Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8451) nord_


nord_
veterán

Urak (és hölgyek)!
Nézegetem ezt az új Olyt, de sehol se találtam, hogy az expógomb körüli, illetve az attól balra lévő tárcsák mit tudnak, mikre lehet őket programozni...
Esetleg valaki?

(#8452) Parci válasza nord_ (#8451) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon remélem, hogy bármire a szokásos A, S, +/- témakörből legalább, de egy ISO is elférne ugyanitt. bár nálam szokás szerint A és +/- lenne rajta, az ISO-nak kéne egy harmadik. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8453) FEDman válasza nord_ (#8451) üzenetére


FEDman
addikt

A két tárcsa gondolom a rekesz, záridő, expó korrekciót tudja majd, a gombok kiosztásáról meg itt találsz táblázatokat.

[ Szerkesztve ]

(#8454) |AP| válasza nord_ (#8451) üzenetére


|AP|
veterán

Nem olvastam bele, de a manualból nem derül ki?

(#8455) Gondwana válasza Peetta14 (#8450) üzenetére


Gondwana
addikt

Szingapúr: nem minden üzlet olyan drága, de most public nem teszek ki címeket. (Pl. októberben volt kb. 670EUR a Fuji X100 ugyanitt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8456) nord_


nord_
veterán

Köszi, megnéztem/letöltöttem az E-M5 linkeket! Jó ez a zoly, eddig egyre jobban tetszik. :)

(#8457) FEDman


FEDman
addikt

Srácok egy francia fórumon találtam valami érdekeset.

Nekem eddig nem jött össze, de úgy néz ki valakinek sikerült LR 3.6-al megnyitnia az E-M5 Raw-okat. Legalábbis az EXIF erre utal..

Itt egy 100% crop az iso12.800-as képből.
Ha ez egy nyers szűretlen konverzió akkor megkockáztatom, hogy ez a legjobb amit valaha 43 szenzor kiköpött magából ilyen érzékenységen. :))

Ugyanez zaj szűrés után.

És végül így néz ki az egész kép szűrve 3Mp-re leméretezve: iso12.800

:U

[ Szerkesztve ]

(#8458) schawo válasza FEDman (#8457) üzenetére


schawo
titán

Ez komoly.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8459) Messer22 válasza FEDman (#8457) üzenetére


Messer22
senior tag

Nem rossz, 10X15-ös nyomatra mehet a gyári jpg leméretezve :K

De ezek még pre-production gépek, még elronthatja az oly :P

Messer

(#8460) FEDman válasza Messer22 (#8459) üzenetére


FEDman
addikt

Az én ízlésemnek kicsit túl sok zajszűrést a nyomott rá az illető, elég lett volna szerintem csak színzajszűrés, majd egy leméretezés.

De nem is ez a lényeg, ha ilyen iso12.800-on, akkor az egész használható lesz iso6400-on. :))

(#8461) Tulku válasza FEDman (#8460) üzenetére


Tulku
veterán

aztán majd megkapjátok, hogy hol van ez a déeselertől...bezony :K

(#8462) FEDman válasza Tulku (#8461) üzenetére


FEDman
addikt

Még pár év és átalakulnak ezek a fogalmak és akkor majd a kezdő fórumozó egy új gép kapcsán majd azt a kérdést teszi hogy fel az aktuális cucc kapcsán, hogy ez vajon hozza e a mirrorless képminőséget? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8463) schawo válasza FEDman (#8462) üzenetére


schawo
titán

Főleg, hogy szép lassan a profi szint alatt kikopnak majd a DSLR-ek. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8464) Parci válasza FEDman (#8457) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos kell ez a váz! pedig nikon raw fájlokat akaroooook! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8465) Superbad


Superbad
tag

Pana RAW képeinek feldolgozására milyen programot ajánlotok? Lightroomnál szimplábbat keresek, mert ahhoz hihetetlenül nincs türelmem. A file-kezelése borzalom... mint ha az iTunest látnám. :)

(#8466) madgie válasza Superbad (#8465) üzenetére


madgie
titán

Pedig az LR-nál nincs jobb megoldás jelenleg, messze a legjobb eredményt adja. Ha van Photoshop-od, azzal is kipróbálhatod, ugyanaz az ACR motor hajtja és nem kell importálósdit játszani.

(#8467) Superbad válasza madgie (#8466) üzenetére


Superbad
tag

Köszi, akkor próbálkozom még a LR-al. Bár néha sírógörcsöt okoz. :D

(#8468) madgie válasza Superbad (#8467) üzenetére


madgie
titán

Az iTunes-t én sem tudtam megszokni, de a LR-t évek alatt sikerült megszeretni is. Kitartás! :DDD

(#8469) nord_ válasza Superbad (#8465) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek Madgie-val. Én is marhára idegenkedtem a Lightroomtól, de be kellett látnom, hogy ha jót akarok, ezt használom. Aztán használat közben kiderült, hogy ha az ember egyszer beletanul, már nem bonyolult. :)
(iTunes: ezerszer inkább ez, mint a LR! :D Ennek a proginak köszönhetem, hogy végre rendben vannak a zenéim, videóim, ebook gyűjteményem.)

(#8470) Parci válasza Superbad (#8467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a mai napig capture nx2-ben csinálok mindent. le sem merem írni, hogy kínomban legutóbb már oly jpg-ket dolgoztam fel benne. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8471) SpongyaBob válasza Superbad (#8467) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tényleg jó az LR :K Én is tartottam tőle, de már szinte csak azzal szerkesztem a képeimet..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8472) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ingyenes raw szerkesztő, LR-hez közeli tudással létezik?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8473) madgie válasza Mr.Csizmás (#8472) üzenetére


madgie
titán

Még fizetős alternatívája se nagyon van :( (DxO nekem nem vált be)

(#8474) nord_ válasza Mr.Csizmás (#8472) üzenetére


nord_
veterán

A Pana gépekhez adott Silky elég sokat tud, de a minőségével sose voltam megelégedve... Zajszűrése pocsék, a színeket javíthatatlanul kompaktosra hozza (a narancsot, lilát képtelen eltalálni, javíthatatlanul), és a perspektíva korrekciónál tönkrevágja az élességet...
Magyarán sajnos nincs olyan S Merci, amelyik külmérete hajaz a kispolszkira. :)

(#8475) Tulku válasza Parci (#8470) üzenetére


Tulku
veterán

Parci: nálam dettó LR-ben...istenien alakítja a jpegeket is. Sohasem gondoltam volna...

Ez a fájlkezelés meg...Istenem, azóta hónapokban és napokban gondolkodom fájl ügyileg.

(#8476) Parci válasza Tulku (#8475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na a katalógusozás és importálgatás az, ami miatt akkor sem tetszene a LR, ha egyébként igen. jpg-ből dolgozni meg nagy surmóság amúgy, egy dolog, hogy nem tudsz wb-t korrigálni (pedig kell néha), de a 8 bit is fájdalmas, jó szőrös lesz a hisztogramm, amint csinálsz egy-két komolyabb módosítást.

szóval, én egyelőre kínomban csináltam ezt, de örülni nem fogok neki, és ha nem csak webre mennek a képek, hanem a falra, akkor mindenképp a raw fájlból fogok indulni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8477) madgie válasza Tulku (#8475) üzenetére


madgie
titán

Nekem már a LR úgy importál, hogy adott hónap, nap mappa és azon belül géptípus, óra, perc lesz a fájl neve. Sokkal jobb így, mint pl egy P189457.rw2-vel szórakozni. Két gép esetén összehangolod a gépben az órát és a LR dátum szerint rakja sorba a képeket magának.

Parci: megszokás kérdése, én már képeket is LR-ban keresek vissza, mert úgyis be van importálva minden, másrészt meg sokkal gördülékenyebb, mint az Irfan thumbnail módja. Ráadásul relatív jól működik a dolog, hajlandó nem az SSD-mre rakni a kacatait, míg mondjuk az iTunes-nál hiába állítok be akármit, képes 5-8 giga szemetet szórni a rendszer SSD-re :(((

[ Szerkesztve ]

(#8478) Parci válasza madgie (#8477) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem a nik cuccok miatt a LR egyszerűen nem játszik, ahogy én egy képet feldolgozok, úgy az ott szenvedés, a capture-ben meg adja magát. erre jön rá bónuszként a LR többi szemétsége. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8479) madgie válasza Parci (#8478) üzenetére


madgie
titán

Az igaz, minden külső plugin-nál gyárt egy 16 bites tiff mellékterméket. Nekem most a 4 beta megint belopta magát a szívembe, a videókra is rá lehet engedni a beállításaimat. Eddig After Effects-szerű progikkal fél óráig állítgattam, míg negyed olyan jó tónusaim lettek, mint most egy kattintással :D

(#8480) Tulku válasza Parci (#8476) üzenetére


Tulku
veterán

Surmóság, nem surmóság, néha rávisz a szükség...mondjuk lövök 30-50 jpeg-et amelyeknek 90-95%-a tökéletes, de 1-2-nél korrigálok valamit...mondjuk vinyettálást (egy mozdulat az lr-ben) vagy fehéregyensúlyt. Nyilvánvaló nem zajt szűrök tovább, vagy az amúgy is gyenge színmélységgel játszom...

Madgie: úgy, úgy ez a napi bontás nagyon bejön nekem is... PL: Húú mikor voltunk Miskolctapolcán? Tavaly novemberben? Már nyomom is a novemberi fájlokat, alul látom a kis képeket, azonnal megismerem az adott szitut..nekem bejön, nagyon gyors és tényleg kezelhető.

(#8481) hegyimorc válasza nord_ (#8469) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Aztán használat közben kiderült, hogy ha az ember egyszer beletanul, már nem bonyolult."

Pár hónapja még te is úgy fogalmaztál, hogy nem az a bajod vele, hogy bonyolult, mert nem az. Szerintem sem bonyolult, elsőre sem éreztem annak, de megszeretni sosem fogom. Viszont kénytelen voltam beletörődni, hogy ha többféle gépet is használok és hosszú távon nem akarom magamat röghöz kötni - nikon - , akkor ezt mindenképp meg kell szoknom.

Úgyhogy: LR -> TIF -> NX+CFX.

Macerásabb, de ez is csak egy újabb érv a szigorúbb képválogatásra.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8482) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Izé, biztos én vagyok túl kocka, de nálam simán a kártyáról JPG-lementés is úgy történik, hogy a könyvtár neve: év-hónap-nap_helyszín/esemény :DDD

LR-ben valahol nem lehet kikapcsolni a katalogizálási mániáját?

Ja és van valahol jó tutorial (videó) - esetleg magyarul - az alapoktól kezdve ami mondjuk egy képen keresztül bemutatja az első lépésektől a komolyabb beavatkozásokig mindazt amire képes az LR?

#8483: Ja, hogy a file-neveket is kiegészíted vele :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8483) madgie válasza Mercutio_ (#8482) üzenetére


madgie
titán

Nálam is úgy volt, persze. De a fájlokat nem nevezted át egyesével, nem? LR-nál annyi, hogy SD-t bedug, ő rákérdez, hogy mit csináljon (auto LR-t nem engedem, mert akkor minden sz*rra feljön) nyomok egy LR-t és ő már importálja is utána szépen, dátumozva, átnevezve. Egy kummányival nem bonyolultabb, mint Total Commanderben másolni.

(#8484) hegyimorc válasza Mercutio_ (#8482) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"LR-ben valahol nem lehet kikapcsolni a katalogizálási mániáját?"

Nem tudok róla. Én azt csinálom, hogy egy ideiglenes munkakönyvtár alá teszem a képeimet és itt is vannak egészen addig amíg nem fejeztem be végleg a feldozgozásukat. Néha hetekig is vannak itt képek, de ez mindenképp csak egy ideiglenes hely, ahol viszonylag kevés kép van. Na, ezt "katalogizálhatja" orrba-szájba, tojok rá. Amikor végeztem egy sorozattal, akkor megy a végleges helyére. (Ami túl sokáig van a "váróban" az a kukában landol :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8485) Parci válasza hegyimorc (#8481) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kb. leírhatnám az egész hsz-t én is, annyi, hogy a végén nálam legutóbb így volt:
Olympus Viewer 2 -> .tif -> Capture NX2

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8486) Gondwana


Gondwana
addikt

LR katalogizálás eleinte engem is zavart, de már nem. Exportálás után, amikor ügyfél kifizette, a rawok mennek a bitmezőkre, jpg meg az arhívumba.
Csúcsidőszakokban amikor 4-5 meló korrigálódik egyidőben, használhatatlan lenne az alapelgondolás (kártyáról LR-ba pedig közvetlenül soha nem importálok).
Hátha tud valaki valamit kezdeni ezzel...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8487) sebgutkopf válasza madgie (#8477) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem az LR-al szintén a katalógusozás volt a bajom. Ne akarja nekem megmondani, hogyan rendezzem a képeimet. Nekem megvan a saját mappa rendszerem, év, hónap, esemény szinten. Illetve a még feldolgozatlan képeket egy ideiglenes mappába rakom és addig ott maradnak, amíg nem végzem az egésszel, ebből látom, hogy mi végleges és van-e még teendőm. Sőt az is el van nálam különítve, hogy mely hónapok vannak a gépen kívül egyéb helyre lementve, mint külső vinyó, dvd stb... ebből pedig következik, hogy időnként egy egy mappa más kategóriába kerül.

Viszont mivel jó maga a raw feldolgozás és PS-t úgyis használok, ezért ACR. Az legalább mentes a diktátor módszerektől. :)

[ Szerkesztve ]

(#8488) gorgo


gorgo
őstag

az LR képes videót alakítani??? Wow, még a végén előveszem :) Valami tutorial tényleg jól jönne...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8489) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#8441) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erre valaki? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8490) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#8489) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezt már FEDman kolléga egyszer szépen leírta és valóban remekül működik, de ezt a hsz-t most nem lelem, de az a lényeg, hogy ha zajszűrsz kb. ugyanolyan mértékben élesíteni is kell a képen..;)

Megvan: [link] :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8491) Gondwana válasza gorgo (#8488) üzenetére


Gondwana
addikt

3:15-től kezd a videóval játszogatni.
(Lehet, hogy a többit is érdemes egyszer végignézni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8492) Mr.Csizmás válasza SpongyaBob (#8490) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm szépen, ezt kerestem :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8493) FEDman válasza Mr.Csizmás (#8492) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy meg ez erősen ízlés dolga, ki hogy szereti. Többnyire nem is szoktam LR-al zajt szűrni, max egy kis színzajt, mert az egészségesen szemcsés képeket szeressem. :DDD

(#8494) madgie válasza FEDman (#8493) üzenetére


madgie
titán

Dettó. Élesíteni se nagyon élesítek, gyárin jóa' :)

(#8495) scarabaeus válasza scarabaeus (#8449) üzenetére


scarabaeus
őstag

Közben persze elfelejtettem visszakeresni tegnap. De nem is az számít, most olvastam frissebbet a témában (dpreview-t csak így tudok idézni, flat view-ban nincs hsz. link).
Van esély, hogy jó az objektív. Arra is van esély, hogy rossz (de nem mind rossz). Nomeg ilyen cserére is van példa már, akkor.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8496) FEDman


FEDman
addikt

Nem tudom egyesek mit bűvészkedtek, hogy sikerüljön az E-M5 Raw konverzió, de mindenesetre itt van egy full size konverzió.
Ez egy iso400-as kép az M.Zuiko 45/1,8-al nyitott rekeszen.

Nem akarok semmit elkiabálni, de mindenesetre ígéretesnek tűnik a cucc. :)

[ Szerkesztve ]

(#8497) |AP| válasza scarabaeus (#8495) üzenetére


|AP|
veterán

aham.. tehát akkor nem csak az ár miatt érdemes várni a 14-42 X vásárlásával... jó lenne valami hivatalos álláspont.

(#8498) SpongyaBob válasza FEDman (#8496) üzenetére


SpongyaBob
veterán

ISO400 :Y Nah ez így már elég ütős! :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8499) Tulku válasza FEDman (#8496) üzenetére


Tulku
veterán

nagyon durva...

(#8500) EFT válasza Tulku (#8499) üzenetére


EFT
tag

Jééé, ennek a haja nem csimbókos.. :D
Portrénak kicsit túl éles, de mint tesztkép megbocsátható.. :)
Hajrá Oly! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.