Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) hegyimorc válasza nord_ (#8050) üzenetére


hegyimorc
senior tag

52mm-t kell venni és mindenhez jó lesz. (Kivéve ha átmenetes ND)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8052) sebipayne


sebipayne
tag

Valaki nem tud esetleg olyan EOS-M4/3 átalakítóról ami átviszi az elektronika vezérlést a vázra? Nem tetszenek ezek a kínai vackok amiknek beépített kamuírisze van, de arról sem szeretnék lemondani, hogy ne tudjak rekeszelni mondjuk egy L-es Canon obival.

(#8053) hegyimorc válasza sebipayne (#8052) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem tudok ilyenről, de _tényleg_ kellene neked ilyen, vagy csak most úgy gondolod?

Azért kérdezem, mert Nikonnál szerencsére mechanikus a blendemozgatás és filléres konverterekkel is megy a rekeszelés - nem a 2$-os leggagyibbal, de a 3 dolláros kínaival már igen :-) -, viszont hiába is van ilyen konverterem, szinte egyáltalán nem használom. Azért nem, mert ha már nagy Nikon obikat akarok használni, akkor tehetem mögé a Nikon vázamat is. Semmi értelme az egész konverterezésnek. Legalább is számomra, de lehet, hogy ha belegondolsz, te is erre jutsz majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8054) sebipayne válasza hegyimorc (#8053) üzenetére


sebipayne
tag

Eléggé fura helyzetben vagyok most. Én elsősorban videóra keresek fényképezőgépet és a helyzet az, hogy a mostani DSLR-eknek még eléggé sok hibája van videó módban. Line skipping, moire, gyenge kodek stbstb...
Olvasgattam, nézegettem nagyon sok tesztet és nekem a Pana GH2-je egyértelműen fejlettebb videóképességekkel bír mint a többi gép. Most elsősorban a képminőségre gondolok és nem a szolgáltatásokra mert teljesen manuális beállítás már gyakorlatilag mindegyik újabb gépen van, csak ezt-azt már hackelgetik rendesen és ezen felül is raknak bele dolgokat.

Na mármost vagy az van, hogy várok amíg kijön egy jobb Milc vagy videó DSLR, vagy megvenném a GH2-t.
Ha GH2 akkor nem szeretnék micro4/3-as obikat hozzá, hanem inkább drágább prime obikat amiket később is tudok használni ha majd esetleg váltok micro 4/3-ról valami másra. Azért vagyok a Canon mellett mert azokhoz szinte bármilyen átalakító létezik (bár most pont félig megcáfolom magam a feltett kérdésem miatt :D), meg a minőségi obik azok is maradnak sokáig, az árukkal együtt. Meg ezen felül Canon gépeket használunk a munkahelyemen és akár azokhoz is szívesen társítanám időnként a saját objektívjeimet.

(#8055) hegyimorc válasza sebipayne (#8054) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Igen, közben eszembe jutott, hogy talán a video miatt érdekelhet.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8056) nord_ válasza hegyimorc (#8051) üzenetére


nord_
veterán

Na ja, de akinek már megvan a 46-os készlet, annak ezt mondhatod. :)

(#8057) madgie válasza sebipayne (#8054) üzenetére


madgie
titán

A GH2-re is bármit rá tudsz rakni, sőt, még több mindent, mint a Canonnál. Utóbbi mellett szól mondjuk a Fullframe érzékelő nyújtotta mélységélesség, a GH2 mellett meg minden egyéb :DDD Ha elsősorban a videó számít, szerintem sincs jobb gép most a piacon (elérhető áron az amatőr szegmensben), nyugodtan odatehető a GH2 mozgóképe bármelyik belépő RED mellé.

Viszont ha fontos az 50/60p Full HD felbontás mellett, akkor várnod kell, az AVCHD 2.0 még most kezd elterjedni, kevés olyan gép van, ami hekkelhető, GH2 szinten meg egyik sincs képminőségileg.

(#8058) Tulku válasza madgie (#8057) üzenetére


Tulku
veterán

Jó manuálokkal nagyot domborít az 5n is, kegyetlen jó videója van, elképesztő plasztikussággal és az 50-60p szinte stabiként viselkedik egyes helyzetekben.

Persze itt nincs hekk, 80 mbit/s bitráta, max 15-20 perc vehető fel...nem sorolom vannak sajna kátrányok is.

Ha nyúzni akarjuk akkor csak a GH2!

ps: hozzáteszem, hogy Sebi mindenképpen próbálja ki a kis oly obit (45-öst) nem igazán tudom elképzelni, hogy bármilyen hipernikanyon jobb lenne nála GH2-n 45 mm-en. (kivéve ha kell, a 0,95 blendeérték és a manuál fókusz :) )

(#8059) ROBOTER válasza sebipayne (#8052) üzenetére


ROBOTER
addikt

Létezik ilyen, a videósok miatt fejlesztették ki.

Kb. 200eFt-ból lehet behozni. Csak rekeszállítás van rajta, AF nem megy. Egy másik gyártó tervez egy AF-es verziót is, de arról még semmi konkrétum.

(#8060) madgie válasza Tulku (#8058) üzenetére


madgie
titán

A kis 45-ös M Zuiko-nak nagyon finoman állítható az élessége, ahhoz képest, hogy focus by wire. Finoman, könnyen jár, öröm vele manuálkókuszolni. Ellenpéldának ott van az új 14/2.5-öm, elég nehezen jár a lelkem, ami a méretével párosulva macerássá teszi az élességállítást. Nem mintha sokszor szükség lenne rá :) Nem emlékszem, hogy a 20/1.7 is ilyen lett volna, de fene tudja, az tuti, hogy most finomabban jár, no de egy éve 90%-ban azt használom, bekophatott.

Más: brutális nagyítása van, ha a 45-ös elé rakom fordítva a 14-est. Kellene valami 37-46-os menetes fordítógyűrű, baromi jó lenne úgy makrózni. AF is van, egy vonalzónál körülbelül 5 milliméteres terület fér bele horizontálisan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8061) fattyu válasza madgie (#8060) üzenetére


fattyu
veterán

Nagyon off de lőttél is vele? Én annó 200as elé forgattam 50est és nagyon szétesett a kép. Se élesség se semmi ellenben ca hegyekben :) Meg a sokkal több üveg elméletileg sem kedvez. Kiváncsi lennék eredményre. ( én most fogtam be a 28as distagont makróra... hangyányit jobb a képe mint az eddig használt miranda 24esnek :D )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8062) madgie válasza fattyu (#8061) üzenetére


madgie
titán

Várjál, megnézem. Mondjuk feltölteni most nem tudom, de itt van a fotóstáskában az összes rendszerfixem :))

szerk: nem tűnik rossznak, semmi vastag lila kígyók, persze élesség szinte a nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]

(#8063) fattyu válasza madgie (#8062) üzenetére


fattyu
veterán

én mostanság inkább e-readert cipelek magammal mint fotóstáskát... :D 4kiló ( hasraütve állvány nélkül ) vs 180 gramm

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8064) rumos14 válasza Szulita28 (#8033) üzenetére


rumos14
nagyúr

14 helyett inkább 9-18? vagy ciki a zoom? ;]

(#8065) Tulku válasza madgie (#8060) üzenetére


Tulku
veterán

Finomnak finom, de mekkorát kell tekerned, mire a fél méterre lévő tárgyról átfókuszálsz a 3 méterre lévőre...én úgy emlékszem, hogy elég nagyot.
Ellenben egy régi manuálon az egész tartomány "megúszható" kb 150 fokból...

Persze lehet, hogy ezt is rosszul tudom...
(minden topikba kell egy folyamatos hülye :) )

(#8066) madgie válasza Tulku (#8065) üzenetére


madgie
titán

Az valóban elég hosszú út (180 simán, vagy még több is), de a közelpontja felé kell a legtöbbet csavarni, olyan nyolcvan centiről 3 méter megvan 45-60 fokból. (de lehet 80-90, mindenesetre nem rossz, jobb, mintha nem lehetne precízen éleset állítani)

[ Szerkesztve ]

(#8067) Szulita28 válasza rumos14 (#8064) üzenetére


Szulita28
senior tag

A 9-18 álom kategória, amíg 3x annyiba kerül a 14-esnél :(
Nem ciki, sőt. Jöhet a 12-35+35-100 :DDD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8068) Tulku válasza madgie (#8066) üzenetére


Tulku
veterán

Videónál sokkal kevésbé számít a pontélesség, viszont az hogy negyed fordulattal behozz nyolcadképnyi bokeh gömbökből egy éles képet annál inkább :)

persze ízlések és pofonok...

(#8069) madgie válasza Tulku (#8068) üzenetére


madgie
titán

Beállítod a közelpontra a képet, elindítod a videót AF-fel és egy másodperc alatt átteker neked élesre. Problem solved :D

( vagy nem, ha keresgetni kezd :) )

Kábelkötegelős DIY follow focus is megoldást jelenthet.

(#8070) Mr.Csizmás válasza madgie (#8069) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és ezekre a törpe obikra hogy teszed fel a kábelkötegelőt? :)) illetve a fókuszálást hogy?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8071) Tulku válasza Mr.Csizmás (#8070) üzenetére


Tulku
veterán

Én megoldottam hangyaf.sznyi vékony niikonyon is, ahhoz képest az oly egy leányálom.
Nagyon jól használható, jó erős kötegelő kell és vagy 4 db...olyan jó lesz a fókuszod, hogy ihaj!

Madgie: hát igen, keresgél elég durván...az új sanyi 1.8-as oss is oda vissza mozog állandóan, nem tudom, ezeknek ez sajátságuk?

(#8072) madgie válasza Mr.Csizmás (#8070) üzenetére


madgie
titán

Ezt képzeld el kicsiben :)

Tulku: kontraszt AF hátránya. Mondjuk videós obinál kevesebbet keres, meg csepp érzékelőn még kevesebbet keresne (DoF miatt), de nem véletlen, hogy profi videós munkáknál kézzel állítják az élességet.

(#8073) Mercutio_ válasza hegyimorc (#8051) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beza :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8074) Mr.Csizmás válasza Tulku (#8071) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

melyik fajtából, és hogy jön ki a négy? kettő is körbeéri, nem?

thx, és madgie thx

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8075) EFT válasza Tulku (#8065) üzenetére


EFT
tag

Akkor már ketten vagyunk...:-) Én pl. ilyesmiért nem adtam el végül az SMC Takumar 55/1.8-at, mikor a Zoly 45/1.8 megérkezett. Sokan úgy vélekednek/tek, hogy nincs létjogosultságuk a régi manuál obiknak az új 45/1.8 mellett. Én ezt annyival árnyalnám, hogy ha az AF nem fontos, viszont a manuál fókusz igen, akkor változik a helyzet. A fenti obi egy finommechanikai remekmű, több mint 30 évesen jobb vele manuálisan fókuszálni, mint egy Canon L-es lencsével. A manuál fókuszálásnak megvan az az előnye, hogy nem enged kapkodni, átgondoltabb fotózásra késztet :-)
Itt vannak ezzel az obival készült képek.

(#8076) Mercutio_ válasza EFT (#8075) üzenetére


Mercutio_
félisten

És hol vannak a te képeid? ;]

Szvsz már maga a fix obi átgondoltabbá tesz, a manuálozás viszont számomra sokszor bosszantóan lassú, főleg utcai fotóknál lehet lemaradni dolgokról, arról nem beszélve, hogy míg távkioldóval nyakban lógó gépnél is megy az AF, addig manuálozni hasonló szituban... :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8077) sebipayne válasza Tulku (#8058) üzenetére


sebipayne
tag

45mm szerintem már túl sok GH2-n alapobjektívnek. Én egy Samyang 35mm F1.4-et néztem ki ami nagyon megtetszett mind felépítés mind minőség szempontjából.

Amúgy pont tegnap néztem egy videót GH2 vs Nex 7 között és a GH2 720p-je szinte megegyezett a Nex 1080p-jével élességre. Durva.

(#8078) sebipayne válasza ROBOTER (#8059) üzenetére


sebipayne
tag

Gondolom a Redrock LiveLens MFT™-re gondolsz. Ez már elég lenne nekem, de ezért a tudásért nem vagyok hajlandó ennyi pénzt kidobni, egy külső íriszvezérlésért. Ennyiért már rablásnak számít szerintem. :D

(#8079) Tulku válasza sebipayne (#8077) üzenetére


Tulku
veterán

Vigyázz azzal a kontúrélességgel, mert mikor GH2-ről sanyira váltottam, az első teszt 5n-nél majd falnak mentem, a gyári kitzúmmal készült videóknál. Aztán megnéztem mit lehet belőle kihozni vegassal, premiere pro-val, van abban még szufla, nincs annyira túlfeszítve, mint a GH2...persze az igazán nagy döbbenet amnuál 1.4-es lencsénél ért...ott megnyílt a sanyi, és előadta minden képességét.

Nem akarom egyiket sem dícsérni a másik ellenében, mindkettő kiváló (én nex 5n-ről beszélek nex 7-et nem esmérem) csak más megközelítés. Kontúron belül több van a nex.ben, kétségtelen tény, hogy kontúrélességben a GH2 verhetetlen, de plazmán pl sokkal jobban fest a nex 5n képe, mert plasztikusabb, és nem a kontúrélesség dominál. Ott nekem a GH2 kicsit zavaró, vissza kell venni az élességből (gépen is)
Ezen kívül GH2 hajlamos égetni a világos részeket, ez a nex-nél nem fordul elő szinte soha (ha nem szándékosan túlexpo-zol)

Fényképről nem beszélek, ott elég durva a különbség, de ezt kiveséztük, jobb a szenzor, optikát meg olyat raksz elé, amiléyet nem szégyellsz...

(#8080) Tulku válasza Mr.Csizmás (#8074) üzenetére


Tulku
veterán

Na tehát, azért négy, mert ott négy kiálló rész marad, (természetesen levágom a végét, kb 3 cm marad) ergo jobban bele tudsz kapaszkodni. Vagyis tekerés közben (ha nem 150 fok az átfogás, hanem mondjuk 250) míg egyik ujj végig ér a ringen, már a másik (mondjuk hüvelyk) már kapaszkodik is bele a másik kiálló izébe.

Sehr geerhrte Herr Fritz von Katzen :)

(#8081) EFT válasza Mercutio_ (#8076) üzenetére


EFT
tag

Ja, az szóra sem érdemes :DDD

Persze, utcai fotóhoz az AF nélkülözhetetlen (ezért is írtam, hogy olyan esetben, ahol nem kell AF ;-)

[ Szerkesztve ]

(#8082) |AP| válasza Mr.Csizmás (#8046) üzenetére


|AP|
veterán

"a kitzúm eleje nem ad olyan látószöget, mint a 14"

Ez most akkor hogy is van? Tudatlanként én azt gondolnám, hogy a 14mm az 14 mm és kész. Ezek szerint mégsem?

(#8083) ROBOTER válasza |AP| (#8082) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem arra gondol, hogy a zoom lebegőtagos, és ún. "focus-breathing"-je van. A tárgytávolság függvényében kis mértékben változtatja a gyújtótávolságát.

(#8084) Mercutio_ válasza |AP| (#8082) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez picit hasonló ahhoz, mint, hogy az F-érték a végtelenre fókuszálva van megadva...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8085) Tulku válasza ROBOTER (#8083) üzenetére


Tulku
veterán

Miket tanulok....ma sem keltem hiába
(tényleg nem tudtam...én is aszittem, hogy a 14 mm az 14 mm)

Mint mikor Einstein-hez odament a svájci órás, hogy biza az ő órája mindig pontos, az sohasem késik, ne beszéljen butaságokat erről a relativitásról... :)

[ Szerkesztve ]

(#8086) Messer22 válasza Tulku (#8085) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Pedig komoly probléma, egyes obiknál elég érdekes a közelponton nyújtott látvány a végtelenhez képest..

Messer

(#8087) madgie válasza ROBOTER (#8083) üzenetére


madgie
titán

Te értesz jobban az optikához és leképezéshez, de közeli témáknál elég vaskos különbség van a 14/2-5 és a 14-42 @ 14mm között :) (ami már a két objektív teljesen más felépítéséből valamennyire érthető is)

(#8088) ROBOTER válasza Tulku (#8085) üzenetére


ROBOTER
addikt

A dolog a modern objektíveknél jelentkezik.

Annak érdekében, hogy a közelre fókuszálva is lehetőleg megmaradjon a képminőség, és elősegítsék a belső fókuszálást, ún. lebegő lencséket alkalmaznak. (megj.: front vagy rear focusing-nál is használnak lebegő lencséket)

A mai objektívek szinte kivétel nélkül ilyenek. Különösen feltűnő ez a makróknál, a nagy átfogású zoomoknál, vagy kis közelpontú teléknél. Volt már ebből kisebb botrány, először a Nikon 18-200-nál lepődtek meg az emberek, hogy a tárgyfotóknál a 18mm és a 200mm állások között közel sincs 1:11 arányú nagyítás-különbség, hanem csak a 60-70%-a. De ugyanezt csinálják kb. a többi márka cuccai is.

A komolyabb szívás a Nikon 70-200 VR II-nél van, ott ez rendkívül látványos, és egy ilyen célú objektívnél nem elhanyagolhatóan előnytelen.

"The Close-Focusing Focal Length Controversy" -nél nézd a két képet:

ITT

[ Szerkesztve ]

(#8089) Tulku válasza ROBOTER (#8088) üzenetére


Tulku
veterán

Csalók!!!!!
Már jelentem is fel őket...hogy képzelik!

De tényleg, ez nem vásárlók megtévesztése?

(#8090) Gondwana válasza Tulku (#8089) üzenetére


Gondwana
addikt

Makró obiknál nagyobb külömbségek vannak, pl. a PL45mm f/2.8 1:1 (filmesre átszámolva 2:1) közeli nagyításnál inkább f/5.6-ról indul, mint f/2.8-ról, aminek nemTTL vakuzásnál van igazán jelentősége (a TTL még kiméri az eltolódást)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8091) |AP| válasza madgie (#8087) üzenetére


|AP|
veterán

Olyan tesztet lehet tőled kérni, hogy távoli (épületfotónál pl.) és közeli dolgoknál mekkora a különbség a 14/2,5 és a 14-42@14 között látószögben?

Most már piszkálja a csőröm ez a dolog...

(#8092) madgie válasza |AP| (#8091) üzenetére


madgie
titán

Távolinál szinte semmi.

(#8093) madgie válasza |AP| (#8091) üzenetére


madgie
titán

De igen, lövök majd róla képet. Csak most nincs nálam a zoom, meg az állvány sem.

[ Szerkesztve ]

(#8094) Mr.Csizmás válasza ROBOTER (#8088) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi :R

így leírtad azt is, miért nem szeretem a zoomokat

pollai közelképeknél, és beltérben jön elő a különbség, kb. 0-5m között

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8095) ROBOTER válasza Gondwana (#8090) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na várj, annak semmi köze ehhez.

A fényerő változása egy optikai jelenség, amit a következő képlettel tudsz kiszámolni:

Effektív fényerő = névleges fényerő * (1-N)

N: oldalnagyítás, amely az optikában negatív érték, mert az objektív megfordítja a kép állását

Végtelenben N = 0, 1:1 nagyításnál N = -1

Tehát a 2.8-as objektív 1:1 nagyításnál 5.6-os fényerejű optikailag.

A félreértéseket ezzel kapcsolatban az okozza, hogy az egyik gyártó végig a névleges, a másik az effektív fényerőt jeleníti meg a kijelzőkön, de ez csak akkor lehetséges, ha az objektív átadja a távolságadatot a váznak, ellenkező esetben nem tudja, hogyan számoljon.

Emlékszem rá, hogy amikor a Tamron 90/2.8 megjelent Nikonra (ott effektív megjelenítés van), mint első ilyen távolságátadós makró obi, többen visszavitték, hogy rossz, mert csak 5.6-os 1:1-nél.

Előfordul a két jelenség kombinációja is. A Nikon 105mm 2.8 VR makró pl. lebegőlencsés és távolságvisszajelzéses egyszerre. A belépőpupilla nagyjából állandó, viszont csökken a gyújtótávolság a közelpont felé haladva. Ebből ered, hogy a pupilla és a gyújtótávolság aránya (ezt nevezik fényerőnek) nő. Így nem megy le egészen 5.6-ig, csak 4.8-ig.

[ Szerkesztve ]

(#8096) Szulita28


Szulita28
senior tag

Van esetleg vkinek NATGeo kártyája kölcsibe, amíg megveszek vmit vele az Oly-boltban?
Előre is megköszönném.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8097) Tulku


Tulku
veterán

bakker nagyon olcsó az új oly E-M5 a mintaboltban, most vegyetek :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#8098) Mr.Csizmás válasza Tulku (#8097) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megrendelem ;]

sz. done ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8099) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#8098) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Olympus Mintabolt
Kedves Rajongók!
Internetes áruházunkon keresztül már előjegyezhető az új E-M5 kit!
Mivel a megjelenésről pontos dátum és ár még nem áll rendelkezésre, ezért az előjegyzés nem jelent vásárlási kötelezettséget.
Übersetzung anzeigen

:O :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8100) Mercutio_ válasza |AP| (#8091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neki 14-45-e van, az általában jobban muzsikál mint a 14-42.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.