Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) gorgo válasza szaby_gyerek (#7900) üzenetére


gorgo
őstag

Bezony-bezony, nagyon kellene egy nemcsak fényerős, hanem átlag fölötti optikai minőségű alapzoom...
Megmondom őszintén, hogy várom is meg nem is a Pana 12-30-at. Meglehetősen kicsi az átfogása, az f2.8 még megbocsájtható lesz abban az esetben ha a minőségre nem lesz panasz. Aztán még a kérdés: hogy a szokásos módon piszkossul túlárazza-e a Pana, vagy nem. Böszme áraik vannak.
Valakinek nincs valami konkrét híre, hogy mikor dobják piacra???

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7902) ROBOTER válasza gorgo (#7901) üzenetére


ROBOTER
addikt

12-35-re gondolhattál, ami pontosan 24-70 egyenérték, ami az összes gyártó választékában megtalálható. Akárcsak a 35-100 -> 70-200.

Egyetértek azzal, hogy jobban használhatóak a kicsit megnyújtott zoomok, de ilyenkor van a méret, vagy a minőség, vagy a fényerő sérül.

Én most garantálhatom, hogy elmebeteg ára lesz. :)

(#7903) nord_ válasza gorgo (#7901) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem képminőségre már nincs gond az alapzoomokkal se (pl. 14-45).

A mostanság szokásos kettőnyócas 24-70-ekkel az a problémám, hogy ha már alapzoom, akkor az legyen már olyan, hogy portréra is jó! Tudom, kicsit hosszabb lenne, de F4-gyel vagy 3.5-4.5-tel, 2.8-4-gyel, mint pl. a Canon/Nikon 24-85, 28-105-ök voltak sokkal jobban kihasználhatók. 24-70 mellé úgyis kell valami, akkor meg előnye nincs a 24-70 2.8-nak, mert kétobis lesz a játék. Így inkább legyen 24-85 vagy -100 F4 és mellé egy 20 1.7 vagy 25 1.4. Így itt is kétobis szett lesz, viszont az alapzoom kellemesebb átfogásával és a fix miatt a fényerő pluszhoz is jutunk.

(#7904) Mercutio_ válasza FEDman (#7868) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bakker milyen szemetek van nektek, hogy ezt a feliratot ki tudjátok olvasni, én nézegettem, nagyítottam, de csak a homályt látom, meg, hogy pofás így ránézésre :DDD

Most hozta meg a postás a 14/2.5-ös obit, besza-behu milyen pici és könnyű, még a 20-ashoz képest is :Y kipróbálni nem tudtam még, mert eléggé átfagyott szegényke, most akklimatizálódik az előszobában :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7905) FEDman válasza nord_ (#7903) üzenetére


FEDman
addikt

Az a korábban pletykált Pana 12-50/2,5-3,3 OIS lett volna igazán fincsi! :))
Egyrészt nagyon kellemes az átfogása, másrészt kevés fényben egy kistelénél nekem a 2,8 is kevés, úgyhogy ott így is úgy is fixet használok. :U

Mondjuk mostani állás szerint valószínű erre még várhatunk. A Pana most 12-35/2,8-on dolgozik, az Oly most hozta ki a fényerőtlen 12-50-et, ezek után a közeljövőben nem számítanék ilyesmire.

No nem mintha túl sok ok lenne panaszra. Ha ilyen nem a méret, csak a teljesítmény számít felállásban gondolkozunk, akkor pl én ellennék egy Pana 12-35/2,8 + Oly 75/1,8-as párossal is. :))

De mivel jelenleg ezeknek az árát esélyem sincs kiköhögni, így részemről nem olyan sürgős a történet. :DDD

(#7906) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#7904) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szokásos kérdések: mennyi volt, honnan, és vám volt-e? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7907) FEDman válasza Mercutio_ (#7904) üzenetére


FEDman
addikt

Már 4 napja lehetett tudni, hogy érkezik egy 75/1,8 meg egy 60/2,8 macro, ezek után már nem volt olyan nehéz beazonosítani őket méret és forma után. ;)

Grat a 14-eshez, lassan már kezdem rosszul érezni magam, hogy már csak nekem nincs még ilyenem. :DDD

(#7908) Messer22 válasza FEDman (#7907) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
akkor húzzál bele, mft-re kötelező darab :))

Messer

(#7909) FEDman válasza Messer22 (#7908) üzenetére


FEDman
addikt

Csak a 14-45-ösöm miatt nem kapkodom, de előbb utóbb mindennek eljön az ideje. :)

(#7910) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#7906) üzenetére


Mercutio_
félisten

130Ł angoloktól, így nincs vám :N mondjuk a forintot elég sz*rul váltják, de még így is kb. annyi volt mintha megveszem miklósrabi-tól amit hirdetett.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7911) Messer22 válasza FEDman (#7909) üzenetére


Messer22
senior tag

Amióta megvan fel se tettem a kitzoom-ot :)
(igaz nekem 14-42 van)

Messer

(#7912) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#7910) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

130 Ł....fincsa, tegnap nyomkorásztam az obit, nagyon bejön. fizetéskor rendelek :))

@FEDman mert még nem próbáltad. rövid tartományban a világ legjobb obija, nagyon szép bokevel

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7913) FEDman válasza Messer22 (#7911) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem így sincs sokat a vázon. :N
No nem mintha nem lenne jó, csak a fixeket jobban csipázom.

Amúgy mFT-re a legjobb "kitzoom" a 14/2,5 - 20/1,7 - 45/1,8 :))

Na jó, ezek fixek, no de ez a 3 üveg így együtt kb. akkora mint NEX-re az egy szál 18-55/3,5-5,6 kit. :DDD:DDD

(#7914) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7912) üzenetére


Messer22
senior tag

te most melyik 14-42-ről beszélsz? :U

Nekem a 2. pana van. (full fekete)

Messer

(#7915) Messer22 válasza FEDman (#7913) üzenetére


Messer22
senior tag

Akkor az utóbbi 2 megvan?

A 14-45 re csak az IS miatt lenne szükség egy ilyen sor mellett. :K

[ Szerkesztve ]

Messer

(#7916) FEDman válasza Messer22 (#7915) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, jelenleg 14-45 - 20/1,7 - 45/1,8

(#7917) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#7914) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

benéztem, véletlen téged írtalak FEDman helyett :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7918) gorgo válasza FEDman (#7916) üzenetére


gorgo
őstag

Ez sztem bőven elég, annyival nem tud többet képminőségben a 14-es palacsinta. Kicsit gyorsabb, kicsit kisebb, viszont cserélgetheted.
Nade, visszatérve, lehet tudni, hogy mikor jön ki a 12-35 a panától? (így azért jobb, hogy 35 a vége)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7919) ROBOTER válasza gorgo (#7918) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem tudni. A Pana valami olyasmit mondott, hogy ez lesz a legjobb cucc, amit valaha alkottak. Na kiváncsi leszek.

(#7920) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na közben kiderült, a vakun az a második reflektor egy folyamatos fényű LED. Alapvetően gondolom videóra van, de talán be lehet kapcsolni állóképnél is.

(#7921) Mercutio_ válasza gorgo (#7918) üzenetére


Mercutio_
félisten

De - emlékeim szerint - FEDman szinte csak fixen 14mm-en használja, ez esetben jó áron eladni a 14-45-öt és venni egy 14/2.5-öt se elvetendő ötlet :U

Sajnos nincs se 14-42-m, se 14-45-öm, így nem tudom összehasonlítani a képminőséget, de nekem jobbnak tűnik így első néhány kattintás után is a 14-es fix, talán madgie csinál nekünk egy sufnitesztet? :D bár a 14-45 elvileg jobb mint a 14-42... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7922) Marseille199 válasza Mercutio_ (#7921) üzenetére


Marseille199
senior tag

14-42-nél szerintem szinte a lyukkamera is jobb :DDD :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7923) Messer22 válasza Marseille199 (#7922) üzenetére


Messer22
senior tag

jó az mint kitobi, inkább a 14-45-öt tolták el és túl jó lett. a bibi a cég szempontjából az, hogy ennek az obinak a birtokában kisebb a hajlandóság a fejlesztésre az új obik vásárlására, így kijöttek egy butított verzióval, amit még gyártani is olcsóbb.

kb a többi márka kitobija is hasonló szinten van.

Messer

(#7924) gorgo válasza ROBOTER (#7919) üzenetére


gorgo
őstag

De ha nem is a legjobb, akkor majd a legdrágább! :DDD

Mars199: igen, még egy lyukkártya is :) Mondjuk legalább az AF gyorsaságát azt az egyet megtarthatják a csodacucchoz is (meg az árát is :P )

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7925) sphe válasza Marseille199 (#7922) üzenetére


sphe
senior tag

Ne flamelj, ezt mások is olvassák. Ahogy a nex fórumon is mostanában diskurálták nem csak a fotóson, hanem az épp aktuális obin is múlik a milyensége - van minőségi szórása a kitobiknak, de ez (a kicsivel) átlag (feletti) felhasználóknak nem biztos, hogy érzékelhető. Az enyém nekem pont jó, a netes tesztek szerit is árához képest megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#7926) Marseille199 válasza gorgo (#7924) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jó vóna' :)

Sphe: Akkor mea culpa. Az enyém se felbontásra nem az igazi, se semmire. no meg az amorf terméskő alakú bokeh is rátesz egy lapáttal a szerelemre :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7927) sphe válasza Marseille199 (#7926) üzenetére


sphe
senior tag

Ezt tényleg érdekes hallani. A 16os nex kitobinak is van egy elég nagy szórása. Én tök jól jártam vele. :) (mármint nem a 16ossal)

[ Szerkesztve ]

(#7928) Gondwana


Gondwana
addikt

Szombaton hülyegyerek otthonhagytam az ND szűrőt, vasárnap reggel óta rá van gyógyulva a 14 f/2.5-re jól!
(szerk.: tudom, hogy alulexp, még nem volt érkezésem korrigálni - de 1/60s f/5.6-tal mennyivel dinamikusabb lehetett volna...)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7929) Messer22 válasza Gondwana (#7928) üzenetére


Messer22
senior tag

széép :))

Messer

(#7930) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#7928) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én itt dolgozok :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7931) madgie válasza Mercutio_ (#7921) üzenetére


madgie
titán

Csináljak? Kültéri, beltéri, mi legyen?

(#7932) Mercutio_ válasza madgie (#7931) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindegy, de ilyen hidegben inkább ne fagyoskodj, a lényeg, hogy képminőséget össze lehessen hasonlítani mondjuk 14/2.5 2.5-ön, mindkettő 3.5-ön, 4.5-ön, gondolom itt azért már látszik a lényeg :U

Mr.Csizmás: Hókotróknál, vagy hol "itt"? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7933) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#7932) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hókotrás, egész pontosan it + üngyintéző vagyok :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7934) Ijk


Ijk
nagyúr

Az a 75 f1.8 elég kívánatosnak néz ki.
Az új vázat illetően pedig nincsenek illúzióim, drágább lesz a fujinál, az E5-nél valamivel olcsóbb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7935) madgie válasza Mercutio_ (#7932) üzenetére


madgie
titán

Pedig tervbe van véve egy éjszakai fotózás, ha tiszta lesz az ég :) (mínusz 10 már elviselhetőbb, mint a múlt heti tizennyolc)

Mondjuk az nem épp' tesztkörülmény.

(#7936) nord_ válasza madgie (#7931) üzenetére


nord_
veterán

Valami részletgazdag téma, ne egy bronzszobor kopasz feje. :) (Lehet akár egy szőrös plüssmaci is, ott fog látszódni a különbség - ha van.)

(#7937) madgie válasza nord_ (#7936) üzenetére


madgie
titán

Max a sarkokban lesz, mindkét obi jónak tűnik (a fix sarkai kicsit lágyak nyitva, az tuti).

(#7938) gorgo válasza Ijk (#7934) üzenetére


gorgo
őstag

Az beza, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy elsősorban Olympus vázon, merthogy Panán ugye nincs stabi. Kíváncsi vagyok egyszer az életben eljut-e oda a Pana hogy bevezeti...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7939) madgie válasza gorgo (#7938) üzenetére


madgie
titán

Miért ,a Canon vagy a Nikon bevezeti valaha? Optikai stabilizátor van a Panákban, megvan annak is az előnye (pl. videónál)

(#7940) Tulku válasza gorgo (#7938) üzenetére


Tulku
veterán

Nem célja...
Teléiben, zúmjaiban mindben benne van a stabi, fixei pedig megtarthatók viszonylag kis zársebességgel (14, 20), ráadásul elég fényerősek is.
Gyanítom, ha csinál egy ilyen fixet mint az oly (60-80 mm körülit) abban is benne lesz a stabi.

szerk: Madgie gyorsabb volt...
Még egy dolog: oly videóban azért is elég gyengusz, mert a stabija bekapcsolva elég komoly "yello" effektet csinál, nagyon kíváncsi vagyok hogy küszöböli ki ezt az új csúcsgépük. Bízzunk benne, hogy találtak rá gyógyírt!

[ Szerkesztve ]

(#7941) nesa válasza Mr.Csizmás (#7933) üzenetére


nesa
veterán

Szabadkán?

(#7942) Mr.Csizmás válasza nesa (#7941) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, egyelőre magyarhonban

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7943) nesa válasza Mr.Csizmás (#7942) üzenetére


nesa
veterán

Csakmer a kep szabadkan keszult.

En ilyet csak kepen latok, mert felenk nemjar hokotro :O

(#7944) Mr.Csizmás válasza nesa (#7943) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, a címke szerint a szabadkai fenntartási vállalat autója.

te gondolom önkormányzati úton laksz, azoknak nem szokásuk nagyon ekézni az utakat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7945) Dare2Live válasza nesa (#7943) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hehe pont ilyesmire reagáltam másik topikban. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7946) scarabaeus válasza ROBOTER (#7919) üzenetére


scarabaeus
őstag

"A Pana valami olyasmit mondott, hogy ez lesz a legjobb cucc, amit valaha alkottak."
Egyre félelmetesebb árat képzelek el.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#7947) FEDman


FEDman
addikt

Új Voigtländer 17,5/0,95

Egy elég ügyes méret összevetés.

És az E-M5 kétrészes markolata:

:))

(#7948) madgie válasza FEDman (#7947) üzenetére


madgie
titán

Hm, kellemes méretei lesznek!

(#7949) FEDman válasza madgie (#7948) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, az eslő képek láttán fogadni mertem volna, hogy magasabb lesz a GH vázaknál, de ezek szerint tévedtem. :)

(#7950) Mercutio_ válasza FEDman (#7947) üzenetére


Mercutio_
félisten

G3-nál picit szélesebb, már csak a vastagság-viszonyra lennék kíváncsi, de azt az 1 napot már kibírjuk :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.