Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8901) Gondwana válasza madgie (#8896) üzenetére


Gondwana
addikt

Pici hozzáfűznivaló a 14mm-es összevetésedhez - már régesrég ott van, de én csak most olvastam el :B
A lényeg, ami miatt linkelem, hogy a 14mm f/2.5 az lenstipék szerint inkább 13mm f/2.5, bár az Oly üvege is szélesebb egy picit, mint 12mm.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8902) madgie válasza Gondwana (#8901) üzenetére


madgie
titán

13mm, sosebaj :)

A nagyobbik gond, hogy elhagytam a lencse sapit fotózás közben róla ?( Mondjuk rendeltem rá egy olcsó kínait, jóa'. Addig meg a 20/1.7-é van rajta, azon úgyis van utángyártott napellenző, ahhoz meg van sapi.

szerk: egyébként jó, hogy linkelted, itt a kómát is meg szokták nézni. Nem véletlen, hogy annyi a szoftveres torzításkorrekció, amennyi: nem csak maga a torzítás "simul ki", hanem szépen lecsapja így a képszélekről a problémásabb területeket. A csillagfotózásnál vettem észre, hogy ha olyan programmall nyitom meg a rawokat, amik nem korrigálnak, akkor a sarkokban olyan szép kóma van, hogy ihajj! Nem hülyék ezek, no :)

[ Szerkesztve ]

(#8903) FEDman válasza Gondwana (#8901) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor ezt most gyorsan korrigálnám is, mert ezzel kapcsolatban is rengeteg a félreértés.

A történet kulcsa a torzítás korrekció! Itt is jól látható, hogy korrekció után leesik egy kevés a sarkokból. Éppen ezért mikor ez kiderült sokan felvetették, hogy ezek a m43-as obik gyakorlatban picit szűkebbek annál, mint ami rájuk van írva.
Ez azóta több helyen többféleképpen egyértelműen bebizonyosodott, hogy nem így van. :N
Ennek ellenére mai napig fel fel merül ez.

Lényeg, hogy korrekt módon az objektíveken feltüntetett érték mindig a korrekció utáni állapotra vonatkozik.

Jelen esetben pl. a 14/2,5 fizikálisan tényleg egy 13mm-es obi, de gyakorlatban a korrekció után már egy 14mm-es obinak felel meg.

:)

(#8904) madgie válasza madgie (#8902) üzenetére


madgie
titán

Megvan a sapi :) Elmentünk az asszonnyal sétálni ebben a jó időben, mondom nézzünk már el arra, amerre fotóztunk... hát nem kiszúrta a földön a cuccot? Én simán elmentem volna mellette :D

(#8905) Gondwana válasza madgie (#8904) üzenetére


Gondwana
addikt

(Kőműves Kelemen is megmondta: asszony kell a házba!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8906) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csizmi teszt 14 II. rész :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8907) Messer22 válasza Gondwana (#8905) üzenetére


Messer22
senior tag

:DDD
ez jó

Messer

(#8908) nord_ válasza madgie (#8900) üzenetére


nord_
veterán

Dehogy, ez pont jó volt! Én képes lettem volna nyersen odavetni, hogy mi a lótúró jó egy halszem zúmban? :B

(#8909) |AP|


|AP|
veterán

Külföldön vásárolt Pana gép gariztatásával van valakinek tapasztalata?
Lenne egy Olaszországban vett gf2+14-42 90k-ért. Decemberi, az eladó elmondása szerint van rá neten regisztrált kiterjesztett garancia is. Eu-n belül elméletileg el kellene fogadniuk itthon is, nem?
(van még egy fehér gf1+14-45 is 95-ért, egyelőre még nem döntöttem melyikre hajtsak...)

(#8910) Tulku válasza |AP| (#8909) üzenetére


Tulku
veterán

14-45-ösre ha rám hallgatsz...

dunapálca szaturnban volt egy db gf2 14-42 kit 90-ért még két hete...az magyar garos.
(az akció úgy él, ha beviszel vmilyen műszaki mocskot és leadod)

(#8911) Superbad válasza madgie (#8904) üzenetére


Superbad
tag

Mekkora mák!

Vagy tehetség. :)

(#8912) madgie válasza Gondwana (#8905) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#8913) Mercutio_ válasza andersen10 (#8756) üzenetére


Mercutio_
félisten

A frászt hoztad rám, de úgy nézem nálam minden rendben.
Persze egy tesztábrás állványos fotó lenne az igazi, de egyik se áll rendelkezésre így ez kimarad.

Ellenben még mindig nem sikerült megbarátkoznom a 20-as után a 14-essel, szóval lehet megválók tőle márciusban :B

hegyimorc: Csak nem te vetted meg miklósrabi-tól a 14-esét?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8914) hegyimorc válasza Mercutio_ (#8913) üzenetére


hegyimorc
senior tag

De, igen.

Ilyen könnyen még sosem vettem semmit. Kb abban percben hirdette meg amikor eldöntöttem, hogy veszek egyet. Egyet kattintottam és már nem is kellett tovább keresgélni :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8915) eeXaa válasza scarabaeus (#8890) üzenetére


eeXaa
addikt

...sajnos nem lett jó... kompatibilitás probléma...csak a kártyát látja... ..de utánanéztem, hogy csak G2 és LX5 - hez adják az 5.0 át... tehát továbbra is várom ezen gépek tulajdonosait, ha megtennék hogy feltöltenék nekem iso ba valahova, nagyon megköszönném... :B

(#8916) eeXaa


eeXaa
addikt

...egy kis látványosság...

(#8917) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vmi csuklószíjat hol érdemes szerválni? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8918) FEDman


FEDman
addikt

E-M5 IS :R

eeaa:
Szééép, ide egyszer nekem is el kéne mennem. :))

[ Szerkesztve ]

(#8919) Tulku válasza eeXaa (#8916) üzenetére


Tulku
veterán

Kedves druszám, te gyönyörű helyen tengeted napjaid... :)

(#8920) eeXaa


eeXaa
addikt

...csak kirándulás volt.. :)

(#8921) #58660352


#58660352
törölt tag

Készítettem néhány makró jellegű képet a Panasonic-GF2 / Leica DG Macro 45mm F2.8 párossal. Első sorban arra voltam kíváncsi, hogy mekkora az elérhető maximális nagyítás, ezért a témámat is ennek megfelelően választottam meg: fekete hangyák.

(#8922) fattyu válasza #58660352 (#8921) üzenetére


fattyu
veterán

Nem néztem végig mindet, de amit igen... Bántóan életlen mind. Nem tudom hogy túl vannak rekeszelve vagy mi okozza de nem nagyon találni éles pontot...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8923) SpongyaBob válasza #58660352 (#8921) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sajnos egyet kell értsek fattyu-val..Egy makrónak baromi élesnek kell lennie, de itt egyik sem az :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8924) #58660352 válasza SpongyaBob (#8923) üzenetére


#58660352
törölt tag

Ennek valószínűleg az oka az, hogy mivel a legkissebb fókusztávolságon lőttem őket itt már nagyon kicsi a mélység élesség játéktér hiszen miliméterek is számítanak. Mivel nem vagyok jártas a makrózásban nem is tudtam jól fókuszálni, de elcsodálkoztam a hangyák méretén - a képminőség persze nem a legjobb az tény, ezért is a "makró jellegű" címzés.

[ Szerkesztve ]

(#8925) Mr.Csizmás válasza #58660352 (#8924) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

m42+közgyűrű+adaptert fel tudok ajánlani makrózásra, egy obival együtt :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8926) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#8917) üzenetére


scarabaeus
őstag

No meg milyet, egészítem én ki, mert a múltkor rákerestem, aztán mindenféle színes túl vékonyka dolgok meg DSLR-ek fogását könnyíteni igyekvő széles-vastag támasztékok jöttek ki rá, a két véglet között semmi, bár nem mélyedtem el a keresgélésben. Én a magam részéről olyasmire gondoltam, ami végig megőrzi a szíj formát, nem megy át az utolsó pár cm-én abba a kompaktfellógató madzagba.

Na, a szombatot is mással töltöttem, nem az új géppel, bár amit az elmúlt pár napban tapasztaltam vele, rövideket ismergetve, az biztató volt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8927) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#8917) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én egy ilyesmit veszek E-PL1-hez lehet mókásan fog kinézni, de olcsó és nekem az a lényeg, hogy szinte "rátapadjon" a kezemre.. :K Majd kiderül milyen élesben :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8928) FEDman válasza scarabaeus (#8926) üzenetére


FEDman
addikt

Kezdek egyre jobban kiakadni ezen az O-MD-n..

Egy kis házi dinamika mérés.

Ugyanez DXOmark-ban lesz vagy 12 EV ! :Y

(#8929) SpongyaBob válasza FEDman (#8928) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nah és akkor most az a kérdés, hogy vajon a Pana egy teljesen új szenzort adott az E-M5-nek vagy pedig az Olympus egyszerűen ennyit tud kihozni a G3 szenzorából.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8930) Tulku válasza SpongyaBob (#8929) üzenetére


Tulku
veterán

utóbbi szerintem...

(#8931) FEDman válasza SpongyaBob (#8929) üzenetére


FEDman
addikt

Az alapján amit eddig láttam tőle (Raw), az alapján egyre biztosabb vagyok abban, hogy ez nem a G3, de még csak nem is a GH2 féle szenzor.
Pontosabban ha az akkor annak egy tényleg érdemben továbbfejlesztett verziója.
A legvalószínűbbnek most azt látom, hogy ez egy teljesen új Pana szenzor.
Bár most már lassan azt se zárnám ki teljesen, hogy ez tényleg nem a Panától van.

Egy biztos, szerintem sokakat meg fog lepni ez a gép! :K

Ki se merem mondani szerintem melyik gép szenzorával lesz egyenértékű.. :N

5n

(#8932) Gondwana válasza SpongyaBob (#8927) üzenetére


Gondwana
addikt

micnova cimkés ilyent hasznàlok a GH1-en, Canon (azt hiszem) E1 pàntot pedig a 7D-n. A hamàn az àllvànymenet a csavar tengelyében van, vagy mellette? (a tengelyen levő vàltozat leszedésnél meglazul)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8933) Mr.Csizmás válasza SpongyaBob (#8927) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyet láttam ebayen, de vmi "normális kellene, a minire :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8934) #58660352 válasza FEDman (#8928) üzenetére


#58660352
törölt tag

No akkor már kezdi megközelíti a Pentax K5 / Nikon D5100 szenzor 14EVS értékét :) Előbb utóbb a Panasonic is kifejleszt végre egy kis zajú / széles dinamikájú szenzort - persze a video képességek megőrzése mellett!

Az igazi persze az lesz amikor már ISO 12500 érzékenység mellett is 14EVS lesz a dinamika tartomány ... egyszer ... majd.

[ Szerkesztve ]

(#8935) nord_ válasza #58660352 (#8934) üzenetére


nord_
veterán

Inkább ISO 25, ISO 50-et csináljanak... A tizenezres érzékenység csak arra jó, hogy lőjünk pár tesztfotót: a mi gépünk ilyet is tud.

Az alacsony ISO-nak legalább gyakorlati haszna lenne: nyitott rekeszes képek napsütésben / hosszú záridős felvételek > mindezek úgy, hogy ne kelljen feltétlenül ND szűrő sort vásárolni nem kevés pénzért és hordoznunk magunknál ilyen esetekre.

(#8936) madgie válasza #58660352 (#8934) üzenetére


madgie
titán

Tök jól hangzik, de valljuk be: hányszor ütközünk olyan (normális) témába, ahol annyira kevés lenne akár a régi 12 MP-s Pana szenzor dinamikája? Jó-jó, lehet a gyereket az ablak elé állítani és akkor méricskélni, mennyire ég ki a kültér/háttér, meg hat oldalról leárnyékolni valamit a nappal szemben, meg ilyesmi, de általában nem ettől lesz jó a kép (hanem a gyereket inkább úgy fotózzuk ,hogy az ablak derítsen, ne ellenfény legyen, stb)

Félre ne értsetek, szép, meg jó ez az új szenzor, én is örülök annak, hogy lényegi előrelépés van :)

nord_: na ez meg a másik. Legalább igazi ISO 100 lenne. ISO 50 már úri huncutságnak számít :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8937) FEDman válasza #58660352 (#8934) üzenetére


FEDman
addikt

Ez alapján azonos iso-n nagyságrendileg egy szinten lesz az 5n-el. A Sony egyetlen előnye, hogy ott van iso100. Ez minimális különbség.

(#8938) Gondwana válasza madgie (#8936) üzenetére


Gondwana
addikt

Jó-jó, lehet a gyereket az ablak elé állítani és akkor...
...akkor rátesszük a gépre a vakut, ellőjük a képet és örülünk az eredménynek :DD
(deríteni sokszor elég a beépített vaku is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8939) andersen10 válasza #58660352 (#8934) üzenetére


andersen10
aktív tag

Én most álltam át m43-ra (D90-->G3), jól látom hogy alapérzékenységen zajosabb a Pana mint a Nikon? Vagy a szemem káprázik? Mindkét gépet RAW-ban használtam/lom. Erre nem számítottam.... Kontrasztos témánál az árnyékos részekre gondolok.

(viszont a pozitiv meglepetés, mennyire hasznos a kihajtható lcd... pedig ez nem is volt szempont a váltásban)

(#8940) FEDman válasza nord_ (#8935) üzenetére


FEDman
addikt

Én is szurkoltam legalább egy iso100-nak, de miután láttam mit tud az OM-D iso200-on azóta emiatt nem aggódom. :N

Viszont az már tényleg bosszant, hogy az 1/4000s is maradt, a fene se akar ND szűrőzni.. :F

(#8941) Mr.Csizmás válasza andersen10 (#8939) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

árnyékkompenzáció ki/be menüben? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8942) FEDman válasza andersen10 (#8939) üzenetére


FEDman
addikt

Jól látod, a papírformának megfelelően a G3 kicsit zajosabb. :)

(#8943) SpongyaBob válasza FEDman (#8940) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Na igen. Az ISO200 1/4000s az egyenlő az ISO100 1/2000s-el (E-PL1 esetében) Tudom-tudom az sem valódi alapérzékenység, de legalább ott van megnyugtatásnak :D

#8941) Mr.Csizmás: Én azt vettem észre, hogy ha ezt az árnyékos dolgot bekapcsoljuk, még zajosabb lesz a kép. Kikapcsolva használom.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8944) andersen10 válasza madgie (#8936) üzenetére


andersen10
aktív tag

"Tök jól hangzik, de valljuk be: hányszor ütközünk olyan (normális) témába, ahol annyira kevés lenne akár a régi 12 MP-s Pana szenzor dinamikája?":

jól exponált képnél valóban ritka, de utólag kell korrigálni (ami azért nem ritka) jól jön az a dinamika....főleg, hogy (legalábbis én úgy tapasztalatom) a Pana mátrixmérése kevésbé megbízható,mint a Nikoné.

Ahol tipikusan jól jön a nagy dinamika az esküvői fotózás (sok fekete-fehér....), nem vélelen, hogy anno az Fuji S5 Pro olyan népszerű volt a körükben, ami dinamikában magasan verte a konkurenciát akkor.

[ Szerkesztve ]

(#8945) madgie válasza Gondwana (#8938) üzenetére


madgie
titán

Külső vakuval, indirektben elfogadom a választ, kisvakuval derítve... nincs felszisszenős smiley? :))

andersen10: Jól exponáltan? Erről szól az egész MILC, előképestül, live histogram-ostul, mindenestül. Nem tükrös ez, hogy tippelni kelljen a beállításokat :)

[ Szerkesztve ]

(#8946) FEDman válasza SpongyaBob (#8943) üzenetére


FEDman
addikt

Csak szeretnéd, az E-PL1 iso100 nem jó semmire. :N
Annyival hamarabb kiégnek a csúcsfények, hogy tényleg nem vagy előrébb ahhoz képest, mint hogy ha iso200-nál 1 EV értékkel túlexponálsz, majd utólag visszahúzod.

(#8947) FEDman válasza Mr.Csizmás (#8941) üzenetére


FEDman
addikt

Raw-ban ennek semmi jelentősége. ;)

(#8948) #58660352 válasza andersen10 (#8939) üzenetére


#58660352
törölt tag

Én is az idén váltottam Nikon D5100 --> Panasonic GF2, és bizony ugyanezt tapasztalom, mint te, vagyis az árnyékos részek alap érzékenységen is zajosabbak. Úgyhogy nem a szemed káprázik, ez valószínűleg a Panasonic szenzor gyengesége...egyenlőre. Viszont a Panasonic szenzor videózásnál nem melegszik fel nincs időbeli korlátozás, a Nikon D5100 esetén az élőkép funkció is időlimites volt a szenzor melegedése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8949) Parci válasza andersen10 (#8944) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerencsére mirrorless váznál sosem kell utólag korrigálni, hiszen ott a live hisztogram, ami segítségével már exponálás előtt tudod, hogy jól van beállítva minden. a maximum, amit tévedni lehet, az 1/3, extrém esetben 2/3 fé (az is amiatt van, hogy nem raw, hanem jpg hisztogramot látsz).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8950) Parci válasza FEDman (#8928) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, kész, ez a következő vázam. végre, végre összekapta magát az olympus! az összes olyan dolgot tudja, amiért sírtunk. opcionális dslr-like marcsi, beépített jó evf, jó af és szenzor, dönthető lcd, ütős stabi (ami van olyan hatékony, mint az optikai, ahogy az e-3 is iszonyat jó volt ilyen téren).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.