Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Balion válasza ubyegon2 (#49650) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi a tippet, beírkáltam a cuccaim. Kipróbáltam a settingset, bejött, működik. Volt már kalandom rosszul telepített driverrel linux alatt, és akkor nem tudtam megoldani, győzött a terminál, egyszerűbb volt egy újra telepítés, de most már igyekezni fogok megoldani az ilyen problémákat is.

(#49652) ubyegon2 válasza Balion (#49651) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a tippet, beírkáltam a cuccaim. :) Jól csináltad, néha a segítők ránéznének ilyen esetekben és ha nincs semmi, akkor hümörögnek egyet!

Akkor jársz jól, ha nem ismerted a Debian/Ubuntu alapúak terminal parancsait, mert most nem kell újakkal megismerkedned! :D

(#49653) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Dedian testingen kipróbáltam az lxqt DE-t.
Nagyon bejön, viszont van vele egy problémám. A fényerő szabályzás nem működik rendesen. Tehát a laptopon ha nyomkodom az fn+fényerő szabályzó gombokat akkor, nem a fényerő csökken hanem olyan mintha a kontrasztot csökkentené(tehát a fényerő állandóan a legnagyobb, csak a kép szürkül el)

Annyit sikerült kiderítenem hogy a gombokhoz a lxqt-config-brightness -d parancsot rendeli hozzá.
Ugyanaz a laptop, debian xfce / gnome / lxde... (nem QT) DE alatt van rendes fényerőszabályzás. ÖTelet?
Lenovo g580: Linux debian 4.8.0-1-amd64 #1 SMP Debian 4.8.7-1 (2016-11-13) x86_64 GNU/Linux

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#49654) spammer válasza Gyb001 (#49653) üzenetére


spammer
veterán

man lxqt-config-brightness vagy lxqt-config-brightness --help nem ad valami hasznos infót?

Amúgy githubon az issue-k között nézz körül: [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49655) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Miért nem tudok chmod-dal jogot adni egy fájlnak? Telepíteni szeretnék egy programot, annak szeretnék megadni minden jogot, de hiába írom be, hogy "chmod a+rwx install" nem változik a jogosultság :F

tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # ./install
bash: ./install: Engedély megtagadva
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # chmod a+rxw install
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # ls -ld install
-rw------- 1 tibi tibi 10483 júl 31 2015 install
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # chmod -R 777 install
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # ls -ld install
-rw------- 1 tibi tibi 10483 júl 31 2015 install
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # cd ..
tibi-desktop Mathworks.MATLAB.R2015b.LINUX.x64 # chmod -R 777 R2015b_glnxa64_Downloadly.ir
tibi-desktop Mathworks.MATLAB.R2015b.LINUX.x64 # ls -ld R2015b_glnxa64_Downloadly.ir
drwx------ 1 tibi tibi 4096 dec 17 10:22 R2015b_glnxa64_Downloadly.ir
tibi-desktop Mathworks.MATLAB.R2015b.LINUX.x64 # cd R2015b_glnxa64_Downloadly.ir/
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir # ls -ld install
-rw------- 1 tibi tibi 10483 júl 31 2015 install
tibi-desktop R2015b_glnxa64_Downloadly.ir #

Mindezt root-ként. chmod 777 install -t is próbáltam már.
Linux Mint 17

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49656) CPT.Pirk válasza #89874944 (#49655) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az install fájlnak nincs valami kiterjesztése? Shell szkript, vagy bináris?

Egybként javasolt nem root alól csinálni ilyesmit. Szerintem lépj ki a root-ból, add meg a futási jogot a fájlnak a chmod +x fájlnév paranccsal majd pedig próbáld futtatni, használva a sudo parancsot. Még olyanba esetleg belefuthatsz, hogy valamiért le van tiltva a futtatási lehetőség az adott partíción, ezt az /etc/fstab fájlban meg tudod nézni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49657) Datti


Datti
csendes tag

Sziasztok!

A jelenlegi rendszerem:
i7-2600K, 8GB RAM, GeForce GTX560, egy SSD a rendszerrel, Linux Mint 17.3 Cinnamon, meg még egy HDD is.
AZ SSD-t meg a HHD-t szeretném áttenni egy új konfigba, i3-4005U, 4GB RAM.
Kérdésem: Megtehetem én ezt bűntetlenül? Van ilyesmivel valakinek tapasztalata?
Előre is köszi.

.

(#49658) CPT.Pirk válasza Datti (#49657) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Általában igen. Legyen ugyanúgy bekötve a két háttértár (sorrendben). Ezen felül ha az új gépben nem lesz ott a GeForce és te az nVidia zárt driverét használtad, akkor azt érdemes lenne eltávolítani, mert okozhat gondot. Ha nem telepítettél külön drivert hozzá, akkor nem érdekes.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49659) #89874944 válasza CPT.Pirk (#49656) üzenetére


#89874944
törölt tag

Nincs semmi kiterjesztése. Sikerült telepíteni úgy, hogy átmásoltam a home-omba, és ott már tudtam jogokat adni neki. Addig a /media/tibi/lemezB4 -be volt mount-olva. Viszont telepíteni szintén csak ide tudtam, mert a home-on nem volt hely :U szóval most fel van telepítve, de elindítani nem tudom... nem lehet, hogy a mappáknak is kéne jog? csak akkor a teljes media-ra adjak minden jogot rekurzívan? :F

fstab-ban nincs semmi tiltva ezen a partíción

[ Szerkesztve ]

(#49660) lev258 válasza #89874944 (#49659) üzenetére


lev258
veterán

Csak szólok. Jogosultságot csak ext fájlrendszeren tudsz módosítani, ntfs-en nem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49661) #89874944 válasza lev258 (#49660) üzenetére


#89874944
törölt tag

ahh, akkor ez lesz :/

Akkor csinálok helyet a home-ra... ahhoz, hogy telepítsem másik helyre is, le kell törölnöm a jelenlegit? Vagy elég ha újraindítom a telepítőt és másik helyet adok meg neki?

(#49662) lev258 válasza #89874944 (#49661) üzenetére


lev258
veterán

Elég másik helyet megadni neki. Viszont nyugodtan törölheted, hogy ne foglalja a helyet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49663) kovaax válasza lev258 (#49660) üzenetére


kovaax
őstag

Jogosultságot csak ext fájlrendszeren tudsz módosítani

Óvatosan az ilyen kijelentésekkel, mert van még egy rakat fájlrendszer, amin lehet jogosultságot módosítani.

ntfs-en nem.

És hát az ntfs is közöttük van, szóval ez sem igaz.

-=- There's no place like /home -=-

(#49664) mefistofeles

Tényleg én voltam az aki mindig megvédte a windowst még akkor is mikor már rég linuxot használtam de két progi miatt (office a nejemnek, wot nekem) eddig meg kellett tartanom az ablakost. Most, hogy az asszonynak vettem egy notebookot én meg kb. hetente egyszer megyek win-re úgy érzem végleg megszabadulok tőle. Egyszerűen megőrülök mennyire lassú, nehézkes annak ellenére, hogy alig van rajta valami progi. Semmit nem csinál de tekeri a procit, merevlemezt szakadatlan. A linux mellett idegtépő. Most éppen elementary van fent de nagyon pöpec kis rendszer!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49665) Lathronos válasza mefistofeles (#49664) üzenetére


Lathronos
őstag

"Semmit nem csinál de tekeri a procit, merevlemezt szakadatlan."

Igen ez így van. A bűnös pedig legtöbb esetben a svchost.exe (netsvcs) amit én mindig kilövök az erőforrás figyelőből. Én mivel szoktam 1-2 játékkal játszani amik linuxon nem futnak se wine-on se POL-on, kénytelen vagyok win-t is használni.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49666) CPT.Pirk válasza Lathronos (#49665) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az svchost nem a bűnös, hanem a tünet. Windows alatt ha valami ki akar menni a netre, akkor azt az svchost-on keresztül tudja megtenni. Ezért van mindig több svchost.exe is a folyamat listában. Btw. a 49964-ben írtak nem jellemzőek általánosan a Windowsra. Vagy a winupdate csinál valamit nagyon a háttérben, vagy valami más, leginkább user error állhat a dolog mögött. - no offense mefistofeles

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49667) mefistofeles válasza CPT.Pirk (#49666) üzenetére

Oké nincs semmi gond, de user error eléggé kizárt. A win 10 (egyébként nem lenne rossz egyáltalán) esetén már többször észrevettem, hogy a frissítések során egyre lassabb "melóssabb" lesz a rendszer. Én alapból (nem csak most, hogy gyakorlatilag csak linuxozok) is igen puritán rendszert használok. Semmi csicsa, semmi kutyulás, alig pár progi. Érdekes, hogy insider "korában" illetve a végleges verzió után még nem volt ez jellemző. Ahogy jöttek az újabb és újabb frissítések, úgy fullad meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49668) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Emberek, itt komoly gondoknak nézünk elébe!

Kapitány felcsapott windows védőügyvédnek! :Y

Mi lesz velünk !? Nem beszélve a super Chakra-ról....

[ Szerkesztve ]

(#49669) Normi™ válasza ubyegon2 (#49668) üzenetére


Normi™
őstag

Chakra tisztítást meg gyomorrontás levételt vállalok!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49670) mefistofeles válasza ubyegon2 (#49668) üzenetére

Tőle is igen furcsa, akár csak az egész topicban... (érthető módon) :DDD

Érdekes egy izlésem van egyébként.... jelenleg a két kedvenc disztróm a Peppermint és az Elementary.
Az első bohókás, vidám, színes külsővel rendelekzik az utóbbi meg kimondottan letisztult, egyszerűen stílusos.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49671) Vladi válasza CPT.Pirk (#49666) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez tuti a kezdőbe való? :P

Egyébként hosszan tudnám sorolni a win nem user error által generált idiótaságait. Belassulás, töredezés, eszement frissítés, nem induló driver telepítő, stb, stb. Néha hajmeresztő.

És igen, képes az svhost csak úgy elszállni cpu és memória használattal. :( Most az meg ne legyen már ue, hogy böngészek. :Y

(#49668) ubyegon2

egy szó: kisüsti

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49672) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Nagy a pangás Linux-ügyileg, kicsit kitekintünk a zablakokon! :D

topikbezárás összevonás előtt

Nem is rossz téma ez a win, látom sokaknak meglódíjja a fantáziáját! ;]

(#49670) mefistofeles

Ami Mint, az csak jó lehet!

[ Szerkesztve ]

(#49673) CPT.Pirk válasza Vladi (#49671) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is láttam már sok mindent, a munka meg egyebek miatt többnyire Windowsra vagyok szorulva, de attól még próbálok tárgyilagos lenni.

mefistofeles: ugyanaz nálam nem produkálja ezt. Van egy sebessége, azt tartja. Nem lett rosszabb mióta fent van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49674) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jelenleg én 5400-es winyóról használok néha win10-et, a linuxok ssd-n vannak. A win10 mocskos lassú tud lenni amikor valami frissítés van, azonban amikor nincs, vállalható. Kb. 1-2 perc alatt használható lesz frissítés nélkül. De csak a firefox, meg egy játék van rá telepítve, illetve egy intel driver. Ha jön valami update akkor visszont halál, XP-s időszakokat idéz a sebesség.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49675) mefistofeles válasza CPT.Pirk (#49673) üzenetére

Mikor még az insider holmit használtam akkor én is állandóan pilláztam mit sír a sok noob mikor ez egy tökéletes oprendszer.......

Apollyon: Szintén zenész... a win (hébe-hóba) winyórol a linux természetesen ssd-ről megy. Ja de nem ettől gyorsabb......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49676) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Kubuntun el lehet valahogy érni hogy egy külső vinyót ne így csatoljon fel mint ahogy a képen látszik (my passport)? Mert így én ha rákattintok kis várakozás után csak használható de a programok nem férnek hozzá...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#49677) lev258 válasza Geripapa (#49676) üzenetére


lev258
veterán

Jó lenne, ha kicsit tisztábban fogalmaznál.
Miután felcsatoltad, mi nem éri el? Milyen fájlrendszer van rajta? Tartós, fstab-os csatoláson gondolkodtál már? Esetleg read-only módban csatolódik? Windows alatt használod?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49678) Geripapa válasza lev258 (#49677) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Bocsi!
Tehát van egy külsö vinyom ami usbn kapcsolodik a géphez ezen ntfs filerendszer van. Ha bekapcsolom a gépet úgy hogy bevan dugva a vinyo úgy jelenik meg ahogy a képen látszik. De igy nem tud rá menteni a biztonsági mentésekért felelös progi mert hogy a megadott helyen nincs olyan mappa mint aminek lennie kellene. Ha filekezelöböl rákattintok akkor betöltödik utnna már tud menteni a progi is.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#49679) lev258 válasza Geripapa (#49678) üzenetére


lev258
veterán

Ez azért van, mert nem csatolódik induláskor, hanem csak azután, hogy rákattintasz. Erre való az fstab-ban való "rögzítés".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49680) growler válasza lev258 (#49679) üzenetére


growler
őstag

(Ez egy USB-s, külső, eltávolítható eszköz - ha rögzíti az fstab-ba - egy
(esetleges) eltávolítás után, nem fog problémát okozni az fstab-ban lévő
bejegyzés ?)

(#49681) lev258 válasza growler (#49680) üzenetére


lev258
veterán

Induláskor majd reklamál a rendszer, de tovább lehet léptetni minden probléma nélkül. Ha rögtön használni akarja, manuális csatolás nélkül, akkor ezt kell tennie.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49682) Geripapa válasza lev258 (#49681) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ok, akkor ezt fogom tenni. Köszi

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#49683) tvamos válasza mefistofeles (#49675) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon szeretem a peppermintet. Meg a lubuntut.
Viszont amióta ssd-ről megy a win 7, meg van alatta 16 gb ram, nem bootoltam Linuxot a notebookomon... szalad a win is megfelelően. (Munkához meg kell a win, nem dobhatom.)

Van viszont itthon egy kis gép. Lubuntu van rajta, és az a gond, hogy folyton "elugrik" a cursor gépelés közben. Gondolom a touchpad lehet... Van arra mód, hogy a gépelés idejére automatikusan kikapcsolódjon a touchpad?
(3.13.0-100-generic #147-Ubuntu)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49684) lev258 válasza tvamos (#49683) üzenetére


lev258
veterán

[link]
Írnak egy ppa-ról is, nem ismerem, de jónak tűnik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49685) ubyegon2 válasza growler (#49680) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az alábbi opciót érdemes beszúrni az fstab-ba, hogy elkerüljük a figyelmeztetést, amúgy nyomni kell talán egy 's' betüt és tovább megy a boot.

nofail - csatoljuk fel az eszközt, ha elérhető, de ne vegyünk róla tudomást, ha nem az. Ezzel kiküszöbölhetők a hibaüzenetek, ha hordozható eszközről indítjuk a rendszert.

/media/ubyegon/TORRENTEK ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0

Ismerkedjetek kicsit az FSTAB opcióival, igen hasznos néha. :P

FSTAB szerkesztése

[ Szerkesztve ]

(#49686) King Unique válasza Geripapa (#49676) üzenetére


King Unique
titán

Korábban használtam Kubuntut, de az alapból nem csatolta fel automatikusan a csatlakoztatott USB-s háttértárakat, még futó rendszer alatt sem. De ezt egyébként külön be lehet állítani grafikus felületen, illetve akár magára az adott eszközre vonatkozóan is:

Viszont én rendszerint mindig menet közben csatlakoztatom / választom le a külső HDD-ket, ezért az említett dolgot korábban nem teszteltem. A mostani screenshot live rendszer alatt készült, de ha bejelentkezéskor felcsatolja, akkor lehet ennyi is elég hozzá.

Amúgy például a Mint Cinnamon esetében alapértelmezetten működik az automount funkció. Legalábbis a menet közben csatlakozó eszközöknél igen, de most próbálgatva elvileg a bootolás előtt csatlakoztatott külső HDD-knél is. Egyébként a Windows is ilyen, annál szintén működik mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#49687) tvamos válasza lev258 (#49684) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Ki fogom probalni, mert mar cakkosra ragtak a fulem miatta. Amugy nekunk is Dell gepunk van. Mas gepeken ezt valahogy megoldottak hardware? Vagy mi lehet a titok?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49688) lev258 válasza tvamos (#49687) üzenetére


lev258
veterán

Ezt szoftveresen szokták megoldani. Csak Windows-ra rendszerint a gyártó ír ilyen szoftvert.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49689) Geripapa válasza King Unique (#49686) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ez a tökéletes megoldás a számomra köszönöm. :R

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#49690) -Ben-


-Ben-
veterán

Tudnátok ajánlani valami eléggé szájbarágós, magyar nyelvű, érthető leírást arról, hogy mit és hogyan kell beállítani, ha SSD-m van? :) Ubuntu 16.04 -et használok jelenleg.
Köszi

(#49691) growler válasza -Ben- (#49690) üzenetére


growler
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49692) lev258 válasza -Ben- (#49690) üzenetére


lev258
veterán

Összefoglalót nézted már? ;)

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49693) tvamos válasza lev258 (#49688) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a ceges gepem Dell Precision, Windows van benne, es nem mukodik jol. (Ott is elugral a cursor.) Szoval... egy idejig azt az opciot hasznaltam, hogy ha bedugom az egeret, akkor kikapcsolja a touchpad-et, de feszt elfelejti visszakapcsolni a touchpad-et, es azert az eleg kellemetlen tud lenni. Szoval... nincs megoldas...
Remelem, Linuxon menni fog ez, amit linkeltel, ha hozzajutok a gephez.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49694) llaszlo


llaszlo
veterán

A következő hanghibám van. Korábban elementary OS-nél is ugyanez volt, most Mint 18.1 van fent.

Időnként a bal oldali kimenet recseg, fülessel is. Viszont megfigyeltem, hogyha újraindítom a gépet, akkor van, hogy jó. Tehát random, hogy mikor jó és mikor rossz, ez csak bekapcsolás után derül ki.

Van egy script ami van, hogy megoldja, hogyha lefuttatom, bár úgy tűnik, hogy csak az elementarynál működött.

pulseaudio -k && echo jelszó | sudo -S alsa force-reload

Eszköz
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)

MacBook 2.1

(#49695) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Eszembe jutott, hogy van a pinceben egy ASUS EEE PC. Intel Atom 2 magos processzor, 2GB RAM meg valami intel VGA van benne. Ebbol szeretnek valamifele media szervert faragni. Windows-on nem is gondolkozom, szoval azzal a kerdessel fordulok hozzatok, hogy milyen Linux disztrot erdemes erre a hardverre telepiteni? Egyaltalan birna a FullHD, esetleg 4K-s filmek stream-eleset? Van ethernet kabelem szoval, ha azzal megoldhato, akkor igy kotnem ossze a TV-vel. A HDMi direktbe lejatszas szerintem eselytelen lenne.
A masik elkepzelesem, hogy olyan media kiszolgalot tenni ra, amit lehet okos telefonrol kezelni, hogy ne kelljen allandoan a notebookot babralni. Az csak ott menne maganak a hatterben.

Epito valaszokat elore is koszonom!

(#49696) CPT.Pirk válasza KD6-3.7 (#49695) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vannak erre céldisztrók, pl. a GeeXBox. [link]

A 4K streamelés a procin, meg a helyi hálón fog múlni, meg esetleg a routeren. Meg kell nézni mekkora a bitrátája úgy általában a 4K filmeknek, elfér-e a hálózaton az egyéb dolgok mellett. Ez utóbbi nyilván nem gond, ha gigabites háló és router van otthon.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49697) KD6-3.7 válasza CPT.Pirk (#49696) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Basic ARRIS TG2492S/CE Specification
* Euro / DOCSIS 3.0 (24 Downstream and 8 Upstream channels)
* 4 Gigabit Ethernet LAN Ports
* 2 x RJ-11 Telephone Ports
* 802.11 AC WiFi (2.4GHz + 5GHz)
* Download Speed of up to 1 Gbps (ignore this, you won’t ever get that on VM until DOCSIS3.1 arrives)

Evileg ez a specifikacioja a routeremnek roviden.
Ezt a GeeXbox disztrot ugyan ugy kell felrakni, mint egy masik linuxot? Hallottam KODI-rol meg PLEX-rol. Ezeknek is van sajat rendszeruk? Ha ilyet teszek fel e mellett nem is tudnek mast csinalni csak filmet nezni? Gondolok itt torrentre pl.

(#49698) CPT.Pirk válasza KD6-3.7 (#49697) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a router gigabites, onnan már csak a kábelezés, meg ennek a gépnek a hálókártyája lehet akadály. Ha a hálókártya 100MBites, akkor a többi paraméter mindegy is. Mondjuk a fullHD-ra az is elég, még a durvábbakra is.

*igen, ezeket is úgy kell feltenni, mint egy bármilyen disztrót. Futnak akár egy pendriveról is, de jobb ha a gépre telepíted.

Amennyire ismerem ezeket (nem nagyon), nem szokott bennük torrent is lenni. Ha arra is használnád a gépet, akkor szerintem egy akármilyen népszerű disztró + XBMC program a megoldás, ezek a céldisztrók úgy is az XBMC köré épülnek. Ott fogsz tudni mindent csinálni, csak kicsit több ismeretet igényelnek. Próbálj ki valamit egy virtualbox alatt feltelepítve.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49699) KD6-3.7 válasza CPT.Pirk (#49698) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Kozben mar le is vadasztam az OpenELEC nevu disztrot ami teljes koruen a KODI kore epul, amirol azt olvastam, hogy nagyon sok add-on keszult mar hozza. Van remote app is telefonra. Valoszinuleg megtalaltam a szamomra idealisat!

(#49700) CPT.Pirk válasza KD6-3.7 (#49699) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, az a másik ilyen népszerű cucc, csak nem jutott az eszembe a neve. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.