Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8801) Mr.Csizmás válasza hegyimorc (#8799) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olyasmi sláger, mint 4/3-on volt a 35/3.5 makró. azt nagyon szerettem, kitobi helyett használtam :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8802) Tulku válasza #58660352 (#8798) üzenetére


Tulku
veterán

és a kis ízeltlábú visszabújt az erdőbe...(máshogy fésüli az első képen)

Nem tudom milyen gépnek csináltak mostanában ekkora csinnadrattát...de megérdemli úgy néz ki.
Itt-ott olvasgatok s az az összkép alakul ki bennem, hogy valami ennek a gépnek a hatására megmozdult...
Dslr-esek, pláne 4/3-osok sokkal árnyaltabban fogalmaznak az m4/3-ról, dicsérgetik, előkerülnek az előnyök...na meg a szeretve őrzött készletek (zindexen egy nap alatt 2e-3 váz+kieg+ objektívek hirdetés).
Beérett a termés mondhatnánk...persze régen beérett, a G3 vagy a GH2 már fel tud vonultatni like dslr tulajdonságokat és minőségeket, de az új oly képeit, videóit nézegetve azért csak azt kell mondanom, hogy most jött el az az ingerküszöb, amikor a figyelem a rendszer felé fordul.

Parci: nagyon sajnálom, rettentő bosszantó lehet...ha Magyarhonban lenne az eladó, mennék és átültetném a fejét egy sertésre...de így...? Nagyon remélem, hogy pozitív végkicsengése lesz az ügynek és nagy megelégedettséggel fogod használni.

(#8803) Mr.Csizmás válasza Tulku (#8802) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm, hát sztem az útközben botlott meg....

kici szárga emberke vigyázni nagyon ebayes értékelésére, ne menjen 99.x % alá, nem szokásuk csak úgy lenyúlni (1000+ csillagosok)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8804) Parci válasza Tulku (#8802) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lesz ennek már vidám vége sajnos, max. ha az ebay/paypal duó visszaadja a pénzem, de tartok tőle, h nem fogják. az eladó szerint el lett küldve, szerintem nem jött meg, ki tesz itt igazságot?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8805) Mr.Csizmás válasza Parci (#8804) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fogjunk össze, és jelentsük fel?

(#8806) Messer22 hétfőn írtam a logoutomban egy kurvára ráérős módiról, meg kellett sétáltatni magam a 14-esért

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8806) Messer22 válasza Parci (#8804) üzenetére


Messer22
senior tag

nem lehet, hogy a fekete-lyuk zrt nyúlta le? :(
sajnos ebbe belenyúltál :((

Messer

(#8807) Messer22


Messer22
senior tag

Na ez kéne F1.4-be :))

sigma

Messer

(#8808) Parci válasza Messer22 (#8806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármi lehet. az biztos, hogy a pénzt 3 hete elutaltam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8809) SpongyaBob válasza hegyimorc (#8799) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Lehet, hogy sláger lesz és sok lesz az eladó 14-es, ez nem is baj főleg nekem mert ez lesz a következő obim, nekem ilyen kell! Szulita kollégával most volt egy talim és ez az obi valami bitang szuper cucc, ez kétségtelen.. E-PL1-gyen legalább olyan zsír az AF vele,mint az ő GF2-jén.. :))

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8810) Parci válasza SpongyaBob (#8809) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szulita a nagy 14-nepper :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8811) |AP|


|AP|
veterán

Ugye nem ezzel az eladóval volt gondja több embernek is? Szemezek egy ideje ezzel a dupla kittel és innen lenne a legolcsóbb.

(#8812) SpongyaBob válasza Parci (#8810) üzenetére


SpongyaBob
veterán

az, volt nála több most is :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8813) FEDman válasza Messer22 (#8807) üzenetére


FEDman
addikt

Mókásan néz ki a 20/1,7 mellett, mFT vonalon ez egy elég nehezen értelmezhető darab. :D

(#8814) Tulku válasza FEDman (#8813) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom, de a fehér gépek (pl ez a G3 is) nekem mindig harmóniát árasztanak...ehhez képest most is fekete van :)

(#8815) Messer22 válasza FEDman (#8813) üzenetére


Messer22
senior tag

konkrétan elbaszták :N
lett volna legalább 1:2 macro vagy f1.8 (1.4 és olyanjuk volt is)
a 20 1.7 meg a 45 1.8 közé szorítva nincs esélye f2.8-al.
mondjuk 50e alatt már elgondolkodnék rajta. és akkor 3 fix-el meglenne a sor (14, 30, 50)

Messer

(#8816) Mr.Csizmás válasza FEDman (#8813) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szokásos sigma műanyaghordó :D

nem az a kérdés hogy mennyire szar, hanem mennyire olcsó. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8817) FEDman válasza Messer22 (#8815) üzenetére


FEDman
addikt

Az ára az jó, viszont a 2,8 egy fix obitól ebben a kategóriában nekem egyszerűen nem elég.
Innentől kezdve viszont számomra már szinte mindegy is mennyi az ára.

(#8818) Tulku válasza FEDman (#8817) üzenetére


Tulku
veterán

Teljesen egyetértek!

Mint a csúnya utcalány...hiába olcsó :)

(#8819) andersen10 válasza Parci (#8808) üzenetére


andersen10
aktív tag

Parci, nem egészen értem. Ha elküldte, akkor ott kell legyen az ebayen a tracking no. Ha ilyen nincs akkor nem bizonyítható az elküldés.
Nekem amúgy gyorsan végigfutott a folyamat, a rendeléstől 1 hét múlva a kezemben volt a cucc. A dispatching után egyből volt tracking no, amivel az angol és magyar posta honlapján végig lehett követni a kézbesítést.

Amúgy nekem is kezd tele lenni a hócipő. Kértem a visszavételt, teljes visszatérítéssel. Mondta jó-jó, de küldjek képet ami bizonyítja a hibát. Elküldtem amit nektek is. Erre kioktatott, hogy nem egy vonalban van a épület meg amúgy is f2.8, meg különben is ez egy olcsó kat. obi és készítsek egy képet valami vonalas ábráról. Majd visszaírok egy nem túl udvriasat a mélységélesség fogalmáról, és hogy kellene rajzoljon ez az obi. Nyilván csak húzza az időt. Lehet nekem is paypal claim lesz a vége...

(#8820) Gondwana válasza Parci (#8810) üzenetére


Gondwana
addikt

Én is tőle vettem a 14-est, de még egy 10-essel többért.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8821) madgie válasza andersen10 (#8819) üzenetére


madgie
titán

Nincs tracking numer, nekem se mvolt. Viszont mikor itthon átvettem a csomagot, akkor alá kellett írni. Persze a Paypal/Ebay-t pont nem fogja érdekelni, hogy a Magyar Posta aláíratta-e, vagy mi van (a Magyar Postát se). Nem irigylem Parcit, a buyer protection a gyakorlatban rettentő foghíjas.

(#8822) Mr.Csizmás válasza andersen10 (#8819) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is maszatol, de az adhoc próbaképem - táblák egyvonalban a falon - jónak bizonyult.

szerintem vaku + kockás füzetlap, vagy tényleg egy tesztábra.

ja, és oly-pana vegyesnél elfelejtheted az objektív korrekciós algoritmusait, pláne rawban. (mondjuk nekem így tetszik, e-pm1 +14 szépen görbíti a teret)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8823) FEDman válasza Mr.Csizmás (#8822) üzenetére


FEDman
addikt

"a, és oly-pana vegyesnél elfelejtheted az objektív korrekciós algoritmusait, pláne rawban. (mondjuk nekem így tetszik, e-pm1 +14 szépen görbíti a teret)"

Nem, ez így nem teljesen fedi a valóságot. :N
Automatikus CA korrekció az nem lesz, de az obi torzításának korrekciója az megmarad akárhogy is kombinálod a vázakat és az obikat.

Nem lehet, hogy a geometriai torzítást összekevered a geometriai torzítással? :)

(#8824) FEDman válasza FEDman (#8823) üzenetére


FEDman
addikt

Ehh, az utolsó mondatom helyesen:

Nem lehet, hogy a geometriai torzítást összekevered a perspektíva torzítással?

(#8825) Gondwana válasza FEDman (#8823) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem lehet, hogy a geometriai torzítást összekevered a geometriai torzítással? :)
Mert ugyebár azt köztudottan könnyű összekeverni :K :D
Szerk.: lassan ment át, lényegtelen...

Pl. Riemanni térben össze is lehet keverni a geometriait a perspektívatorzítással...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8826) Marseille199 válasza Gondwana (#8825) üzenetére


Marseille199
senior tag

OFF, de ezt az érzést meg kell osztanom veletek:

Ülök a gép előtt, szerkesztem a hétvégi portrékat, közben mentateát iszok és percenként megfogatom a hívótankban a HP5-ös Ilfordot. :))))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#8827) Szulita28 válasza Parci (#8810) üzenetére


Szulita28
senior tag

Látod, már te is boldogan használnád, ha tőlem vetted volna ;)
Nekem semmi gondom nem volt az eladóval, mint ahogy decenteres obit se kaptam még. Eddig eszembe se jutott a Panasonic-ot összekapcsolni a "sz@r"-ral. Meglepő kicsit :(((

Rubbi
1 db. obi volt nálam :)

Gondwana
Nem olyan régen nem 120 font volt darabja, és a forint sem 290 alatt volt. Most baromi jó vétel direktben, valóban (amennyiben megkapod, és nem decenteres, ugye :( )

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8828) SpongyaBob válasza Szulita28 (#8827) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Akkor félreérettelek, úgy értettem most adod el a másikat :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8829) Parci válasza Szulita28 (#8827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én másik eladótól vettem... (vettem... szóval másnak utaltam a pénzt szopóra)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8830) Tulku válasza Parci (#8829) üzenetére


Tulku
veterán

Én kissé hülye vagyok (ehhez is) nem úgy van, hogy a péjpalt akkor fizetik ki neki, ha hozzád megérkezett? Az nem valami "ügyvédi letét" szerű valami?

(#8831) Parci válasza Tulku (#8830) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8832) Superbad válasza Tulku (#8830) üzenetére


Superbad
tag

Én is úgy tudtam, hogy nem azonnal kerül levonásra az összeg...

(#8833) Gondwana válasza Szulita28 (#8827) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ott, akkor, annyiért maximálisan korrekt ár volt, eszembe se jutott alkudozni, ráadásul Szerbiában az e-bay szitokszónak számít = elérhetetlen)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8834) nord_ válasza Parci (#8804) üzenetére


nord_
veterán

Basszus... költse gyógyszerre, aki lenyúlta.

(#8835) Superbad


Superbad
tag

Vettem egy táskát, mert kinőttem az előzőt amit anno kaptam a GF1-el.
Egy Dörr Action Black 4.5-öt. Először meglepődtem, mert egy baromi nagy dobozban küldték, a táska hozzá képest pedig piszkosul kicsi volt.
De most, hogy belemértem a milcet, nagyon szépen elfér benne minden. Kicsit játszani kellett az elemekkel (elválasztókkal) [akinek szintén ilyen van, azoktól jöhet a fényképes ötlet, hogy alakítsam], mert ugye tükrös monsterekhez van tervezve... de kitalálva tuti hogy a MILC-esek kedvéért lett. :)

(#8836) Parci válasza Superbad (#8832) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg látom a bankszámla-kivonatom, hagyjatok már. amikor fizetsz, akkor le is vonják.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8837) madgie válasza Parci (#8836) üzenetére


madgie
titán

De ő nem azonnal kapja meg, hanem X (nemtommennyi) idő múlva.

(#8838) #58660352 válasza Mr.Csizmás (#8822) üzenetére


#58660352
törölt tag

Neked is maszatol a 14mm F2.5 amit most vettél? Tudnál esetleg egy jól látható példát küldeni?

(#8839) Mr.Csizmás válasza #58660352 (#8838) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asszem tévedtem, mert közelre volt fókusz, nagy rekesszel. de egyelőre tesztüzemben van, és elégedett vagyok vele.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8840) scarabaeus válasza scarabaeus (#8778) üzenetére


scarabaeus
őstag

Még napközben megkaptam, de csak most volt lehetőségem ránézni a GX1 + X 14-42 kitre. Nem folytam bele dologba mélységében, idő hiányában, mindenesetre teszteltem egy kicsit azt a 42 mm-es bemozdulás problémát én is, én sem láttam (azért egy kitobi végét tesztelni 1/160 mp-cel beltérben, este, hehe :) ). Hétvégéig valószínűleg nem fogok túl sokat foglalkozni vele, az azért megnyugtatott, hogy nem mindegyik X 14-42 szenved abban a betegségben.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8841) madgie válasza #58660352 (#8838) üzenetére


madgie
titán

Nyitott rekeszes próbakép, jól látszik, hogy a sarkokban egy picit taknyol. Ez nem vészes, kábé pont ilyen a tesztek szerint.

scarabaeus: gratula, majd várjuk a tapasztalatokat :C

Peregrinator: szívesen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8842) #58660352 válasza Tulku (#8739) üzenetére


#58660352
törölt tag

Köszönöm a tippet, a megnövelt 24Mbs bitráta + a Flicker Reduction / 50 bevált.

[ Szerkesztve ]

(#8843) madgie válasza madgie (#8841) üzenetére


madgie
titán

(#8844) SpongyaBob válasza madgie (#8841) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem teljesen rendben vannak ezek a képek.. Nálam ez még belefér, pici élesítéssel helyrehozható a dolog.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8845) #58660352 válasza madgie (#8843) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jók ezek a képek, nincs velük semmi baj :K

(#8846) madgie válasza #58660352 (#8845) üzenetére


madgie
titán

Persze, csak azért linkeltem be, hogy kábé így kell taknyolnia egy 14/2.5-nek :)

(#8847) andersen10 válasza madgie (#8846) üzenetére


andersen10
aktív tag

Ja ezzel én is elégedett lennék....
Ha sikerül visszafizettetni a decenteres 14-est, gondolkozom nem lenne hülyeség a németektől rendelni kifutó gf2+14/2.5-öt 330 Eur + szállítás, én lenyúlnám belőle az obit, a váz meg menne eladásra vagy asszonypajtásnak a 14-42-vel.

(#8848) Tulku válasza andersen10 (#8847) üzenetére


Tulku
veterán

Uhh..nálunk az obi majdnem annyi :)

Nácikoknál is minden mennyivel olcsóbb...hát igen, ott alacsonyabbak az átlagkeresetek, így érthető...

Fehéret vegyél!

(#8849) Gondwana válasza madgie (#8846) üzenetére


Gondwana
addikt

(Azért az én példányom közel nem ennyire éles - különösen a kép jobb széle)
14mm vs 10.5mm ugyanonnan lőve.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8850) FEDman válasza Gondwana (#8849) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy elnézem ez egy GH1 gyári Jpeg. Meg kéne próbálnod Raw-ban, ég és föld a különbség, madgie képe is LR konverzió. ;)

A jobb alsó sarokban az az ujjad? :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.