Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) FEDman válasza Parci (#7348) üzenetére


FEDman
addikt

Nagylátónál tényleg nem olyan kritikus a fényerő, de azért azt se mondanám hogy nem jön jól ha van.
Nagylátón hosszabb záridőt ugyan ki lehet tartani, de ez egy olyan dolog mint a stabi, ha a témád mozog akkor ezzel nem sokra mész. Vagy a másik szempont lehet, hogy kevés fényben egy 2-3 stoppal fényerősebb obinál sokkal harapósabb, használhatóbb lesz az AF is, valamint a sokkal jobb minőségű keresőkép se egy rossz dolog.
A mélységélesség meg bár sose lesz nagylátón olyan krémes, mint egy 45/1,8-nál pl., de azért vannak olyan szituk ahol lehet értelme. Ahol egyszerre van képen nagyon közeli és távoli tárgy ott szépen lehet DOF-al még egy nagylátóval is érzékeltetni a mélységet, miközben olyan tere van a kének amilyen meg egy 45/1,8-nak nem lesz soha. :)

Más, közben a 43rumors-on vadul megy a találgatás, hogy milyen szenzor lesz az OM-D-be. :U

Egy hybrid AF-el ellátott Aptina szenzor fincsi lenne és még magyarázná is kicsit ezt a gyorsabb minden eddigi mirrorless-nél dumát.

Ettől függetlenül szerintem csak idő kérdése egy ilyen hírnek:

(FT5) OM-D sensor made by Panasonic..

:DDD

(#7352) Messer22 válasza FEDman (#7351) üzenetére


Messer22
senior tag

(FT5) OM-D sensor made by Panasonic..tweaked by olympus for ultimate performance

:DDD :N

Messer

(#7353) RCTiv válasza vendingo (#7347) üzenetére


RCTiv
tag

kicsit úgy érzem csak write only vagy :D

itt: [link]

kell hozzá egy natgeo kártya (amit szerintem innen bárki szívesen kölcsönad, akár én is ha szeretnéd) és lejön 20%az árból. és 3 év garancia.

és itt ki is szálltam mert már úgy tűnik, mintha én akarnék eladni valamit :D

(#7354) Cyrin válasza RCTiv (#7353) üzenetére


Cyrin
addikt

Én ezt találtam erről:
Olympus
20% kedvezmény minden termékre
1074 Budapest, Dohány u. 67.

"A kedvezmények a National Geographic klubkártya bemutatásával valamennyi partnernél 2012. június 30-ig vehetők igénybe.

A kedvezmény nem vonatkozik az akciós termékekre, és más kedvezményekkel nem vonható össze."

Márpedig ez kitermelt akciós termék...

(#7355) Mr.Csizmás válasza Cyrin (#7354) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebből váz+külön obi lesz :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7356) Warter válasza Cyrin (#7354) üzenetére


Warter
őstag

Indexes fórumban az Olympus mintaboltos kolléga azt írta, hogy minden termékre megadják a NatGeo-s kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

(#7357) Parci válasza FEDman (#7351) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván mindig van értelme a fényerőnek. anna kevésbé, hogy valaki begyűjti az összes mft nagylátót. :DDD

nagyon remélem, hogy nem panasonic szenzor lesz az om-d-ben. nem azért, mert erre bármi esély volna :DDD, és nem is azért, mert bármi más tuti jobb, hanem mert hosszabb távon változatosságot hoz a rendszerbe.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7358) madgie válasza Messer22 (#7352) üzenetére


madgie
titán

Panánál meg lassan úgy kéne írni, hogy sensor made by Panasonic will be tweaked by Vitalij :))

(#7359) Cyrin válasza RCTiv (#7353) üzenetére


Cyrin
addikt

Én délután hozatnám el a pl2-t, ha addig tudnál ilyen kártyát kölcsönözni, az jó lenne...

(#7360) vendingo válasza RCTiv (#7353) üzenetére


vendingo
veterán

Szia

Ha van natgeo kártyám, akkor az olympus mintaboltban a 125-ös árból lejön még 20%?
Csak azért kérdezem, mert valaki azt mondja, hogy az akciósból nem jön le, valaki meg azt, hogy az akciósból is lejön.

Te is a mintaboltba vetted a gépet?

Bocs a sok kérdésért de 100-ért már tényleg megérné megvennem, és szeretném is megvenni.

Említetted, hogy feltudnád ajánlani a natgeo kártyádat.
Ha vásárlásra adnám a fejem akkor szeretnék élni a lehetőséggel, természetesen meghálálnám valahogyan.

üdv

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7361) Messer22 válasza madgie (#7358) üzenetére


Messer22
senior tag

Az baj, hogy ez inkább szomorú tény, lehet hogy hack hiányába még mindig GH1y-nál tartanánk. :(

Messer

(#7362) Cyrin válasza vendingo (#7360) üzenetére


Cyrin
addikt

Tényleg, az index fórumon azt írták...

(#7363) need válasza vendingo (#7360) üzenetére


need
addikt

[link]

A kedvezmények a National Geographic klubkártya bemutatásával valamennyi partnernél 2012. június 30-ig vehetők igénybe.

A kedvezmény nem vonatkozik az akciós termékekre, és más kedvezményekkel nem vonható össze.

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#7364) vendingo válasza need (#7363) üzenetére


vendingo
veterán

Biztos ami biztos írtam egy emailt az Olympus márkaboltnak.
Hogy tovább bonyolítsam a dolgot: ha elfogadják az akciósra is a kártyát, akkor online szeretném majd megvenni tőlük :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7365) need válasza vendingo (#7364) üzenetére


need
addikt

én is írtam nekik levelet..

nekem Tulku ültette a bogarat a fülembe..! ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#7366) vendingo


vendingo
veterán

Jött a válasz :)

Elfogadják az akciós termékekre is a natgeo kártyát, sőt még online is használható, de csak abban az esetben ha már egyszer személyesen be lett mutatva.

Önkéntes jelentkezőt keresek, aki már vásárolt natgeo kártyával az Olympus mintaboltban!
Előre is köszi :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7367) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgylátszik a Fuji x-pro1 váz 400k körül lesz, úgyhogy nem kell egyelőre azon aggódnom hogyan szabadulok meg a tükrös felszerelésemtől. Abból pénzből inkább veszek egy 85 f1.4-et:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7368) Parci válasza Ijk (#7367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, igazából elég megnézni egy nex-7 árcéduláját, már az sem pálya. sőt, egy nex-5n is elég határeset újonnan. marad a nyálcsorgatás. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7369) Tulku válasza Ijk (#7367) üzenetére


Tulku
veterán

Nevetséges...és kissé hüle a fudzsi.
Beetetné a jónépet egy kellemes árú retro kinézetű jó géppel, aztán kaszálna az obipark kiépítésén...nem ehelyett lajka fanokra van szüksége.
Biztosan jó üzletpolitika, biztosan jól fognak járni.
Úgy gondolom 2012 környékén sok Kodakhoz hasonló nyekket fogunk hallani...

(#7370) Tulku válasza Parci (#7368) üzenetére


Tulku
veterán

Ma beszéltem sanyi mintaboltossal, február közepe vége a nex7 beérkezés, 18-55-el 389 pénz...na asse occsó (lehet összebeszéltek a fudzsival)
Ha olyan jó lesz az az oly, akkor akár tippelhetünk az árára is...

(#7371) Parci válasza Tulku (#7369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nagyon drága a fuji. csak annyit rontott el, hogy 1200 usd helyett 1700-ra árazta. a helyzet viszont az, hogy nekünk 1200-ért sem volna pálya. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7372) Ijk válasza Parci (#7368) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a gond hogy az ilyen prémium kameráknak nem is megy le az ára egyhamar, meg nemhinném hogy 2-3 éven belül kikerülne a használtpiacra. Hát ez van, mondjuk a Leicánál még mindig sokkal olcsóbb, nem nekünk proliknak van ez kitalálva:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7373) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fuji lemondva, next dream K5 :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7374) Parci válasza Mr.Csizmás (#7373) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na a k-5 tutira lesz olcsón. de az sem nef fájlokat gyárt. :( :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7375) Ijk válasza Mr.Csizmás (#7373) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem is egy darabig meglesz a D200 úgyérzem. Legalábbis amíg nem lesznek magas iso-s perverzióim. Viszont iso100-on olyan szépen dolgozik hogy könnyet fakaszt a szemeimből.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7376) Tulku válasza Parci (#7371) üzenetére


Tulku
veterán

Hát az az 500 dodó a lélektani határ sok júzernél Parci barát...látod Ijk barát is már felső osztályba sorolja, mint a lajkát rendesen...ennyi ezt akarta a fudzsi, státusszimbólunot gyártott belőle.
Egészségére...ettől független még lehet bitang jó, és egy magad-magamfajta is fogcsikorgatva kiizzad egy év alatt egy ilyet...

(#7377) Parci válasza Ijk (#7375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából a tudásához képest a d300-akat is nagyon dobálják már, múltkor meg is inogtam picit. iso 200-on nem az igazi (azért soha rosszabbat), de basszus 140e ft-ért is adtak el, meg 160-ért többet. és azért elég sokat kapsz a pénzedért.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7378) Mr.Csizmás válasza Parci (#7374) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nef?? én a kakaót szeretem :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7379) Ijk válasza Parci (#7377) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert váltanak m43-ra:DDD

neevous: Nem értem mi itt a lényeg. Viszont ezekből az összeméregetéseknél elég gyakran elfelejtik figyelembe venni az objektív méretét, márpedig nem csak a vázat hurcibálod magaddal.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7380) neevous


neevous
tag

Kicsit off, de érdekes lehet:
[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#7381) Tulku válasza neevous (#7380) üzenetére


Tulku
veterán

egész jó...
érzékelő kisebb, de a gép nagyobb?

Hogy van ez? :DD :DD :DD

(#7382) t72killer válasza Ijk (#7372) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A másik bajom a fuji "rendszerrel", hogy senki más nem csinál rá lencséket, csak a fuji. Tök jó lett vna, ha mft rendszert csináltak volna és a meglévő oly+pana mft obikhoz adtak volna pár finom példányt.

#7379: Bizony, ráadásul egy jobb FX kistele (pl nikkor 2/135) csodákra képes pl vadfotózáskor. Lehet mégis veszek egy nikon 1-est...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7383) vendingo válasza neevous (#7380) üzenetére


vendingo
veterán

:R
Egész nap a google-t bújtam egy összehasonlítós képért, hogy mégis mekkora lesz majd az E PL2 az FZ45-ömhöz képest, mert sajnos élőben nincs módom megtekinteni!

THX

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7384) Parci válasza t72killer (#7382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt azért ne feledd, hogy af-s obi kell hozzá. de egyébként igen, egyetértek, plusz egy okosság. a rebesgetett 85/1,8 af-s például izgalmas lehet, ha nem lesz túl drága.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7385) Tulku válasza t72killer (#7382) üzenetére


Tulku
veterán

Azért előtte próbáld ki!
Tipp: Árkád MM-ben ma voltam, megkértem az eladókat (roppant normálisak) hogy kipróbálhatom-e kártyával, természetesen megengedték. Lőjj pár fotót, nézd meg mit tud...nem 2 fillér. Bluechip-ben már van zúmkit 150-ért...

(#7386) BEE válasza Tulku (#7376) üzenetére


BEE
addikt

Cseppet elszaladt a paci ezekkel az új gépekkel !
No nem baj, kib...ok velük és nem veszem egyiket sem ! :))

Viszont így már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mivel jön ki a Pentax ?
Mert ők bizony reális árakon hoznak ki jó versenyzőket minden tipussal.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7387) Ijk válasza BEE (#7386) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Mert ők bizony reális árakon hoznak ki jó versenyzőket minden tipussal."
[link]LOL:DDD
A legrosszabb ár-értékű MILC a pentaxé.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7388) FEDman válasza BEE (#7386) üzenetére


FEDman
addikt

ööö..

Azért én kíváncsi leszek hogy ehhez képest egy APS-C mirrorless-t hová fognak majd árazni? :DDD

(#7389) FEDman válasza Ijk (#7387) üzenetére


FEDman
addikt

Lassú vagyok.. :D

(#7390) BEE válasza Ijk (#7387) üzenetére


BEE
addikt

A gyufásdoboz kategória egyetlen indulójaként nincs versenytársa ! :))
Ez nem a világnak készült, hanem a japóknak.
Azok meg veszik is rendesen a hírek szerint. Nekik ez valamiért jó. :F
Amúgy meg pontosan tudjátok, hogy a kérdés nem erről az akármiről szól !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7391) FEDman válasza BEE (#7390) üzenetére


FEDman
addikt

Miért olyan meglepő, ha ebben az esetben a Pentax meglévő mirrorless rendszeréből indulunk ki?

Amúgy DSLR fronton meg számomra kicsit meglepő módon az Olympus-hoz hasonlóan utoljára 2010-ben adott ki vázat a Pentax, mégpedig a K-5-öt. Ami meg kell hagyni egy bitang jó kis váz! :K
Viszont 1.600$-on nyitott, egy időben az 1200$-os Nikon D7000-el. Azért én ezt az árazást nem sorolnám a kihagyhatatlan kategóriába.

Ha nem lennének se Nikon, se Pentax obijaim (pláne nem olyan jók mint a tieid), akkor eszembe nem jutna ilyen árak mellett a Nikon helyet a Pentaxot választani.

Ettől függetlenül én is nagyon várom a Pentax új APS-C mirrorless gépét és szurkolok, hogy egy ütőképes darab legyen! :))

[ Szerkesztve ]

(#7392) Parci válasza BEE (#7390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajjmááár. pont oda lesz árazva, ahova az összes többi. vagy például a k-5 szerinted kirívóan olcsó?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7393) Parci válasza FEDman (#7391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is fogyott sok abból a k-5-ből, biztosra veszem. főleg úgy, hogy messze nem is jobb mindenben a d7000-nél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7394) EFT válasza nord_ (#7296) üzenetére


EFT
tag

Köszi a linket! Nekem kevésbé jó hír, azóta azon agyalok, hogy jó lenne-e egy ilyen kis 14/2,5-ös pancake... :)
A mérete nagyon tetszik, a tesztek alapján az optikai teljesítménye is egész jó, ha nem is annyira, mint a 20/1,7-é. Viszont nem tudom mennyire lenne hasznos ez a gyutáv fixben, mennyire használnám ki azt az 1 FÉ előnyt, amit az Oly 14-42/3,5-5,6 II-vel szemben jelent.
Azt gondolnám, hogy a Pana 20/1.7 mellé a 14-42 zoom átfogás hasznosabb, mint a 14-es fix 1 FÉ előnye. Nagyon jó az ár/érték aránya, de nem szeretnék abba a hibába esni, hogy csak gyűjtöm az obikat, de nem használom. (Elég Canonon ezt játszani :)
Akinek van, mennyire vált be, mire használjátok, mikor teszitek fel a vázra?

[ Szerkesztve ]

(#7395) Parci válasza EFT (#7394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abszolút a mérete az egyetlen igazi érv mellette. aki 2-3 pici fix obiban gondolkodik, az szeretni fogja. aki nem, annak teljesen fölösleges sztem. a 14-42 II MSC kitobi ráadásul egy egész jó cucc optikailag is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7396) EFT válasza Parci (#7395) üzenetére


EFT
tag

Egyelőre én is így látom. Most bent a 20/1,7-est használom, kint, ha kell a zoom, a 14-42 II MSC-t, portréhoz a 45/1.8-at. Ez a 3 optika lefed nagyjából mindent, amire az mFT-s gépemet használom. Azért izgatja a fantáziámat ez a pici kis pancake, főleg ennyiért.. :)

(#7397) nord_ válasza EFT (#7394) üzenetére


nord_
veterán

Régebben is gondolkodtam a 14-esen, de aztán megjelent a 12 F2. Miki cikke volt az utolsó lökés afelé, hogy eszembe se jusson arany-árú Olyt vennem a Pana helyett.
A 14-esnek egy nagyon nagy hátránya van: szerintem túl közel van a húszashoz. (Az, hogy nem olyan éles, mint a 20 1.7, csak 100%-os nézeten tűnik fel, szóval nem húsbavágóan lényeges.)

A 14-es előnye a zúmobidhoz képest: ugyanolyan szűrőátmérő mindkettő; nagyon gyors és szinte néma AF, nem forog az eleje, és pici... nagyon pici! Ezzel már (télen) kényelmes zsebgép. :)

Jó sorod van. Ha a zúmot el tudod adni drágán és olcsón találsz egy 14-est, akkor megéri a csere, de különben a zúmobi néha jól jövő rugalmassága nem árt.
Vagy akkor cserélj, ha olyan minimálszett mániás vagy mint én, és egy enyhe nagylátó / kistele páros elég az élethez. De ehhez el kell(ene) adni a húszast is, ami nehéz döntés. ;)

(#7398) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Q:

20 1.7 vagy 14 2.5?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7399) madgie válasza Mr.Csizmás (#7398) üzenetére


madgie
titán

A: te tod' :)

(#7400) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#7398) üzenetére


Mercutio_
félisten

Is-is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.