Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7851) Tulku


Tulku
veterán

No E-P3-at már nyomja lefelé az új jövevény...

szerk: E-P2 ára se kutya...

[ Szerkesztve ]

(#7852) madgie válasza Mercutio_ (#7848) üzenetére


madgie
titán

A-a, ez direkt ilyen, kézzel állítottam, szép lassan. AF-fel pillanatok alatt odaránt :)

(#7853) madgie válasza madgie (#7852) üzenetére


madgie
titán

Szerk: a hópihék miatt direkt ilyen. Elfelejtettem odaírni. Egyébként jó teszt, mikor hópihére fókuszálsz, mondjuk kicsit mögötte szúnyoghaló van, mögötte megint hópihe, mögötte meg a táj (szobából kifelé) Ha kellően lassan tekered az élességet, képes megakasztani a kártyát az írásban (hekkelt vázról van szó természetesen) :))

Amúgy sima bőrkesztűben toltam. A gombokat persze nem érzi vele az ember, de fókuszt tekergetni elmegy :) A hosszú záridős, temetős képeknél is mindig bőrkesztűt hordok.

[ Szerkesztve ]

(#7854) FEDman válasza madgie (#7845) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, nekem is hasonló tapasztalatom van G1 + Oly 45/1,8-al. Az öregecske Pana vázam az összes Pana obival könyörtelen határozottsággal állít élességet, még a 14-45-el is, ezzel szemben a kis Olympus obi már nem ennyire fegyelmezett Pana vázon. Tehát itt is igaz sajna ez a Pana vázra Pana obit, Oly vázra Oly obit kombináció a legoptimálisabb.
Ettől függetlenül nem olyan drámai a probléma, mint mondjuk egy Canon - Sigma kombináció esetében, tehát én itt a fenti következtetést nem venném törvényszerűnek, mert bár a Pana - Oly kombinációban már nincs meg az a könyörtelen határozottság, mint amit amúgy eddig megszoktam, de ettől függetlenül a pontossággal még mindig nincs gond. Simán ajánlanám a Pana váz Oly obi kombinációt ezek után is. :)

Sajnos e éren is remekül látszik az a hozzáállás amit valahol egy Pana fejes nyilatkozott is, miszerint együtt alkották meg az Olyval a rendszer alapjait, de onnantól kezdve már kőkemény versenytársaknak tekintik egymást.

(#7855) nord_ válasza FEDman (#7854) üzenetére


nord_
veterán

Bezony, ez megvolt fordítva is: E-P2 + 20 F1.7

(#7856) FEDman válasza nord_ (#7855) üzenetére


FEDman
addikt

Na, valaki PS-ben előlről is sikeresen leműtötte a markolatot. :)

(#7857) |AP| válasza FEDman (#7856) üzenetére


|AP|
veterán

Így még nagyobbnak hat a púpja :)

(#7858) Ijk válasza FEDman (#7856) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért van ezen dslr-t megszégyenítő keresőház?
Ere a vázra egy szép 12-35 f2.0-ás objektív passzolna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7859) FEDman válasza Ijk (#7858) üzenetére


FEDman
addikt

Az a rész szerintem is értelmetlenül nagy. Ami az obikat illeti, erre már simán rá lehet rakni a nagy pro 43-as üvegeket is adapterrel, azzal a hatalmas grippel már nem hiszem hogy gond lesz a fogással. :N

A hamarosan érkező két új 2,8-as Pana zoomal meg pláne durva lesz.. :))

(#7860) FEDman válasza Ijk (#7858) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy az már biztos, hogy a vaku saru alatt lesz a szokásos csati a különböző tartozékokhoz, plusz amilyen tagolt ez a rész azon se lepődnék meg ha tartalmazna felpattintható kisvakut is.
Mondjuk ha rajtam múlt volna akkor mind a kettőt mellőztem volna és akkor sokkal elegánsabb, tömörebb lett volna a végeredmény, no de sajnos nem kérték ki a véleményem. :DDD

(#7861) nord_ válasza FEDman (#7859) üzenetére


nord_
veterán

Jól néz ki így a váz, főleg, hogy a 17-esből is fekete lett - remélem, a 45-ösből is lesz! :)

Kereső: biztos, hogy fölöslegesen nagy? A külön Oly kereső is méretes darab.

[ Szerkesztve ]

(#7862) madgie válasza nord_ (#7861) üzenetére


madgie
titán

Vajon hány "ezüst 45-ösöm cserélném feketére" hirdetés lesz ebből? :))

(#7863) FEDman válasza nord_ (#7861) üzenetére


FEDman
addikt

Ha nincs benne semmi plusz trükk akkor szerintem nagy. A VF-2 elsősorban azért nagy mert egyrészt nem beépített, másrészt meg tilt-es. Ez a kettő nagyon megdobja magasságát, ezek nélkül sokkal kisebb lehetne. Nézd meg a VF-2-nek a kukucska rész fölött már egyből vége van, ezzel szembe az O-M5 nem áll meg itt. :N

Arra már én is gondoltam, hogy az OM-D tiszteletére kiadhatnák a 12/2 és a 45/1,8 fekete verzióját. Még akkor is ha én ezt a 45-össel már nem bírtam kivárni. :DDD

(#7864) madgie


madgie
titán

Ez csak nekem újdonság? Nikonnal nyomul a srác, adtak a kezibe' egy GH2-t is? :)

(#7865) SpongyaBob válasza madgie (#7864) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen, ez már régi dolog :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7866) FEDman válasza madgie (#7864) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, ezt már kibeszéltük korábban, szerintem itt is.

Ha engem kérdezel ez a létező legjobb reklám. :))
Még akkor is ha amúgy tudjuk, hogy normál esetben ő Nikonnal fotóz. Ettől még ezeket Panával készítette és hát meg kell hagyni elég jók. A makrós videóját nézd meg hanggal, na az elég rendesen oda.. :K

Amúgy meg egy ilyen profi nem olyan érzékeny a különböző márkákra, mint ahogy azt sok amatőr teszi. Egy profit csak az érdekli adott cuccal meg tudja e oldani amit szeretne.
Ha például az adott feladathoz még a Nikon is kevés akkor előkap valami még durvábbat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7867) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megjöttem a tesztelésről

14/2.5 - musthave :D
45/2.8 Leica makró - nagyon csecse, de noob vagyok hozzá :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7868) FEDman válasza Mr.Csizmás (#7867) üzenetére


FEDman
addikt

Upsz, mi érdekes van ezen a képen az E-M5-ösökön kívül?

Hajól látom nem csak az új nagy vaku, de a 60/2,8 makró és az új 75/1,8-as fix is mintha ott lenne. :))

Ez utóbbi amint látom a 12/2 építésében érkezik, azaz mocskosul drága lesz. :DDD

(#7869) SpongyaBob válasza FEDman (#7868) üzenetére


SpongyaBob
veterán

ööö a 12/2 mögött igaz? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7870) FEDman válasza SpongyaBob (#7869) üzenetére


FEDman
addikt

Azaz! :))

Mondjuk az látszik, hogy ezek még csak nem a kész darabok, teljesen sík a frontlencséjük, ez még csak előzetes, de a nyálam már csorog.. :D

Asszem nem ugranék félre ha valaki megdobna egy félmarkolatos E-M5-öt + 75/1,8-al. :DDD

(#7871) madgie válasza FEDman (#7870) üzenetére


madgie
titán

Nekem nagynak tűnik az a hetvenötös, bár lehet csalóka a kép.

(#7872) FEDman válasza FEDman (#7868) üzenetére


FEDman
addikt

Az új nagy vaku is érdekes. Egyrészt ahogy nézem lesz neki kontraszt AF-hez igazított segédfénye, ami pozitív, de ami ennél érdekesebb, hogy állítólag ez egy igen nagy teljesítményű cucc lesz és ehhez képest meg meglepően picinek tűnik.
Lehet végre felhagytak ceruzával és ez már spéci akksival fog menni? Legjobb az lenne ha mindjárt az E-M5-ével azonos használna. :)

(#7873) Tulku válasza FEDman (#7872) üzenetére


Tulku
veterán

Olympus nagyon komolyan gondolja az mft-t ez látszik...
És az új gép ezüst-feketében...mintha egy 50 évvel ezelőtti analóg vázat látnék! Csodaszép!
Ennél a váznál szükségtelen a kis obi-nagy obi polémia, jó obi legyen, aztán minden rendben.

Árcédula még kérdéses, de 1-2 év és elérhető állapotban kerül ez a gépes is (mint most az ep3 ami szintén nagyon eltalált forma -nekem)

(#7874) FEDman válasza madgie (#7871) üzenetére


FEDman
addikt

Mihez képest, így ránézésre egy leheletnyit lehet nagyobb a Pana 14-45-nél, az nálam még belefér. :)
Meg hát ez mégiscsak egy fényerős ekv. 150mm-es obi.

(#7875) nord_ válasza FEDman (#7868) üzenetére


nord_
veterán

Nemá', a zoly észhez tért! :D
Hüvelykujj támasz, okosan-keveset ezüstözött kiadás, 12/17/45/60/75mm? (Pana is leszokhatna a szopottszappan formáról. :) )

(#7876) FEDman válasza nord_ (#7875) üzenetére


FEDman
addikt

Elképesztően szépek. Bár én full feketében szeretném mind, az E-M5-öt, meg az obikat is! :)

Szerk:
Ja és igen, ilyen fix sor mellett még azt a 12-50-et is meg lehet bocsájtani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7877) madgie válasza FEDman (#7874) üzenetére


madgie
titán

Ekvivalencia ide, vagy oda, kábé ekkora a Nikon 85/1.8-a. Valahogy azt vártam, hogy ekkora képméretre kisebb méretben kihozható.

(#7878) SpongyaBob válasza FEDman (#7874) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért nem bánnám ha az a fényerős 75-ös a 45-ös árkategóriájába tartozna :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7879) FEDman válasza madgie (#7877) üzenetére


FEDman
addikt

A gépvázat is beleszámolva egy nagyon picit azért rövidebb lesz annál. Meg hát tele obiknál a kisebb bázistávolságnak már semmi előnye.
Ettől függetlenül tényleg nem lesz kicsi, de ennél az obinál gondolom nem is a kis méret volt az elsődleges szempont, hanem a minél jobb minőség. Van egy olyan érzésem, hogy más szintet fog megütni nyitott rekeszen mint a CaNikon 85/1,8-ak, pedig hát már azok se gyenge darabok! :)

(#7880) madgie válasza FEDman (#7879) üzenetére


madgie
titán

Persze, nekem is kéne, csak ha a 12/2 árszintje lesz, akkor AF ide, vagy oda, elgondolkodik az ember a Samyang/Rokinon 85/1.4-en (kábé 300 USD).

(#7881) FEDman válasza madgie (#7880) üzenetére


FEDman
addikt

Olyan ára lesz, hogy ha fele ekkora lenne se tudnám kiköhögni, szóval ilyen szempontból szinte mindegy is. :DDD

(#7882) SpongyaBob válasza madgie (#7880) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szvsz ezek az üvegek már baromi nagyok egy pici mFT gépre :) És még AF-ed sincs.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7883) madgie válasza SpongyaBob (#7882) üzenetére


madgie
titán

Persze, pont ezért nincs nekem sem olyanom (Sami 85). De ha a Zuiko is majdnem akkora, az nekem nem tetszik (ártól és AF-től függetlenül).

(#7884) FEDman válasza madgie (#7883) üzenetére


FEDman
addikt

Na azért annál szerintem érezhetően kisebb lesz ez. Szerintem egyszerűen csak a 45/1,8 meg a 12/2 társaságában minden óriásnak tűnik. :DDD

Emlékezz csak vissza milyen mellbevágó volt a 45-ös mérete mikor először kézbe vetted. ;)

(#7885) ROBOTER válasza madgie (#7877) üzenetére


ROBOTER
addikt

No de mitől lenne kisebb? Nem a képméret a lényeg hanem az apertúra.

85mm/1,8 = 47,2mm pupilla
75mm/1,8 = 41,7mm pupilla

A Nikon AF-S 85mm 1.8 méretei:
80mm átmérő x 73mm hossz.

Az Oly a 12-50 méretei alapján az Oly porté méretei arányosítással:
64mm átmérő x 68mm hossz.

És itt szó nincs a retrofókusz megtakarításáról!

(#7886) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Az a kisvaku remélem tartozék. A nagyvaku dupla reflektoros mint a Metzek?

(#7887) FEDman válasza ROBOTER (#7886) üzenetére


FEDman
addikt

Még az is lehet, de én inkább kontraszt AF-hez igazított segédfényre tippelnék.

(#7888) sebgutkopf válasza Mercutio_ (#7844) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugyan nem kellene pirulni egyik felsorolt obi esetén se, végül is e3 és e5-re is fel lehet csavarni standard kategóriás obikat, de egy pro váz nem erről szól, akik veszik nem a standard obikért veszik.
Egy nagy vázra nincs értelme pancake obit tenni, akkor meg már beleférne a jobban korrigált lencserendszer, nem a váznak kéne okoskodia. Egyszerűen annyiról van szó, hogy a pro és a kicsi nehezen összeegyeztethető elvek, másak a szempontok, ami egy olyan váz vásárlója elvár.

(#7889) nord_ válasza ROBOTER (#7886) üzenetére


nord_
veterán

Jó dolog az a dupla refi! Milyen finom világítást lehetett elérni a külön szabályozással, ahhoz képest is, hogy ha a vázon volt a vaku.

(#7890) nord_


nord_
veterán

Nem lesz olyan nagy az a 75-ös! Roboter kartács számításai alapján bő egy centivel kisebb, mint a cájsz ötvenesem adapterrel együtt - az pedig még nem rossz a kis GF1-en se.

(#7891) sebgutkopf válasza nord_ (#7847) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem az e3 szigetelése már nagyon sokszor jól jött. Por, eső, hideg mindenben. Telénél a napellenző bőven megvédi a frontlencsét a vízcseppektől, tehát a képet közvetlen nem befolyásolja, míg a gép és obi minden már része csupa víz, nem mindegy hogy izgalom és nylon zacsi nélkül lehet használni a gépet.
Az esőnél talán veszélyesebb a por, ami egy obi mechanikájába ha beeszi magát utána elég fura tud lenni a mozgása.

Átlag felhasználás mellett a szigetelésnek valóban semmi haszna.

(#7892) FEDman


FEDman
addikt

Emlékeztek még mit írtam bő másfél hete?
Na most van február 5. és mit látok, a legújabb (FT5) bejegyzésben??
Idézem pontosan: "The camera has the fastest autofocus of all digital interchangeable market currently on market! (yeah even faster than a $5000 Nikon D4)"

:DDD

(#7893) FEDman válasza nord_ (#7890) üzenetére


FEDman
addikt

Erre szoktam mondani, hogy épp csak akkora hogy már jó fogást lehessen rajta találni. :))

(#7894) sebgutkopf válasza FEDman (#7892) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Úgy legyen! :R

(#7895) Tulku válasza FEDman (#7892) üzenetére


Tulku
veterán

De Fedman és Nord kartács, miről beszéltek tik itten? Kontraszt AF és gyorsabb mint a fázisos csúcs? Akár egy fázisos középkategória? Hát tik itten vicceltek!!! :)

(Hát nem tudjátok hogy az nem így van?)

(#7896) ROBOTER válasza FEDman (#7892) üzenetére


ROBOTER
addikt

Állított már ilyet az Oly, aztán kiderült, hogy egyetlen obira + af-s módra vonatkozik. Óvatosan kell az ilyesmit kezelni náluk.

(#7897) madgie válasza ROBOTER (#7885) üzenetére


madgie
titán

Jogos, a kép alapján nagyobbnak tippeltem. Jó lesz ez, csak nem a pénztárcámnak :D A 45-es meg tényleg rohadt apró, ahhoz kellett volna mérnem :)

(#7898) FEDman válasza ROBOTER (#7896) üzenetére


FEDman
addikt

Pont ez volt a korábbi mondandóm lényege, szokás szerint az egekbe emelik az elvárásokat, aminek aztán mindig az a vége, hogy egy amúgy remek végeredmény is csalódást kelt. :D

(#7899) nord_ válasza madgie (#7897) üzenetére


nord_
veterán

Á, ha a Nikkor 85 1.8 nem olyan drága, akkor ez se lesz az.

:D

(#7900) szaby_gyerek válasza FEDman (#7868) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Hűű, de jó ez a kép. Gyönyörű ez a készlet így. Egyébként zseniálisnak tartom az E-M5-öst ezekkel a szerelhető markolatokkal. Na meg végre egyre több fényerős fix is jön a rendszerhez, már csak fényerős zoomok kellenének. Na meg vödör pénz és összeállítani egy mindenre alkalmas fotós szettet. :D Mondjuk szerintem fényerős alapzoomra van még esély, de hogy telében nem lesz abban biztos vagyok. Az túlságosan nagy lenne ezekhez a vázakhoz.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.