Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7301) nord_ válasza vendingo (#7298) üzenetére


nord_
veterán

Ha jpeg, akkor Oly. Panám van, de ennek ellenére azt mondom, ha nem szeretnél utómunkát, akkor csak abban az esetben vedd meg, ha fekete-fehér képeket szeretnél csinálni. Abban nagyon penge! :)

(#7302) vendingo


vendingo
veterán

Az utomunka mit takar? Pl csinálok egy kiállításon 300-400 képet, és mindegyiket át kell szerkeszteni? Milyen utómunkákat kell végezni a képeken?
A lassabb és bizonytalanabb AF alatt mit kell érteni? Lassabb az átlagtól, vagy kifejezetten lassú? Nappali képeknél, vagy inkább csak a sötétben készülteknél lehet gond az AF?
A segédfény hiányával tisztába vagyok, elég nagy érvágás az a filléres lámpa.
Mind a 2 gépnél sok kompromisszum van számomra :(

Milyen gép lenne esetleg, amibe nem kell ennyi kompromisszumot kötni?
Nézegettem Nex5-öt is, de valahogy az se győzött meg. Lehet csak nekem nagyok az igényeim!?

Egyenlőre az E-pl1 a befutó de nem tudom, hogy érdemes-e lecserélnem rá az FZ45-öm :(
Az FZ45-nek a képminőségével nem vagyok kibékülve, meg teljesen feleslegesen vettem ekkora batár ultrazoom gépet, ki se használom, főleg hogy a mérete miatt sokszor magammal se viszem.
A DSLR-eknél találtam több gépet is, ami megfelelne, de megint csak nagy méretekbe ütközök. Nem maradt más lehetőség csak a MILC.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7303) Tulku válasza vendingo (#7302) üzenetére


Tulku
veterán

A te géped az e pl2!
Gyors és nem kell utómunka.
Utómunka fotós berkekben: raw-ban fényképezel és "előhívod" segédprogival. Ez 3-400 képnél elég érdekes lesz. Emiatt kizárólag oly-t javaslok, kivéve ha napfényben fotózol, de említetted, hogy nem.
Most e pl2-t akciózzák kitben gondold meg, megéri-e neked ez a plusz pénz. E PL1-nél nem csak a váz lassú, az optika sem egy bajnok, ha fw-t frissítesz és esetleg egy msc-s obit raksz rá, sokkal gyorsabb lesz. Viszont ilyen gyors obit nem igen találsz eladót, ezért javaslom az e pl2 kit-et.

(#7304) nord_ válasza vendingo (#7302) üzenetére


nord_
veterán

A segédfényre nem tudom, miért vagytok úgy ráizgulva. Volt jónéhány dslr-em, mindegyiken az volt az első, hogy kikapcsoltam az idegesítő pilácsot. Soha, egyetlen esetben se kerültem olyan helyzetbe, hogy ezért képről maradtam volna le.

Utómunka: pl. fehéregyensúly állítás, fekete-fehér vagy szépia konverzió, perspektíva korrekció, képrészletek szerkesztése (kontraszt, élesség, világosítás, sötétítés).

FZ45: nejemnek FZ38 van... a körömnyi méretű érzékelővel szerelt kompaktoknál minden csak jobb lehet. ;)

(#7305) MrChris


MrChris
nagyúr

Egy MC-s 2x-ezős telekonverter kb. mekkora fényerő vesztességet okoz?

(#7306) nord_ válasza MrChris (#7305) üzenetére


nord_
veterán

2 Fé. (Mindegy, hogy milyen feliratot szitáznak rá. :) )

(#7307) Parci válasza nord_ (#7296) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak azt nem értem, hogy miért kezeli abszolút helyettesíthetőnek a 12 és a 14 mm-t.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7308) vendingo válasza Tulku (#7303) üzenetére


vendingo
veterán

Az E-PL2 tetszik nagyon, de kicsit drága számomra. Nem fényképezek annyit, hogy megérje az ekkora beruházás.

Kicsit még nézelődök a piacon, de valószínűleg halasztanom kell a vásárlást, marad az FZ45.
Az E pl1 már nagyon megtetszett, de kissé elment tőle a kedvem. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7309) nord_ válasza Parci (#7307) üzenetére


nord_
veterán

Ez nekem is feltűnt... aztán abban maradtam magammal, hogy valószínűleg azért nem fejti ki ezt a részt, mert egyénenként változó, hogy kinek melyik gyútáv megfelelő. Meg ahogy kivettem az írásból, az ár és a hátrányok kvázi minden mást annulálnak...

Szerintem, ha egyszerre megkapta volna tesztelni a két obit, a 14-est fizette volna ki és tartotta volna meg, annak ellenére, hogy az ekv. 24mm szerintem is talán a legkellemesebb gyútáv, ha a klasszikus 20-24-28-as nagylátó sort nézzük.

Amikor befejeztem a cikket, úgy éreztem, hogy az Oly egy szép, drága ékszer, ami jól mutat a fotós vitrinben, míg a mindennapi használatra a 14-es Pana a választottja.

[ Szerkesztve ]

(#7310) Tulku válasza vendingo (#7308) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem minél előbb próbáld ki az e pl1-et...aztán, ha megjön az étvágy...

(#7311) madgie válasza Parci (#7307) üzenetére


madgie
titán

Multi aspectnél van variáció, 16:9 a 14/2.5-nél közel olyan széleslátó lehet, mint a 4:3 a 12/2-nél.

Ijk: az már puszi, nem is zárhang :D

[ Szerkesztve ]

(#7312) vendingo válasza Tulku (#7310) üzenetére


vendingo
veterán

A környező boltokat már mind körbejártam, de sehol nincs kiállítva, nem mintha kitudnám próbálni őket különböző szituációkba.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7313) Mr.Csizmás válasza Tulku (#7303) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak szólok vendingo elvtársnak, hogy két MSC-s obim is van eladó :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7314) Tulku válasza Mr.Csizmás (#7313) üzenetére


Tulku
veterán

nehogymá én legyek a madám :)
Beszéld meg vele, hogy vegyen pl1 vázat, óccsón, aztán ott vannak a jó obik...rája

(#7315) Tulku válasza vendingo (#7312) üzenetére


Tulku
veterán

mammut szaturban ki volt állítva pl1,pl2,pl3 a bejáratnál...és ki lehetett próbálni.
Azon kívül minden ilyen helyen pofátlanul kérem, hogy töltsék fel az akkut, megvárom és tesztelem...képet nem engednek menteni kártyára, de neked a sebesség teszt kell, tessék menni fejszével, fegyverrel :))

(#7316) fattyu válasza Tulku (#7315) üzenetére


fattyu
veterán

ménem engednek kártyára mentést? Sose próbáltam de nem érteni logika...

Csizmás: hát én nem ragaszkodom hozzá de gonodolom azért se lelkesednének aha kint akarnád tesztelni...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7317) Mr.Csizmás válasza fattyu (#7316) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem szeretik ha az üzletben fotózol

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7318) madgie válasza |AP| (#7287) üzenetére


madgie
titán

Szólj, ha tényleg kell, mert akkor nem licitálunk egymásnak keresztbe, viheted. De szólj :)

(#7319) Parci válasza madgie (#7311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de ez ugyanúgy igaz a 12-esre is.

egy kompakt 10/3,5 kéne nekem leginkább. multiaspival. :) de amúgy nekem is szimpi a 14/2,5, az egyetlen bajom vele, hogy ha már külön nagylátót veszek, gyutávban is nyerni szeretnék. 14 mm-em már van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7320) vendingo


vendingo
veterán

Mr.Csizmás már korábban említette, hogy vannak eladó obik nála, de azóta már elvitték a használt vázat :(

Tulku: Egy baj van, hogy én vidéken lakok, itt meg kb van egy juroniksz meg 1-2 kisebb bolt...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7321) Mr.Csizmás válasza vendingo (#7320) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

más 4/3 vázra is rá tudod tenni az msc obikat ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7322) Tulku válasza fattyu (#7316) üzenetére


Tulku
veterán

Ki van adva vmi Isten káromlás szerű axióma; nehogy fotózzanak, oszt kitegyék a sajtóba, hogy millen szabálytalanságok történnek itten. Ezzel szemben frencsájz rendszar, ezért pl dunapálca szaturn; nem lehet, tilos, árkád MM-be bemének, jelzem, ki szeretném próbálni a vitrines gf2-t, eladó sajnálkozva kérdé: vissza tud jönni később, tölteni kell az akksit, majd később beleteszem az esdét és fenykípezek meg videózok orrba-szájba.

No ez fentebb nincsen...
(fentebb: azon véglények tömörülése, amelyek ország szinten reánk erőltették a júniót, de önnön magok nacionalistábbak a nacionalistáknál :) )

[ Szerkesztve ]

(#7323) Cyrin válasza Tulku (#7303) üzenetére


Cyrin
addikt

Ajánlásod alapján én viszont megrendeltem az e-pl2-t. Most nem csak hogy akciós, hanem 3 év garanciával adják.

(#7324) vendingo válasza Cyrin (#7323) üzenetére


vendingo
veterán

Megkérdezhetem, hogy mégis hol van ez az akcijó? Én mindenhol csak 120 felett találtam. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7325) Cyrin válasza vendingo (#7324) üzenetére


Cyrin
addikt

120 felett rendelem meg, nem írtam árat. Ez az akciós ára neki :)

[ Szerkesztve ]

(#7326) vendingo válasza Cyrin (#7325) üzenetére


vendingo
veterán

Már kezdtem reménykedni, hogy valami kihagyhatatlan ajánlat gombokért :-)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7327) Cyrin válasza vendingo (#7326) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát ebből nem lesz 80. Azért ekkora csodák nincsenek :)

(#7328) vendingo


vendingo
veterán

Használtan mennyiért mehetnek az E PL2 vázak?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7329) Parci válasza vendingo (#7328) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem sok volt eddig eladó. eleve nagyon kevés e-pl2-t gyártottak, hamar lecserélte az oly.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7330) vendingo válasza Parci (#7329) üzenetére


vendingo
veterán

Csak azért kérdezem, mert aprón van egy eladó, csak nincs megadva ár.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7331) Tulku válasza vendingo (#7330) üzenetére


Tulku
veterán

Vele beszéltem még múlt évben...e p3-at vett, azért adja el, de nem minden áron -mint mondta- tehát ne várj csodát...

(#7332) eeXaa


eeXaa
addikt

...nna már csak a canon hiányzik a csapatból :) [link]
remélem gyorsan ki is adnak egy 14-150 et 60e körül... természetesen 1.8 ról indulót.. :)

(#7333) RCTiv válasza vendingo (#7324) üzenetére


RCTiv
tag

az olymintaboltban 124990 - NG 20% azaz kerek 100e forintocska. (várhattam volna én is most még az akkori jó vétel is le van akciózva....) Ennyiért nem kérdés, hogy ne epl1-et vegyél. Játékgépnek tűnik a pl2 mellett a pl1, a kettesnek sokkal jobb a kijelzője 1/4000-es záridő, és ami nekem nagyon fontos volt van hátsó tárcsa, ami mind kezelhetőségben, mind dizájnban más kategória, azok a műanyag gombok az epl1-en háááát. Persze ezek csak az én szempontjaim.

(#7334) RCTiv


RCTiv
tag

tényleg, segítsetek.... szeretnék egy váztokot a pl2-höz, de kicsit elrettent, hogy 18 forintba kerül a gyári, valami olcsóbb alternatívát nem tudtok esetleg? ki hová akasztja, milyen megoldásokat használtok a hordozhatóságra?

szerk: most nézem, hogy még 19 a vállpánt hozzá LOL :Y

[ Szerkesztve ]

(#7335) RCTiv válasza RCTiv (#7334) üzenetére


RCTiv
tag

találtam egy olcsót szerintetek? (a piros varrás azért nem rossz :D)

[link]

(#7336) Mr.Csizmás válasza RCTiv (#7334) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebayon utángyártott, csak alapszabály, ne a legolcsóbbat. :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7337) Parci válasza RCTiv (#7333) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komolyabb kinézetre és tapintásra is az e-pl2, de:
- az e-pl1 gombjai bár nagyon műanyagok, elég nagyok, kényelmes használni. az e-pl2 gombjai már félúton vannak a kompakt felé.
- valóban van hátsó tárcsa az e-pl2-n, de bár ne lenne. ha valami, AZ műanyag. ÉS kompaktos. pfúj.

a többiben egyetértek. nekem már az is megérte a felárat, hogy az e-pl2 gyönyörű szépen néz ki, öröm ránézni, az e-pl1 ronda. viszont az az igazság, hogy az e-pl1 fogása a legjobb, a gombjai elég nagyok, a képminősége ugyanolyan. szóval, akinek nem fontosak az e-pl2 előnyei, nagyon is jól jár egy e-pl1-gyel. ronda, gagyinak hat és finom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7338) sebgutkopf válasza BEE (#7251) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ahogy a híreket olvasom most inkább magának a sonynak a gyártókapacitása fogja vissza a nex vonalat, mint az obi kínálat. Jelenleg egyik gépéből se tud elegyet gyártani, amikor pár száz példány felbukkan egy egy nyugati boltban, el is viszik a 7-eket és az 5n-eket is. Na ez az öntökönszúrás, hogy még obi nélkül is mennyivel többet el lehetne adni, ha lenne.

(#7339) vendingo válasza RCTiv (#7333) üzenetére


vendingo
veterán

Sajnos nem fotózok annyit, hogy megérje egy ekkora beruházás.
Úgy terveztem, hogy a mostani gépem 60-65-ért eladom, aztán 80 körül veszek egyet.
Tavaly kb 1300 expot készítettem és ennek a nagy része 200-300-asával jött össze. Kb 8-10x-r használtam a gépet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7340) RCTiv válasza vendingo (#7339) üzenetére


RCTiv
tag

nem akarlak meggyőzni, nekem plusz 20e forint nem lenne kérdés, de nyilván más f***val nem verem a csalánt :)

(#7341) RCTiv válasza Parci (#7337) üzenetére


RCTiv
tag

használatban nekem nincs tapasztalatom, csak összetapiztam mindkettőt, a hátsó tárcsát meg kinézetre értettem, a pl1 hátulról úgy néz ki mint valami játékgép, de ízlésről tényleg nem érdemes vitatkozni :) nekem nincs nagy kezem, mindkettőt tökéletesen tudtam használni, a balansz az objektívek mérete meg a vázméret között meg talán a legjobb az összes MILC közül ami a kezemben volt, ez egy óriási plusz pont és ebben mindkettő nagyon jó ugye.

Nagyon megszerettem hihetetlen jó jpeg esik ki belőle, ami mr lustának nagy előny :)

(#7342) FEDman válasza Parci (#7307) üzenetére


FEDman
addikt

Nem érzem, hogy egyenlőséget tett volna a kettő közé. Csupán csak annyit mondott, hogy a látószög önmagában még csak egy tulajdonság és nem erény. Aztán persze, hogy ki milyen látószögre vágyik az már egy megint más kérdés.
Amúgy én is a 12mm-t preferálom, de ha pl. nekem is lenne mindemellett a fotóstáskámban egy M.Zuiko 9-18 mint ahogy Miklosrabinak van, akkor onnantól kezdve asszem én se lennék annyira érzékeny arra a 2 mm-re. :D

(#7343) vendingo válasza RCTiv (#7340) üzenetére


vendingo
veterán

Azért a +20 ezerért csak max egy vázat kapnék, ahhoz még kéne obi is.
Vehetnék 5D Mark II-is, megtehetem, de azért nem vagyok hajlandó sokat fizetni amit évente párszor használok csak.
Ezért is kezdtem el 80 körül gépeket nézegetni, mert annyit még megér számomra.
Megvárom amíg lesznek nagyobb választékba használt vázak.
A mostani Bridge gépemmel sincs semmi bajom, hiszen tavaly vettem 90-ért, csak ha 80-ért kapnék egy jobb gépet, akkor egyből cserélném.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7344) RCTiv


RCTiv
tag

epl2 + 14-42 II kitobi a százas

(#7345) eeXaa válasza vendingo (#7343) üzenetére


eeXaa
addikt

...sztem még az idén megteheted ;)

(#7346) Mr.Csizmás válasza vendingo (#7343) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

százért két MSC-s obit kapsz mellé ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7347) vendingo válasza RCTiv (#7344) üzenetére


vendingo
veterán

És mégis hol, mert én továbbra is csak 120 fölött látok pl2-t kit obival.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7348) Parci válasza FEDman (#7342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha lenne 9-18-am, egyiket sem venném meg. ha lenne 12-esem, szintén nem venném meg a másik kettőt. ha lenne 14-esem, akkor viszont viszketne a tenyerem, és csak az anyagiak tartanának vissza. amúgy sem értem, hogy egy 9-18 mellett hova variál. olyan nagyon nem kritikus a fényerő a nagylátónál, igazán szűk dof úgy sem lesz. a gh2 mellett a méret sem olyan kritikus (mindegyik pici).

ha viszont olcsó gf1-től indul az ember, akkor adja magát a gf1 + 14 + 20 kombó. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7349) sebgutkopf válasza vendingo (#7343) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha az áresésre vársz azt is vedd figyelembe, hogy a bridge géped is egyre kevesebbet fog érni (akár szinte eladhatatlan mértéig) és a végén ugyanannyit plusz pénzt kell beletenned a cserébe mint most. A különbség csak annyi, hogy a későbbi csere esetén lemaradsz az időközben a jobb géppel készíthető jobb minőségű képekről. A gyönyörű képek meglétének és visszanézhetőségének az élményét pedig nem pénzben mérik.
Minden másra meg ott van a .... :DD

(#7350) vendingo válasza sebgutkopf (#7349) üzenetére


vendingo
veterán

Nem létszükséglet nekem a gép. Továbbra se ér meg nekem annyi pénzt.
Most vettem 600 ezerért új Pc-t és feleselgessen nem akarok extra összegeket költeni, olyan dologra ami már van, és nem rossz.
Várok, hátha kifogok olcsón egy szép használtat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.