Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8301) Messer22 válasza Superbad (#8300) üzenetére


Messer22
senior tag

És mire? :N

[ Szerkesztve ]

Messer

(#8302) Superbad válasza Messer22 (#8301) üzenetére


Superbad
tag

Casiora LOL

(#8303) madgie válasza Superbad (#8302) üzenetére


madgie
titán

NEX-5N tud 60p-t Full HD-nál.

(#8304) Mercutio_ válasza Superbad (#8300) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézd meg azért amit pl. felrakott valamelyik nap madgie és a hackelt GH1-ével csinálta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8305) Superbad válasza Mercutio_ (#8304) üzenetére


Superbad
tag

Húha, megpróbálom visszakeresni! Ha ilyen havas téma, akkor láttam. :)

@madgie: köszi, megnézem a Sony-t is.

(#8306) Mercutio_ válasza Superbad (#8305) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az, de volt korábban egy kocsikázós is, meg bicajozós.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8307) Messer22 válasza Superbad (#8302) üzenetére


Messer22
senior tag

Az nem kvarcórákat gyárt? :DDD :))

Messer

(#8308) scarabaeus válasza Superbad (#8302) üzenetére


scarabaeus
őstag

(az nem a videó, hanem 60 darab 6 MP-es kép másodpercenként)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8309) nord_


nord_
veterán

GX1 teszt a dpreview-tól.

(#8310) madgie válasza nord_ (#8309) üzenetére


madgie
titán

Az év kapufája, hogy nem kapott legalább egy kihajtható szenzort :(

szerk: mondjuk ehhez a csepp vázhoz csak a Sony-féle finom megoldás illene jól.

[ Szerkesztve ]

(#8311) Tulku válasza madgie (#8310) üzenetére


Tulku
veterán

Nem csak az a kapufa...
Érzékenység, egyéb értékek felülíródnak videónál...mint a gf2-3-nál.
Miért nem lehetet visszatérni a gf1 koncepciójához videóban?
(Azon kívül, hogy erre 1080i van írva, nem 720....)

Akkor most ez ugyan azt a szenzort kapta, mint a G3?
Mi ebben a gépben az újdonság?
(Nem folytatom, bár tudjuk, hogy 2011 telén hozta ki, nem 2012 tavaszán, de Parcinak volt igaza, mire bekerül a boltokba, elavult lesz :) )

szerk: persze előnyei is vannak ennek a kamerának...pl lemegy a g3 használt piaci ára végre...

[ Szerkesztve ]

(#8312) nord_


nord_
veterán

Hát igen... ha mindenképp Pana utódot szeretnék, akkor tényleg inkább egy G3 vagy (használt) GH2. Vagy az új fekete-ezüst Oly, mert azon jól mutat a 14 2.5 és a 45 1.8 is. :D

(#8313) madgie válasza Tulku (#8311) üzenetére


madgie
titán

Videó ennél a gépnél engem annyira nem érdekel, ha meghekkeli Vitalij, akkor ér úgyis valamit, addig meg poénkodni mindegy. viszont fotóilag nagyon kellett volna neki a dönthető segg, a külső EVF rettenet mód otrombán néz ki rajta :(

Családi videóknál amúgy tökmindegy, bekapcsolod a flickr reduction-t 1/50-re beltéren, max 1/100-ra kültéren és a mozgás rendben lesz, villogni sem fog. Igaz nem te állítod a rekeszt meg az érzékenységet, de nem is egy GH2 ez a gép.

nord_: a fekete-ezüst Oly nekem is bejön, csak a borítása nem. Oké, hogy old school, de a teljes fekete karbonszerűsége egyszerűen jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#8314) Tulku válasza madgie (#8313) üzenetére


Tulku
veterán

OK, tehát van egy g3-unk fémben, evf és dönthető lcd nélkül, kicsit erősebb zajszűréssel nagy iso-n...viszont nem lehet kapni (legalább) :)

(#8315) madgie válasza Tulku (#8314) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#8316) sebgutkopf válasza Superbad (#8305) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Érthetetlen számomra miért csak a sony gépei tudják az avchd 2.0-t (ez kell az 1080/50p-hez). A kínálatukban ezt a nex5n, a nex7 és a vg20-as (nex alapú) kamera tudja.

Remélem a pana majdan a gh3-al rászánja magát. Egészen más világ 50p-s videót nézni mint a darabos mozgású 25/30p-ket, ha meg hosszú a zár akkor az átmenetek olyan szép mósön blúrosok a darabosság elkerülése érdekében. Valamint ma még nem elég elterjedt szoftver részről se a támogatás. Néhány videó szerkesztő tudja, de nem mind, és a netes megosztók (pl.: youtube) nem támogatja (átkonvertálja és borzalmas lesz).

(#8317) Tulku válasza sebgutkopf (#8316) üzenetére


Tulku
veterán

30p már nagyon kellemes, egyetlen baja a gerjedés (persze, ha 1/30-1/60 -al lövöd, ami itt a legjobb eredményt adja)
Kültéren viszont számottevő különbség nincs.
Érdekes dolog ez az 1080p ügy is...szerintem pillanatnyilag "igazi" 1080-at csak a GH1-2 és a nex 5n tud milc-ek közül, a többi 720p felkonvertálásnak tűnik nekem...

Mire alapozom? Vonalélességben, felbontásban még monitoron sem látok érdemi (tehát szembetűnő) különbséget a nex 5n 1080 50p-je és az e-pl1 720 30p-je között (az egyik nikon 1,4-es lencsével a másik a kis oly-val tesztelve, mindkettő 1,8-on)

(#8318) makszi válasza makszi (#8285) üzenetére


makszi
aktív tag

Tényleg senkinek nincs tapasztalata, esetleg ilyen teleobija?
300mm-es végű?

(#8319) goranje válasza makszi (#8318) üzenetére


goranje
tag

Üdv!

Itt találsz olyan képeket amik ezzel készültek. A leírásban benne van melyik kép mivel készült.

[link]

(#8320) Mercutio_ válasza nord_ (#8309) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mé nem lehetett a G3-mal egy síkba rakni a vázat? :W (Értem én, hogy a kukucska van síkban a GX1 hátuljával, de sokkal hasznosabb lenne a váztesteket egy síkba hozni)

Az az 1/60-1/200 közti berázódás az X-es kitobinál azért elég durva nem? Rosszabb a rajza, mint a sima 14-42-nek :Y

makszi: Elég drága a 100-300 valszeg ezért nem találsz itt olyat akinek személyes tapasztalatai is vannak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8321) hegyimorc válasza Mercutio_ (#8320) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Itt is :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8322) Tulku válasza Mercutio_ (#8320) üzenetére


Tulku
veterán

Egyre inkább egy retro g3 utánérzésnek tűnik az egész, jó vaku,evf és kihajtható lcd nélkül...

Mégsem lesz olcsó G3 :( ...max újdonság őrültek váltanak rá, annyi a hátránya.
Azt tudom elképzelni, hogy gf1-2-ről váltanak esetleg...nekem nagyon opálosnak tűnnek a képei...de lehet, hogy az én készülékemben van a hiba.

(#8323) wody21 válasza Mercutio_ (#8320) üzenetére


wody21
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8324) wody21


wody21
tag

(#8325) Parci válasza hegyimorc (#8321) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még mindig qrva ronda egy váz az a g3... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8326) vendingo


vendingo
veterán

A napokba kapom kézhez a pl2-t.
A későbbiekbe szeretnék majd vele makrózni, gondolom erre a kit obi önmagában nem alkalmas.
Érdemes erre a célra külön obit venni, vagy megfelelő egy konverter is?
Árba nem szeretnék nagyon elszaladni, de fontos a minőség.
Másik meg, hogy kéne egy jófajta legalább 300-as obi. m4/3-ba nagyon drága, használtan meg nem nagyon találtam. Mennyire lenne megfelelő alternatíva egy 4/3-as adapter+egy 4/3-as obi ( a mérete lényegtelen)?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8327) Messer22 válasza Parci (#8325) üzenetére


Messer22
senior tag

Azért szívesen elfogadnám :))

Messer

(#8328) madgie válasza Parci (#8325) üzenetére


madgie
titán

Az. A GX1-ből ki kéne hajítani a kisvakut, egy szolid EVF-et tenni a helyére, pont oda a sarokba és kihajtható LCD-t pakolni beléje (nem muszáj a forgatható). Ultimate kis gép lenne :)

szerk: mármint nem az EVF-be kell rakni a kihajtható LCD-t :D

[ Szerkesztve ]

(#8329) sebgutkopf válasza Tulku (#8317) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Próbálgattam elég 30p-s gépet volt is olyanom, nekem az is darabosnak tűnt, ha mozog a téma, vagy a kamera. Hosszabb záridőkkel és megfelelő videós technikával biztosan kezelhető egy bizonyos fokig és az 50p-ben végre azt érzem, hogy nincs benne kompromisszum. Hamarosan jönnek majd az első double frame mozifilmek is, persze megint a saját magukból kiindulva 48p-vel.
A lényeg úgyis az, hogy neked megfeleljen és szívesen nézd vissza az anyagot.

Tv-n egy jó minőségű 720p anyag és 1080p között szerintem sincs nagy különbség, sőt én filmeknél is már annyiszor kellemesen csalódtam a 720p-ben, hogy nálam alapból az a preferált felbontás (méret/minőség). Hogy az 1080 valóban többet nyújtson ahhoz olyan téma kell, illetve elég közelről kell nézni, ami sokszor kevésbé életszerű. Ha nekiállsz pixeleket keresgélni, akkor azért könnyedén tetten érhető a különbség és látni, hogy valóban részletesebb a kép (nem élesebb).

(#8330) fattyu válasza vendingo (#8326) üzenetére


fattyu
veterán

Makrózni lehet kifejezetten olcsón, vagy relatíve kényelmesen ( értsd megmarad a blendekontroll nem neked kell kézzel, illetve nem egy fix fókusztávod van ). A kettő együtt nem megy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8331) Parci válasza madgie (#8328) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

leírtad a nex-7-et :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8332) Tulku válasza sebgutkopf (#8329) üzenetére


Tulku
veterán

Nagylátó lencsével részletes témánál (erdő, fű, fenyőlevelek) van különbség...de a hétköznapi használatban elenyésző. Ezt most magamnak is írom, elég mereven ragaszkodtam az 1080p-hez, de egy jó témaválasztás, komponálás, megfelelő rekesz-záridő-iso-wb megválasztása többet nyom a latban, mint az 1080-as felbontás.

Persze kell a gép is...sajna pl a fuji x10-ben valamit összekutyultak videófelvétel gyanánt...

Parci: Én sem szeretem ezeket a kerekített formákat, de sajna ki kell jelenteni, hogy a g3 szinte minden szempontból profibb váz...igaz persze hogy az egyik G a másik GF (vagy GX)

(#8333) Parci válasza sebgutkopf (#8329) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennek fényében mókás lesz a tv-s fickó válasza az indexen, aki 25p-vel csinálja a production cuccokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8334) Parci válasza Tulku (#8332) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokat tud, abban nincs vita. csak annyit mondtam, hogy irtó ronda. szerencsére az om-d szép. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8335) madgie válasza Parci (#8331) üzenetére


madgie
titán

Le. De mit raknék arra? :)

(#8336) makszi válasza goranje (#8319) üzenetére


makszi
aktív tag

Hello!

Köszi szépen a linket hasznos volt nagyon! :R
Ezek szerint te rendelkezel 100-300 -as obival? A gyakorlatban mennyire jól használható? Mennyire gyors az AF-vele? Illetve általánosságban tudnád jellemezni néhány mondatban?

Köszi
Makszi

(#8337) rumos14 válasza makszi (#8318) üzenetére


rumos14
nagyúr

az itteni hardverapro-n hirdet vki, esetleg az övét próbáld ki (ha komoly a vételi szándékod), tesztnek pedig ott a photozone.de

(#8338) Tulku válasza madgie (#8335) üzenetére


Tulku
veterán

amit én...semmit

Van olyan ródmapjuk, hogy valamilyen lencse jön valamikor, valamilyen fényerővel...na ezt nem bírtam.
Most már itt a stabilizált ekv 90 mm 1.8-on 2 éves géppel olyan fotókat lövök, hogy ihaj...

Parci: az gyönyörű...az eddigi legszebb. Ha a fele igaz annak amit mondtak róla, akkor 1-2 év múlva... :)

[ Szerkesztve ]

(#8339) FEDman válasza madgie (#8328) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt a GX1-et igazán az új X zoom palacsintával kell értékelni. Ebbe az X-es szériában ez az új obi a legnagyobb dogás és gondolom a Pana ez alá egy olyan vázat akart tenni ami amellett, hogy nagy tudású lehetőleg minél kisebb, hogy ezzel is kihangsúlyozza a méret előnyét. Mert hát zoom kit obival érdemben kisebb lett, mint bármi más ebben a kategóriában.

Ettől függetlenül ha engem kérdeznek még akkor én se ezt a felépítést választottam volna. Ha már mindenképpen kicsi, de komoly vázat akartak akkor én 2 lehetőséget tudtam volna elképzelni.
Vagy teljesen hagyják el az EVF csatiját és akkor bár nem lesz EVF, de ennél is kisebb lehetett volna. Ebben az esetben viszont a kijelző kötelezően legyen tilt-es!
A másik lehetőség, hogy szintén elhagyjuk a helypazarló EVF csatit és inkább belepakolunk a sarokba egy V1-hez hasonló kis méretű ámde jó felbontású EVF-et. Ebben az esetben is alig változna a váz mérete.
Aztán ha nagyon pofátlan akarok lenni, akkor erre is lehetne rakni egy tilt-es kijelzőt. :)

No de erre ugyanazt tudom mondani, mint az O-MD-nél, sajnos nem kérték ki a véleményem! :DDD

Ja és ami a beépített vakut illeti, általában én se ragaszkodom hozzá, de most hogy 8 év után megint eljutott oda a Pana, hogy végre megint lehet derítő állásban is rögzíteni, most azt mondom nem baj ha van benne. :U

(#8340) rumos14 válasza Mercutio_ (#8320) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a berázkódás nagyon gáz, eddig nem volt ebből balhé? ha jól emlékszem, az E-P1-nél is volt ilyen probléma a kitobival.

más: egy jó barátom szólt, itt is közreadnám az infót, hogy ma 10% kedvezményt ad a EDig a készleten lévő cuccokra. ha pl. vki fehér E-PL1 kitet akar venni a barátnőjének. vagy Pentax Q 2L-t az anyósának ;]

(#8341) BEE válasza rumos14 (#8340) üzenetére


BEE
addikt

Szép dolog az árengedmény, örülnénk is neki,
de pont annál a cégnél jellemző, hogy ami a polcon van,
az már átlag kétszer el is volt adva. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8342) FEDman


FEDman
addikt

Amit viszont pozitív, hogy a GX1 magas iso-n egyértelműen az eddigi legjobb Pana váz, érdemben jobb a GH2, meg a G3-nál is! :))

Nekem a zaj mennyiségével már eddig se volt túl sok bajom a 16-os Pana lapkás gépeknél, pláne mióta van LR3 meg szép filmszerű szemcsézet. :DDD
Viszont ennek ellenére sem tetszettek ezek a gépek iso3200 felett, mert onnantól kezdve elkezdtek torzulni a színek, amit viszont már én se szeretek.

Na úgy látszik ezen sokat javítottak.

GX1 iso6400

GH2 iso6400

G3 iso6400

Érdemes először pixelkukkolás nélkül a képeket egészében megnézni. Jól látszik, hogy míg a G3 GH2-nél a színek rendesen elkezdenek torzulni, addig a GX1 szépen tartja azokat.
Aztán meg lehet nézni 100% őket, különösen a feketéket meg az árnyékos részeket. A zaj mennyiség hasonló, de a minősége már teljesen más, a GX1 sokkal egészségesebb, jobban egyben van, míg a másik kettőnél a színzaj aránya egyszerűen kezd szétesni.

A fejlődés egyértelmű, még akkor is ha ezeket a finomságokat a DXOmark mérései képtelenek kimutatni. :)

(#8343) Parci válasza FEDman (#8342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alig várom ennek fényében az om-d-t.... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8344) Tulku válasza FEDman (#8342) üzenetére


Tulku
veterán

Talán az első érv a gx1 mellett, de mondd meg Fedman kartács, sokat használunk iso 6400-at?
Mert én ha lehet, az iso 3200-at is kerültem, még gh2-vel és nex 5n-nel is...

(#8345) fattyu válasza Tulku (#8344) üzenetére


fattyu
veterán

5dmkII-vel is 3200 a max.... 6400ból már csak FF lesz és az is véleményes :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8346) |AP|


|AP|
veterán

Lehet hogy itt-ott kapufa a GX1, de az én igényeimhez továbbra is a legtökéletesebben passzoló váz. Még most is LX3-mat használok, tehát "lentről" jövök. "Kocafotósként" nekem fontos a kis méret, de ugyanakkor a kezelhetőség, a minőségi anyagok. Ezért nem jöhetnek igazából szóba a GF3-szerű műanyag gnómok.
Az LX3 kicsi, kompakt, jó kézbevenni, a kezelése is rendben van. Viszont szeretnék jobb képminőséget, kisebb mélységélességet, néha nagyobb átfogást. Tehát adja magát a m4/3.
A GX1-re mondtam azt először, hogy nekem pont ez kéne (és ebben nagy szerepe volt az új kitobinak is). Ami viszont valóban aggasztó az a palacsinta zoom berázkódása (remélem javítható hiba-javítják), illetve az ár sem a legbarátibb ("jó" Pana szokáshoz híven). Még szerencse hogy nem lehet kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#8347) Mercutio_ válasza Tulku (#8344) üzenetére


Mercutio_
félisten

3200-nál már általában át van rakva FF-be a váz :K
Persze autoISO-nál váratlan szituban felugorhat 3200-ra és színesben marad :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8348) Tulku válasza |AP| (#8346) üzenetére


Tulku
veterán

Ja erről írtam, persze az LX-eket kihagytam...jogos.

És a zúm palacsintával olyan LX utánérzete van az embernek, mintha kicsit felturbózta volna... :)

(#8349) madgie válasza |AP| (#8346) üzenetére


madgie
titán

Tessék venni egy használt GF1-et, 45-50-ért mennek. Brutálisan jó építési minőség, normális méretű gombok, jó AF, 200%-osan megéri a cucc. Érintősnek nem érintős a kijelzője, meg nem olyan szép animált a menüje, de nekem másodszorra sikerült nagyon megszeretni :)

(#8350) rumos14 válasza |AP| (#8346) üzenetére


rumos14
nagyúr

az LX3-nál van multiaspect 24mm-ed, a GX1-nél meg 28mm 4:3 képarány mellett. nagyon nem mindegy, szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.