Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7951) ROBOTER válasza FEDman (#7947) üzenetére


ROBOTER
addikt

Milyen jó lesz, hogy egyszerre két helyen tud kontakthibás lenni. :)

(#7952) FEDman válasza ROBOTER (#7951) üzenetére


FEDman
addikt

Hehe, hát ilyen szempontból mindig jobb az egybeépített markolat az opcionálisnál, ez tény. :)

Engem most inkább az foglalkoztat, hogy ha csak az egyiket rakom fel az alsó rész nélkül, akkor tudok e majd úgy akksit cserélni, hogy ne kelljen hozzá levennem a markolatot?
Mert annak mondjuk nem örülnék..

Persze ha teszem azt fel a váz oldalról fogadja az akksit meg a kártyát akkor a gond letudva. Meglátjuk, hamarosan ez is kiderül.

(#7953) Mercutio_ válasza FEDman (#7952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy a mostani PEN-nél alkalmazott csavaros markolatcsere-megoldásnak jobban örültem volna, az expó-gomb lenyomást pedig sima mechanikus megoldással is lehetne kezelni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7954) gorgo válasza FEDman (#7952) üzenetére


gorgo
őstag

Nagyon úgy beszélsz, mintha már előrendelted volna.... :) Sztem, ha csak ennyi problémád van, akkor örülhetsz :)
Egyébként mielőtt összehasonlító képeket láttam volna, sokkal nagyobbnak gondoltam. Most így már állatira nyálcsorgatós a cucc.

Tegnap amúgy matattam Saturnban (számomra) új gépecskéket...
Nex 5: apám, valami nagyon olcsó kínai kacat fíling, minimál kezelőszervek, rémes objektív, úristen! Ezt valaki megveszi??
Fuji X10: hm, igen tetszetős küllemre, kár hogy le volt merülve az aksi benne! Nagyon zsír. Eltartott egy darabig, míg rájöttem hogy hol nem tudom bekapcsolni :F

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7955) nord_ válasza FEDman (#7952) üzenetére


nord_
veterán

Nem olyan nagy gond az. Amikor D300 + MB-D10-et használtam, a markolatban lévő aksihoz is csak így lehetett hozzáférni, hogy leszedtem a marcsát. Nyilván, nem ez a legkényelmesebb mód. :)
Ha az Oly okos, úgy is megoldhatja, hogy az aksit lehet tölteni a vázon keresztül is, mint egy mobiltelefont. Egyébként nem is értem, ez miért nem terjedt el... kissé ósdi hatású, hogy állandóan ki kell venni a gépből a cuccost a töltéshez.

(#7956) Gondwana válasza nord_ (#7955) üzenetére


Gondwana
addikt

A vázban tölthető meg az időjárásálló diszjunkt halmazok, mert a fészket fel kell rá készíteni, hogy időnként a töltés vége felé esetleg kiböffen egy kis hidrogén - hülyén nézne ki, ha ilyenkor picit kitolná a nemidőjárásálló zoomobjektív elejét.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7957) nord_ válasza Gondwana (#7956) üzenetére


nord_
veterán

Ha az időjárásálló mobilokban megoldották, tán itt is sikerülne. :)

(#7958) sebgutkopf válasza gorgo (#7954) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nex 5: apám, valami nagyon olcsó kínai kacat fíling,

Ezt a kijelentésedet nem ártana újra átgondolnod. Sok rosszat el lehet mondani arról a gépről úgy, hogy senki nem szól közbe, de hogy "olcsó kínai kacat" azt nem. Tisztában vagy vele, hogy egy fém vázas gép építési minőségét szarozod (amit pont minden teszt fényez), ami soha nem nyikorog, nyekereg, erős és olyan kijelző van rajta, amiről az Oly összes mft gépe még ma is csak álmodik? (Talán az E-M5.)
A kevés kezelőszrv nem a minőség kategóriába tartozik. Ha azt mondod, hogy ennyi gomb neked nem elég, azt elfogadom a te véleményed, de ez amit írtál egyértelműen badarság.

Sorry, de nem tudtam elmenni mellette. :(((

(#7959) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Már csak pár óra és meglesz a nagy bejelentés. Hírért nem fogok fennmaradni, de reggel amint lehet biztosan megnézem mit hoz az Oly. :U

(#7960) nesa válasza sebgutkopf (#7959) üzenetére


nesa
veterán

43rumors

(#7961) gorgo válasza sebgutkopf (#7958) üzenetére


gorgo
őstag

Hm, átgondoltam!
Elnézést, elég lehúzósra sikerült a vélemény, de ettől még ez a 'fílingem' volt/van, legyen akármennyire csúcs a belbecs, sajnálom. Én sem örömömben, hanem megdöbbenésemben írtam. Az obikat pedig sehol nem szokták fényezni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7962) #58660352


#58660352
törölt tag

Ma a munkahelyemen kültéri fotózás volt, a céges Canon EOS 20D / EF-S 17-85mm gépet használtam, de tartalék gépként ott lapult a zsebemben a GF-2 / 14mm F2.5.

A GF-2 végig a zsebemben is maradt, ugyanis egy mozgó járművet kellett fotóznom, ezért nélkülözhetetlen volt a zoom. A nap végén megnéztem a jelenlegi Panasonic MFT optika kínálatot, és megállapítottam, hogy nagyon kéne egy 5x átfogást biztosító alternatíva, mert a 14-42mm és a 14-45mm túl rövidek, a 14-140mm pedig több mint 250 körmöci aranyat kóstál ugyebár. Tehát egy 14-70mm nagyon jól jönne mondjuk fele annyiért :K

(#7963) Tulku válasza gorgo (#7961) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes, a sima 5-ös nekem is "recsegősebb" fíling mint a c3 vagy az 5n...
Nem tudom miért, talán azért mert 5n-em van? :)

Komolyra fordítva, tényleg nagyon precíz építési minőség, arra nem lehet panasz...az obi más kérdés, hozzáteszem hogy a kitzúmja a pana "erősebb" zúmjának minősége, nem a 14-42-é.

Peregrinator: régi jó 45-200? Olcsóbb is, elég jó is...

[ Szerkesztve ]

(#7964) Mercutio_ válasza #58660352 (#7962) üzenetére


Mercutio_
félisten

300k-ért már adnak mellé egy GH1-et is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7965) nord_ válasza #58660352 (#7962) üzenetére


nord_
veterán

A pár, legjobban sikerült kép milyen gyútávval készült?

Hm, azért a 14-140 kábé pont annyival jobb, mint az a 17-85, amennyivel drágább. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7966) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kintvan az E-M5 Full specs [link]

Van olyan fontos, hogy linkeljem... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7967) FEDman válasza Dare2Live (#7966) üzenetére


FEDman
addikt

Én most már teszteket akarok látni! :DDD

(#7968) Messer22 válasza FEDman (#7967) üzenetére


Messer22
senior tag

Ok, nincs beépített vaku, de az a furcsa púp mit rejt akkor? :F

[ Szerkesztve ]

Messer

(#7969) ROBOTER válasza Messer22 (#7968) üzenetére


ROBOTER
addikt

Semmit. Az EVF felett el kellett férnie az accessory portnak.

(#7970) FEDman válasza ROBOTER (#7969) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, sajnos ezt én is így látom.

(#7971) Messer22 válasza ROBOTER (#7969) üzenetére


Messer22
senior tag

:(

Messer

(#7972) Mercutio_ válasza Dare2Live (#7966) üzenetére


Mercutio_
félisten

Wireless remote control: Not Available

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7973) Tulku


Tulku
veterán

Tudom, hogy senkit nem érdekel, de MOV-ot ment, max 4 gigát, max 20 mbit/s bitráta és 60i...hát ez fenyképező lesz, és videóban nem csap oda a GH2.nek...

A pár nappal tett jóslatom második része bejött, az elsőre várni kell egy kicsit.

Aszongyák "csak" 1000 dodó lesz a váz? Az tényleg nem egy eget rengető ár...

[ Szerkesztve ]

(#7974) Messer22 válasza Tulku (#7973) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Dehogynem :)

így videózzál a GH2-vel: OMD

Messer

(#7975) Tulku válasza Messer22 (#7974) üzenetére


Tulku
veterán

Mostanság linkelte a G3-át Marseille majdnem ilyen állapotban :)

Persze ez biztosan időjárás állóbb lesz...de nem fog tudni 80 mbit/s-et az biztos...hangot is adtak a cikk alatt csalódottságuknak egyesek.

[ Szerkesztve ]

(#7976) #58660352 válasza Dare2Live (#7966) üzenetére


#58660352
törölt tag

"4/3 Live MOS sensor" nono - remélem ez nem a GX1 szenzora lesz újracsomagolva, mert akkor lőttek a kimagaslóan alacsony zaj és széles dinamika tartomány ígéretének.

[ Szerkesztve ]

(#7977) Messer22 válasza #58660352 (#7976) üzenetére


Messer22
senior tag

ugye te se gondoltad komolyan, hogy hirtelen előhúznak a kalapból egy apsc -t gyalázó szenzort? :N

majdnemhogy még örülni kellene hogy egyáltalán a 16-os szenzort megkapta és nem a jó öreg 12-es van benne :W

Messer

(#7978) Messer22 válasza Tulku (#7975) üzenetére


Messer22
senior tag

Azért a panát megverni videóban, úgy hogy hekkelhetőek a vázak, á :N

Messer

(#7979) Mercutio_ válasza #58660352 (#7976) üzenetére


Mercutio_
félisten

De biza, de ha megnézed mennyivel szebb színeket és szemcsézettséget hozott ki az Oly ugyanabból a 12MP-s szenzorból is, ami a Panákban is volt, akkor JPG-ben sejthető, hogy elég jó dolgot hoznak ki belőle.

A multi-aspectet kellett volna a kezükbe adni, annak a dinamikája már elég tisztességes alacsony ISO-n is, de szvsz majd talán 2 év múlva kiadja a kezéből a Pana amikor már minden szenzor rég lelépte :DDD

Messer22: Jaja, az azért irreális elvárás, hogy az Oly lelépje, vagy megközelítse a Panát videóban.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7980) madgie


madgie
titán

No csak kipróbáltam a 14/2.5-öt éccaka :)

(#7981) Mercutio_ válasza madgie (#7980) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te mazó vagy :DDD

Esetleg leírhatnád a módszert lépésenként :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7982) madgie válasza Mercutio_ (#7981) üzenetére


madgie
titán

Már leírtam, semmi újdonság :)

Kimégy, lefagysz, nyomod a gombot, otthon összerakod :D

Ez volt ma az első próbálkozás, "csak" 71 darab 25 másodperces kép összefűzve. Darabjaiban jobban néz ki, így összerakva felejtős. Aztán rápróbálkoztam a sarkcsillagra is... elsőre nem fűztem sok reményt hozzá, mert telihold van és alig pislákoltak abban az irányban a csillagok. 114 darab 30" képet lőttem el, hátha mégis jó lesz, bíztam a kis 14-es palacsinta fényerejében. Bevált :)

(#7983) Marseille199 válasza madgie (#7982) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hinjye, minden elismerésem! mióta elpestiesedtem, azóta a villamosmegállóba is rossz ilyen időben kisétálni. :R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7984) madgie válasza Marseille199 (#7983) üzenetére


madgie
titán

Huhh, neked még lógok egy sorozatszámmal! Bocs, teljesen kiment a fejemből :B :(

(#7985) Marseille199 válasza madgie (#7984) üzenetére


Marseille199
senior tag

Semmi baj, én meg éppen éhenhalni készülök, szóval ha van rá vevő, akkor hadd menjen. Ha nem, akkor i need that. Valamikor :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7986) madgie válasza Marseille199 (#7985) üzenetére


madgie
titán

Á, nem árulom én azt. Ha majd kell, szólj. Próbakép vagy akármi. Talán akkor nem felejtem el :DDD

(#7987) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Be van jelentve odaát.

Egy előnye van, hogy nem tudok elaludni. Megnéztem ezt a videót és rájöttem, hogy ezen a szinten én is tudok angolul.

Mekkora poén már, hogy a youtube további videóként az OMD koncertfelvételeket hozza fel. Electricity. :)

[ Szerkesztve ]

(#7988) ROBOTER válasza ROBOTER (#7987) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mekkora egy tahó már aki az új kamerát így kezeli.

Azért az Oly is békaphattya, hogy kihoz egy ilyen kamerát komoly videó képességekkel, és közben nincs rajta mikrofonbemenet. Tehát ott az új vaku a folyamatos fényű lámpával, de ha külső mikrofont akarsz, akkor a vakupapucsod foglalt.

(#7989) ROBOTER válasza ROBOTER (#7988) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jézus, $300 a markolat? Ezeknek már megint elszállt az agya.

Japánban már hirdetik is MMF-3-mal csomagolva, szerintem ezt az Olynak kellene megtennie. Vagy erre kellene egy akció, hogy számla ellenében kapsz egyet ingyen.

(#7990) madgie válasza ROBOTER (#7988) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ez a gép messze van a komoly videóképességektől. Még az hagyján, hogy nincs 24p, de csak interlaced videó van full HD-nál... no meg a 30 fps out of sensor is két évvel ezelőtti időket idéz. A GF1-em tud ennyit, sőt...

Ennek a gépnek AVCHD 2.0 kellett volna, Full HD/60p-vel, és akkor már talán lenyelhető volna, hogy csak 20 Mbps körüli bitrátát tud.

(#7991) SpongyaBob válasza ROBOTER (#7988) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Gyönyürű a váz szerintem :) Azért az a sorozat elég brutál..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7992) Tulku válasza madgie (#7990) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, pontosan ezt írtam, csak nem tudok ilyen szép nyelven :)

Vagyis, (GH2 vs OMD) előnyök:
- időjárás állóbb váz
- grip
- jobb jpeg motor
- gyorsaság - sorozat
- vázstabi

Kátrányok:
- videó képességek
- ár
- nem kihajtható lcd (van akinek ez nem hátrány)
- szenzor (made by Mercutio, bár megkockáztatom, hogy még így is jobb állóképe lesz, mint a GH2-nek, még raw-ban is)
- nincs beépített vaku (van akinek ez sem hátrány)

Lcd és evf minőség szerintem forma-forma, biztosan több ficsör lesz benne, kinézet pedig erősen szubjektív, bár én az oly-ra tennék...

[ Szerkesztve ]

(#7993) madgie válasza Tulku (#7992) üzenetére


madgie
titán

LCD-nek jobbnak kell lennie, még a NEX-énél is*. Állóképben szerintem is bitang lesz ,az új stabi is jónak tűnik.

*NEX-hez képest borzasztó fakó a GH1-é, ami igazából nem akkora gond, a NEX-féle csalóka volt: az olyan képet is szépnek mutatta, ami kuka :D

nord_: az ezüst szerintem is szép (a fekete is, de az mikor nem?), a 45/1.8-cal szép páros lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#7994) nord_


nord_
veterán

Gyönyörű lett ez az új Oly! :K
Látva a képeket, és a beépített kis markolatszerű kiemelkedést, nekem ugyan nem kéne rá se a felső, se az alsó grip. (A kettő együtt meg aztán főleg nem... nem kicsit néz ki bután a két csavar egymás alatt.)
Sőt, nekem még az ezüst is tetszik!

(#7995) nord_ válasza madgie (#7980) üzenetére


nord_
veterán

Ahogy látom az adok-veszek topikot, egyértelmű, melyik vált be neked. :D

(#7996) madgie válasza nord_ (#7995) üzenetére


madgie
titán

Az más, GH2-re kuporgatok, ritkítani kell az obiparkot. Vagy azt adom el, vagy a halszemet. Megnéztem a képeimet, az utóbbi fél évben ötször, ha volt vázon a zoom.

szerk: egyébként csak kézből tudtam eddig képeket lőni a kettővel (14/2.5 vs 14-45 OIS), f3.5 körül egyformán élesnek tűnnek, a pancake 2.5-nél már kicsit mos a sarkokban, de belefér.

szerk2: hogy rárabolnának már a halszemre! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7997) scarabaeus válasza madgie (#7996) üzenetére


scarabaeus
őstag

A halszemre vevő vagyok (ha a Samyang 7,5 mm-ről van szó)

"szerk2"
Hát persze, épp 7. évfordulója lesz a korábbi üzletnek:)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#7998) nord_ válasza madgie (#7996) üzenetére


nord_
veterán

Ha a halszem is el kell kótyavetyélned a GH2-ért, rám számíthatsz! :D

(#7999) madgie válasza scarabaeus (#7997) üzenetére


madgie
titán

Már hét éve :Y

(#8000) scarabaeus válasza nord_ (#7594) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ja, látom, már másé az elsőbbség :) )

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.