Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8251) ROBOTER válasza FEDman (#8228) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nagyon komolynak tűnik a Pana. Csak ez az elmebeteg árazás...

(#8252) Parci válasza schawo (#8240) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

e-pl1 fogása a legjobb, utána e-pl2, e-pl3 meg nagyon lemaradva, nekem iszonyúan nem jött be az a váz. ár/értékre egyértelműen e-pl1, ha szerelmes leszel az e-pl2 formájába, akkor dupla áron az. picit jobb is azért: gyorsabb af, 1/4000s záridő, iso 6400, dupla felbontású lcd. a gombok jobb minőségűek, de kisebbek és rosszabbul kezelhetőek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8253) FEDman válasza madgie (#8246) üzenetére


FEDman
addikt

Látod, ezt nem is tudtam. :N

(#8254) schawo válasza Parci (#8252) üzenetére


schawo
titán

Ha nem kitobit használ az ember, akkor is gyorsabb a pl2 autofókusz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8255) FEDman válasza ROBOTER (#8251) üzenetére


FEDman
addikt

És még ez is csak 300g! :))
Az ára az kegyetlen, sajnos ebben a kategóriában minden egyes mínusz mm-nek hatványozottan megkérik az árát. Egy 8-16/3,5-4,5 lenne jó hasonló képminőség mellett fele ennyiért. :DDD

Amúgy ha elsősorban az új 60/2,8 macro érdekel akkor időd van még gondolkozni, azt az obit csak az év végére ígérik. :)

(#8256) vendingo válasza Tulku (#8247) üzenetére


vendingo
veterán

Az utolsó darab PL2 nekem van félre téve :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8257) ROBOTER válasza FEDman (#8255) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem egy kicsit sok a 60mm, lehet, hogy a 35-össel + MMF-3-mal használnám.
De szerintem az lesz a vége, hogy ebben az évben még nem mikrózom. Számomra ez az egész tükörmentesítés még nincsen készen, mintha csak kóstolgatnák a vásárlókat egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#8258) madgie válasza gorgo (#8250) üzenetére


madgie
titán

Én már mondtam ezt, volt ugye egy NEX-3-am, olyan beltéri fényeknél használható képeket adott (Handheld Twilight módban főleg!), ahol a Panát már elrakom a táskába. Más kérdés, hogy tényleg ritka, hogy egy tévé fényénél lősz egy jó fényképet, koncerten, színházban, kocsmában meg van annyi fény ,hogy a m4/3 is relatív használható eredményt köpjön ki. No meg ugye NEX-re nem tudtam mit rárakni, akármilyen jó is az a váz (manuálfókusz nem nekem való hosszú távon).

Belépő Canon meg akkor se kéne, ha negyvenért adnák :))

[ Szerkesztve ]

(#8259) Mercutio_ válasza gorgo (#8250) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megoldás: Szerezni kell egy m4/3-ra rakható vakut :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8260) FEDman


FEDman
addikt

Madgie hala a pz-n. :)

(#8261) madgie válasza FEDman (#8260) üzenetére


madgie
titán

Mondom én, hogy k*rvajó ez a cucc, rekeszelni sem kell, nyitva a legjobb :DDD

szerk: a CA meg egy kattintás a LR-ban: defringe all.

#8262: egy ismerősömnek van egy, ha ráun, feltétlenül szólok :D

[ Szerkesztve ]

(#8262) ROBOTER válasza madgie (#8258) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Belépő Canon meg akkor se kéne, ha negyvenért adnák"

Pedig nekem szerezhetnél egy 600D-t ennyiért. :) - na jó, lehet a dupláját is megadnám érte.

(#8263) ROBOTER válasza FEDman (#8260) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ilyenkor látszik, hogy a többi gyártó egyes esetekben mennyire ül a seggén és nem csinál semmit évekig. Ez az obi egy AF + Auto rekesszel egy vagyon lenne máshol.

(#8264) schawo válasza ROBOTER (#8263) üzenetére


schawo
titán

Örülj neki, hogy nem "a többi gyártó" csinálta. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8265) FEDman válasza ROBOTER (#8263) üzenetére


FEDman
addikt

Nem csak lenne, az is, a Pana 8/3,5 fisheye obija AF-el több mint duplája árban ennek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8266) Mr.Csizmás válasza FEDman (#8260) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gömböcgyár :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8267) madgie válasza ROBOTER (#8263) üzenetére


madgie
titán

A Sami amúgy jó dolgokat csinál mostanában, a 85/1.4-e is elég pöpec.
Igaz, ott nagyon kéne az AF, míg a halszemnél nem igazán létszükséglet.

FEDman: jaja, elfogadnék egy nagyon olcsó, de jó keresőjű FF vázat. Akár az első 5D-t. Kell rá egy ilyen Sami, egy olcsó ötvenes meg valami szutykos pici nagylátó :) Mondjuk FF-re mindkét "nagynak" ott van a 85/1.8-a, nem is olyan rosszak, relatív olcsóak és azokkal van AF

[ Szerkesztve ]

(#8268) FEDman válasza madgie (#8267) üzenetére


FEDman
addikt

Az alá elsősorban egy FF váz köll.
Ide mFT-re meg tervezhetne a Samy egy helyes kis occó 60/1,4-et. :DDD

(#8269) madgie válasza madgie (#8267) üzenetére


madgie
titán

Kimaradt a szerkesztésből: a saját lagzimon láttam, mit művel egy 85/1.4 egy D700-on... beszarás. Még majdnem jól nézek ki én is a képeken :DDD

(#8270) ROBOTER válasza madgie (#8269) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha ugyanezt megcsinálná nálam is, akkor abban az obiban nem lencsék vannak, hanem az elején egy CCD, a végén egy LCD, a kettő között meg egy képjavító algoritmus. :)

(#8271) gorgo válasza Mercutio_ (#8259) üzenetére


gorgo
őstag

"Megoldás: Szerezni kell egy m4/3-ra rakható vakut :D"

Neked tökéletesen igazad van, és akarnék is de nem létezik korrekt rendszervaku. Amit "rendszervaku"-ként árul a Pana, az 80-90ezer Ft, és elb*szták, mert nem megy minden funkció, amint illene tudni! Nem tud pl. ennyi pénzért a vaku távolságmérést sem. Ezek után (meg azután, hogy a beépített villanót milyen szarul használja a G3, azaz TTL csak papíron van, valóságban nincs) szimplán nem merem megvenni a külső "rendszervakut". Emellett több, mint 10 sec a teljes töltési ideje :W (90 pénzért nagyon gáz).

Ehhez képest k.gyors és használható képet ad a belépő szintű canon, a 'sötét' kitobival és a beépített villanóval. Megvannak a hibái, viszont eljutsz oda, hogy (értelmesen) fényképezel vele...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8272) Mr.Csizmás válasza nord_ (#8226) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm, vmi normális szűrőkészlet kellene, és boldog lennék :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8273) Gondwana válasza gorgo (#8271) üzenetére


Gondwana
addikt

Aki mindenáron Pana matricával akarja megvenni az Oly FL-36 (esetleg R) vakuját, az fizessen másfélszeres árat. (nekem LX3-ra is jó volt, meg most GH1-en is öjömbódottá FL-36R - okosba 120EUR volt) Ha lett volna a Panára kiadás óta FW update, megérteném, hogy miért inkább azt - de nem volt.
(A távolságmérést tudtommal soha nem a vaku csinálja, hanem az objektívtől vagy kap használható távolság-információt, vagy nem. PDAF-nél ez az infó sokszor melléktermék, de CDAF-hez nem létszükséglet, GX1 is külön generálja/számolja tudtommal)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8274) madgie válasza gorgo (#8271) üzenetére


madgie
titán

Öcsémnek Oly FL-36 (nem R) van, tökéletesen működik bármelyik Pana m4/3 vázammal. TTL, HSS, mindent szépen csinál. Két hete 20 ezerért volt egy eladó az indexen.

(#8275) FEDman válasza ROBOTER (#8251) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy ez a Lumix 7-14 szerintem a legjobb példa arra, hogy az mFT által használt szoftveres torzítás korrekcióra épülő obi tervezés a gyakorlatban mennyire hatékony tud lenni.
Szerintem adott esetbe képminőségben akár többet is nyerhetnek azzal, hogy optikailag nem korrigálják agyon egy adott obit, mint amennyit mondjuk veszteni lehet egy sz. korrigálással.

Jelen esetben ennek a kis Lumix-nak pl. korrekció nélkül 7mm-en brutális 5,2% torzítása van. Viszont közben akkorát karcol, hogy korrekció után is ilyeneket köpköd magából 7mm-en. :))

Rengeteg helyen találkozom olyanokkal akik emiatt nyafognak, pedig gyakorlatban nagyon olajozottan működik és hát a végeredmény legalábbis engem több mint meggyőzött. :K

(#8276) scarabaeus válasza FEDman (#8275) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Rengeteg helyen találkozom olyanokkal akik emiatt nyafognak, pedig gyakorlatban nagyon olajozottan működik és hát a végeredmény legalábbis engem több mint meggyőzött."

Pedig már 2009-ben megírtad ezt, azóta is ezzel érvelek:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8277) schawo válasza scarabaeus (#8276) üzenetére


schawo
titán

Haters gonna hate.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8278) Mr.Csizmás válasza madgie (#8274) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még jó hogy, mert szabvány 4/3 adatbuszos, mint az összes többi mikro-nagy adoptálható dolog.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8279) madgie válasza Mr.Csizmás (#8278) üzenetére


madgie
titán

Tudom, de láttunk már azé' furcsaságokat :)

Múltkor ráraktam azt a vakut a GF1 + 14/2.5, hát, mókás volt, kis híján nagyobb az a kisvaku, mint a komplett gép :D

(#8280) Gondwana válasza madgie (#8279) üzenetére


Gondwana
addikt

Nekem az LX3-on az EX580II után felüdülés volt, úgyhogy minden relatív :K :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8281) gorgo válasza Gondwana (#8273) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, hallottam már ezt rebesgetni, kösz az információt, utána is nézek gyorsan!
Egyébként meg próbáltam e-bayezni is, de kaotikus az ügy: minimum 5 különböző féle 36-os kulcsszámú pana rendszervaku volt, nem mertem választani...
Távolságmérés: igen, tudom, hogy a váz/obi végzi, de a végeredmény szempontjából mindegy, hogy miért nem működik tökéletesen...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8282) FEDman válasza Mercutio_ (#8110) üzenetére


FEDman
addikt

Ezen a képen jól látszik, hogy azért az E-M5 elég pici ahhoz, hogy semmi ne legyen rajta elérhetetlen távolságba. :)

(#8283) ROBOTER válasza FEDman (#8282) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak jó nagy lapát keze van. :)

(#8284) FEDman válasza ROBOTER (#8283) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyon becsapósak tudnak lenni az mFT cuccok méret szempontból. Csak netes képeken valahogy minden nagyobbnak hat, aztán mikor először az ember kézbe fogja az adott cuccot akkor szembesül vele, hogy jéé.. ez csak ekkora! :Y

Néha még magam is meglepődök. Legutóbb az M.Zuiko 9-18-al voltam így. Láttam, tudtam hogy pici, de mellbevágó volt először megtapasztalni szemtől szembe, hogy mennyire pici is valójában. :)

Az E-M5-tel is így vagyunk szerintem, sokkal kisebb ez a váz mint azt ránézésre gondoljuk.

Mondok egy példát, nekem pici kezem van, de ennek ellenére a Pana G1-emen anélkül hogy fogást váltanék a hüvelyk és a mutató ujjammal is egyszerre elérem a programtárcsát. Pedig a G1 a kiálló markolatával nagyobb, az E-M5 ilyen téren inkább GF1 méret.

Szóval nem hiszem, hogy nagyon nyújtózkodni kell majd érte.
Ettől függetlenül akár lehet jó is meg rossz is, igazán majd gyakorlatban dől el kinek mennyire áll majd kézre.

(#8285) makszi


makszi
aktív tag

Pana GH1-hez kellene teleobi...
Van valakinek a Pana 100-300 -zal tapasztalata? Jelenleg egy FD 300/4-es obim van de nagyon kéne az AF :B
Ahogy néztem csak két 300-as végű obi van ez a pana meg az oly-nak van 90-300-asa.
Tudjátok ajánlani vagy épp ellenkezőleg lebeszéltek róla?

(#8286) Mercutio_ válasza gorgo (#8271) üzenetére


Mercutio_
félisten

A többiek már leírták a megoldást, Olympus FL-36(R) még újonnan is megúszható a Pana árának feléből, használtan 30 körül kifogható, de valaki indexen árul egy bivalyerős Metz 58-AF1-et is bár az brutálisan nagy lesz a vázhoz képest :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8287) Mr.Csizmás válasza makszi (#8285) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van 75-300 is ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8288) Superbad


Superbad
tag

Melyik az a mikro 4/3-os gép, amelyik videója a legnagyobb fps-re képes?

Valamint szerintetek mennyiért lehetne eladni egy GF1 vázat?

(#8289) Mercutio_ válasza Superbad (#8288) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hackelt firmware-rel a GH-2, de a GH-1-re is van hack, majd jön madgie és megmondja a tutit.

GF1 váz, hm....45-ért kis szerencsével már garisat is lehetett venni, gondolom ehhez kell belőni az árát, állapot, ár, garancia függvényében :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8290) Superbad válasza Mercutio_ (#8289) üzenetére


Superbad
tag

Aham, köszi! Próbáltam ma a GF1-em hekkelni, hogy vigye az 1080p-t (mert állítólag lehet ilyet), de nem jött össze a dolog. A firmwaret egyáltalán nem látta a fényképező. :(

[ Szerkesztve ]

(#8291) schawo


schawo
titán

Végül PL3-at sikerült szereznem, kipróbálom a PL1 ellenében, és amelyik jobban tetszik, marad, a másik meg megy apróra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8292) SpongyaBob válasza schawo (#8291) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem van egy tippem melyik fog maradni.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8293) #58660352


#58660352
törölt tag

Már a sokadik webhelyen olvasom azt az állítást miszerint a mikro 4/3 szenzorok méretéből adódóan a legtöbb MFT optika F5.6 rekesz mellett produkálja a legjobb eredményt. Ennek mi a tudományos magyarázata (ha van)?

(#8294) madgie válasza Superbad (#8290) üzenetére


madgie
titán

Ne erőltesd az 1080p-t, a GF1 igazéból 720p-re jó, az 1080p-je felkonvertált 720p-nak néz ki. Érdemes viszont piszkálgatni ettől függetlenül, egy 35-40 Mbites beállítással nagyon szép 720p-t produkál.

Az eredeti kérdésed viszont arra vonatkozott, melyik váz tud a legtöbb "fps"-t. 1080p mellett tudtommal még a GH2 sem 50p/60p-t, pedig annyival megy a szenzor kiolvasása. Persze lehet már Vitalij meghekkelte, fene tudja. Viszont 720p mellett a GH1 és a GH2 tud 50p/60p-t, beállítástól függően.

(#8295) Mercutio_ válasza Superbad (#8290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, valami rémlik, hogy abból az újabb HW-verziókat nem lehet hackelni, tőlem is mindig kérdezgették amikor az enyémet tavaly hirdettem, hogy mikori gyártmány/sorozatszám.

Peregrinator: Általában a kezdőértéknél 2 rekesznyivel szűkebben nyújtják a legjobb teljesítményt, az pedig az obipark nagy részénél ugye... :DDD bár van ami már nyitott rekeszen is a maximum közelében van, sőt van, hogy nem is érdemes rekeszelni, mert csak romlik az obi teljesítménye. F8 körül pedig már kezd belépni a diffrakció.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8296) #58660352 válasza Mercutio_ (#8295) üzenetére


#58660352
törölt tag

Ez világos, de mi köze van ennek a szenzor méretéhez?

[ Szerkesztve ]

(#8297) Superbad válasza madgie (#8294) üzenetére


Superbad
tag

@madgie @Mercutio_ Köszi szépen.
Igazán jöhetne már egy állat videóképességű mikro...

(#8298) madgie válasza Superbad (#8297) üzenetére


madgie
titán

"Igazán jöhetne már egy állat videóképességű mikro..."

Állat? Szerintem brutális már a GH1 is amatőr célokra, a GH2 meg főleg. Sőt, átlag bohóckodásra a GF1 hekkelt videója is elég jó (szvsz).

(#8299) ROBOTER válasza Superbad (#8297) üzenetére


ROBOTER
addikt

Hivatalosan nem fog.

A Panasonicnak ott van a profi mikrós kamerája is, és az sem tud igazából semmi extrát, sőt felbontást tekintve rosszabb, mint a GH2. Ha abban nem engednek meg olyan funkciókat, mint az extra nagy fps, akkor a konzumer kategóriában pláne nem fognak.

(#8300) Superbad válasza ROBOTER (#8299) üzenetére


Superbad
tag

Akkor úgy néz ki váltani kell, de nem szívesen hagynék fel a 4/3-addal.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.