Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) madgie válasza Messer22 (#8150) üzenetére


madgie
titán

Jpg-et direkt nem akartam, azt ezerféleképp lehet konvertálni. Már tableten vagyok, holnapra átkonvertálnatom, de azt se bánnám, ha más feltöltené addig :D

Tulku: alulról közelítettem meg a felüljárót. Gyerekkoromban havonta koptak itt el a kínai tornacipőim :))

(#8152) Messer22 válasza madgie (#8151) üzenetére


Messer22
senior tag

ok, igazad van :)
tablet? már megint terepen vagy? :))

Messer

(#8153) madgie válasza Messer22 (#8152) üzenetére


madgie
titán

Á, döglünk az ágyban :)

(#8154) schawo válasza Messer22 (#8150) üzenetére


schawo
titán

Még egy egyszerű irfanview is olvassa a raw fileokat, mi a gondod velük?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8155) Messer22 válasza madgie (#8153) üzenetére


Messer22
senior tag

beteg vagy é? :DDD :P

Messer

(#8156) Messer22 válasza schawo (#8154) üzenetére


Messer22
senior tag

hmmm, kipróbálom. :))

Messer

(#8157) madgie válasza Messer22 (#8155) üzenetére


madgie
titán

Ma pihi, holnap jön a kocsma! :DDD

schawo: látod, milyen bamba vagyok, pedig én is azt használom :) (igaz, csak a kisebb méretű thumbnailt mutatja, de éppen elég)

[ Szerkesztve ]

(#8158) Messer22 válasza madgie (#8157) üzenetére


Messer22
senior tag

temető mikor jön? :N

Messer

(#8159) Tulku válasza Messer22 (#8158) üzenetére


Tulku
veterán

Közvetlenül halál után (némelyeknél hamvasztás előzi meg) :DD

Persze ez a vámpír benyel két-három kupicát és kint ácsorog holnap a mínusz 22-ben is...

Nem tom, lehet visszatérek közétek...

[ Szerkesztve ]

(#8160) madgie válasza Tulku (#8159) üzenetére


madgie
titán

Mínusz 22-re már én sem vagyok hitelesítve :DD

(#8161) ROBOTER válasza madgie (#8160) üzenetére


ROBOTER
addikt

Van a szekrényben egy üveg ajándék pálinka, aminek a lepárlását elcseszték. Olyan etil-acetát tartalma van, hogy a szagával simán leveri a pálmatexet ragasztásban. Viszek belőle, -30 fokban is felébreszti még a halottat is körülötted.

(#8162) scarabaeus válasza schawo (#8154) üzenetére


scarabaeus
őstag

Irfanview: az enyém alapból nem ismerte, pedig alig pár éves volt még csak:), megnéztem az aktuálissal, persze a beágyazott jpeget mutatja, mint világéletében a raw-knál.
Néztem, mit rendeljek hozzá, a Picasa fotómegjelenítője csinált egyfajta előhívást, a 12 MP-t mutatva. Mondjuk arról a programról eddig tudomást sem vettem:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8163) madgie válasza ROBOTER (#8161) üzenetére


madgie
titán

Nekem is van valami csuda hápém, vagy két-három hónapja beleszórtam mindenféle aszalt lomot, de még mindig brutálisan elcseszett :DDD

(#8164) Messer22 válasza madgie (#8163) üzenetére


Messer22
senior tag

aszalt cuccosom nekem is van, milyet kérsz? szilva, mazsola, barack, ribizli, eper? :B

Messer

(#8165) Tulku


Tulku
veterán

Ne csesztessetek!!! Folyik a nyálam...

1. A pálinka a világ legjobb alkoholos itala
2. Nekem mindet meg kell kóstolnom (nehogy úgy járjatok, mint Roboter)

Címet privátban tudok írni, csomagfeladást fizetem :))

(#8166) madgie válasza Tulku (#8165) üzenetére


madgie
titán

A bortól savam lesz, a sörtől puffadok, a pálesz viszont csodákat tesz :))

(#8167) Messer22 válasza madgie (#8166) üzenetére


Messer22
senior tag

:R :K így van

Messer

(#8168) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Hm, ahogy nézem GX1 vázat idehaza már kb. 115 ezerért is lehet nemkapni (a 160-as induló árral szemben), na ha majd lesz egyszer, akkor mennyiért lesz:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8169) Tulku válasza scarabaeus (#8168) üzenetére


Tulku
veterán

Ma voltam panáéknál, kérdeztem, és ilyen arc fogadott: :F

Természetesen felmondta a leckét: nincs és nem tudja mikor lesz Magyarországon...

(#8170) Messer22 válasza Tulku (#8169) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Miért nem kérdezted meg tőle, hogy akkor ő minek van? :N

Messer

(#8171) scarabaeus válasza Tulku (#8169) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Amúgy a lenti árképzésnél valamit félreadminisztrált a bót, mert az X-es kit 118, a sima kit pedig 156 ezer azon a helyen...)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8172) Mercutio_ válasza schawo (#8154) üzenetére


Mercutio_
félisten

G3 .RW2 file-ra valami halál szürke förmedvényt jelenít meg :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8173) schawo válasza scarabaeus (#8162) üzenetére


schawo
titán

Persze, de bámészkodni jó. Nem is azt mondtam, hogy ezzel dolgozz :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8174) madgie


madgie
titán

14-45 OIS vs 14/2.5, közelképnél. A gép állványon volt, az élesség a 14-45 közelpontján.

(#8175) Messer22 válasza madgie (#8174) üzenetére


Messer22
senior tag

Van némi különbség..

Messer

(#8176) schawo válasza Messer22 (#8175) üzenetére


schawo
titán

"Csalókásak" a képek, mert a különbség egy része az objektív hosszméretéből fakad. Ha a téma egyforma távolságra lett volna az objektívtől, akkor (valószínűleg) hasonló kivágású végeredmény született volna, de itt a téma csak az állványtól és a géptörzstől volt egyforma távolságra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8177) madgie válasza schawo (#8176) üzenetére


madgie
titán

Akkor sem stimmelne, mert akkor meg a szenzortól való távolság változna jelentősen. De egyébként nem is ez a lényeg, azt írnak az objektívre, amit akarnak, a gyújtótávolság fogalmát a végtelenből érkező fénysugarakra értelmezték, így közelfénykezésnél az objektív felépítésén múlik minden (nem csak a hosszán).

Szerk: meg honnan méred az objektívtől való távolságot? Frontlencse, első fősík?

[ Szerkesztve ]

(#8178) schawo válasza madgie (#8177) üzenetére


schawo
titán

Korrigáltam is a megfogalmazáson. :)

Szerk: meg honnan méred az objektívtől való távolságot? Frontlencse, első fősík?

Persze, ez nehéz kérdés, csak azért írtam a hozzászólást, hogy jelezzem, hogy a különbség nem teljes mértékben az obin múlik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8179) madgie válasza schawo (#8178) üzenetére


madgie
titán

Persze, igazad van, eleve zoomot meg fixet hasonlítunk, felépítésileg sincs sok közük egymáshoz :)

(#8180) #58660352 válasza Mr.Csizmás (#8120) üzenetére


#58660352
törölt tag

(#8181) Tulku válasza #58660352 (#8180) üzenetére


Tulku
veterán

Nyálkás, nedves az orra fölött, legközelebb töröld le... :)

Egy ilyen drága öveg mögé minek gf2?...nem adod el? :))

[ Szerkesztve ]

(#8182) schawo


schawo
titán

Milyen az 14mm-es F2.5-ös Pana palacsinta? Érdemes megvenni 45-ért?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8183) gorgo


gorgo
őstag

Segítsetek dekódolni! Olympus gépnél filenév alapján (P2092017) mennyi expónál jár a gép?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8184) Gondwana válasza schawo (#8182) üzenetére


Gondwana
addikt

(Én még 65-ért vettem - szerinted érdemes 45-ért? Mondjuk, én csak ezt az üveget tartom a GH1-en. Gondolkodás folyamatban, hogy rendeljek egy TILTes MD-mFT konvertert is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8185) #58660352 válasza Tulku (#8181) üzenetére


#58660352
törölt tag

A GF-2 egy nagyon jó váz, aminek jelenleg legfeljebb a GX1 vagy az OM-D lehetne az alternatívája, de én most nem vázat szeretnék venni, hanem egy jó minőségű 14-(...) zoomot. Ráadásul készülőben van egy új egyedi GF-2 firmware is :C

(#8186) Tulku válasza #58660352 (#8185) üzenetére


Tulku
veterán

Azt már készíti egy ideje Vitalij, minden nap rámegyek az oldalra, de semmi sehol...pedig van egy eladó gf2 kit az egyik szaturnban 89-ért, ami szerintem nevetséges.
Persze fenykípben raw-ozni kell vele, mert iso 800 és fölött erőteljest taknyol, míg a kis pl1 gyönyörű 800-on és 1600-on is...de valamit valamiért.

Nem te vetted meg azt a fehér kit-et a vaterán?
(linkeltem egykor ide, viszketett is a tenyerem, de volt akkoriban a nex 5n...de régen volt :) és akkor nem vettem semmit)

[ Szerkesztve ]

(#8187) Mercutio_ válasza #58660352 (#8185) üzenetére


Mercutio_
félisten

és esetleg a G3 ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8188) #58660352 válasza Mercutio_ (#8187) üzenetére


#58660352
törölt tag

Sajnos nem! A GF2 / 14mm F2.5 kombináció még épen belefér a kabátom zsebébe, a G3 esetén ez már nem megy (még az OM-D is gyanús a középre helyezett kis torony miatt).

A hordozhatóság miatt mondtam le a Pentax K5 / Nikon D5100 minőségéről. A GX1 szenzora nem jelent akkora előrelépest, hogy érdemes legyen váltani: link.

[ Szerkesztve ]

(#8189) madgie válasza madgie (#8174) üzenetére


madgie
titán

Ha már a 14mm megvolt, akkor legyen 45mm is :)

(#8190) #58660352


#58660352
törölt tag

Műszaki szempontból sajnos érthetően a majdnem 50% kisebb felület: link okozza a mikro 4/3 szenzorok nyilvánvalóan gyengébb teljesítményét: link

Az viszont bíztató, hogy a Nikon és a Pentax is az új tükör nélküli rendszereiket a mikro 4/3 nál kisebb szenzorokra alapozták. Remélhetőleg nem kell sokat várnunk arra, hogy ezek a kisebb szenzorok is elérjék a mai APSC szenzorok minőségét. Ez egyértelműen korszakváltást fog jelenteni a fotózásban! Ha ez bekövetkezik, akkor a Nikon és a Pentax tükör nélküli rendszerei komolyan meg fogják tudni szorongatni a mikro 4/3 rendszert is.
(a zsebben hordozhatóság terén).

[ Szerkesztve ]

(#8191) Tulku válasza madgie (#8189) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam nex 5n-en a 18-55-e sokkal tágabb volt, mint az 50 mm-es manuál nikon...furcsállottam, ezek szerint nem hiába :)

Peregrinator: Szerintem a Pentax ilyedtén belépője (gondolom a q-ra gondolsz, mert az új gépe dslr méretű...) elég felemásra sikeredett (képminőség semmivel nem jobb, mint egy kompakté) viszont eszméletlen drága...ennek ellenére úgy olvastam veszik a tengerentúlon és keleten. Ésszerű indokokat nem tudok felhozni...

A nikon1 rendszer itthon khmmm bukdácsol; az induló árral szemben j1-et már 135-ért, v1-et már 200-ért lehet kapni boltban, ami 20%-os esés...ezen kívül minden boltban, ahol árulják elmondják, hogy nem vettek belőle egy darabot sem.

Nekem továbbra is az egyetlen életképes rendszernek az mft tűnik...

(#8192) Parci válasza #58660352 (#8190) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most őszintén, konkrétan, gyakorlati esetben hol korlátoz téged a mostani 16 megás lapka? én is szívesen használnám a sony 16-osát, de az igazat megvallva még a 12 megás pana lapkával (e-pl2) is megoldok mindent, a legtöbb esetben még csak nagyon vacakolnom sem kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8193) #58660352 válasza Tulku (#8191) üzenetére


#58660352
törölt tag

Felvetésem nem a jelenlegi álapotra, hanem a jövőre vonatkozik, amikor majd egy kompakt méretű (1/25" - 1/1.7") szenzor is tudja a mai APSC szenzorok minőségét produkálni. Ez akár 2-3 éven belül is bekövetkezhet, ami szerintem döntő fordulatot fog majd jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#8194) Ijk válasza #58660352 (#8193) üzenetére


Ijk
nagyúr

"amikor majd egy kompakt méretű (1/25" - 1/1.7") szenzor is tudja a mai APSC szenzorok minőségét produkálni."
LOL. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8195) #58660352 válasza Parci (#8192) üzenetére


#58660352
törölt tag

Tavaly egy Nikon D5100 géppel fotóztam, így a jelenlegi GF2 vázamat friss élményként ehhez tudom összehasonlítani.

Nekem leginkább a szélesebb dinamika hiányzik, hiszen RAW formátumban a GF2 vázam ISO800 érzékenységig csak minimális zajt produkál és még az ISO1600 is kis kompromisszummal de jól használható. Nekem az esetek döntő többségében ez már elég, de dinamikában egyértelműen hiányzik a Nikon D5100 szenzorának minősége.

[ Szerkesztve ]

(#8196) hegyimorc válasza #58660352 (#8193) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szerintem ne számíts semmiféle döntő fordulatra.

5-6 (?) évvel ezelőtt volt egy fordulat, amikor igazán elérhetővé váltak a DSLR-ek - Nikon D70 és társai -, de ez sem technika fordulat volt. Olyanra nem emlékszem és szerintem nem is lesz, mert ez folyamatos fejlődés.

Másrészt hiába lesz 2-3 év múlva egy MFT-szenzor versenyképes egy mostani APS-C-vel, 2-3 év múlva az APS-C is annyival előrébb fog járni, hogy a legtöbb hobbysta úgyanúgy bottal sem piszkálná meg akkor a mait, mint most az említett D70 vázat.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8197) szaby_gyerek válasza #58660352 (#8193) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Azért ebben ne keveredjünk bele. Amikor a jövőben a kompakt szenzorok hozzák a mai aps-c-k minőségét, akkor szerinted az akkora aps-c mit fog nyújtani?

Szerk: hegyimorc megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#8198) Parci válasza #58660352 (#8195) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudsz példát mutatni? úgy értem, jó a nagyobb dinamika, én is szerettem már a d90-nél is, és van, amikor segít. de a képek 99%-ánál nincs szükség rá, illetve elég az m43 vázé is.

ami a szenzorminőséget illeti: szerintem már ma is az összes jó. ám szűk mélységélességet semmilyen szuperkompakt nem fog neked produkálni (csak extrém esetekben), ez marad érv a minél nagyobb szenzor mellett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8199) Tulku válasza #58660352 (#8195) üzenetére


Tulku
veterán

Hidd el a GH2 szenzora...finoman fogalmazva jobb. Ha kissé marketingesen akarnék fogalmazni, azt mondanám sokkal jobb. Próbáld ki, meglátod...

Amit a sebpiszoknyi érzékelők fejlődéséről írtál; ne legyen igazam, de tényleg lehet az a sokat emlegetett határ...
A nikon1 érzékelője szerintem már a határpont (egyesek szerint az alatt).

Persze ennek ellentéteként emlegetik az s100-ast a kanyontól, valóban döbbenetes a képe, ha nem látom a saját szememmel (magyar júzer által készített tesztképekről beszélek, nem netről levadászott valamikről) nem hiszem el. Tehát élek a gyanúperrel, hogy akár igazad is lehet, nem tudjuk milyen módszert találnak majd ki...én szurkolok neki.

Annyi bizonyos hogy a sokat emlegetett határ (felfoghatjuk teljes indukciós bizonyításnak is matematikai alapon) felfelé mutatja meg, hogy létezhet, mert a múltkor viszont mellbe vert seeman kartács egy d700-assal készült portréja, de eléggé, azóta sem tudok magamhoz térni.

[ Szerkesztve ]

(#8200) Tulku válasza Parci (#8198) üzenetére


Tulku
veterán

"semmilyen szuperkompakt nem fog neked produkálni (csak extrém esetekben), ez marad érv a minél nagyobb szenzor mellett."

Te Parci kitalálják ezek az occsó f0,5-ös zsebpiszoknyi optikákat hidd el egy kis idő múlva :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.