Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7101) Messer22 válasza fattyu (#7100) üzenetére


Messer22
senior tag

Bizony így volt :)

Na jó a nikond G-s obiknak nem erőssége az MF, egy 50-es régiséggel nem lett volna gond.

Messer

(#7102) Mercutio_ válasza BEE (#7085) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megjött a 45-ösöm - igaz kicsit késve :DDD - ha erre jársz meglesheted, szerintem téged is meggyőzne :K

Amit el tudok képzelni m4/3-on, mint low budget megoldást, az 1-2 mai lapkákon is jól teljesítő 50/1.4-1.7 20ezer körüli árban.

fattyu: Nagyon másként muzsikál sok üveg FF-en és APS-C-n, pláne (m)4/3-on.

Marseille199: Korábban talán épp itt kaptam meg, hogy sokkal könnyebb egy repcsit lekövetni
manuállal, mint közeli dolgokat :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7103) hegyimorc válasza Messer22 (#7101) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"nikond G-s obiknak nem erőssége az MF"

Már amelyiknek

(úgy nézd, hogy ez a te gépeden van :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7104) Mr.Csizmás válasza hegyimorc (#7103) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi ez a bucka? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7105) Messer22 válasza hegyimorc (#7103) üzenetére


Messer22
senior tag

Ja :D
jöhetne az az obi!

A 35 1.8 borzalom MF-re :(

Messer

(#7106) BEE válasza Mercutio_ (#7102) üzenetére


BEE
addikt

Kecsegtető ajánlat ! Tényleg kíváncsi vagyok rá. :R
Ha lesz időm akkor...

Kispénzen verhetetlen a Helios, kíváncsi leszek hogy meddig bír
lépést tartani az egyre sűrűbb szenzorokkal.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7107) hegyimorc válasza Messer22 (#7105) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Gyakorlatilag ez az egyetlen nikon obim amit használok a G3-n, de nem a MF miatt nem használom a többit, hanem mert csak a konverter akkora mint a MFT obik :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7108) Messer22 válasza hegyimorc (#7107) üzenetére


Messer22
senior tag

Na ja :)
ezért mft a rendszer :DDD

Messer

(#7109) Marseille199 válasza fattyu (#7100) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :C :C :C

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7110) Tulku válasza |AP| (#7061) üzenetére


Tulku
veterán

Pollai: Azt nem tudom milyen lesz az új zúm palacsinta, GX1-re már kijött vmi firm, mert nem volt az igazi az AF (bár, a régebbi modellekre is asszem), tehát kalapálják-illesztik...de nekem mft vonalon ami nagyon bejött, az a 20-as palacsinta és a kis zuiko kettős. Beltérben nem volt olyan dolog, amit azzal a kettővel nem lőttem meg előbb-utóbb szépen. De persze nagyban függ attól is, mit akarsz fotózni...
GX1 biztosan jobb-gyorsabb mint a GF1, de az ára és beérkezése kissé "rugalmas".

Régi manuál vs jelen kitzúm polémia: Szerintem aki 30-40-et kiad egy nagyon jó régi manuálra, az talán 80-90-et is összekapar foggal-körömmel egy kis zuikóra. Ez érvényes mft-nél, természetesen nex-en eddig más volt a helyzet. Azért vettem drága manuált (nikon 50-es 1,4-es AI) ,ert nem csak fotóra kell, videózni pedig öröm vele. Hozzáteszem azt az élességet, amit a kitobi 5,6-on 50-55 mm-en csinál, hozza a nikony 2-2,8 között simán. A mélységélességről, dofról, térérzetről, most nem beszélek, ezt mindenki eldönti maga, neki mi tetszik.

(#7111) nord_ válasza BEE (#7085) üzenetére


nord_
veterán

BEE:
Miért pörögtök a 45-ös körül ?
Senki sem mondta hogy ne lenne jó, szerintem is kitűnő darab.
A manuál azoknak jó, akiknek ilyenjük nincs.

Így van, ez a lényeg. :K

Tulku:
Szerintem aki 30-40-et kiad egy nagyon jó régi manuálra, az talán 80-90-et is összekapar foggal-körömmel egy kis zuikóra.
Megvan a Zeiss 1.7/50-em. Túl sűrűn nem használom, de amikor kell, akkor nagyon jól jön. Megfordítanám a kérdésed: minek adjak ki 80-90-et egy új obiért, ha a régi is jól muzsikál? ;)

Parci:
ugyan már, egy filmes 50-est már a digi fx vázakon is kapásból f2,8-ig kell rekeszelni, hogy normálisabb képe legyen
Már amelyiket. ;) Ezért tetszik a 35ezres Zeiss, mert nyitva is nyugodtan lehet használni, max. 100%-os nézeten lehet észrevenni egy kis különbséget a 2.8-hoz képest. Pont, mint a 20 F1.7-es Pana.

(#7112) Parci válasza nord_ (#7111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy jól működő focus peaking mellett már én is jobban meggondolnám a manuál üvegeket, mert nem önmagában a manuálsággal van baj, hanem a nehéz használhatósággal.

mondjuk pont egy 50/1,7 helyett én már 45/1,8-ra gyűjtenék. de igazából egyikre sem gyűjtök, hanem az új #&@+!+"-ra......... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7113) nord_ válasza Parci (#7112) üzenetére


nord_
veterán

Megvárok egy 120-130ekv.mm környéki fixet (DX-en nagyon szerettem a 85 F1.8 látószögét), majd annak nyitok egy borítékot. Csak meg ne találja az asszony, mert képes átnevezni hűtőszekrényre. :D

(#7114) gorgo


gorgo
őstag

Khm,

történetesen épp van egy Canon 50/f1.2 üvegem, bár nem tudom, hogy ugyan az a kiadás-e mint amiről beszél Parci elébb. És előbb volt meg a 45-ös mzd-m. És mégsem vagyok hülye! :)
És össze is hasonlítottam őket, de hozzáteszem, nem stúdiótesztben, hanem kint a szabadban. Így megvilágításbeli eltérések (jövő menő felhők) és utómunkabeli eltérések is vannak, azaz elég szubjektíven de összehasonlítottam őket.

Kontra canon:
1) nyitva k*** durván nyomatja a CA-t, szóval mindig, mindenre nem használható. Ki kell tapasztalni, hogy mire használható!
2) az élességállítás tényleg nem kis meló, létszükség a pinpoint AF (vagy focus peaking)

Pro canon:
1) szebb bokeh.
2) lerekeszelve nagyobb élesség.
E mellett nagyon szép kontrasztos színek (szintén nem teljesen nyitva!!)
Illetve mivel nagyon szeretek fekete-fehér képeket végül, ezért a durva CA nem számít.

De amiért nagyon szeretem, az az, hogy sokkal jobban oda KELL figyelnem egy kép elkészítésére, mintha a retrekgyors AF-vel lőném. Legnagyonn hibám az, hogy kurvára mindent hajlamos vagyok elkapkodni. A manuállal viszont ilyen nincs :)
Nehezebb vele, és mégis megérte megvennem, jobb képeket lövök!
Továbbá: tucat jó 45-ös olyval készült kép közül esetleg pont annyival fog kitűnni a te képed, hogy piszok éles, és k* jó színe vannak! (Színek terén amúgy rendben van a 45-ös is!!). Továbbmenve, van olyan tesztképem minimumra rekeszelve (f16) ahol azt hittem a diffrakció hazavágja a végeredmény, és majd beszartam, annyira jó lett.
Ellenben a szintén emlegetett 14-42 kitobi lerekeszelve egy okádék képet adott, a 45-ös Olyn már enyhén lágyított a diffrakció.

Ennyit tudok hozzátenni. Nekem tetszik mindkét obi, nem válok meg tőlük.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7115) Tulku válasza nord_ (#7111) üzenetére


Tulku
veterán

Bocs, nem mondtam, hogy adj ki, arról írtam, ha választani kell (mert nincs még obija a jóembernek) akkor jobban jár(hat) egy gyors AF-es zuikoval, ami még kib......tt jó is a maga nemében.
Természetes, hogy 2szer is meggondolom nex 5n-nél, hogy lecseréljem a nikony 50 1.4-et egy drágább sanyira, különöst ha az nem van itthon...

Parci: Igen a peaking nagy durranás, tudni kell használni. Tegnap vendégeink voltak, lőttem x db portrét a két illetőről, peakinggel villámgyorsan, talán 3 db lett kuka! Enn yi bőven volt AF-fel is. (Az a 35 f2 nagyon piszkál....ha lesz egy kis zsetony, találkozunk! Tamron 1 nap után ment a levesbe...márt meg is vették az eceterán...)

(#7116) Tulku válasza gorgo (#7114) üzenetére


Tulku
veterán

CA egy csúszka lájtrúmban...

1,2-re kíváncsi lennék 1,4-hez képest, mit is tud gyenge fényben...majdnem az ebyim lett az az obi :)

(#7117) |AP|


|AP|
veterán

45-öt megér egy garis GF1 váz, vagy alkudhatok még bátran egy kicsit? :)

(#7118) Parci válasza |AP| (#7117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyiért mérik mostanság, a garisság még extra, hajrá. néha már én is elgondolkodom rajta, annyira jó vétel. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7119) madgie válasza |AP| (#7117) üzenetére


madgie
titán

Ha nem kell, szólj, (megint) azt vennék :D

(#7120) |AP| válasza madgie (#7119) üzenetére


|AP|
veterán

Nem biztos, hogy az enyém lesz. Keresővel együtt lenne 70, de nekem nincs rá szükségem és az fogja vinni először aki hajlandó együtt elvinni.

szerk.: Itt is van az aprón egy. Csak az fehér és 14-45-tel van. Viszont szinte új... A szín nem is lenne baj, de a kitobira sincs szükségem, inkább 20-ast vadásznék hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7121) Parci válasza |AP| (#7120) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, azt én is néztem, gondolkodtam is, hogy 60-ért viszem egyben :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7122) madgie válasza |AP| (#7120) üzenetére


madgie
titán

Azt én is néztem, beza. Jó is volna a kereső, de nemsokára jön hozzám egy 14/2.5 és keresőstül együtt már sok volna.

(#7123) |AP| válasza madgie (#7122) üzenetére


|AP|
veterán

(kis aggodalomra adhat okot, hogy már tavaly október óta hirdeti.... sebaj, azért megnézem ha úgy alakul)

(#7124) sphe


sphe
senior tag

Gondolkodom obivásárláson, mert az E-PL1em kitobijának én és a feleségem eléggé érezzük a korlátait (főleg amiatt, mert este a gyereket szinte lehetetlen fényképezni vele 1/15ön - 1/30on). Egy minél inkább fényerős kis obin jár a fejem, a 20as és a 14es panán gondolkodom.

Elsősorban esti beltéri fotózásra kellene, és tájkép fotózásra is jó lenne. Szoktam még olyat csinálni, hogy ékszereket fotózom, de nem makróból, hanem amihez nekem kell, az úgy kb 10-15cm-ről mutat jól és ehhez is jól jön a fényerő. A portrézás nem lényeges.

Örülnék, ha ehhez a hozzáértő közönség hozzájárulna, hogy 1) Zuiko kithez képest is hangos-e a pana 20? 2) Szerintetek záridőben mennyit számít a 20as panának az előnye 14-eshez képest? 3) Mennyire torzítanak ezek a lencsék az oly-n panás váz korrekció nélkül?

:R Ha van egyéb alternatíva, építő jellegű javaslat ez ügyben, szívesen elfogadom.

(#7125) RCTiv


RCTiv
tag

Sziasztok!

Tudtok M42 adapter elérhetőséget (valami normális árban) esetleg amit holnap be is tudnék cuccolni Pesten? ebay most nem játszik, mert holnapra kellene. Esetleg ha van valakinek felesleges, az is jöhetne :) vennék egy M42 obit játszani, de így nem tudom kipróbálni...

(#7126) nord_ válasza madgie (#7122) üzenetére


nord_
veterán

Ha kell egy kereső a GF1-re, akkor szólj. :)

(#7127) madgie válasza nord_ (#7126) üzenetére


madgie
titán

Mé', ingyen adod? :DDD Amúgy előbb a 14/2.5 legyen meg meg valami olyan váz, ami nem bandizik. Jó a GH1, de csillagfotóknál a bandi zavaróbb, mint a szemcsék.

(#7128) Messer22 válasza nord_ (#7126) üzenetére


Messer22
senior tag

Nekem kéne olcsóért :)

Messer

(#7129) Messer22 válasza |AP| (#7120) üzenetére


Messer22
senior tag

15e-ért átveszem a keresőt :))

Messer

(#7130) Gondwana válasza madgie (#7127) üzenetére


Gondwana
addikt

Még odáig nem jutottam, hogy kipróbáljam, de amiket eddig láttam a GH1-ből zebramintát, úgy tűnt, mintha blcakframe-módszerrel még akár gyógyítható/barkácsolható is lenne.
(T/S objektívek 300 hozzászólással korábbról: az igaz, hogy a céges vas egy Canon 7D, vsizont T/S vásárlására nem tudtam még rádumálni a főnököt - a 60-as makró is egy év propagandatevékenység eredménye. Munkát meg más nőjét hazavinni külömben sem ajánlatos, asszonypajtás mind2ért fájdalmasan beszólna - 10 évig aikidózott.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7131) gorgo válasza Tulku (#7116) üzenetére


gorgo
őstag

Valóban egy csúszka, de valahogy mégsem boldogul vele. Faszás zöld színhibaként jelentkezik a Longitudinális CA és eddig még nem tudtam kezelni (legfeljebb tudtam belőle az ellentétes oldalon lilát csinálni :) ).

Visszatérve kimaradt még pár alapszempont a Canon 50//f1.2 vs. Oly 45/f1.8-ból:
- Az oly fele akkora és fele súlyú viszont 35eFt-tal drágább;
- A Canon 1 egész stoppal gyorsabb (!), és lerekeszelve is tovább ad éles képet, azaz az m43 szerintem gyenge pontján (mélységélesség) fölfelé/lefelé egy FÉ-vel kitolódik.

Szal kinek a pap, kinek a papné (nekem megvolt mindkettő ;] )

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7132) madgie válasza Gondwana (#7130) üzenetére


madgie
titán

Huhh, ez annyira adja magát, nem isértem, miért nem jutott még eszembe :Y Ott van a csillagfotós progi, képes a blackframe képpel mit kezdeni...
Ezt ki kell majd próbálni, köszi :)

(#7133) Gondwana válasza madgie (#7132) üzenetére


Gondwana
addikt

Kipróbáltam, mégse lehet: a csíkok mozognak (mondjuk, egy mintázat mintha ismétlődne, csak néha lejjebb, néha följebb van a képen), viszont ami még érdekesebb, hogy a csíkok görbék! Báris nálam a kép közepén fölfelé "púposak" - az X201 kijelzője biztosan nem görbe, meg a vonalzó se.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7134) |AP| válasza Messer22 (#7129) üzenetére


|AP|
veterán

Egyben 70-ért adná, kereső nélkül 45-ért... elég nagyot kellene alkudni, hogy 15-ben legyen a kereső :)

De ígérem, ha végre visszajelez, akkor megpróbálom.

(#7135) madgie válasza Gondwana (#7133) üzenetére


madgie
titán

Milyen obival próbáltad? Valszeg a torzításkorrekció miatt lesz görbe.

Index fórum, eladó GH2 165-ért, kevesebb mint tíz perc alatt írtak is... asszem egy ideig nem lesz GH2-m.

(#7136) Messer22 válasza madgie (#7135) üzenetére


Messer22
senior tag

Megnyugodhatsz, nekem se :DDD
Boríték megvan rá egyébként?
Nekem még át kéne materializálni a D5100-at valutára :))

Messer

(#7137) madgie válasza Messer22 (#7136) üzenetére


madgie
titán

Á, nincs ennyi fölös zsozsóm... de a héten remélem elviszik a NEX-et meg a 35/1.2-t is. Mondjuk egyből jön helyettük a 14/2.5 meg talán egyszer egy váz is :)

(#7138) nord_ válasza madgie (#7137) üzenetére


nord_
veterán

Kíváncsi leszek, hogy fog tetszeni a 14-es, főleg a 20-as mellettt... persze, a látószög majd kárpótol. :)

(#7139) Messer22 válasza madgie (#7137) üzenetére


Messer22
senior tag

Akkor nem jött be a nex neked se?

Messer

(#7140) madgie válasza Messer22 (#7139) üzenetére


madgie
titán

Bejönni bejött, de mit tegyek rá? Micro-ra megvan majdnem egy komplett, kitűnő rendszerobis sor. A focus peaking persze hiányozni fog, no meg a magasérzékenységű teljesítménye is... de hát kompromisszum az élet :)

(#7141) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pana 45-200 ois > 41k

margit, reális??? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7142) Messer22 válasza madgie (#7140) üzenetére


Messer22
senior tag

Én is ebbe buktam bele, nincsenek obik, az MF móka meg 20%-ba még ok, de 99%-ba?
Na nee!

Messer

(#7143) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Mikronégyharmad?? :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7144) Messer22 válasza hegyimorc (#7143) üzenetére


Messer22
senior tag

Az mi? lego? :))

Messer

(#7145) hegyimorc válasza Messer22 (#7144) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Olyasmi, ezzel is lehet játszani :)

Tudtam, hogy kicsi, mégis meglepett. Legutóbb a GF1-et éreztem ilyen picinek a D300 mellett.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7146) Messer22 válasza hegyimorc (#7145) üzenetére


Messer22
senior tag

Nem rossz :)

Ja, a GF1 vs DSLR :))

Messer

(#7147) t72killer válasza Messer22 (#7146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, a d300 szenzorminőségét SzvSz a következő mft generáció már hozni fogja. Kíváncsi vok, mikor kezdenek olyan, teljeskörű szolgáltatásokat nyújtó vázakat csinálni, mint pl a d300/canon 60D. (Sportfotós AF rendszerre gondolok leginkább)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7148) Mercutio_ válasza sphe (#7124) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézd meg miklósrabi ezen cikkét ;)

Gondwana: :DDD Egy ideig nálunk se tetszett a hazahordott munka, de...

pollai: Még karácsony előtt próbáltam elérni a GF1 hirdetőjét, mail, mobil, sms, egyikre se reagált, neked hogy sikerült?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7149) |AP| válasza Mercutio_ (#7148) üzenetére


|AP|
veterán

Emailre válaszolt többször is, de úgy látszik itt elakadt a történet ("nem vagyok az országban, keresd egy kollégámat, egyébként is van sok érdeklődő...stb"). Szóval lehet nem véletlenül hirdeti tavaly november óta :)

(#7150) Mercutio_ válasza |AP| (#7149) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami korrektebb nepper az illető egyébként, lehet, hogy neki nem tétel ez a cucc, a több százezres obik/vázak mellett azért nem foglalkozik a dologgal.
Bár ez számomra annyira nem pozitív, lehetek én egy potenciális majdani nagyobb tételt vásárló is, de ilyen hozzáállásnál lehet, hogy másképp döntök :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.