Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8401) FEDman válasza schawo (#8398) üzenetére


FEDman
addikt

Hehe, a GH vázaiban multi-aspect szenzor van, ami kicsit szélesebb mint az összes többi 43-as lapka, azaz ez tökéletesen megfelel a papírformának. ;)

(#8402) schawo válasza FEDman (#8401) üzenetére


schawo
titán

Oké, thx :R

Szóval a kép oké, a következtetés tök fals :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8403) FEDman válasza Parci (#8399) üzenetére


FEDman
addikt

Megint szép helyen jártál, nagyon jók a képek!
Ami engem illet fix obi párti vagyok, gyakorlatilag szinte minden esetben. Viszont a képeidet elnézve be kell látnom egy ilyen túrán azért értelmet nyer az a 14-150. :)

(#8404) Parci válasza madgie (#8400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a kép igazából semmire sem enged következtetni, egy m4/3 szenzor nyilván pont szabvány méretű (vagy nagyobb és multiaspect), akárki gyártaná is, ekkora lenne, nem? :) továbbra is gyanús, hogy "live-MOS"-ként hivatkozik rá maga az Oly a saját sajtóközleményeiben. ez a hülye név pedig a Pana sajátja.

madgie, FEDman, kösz. :) -20 fokban, f@szfagyasztó hidegben, orkánban megnézném, aki nekiáll kicserélni egy 20/1,7-est egy 75/1,8-ra, miközben száguld felé a síelő emberke, akitől jó lesz a kép. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8405) madgie válasza Parci (#8404) üzenetére


madgie
titán

Pont ekkora lenne, persze, de pont ISO 200-ról indulna? A LiveMOS meg úgy van, ahogy te írod, 99,99%, hogy Pana, ráadásul mi más lenne a 16 MP delbontásával, mint a G3-féle? Ez persze nem gond, sejthető volt, hogy még a GH2 szenzorát sem kapja meg (pedig az volna az állat)

(#8406) FEDman válasza madgie (#8405) üzenetére


FEDman
addikt

Meg ez a tipikus ködösítés, aki szeretne más szenzort látni az új Oly-ba az ebbe a megfogalmazásba egyből azt látja bele, hogy ez nem Pana szenzor, pedig közben ha figyelmesen olvasod azt se zárja ki, hogy ez akár mégis az. :DDD

Ha meg nem Pana szenzor akkor meg nem értem mi oka lehet annak, hogy erről még nem beszélhetnek, ez így nekem sehogy se áll össze. :N

Jelenleg két lehetőséget látok:

Pana szenzor van benne csak azzal az apró csavarral, hogy ez a Pana legújabb fejlesztése, egy olyan új 16-os lapka ami jelenleg még egyetlen Pana vázba se került bele és most itt debütál az OM-D-ben. Az eddigiek láttán már ez is meglepne, de tegyük fel mégis sikerült ezt elérnie az Oly-nak, cserébe meg aláírt egy megállapodást miszerint erről addig nem beszélnek amíg ez a szenzor be nem kerül a következő Pana vázba is.
Ez a legmeredekebb megfejtés amit most eltudok képzelni.

A másik lehetőséget viszont sokkal valószínűbbnek látom, miszerint a GX1 szenzorát kapta.
Ráadásul ezeket a képeket elnézve nekem így érzésre abszolút hihető, hogy ezt az Oly egy GX1 szenzorból facsarta ki.

Akárhogy is lesz azt már most borítékolom, hogy ha egy dpr tesztben az egyik legközvetlenebb ellenfelével, a NEX-7 vetik majd össze akkor azzal szemben is szépen állja majd a sarat. :))

[ Szerkesztve ]

(#8407) Tulku válasza FEDman (#8406) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem ezek a tesztképek rendkívül jónak tűnnek...persze várjuk meg...

És az a váz gyönyörű, illetve az induló ár (1000 dodó kint) sem hangzik rosszul, egy éven belül (ha a pana mondjuk kijön a GH3-mal, mert kijön) lejjebb is mehet.

Pana viszont ilyen szép formát életében nem lesz képes csinálni, ott valami gyógyszert szednek formatervezés ellen...

(#8408) madgie válasza Tulku (#8407) üzenetére


madgie
titán

A Pana szimplán hülye, elő kéne venni az LC1/L1 formatervét, kicsit leporolni és voilá, vinnék, mint a cukrot.

(#8409) FEDman válasza Tulku (#8407) üzenetére


FEDman
addikt

Az utolsó mondattal nagyon nem értek egyet, a Pana igen is tud szép gépet tervezni, a kérdés inkább csak az akar e. :DDD

(#8410) sebgutkopf válasza Parci (#8333) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Meg is lepett. Azt hittem majd 50i-t fog mondani a tv miatt, de hogy autós műsort is 25p-vel forgat. Hö! :F

(#8411) FEDman válasza madgie (#8408) üzenetére


FEDman
addikt

És ha nagyon pofátlan akarnék lenni, akkor még mellé tenném, hogy abban az időben a Pana L1 Oly megfelelője meg így nézett ki. :DDD

Régen a Pana volt szebb, most az Oly, holnap meg ki tudja.. :)

(#8412) Tulku válasza FEDman (#8409) üzenetére


Tulku
veterán

Hát üssetek, de én ettől sem vagyok elájulva...gx1 és g3 összekalapálásának tűnik, bár jobban néz ki mindkettőnél.
Az új oly testhosszal vezet...persze ízlések, és...

szerk: Huhh az a régi oly valóban nem egy mestermű... :)

[ Szerkesztve ]

(#8413) madgie válasza FEDman (#8411) üzenetére


madgie
titán

Öcsémnek ilyen E-330-a van, nekem L1 volt, bőven volt különbség külalakra a kettő között :K

Tulku: fordítva, a GX1 csipeget ebből a formából. De látod, itt a bal sarokban ott a kereső (itt még OVF), a kisvakuja indirektben is tudott lőni... a kihajtható LCD-n kívül minden adott volt már akkor.

Ja és tudott multiexpót. Hatalmas homály számomra, miért marad ki minden Pana gépből egy ideje :(

[ Szerkesztve ]

(#8414) gorgo válasza Parci (#8399) üzenetére


gorgo
őstag

Gratula a képekhez nagyon tutik (meg főleg, hogy felébredtél, és 1 év után postoltál:))!
Kit érdekelnek az új gépek, mikor semmi igazán lényegeset nem hoznak, ha egyszer ilyen képeket lehet lőni a """régi""" cuccossal is. Én is most akarok venni egy e-pl? vázat... (persze, jó lesz az om-d is, csak ha 50-ért kapok kicsivel gyengébbet, nem fogok egy agyonmarketingelt felfújt túlárazott újat venni 300ezer pénzér).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8415) FEDman válasza Tulku (#8412) üzenetére


FEDman
addikt

Az L1 egy DSLR volt még 2006-ból, ennek megfelelően jó nagy. Egy micro változat sokkal vékonyabb és még elegánsabb lehetne.

Ettől függetlenül ez tényleg egyéni ízlés kérdése, ezzel nem is érdemes vitatkozni.
Bár azt mondjuk nem értem formára hol a párhuzam egy L1 és egy G3 között. :D

(#8416) madgie válasza madgie (#8413) üzenetére


madgie
titán

Nosztalgia ON: a legjobb vonatos képeimet L1-gyel lőttem. Jó kis gép volt az!

gorgo: ugyanezt érzem én is. tetszik a GH2, meg minden, de úgy érzem, hogy a kihajtható LCD-n kívül semmi lényegesben nem korlátoz egy 45 ezres GF1 sem :) Jó ,a multiaspect néha jó volna, ezekre itt a jó öreg GH1 :))

[ Szerkesztve ]

(#8417) Messer22 válasza madgie (#8416) üzenetére


Messer22
senior tag

mi az, hogy volt? :)) még mindig tökéletesen működik :K

Messer

(#8418) Parci válasza FEDman (#8411) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azér' az oly-nak van múltja a témában, a panával ellentétben. :)

de tény, hogy a pana is tud, ha akar, a gf1 is etalon szerintem, nagyon eltalálták a designját. egy 20 vagy 14 rá, és bumm. :) (megjöhetne már a 14-esem angliából, egy hete feladták, és semmi, kezdek rettegni :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8419) madgie válasza Messer22 (#8417) üzenetére


madgie
titán

Hát nekem "volt". Neked "van" :)

(#8420) Mr.Csizmás válasza madgie (#8416) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen vonatos képek? ide vele :))

(#8418) Parci ne idegesíjjé, tegnap jelölték postára az enyémet, de mutter már izél, hogy ezt most csak bedobják a postaládába, mi van ha eltűnik.........jáj :o

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8421) Parci válasza Mr.Csizmás (#8420) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért UK-ből egy hét alatt bőven meg kéne jönnie... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8422) Mr.Csizmás válasza Parci (#8421) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legalább nem vagyok egyedül....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8423) schawo válasza Mr.Csizmás (#8422) üzenetére


schawo
titán

Én is várom :)
De nem félek, tuti megjön.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8424) schawo válasza Mr.Csizmás (#8422) üzenetére


schawo
titán

grrrrrr :(((

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8425) Szulita28 válasza Mr.Csizmás (#8420) üzenetére


Szulita28
senior tag

Át kell venni, nem dobják be csak úgy, no para.
4-5 nap alatt tényleg itt szokott amúgy lenni (feladás másnapján már MO-on van, a többit a MP tököli vele..)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8426) Warter válasza Szulita28 (#8425) üzenetére


Warter
őstag

Na ezért szoktam én céghez rendelni. Lekopogom eddig minden megjött. Az igazán vicces az, hogy amerikában csak ledobják a lábtörlőre. Mondjuk ez nem a város közepén volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#8427) Mr.Csizmás válasza Szulita28 (#8425) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wut?

ebayról simán rendeltem, 9 fontos pk.

az angol hogy írja meg, hogy átvevős?

(#8426) Warter lehet én is a céghez fogom hozatni ezentúl. csak ha vámtételes, akkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8428) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok.

Beléptem a táborba egy Olympus E-PM1 géppel. Én egy Samsung ST500-ről váltottam de valami elképesztő ez a gép.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#8429) Warter válasza Mr.Csizmás (#8427) üzenetére


Warter
őstag

Ha vámtételes, akkor úgyse kapod meg, csak egy levelet, hogy vámköteles fáradj be pl az Orczyra. Szerintem ez nem okozhat gondot.

[ Szerkesztve ]

(#8430) Szulita28 válasza Mr.Csizmás (#8427) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nézd meg jobban, mit rendeltél. :) Tracking No is van. 9 fontért nem csak úgy postára dobják, nyomon követéssel kapod. A szám alapján megnézheted a Royal Air Mail honlapján, merre jár a csomagod (de csak azt fogod látni, h átadták a MP-nak).

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8431) Szulita28 válasza Warter (#8429) üzenetére


Szulita28
senior tag

Így van. Angol feladási címmel, Royal Air Mail-el házhoz viszik.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8432) Szulita28 válasza Szulita28 (#8430) üzenetére


Szulita28
senior tag

(de csak azt fogod látni, h átadták a MP-nak).

Most nézem, h nem csak ezt. Nyomon követheted az átadásig.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8433) madgie válasza Mr.Csizmás (#8420) üzenetére


madgie
titán

Nem magát a vonatot fotóztam, hanem utazás közben vonatból ki. Ilyesmiket

(#8434) madgie válasza madgie (#8433) üzenetére


madgie
titán

Egy kis how-to, még a Fototrend ekkor külön volt :))

(#8435) Mr.Csizmás válasza madgie (#8434) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja igen, ez megvolt, jó cikk. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8436) FEDman válasza madgie (#8433) üzenetére


FEDman
addikt

Még mindig jók..

(#8437) FEDman


FEDman
addikt

(#8438) Parci válasza FEDman (#8437) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó váz lesz ez... nagyon kár a hátoldaláért és a kis gombokért az egészet kitakaró ormótlan lcd mellett. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8439) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ebay.c.uk-n újra van 3db 119+9 pénzes 14-es, podmantech UK-t kell keresni. :))

ja és van track nummer! :C :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8440) FEDman válasza Parci (#8438) üzenetére


FEDman
addikt

Hát Jpeg-ben ez lazán pariban lesz még iso6400-en is a NEX-7-essel. :))
Alap beállítások mellett a jól megszokott módon baromi erősen zajszűr, majd élesít, de ez a NEX-ekre is ugyanígy igaz. :)

Azt is mondanám, hogy meglepően jó, de ezzel még várnék, Jpeg-ben mindig nagy varázsló volt az Oly, a Raw-okig meg még nem jutottam el, majd az lesz igazán érdekes.

(#8441) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hm, tényleg jó hogy említed. oly-n hogy alkalmazzuk ezt a zajszűrés-élesítés viszonyt? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8442) Messer22 válasza FEDman (#8437) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nem lesz ez rossz, csak győzzük kifizetni majd :DDD

Messer

(#8443) Tulku válasza FEDman (#8437) üzenetére


Tulku
veterán

dzsémszbondnak ráfagyott a hólé a hajára...

(#8444) Daniel Alves válasza FEDman (#8437) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Eléggé ott van a szeren... a modell fotók pedig egyenesen kívánni valóak... :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#8445) #58660352 válasza FEDman (#8437) üzenetére


#58660352
törölt tag

Szuper jók ezek az E-M5 képek, szerintem még az ISO25600 is használható, és ez bizony nem APSC hanem mikro 4/3. VÉGRE! Ha most még nekünk drága is, de ez már jövőt mutatja, mikro 4/3 vázakat kis zajú és széles dinamikájú szenzorokkal.

(#8446) |AP|


|AP|
veterán

GX1 azonnal megvásárolható.... elméletileg

valaki? :)

(#8447) scarabaeus válasza |AP| (#8446) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hm, fekete:) Az ezüst tetsszen-e jobban, vagy a fekete:) Az jó, hogy már van, ahol van is (december helyett, ugye). Valahogy meg kellene győződni róla, hogy az a PZ 14-42 nem azok közé tartozik-e, amelyekre augusztus óta fújnak mindenféle fórumokon, hogy se a firmware se semmi nem segített rajta. 10 éve ott vettem a második digitális fényképezőmet, igaz, 10ezerrel olcsóbban, 230ezerért:) Egy Canon S40 kompaktot.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8448) |AP| válasza scarabaeus (#8447) üzenetére


|AP|
veterán

itthon csak fekete lesz kapható. ITT ezüstöt is lehet találni, ráadásul olcsóbban.
A palacsinta zoom problémája az nem általános? Van jó és rossz széria? Én eddig úgy olvastam, hogy a berázás probléma mindegyiknél jelentkezik.

(#8449) scarabaeus válasza |AP| (#8448) üzenetére


scarabaeus
őstag

Valahol pár hónapja olvastam, hogy volt, akinek használt a firmware-frissítés, és volt, akinek egyáltalán nem is volt eleve gondja. Visszakeresem.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8450) Peetta14 válasza |AP| (#8446) üzenetére


Peetta14
tag

kint vagyok Szingapúrban épp, nem egy olcsó hely műszaki termékek terén sem, de a pana GX1 x-es kitobival átszámolva olyan 180-210 között szinte minden sarkon megvehető, de sem EP2-EPL2-t, sem GF2-t nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.