Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7651) Parci válasza BEE (#7647) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még FX-en is van, lásd Sony A850/A900. de nem is arról van szó, hogy a méret miatt elvileg kizárt, hanem arról, hogy a meglévő stabiját teljesen át kéne terveznie a zolinak. no meg arról, hogy a gh2 szenzor garantáltan jóval drágább, ők meg keresni akarnak a vázon. illetve még az is lehet, hogy az nem publik, egy interjúban elég keményen fogalmazott a pana, valami olyasmit mondtak, hogy minden cégnek vannak egyedi fejlesztései, ez az övék, más találjon ki mást.

amúgy a legnagyobb baj a multiaspival, hogy kb. lehetetlen kommunikálni. nem érti a nép, még itt a topikban is többször rákérdeztek, hogy akkor mi is ez pontosan. drágító tényező, de senki sem érti, nem jó. :DDD (pedig egy GH váz keresőjében nézve a képarány váltogatást irtó látványos)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7652) SpongyaBob válasza BEE (#7647) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem ez azért nem egészen ugyanaz :) DX-en a szenzor teljes mérete használva van, m4/3 multiaspect-nél pedig nem..

Szerk.: Parci már megírta :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7653) BEE válasza |AP| (#7631) üzenetére


BEE
addikt

A tervező monnyon le !!! :Y :W :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7654) madgie válasza Parci (#7651) üzenetére


madgie
titán

Az utolsó bekezdés mennyire igaz, sajnos... :(

(#7655) BEE válasza SpongyaBob (#7652) üzenetére


BEE
addikt

Használod-e vagy sem, attól még az egész szenzort kell rángatni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7656) BEE válasza Parci (#7651) üzenetére


BEE
addikt

Azért sokszor nem értlek ám benneteket !
Amikor bejött az m43, akkor kivont karddal hirdettétek a NAGY ESZMÉT.
Most meg mindig a nagyobb szenzor kéne, több gomb kéne,
megfogható váz kéne...

BEE :DD :DD :DD

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7657) sebgutkopf válasza BEE (#7647) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A DX előtt olyan obi van, ami arra való képkört rajzol ki. A multi aspect szenzor eleve arra épít, hogy az mft obi is valamivel nagyobb képkört tud kirajzolni mint a sima 4/3 szenzor. A kérdés az, hogy ezen a tartalékon kívül van-e az obiban még annyi, hogy a stabi mozgását is vignettálás és életlenedés nélkül kirajzolja? (nem tudom).

A szenzor mozgatás ténye szerintem se gond.
Nem mondom, hogy ez lenne a gond, de lehet benne szerepe. Amit Parci írt az egy egyszerűbb magyarázat, általában pedig az egyszerűbb szokott lenni a megoldás.

(#7658) madgie válasza sebgutkopf (#7657) üzenetére


madgie
titán

Objektívfüggő, én ugye nézegettem a 4/3 cuccokat NEX-en. Van, ami kis vignettával kirajzolta az APS-C-t is, de volt olyan, ami multiaspectnél már íppenhogy ki van centizve. Általában az előbbi a jellemző, bár az kétségtelen, hogy a nem használt részeknél már nem is olyan penge az obi rajza, tehát nem véletlenül olyan, amilyen.

(#7659) hegyimorc válasza BEE (#7656) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem kell kis váz, nem kell pici érzékelő és soha nem is ezt kellett volna erőltetni, hanem azt megérteni, hogy ha nincs tükör, közelebb lehet menni az érzékelőhöz és _kisebb_, _könnyebb_ obikat lehet csinálni.

Számomra ez mindig is az objektívekről szólt (volna)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7660) Parci válasza BEE (#7656) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ööö, ezt most frankón nem értem.

ha nagy eszme alatt azt érted, hogy a tükör fölösleges, a live view jó, a vázak és az obik pedig kisebbek és könnyebbek, akkor igen, ezt most is hirdetem. irtó jó a fogása az asszony d200-asának, de mindig arra jutok, ha megmarkolom, hogy nem kéne már (még mindig a vázról beszélek, nem az asszonyról!! :DDD).

az egy más kérdés, hogy az ilyen e-pl3 vázakkal eléggé a ló túloldalára estek a gyártók, megfogni sem lehet már. de nézd majd meg az om-d-t, van normális gripje, mégis összehasonlíthatatlanul könnyebb és kompaktabb bármilyen dslr-nél, obikkal meg pláne.

de a nex-7 is jó példa. messze van azért egy d200-tól, de még egy d40-től is, mégis tud mindent, ami kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7661) BEE válasza sebgutkopf (#7657) üzenetére


BEE
addikt

Ha az obik felől nézzük tényleg lehet gond, de a vázstabik vezérlésébe
azért nem lehetetlen bekalkulálni az adott obi képességeit.
Vagyis valószínűleg tényleg inkább üzleti akadályok vannak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7662) BEE válasza hegyimorc (#7659) üzenetére


BEE
addikt

Úgy tűnik, hogy a kisebb obik tényleg megjönnek lassan,
a vázak meg majd kiforrják magukat idővel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7663) madgie válasza hegyimorc (#7659) üzenetére


madgie
titán

Szerintem arról is szól. A 14/2.5 olyan csepp, mint Canonra egy hátsó vázsapka :D
(de a nemrég belinkelt fantastic four obikvartett is annyira pici és hordozható, hogy egy telekit önmagában elfoglal annyi helyet a fotóstáskában, mint ezek együtt)

(#7664) BEE válasza Parci (#7660) üzenetére


BEE
addikt

Nem a műszaki tartalommal volt gond, hanem a hangnemmel... :U
Szerencsére mára már elég jól elmúlt. :D
De ezt már nem kell tovább ragozni.

A vázak méretét ma nem feltétlenül a felhasználás határozza meg,
de idővel még javulhat a dolog.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7665) Tulku válasza |AP| (#7631) üzenetére


Tulku
veterán

Márpedig ilyen állat nem létezik...

Komolyra fordítva; azért nézzünk mögéje! 750 euró a váz (tehát BEE-nek lesz igaza, nem száll el a Pentax ez esetben)
És, hogy Hegyimorc-nak is igazat adjak; ezt szeretnéd lencse vastagságilag?

Mert ez már aztán nem semmi...

Tehát azt mondom, várjuk meg a végét...nem ígérkezik ez olyan borzalmasnak.

Inkább kissé szokatlannak mondanám; asszonyra mondjuk ilyenkor, hogy rendes, dolgos, jól főz....stb :)

BEE: én még mindig ebben a rendszarban érzem egyedül az obi méretcsökkentés igényét a cégek részéről (tisztelet a kivételnek, pl szigma)

[ Szerkesztve ]

(#7666) hegyimorc válasza Tulku (#7665) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Lencse vastagságilag" elégedett vagyok. A 9-18-nál nincs nagyobb MFT objektívem.

Ha kézbe veszem, mindig eszembe jut a Tokina 12-24. Panaszra nincs ok.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7667) Tulku válasza madgie (#7663) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy pl beraksz egy gf2-t egy pancakéval a kabátzsebbe, és igazán kompakt méretű "zsebkamerád" lesz...csak a kép nem lesz kompaktos :)

Itt (mft) is megvan a jól megfogható mindenes kiváló kép és videó minőséggel (GH-k), és az utcai lövöldözős "másodgépek" (gf-pl-pm) viszont mindegyik kisebb mint dslr-es társaik...most a plusz szolgáltatásokról nem beszélek, már lyukad a szemem tőle, annyiszor leírták...

(#7668) Tulku válasza hegyimorc (#7666) üzenetére


Tulku
veterán

De a belinkelt darab azért elég brutál...az adapterem 3x ilyen vastag!
persze ilyenkor manuál fókusz halott...vagy csipesszel :)

(#7669) hegyimorc válasza Tulku (#7668) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Brutál, de öncélú. Első gondolatom az volt mikor megláttam, hogy lenne kicsit vastagabb és fényerősebb.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7670) BEE válasza Tulku (#7665) üzenetére


BEE
addikt

Ez a 40-es valószínűleg a Limited [link] ócsított verziója,
de ennek nem néztem utána.
A váz ára majd kiderül, amikor bejön.
Azért én még titkon remélek, hogy mégsem ez a randaság a valódi. :O :O :O

Érdekes lehet még két Pentax szabadalom: [link] és [link]
Hogy aztán ezekből mi lesz... :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7671) Tulku válasza BEE (#7670) üzenetére


Tulku
veterán

Segíts szerencsétlen hülyének, aki olvasni sem tud: ezen az új gépen most a régi pentax obik használhatók, illetve aps-c szenzoros?

Szabadalmi linkekből semmit nem értek, de jól néz ki az a sok ellipszis...gondolom valami lencsekialakítás, de el ne kezdd magyarázni :)

Kinézet: szokható! Nekem pl az új kanyon dslr dizájn nem jön be...

(#7672) EFT válasza Parci (#7636) üzenetére


EFT
tag

Gratula az új szerzeményhez!

Azt az egyet azért áruljátok el, hogy mire fogjátok használni?
Mert olcsónak olcsó, ár/érték arányban tutti, de csak akkor, ha tényleg fel fog kerülni a vázra és használni is fogjátok.
Egyelőre még mindig nehéz elhinni, hogy általános célra jobb lenne, mint a 20-as, legalábbis ezeket a képeket nézegetve.

[ Szerkesztve ]

(#7673) BEE válasza Tulku (#7671) üzenetére


BEE
addikt

Mai tudásom szerint a K5 szenzoráról regéltek, meg ha azt a 40-est
megnézed akkor a seggén ott a mechanikus blendepöcök,
vagyis valószínűleg teljesen kompatibilis a K rendszerrel.
Az új obikkal kapcsolatban tippelgetnek, hogy mivel üres a tükörakna,
esetleg lesznek "befele növős" tipusok.

A kinézete inkább megint a japóknak van kitalálva. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7674) Superbad válasza Mr.Csizmás (#7648) üzenetére


Superbad
tag

Az ebay.hu alapból az angol ebay-ről tallóz, ott a 14mm-es obi van 45.000-ért postaköltséggel, és mint írták - nincs vám. :)

Én is erősen gondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7675) madgie válasza EFT (#7672) üzenetére


madgie
titán

ekv 28mm vs ekv 40mm. Filmes gépen volt 50-esed meg 28-asod? Szerintem nem kell leírni, melyik mire való...

Egyébként nekem főleg csillagfotós tájképekhez kell, a kit zúm f3.5 nagylátónál, ez egy teljes fényértékkel "világosabb", nagyon nem mindegy sötétben, mondjuk a GH1 ISO 500-on még használható képet ad hidegben, de ISO 1000-en már tiszta banding lesz egy 30 másodperces kép. A 20/1.7 kitűnő lenne erre a célra, de túl szűk a látószöge.

[ Szerkesztve ]

(#7676) Tulku válasza EFT (#7672) üzenetére


Tulku
veterán

Nem is azt írták, hogy jobb...szerintem.
Más...

Pl: Madgie a GH1-en szépen multi-aspect-en 16-9 ben meglövi a 14-essel, amit mondjuk egy pl2-vel 12-essel lehet...és az azért már eléggé nagylátó (szerű) :)

(#7677) Parci válasza EFT (#7672) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem a 20-as helyett, hanem mellett vettem. alapvetően kétféle eszközt tudok elképzelni:
1) jó fogású, markolatos váz zoom obival. gh2 például, de az om-d is ilyen lesz.
2) kompakt váz pancake obival kabátzsebben. gf1 például, de az om-d is ilyen lesz.
de amúgy én szeretném előtéteket is bugázni a 14-eshez, a fisheye-t mindenképp. illetve arra is jó, hogy az ember ráteszi a vázra, és hónapokig csak azt használja, akkor megtanulja tényleg kihasználni az adott obit (gyutávot).

ha meg nem jön be, ennyiért bármikor eladom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7678) FEDman válasza BEE (#7670) üzenetére


FEDman
addikt

Arra jó ez az új K-01 hogy mindenkinek világos legyen miért tartottuk értelmetlennek a K bayonett megtartását! :DDD

Ez így egy torzszülött, első látásra semmivel se jobb egy adapteres mirrorless-nél, csak itt az adapter rá van hegesztve.

Persze jöhetnek majd rá olyan obik, amik majd mélyen hátranyúlnak a bayonett mögé és ezáltal kiaknázzák majd a rendszerben rejlő lehetőségeket.
De ettől függetlenül még ez a váz egy kis szörnyeteg. És miért?? Hogy az eddigi K-s obik is felmenjenek, csak hát ha tényleg nincs benne semmilyen tükör akkor a PD AF-re hangolt SLR obik a kontraszt AF-el béna kacsa ként fognak működni.
Ezért szerintem kár volt..
Inkább lett volna ez is szép vékony elegáns mint a többi, plusz kaphatott volna egy gyári konvertert ami ugyanúgy biztosította volna a kompatibilitást visszafelé.

Az új 40-es szerintem is ugyanaz lesz mint a Limited, csak egyrészt egyszerűbb építést kapott, másrészt biztos hozzá igazították a kontraszt AF igényeihez is, például az élesség kicsit túl fut a végtelenen.

De én ezzel a megoldással se vagyok elégedett, így megtartották ennek az obinak minden hátrányát, APS-C-n ez ekv. 60mm, se alapnak, se portrénak nem az igazi. És hiába eszméletlen lapos, a dög vastag vázzal együtt mirrorless gépek között már egyáltalán nem számít se kicsinek se fényerősnek.

Na majd a Leicásan vázba lógó seggű obikkal lesz ez érdekes, csak kérdés mikorra lesznek ilyenek, jó lett volna már bejelentéskor legalább egy ilyen, hogy bemutassák milyen lehetőségek vannak az új rendszerben..

Mindenesetre szerintem jól döntöttél, hogy nem vártad ezt meg és másodváznak egy NEX-et vettél. :)

(#7679) BEE válasza FEDman (#7678) üzenetére


BEE
addikt

Ennek a gépnek egyetlen előnye van: nem kell hozzá új obikészlet.
Ez benne az én nyereségem.
A gyártóé meg az, hogy gyakorlatilag semmi újat nem kellett kitalálnia hozzá.
Ne feledd, hogy a DSLR gyártók erősen kötve vannak meglévő
felhasználóikhoz és az azoknak meglévő obikészletükhöz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7680) FEDman válasza sebgutkopf (#7657) üzenetére


FEDman
addikt

Minden obi kicsit nagyobb képkört rajzol, mint amekkora átlójú szenzorra tervezték, de ennek pont semmi jelentősége nincs a multi aspect használatakor. :N

Gondolj bele, a multi aspect-nek pont az a lényege, hogy képaránytól függetlenül nem változik a képátló, viszont ha nem változik a képátló akkor váltás után is marad ugyanazon az ideális képkörön belül amire alapból is tervezték. ;)

(#7681) EFT válasza madgie (#7675) üzenetére


EFT
tag

Filmesen nekem csak Dynax 5-öm volt, zoom kitobival :D
Azt annyira szerettem, hogy nem volt szívem eladni, uh. még most is megvan :)

Bocs, lehet kicsit provokatív volt a kérdés, természetesen tudom, hogy melyik látószöget mire használjuk, meg azt is tudom, hogy Te csillagfotózol meg időnként még makrózol is nagylátóval :) ezeket a -számomra kicsit spéci- felhasználási területeket teljesen meg is értem :)

[ Szerkesztve ]

(#7682) madgie válasza EFT (#7681) üzenetére


madgie
titán

egyébként átlagfelhasználónak tényleg kényelmesebb a zoom, főleg ha az új 14-42 X-ről van szó :)

(#7683) FEDman válasza BEE (#7679) üzenetére


FEDman
addikt

No de ha csinálnak egy szép elegáns vékony vázat és kiadnak hozzá egy gyári K bayonettes adaptert, ami rekeszt AF-et mindent megtart akkor nem ugyanitt vannak csak az egész sokkal elegánsabb, szebb, hogy azt ne mondjam értelmesebb?

Gyártói oldalról, meg szerintem ez maga az öntökönlövés..
A legnagyobb gond, hogy egyre szűkül be a Pentax piaca, erre kihoznak egy olyan rendszert ami max azoknak lesz értelmes megoldás akik már eleve tele voltak Pentax obikkal. Ezzel szerintem csak tovább fog szűkülni a piaci részesedésük.

(#7684) Parci válasza FEDman (#7683) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy jó mirrorless helyett csináltak két középszart, most miért izélgeted őket? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7685) Parci válasza EFT (#7681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából pont ezeknek az obiknak van értelme ezeken a kompakt gépeken. a 14-42 X tényleg kicsit felrúgja a sort, de azért pöckös zoomja van, idétlenül néz ki, nem olyan fényerős stb.

a 14/2,5 legnagyobb baja, hogy nem 10/3,5 vagy akár 12/3,5 :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7686) FEDman válasza Parci (#7684) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig most biztos nagy a boldogság, annyira szerették volna ha megtartják a K bayonettet és láss csodát megtartották!

Igaz ugyan hogy K-r-nél pont csak az egésznek értelmet adó keresővel lett kisebb, no meg a gyors aF-el rövidebb és mindezt majd gondolom kicsit drágábban, no de a lényeg hogy megmaradt a K bayonett!! :DDD

Na ez tényleg mocsok volt, ezért én kérek elnézést. :B

(#7687) EFT válasza Parci (#7677) üzenetére


EFT
tag

Ezzel én is így vagyok, csak picit másképp :)
1. DSLR jó fogással, zoommal, néhány fix-szel - elsősorban otthonra vagy olyan helyre, ahol nem zavar a nagyobb méret, súly, stb.
2. MFT cucc, olyan helyre ahol a kis méret és súly fontos, mert valami teljesen másról szól a dolog mint a fotózásról, de később jól jönnek a jó minőségű (emlék)képek.
Mivel DSLR-nél én is beleestem a nord által megfogalmazott hörcsög üzemmódba :) ezért mFT-nél már óvatosabb vagyok. Most már az a véleményem, hogy a kevesebb sokszor több, ha az a kevesebb pont az, amire az embernek szüksége van. :)
De néha tényleg nehéz megállni.. :D

(#7688) Parci válasza EFT (#7687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 14-es nem biztos, hogy megmarad nálam. még meg sem jött amúgy sem. :DDD viszont amennyiért vettem, annyiért biztos el tudom passzolni. tehát mondjuk inkább úgy, hogy kipróbálom. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7689) FEDman válasza Parci (#7688) üzenetére


FEDman
addikt

Ha nem jönne be akkor szólj! ;)

Oké :DDD /Parci/

[ Módosította: Parci ]

(#7690) EFT válasza Parci (#7688) üzenetére


EFT
tag

igen, ezt megértem :) sőt, hasonló cipőben járok és most győzködöm magamat, hogy nincs rá szükségem :D

(#7691) sebgutkopf válasza FEDman (#7680) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A változatlan képátlóról meg is felejtkeztem. Ez igaz. Akkor marad az üzleti megfontolás.

(#7692) BEE válasza FEDman (#7683) üzenetére


BEE
addikt

Hogyan is teltek az első idők m43-on ?
Vártátok az új obikat, mint a messiást !
NEX-nél meg még ma is ez van. :(

Mi a baj hát az első fecskével, amihez az obik ott vannak már a táskában ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7693) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Srácok!

Kellene nekem egy kis segítség.. Úgy néz ki végre megtudom venni a kis 45-ös obit :) Ehhez kellene nekem egy önkéntes aki rendelkezik NG kártyával.. Viszont van egy olyan bökkenő, hogy én erőteljesen vidéki vagyok. :D Hogy tudjuk ezt összehozni? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7694) Mercutio_ válasza FEDman (#7683) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt emlegettem annó én is, hogy MILC+teljes funkciójú adapter, és mindenki boldog, erre ezt a gnómot hozzák ki :O :W

Illetve még 1 óra és megtudjuk mit is pontosan :DDD

BEE: Az a gond, hogy hiába jönnek majd kisebb obik, ennek a váznak a mérete nem lesz kisebb :(

Rubbi: Ha webshopban rendeled, akkor hívd fel a boltot mi a menete, az a biztos, amit ők mondanak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7695) Parci válasza BEE (#7692) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a gond vele, hogy baromi nagy és irtó ocsmány. más baja igazán nincs :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7696) FEDman válasza BEE (#7692) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor máshogy fogalmazok..
Írtad hogy ezen használhatók a meglévő K bayonettes obijaid és ez a te nagy nyereséged.
Kérdésem ezek után csupán csak az, hogy vennél e ilyet a meglévő Pentax DSLR-ed mellé??
Mert ez érdemben alig kisebb egy K-5-nél, max egy jól használható keresőnyivel alacsonyabb, meg a gyors AF-el rövdebb annál, azaz ehhez képest rengeteg kompromisszumot hordoz magában.

Nem lett volna jobb egy NEX-hez hasonló vékony váz egy teljes kompatibilitást nyújtó K adapterrel?? :U

(#7697) BEE válasza Mercutio_ (#7694) üzenetére


BEE
addikt

A mai tendenciák mellett sokkal hamarabb várható új váz, mint új obi.
Ha a Pentax komolyan gondolja, akkor ez is kinövi majd magát.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7698) BEE válasza FEDman (#7696) üzenetére


BEE
addikt

Perpill egy még ki sem jött vázról vitázunk.
Várjuk meg a hivatalos bejelentést, akkor majd okosabbak leszünk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7699) Parci válasza BEE (#7698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nesze, lehetünk okosabbak

módosítom az előzőeket: ló nagy, ocsmány undorító, 750 usd/eur, és mindebbe nem fért bele a kereső. egész pontosan annyira vonzó, mint a pentax q. sőt, hogy őszinte legyek, abban van valami egyedi, ez a szépség viszont csak egy ronda, lassú, kereső nélküli dslr. konkrétan a mirrorless rendszer egyetlen előnyét sem hordozza.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7700) FEDman válasza BEE (#7692) üzenetére


FEDman
addikt

Ja és a m43 vonal úgy indított, hogy kapásból volt hozzá olyan adapter ami a DSLR 43 obiknál átvitte a rekeszt, AF-et, meg mindent amit csak lehetett! :))

Miben jobb ez így, hogy most a vázhoz van hegesztve ez az adapter?? :F

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.