennek ellentmondó összehasonlító fotókat, amiben az OM-D szenzora se méretben, se formában, se színben nem egyezik a Pana szenzorával.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8392) Mr.Csizmás válasza schawo (#8391) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor vagy új pana szenzor....vagy vki más (de ki lehetne?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8393) SpongyaBob válasza FEDman (#8390) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Viszont olvastam valahol, hogy az OM-D-ben is ISO 200 lesz a legalacsonyabb érzékenység, ez sajnálatos :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8394) madgie válasza schawo (#8391) üzenetére


madgie
titán

Hogy mi? Forma és méret adott, körülbelül ugyanakkora minden 4/3 szenzor (multiaspect kicsit nagyobb), a szín (gondolom az antireflex réteg maradványtükröződése lehet) meg persze hogy más, az érzékelő elé más low pass/aa filter kerül minden gépnél (Oly-Pana esetébn különösen)

#8395: a Pana CMOS-ok jó ideje nem tudnak valós ISO 100-at, pont ezért is valószínű, hogy az OM-D is azt kapott.

[ Szerkesztve ]

(#8395) schawo válasza SpongyaBob (#8393) üzenetére


schawo
titán

A DXO mérései szerint a 200 az 120 valós ISO. A régebbi sorozatoknál a DXO szerint a 100 és a 200 tök egyforma volt és kb 120 valós ISO-nak felelt meg.

(#8394) madgie
Az OM-D szenzora valamivel kisebb, mindjárt megkeresem a képet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8396) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kicsi schoko a szenzorverebeknek :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8397) FEDman válasza madgie (#8394) üzenetére


FEDman
addikt

Igen ez alapján nem lehet semmi értelmes következtetést levonni. :N

(#8398) schawo válasza schawo (#8395) üzenetére


schawo
titán

Kép
Pletyka!!! (Csak hogy később olvasva nehogy az esetlegesen fals infót készpénznek vegye valaki)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8399) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

E-PL2 teszt a'la Parci ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8400) madgie válasza schawo (#8398) üzenetére


madgie
titán

Há' nem azt mondtam, hogy a multiaspect lehet nagyobb? A GH2-ben pont az van :)

Ez a kép is arra enged következtetni (ha pontos), hogy valszeg G3 szenzor.

Parci: a franc essen beléd, be szeretem a FF képeidet :DDD C'est magnifique!

FEDman: majd holnap megnézem itthon a GH1-et meg a GF1-et :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.