Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) #58660352 válasza szaby_gyerek (#8197) üzenetére


#58660352
törölt tag

Sokkal jobb minőséget, természetesen! Ennek megfelelően a profik és az igényes amatőrök maradnak majd a nagy szenzoros vázak mellett, de a hobbi fotósok egy része már el fog csábulni a kompaktabb gépek felé.

[ Szerkesztve ]

(#8202) Parci válasza #58660352 (#8201) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez már most is zajlik, és szerintem a nikon 1 lapkája is bőven a küszöb fölött van. bőven.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8203) szaby_gyerek válasza #58660352 (#8201) üzenetére


szaby_gyerek
tag

A másik amit említettek, hogy nagyobb szenzornál szűkebb mélységélesség van. És azt imádják az emberek. Hobbisták is.

(#8204) Ijk válasza #58660352 (#8201) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem az érzékelőn múlik, hanem az üvegen. Az amatőrök jelentős része a kis mélységélesség miatt vesz nagy érzékelős vázat, elsősorban cserélhető objektíveset. Egy kompaktra soha az életben nem fognak olyan objektívet legyártani, ami hozná egy megfizethető árú, fényerős fix szűk mélységélességét. És még mindig költséghatékonyabb legyártani egy nagyobb érzékelőt, mint szutyok lapka elé egy extrém fényerejű, penge rajzolatú üveget.
Nikon 1-nél már beígérték a fényerős fixeket, de majd hiszem ha látom. Ugyanis hogy az apsc-ket hozzák, kb f1.0-ás fényerejű üvegeket kellene készíteni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8205) Tulku válasza Ijk (#8204) üzenetére


Tulku
veterán

Láttam az eoshd által készített V1 videót vmi c-mount-os öveggel (ilyen kis lapkánál már nem vinyettál és 1,2-1,3-as azt hiszem, tehát az általad írthoz közeli) egész szép mélysége van a filmnek...és azok az üvegek nem kerülnek sokba.

(#8206) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Pana LVF1 EVF-et lehet használni Oly vázon (E-PL1)? Vagy itt nincs kompatibilitás :F Illetve egy VF-2-höz képest milyen minőséget képvisel?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8207) schawo válasza SpongyaBob (#8206) üzenetére


schawo
titán

Pana: 200k pixel
Oly: 1,44M pixel

Egyéb kérdés?

(Ha jól tudom, más a csatlakozó is)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8208) SpongyaBob válasza schawo (#8207) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, közben már megnéztem, elég jelentős a felbontás különbség.. Csak most hírdetnek egyet és gyors akartam lenni :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8209) FEDman válasza SpongyaBob (#8208) üzenetére


FEDman
addikt

A felbontásbeli különbségektől függetlenül még lehetnének akár kompatibilisek, de nem azok.
Sőt, a Pana GX1-en egy vadi új eddig nem használt csatit vezetett, azaz már van 3 féle csatlakozó, e téren teljes a káosz. A Pana LVF2 pl ennek megfelelően jelenleg kizárólag a GX1 vázzal kompatibilis.
Szerintem ez a legkínosabb része az mFT rendszernek és ha nem a beépített EVF-es vázakat részesíteném előnybe akkor valószínű még zavarna is. :DDD

(#8210) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megrendeltem a 14-est :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8211) sebipayne


sebipayne
tag

Csak, hogy én is bekapcsolódjak ebbe a jövőbeli Milc vs DSLR szenzor vitába: Szerintem hosszabb távon a DSLR-ek halálra vannak ítélve. Egyre inkább ebbe az irányba mozdulnak el a nagy fényképezőgép gyártók és szép lassan a tükör nélküli gépek behozzák a DSLR-ekkel szembeni technikai "fogyatékosságukat". Szerintem nem véletlen nyilatkozta a Canon is, hogy a mirrorless a jövő.

(#8212) schawo válasza Mr.Csizmás (#8210) üzenetére


schawo
titán

Panát? Honnan, mennyiért? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8213) Mr.Csizmás válasza schawo (#8212) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebay.co.uk

search: "panasonic 14"

első buy it now-os ajánlat, lowest P/P-vel rendezve, located in uk-s legyen. jövőhéten rajság lesz :))

44500 pengőre jött ki, 350-es árfolyammal, ajándék első-hátsó kupak, meg egy pici szütyő az obinak :)

sebipayne tuti. elvégre csak egy tükröt kell kihajítani, és a szenzoron módosítani, lásd sony a33, 55, 65...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8214) Mercutio_ válasza Tulku (#8205) üzenetére


Mercutio_
félisten

MÉG nem kerülnek sokba, de ahhoz képest, amennyi pár éve volt az áruk már most is sokat drágultak ;) Olyan ez mint a jó Petax analóg üvegek, annó 5k-ért megkaptad azt a manuál obit amit most 20 alatt esélytelen beszerezni :DDD

Peregrinator: Májsztró az tény, hogy a jelenlegi csúcs APS-C szenzorhoz képest (ami a K-5, D7000/D5100 és A580-as vázakban van) dinamikában még le van maradva a Pana GH-2 (bár lassan jön a GH-3), de ha az 1 generációval korábbi szenzorokat nézzük már ISO160-tól pariban van velük :U
A kompaktok szenzoraitól pedig nem várnék csodát, a szenzor méret és az elemi pixelek a szűk keresztmetszet, a másik - ahogy előttem is írták - hogy sokkal jobb üvegre lenne szükség a minőségjavításhoz a kis szenzor miatt.
A DOF egy másik terület ahol megint csak lehet trükközni háttérlágyítással, de az nem pótolja a valódi szűk DOF-ot :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8215) schawo válasza Mr.Csizmás (#8213) üzenetére


schawo
titán

Oké, én is azt vettem :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8216) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#8213) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó vétel :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8217) Mr.Csizmás válasza schawo (#8215) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a szütyőset? biztosítás (vagy mi a franc, 18 font lett volna) kértél rá?

(#8216) Mercutio_ vissza mennyé' :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8218) FEDman válasza #58660352 (#8193) üzenetére


FEDman
addikt

"Felvetésem nem a jelenlegi álapotra, hanem a jövőre vonatkozik, amikor majd egy kompakt méretű (1/25" - 1/1.7") szenzor is tudja a mai APSC szenzorok minőségét produkálni. Ez akár 2-3 éven belül is bekövetkezhet, ami szerintem döntő fordulatot fog majd jelenteni."

Hát ez tényleg sok mindent felforgatna, de azért erre én nem számítanék. Látszik a fejlődés e téren is, de egy ekkora ugráshoz egy kisebbfajta csoda kéne.
Ez kb. azt jelentené, hogy 2-3 év múlva egy m43-as váz szenzor téren lazán hozni fogja egy Nikon D700 szintjét is. No nem mondom, nem lenne rossz, de én ebben azért nem hiszek. :)

(#8219) schawo válasza Mr.Csizmás (#8217) üzenetére


schawo
titán

Ja, a szütyőset, de nem kértem rá biztit, csaknem lesz baja :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8220) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#8217) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te vagy obivan bácsi a sokkolóval? :DDD

Trükkösek a fiúk, egy 2Ł-os tatyót mellé tettek és rádobtak 10Ł-ot az obi árára :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8221) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#8220) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem értelek :DDD

119 + 9(posta) volt, és ajándék herezacskóval.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8222) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

cokin szűrőkön gondolkozok m43-ra, mert később más obikkal is tudnám használni.

szerintetek? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8223) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

e-pl2 hands-on: most nézem a síelés alatt készült képeket, hát. oké, nagyon hideg volt, szarrá fagyott a kezem. de a képek egy része P módban, a másik S módban készült, tök véletlenül, mert a buzi módválasztó tárcsa elmászott. nagyon utálom azt a tárcsát, csak erre jó, semmi másra, az e-3-nál imádtam, hogy nincs (így ráadásul szoftver kérdése, hogy hány myMode beállítást csinálsz).

sajnos van egy csomó f/11-en készült, egy adag értelmetlenül 1/250s mellett készült stb.

amúgy is marha nehéz volt kezelni a cuccot hidegben, kesztyűben meg esélytelen. kár, mert amúgy továbbra is szép is, jó is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8224) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#8221) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az jó, én az alapján amiket megadtál (only UK, lower price, buy now) 129+9-est találtam :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8225) schawo válasza Mercutio_ (#8224) üzenetére


schawo
titán

125+9

De ugyanez, ugyanitt tegnap még 119+9 volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8226) nord_ válasza Mr.Csizmás (#8222) üzenetére


nord_
veterán

Öreg fotós barátom szerint a Cokin szűrőt használó júzert már messziről föl lehet ismerni: állandóan törölgeti a portól a lapokat. :D

Nem akarlak lebeszélni róla, de inkább egy menetes szűrőkészlet nagyobb átmérővel, aztán átalakítógyűrűvel bármilyen obira felteheted. És akkor lesz pl. ND1000-ed Is, ami lapszűrőből nincs. Viszont, ha maradsz a lapoknál, akkor érdemes Lee-t venni. A Cokin pl. már NDx8-nál is elviszi a fehéregyensúlyt. (Madgie a megmondhatója, hogy a sötétszűrő által nyakonvágott wb–t kvázi lehetetlen helyrerakni.)

(#8227) madgie válasza nord_ (#8226) üzenetére


madgie
titán

Az olcsó szűrő szépen szűri a látható fényt, de az infra úgy átmegy rajta, mintha semmi se lenne ott. Ha még ehhez színez is, az főnyeremény :))

(#8228) FEDman válasza ROBOTER (#8130) üzenetére


FEDman
addikt

Bár a helye az meglenne egy ilyen 7-14-nek a tatyómban, de eddig sajnos nem volt hozzá szerencsém. :N

Amit eddig láttam tőle az nagyon kellemes. Itt van pl ez a teszt szerűség amiben a 9-18-hoz hasonlítják. Elsősorban azért linkelem mert innen le lehet húzni a Raw-okat is.

Igaz ez is csak 12Mp (GH1).

(#8229) Tulku válasza FEDman (#8228) üzenetére


Tulku
veterán

van különbség...rendesen

(#8230) FEDman válasza Parci (#8223) üzenetére


FEDman
addikt

A pici váz, meg a nagy kesztyű esete? :)

(#8231) FEDman válasza Tulku (#8229) üzenetére


FEDman
addikt

Sajnos ez elmondható az árukról is. :DDD

(#8232) madgie válasza FEDman (#8228) üzenetére


madgie
titán

Hú, aszittem nincs ekkora különbség köztük :Y

(#8233) Parci válasza FEDman (#8230) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs gond a váz méretével, de jobb volna egy süllyesztett, vagy elhagyott módválasztó tárcsa, egy sokkal masszívabb és jobb ellenállású hátsó tekerőtárcsa, kisebb lcd és nagyobb gombok. mint az e-pl1-nél, csak az e-pl2 kinézetével és minőségével. :) (a hátsó gombokat amúgy az om-d-nél is elb@szták :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8234) Messer22 válasza FEDman (#8228) üzenetére


Messer22
senior tag

Ej, kéne mindegyik :))

Messer

(#8235) FEDman válasza Parci (#8233) üzenetére


FEDman
addikt

Van pár pont az O-MD-n amit én is biztos másképp oldottam volna meg. A még mindig csak max 1/4000s-en is itt lett volna az ideje már javítaniuk, de ettől függetlenül egy őrülten sexy cucc lett! :DDD

Kíváncsian várom az első komolyabb teszteket..

(#8236) Messer22 válasza FEDman (#8235) üzenetére


Messer22
senior tag

De a hazai árazás előtt készíts be egy adag szívgyógyszert, meg nyugtatót :N
sokkoló élmény lesz szerintem :(((

Messer

(#8237) schawo


schawo
titán

Hülye kérdés jön: pl1, pl2 vagy pl3, és miért? :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8238) madgie válasza FEDman (#8235) üzenetére


madgie
titán

Az EM-5-nél érzem azt, hogy a micro-érában először megszorongathatja az Oly a Panát, tudásban persze, nem kinézetben (azt nem nehéz :D)

(#8239) Messer22 válasza schawo (#8237) üzenetére


Messer22
senior tag

Ha találsz még akcijós Pl2-t akkor az, szenzor ugyanaz mindháromban, a váz a PL2-n értelmes fogású.

Messer

(#8240) schawo válasza Messer22 (#8239) üzenetére


schawo
titán

Mennyi az "akciós"? :)

Magyarán mennyit ér meg (mindig az akciós árát :D)

Főleg azért kérdezem, mert itt menet közben lett pár obim (kit, 14, 14-150), és jó lenne a legjobban kihasználni őket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8241) Messer22 válasza schawo (#8240) üzenetére


Messer22
senior tag

googli a barátod :)

("pl2 + akció" kulcsszavak)

a kit125e volt az oly mintaboltban..tehát akörül.

Messer

(#8242) FEDman válasza madgie (#8238) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, hasonló érzéseim vannak nekem is.. :)
Aztán lehet pár hónap és itt micro L1 is a Panától. :DDD

Kíváncsiságból megnéztem az O-MD váz milyen hosszú expót engedélyez, alapból a szokásos 8 perc, de ha menüben engedélyezed akkor utána megy a fél órás is!
Lehet csiszoltak valamit a hosszú expós teljesítményen is? :))

Vagy pont azért kell külön engedélyezni, mert nem történt semmi és ezért csak saját felelősségre ajánlják? :DDD

Meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

(#8243) schawo válasza Messer22 (#8241) üzenetére


schawo
titán

Oké, köszi, sokat segítettél :R

Akkor igyekszem egy olcsó PL2-t találni. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8244) Messer22 válasza FEDman (#8242) üzenetére


Messer22
senior tag

Na az L1 forma (GH3 álnéven) lenne a seggreülős húzás

Messer

(#8245) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#8224) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

utolsó darab volt azon abban az eladásban.

lehet azt látta a muzsikásmacska is tegnap (?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8246) madgie válasza FEDman (#8242) üzenetére


madgie
titán

Az Oly-k már az E-P1-nél is tudták a fél órás expót, mit gondolsz ,miért agyalatam azon, hogy olyat (is) vegyek? :DDD

(#8247) Tulku válasza schawo (#8243) üzenetére


Tulku
veterán

nat geo kártyával még lejön 20% az Olympus mintaboltban...

Úgy már "csak" 100 pénz...kinézetre, fogásra a legjobb E-PL

(#8248) madgie válasza Tulku (#8247) üzenetére


madgie
titán

Csak már nem lehet kapni sajna, legalábbis a weblap szerint.

De mondjuk ez sem rossz vétel NatGeo-val, legfeljebb elpasszolja róla az ember a "lomokat" :DDD

(#8249) gorgo válasza FEDman (#8228) üzenetére


gorgo
őstag

Azt mondod teszt "szerűség". Na, az ilyen teszt szerűségekre lenne egyedül szüksége a fotós társadalomnak, hogy meglássa a az objektívek közti objektív különbséget!
A sok szar műtermi beállított félrevezető "teszt" helyett, ahol kihoznak mindent, aztán meg szopsz mikor megveszed...
Köszi hogy belinkelted!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8250) gorgo


gorgo
őstag

Hétvégén megint játszottam EOS 550D-vel. Beltérben (főleg ha vaku is kell) nagyon elkeni a PanaG3-at... Hát ez van.
Szal mikor APS-C-vel hasonlítgatunk, akkor megint csak célszerű életszerű teszteket olvasgatni. És az is nagy igazság, hogy majd 2-3 év és az m43 beéri majd az APSC-t (reméljük így lesz). Csakhogy a 2-3 évvel korábbiét, és nem az aktuálisét.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.