Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) madgie válasza Parci (#8949) üzenetére


madgie
titán

Hisztogram: minden váznál meg kell szokni/tanulni :K

(Tök fura, hogy ugyanolyan Smooth -2 esetében a GF1-nél fel kell húznom az expókorrekciót, míg a GH1-nél úgy volt tökéletes, ahogy a gép mutatta (nem, nem fénymérésről beszélek, a gépben mindkét esetben ugyanolyan a hisztogram és a beállítások is))

(#8952) FEDman válasza Parci (#8950) üzenetére


FEDman
addikt

Még egy 1/8000s beleférhetett volna, de így is brutál jó cuccnak ígérkezik.
A 14-150-ed is egy teljesen más világ lesz ezen a vázon. A jobb szenzor, a jobb IS és a gyorsabb AF miatt egész más lesz vele a fotózás. :)

Ezek után már csak azt nem tudom, hogy eddig mi a tökömet csináltak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8953) BiriBum válasza FEDman (#8952) üzenetére


BiriBum
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy a 4/3-os átalakító mennyire korlátozza majd a gép jó tulajdonságait vagy pedig minden paraméter lassulás nélkül átmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8954) Parci válasza FEDman (#8952) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-m5 az új e-1!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8955) gorgo


gorgo
őstag

Rabi Mikinek megint sikerült egy örök érvényű cikket írnia "Mennyi az elég?" címmel.
Mindenkinek ajánlom olvasásra, aztán remélhetőleg kigyógyul ebből a dinamikatartományos baromságból. Csekkoljátok a kommenteket is, további okosságok vannak ott.
Amit ott még nem írtam le, az az, hogy 100x többre mennének egy HELYES fehéregyensúlyt és korrekt jpeg motort produkáló bármilyen vázzal...

Igen! ISO25-öt akarunk, és nem ISO25ezret. És fényerős zoomot akarunk. És én még egy professzionális 12bites monitort is akarok :B . A kezem meg a bilibe lóg!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8956) Parci válasza gorgo (#8955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igaz, amit írt, ezért is örülök a növekvő dinamikatartománynak. megoldottam a dolgokat a 12 megás szenzorral is, de mostantól könnyebb lesz. ami a korrekt jpg motort illeti: fuji, olympus.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8957) FEDman válasza gorgo (#8955) üzenetére


FEDman
addikt

Ritkán fordul elő, hogy nem értek egyet Miklóssal valamiben, de ez a Dinamika kérdés ez ilyen. Szerintem e téren mindig jó ha van több. Az meg hogy egy extra nagy dinamika átfogású szenzor képe lapos lenne az csak elméletben igaz. A Raw programok most se mutatnak meg alap default állapotban mindent amit adott gép dinamika átfogásban tud. Pont azért nem mert egy e téren koppra kifacsart kép már most is nagyon lapos lenne.
Ebből kifolyólag ha most egy új technológiával nyernének akár + 5-6 EV-t akkor se lennének laposak egy ilyen géppel készült képek. Raw-ban megnyitva képeket maradhatna a jól megszokott kontraszt és átfogás, csupán annyi különbséggel hogy ha kell akkor sokkal több tartalék lenne a Raw állományokban.

(#8958) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Olympus E-M5 5-Axis Image Stabilization - Technology Part Three

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#8959) nord_


nord_
veterán

Most nézem a kisvaku az alapcsomag része lesz?

(#8960) ROBOTER válasza nord_ (#8959) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, a bejelentéskor ezt mondták.

(#8961) madgie válasza nord_ (#8959) üzenetére


madgie
titán

Persze, amolyan NEX-esen :)

Nem olvastad a használatit? Abban is benne volt... nem vagy elég geek :D

(#8962) Mercutio_ válasza FEDman (#8928) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez kb. a G3/GX1 szenzor :K szóval nem értem, hogy jön ide a K5/D7000 szenzor szintje :(
Persze az tényleg kérdés, mit mérnek majd DxO-ék :DDD

Peregrinator: A 16MP-s pana szenzor magasabb ISO-n érezhetően kevésbé zajos mint a régi 12-es, ami a GF1/2/3-ban is van.

BiriBum: Hiába megy át minden a régi 4/3-os obik nagyrésze lassú/huntingol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8963) scarabaeus válasza scarabaeus (#8926) üzenetére


scarabaeus
őstag

Lassanként előszedek pár dolgot, pl. a Sunpak PZ5000-AF vakumat is.

Mondjuk kissé tartottam tőle, Canon talp, Olympus vakusaru, ráadásul az érintkezők gyanúsan egymás fölött, akár be is zavarhatna az egyik rendszer a másikba, de mivel másnak más m4/3 és 4/3 technikákkal összejöttek Canon rendszervakuk, ráraktam:-)
Rendesen ment a vaku saját fénymérésével a dolog, természetesen ótómatában.
Hülyén néz ki:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8964) Parci válasza Mercutio_ (#8962) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kellene várni, amíg megmérik, egyelőre fogalma sincs senkinek, hogy milyen szenzor. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8965) FEDman válasza Mercutio_ (#8962) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy hogy sikerült megnyitnom pár E-M5 Raw-ot és magas iso-n zajban kb. 1 fényértékkel jobb, mint a GH2 és érzésre teljesen egy szinten van ilyen téren a Sony NEX-5n-el. :U

Ami meg a dinamikát illeti, e téren még a Raw konverterek se tudják kihozni a maxot a szenzorokból. Jó példa erre a LR3 kontra LR4 esete.

A DXOmark meg úgy tudom full nyers file-okat vizsgálnak, még a Raw konvertereket is kihagyják. Gyakorlatilag laboratóriumi körülmények között mérnek, ilyen szempontból tényleg igaz, hogy a gyakorlattal nem feltétlenül van fedésben. Már attól más lehet a végeredmény, hogy épp milyen konvertert használ az ember.

No most Pekka Potka meg az E-P3 és az E-M5 dinamkáját házilag mérte le Oly viewer2-vel, ami totálisan más körülmény, mint a DXOmark mérése, de következtetési alapnak jó.
Itt durván 2 EV előnye van az OM-D-nek az E-P3-al szemben, ha ugyanez különbség meglesz a DXOmark mérésénél is akkor..

A dinamika résznél adj az E-P3 eredményéhez 2 EV pluszt. ;)

Persze ezek még csak elég durva találgatások, majd az első komolyabb teszteken fog kiderülni mi is az igazság.

Mindenesetre egyenlőre úgy fest, hogy nagyon jó cucc lesz ez. :))

[ Szerkesztve ]

(#8966) andersen10 válasza madgie (#8945) üzenetére


andersen10
aktív tag

"Erről szól az egész MILC, előképestül, live histogram-ostul, mindenestül. Nem tükrös ez, hogy tippelni kelljen a beállításokat":

Ebben igazad van, bele kell még szoknom az EVF-be.... (De persze vannak szituk amikor nincs idő korrigálni exponáláskor).

Neked milyen fénymérési mód vált be leginkább a Panán? Multiszenzor + expokorrekció, vagy spoton kimérni + ae lock?

(#8967) hegyimorc válasza scarabaeus (#8963) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nikon SB-800-zal is jól működik, de nem az a baj, hogy hülyén néz ki, hanem, hogy egy ilyen nehéz vakuval nem lehet rendesen megfogni. Ezért volt szempont, hogy olyan kisebb vakut vegyek rá, amibe ceruzaakkuból is csak kettő kell.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8968) andersen10 válasza #58660352 (#8948) üzenetére


andersen10
aktív tag

"vagyis az árnyékos részek alap érzékenységen is zajosabbak.": akkor viszont nem értem miért 160 ISO lett az alapérzékenység, miért nem egy zajtalanabb pl. ISO 100.. vagy ez ára a jobb magas ISO teljesítménynek?

(#8969) madgie válasza andersen10 (#8966) üzenetére


madgie
titán

Mikor hogy, rendszerint mátrix és expókorrekció, ha kell.

(#8970) OPiiPO válasza Parci (#8964) üzenetére


OPiiPO
addikt

azt is kivárjuk, de én főleg a digicam tesztre várok :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8971) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mai 14-es cicázás :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8972) andersen10 válasza Mr.Csizmás (#8971) üzenetére


andersen10
aktív tag

Akkor neked úgy néz ki hibátlan lett a 14-es? (én közben a béjen leütötem egyet, érdekes módon magyar eladóval...)

(amúgy helyes cicák. Mind a három :) )

[ Szerkesztve ]

(#8973) Mr.Csizmás válasza andersen10 (#8972) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyelőre hibátlan. mint látod van napsütéses képek 1000 körül záridővel, ott is penge f5.6-on.

tegnap egy éjszakait próbáltam, de f22-re túl van rekeszelve, a diffrakció szétkúrja a fél képet, a fák tiszta pudingok voltak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8974) FEDman válasza Mr.Csizmás (#8971) üzenetére


FEDman
addikt

Tavaly a gyerek cicáján, meg jó öreg Pana G1-emen tesztelgettem kicsit az M.Zuiko 45/1,8-at:

iso1000 - f/1,8

100% corp:

iso100 - f/2,8

100% crop:

(#8975) scarabaeus válasza hegyimorc (#8967) üzenetére


scarabaeus
őstag

Napersze ez egy korábbi gépre volt rendszeresítve (illetve van is), de ellenőriztem ezt is:)
A beépített vaku felfelé fordítását viszont még nem erőltettem (dpreview: saját felelősségre).
Csuklószíj: ilyesmikben gondolkodtam (bár ez meg túl vastag), csak azt a fityegő-csilingelő gyűrűt felejtenék el, elég lenne, ha úgy csatlakozna, mint a jelenlegi "vállszíja*".
*(Mivel a kézikönyv ellenjavallja, hogy nyakban hordják a népek. Dehát én se nyakban, se vállon nem hordanám)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8976) Tulku válasza FEDman (#8974) üzenetére


Tulku
veterán

A gyerök azt kérdezte: megette a macskát? :)

(#8977) ROBOTER válasza FEDman (#8974) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez aranyos!

(#8978) FEDman


FEDman
addikt

Szeretik egymást és meglepő módon mindig a cica megy oda a vizslánkhoz játszani. Ilyenkor sokszor Bé elkapja a cica torkát és hirtelen széles mozdulatokkal felmossa vele a padlót! :DDD

De ami tényleg meglepő, hogy a macska ezt tényleg élvezi, még a körmét se engedte kis soha. :N

(#8979) gorgo válasza FEDman (#8957) üzenetére


gorgo
őstag

Én nem nem értek egyet, hanem helyenként sztem hibásan következtet. Egyébként meg addig a pontig igaz az egész játék, amíg bele férsz a RAW bitmélységébe.
Azaz mindaddig előnyös a nagyobb átfogás, amíg túl nem növi a RAW bitmélységét. De mivel a gyártók sem hülyék, ezt elkerülik, és ha annyira fasza a szenzor, akkor kap majd jobb RAW-ot...
Szerintetek a kimenetek tekintetében a nyomtatott vagy a "digitálisan előhívott" papírkép rendelkezik nagyobb átfogással? De ennek is kizárólag akkor van értelme ha min. 16-bit TIF-ből hívatunk/nyomtatunk... (bevallom én jpeg-ből szoktam)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8980) andersen10


andersen10
aktív tag

Tegnap az V. kerületben sétálgattunk a családdal, ez volt ez elő túra a G3-ral, (egyenlőre csak a kitobi). Egész jól használható még beltérben is, nem sírom vissza a Nikont (talán csak a 105/2.8 VR-t....). Egy kis ízelítő:

http://www.flickr.com/photos/17109204@N00/sets/72157629458990537/show/

(az utolsó előtti képen a szegény alkesz gyk. besétált a képbe témának...)

...azért már várom nagyon a 25/1.4-et meg a 14/2.5-öt...

(#8981) Gondwana válasza gorgo (#8979) üzenetére


Gondwana
addikt

A nyomtatott az milyen technikát takar? Csak mert a Fuji Frontierek világát ismerve egy kicsit közelebbről eléggé szűkös a színtere. (És a többi fotólaboré se nagyobb. Nyomdai CMYK szintjét kb. hozza, de pl. citromsárga nagyon árnyalatszegény, illetve a nagyonélénk pirosak is felejtősek. Valamilyen szinten függ az eredmény a felhasznált fotópapírtól is). 2000dpi feletti 26 féle színből nyomtató plotter persze jobb eredményt produkál.
Ha átfogás alatt a legsötétebb és a legvilágosabb pont közötti külömbséget érted, akkor az akármilyen technikával nyomtatott anyagról is legyen szó, elég kicsi - pláne pl. egy plazmaTV-hez képest. Ha viszont a lépésszámot értetted a két vége között, a Fuji YCrCb küldi a lézer felé a képet, de azt nem sikerült még kisakkoznom, hogy milyen bitmélységgel. Ami biztos, hogy nem 16bit, inkább 10-nek tűnt a nyersfileszerkezet alapján.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8982) gorgo válasza Gondwana (#8981) üzenetére


gorgo
őstag

Konkrétan a nyomtatott képeket illetően kizárólag hallomásokkal rendelkezem. Egyébként megfizethető árú, felsőkategóriás fotónyomtató. Mivel magam sem tudom a konkrét típust, utánakérdezek...

andersen10: gőzöm sincs miért nem G3-mal fényképeztél eddig, jobbak az új képek, mint a D90 érában :))

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8983) schawo


schawo
titán

A dinamika úgyis a monitoron/tévén/bármilyen megjelenítőn vérzik el, RAW-ostól, TIFF-estől, JPEG-estől.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8984) Superbad


Superbad
tag

Kicsit visszatérve előző témámhoz, Amazonon találtam meg a legolcsóbb G3 vázat, ami nem használt.

328Ł

(#8985) andersen10 válasza Superbad (#8984) üzenetére


andersen10
aktív tag

Magyaroszágra nem szállítanak úgy tudom

(#8986) Superbad válasza andersen10 (#8985) üzenetére


Superbad
tag

Elmentem egészen az utolsó lépésig a fizetésben, de nem ellenkezett (más terméknél olyankor már figyelmeztetett, hogy nem szállítható).

a .co.uk-ről van szó...

(#8987) nord_ válasza andersen10 (#8985) üzenetére


nord_
veterán

Az angol amazon szállít. Kevered az amerikaival. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8988) fattyu válasza nord_ (#8987) üzenetére


fattyu
veterán

Máramit... Kindlere pl közölték hogy nein... És azt meg pont az amcsiról kellett volna... De azt meg passzoltam...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8989) nord_ válasza Superbad (#8986) üzenetére


nord_
veterán

Hozzáadod a szállítási költséget a váz árához és magyar áfával számolsz, sajnos kevésbé lesz szép a leányzó fekvése...

(#8990) Superbad válasza nord_ (#8989) üzenetére


Superbad
tag

EU-ból rendelt cuccot már nem terhel további ár a szállítási díjon felül. Vagy rosszul tudom?
Elvileg a 10Ł-os szállítási költséget kell pluszban kifizetni.

(#8991) fattyu válasza Superbad (#8990) üzenetére


fattyu
veterán

Igen. Eun belül nincs vám meg magyar fa

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8992) Superbad


Superbad
tag

Még szállítási költséggel is jócskán alatta van a magyar árnak. De inkább nem is érdemes hasonlítgatni. Ég és föld...

(#8993) andersen10 válasza gorgo (#8982) üzenetére


andersen10
aktív tag

"gőzöm sincs miért nem G3-mal fényképeztél eddig, jobbak az új képek, mint a D90 érában": Köszönöm. Mondjuk a képeim nagyrésze nem public a flickeren, és természetesen azok a jobbak :)

Egyébként az járt a fejemben miközben a képeken dolgoztam, hogy mennyire nem a technikán múlik a végeredmény. Oltogatjuk itt egymást mindenféle fényerős fixekkel, zajszintekkel meg dinamikatartománnyal, és tulajdonképpen egy lesajnált kitobi egy relativ gyenge szenzoron is ki tudott szolgálni még egy templombelsőben is.

(#8994) nord_ válasza fattyu (#8991) üzenetére


nord_
veterán

Vámról szót se ejtettem, csak árról, szállítási költségről. Áfa bizony magyar... itt egy példa a legutóbbi rendelésemről (még 25%-os áfával):

Item Subtotal:      £4.08
Delivery and handling:      £5.21
VAT:      £2.32
Total:     £11.61

(#8995) andersen10 válasza nord_ (#8994) üzenetére


andersen10
aktív tag

Szerintem boltja válogatja. A nagy láncok, pl. Pixmania a magyar áfát számítják fel, a kicsik tesznek rá. Legalábbis az én tapasztalataim szerint.

(#8996) schawo válasza fattyu (#8991) üzenetére


schawo
titán

Az angol helyett a magyar áfát kell fizetni minden eu-s webshopos vásárlásnál. Igaz azonban, hogy ezt sok webshop nem tudja, és tulajdonképpen EU-s áfaszabályokat megszegve hazai áfát számol. Amazon nem ilyen hülye.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8997) sebgutkopf válasza FEDman (#8965) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Na végre! Kezdi az oly megtalálni az utat? Kíváncsian várom a fejleményeket és teszteket. Izgalmas lesz az elkövetkezendő néhány hónap. :)

(#8998) FEDman válasza sebgutkopf (#8997) üzenetére


FEDman
addikt

Várom én is az első komolyabb teszteket. Eddig amit láttam tőle az meglepően jó volt. A nyers rawokat nézve (shadow noise-t is beleértve) nekem abszolút APS-C feelingem volt.

Remélem nem alaptalanok a megérzéseim és nem csak bele akarom ezeket látni. :D

No de hamarosan úgy is kiderül mennyi az annyi. :U

(#8999) schawo válasza FEDman (#8998) üzenetére


schawo
titán

Nem elég, hogy azt látod? Én úgy gondolom, hogy a fényképezés a látványról, nem a műszaki adatok bogarászásáról szól. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9000) FEDman válasza schawo (#8999) üzenetére


FEDman
addikt

Na ezt most jól megmondtad! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.