Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) BEE válasza Tulku (#7528) üzenetére


BEE
addikt

Esetleg egy ilyen megtenné ? [link]
[link]
[link]

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7552) Mr.Csizmás válasza BEE (#7551) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyi egy ilyen? :D apscn nagyon szépen rajzol :))

első link - price trend - diszkrét 'nyázás :o

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7553) Tulku válasza BEE (#7551) üzenetére


Tulku
veterán

Tetszik...mennyiért adod?
Kíváncsi vagyok itthon mikor bukkan fel egy ilyen darab...

(#7554) sebgutkopf válasza Tulku (#7541) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha már videó. Szombaton, amikor edzeni voltam forgattak egy sport témájú riportot, meg bemutatót a teremben, de ami miatt felfigyeltem az a kütyü volt a kamerás srác kezében. Mielőtt arra gondolna mindenki nem fényképezőgép volt a kezében, de majdnem. Egy sanyi vg20-as kamera volt, ami a nex videókamera. Rajta szép nagy szőrös mikrofon, a nagy méretű 18-200 obi, meg a hátrafelé nyújtott evf.
Úgy látszik terjed ez a vonal, szerintem egyre népszerűbb lesz ez is és a pana féle is, bár mintha a pana féle árazása durvább lenne. Mondjuk a sonynak is van az FS, ami nagyon húzós.

(#7555) Tulku válasza sebgutkopf (#7554) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, de az mennyi pénz...millió környéke. Persze a minősége, kezelhetősége biztosan No1.

Egy gh2 kitben megvan 250-ből (most adott el a vaterán egy ember másfél hónaposat számlával garral 170-ért) és az azért kicsit kevesebb...és fenyképeket is készít.
Igaz ugyan, hogy a GH2 egyedül 14-140-el nyújt videó fílinget AF-fel, egyébként ott a sok manuál arra is. Hibridnek pillanatnyilag az a legjobb megoldás.
(nex 5n-t nem említem, mert 12 percnél kikapcsol, nem hiszem, hogy bárki örülne ennek...)

(#7556) madgie


madgie
titán

Megvan a 14/2.5... gyerekek, ez egy mestermű. Elsőre megijedtem tőle, forgatod az objektívet, olyan, mintha a lencsék mozognának benne (aszférikus a frontlencse) :D Gyors, halk, semmi köze a 20/1.7 traktorságához, végtelenben csak kicsit "lát nagyobbat" a 14-45 OIS 14mm-es állásához képest, közelképeknél viszont elég drasztikus a különbség. Eddig úgy érzem ,nagyon megérte... ja, full feketében nagyon szép, sokkal pofásabb, mint az egyenszürke/fekete.

(#7557) Messer22 válasza madgie (#7556) üzenetére


Messer22
senior tag

Jó is az az obi, néha azt se tudom, hogy rajta e van a vázon :DDD

Messer

(#7558) rumos14 válasza Tulku (#7555) üzenetére


rumos14
nagyúr

a VG20 a 18-200-as obival 600k alatt van, az sem kevés, de távolról sem milla. a GH2 pedig a 400k-t súrolja a 14-140-es obival, olcsóbb, de még emészthető a különbség. a videózási képességekbe most nem mennék bele, a felépítésük alapján a VG20 egyértelműen videókamera, a GH" egyértelműen fényképező, de persze mindkettő használható a másik területen, nagyon is: a VG20 teljes értékű PASM módos, raw-t tudó fényképező is.

(#7559) madgie válasza rumos14 (#7558) üzenetére


madgie
titán

"Minimum Illumination : 9 llux (Shutter speed: 1/60 sec, Iris: F3.5, Gain: Auto)"

Azért ez elég meredeknek tűnik :(

szerk: VG20 specben találtam. Anno a videós cimbora is nézegette, de emiatt kilőtte. Inkább gyűjt még :(

[ Szerkesztve ]

(#7560) FEDman válasza madgie (#7556) üzenetére


FEDman
addikt

:))

(#7561) Parci válasza madgie (#7556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy ilyen fekete 14/2,5-ösön én is elkezdtem most nagyon gondolkodni...................... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7562) Mr.Csizmás válasza madgie (#7556) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

háh, húszas helyett 14 lesz már tutira ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7563) rumos14 válasza madgie (#7559) üzenetére


rumos14
nagyúr

na nem vagyok egy nagy videós szaki, de gondolom az is számít h manuálice rá tudsz nyomni még mittoménmennyi dB gain-t. amúgy meg én sem vennék ilyet.

(#7564) nord_ válasza madgie (#7556) üzenetére


nord_
veterán

Ugyeugye? Nem véletlenül vettem meg én is múlt héten. :)

(#7565) Mercutio_ válasza madgie (#7556) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na mi az, hívő lettél? :DDD
Honnan, hogyé?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7566) madgie válasza Mercutio_ (#7565) üzenetére


madgie
titán

Van :DDD

Továbbra is a pótvázon agyalok: GF2-n nincs távkioldó csatlakozás, de tök jó hekk lesz hozzá, GF1/E-P1 so-so, de szívesen kipróbálnék egy tapicskolós megoldást. Fene tudja :D (lehet a 14-45 OIS eladó lesz, az még ér is valamit, nekem meg csak a polcon áll)

(#7567) sebgutkopf válasza Tulku (#7555) üzenetére


sebgutkopf
őstag

ÁÁ pont ez a poén a vg10 és utódban a vg20-ban (ebben az újdonság az új 16-os szenzor és vele együtt az 50p), hogy nem milliós téma, hanem ahogy rumos is írta barátibb az ára. Obi nélkül meg 4xx. Aki dolgozni veszi szerintem baromi jó vétel.
Lévén célszerszám ezek nem igazán nekünk valók, fotózgatni és amatőrködni videóval bőven elég nekünk az 5n.

Egyébként a 18-200-on látszik, hogy eleve a vg kamerákhoz tervezték. Egyrészt ott a súlyától nem lesz orrnehéz a gép, másrészt a nyitott rekeszes használatra van belőve, ráadásul nyitva is élesebb mint a 18-55 rekeszelve. Ez persze elvárás lévén nem egy világos obi :)

A GH-knak videó alatt milyen az AF-a? Neked volt mindkettő. Nem volt lassabb az af videó alatt mint fotózásnál?

[ Szerkesztve ]

(#7568) Mercutio_ válasza madgie (#7566) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kihagytok a jóból, jóvan...megjegyeztem :P :DDD

GF1-nek ha nem lenne az 1/30-os hülyesége a legjobb ár/érték arányú pótváz lenne szvsz, de mivel megszoktam, hogy a G3 tud rendes expóidőt kalkulálni biztos idegbajt kapnék tőle :D
Esetleg még az E-PL2 lehet jó pótváznak, ha hajlandó annyit áldozni rá az ember :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7569) nord_ válasza Mercutio_ (#7568) üzenetére


nord_
veterán

Mióta a 14-es van fent, értelmet nyert az 1/30. :D

(#7570) nord_


nord_
veterán

Új Oly OM-D hír: 9 fps. Aszongya, hogy akkor +50ezer a vágyott árhoz...

(#7571) Messer22 válasza nord_ (#7569) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Bizony, így már nem gond :)

Messer

(#7572) Messer22 válasza nord_ (#7570) üzenetére


Messer22
senior tag

Ne aggódjatok, 2-3 év múlva 100e alatt lesz akcijósba a 12-50-el együtt :DDD

Messer

(#7573) eeXaa válasza Mercutio_ (#7568) üzenetére


eeXaa
addikt

..mi ez az 1/30 as dolog :F

(#7574) Mercutio_ válasza nord_ (#7569) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD
Ettől még miklósrabi fényigény indexe helytálló azért, nem? :D

eeaa: A GF1 úgy van programozva, hogy adott ISO-n (vagy autoISO-nál is) olyan fénymennyiség mellett, ahol még simán lehetne 1/40-ed, 1/50-eddel exponálni ő 1/30-ados expó-idő fölé nem hajlandó menni A-módban.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7575) madgie válasza Mercutio_ (#7574) üzenetére


madgie
titán

GF1/GH1/G1, mind így működik, sajnos.

(#7576) nord_ válasza eeXaa (#7573) üzenetére


nord_
veterán

A Pana (GF1) auto ISO állásban akkor emeli az érzékenységet, ha a záridő 1/30 vagy az alá esik. Ugye ez berázásos életlenséghez vezethet hosszabb gyútávú obi esetében. A 20/1.7 esetében épp necces a dolog, 14/2,5-nél már kényelmes.
(Ökölszabály: adott gyútávú obi fókusztáv-reciprokának megfelelő záridő az, ahol még berázásmentesen meg fogod tudni lőni a képet. Pl. a 20mm F1.7: ekv.40mm megfogásához 1/40s záridő javasolt. Az 1/30így már necces...

(#7577) madgie válasza nord_ (#7576) üzenetére


madgie
titán

Öröm az ürömben, hogy az összes érintett vázon adott a módválasztó tárcsa, nem kell menüzni, csak egy pöccintés az S mód :)

(#7578) Gondwana válasza madgie (#7577) üzenetére


Gondwana
addikt

... vagy - mint a régi szép filmes időkben - el lehet felejteni az AutoISO opciót, döntsd el magad, hogy mikor milyen filmet fűznél be.
GéHáEgyen tényleg dönölű a fekete 14 f/2.5 meg egy fekete (de gold) 16GB Pana SDHC - itt van nálam. Picit a képszéli életlenségét sajnálom, de elviselem. (Azért szembetűnő, mert nem fokozatosan mosódik el, hanem két szélső sáv, illetve ez cs.szi el a DMW-LW46 képét is, azaz ezt a homályos sávot kiszélesíti)
Ha a héten tényleg viszik az LX3-at, dilemma lesz, hogy előbb Sammy 7.5 vagy Oly 45

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7579) eeXaa


eeXaa
addikt

...most már értem, köszi...
...mellesleg most raktam fel az uj huszasomat :) ...szokni kell még.... :)

(#7580) madgie válasza Gondwana (#7578) üzenetére


madgie
titán

Nekem is fekete a kari, egy 8 gigás Extreme HD 30 MB/s kiadás :) Igazán egy GF1-en mutatna szépen ez a 14/2.5 :K

Warter: az lehet, de láttál már fekete 14/2.5-öt? Sokkal vagányabb, mint a szürke 20/1.7-em :) És a fekete slankít! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7581) Warter válasza madgie (#7580) üzenetére


Warter
őstag

A fehér GF2-n elég jól mutat a szürke 14/2.5. :P

(#7582) gorgo válasza nord_ (#7576) üzenetére


gorgo
őstag

Azt esetleg nem tudja valaki, hogy mi történik akkor ha full manuál obi van fent, és S módban fényképezel auto-iso mellett???
Amennyire én gondoltam -mivel rekeszt ugye nem állít és nem is közöl a vázzal, viszont ettől még fényt azt mér(!)- az történik, hogy fénymennyiségtől függően beállít egy megfelelő iso értéket.
Nos nekem a Pana G3 váz fixen iso160-t tartott, és emellett lazán 2FÉ-vel alulexponált képek születtek!! (asszony lődözött vele + visszanézés funkció kikapcsol). Még 1 csúnya bug...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7583) nord_ válasza madgie (#7580) üzenetére


nord_
veterán

De a GF1-en is csak akkor szép, ha fenn van a vázon bőrtok és az obin a B+W gumis napellenző. :)

(#7584) madgie válasza nord_ (#7583) üzenetére


madgie
titán

Majd meglátjuk, lehet a végén egy GF1-nél kötök ki megint :D

(#7585) Tulku válasza sebgutkopf (#7567) üzenetére


Tulku
veterán

GH2 af-je 14-140-en volt brutális, ott nem vettem észre, hogy fókuszál (persze nem rángattam a 40 cm-es és a 10 m-es téma között, mint az elmebeteg) nagyon rendben volt.
Követő af olyan amilyen, jobb mint a GH1-ben és a nex 5n-ben.
A 14-140 egyébként szerintem olyan, mint a nex-nél az a 18-200, csak a GH2-n nem nézett ki hülyén, a nex 5n-en viszont...hát kissé morbid.
Többi obival inkább állványról manuálozni jó a GH-2 (úgy hogy nem tudom mi a fenére vágyom, az sem volt jobb...) Viszont ha felraktam a 45-ös oly-t 1.8-as rekesszel, akkor az egy csoda volt...ott nem volt kevés fény (főleg hogy a hekkel lehetett iso 12500-al is videózni :) )

gorgo: nex 5n szépen adagolja az iso-t S módban...panák nem tudják? (nem manuáloztam a GH2-vel)

(#7586) gorgo válasza Tulku (#7585) üzenetére


gorgo
őstag

eddig úgy tűnik (vagy én csesztem el valamit, de ennyire??)...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7587) madgie


madgie
titán

Tornasooorba! Miféle csapat ez?

Hát a Fantastic Four :DDD

(#7588) SpongyaBob válasza madgie (#7587) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nah, erre most majdnem mondtam valami csúnyát :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7589) Tulku válasza madgie (#7587) üzenetére


Tulku
veterán

Te Madgie, veszel még vagy 2-3 lencsét oszt nagylátó kell a képhez! :)

(#7590) madgie válasza Tulku (#7589) üzenetére


madgie
titán

Mondom én, kell egy pótváz! :D

(#7591) Messer22 válasza madgie (#7587) üzenetére


Messer22
senior tag

Most utáljalak? :DDD

Messer

(#7592) :AMF: válasza madgie (#7587) üzenetére


:AMF:
senior tag

mi az a nagy tégla a sor elején? :DDD

(#7593) nord_ válasza madgie (#7584) üzenetére


nord_
veterán

Közös költés? :DDD
(Azért egy GX1-et megnéznék... csak úgy kíváncsiságképp.)

(#7594) nord_ válasza madgie (#7587) üzenetére


nord_
veterán

Legjobb sor tükörnélküli rendszerben!
Ha netán a halszem kihasználatlanul fog porosodni a polcon, tudod kinek kell szólni először! ;)

(#7595) nord_


nord_
veterán

Ekv. 800mm.

Inkább lehetett volna a mások által használt F6.3, de legalább jó rondára csinálták...

(#7596) madgie válasza nord_ (#7593) üzenetére


madgie
titán

GF1, megint :D

szerk: indexről, LVF nélkül. nemtom, ki mondta, hogy körülményes az eladó, de nekem két levélváltásomba került és már szállítólevélszámom is van :DD

szerk, megint: felőlem lehet f8.0, ha szebben rajzolna, de ez sem fog :(

[ Szerkesztve ]

(#7597) Mr.Csizmás válasza nord_ (#7595) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

unatkoznak...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7598) tench


tench
tag

Sziasztok!
Apukámtól megkapnám a Jupiter 37A teléjét.
Evvel kapcsolatban kérdezném, h a G3- ra milyen adaptert
érdemes venni?

(#7599) Mr.Csizmás válasza tench (#7598) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

M42 - mikro43

ebayon 4-8 dollár, cserébe kapsz egy esztergált darabot.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7600) gorgo


gorgo
őstag

Eh, de lebutították a hardveraprót...
Mennyit ér manapság egy használt E-pl2 váz? (vagy egy E-pl1)?
Valaki nem válna meg manuális közgyűrűsorától (makróhoz)?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.