Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) #21078528 válasza ubyegon2 (#49790) üzenetére


#21078528
törölt tag

Mikor Noé apánk idején sikerült először felvarázsolnom a szép emlékű Mandrake 7-est a gépemre, az egész Linux témában az tetszett a legjobban, hogy 4 asztalom van kapásból! Azóta sem tudok enélkül élni, és az is fontos, hogy lássam az összes futó alkalmazást a panelen és onnan be is tudjam csukni őket, na most a Cinnamon itt csúszik el nálam. Tudok vele élni, de kényelmetlen...

(#49802) growler válasza Normi™ (#49799) üzenetére


growler
őstag

Szerintem, a komplett böngésző fut a homokozóban.

(#49803) Normi™ válasza growler (#49802) üzenetére


Normi™
őstag

Laikusként én is így gondolom,nem hiszem,hogy annyira testre szabható lenne,de kipróbálom.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49804) ubyegon2 válasza growler (#49792) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most esett le, a linked nekem böngészőben csinálta, nem terminalban.

(#49799) Normi™

Ja értelek, böngészős megoldás érdekel. A netbankolás nem ettől lenne biztonságosabb, ha nagyon parázol, akkor használj virtuális billentyűzetet vagy live-ból bootolva netbankolj. Így, hogy nyitva van több lap, azért az nem azt jelenti, hogy a másik lap miatt ellophatják a banki adataidat! Amúgy érdekes helyeket nézegetsz te, ha ezt gondolod azokról az oldalakról! :DD

(#49800) Cyrin

Lehet, nem tudom, amíg használtam woeid-del ment, de lehet, hogy az egy másik applet volt és épp azért cseréltem le, mert nem működött? Nem érdekes, azt, hogy hideg van-e, úgysem a monitorról fogom tudni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49805) ubyegon2 válasza #21078528 (#49801) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek, akkor ez még az ősidőkből benned maradt élmény! Érdekes amúgy, mennyire tud ragaszkodni az ember valamihez, amit az első próbálkozásokkor megkedvelt, legyen az bármily felesleges dolog!

Egyébként csak a Cinmanóban nincs ez benne így alapból? :U

Majd csak belerakják, ha ez a junitty-utánzási hajlamuk megmarad!

[ Szerkesztve ]

(#49806) Normi™ válasza ubyegon2 (#49804) üzenetére


Normi™
őstag

Ha törnek egy lapot simán elérik a többit és ha az éppen egy netbank megszívtad.Nem nézek "érdekes" lapokat,de sokat olvasok és fórumozok,nem minden lap ügyel a maximális biztonságra.Nyilván nem azt mondom,hogy ha nyitva van több máris ellopták az adataimat,ez így hülyeség,de lényegesen nagyobb esély van rá ha van egy sérülékeny lap megnyitva együtt a netbank-al.Itt pont a chrome szakemberi szemléltetik is miről van szó.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49807) #21078528 válasza ubyegon2 (#49805) üzenetére


#21078528
törölt tag

Gyakorlatilag minden asztali környezet tudja alapból és kisebb ablakozók is (pl. IceWM) amiket használni szoktam, csak a Cinnamon nem... :(((

(#49808) ubyegon2 válasza Normi™ (#49806) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy nem minden lap ügyel a biztonságra, de a bankok netbankolós felületei viszont erősen ügyelnek, 256 bites titkosítással, ha jól emlékszem. Nekem nem nagyon jön össze az, hogy egy lapot feltörnek és annak a gépén, aki azt böngészte, hozzáférnek banki adatokhoz, ami ugyanúgy nyitva volt. Most akkor azt a lapot támadták vagy a te gépedet? Nagy különbség, de te tudod, az óvatosság nem árt.
Gondold el, betörnek abba a lépcsőházba, amiben laksz és hozzád be se kell menniük, már viszik is a dollárokat! Kb ilyen volt az előbbi dolog is, amit említettél. Én nem olvasgatok ilyen dolgokat, mert akkor mindig csak félnék, hogy mi fog történni. A netbankolás szerintem Linuxon teljesen biztonságos.
No meg googlés böngészőt ne használj!

[ Szerkesztve ]

(#49809) #21078528 válasza Normi™ (#49806) üzenetére


#21078528
törölt tag

Egyébként a SELinuxnak van sandbox funkciója, de én nem használtam sohasem...

(#49810) ubyegon2 válasza #21078528 (#49807) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hmmmm....ez megdöbbentő. Úgy látszik aki Cinmanót használ, az ilyen felesleges dolgokat még nem vett észre, ezért is jó, hogy kipróbáltad! :DDD

Meg se merem kérdezni, mennyi programot futtatsz egyszerre meg ez a rengeteg fül hogyan fér el a panelon. Nekem ezerszer praktikusabbnak tűnik, hogy az adott ablakban megnyitott programoknak vannak lenn a fülei a panelon! Lehet, hogy a Cinmanósok kicsit modernebb gondolkodásúak? :P

[ Szerkesztve ]

(#49811) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Egy fájlt próbálok másolni egy másik rendszerre terminalban ssh-val, a fájl az asztalomon van, neve "rsa" ahova másolni akarom : bandit17@melinda(ez van a terminalban amikor be vagyok lépve, amúgy banditX@bandit.labs.overthewire.org, ahol X 0 és 25 közötti szám) a pontos útvonal a szerveren ez : /tmp/azenmappam

Erre elvileg a cp vagy scp parancsot kéne használnom, de nem akarja látni az elérési utat, így írom be :
scp /Users/gep/Desktop/rsa bandit17@bandit.labs.overthewire.org:/tmp/azenmappam
ha ezt írom be akkor azt kapom vissza, hogy nem találtható a tmp/ezenmappam.
Hogy tudom akkor ezt megcsinálni?

(#49812) #21078528 válasza Nagytoll (#49811) üzenetére


#21078528
törölt tag

Az ssh a 22-es porton beszélget?

(#49813) Nagytoll válasza #21078528 (#49812) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Azt nem tudom. Hol lehet ezt kideríteni? Fel tudok kapcsolódni a szerverre, van hozzá jelszavam is, de fájlt nem tudok másolni.
Elég sok minden le van tiltva rajta, ez csak egy szimulációs remote host. Arra gondoltam még hogy ha fel vagyok kapcsolódva akkor kellene másolni az asztalról a fájlt, de hogy érem el az asztalt, ha már be vagyok jelentkezve egy remote hostba?

[ Szerkesztve ]

(#49814) ubyegon2 válasza Nagytoll (#49813) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerveres kérdésekkel fordulj bizalommal a Haladó topik guruihoz!

Nem kezdő téma. Megértésedet köszönöm! :R

(#49815) Nagytoll válasza ubyegon2 (#49814) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Oké, én köszönöm az útmutatást!

(#49816) #21078528 válasza Nagytoll (#49813) üzenetére


#21078528
törölt tag

nmap -p 22 --open -sV gép_ip_címe

Ha be tudsz jelentkezni a szerverre, akkor egyszerűen megfordítod a szintaktikát:

scp felhasználóneved@géped_ip-je:rsa /könyvtár_ahova_másolni_akarod

De ha be tudsz jelentkezni, akkor az scp-nek is menni kéne, biztos, hogy létezik a könyvtár a távoli gépen?

Amúgy a FileZilla tud scp-t, ha megakarod könnyíteni a dolgod...

[ Szerkesztve ]

(#49817) Nagytoll válasza #21078528 (#49816) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Igen, mert ha felléptek akkor abban a könyvtárban dolgozom, van is benne jelenleg több fájlom, csak azokat szerveren belül csináltam

(#49818) Normi™ válasza ubyegon2 (#49808) üzenetére


Normi™
őstag

Cross-Site Request Forgery-re gondolok például.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49819) ubyegon2 válasza Normi™ (#49818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elolvastam, én ettől a netbankolást nem féltem. Sokkal veszélyesebb dolgok vannak, amikor valaki figyelmetlenül ad meg adatokat vagy kattint képekre, például FB-n szinte állandóan van ilyen.

szerintem
Egy banki utalásnál kevés biztonságosabb van a neten jelenleg. Ha nem is tokennel, de egyszeri alkalomra küldött azonosító kóddal sms-ben azért eléggé védett az utalás. szerintem

De egyébként meg, ahogy írtad, ha netbankolsz, csak az a lap van megnyitva. Ez annyira megterhelő? Naponta hányszor netbankolsz? Netbankban dolgozol? :D

[ Szerkesztve ]

(#49820) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Párszor már voltam itt, folyamatosan olvasom a fórumot. Suliban ismerkedtem meg a linuxal, tetszik is, bár nagyon kevés az időm amit rá tudok fordítani az ismerkedésre, főként wines berögzödések miatt is. Van otthon egy laptopom, amit már a megfelelő topicban kiveséztünk, hogy egy fos, legalábbis a procit illetően. A lapos egy lenovo g585, 8 gb rammal, amd e1-1200 procival, jelenleg egy 1 Tb-os hdd-vel. Kicsit kalandos ez a 8 gb, mert annyival vettem, de ez gyári 4 gb és forgalmazói 4gb. Tehát két márka és két sebesség is. Volt róla szó a laptopos fórumban, h ez a gép csak 4gb ramot kezel, de win alatt és mint live alatt is megvolt a 8gb, sőt biosban is. Na ennyi hosszú és unalmas bevezető után vázolnám a kérdésem:
A laptop megvétele óta küzdök a sebességével, volt ezen már minden ismertebb oprendszer, 7től 10ig winek, debian, ubuntu, mint is (bár ezek még a 4gb-os időszakban voltak), hosszas fórumozás, beszélgetés után beláttam, hogy a proci minden kínom okozója. Ennek függvényében kérdezném, hogy milyen disztrót javasoltok? Az adatok mint fent, annyi különbséggel, hogy ssd is lenne. Jelenleg 8.1-et használok, javaslatra, mert hogy jobb az erőforrás kezelése mint a 7-esnek, amit részben alátámasztok, részben meg nem. Nem rég beüzemeltem egy régi gépet OMV-vel, mint ház nas, azon megy a transmission, meg meg nfs (raspberry, kodihoz), samba meg winhez. Transmission remote gui is van, ezzel indítom a film köcsönzéseket a nasra. A lapos főként netezésre van használva, és itt is a leglassabb a sebessége. Tehát főként a böngészés, ami minden oprendszer alatt rossz. Ezen szeretnék javítani, hardveres és szoftveres tuninggal is, ha lehet persze. Jellemzően firefoxot használok, de más is simán szóba jöhet, ha ez is számít valamit.

Bocsánat a hosszért!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49821) lev258 válasza Flowtation (#49820) üzenetére


lev258
veterán

Hogy mi számít lassúnak, az elég relatív. Viszont egy XFCE vagy LXDE grafikus felület kevésbé megterhelő a gépnek.
Böngészőből is vannak kisebb erőforrás igényűek, de pl. a flash vagy html5 mindenképpen jobban terheli.
Egy SSD viszont sokat dobhat majd rajta, rendszertől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49822) ubyegon2 válasza Flowtation (#49820) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy lev258 ft is írta, LXDE-s disztrót érdemes kipróbálnod, abból meg az LXLE-t javallanám.

http://www.lxle.net/

YT video

Ahogy olvasgattam arról a prociról, tényleg nem egy vadló, de legalább alig fogyaszt, ami jó az akkunak!

[ Szerkesztve ]

(#49823) Vladi válasza Flowtation (#49820) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahogy nézem azért pár dolgot már ismersz, további ismerkedésre nem is kéne sok időt szánni.

Esetleg az os megválasztásával, meg bűvészkedéssel egy kicsi erőforrást még felszabadíthatsz. De ha ssd-vel is karcsú a gép netezéshez, akkor nem jósolok sok sikert. :(
reklám tiltással tudsz még lélegzetet juttatni a gépnek.

Sajnos ilyen állapotban van a web. Mert kb 98%-ban ugyanazt csinálom én is a neten, mint 10 éve, de a gépem teljestménye azóta 5x akkora lett, de lassan ez is elfogy. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49824) Normi™ válasza ubyegon2 (#49819) üzenetére


Normi™
őstag

Hajlok rá,hogy igazad van.Olvasgatok a témában és már abban is kételkedem,hogy a sandbox egyáltalán védelmet nyújt-e az általam említett támadás ellen,főleg,hogy felhasználó hibából indul az esetek nagy része.Sajnos nem vagyok szakember így nem tudom,hogy elérhető lenne-e bármilyen lap ezen támadás után ilyen védelmi eszközzel.Ehhez kevés a tudásom sajnos,így jegelem a témát.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49825) Flowtation válasza ubyegon2 (#49822) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi mindkettőtöknek!
Erről az lxle-ről még nem is hallottam, ki fogom próbálni. Lehet, hogy alacsony a fogyasztás, de sokat van töltőn, és ugyanolyan gyenge, tudom lehetett volna asztalit is venni, de akkor ez tűnt ideális választásnak. Nem várok sokat tőle, de mikor elindul a firefox és egyesével, betűnként iródik be a gugliba a szó, meg fél perc mire egyáltalán bejön a kereső, az egy kicsit idegtépő, 2016-ban. Friss telepítés, persze. :((

(#49823) Vladi:
Erre az erőforrás kezelésre majd még ránézek, bár ezt pl. nem tudom hogyan működik linux alatt. Reklámblokkolóm van ezer éve, abp, persze ettől lehet, hogy van korszerűbb (tényleg, van?). Használtam chrome-ot is, előbb utóbb annál is előjöttek ezek a bajok.
Azért kiváncsi leszek az ssd-re, bár a netezéshez többen is mondták, hogy nem fog hozzáadni. Viszont legalább lesz egy terás vinyóm, amit tudok hasznosítani. Már ez is valami. Meg aztán elvileg lesz net bővítés, valamint megoldanám, hogy kábelen menjen a net, mert most wifizek, hátha az is segitene...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49826) #21078528 válasza Flowtation (#49825) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nekem egy Acer netbookon figyel a BunsenLabs Linux nevű jóság, 1GB RAM meg Atom proci mellett is használható. Nyilván csodák nincsenek, de egy próbát tehetsz vele!

[ Szerkesztve ]

(#49827) BullZeye


BullZeye
veterán

Edit.: Most nézem, nem biztos, hogy ez a megfelelő topic.

Dijnet törli számlákat, nekem viszont szükségem lenne rá, de vagy 1 év lenne letölteni egyenként mindet, és emailben konkrétan mossák kezeiket, hogy ilyen helyzetbe hozzák az embereket.

Találtam HUP-on egy megoldást, és más linux rendszerem nincs, csak Synology ds215j

Itt a Shell Script hozzá, viszont login után azt írja ki, hogy:

login... OK
query service providers... ERROR: not able to detect service providers
Terminated

Van valami tippetek, hogy miért? Linkek elméletileg jók, legalábbis amit értettem belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#49828) ubyegon2 válasza BullZeye (#49827) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látom beírtad a Haladóba, de azt sem zárnám ki, hogy a srciptes topikba jobban járnál.

Egyébként erre azt mondják ott többen, hogy működik!

[ Szerkesztve ]

(#49829) BullZeye válasza ubyegon2 (#49828) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez ugyanaz, csak az előzőbe van 1-2 hibajavítás. Mászok akkor scriptes topicba. :)

Köszi!

(#49830) Cyrin válasza Flowtation (#49825) üzenetére


Cyrin
addikt

A fentebb ajánlott BursenLabs és egy Midori böngésző (saját reklámblokkolójával). Ezt próbáld ki, ez lesz a leggyorsabb.

Az adblock pro egyébként szintén elég erőforrás igényes, jobb a ublock helyette.

[ Szerkesztve ]

(#49831) God Vazzeg válasza #21078528 (#49807) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kisalkalmazások közt nézz körül, keress rá: "window list". Szerintem lesz közte amelyik tudja!

(#49832) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Szevasztok!

Boldog, bitekben és coinokban Gazdag Új Esztendőt kívánok mindenkinek!

Idén sok érdekes dolgot fogtok látni! Itt is meg máshol is! Vagy nem.... ;)

(#49833) cigam válasza ubyegon2 (#49832) üzenetére


cigam
félisten

Neked is BUÉK, és köszi a munkát amit itt (és a többi topikban) végeztél!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49834) #21078528 válasza ubyegon2 (#49832) üzenetére


#21078528
törölt tag

BUÉK!

(#49835) ubyegon2 válasza cigam (#49833) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én köszönöm, hogy segíthettem/próbáltam inkább sok esetben! :R

Én így tanulok könnyebben, igaz annál gyorsabban felejtek!
Ha úgy vesszük, ha másokon segítünk, azzal magunknak is segítünk! ;)

Jó kis csapat van azért itt a Linuxos topikokban, más fórumokon nem érzem ennyire otthonosan magam. Köszi mindenkinek a segítséget, amit ad a kérdezőknek, a kérdezőknek meg köszi a türelmüket, amikor sok időbe telik megoldást találni....

Akivel meg néha összezördültünk, felejtse el! Úgyis lesz még ilyen 2017-ben is! :D

(a fenébe, nem lett ez egy kicsit túl mázas....nyálas) :Y

[ Szerkesztve ]

(#49836) agy73p


agy73p
senior tag

BUÉK!

Egy Fedora 24 KDE 32 bites iso-ra lenne szükségem, tud ebben vki segíteni esetleg? Fedora oldalán a régiek közt sem találom, persze lehet, hogy csak nem voltam elég alapos.

(#49837) King Unique válasza agy73p (#49836) üzenetére


King Unique
titán

Itt a hivatalos torrentek.

(#49838) agy73p válasza King Unique (#49837) üzenetére


agy73p
senior tag

Ez gyors volt, köszönöm! :R

Váltottam XFCE-ről KDE-re, még elbírja a régi gépem (32 bites!).
Azzal szívok mostanában, hogy szinte bármilyen új disztrót telepítek (openSuse, Fedora25, Kubuntu, Mageia, OpenMandriva) ugyanaz a problémám: nem tud kikapcsolni a gép leállításkor.
A Manjaro az egyetlen, amelynél ez még alap telepítéssel működik. De azt meg nem szeretem, ha egy disztro van a gépen, Win mellett legalább kettő linuxot szoktam hagyni, hogy ha vmi nem megy, akkor kipróbálom a másikon is.
Sok minden nem tudok állítani telepítéskor, max az ACPI=off, ameddig eljutottam, az meg nem elégégséges. Szóval ezért próbálom most meg a Fedora 24-et, az anno működött.

(#49839) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Van egy Dell i7559 notim GTX 960m-el. Tehát nvidia optimus-t használ. A probléma az hogy az eddig próbált linux distrók közül egyik sem megy. :D Ubuntu 16.04 elindul (néha) egy upgrade után viszont olyan szinten is meg tud halni hogy recorvery-ben sem bootol. Manjaro (XFCE) első telepítéskor elindult simán. Bejön a GUI ott telepítettem. 2. telepítéskor már Can't start user services-nél megállt. Ekkor segített a nomodeset. Feltelepítettem még egyszer hátha, de ugyan úgy dev/sda5: clean, 189543/3203072 files, 14795912/1200000 blocks megáll. Próbáltam nvidia driver-t bumblebee-vel stb. A 20. google keresésem és fórum olvasgatásom után írok ide. openSUSE sem ment fel. Ott is ugyan ezzel volt a probléma.

Esetleg van valakinek ilyen notija és sikerrel járt? Vagy egyéb tanács?

Köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#49840) lev258 válasza ThePoweR (#49839) üzenetére


lev258
veterán

Akkor tisztázzuk. Fel tudod telepíteni? Ezután elindítod, felteszed az Nvidia drivert? Mikor akad el, mi során?
A graphics ppa-t kellene használni, friss driverrel.
Vagy rakd át az Intel VGA-ra, azzal rendben menni fog.
Secureboot aktív?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49841) ThePoweR válasza lev258 (#49840) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Szia

Kezdjük a manjaro-val, mert azt szeretném felrakni és még friss az élmény. :D

Secure BOOT off.
USB-ről boot, elsőre bejött simán a manjaro GUI és ott telepítettem. Második telepítési próbálkozásnál már elakadt a Can't start user services-nél. Ezen segített egy nomodeset telepítő boot paraméter. Ezután ugyan úgy bejött a GUI és telepítettem. Telepítés után első boot elakad a dev/sda5: clean, 189543/3203072 files, 14795912/1200000 blocks felirattal. Semmire sem reagál. Hardreset csak. Konzolra be tudok bootolni a quiet splash boot paraméter eltávolításával és egy '3' beírásával a helyére.

(#49842) lev258 válasza ThePoweR (#49841) üzenetére


lev258
veterán

Mi az, hogy második telepítési próbálkozás, ha már előtte felment? Adj nomodeset-et neki indításkor is.
Manjaro-ra Nvidia driver telepítésében én nem tudok segíteni, másrészt van Manjaro topik is, illetve van a dologról wiki. A többi rajtad áll.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49843) ThePoweR válasza lev258 (#49842) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Most megpróbálkozok egy Xubuntu-val. Itt most nem az a lényeg hogy miért telepítettem másodjára, hanem hogy inkonzisztens. Elsőre mér indult el? Másodjára mért áll meg random hibával? Ubuntu is ezt csinálta. Ment rendesen aztán egyszer csak egyik rebootnál megállt.

Egyébként azért telepítettem másodjára mert végigcsináltam egy leírást és utána megint egy full random hibával halt meg amire alig volt találat. Így inkább újraraktam, hogy tiszta legyen minden.

[ Szerkesztve ]

(#49844) lev258 válasza ThePoweR (#49843) üzenetére


lev258
veterán

A nyílt drivernél én is elvárnám, hogy konzisztens legyen (ha a nomodeset-et is folyamatosan használod). A zártnál bármi megtörténhet.
Még mindig csinálhatod úgy, hogy az Intel-re váltasz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49845) Normi™ válasza ThePoweR (#49843) üzenetére


Normi™
őstag

A secure boot mellett tudod állítani,hogy uefi-ben vagy legacy-ban boot-oljon?Bár ezek a disztrók uefi kompatibilisek.Nekem ilyeneket az Opensuse csinált,úgy vettem észre,hogy az uefi nem tetszett neki.Mivel írod ki a pendrive-ra?Az is bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49846) lev258 válasza Normi™ (#49845) üzenetére


lev258
veterán

Igen, sajnos ilyen is előfordul. Általában a gyártó hibás UEFI implementációja miatt.
Bár szerintem jelen helyzetben nem erről van szó.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49847) Normi™ válasza lev258 (#49846) üzenetére


Normi™
őstag

Igen gyanús,hogy nem.Plusz eszembe jutott,hogy amikor a manjaro-ban lévő "gyári" lemezkép íróval csináltam akkor szívtam ilyesmivel.Mikor a Mint beépítettjével akkor sohasem.Az lesz a ludas szerintem amivel kiírja.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49848) ThePoweR válasza lev258 (#49840) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Xubuntu is megáll. Hogyan tudom atrakni intelre?

Nomodeset parameterrel elindul. Így a HDMIre kötött monitor nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#49849) lev258 válasza ThePoweR (#49848) üzenetére


lev258
veterán

A BIOS-odban remélhetőleg van ilyen opció. Ha nem, akkor csak a Nvidia vezérlőközpontból fog menni, telepítés után.
Használtál most is nomodeset-et? Talán nézz rá a 16.10-re.
Kezdj egy monitorral. Több tényező, bonyolultabb helyzet.
Elmentem aludni. :B

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49850) ThePoweR válasza lev258 (#49849) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Nincs ilyen opció. Egyszerű lenne az életem ha lenne. Nvidia optimussal kell szívni.

Scaling sem megy így. 4k kijelző 15" elég para. :D

Köszi az eddigi segitseget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.