Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7701) Mercutio_ válasza BEE (#7697) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, csak ennek a váznak így nincs értelme/haszna, csak kapacitást és pénzt von el.
Jobb lett volna ha kihozzák a K-r-t K5 szenzorral, nem manuál üzemmódokban valamelyik használaton kívüli gombra (zöld gomb) rakott shift funkcióval, hogy az egyetlen tárcsa használhatóbb legyen, és normális AF-fel. Sokkal kevesebb pénz, stabil vevőkör, ha még szigeteltté is tennék piszok jól fogyna és a megkeresett pénzből lehetne a valódi MILC-vázat fejleszteni meg az adapter hozzá a K-s obik kompatibilitása miatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7702) nord_ válasza FEDman (#7700) üzenetére


nord_
veterán

Meg volt egy natív, fényerős, nyitott rekeszen is éles normálobi. :)

(#7703) FEDman válasza nord_ (#7702) üzenetére


FEDman
addikt

Legyünk korrektek, a 20/1,7 az indításkor még nem volt meg. :N

(#7704) BEE válasza FEDman (#7700) üzenetére


BEE
addikt

Látod ehhez meg még adapter sem kell ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7705) FEDman válasza Parci (#7699) üzenetére


FEDman
addikt

Azon mosolygok, hogy sokan oda vannak, hogy csak 750$ lesz, ami persze nem is lenne rossz egy vadi új mirrorless gép esetében, no de itt miről van szó?
Szinte 0 fejlesztés, megtartották a bázistávolságot, a bayonettet, azaz egy K-r-hez képest kidobták a drága tükör rendszert a pd AF-el és a szintén drága keresőt.
A végeredmény egy alaposan kiherélt belépő DSLR, amit így butítva kicsit drágábban adnak.

Legtöbbet szerintem a formatervezésre költöttek, ami ízlések és pofonok, de ha engem kérdezel akkor bár ne tették volna.. :DDD

(#7706) BEE válasza Parci (#7699) üzenetére


BEE
addikt

Látod erről írtam elébb !
Ha én el tudom fogadni a te választásodat a saját igényeid szerint,
akkor próbáld megérteni te is, hogy másoknak meg egészen más lehet
a fontos a gépválasztásnál. :(

A küllemére meg lásd #7653.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7707) FEDman válasza BEE (#7704) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem örülj a K-5 vázadnak, az egyik legjobb a műfajban és örülj mellette a NEX-ednek is, az se rossz a maga nemében, ezt a K-01-et meg egyenlőre jobb nem is firtatni.. :N

Majd ha kijön hozzá pár olyan obi ami mélyen belóg a vázba akkor talán lesz értelme vele foglalkozni, addig viszont a remek Pentax DSLR-ek mellett ennek szerintem semmi értelme.

(#7708) BEE válasza FEDman (#7707) üzenetére


BEE
addikt

Pedig van értelme !
Vedd úgy, hogy ez az első lépés, amit végre megtettek.
Mégha lehetett volna lépni nagyobbat is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7709) Parci válasza BEE (#7706) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy írtál erről az előbb, azzal kezdted, hogy beszóltál, hogy ki és mit dumált régen, és lám-lám stb. nincs lám-lám, csak egy nagyon elkefélt pentax váz van mára. ez nyilván nem a te hibád :DDD, és azt is simán elfogadom, ha neked valamiért tetszik, de a piaci racionalitásán már vitatkozom. pontosabban csak azon vitatkozom, az ízlés igazából szubjektív, ráadásul most egyet is értünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7710) Parci válasza BEE (#7708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, oké, ráharapok a horogra: mi az értelme a k-5 mellett, ha egyelőre félretesszük az árkülönbséget?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7711) FEDman válasza BEE (#7708) üzenetére


FEDman
addikt

Biztos van és csak én nem látom ennek így sok értelmét.
Például ha most valaki azon gondolkozna, hogy venne magának egy pici K bayonettes vázat akkor mit mondanál neki, mi értelme van ennek a K-01-nek mondjuk egy K-r-hez képest ami ráadásul még olcsóbb is??

(#7712) Mercutio_ válasza FEDman (#7711) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyetlen pozitívuma a szenzor, de kereső nélkül a DSLR-hez szokott emberek agybajt fognak kapni tőle, még várok 20 percet, de ha tényleg 1/2 kiló fölött van a váz, akkor az LCD-n történő képalkotás is egy idő után fárasztó lesz eltartott kézzel :DDD

Én mocskosul vártam, hogy kijönnek egy klassz Pentax-féle MILC megoldással, hozzá KAF-kompatibilitást megtartó adapterrel és már vedlenék is vissza Pentaxosnak, de így marad az m4/3 vonal :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7713) FEDman válasza Mercutio_ (#7712) üzenetére


FEDman
addikt

Egy Pentax DSLR-hez képest 0 előnye lesz szenzor téren. :DDD

Sajnos már nem leszek gépnél a végleges bejelentésnél, pedig kíváncsi vagyok, hátha a végén tényleg meglepnek valami tényleg érdekessel.. :U

(#7714) BEE válasza Parci (#7710) üzenetére


BEE
addikt

Ez így most egy koncepcióvita, ahol az egyik állítja hogy igen,
a másik meg hogy nem.
Érdemes folytatni ? Lesz értelmes eredménye ?

A gépet magát meg majd akkor kell helyesen értékelni, ha már itt lesz,
tudunk róla mindent és ki is próbálható. Bizonyítson ha tud !
Nekem személy szerint nem elvárásom a pici súlytalan váz,
ezért ránézésre csak a randaságával van bajom.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7715) FEDman válasza BEE (#7714) üzenetére


FEDman
addikt

Eddig mi elég kézzel fogható érveket sorakoztattunk fel pro és kontra. Ezzel szemben te még csak azt mondtad, hogy szerinted ennek igenis van értelme, de eddig még nem fejtetted ki hogy pontosan mik is lennének ezek, hiába kérdeztünk rá többen is.

Ettől függetlenül igazad van, úgy fer ha előbb megvárjuk a végleges bejelentést, hátha van még a történetben egy olyan csavar amire nem is gondoltunk.

(#7716) BEE válasza FEDman (#7715) üzenetére


BEE
addikt

Pedig már leírtam.
A legfőbb érv mellette a meglévő obikészlet.
Nemcsak nekem, hogy benyúlok a táskába és felrakom amelyiket akarom,
hanem az új vásárlónak sem kell két évet várnia egy 45/1,8-ra.

Ez nem arra készült, hogy versenyezzen az m43-al,
hanem hogy első kanyarban kiszolgálja a Pentaxos fotósokat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7717) Parci válasza BEE (#7714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, várjuk meg, és ha nincs semmi feketemágia, akkor majd áruld el nekem, hogy miért jobb, mint egy pentax dslr, mert egész egyszerűen nem értem. hogy miért rosszabb, azt meg már leírtam.

ja, ha legfőbb érv a meglévő obikészlet, akkor... még mindig nem válaszoltál arra, hogy miért jobb ez, mint egy k-r/k-5/k-mittoménmi.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7718) Mercutio_ válasza BEE (#7716) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt a hivatalos infó, ez így nemgyerebe :(
Kétlem, hogy hajlandó lennél 19 deka difiért bevállalni, hogy kapsz egy szarabb fogású, kereső nélküli, kevesebb vázra pakolt funkciójú, szigeteletlen vázat, ugyanannyiért mint a K-5 :N

Persze ez még csak az induló ár, 1 éve a K-5 se ennyi volt, de aki jelenleg vásárol az a jelenlegi árakat nézi.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7719) BEE válasza Parci (#7717) üzenetére


BEE
addikt

Majd este, most rohanok melóba, csak megvártam a visszaszámlálást...

BEE :)

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7720) Tulku válasza Mercutio_ (#7718) üzenetére


Tulku
veterán

Kommenteket olvasod?
Nó vjúfájnder,nó vjúfájnder...és sok búsuló jel. Hát igen, kár azért a keresőért.
Egyetlen érv maradt mellette, ez pedig a videó felvétel közbeni folyamatos AF...
Illetve ha kihoznak sok vékony obit hozzá.

(#7721) rumos14 válasza Mercutio_ (#7718) üzenetére


rumos14
nagyúr

hú, egész jó áron van ez a K-5 :)
de ez az új rondaság... úristen... egy jó tulajdonáságát látom, tud fókusz píkingelni.

szerk: őt kell köpködni :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#7722) madgie válasza Mercutio_ (#7718) üzenetére


madgie
titán

Mi ez? Még mockup áznak is szörnyű lenne, de véglegesnek? :( A K-5 az egyik legszebb DSLR váz (Azon kívül, hogy Pentax :DDD), de ez, ez... nincs rá szó.

szerk: közben megjött a GF1. Továbbra is szép ez a váz, a fekete 14 palacsintával, hmmm :K

[ Szerkesztve ]

(#7723) Mercutio_ válasza madgie (#7722) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem lecsapkodták a K-5-ről a kiálló részeket (kereső, markolat) a vázat vékonyították 2 centivel, aztán ráhúzták a Pentax Q skin-jét úgy, hogy a vakus részt elhagyták a funkcióválasztó tárcsát meg betolták a vakusaru mellé:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7724) Parci válasza Tulku (#7720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a videó közbeni folyamatos af-et bőven ellensúlyozza az, hogy a nagy érvként megnevezett kompatibilitás közben a legtöbb régi obi pocsék lassan fog autofókuszálni.

továbbra is a masszív hátrányait látom csak a dslr-ekhez képest. ha csináltak volna egy k-5-öst ovf + tükör helyett evf-fel, eldobva az időjárásállóságot, magnézium helyett masszív műanyagból, mindezt belépő "dslr"-nek, na annak lehetett volna értelme.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7725) Messer22


Messer22
senior tag

Ha már ennyire mirrorlesssss-es a topic
Kérdés: a szotyi A55-ről mi a vélemény? :))

Messer

(#7726) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#7725) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az lett volna a választottam, de a sony gari csak régiós, így lettem olys.

sztem jó vétel :))

#7727 mielőbb :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7727) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7726) üzenetére


Messer22
senior tag

a nikond D5100-at szeretném lecserélni... :DDD

Messer

(#7728) Tulku válasza Parci (#7724) üzenetére


Tulku
veterán

Jó, jó, csak próbálom értelmezni, mi is történt...mi lehetett az indíttatás.
Engem mindig ez érdekel elsősorban...
Az már szimplán belátható, hogy megkövült pentaxosok nem fognak váltani erre, mert elvesztenek egy rakás előnyt (kereső, gyors AF), tehát én inkább egyféle pentax-os szárnypróbálgatásnak próbálom értelmezni, olyan lényeknek lehet pl ez csalogató, akik megunták a nex objektív hiányát, látják, hogy itt a pentaxnál van egy rakás, érzékelő ugyan az (tehát sok különbség nem lehet képeknél, persze a jpeg motor sokat nyom a latban) videó ugyan "csak" 30p, de még nem tudjuk, milyen minőséget tud (a kis q a hangyf...nyi érzékelőjéhez képest egész takaros videót reccsint), peaking pedig esetleg manuálozni jó lesz.
No ennyit sikerült kiötölnöm, de nyilvánvaló, hogy pentaxnál valamivel meg kellett magyarázni, miért is hoznak ki egy ilyet...ha sok ilyen kis érvecskét (ami gyenge lábakon áll) fel tudott hozni a tervező csapat, csak azután kezdhették el az érdemi munkát.

Még egy dolog; nex-et elnézve, leszűrhető, hogy a váz miniatürizálásának vannak határai az APS-C szenzor miatt, vagyis az obi úgy is nagy lesz (átmérőre). Szerintem ezért a pentax most a vázvastagság zanzásítását vette célba, mivel a váz hosszában-széltében alig marad el a dslr mérettől.
Ez egyáltalán nem biztos hogy hülyeség, a megvalósítás az más tészta...

Persze ez ettől még egy dslr méretű nemdslr :)

ps: érdekes, hogy a specifikáció pdf-ben a videó max hosszát esetlegesen a melegedéstől teszik függővé...na ebben viszont látok nex jegyeket...kíváncsi vagyok a videó képességeire.

(#7729) Messer22


Messer22
senior tag

Ja, az alfa 55-ben ugyanaz a 16-os lapka van mint a nex5N-be és a nikon D5100-ba? :F

Messer

(#7730) FEDman válasza BEE (#7716) üzenetére


FEDman
addikt

Persze erre felpakolhatóak a jelenlegi obik, no de ez igaz az összes Pentax DSLR-re is!
Úgyhogy kérdésem továbbra is áll, mi az plusz ami miatt van ennek értelme a jelenlegi Pentax DSLR-ek mellett, mi az az érv ami miatt ez bármiben is jobb, mint egy K-r pl. ????

Még a csúcs kategóriás Pentax K-5-nél is alig kisebb és az obik se lettek kisebbek. Sőt ahogy nézem egyenlőre nincs is más rá, mint a DSLR obik. (az a 40-es az tényleg csak a Limited átdizájnolt változata.)

Akkor miért volt értelme beáldozni a tükröt, a gyors AF-et, a normális keresőt??
Ezért a sor kompromisszumért ráadásul többet kérnek mint egy K-r vázért!
Akkor meg miért született meg ez a kategória??

Komolyan nem értem úgy az egész koncepciót.. :(

A focus peaking jó dolog, meg ha később kihoznak majd olyan obikat amiknek a segge mélyen belóg majd a bayonett mögé a vázba az is remek lesz, de..

De ha a Pentax kicsit is igényesebb ennél akkor nem hagyja el a tükröt, hanem ezeket simán mind belepakolhatta volna legújabb DSLR gépébe. Még a spéci hátratolt lencsés obiknak se lenne semmi akadája, egyszerűen csak ilyen obiknál rögzíteni kellett volna a tükröt felcsapott állásban és kész.

Ami a lényeg, az önmagában hogy felmennek rá az eddigi obik nekem még nem előny, volt már eddig is pár Pentax váz amiről ez elmondható volt. A nagy kérdés inkább az, hogy ezekhez képest (Pentax DSLR-ek) mi pluszt nyújt 750$-ért egy ilyen K-01-es váz?

Na erre várom én a választ! :)

(#7731) rumos14 válasza Messer22 (#7725) üzenetére


rumos14
nagyúr

olyat hasznalok megjelenese ota. mire vagy kivancsi?

(#7732) Messer22 válasza rumos14 (#7731) üzenetére


Messer22
senior tag

Mindenre :)

Messer

(#7733) FEDman


FEDman
addikt

Újabb részletek.

Hát ez durva lesz.. :))

(#7734) nord_ válasza FEDman (#7733) üzenetére


nord_
veterán

Na, épp itt az ideje, hogy végre visszatérjünk a fényképezőgépekhez. :) (Imádtam a Pentaxot, alig múlt valamin, hogy ne K10D 21/70 pancake párosom legyen... de amit mostanában művelnek, az egy rossz vicc.)

(#7735) nesa válasza FEDman (#7733) üzenetére


nesa
veterán

Lehet ugrik a D90 szett meg az E520 kit is a piacra ha ez valoban olyan jo cucc lesz :K

(#7736) SpongyaBob válasza FEDman (#7733) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez bitang :C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7737) BEE válasza FEDman (#7730) üzenetére


BEE
addikt

No végigbogarásztam a történéseket...
Szerintem az a baj, hogy nem a ti igényeitek alapján, nem nektek készült.
Ti szerintem valami komplett új rendszer eljövetelét vártátok,
ami aztán versenybe száll az m43-al, mi pedig egy új gépet az obik mögé.
Aki jól tippelt az most kicsit elégedett, aki mást várt az meg csalódott.

Hogy azért én se legyek elégedett a géppel, van pár erős hibája
az én elvárásaimmal szemben is.
Túl azon hogy borzasztóan néz ki, kivették belőle a TAv módot,
ami ezzel a szenzorral kurva jó dolog, majdnem mindig azt használom.
A kereső nekem nem hiányzik, hiszen akinek van obija annak van már
másik gépe, tehát keresője is van. ;)
Jobb lett volna műanyagból csinálni, az ilyen játékgép kinézethez jobban is illene.

Remélem hogy a sok butítással nem vették ki a stabiból a vízszintező
funkciót, mert nekem az is hiányozna.

A mérete sokkal kisebb sosem lesz az utódainak sem, hiszen azt
kb meghatározza a szenzorméret és a bázistáv.
Ti a kis méretért hajlandóak vagytok bevállalni hátrányokat m43-on,
én meg inkább a nagyobb méretet vállalom az előzőekért.

Ami nekem pozitívum, hogy rendes méretű aksi lesz benne,
mert a NEX egyik gyenge pontja a nagyon hamar kitikkadó aksi.

Összességében így ránézésre ez egy ronda, de műszakilag majdnem jó gép.
Az ára meg majd helyre kerül egyszer.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7738) Parci válasza BEE (#7737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bakker, válaszolj már az egyetlen kérdésre, amit legalább konkrétan háromszor neked szegeztek: mi az előnye ennek a cuccnak egy pentax dslr-hez képest?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7739) FEDman válasza Parci (#7738) üzenetére


FEDman
addikt

:)

(#7740) BEE válasza Parci (#7738) üzenetére


BEE
addikt

Előny ?
Hogyan tudna előnyökkel dicsekedni egy butított gép a K5-ömmel szemben ?
Ez a gép csak más mint az előzőek. Nagyon belépő szint, de szerintem
van benne lehetőség ha a Pentax fenn akarja tartani ezt a vonalat.
De lehet hogy azért van ez a gagyi kinézet, hogy ne is legyen ellenfele
a tükrösöknek. Meglátjuk még hogy merre tovább.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7741) FEDman válasza BEE (#7737) üzenetére


FEDman
addikt

Mintha a falnak beszélnénk.. :U

Megpróbálom kicsit más oldalról megközelíteni. Ebben az új Pentaxban ugyan nincs tükör, de ennek ellenére mégse lehet egyetlen eddigi mirrorless rendszerhez hasonlítani.
Hogy miért? Mert azokhoz képest hatalmas lett és érdemben nem lett kisebb mint egy belépő DSLR. Ezen felül ugyanazt a bayonettet és objektíveket is használja mint a DSLR-ek.
(Megjegyzem pont emiatt nem is elsősorban csak az a mellbevágó, hogy nagy a váz, hane hogy nagyok az obik is és az a kettő együtt már büntet.)

Ezek után egyértelmű, hogy ennek igazából semmi köze a mirrorless gépekhez, ezeket el is lehet gyorsan felejteni, ezt a gépet csak a jelenlegi DSLR-ekhez érdemes hasonlítani.

Tehát a kérdésünk az, hogy ha már drágábban adják akkor miben nyújt ez többet, vagy épp mást mint egy belépő DSLR??

Amit én látok, hogy méret szempontjából csak egy használható keresővel lett kisebb, hordozhatóság szempontból elhanyagolható a különbség, ellenben a kereső hiánya az sokszor fog fájni. (Pláne nem kihajtható kijelző mellett.)
Ezen felül beáldozták a tükröt és a pd AF-et is, ami talán a legfájóbb. Mert hát hiába a hatalmas fejlődés kontraszt AF terén, ha mindez igazán csak eleve kontraszt AF-re tervezett obiknál jelentkezik. Itt meg ugye ilyenek nemigen vannak..

Ezek mind elég durva hátrányok egy Pentax DSLR-hez képest ami ráadásul még olcsóbb is, de akkor kérdem én mire jó ez az izé??

:F

(#7742) fattyu


fattyu
veterán

Én csak azt nem értem hogy amikor a nikon izéi kijöttek és az lett felhánytorgatva hogy ahhoz képest hogy pitsányi szenzor van ótvarnagy testbe zárva szar obikkal és mittomén akkor az lett mondva hogy várjuk már meg a terméket élőben mit csinál. Ellenben ez most rögvest temetve van.

Aztán kijött a nikon izéje meg lett nézve és meg lehetett magyarázni hogy van akinek valamire jó lesz az.

Nincs itt valami párhuzam?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7743) FEDman válasza BEE (#7740) üzenetére


FEDman
addikt

Felejtsd el a kicsi vékony mirrorless gépeket, felejtsd el a K5-ödet, ennek ezekhez semmi köze! :N

Arra válaszolj, hogy egy Pentax Kr-hez képest miben nyújt többet, jobbat, vagy csak mást ami miatt érdemesebb több pénzért inkább ezt a K-01-est megvenni??

(#7744) FEDman válasza fattyu (#7742) üzenetére


FEDman
addikt

A szenzort ismerjük, az obikat még úgyabb (itt nem történt semmi változás), tehát a képminőség itt egyáltalán nem kérdés, pontosan olyan lesz mint amilyen az eddigi Pentax DSLR-eknél láttuk, azaz e téren biztos nem lesz vele gond.
Tehát a kérdés inkább csak az, hogy egy DSLR-hez képest mennyi értelme van ennek a felépítésnek.. :U

(#7745) fattyu válasza FEDman (#7744) üzenetére


fattyu
veterán

Én nem vitázok. Engem nem is érdekel se pró se kontra. Nem vagyok célcsoport se ennek se oly sok minden másnak.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7746) nord_


nord_
veterán

Alakul az új Oly.

(#7747) madgie válasza nord_ (#7746) üzenetére


madgie
titán

SW-3? Ja, fordítva! :))

(#7748) Mr.Csizmás válasza nord_ (#7746) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a váz tetszik, de az a sötét kút nem kellene rá.

najó, ha fém akkor igen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7749) Parci válasza fattyu (#7742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszerűen hihetetlen ez a topik. azért megpróbálom sokadszorra is:

a nikon lényegesen, lényegesen kisebb ennél a pentaxnál, és van benne kereső (v1). ezen kívül iszonyú bitang az af-je, videója. vannak előnyei. és hátrányai is, például a szenzor elég kicsi.

viszont tényleg nem értem, hogy ez a pentax miben jobb egy belépő pentax dslr-nél. nem olcsóbb, nem kisebb, nem gyorsabb, viszont nincs keresője és szarul fog működni a legtöbb régi pentax obival. BEE sem értheti, mert a konkrét kérdésre is olyan választ adott, mint a legtöbb politikus szokott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7750) Parci válasza BEE (#7740) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi, köszönöm. nem csak a k-5-ödnél rosszabb, hanem a k-r-nél vagy minél is. csodálkoznék, ha a következő belépő pentax dslr-be nem ez a 16 mp-es szenzor kerülne (megelőzendő a túlmisztifikálását). ami drágább sem lesz, nagyobb sem, lesz keresője, gyorsabb lesz és jól meg az összes pentax obival.

csak ennyit szerettem volna elmondani tegnap óta, és bár folyamatosan úgy csinálsz, mint aki vitatkozik, végül ugyanazt mondod te is. valóban, nézzük meg, hogy mit kezd a pentax ezzel a vonallal, mert ennek a konkrét váznak kb. semmi értelme.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.