Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) SpongyaBob válasza vendingo (#7800) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én is kértem, egyenlőre még nem ajánlotta fel senki.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7802) vendingo válasza SpongyaBob (#7801) üzenetére


vendingo
veterán

Ha megjön az enyém akkor odaadom neked szívesen, de ha te tudsz valahonnan előbb szerezni, akkor légyszi szóljál! :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7803) SpongyaBob válasza vendingo (#7802) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Megbeszéltük ;) Köszi :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7804) FEDman válasza Marseille199 (#7770) üzenetére


FEDman
addikt

Persze, nem arra gondoltam, hogy lehetetlen. ;)
De azért ekkora látószög mellett szerintem nem feltétlen előny a szinte súlytalan objektív.
A Tair meg pont az ellenkezője, az van vagy 2 tonna, az már szinte önmagát stabilizálja. :DDD

(#7805) FEDman válasza |AP| (#7784) üzenetére


FEDman
addikt

Durva ez a markolat, kb pont ilyet elmodtunk meg rá Parcival. :D
Markolat nélkül palacsintával kis helyes elegáns, vagy ha meló van akkor felcuppan a markolat azt jöhet akármekkora üveg rá.. :))

(#7806) madgie válasza FEDman (#7805) üzenetére


madgie
titán

Viszont a hátulja ritka mafla.

(#7807) FEDman válasza madgie (#7806) üzenetére


FEDman
addikt

Igen az lehetett volna jobb, az LCD-je nem valami helytakarékos.
Ettől függetlenül nem tűnik azért olyan vészesnek, ki kéne próbálni egyet.. :DDD

(#7808) FEDman válasza madgie (#7806) üzenetére


FEDman
addikt

Meg a púpja is kicsit olyan feleslegesen magasnak hat, de ettől függetlenül a legnagyobb baja szerintem az lesz, hogy a kezdő ára miatt nem fogok tudni kapásból venni belőle egyet. :DDD

(#7809) |AP| válasza FEDman (#7808) üzenetére


|AP|
veterán

akkor nem csak én érzem kicsit indokolatlanul magasnak azt a púpot :)

(#7810) FEDman válasza |AP| (#7809) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ha nagyon akarják lehetett volna az alacsonyabb is. Kérdés mi van alatta. Ha csak az eddig buta kiegészítők csatlakozója akkor szerintem emiatt kár volt, no de majd meglátjuk.

Amúgy én magát a keresőt is a sarokba tettem volna, a NEX-7 elképesztően kompakt tudott emiatt lenni. Megint más kérdés, hogy így az O-M5 ezerszer szebb, mint a Sony! :DDD

(#7811) Tulku válasza FEDman (#7810) üzenetére


Tulku
veterán

Brutál komoly retró kinézet, szerintem elég komoly belsővel...biztosan nem kell szégyenkeznie, szinte egyszerre érkezik hozzánk a gx1-el (persze azt a pana már jó ideje kiadta másutt) és mernék rá fogadni, hogy veri meg mindenben...persze árban is gondolom.

(#7812) sebgutkopf válasza |AP| (#7784) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hű ez a gép mellbevágó! Nagyon dslr like, ezek szerint az oly nem akar csalódást okozni a pro mft gépre vágyóknak és ez egy tényleg pro váz lesz. Aki árban 270-350-es kit árban reménykedik az nagyot fog csalódni. Így ránézésre élből 400k feletti kit árat tippelnék. Vetélytárs a nex7, fuji x izé.
A formából méretből és szigeteltségéből úgy ítélem, hogy ezzel a géppel akarják rávenni a maradék e3 és e5 tulajokat a végső váltásra mft irányba (az ár is szerintem hozzájuk igazodik). Ahhoz mondjuk valóban kell is az a villám af, amiről annyit ment a téma mostanában. Eddig is kíváncsi voltam erre a gépre, hogy milyen vonalat fog képviselni, de most még jobban érdekel, hogy merre mutat majd ezzel irányt az Oly.

(#7813) FEDman válasza Tulku (#7811) üzenetére


FEDman
addikt

Ami a belsőt illeti azt majd az első tesztek után majd meglátjuk, de mindenesetre igéretes az biztos.
A Pana GX1-et viszont az E-P3 van értelme összevetni, az E-M5-öt meg a GH2-vel.

(#7814) sebgutkopf válasza sebgutkopf (#7812) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kieg: ha valóban pro vonalat akar képviselni, akkor viszont megint bele kell rúgnom a 12-50-be. Egy Pro vázhoz nem méltó egy f sötét zoom. :( Főleg mivel baromi drága lesz.
Vagy erre kéne felcsavarni a 12-60-akat? Ebben egyre kevésbé bízom.

(#7815) madgie válasza FEDman (#7813) üzenetére


madgie
titán

No hátha lesz ócsó GH2-nk :))

(#7816) SpongyaBob válasza sebgutkopf (#7812) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ugyanezt érzem én is, olyan pro hatása van az egész cuccnak, no de majd gyakorlatban bizonyít (vagy nem), de reméljük a legjobbakat. Mindenesetre ez a gép a kegyelemdöfés az egész 4/3 rendszernek..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7817) FEDman válasza sebgutkopf (#7814) üzenetére


FEDman
addikt

Hát igen, ha már tervbe volt egy ilyen brutál markolatos mFT váz akkor igazán tervezhették volna azt a 12-50-et kicsit nagyobbra, fényerősebbre. Sebaj, a Panától hamarosan érkezik rá a 12-35/2,8 meg a 35-100/2,8 :))

Madgie: ;)

(#7818) FEDman


FEDman
addikt

Most már biztos hogy a vakusaru alatt ott lesz az a csati a kiegészítőknek. Ott van az AP2 jelőlés az O-M5-ön is.

Én ezt lehet lehagytam volna, de ők tudják..

Így viszont akár dupla EVF-e is lehet a gépnek! :DDD

(#7819) Marseille199 válasza FEDman (#7804) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát 2 kiló :DDDDDDDDDDDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7820) Marseille199 válasza FEDman (#7818) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem meg mikrofonnak mondjuk egészen jó lesz :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7821) Gondwana


Gondwana
addikt

Azt számoltátok, hogy 3 (három) exponálógomb van rajta? (Vagyis két markolat van egyszerre rácsavarozva (meg hátul is két LOCK tárcsa van) - viszont az nem derül ki, hogy az alsó "booster" rátekerhető-e az előrenyúló markolat nélkül is, vagy sem)

Szerk.: most látom, hogy azt meg már bele se írtam, hogy miről írtam, de aki nem találja ki, az majd jól rákérdez :C

Szerk2: ja, és a rabláncosan csörgős nyakpántrögzítéstől mennyire nem tudnak már elrugaszkodni - valahogy így kellene inkább talán...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7822) Tulku válasza FEDman (#7813) üzenetére


Tulku
veterán

Gx1 jóval később jött ki, hasonló szenzora van, mint ennek a bitangnak, kellően gyors is, tehát ilyen szempontból adódik a versus. Persze azt mindenki látja, hogy ez egy jóval komolyabb gép lesz, tehát az árcetlin is vastagabban fog majd a ceruza...így a Gh2 lesz a méltó ellenfél

Madgie: Akkor lesz olcsó GH2-d, ha meg akarod majd igazán venni... :))
Azért tényleg várjuk meg a videó képességeket, ha 30 ne adj isten 50-60p-s lesz, akkor készítheted a pénztárcád, mert lehet hogy váltanak sokan...azért jó lett volna a multi aspect szenzor, hogy igazán összehasonlítható legyen a két gép, de az oly biztosan jobb jpeg motort fabrikál (a gh2-ben is pocsék van) tehát adódik a váltási lehetőség...

Most borítékolom: képben agyonveri a GH2-t, videóban nem!
(hínnya majd üttök engemet ezért)

[ Szerkesztve ]

(#7823) Marseille199 válasza Gondwana (#7821) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem meg jobb ez a retrós rögzítési mód. Bár ez teljesen szubjektív dolog :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7824) Mercutio_ válasza Tulku (#7822) üzenetére


Mercutio_
félisten

A G3 szenzor ISO100-400 között dinamikában sajnos sokkal gyengusabb, mint a GH2-féle multi-aspect.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7825) nord_ válasza sebgutkopf (#7812) üzenetére


nord_
veterán

A formából méretből és szigeteltségéből úgy ítélem, hogy ezzel a géppel akarják rávenni a maradék e3 és e5 tulajokat a végső váltásra mft irányba
Egyetértek, én is pont erre gondoltam, amikor megláttam!

A ~450ezres ár... ehhez valami iszonyú nagyot kéne dobbantani... Mindenesetre nekem kétségeim vannak, hogy lesz-e olyan széles réteg, aki objektívekkel, kiegészítőkkel együtt rá fog szánni majd' egy milliót erre.

(#7826) nord_ válasza Mercutio_ (#7824) üzenetére


nord_
veterán

Ez azért elgondolkodtató, hogy a m43 legjobb érzékelője egy jóval olcsóbb vázban található... Pedig, ha külső alapján kéne választani, akkor az Oly lenne a befutó - a sok markolat nélkül. :)

(#7827) Marseille199


Marseille199
senior tag

Leesett az első normális hó, kiruccantunk a Normafához a lakótársakkal fotózni picit.
Hát, Uraim, kijelenthetem, hogy használható hidegben is a m4/3 :)

Mostanra már teljesen jól érzi magát a kicsike, pedig épp akartam kínálni pálinkával, de azt mondta, ő inkább csak az ágyamon pihenne :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7828) Mercutio_ válasza nord_ (#7826) üzenetére


Mercutio_
félisten

ISO100-400 között dinamikában azért 1FÉ-vel gyengébb mint a GH2-é ha jól számoltam, de tény, hogy a G3 apróbb bosszantó hiányossága ellenére nagyon jól eltalált váz, esetleg még aki kisebbet akar és nem zavarja a csak opcionális kereső annak ott a Pana GX1 is.

Ha még tartana a szép napos, és 0 fok körüli idő hétvégén jártunk volna felétek, és összefuthattunk volna, de ebben a pocsék időben ki se mozdulunk a pecóból :(

Tulku: Láttad? Pana márkaboltosok sunyiban 149-ről 159-re emelték a GX1 váz árát :W

Marseille199: Kitől nem veszünk G3 vázat műsorunkat látták :DDD A vakusaru takarót levetted, vagy gyárilag nem tartozéka a G3-nak?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7829) madgie válasza Marseille199 (#7827) üzenetére


madgie
titán

Nekem is kapott havat ma a kicsike, meg sem érezte :K

Fotót mondjuk egyet sem csináltam, videózni próbáltam, inkább kevesebb, mint több sikerrel :D Jó egy óra múlva felér a Dropbox-ra a kétperces kezdetleges bénázásom (vidéki net ftw!), lehet fikázni :DDD

szerk: még így, tömörítve is 22 Mbps bitrátájú, nem árt hozzá erősebb PC :D

[ Szerkesztve ]

(#7830) |AP| válasza Mercutio_ (#7828) üzenetére


|AP|
veterán

Én mindig is 159-ért láttam ott a vázat (sima 14-42-vel 200, palacsinta zoommal 240)
Angliából viszont itt lehet az X-es kit 210-ből (persze árfolyamfüggő). Ráadásul kintről lehet (a szerintem szebb) ezüst színben is rendelni.

szerk: egyébként amíg nem lehet kapni addig úgysem mérvadóak ezek az árak :)

[ Szerkesztve ]

(#7831) scarabaeus válasza Mercutio_ (#7828) üzenetére


scarabaeus
őstag

Én az elejétől 159 (9, 9...) ezerre emlékeztem náluk. A sima kit +40, az X-es kit +80 volt. Nem másnál volt 149?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#7832) Marseille199 válasza Mercutio_ (#7828) üzenetére


Marseille199
senior tag

Na igen, ez jutott nekem is eszembe, miután kigondoltam, hogy feltöltöm a képet. Semmi baja nincs egyébként, bírnia kell. Vagy ha ilyen időben nem merek fényképezni, akkor ne is fényképezzek. Szerencsére már érzem az ujjaim is. A gép bírta, én nem. Nem jó decathlonos őszi/tavaszi túrabakancsban tolni :)

Amúgy a vakupapucstakaró nem tudom milyen tartozék én gyárilag nem kaptam az eladótól, akitől vettem. Szóval erre nem tudok válaszolni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7833) scarabaeus válasza Marseille199 (#7832) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Semmi baja nincs egyébként, bírnia kell."

Benne van a munkaköri leírásában? :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#7834) Marseille199 válasza madgie (#7829) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én se sokat fotóztam végül is, bár videózni se videóztam. Lőttem néhány ilyen kis elkapott fotót, de inkább fényt mértem a kétaknáshoz :O :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7835) madgie válasza scarabaeus (#7833) üzenetére


madgie
titán

Ez nem holmi kényes kenon :DDD

(#7836) Marseille199 válasza scarabaeus (#7833) üzenetére


Marseille199
senior tag

Benne ám! :)

Igazából jobban féltettem eddig, mint az eddigi tükrös vázaimat, de leszerepelt, mostmár hurcolom mindenhova. Eddig, ha nagyon veszélyes volt a helyzet, akkor a fullmechanikus analógokhoz nyúltam, de oda is kellett vinni fényt mérni. Mostmár nem féltem :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7837) Tulku válasza Marseille199 (#7827) üzenetére


Tulku
veterán

Hú komám, azt hittem valami marketingfotó :)

Hát igen, ha hó esik, esik mindenhová...

(#7838) sebgutkopf válasza Tulku (#7837) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A szigetelt om-d-nek ez üszemszerű használat lesz majd. :D

(#7839) Marseille199 válasza Tulku (#7837) üzenetére


Marseille199
senior tag

Egy idő után rájöttem, hogy semmi értelme visszatuszkolni a táskába.
Olyan voltam, mint valami samesz.
G3+45 1.8, nagyon kicsit rajta a kitobi is.
Zsebeimben ff színszűrők, előtétek, napellenző, távkioldó a Flexarethez, böhöm nagy állvány, kesztyű, pipa. Fuj, nem volt egyszerű séta :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7840) sebgutkopf válasza nord_ (#7825) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak nem hagy nyugodni, hogy egy ilyen gép a szigetelt léte és több jellemzője miatt elvileg már indulhat komolyabb felhasználású fotósok kegyeiért. Viszont azt még nem tudjuk, hogy ezt milyen obikkal szándékozik az Oly támogatni. Mert ugye a vastagabb tárcájú usert a kit zoom-ok nem szokták megnyitni, de a 12-50 se fogja.
Lényegében ehhez a vázhoz jelenleg a 12/2-n kívül nincs egyetlen méltó obi se az oly saját kínálatában. A két pana 2,8as már az lenne, tehát nem teljesen reménytelen. A pana obik szigeteltek amúgy?
Volt még szó szigetelt adapterről. Hmmm.... ? :F

Akkor jövő héten okosabbak leszünk.

(#7841) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#7840) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

átfaragott 14-54 II kellene. szerintem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7842) sebgutkopf válasza Mr.Csizmás (#7841) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az adapterrel az valóban +1 obi lévén támogatja a cd af-et. Csak ma már az kicsit zajosnak számít, de fotózni teljesen OK.

(#7843) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#7842) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mikrora kellene adoptálni a 14-54-et, mert a nagynégyharmadon egy tökély obi volt :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7844) Mercutio_ válasza Marseille199 (#7832) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vicc vót :DDD , amelyik ennyi kis havat nem bír, annak süllyesztőben a helye :D

Holnap én is megpróbálok kimerészkedni, ma csak az ablakból kukkoltuk a hópihuszokat és néztük nő-e már a jácint ;]

sebgutkopf: Ne mondd már, hogy a 45/1.8 vagy a 9-18 nem méltó a vázhoz, vagy mondjuk a Pana 14/2.5, 20/1.7-nek csak pírral az arcán lenne szabad rá felkéredzkedni :N
Ahogy meg tudták csinálni a 9-18 mikrós verzióját úgy a 14-54-et is meg kellene csinálniuk és máris egy nagyon ütős kis cucc lenne a piacon.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7845) madgie válasza Mercutio_ (#7844) üzenetére


madgie
titán

Szeretem a kis 45-öst, bár Pana vázon elég keresgélős néha az élességállítás vele, koncerten kifejezetten szórakozott a viselkedése, amolyan franciás... a típusazonos objektíveim meg olyanok mint a japó munkások: igen, bármikor, gyorsan, pontosan, napi 25 órában is :))

Ja, felért a hóvidejjó :)

(#7846) Marseille199 válasza Mercutio_ (#7844) üzenetére


Marseille199
senior tag

Brutálisan fel kell öltözni, irtó hideg volt. De amúgy valakinek van valami ötlete a kezemre? Alapvetően gyűlölöm a kesztyűt, minden kontextusban. Se dolgozni nem szeretek benne, se laborálni, se fotózni, se mosogatni. De a kezem viszont lefagy :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7847) nord_ válasza sebgutkopf (#7840) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem a szigetelés igazán tényleg _csak_ a profiknak számít. Engem sose izgatott, főleg azután nem, amikor esőben próbáltam fényképezni a D300-zal és a fent lévő napellenző ellenére olyan vizes, vízcseppes volt a frontlencse, hogy az összes képet kukázni kellett. Nyilván, egy riporter esetében csak az számít, hogy bármilyen is a kép, de meglegyen. Hobbifotósnál elég ritka eset, hogy a néhány homályos folttal büszkélkedő tájkép megmaradjon a winchesteren. :)

(#7848) Mercutio_ válasza Marseille199 (#7846) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem ilyen kesztyűm van, 4 új vége szabad, de amikor nem kell, akkor a kézfejre tépőzárral rögzített lehajtható részbe bele tudom dugni őket, és így dupla réteg van rajtuk.
Okostelóval mondjuk szívás, mert megszoktam, hogy hüvelykujjal piszkálom, az meg fedett :DDD
Esetleg még ilyen kesztyűt lehet kipróbálni, bár nem tudom mennyire szigetel :U

madgie: Beza, videónál bóklászik össze-vissza a kicsike, gondolom nagyobb DOF és nagyobb AF-keret kellene neki, akkor nem téblábolna :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7849) Marseille199 válasza Mercutio_ (#7848) üzenetére


Marseille199
senior tag

Lövészkesztyű? gondolkodtam már mondjuk rajta, de akkor tényleg beválik ezek szerint :)

A telóval ma is szívás volt, de megoldottam. Levettem a kesztyűt. Aztán csak visszavettem, nem bírtam :)

Ez még jobbnak tűnik, ez a horgászboltos :))))

Köszönöm!

45/1.8: Nekem néha sima fotónál is eljátssza ezt a kis sunyija. Ma meg az hergelt fel hihetetlen módon, hogy nagyon sokszor behalt és a legminibb fókuszponton használva is a hópelyhekre élesített a galád. Ilyenkor mindig felsejlik előttem egy M9-es, aztán inkább játszok az expógomb nyomogatásával és beáll a fókusz, az álomfelhő meg szétfoszlik :)))

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7850) hegyimorc válasza nord_ (#7847) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Szerintem a szigetelés igazán tényleg _csak_ a profiknak számít."

Én fotóztam D300-zal szakadó esőben, brutál sárban és akkora porban is, hogy még a versenyzők is maszkban tekertek :-), de én is arra jutottam, hogy nincs igazán szükségem szigetelt vázra, mert ilyen körülmények között viszonylag ritkán használtam a gépet és kis odafigyeléssel egy egyszerűbb vázzal is kimennék fotózni.

( A napellenző nekem nagyon bevállt eső ellen. Persze nem a tulipánszirom alakúak egy nagylátón, hanem a 60 AF-S hosszú csöve. Egy csepp víz sem került a frontlencsére. )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.