Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) CPT.Pirk válasza inf3rno (#40000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megvan a rejtett fájl a hibernáláshoz? Kb. csak az kell hozzá. Amúgy ha hibernálni nem is tudsz, még mindig ott van a sleep, az majdnem ugyanaz ha nincs áramszünet...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40002) _Dumber_ válasza inf3rno (#40000) üzenetére


_Dumber_
őstag

Indítsd el a gpartedet, és a win C: particiora jobb gomb, es bootflag et adjál neki. Ettől még a grub fog elindulni, de a winnek kell

(#40003) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Tegnap írtam, hogy Debian alatt nem tudom állítani, hogy hány hz-en menjen a monitor.
Akkor azt írtátok, hogy lubuntu live cd-vel nézzem meg, hogy mit ad ki xrandr parancsra (ugyanis lubuntu alatt be tudtam állítani a 85hz-et. ) (most is cd-ről fut a lubuntu, 1280x1024 85hz megy.
ezt kaptam egyébként terminálban:

lubuntu@lubuntu:~$ xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1280 x 1024, maximum 8192 x 8192
VGA-0 connected 1280x1024+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 312mm x 234mm
1024x768 85.0 + 75.1 70.1 60.0
1600x1200 60.0
1400x1050 74.9 60.0
1600x900 60.0
1280x1024 85.0* 75.0 60.0
1440x900 84.8 75.0 59.9
1280x960 85.0 60.0
1366x768 60.0
1360x768 60.0
1280x800 84.9 74.9 59.8
1152x864 75.0
1280x768 84.8 74.9 59.9
1024x768i 87.1
1024x576 60.0
800x600 85.1 72.2 75.0 60.3 56.2
848x480 60.0
640x480 85.0 75.0 72.8 60.0
720x400 85.0 70.1
640x400 85.1
640x350 85.1
HDMI-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DVI-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
lubuntu@lubuntu:~$

#KeepFightingMichael

(#40004) Gyb001 válasza CPT.Pirk (#39949) üzenetére


Gyb001
senior tag

Milyen gyakran szokott összeomlani a testing ág?
Féléve használom a testinget, crontab al 2 naponta frissítem de eddig nem történt semmi.
Hogy biztosabb ha csak upgradet vagy dist-upgradet is futtatok?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#40005) CPT.Pirk válasza Gyb001 (#40004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem csak egyszer borult össze hasonló használat mellett, de akkor véglegesen. A dist-upgrade parancsot csak disztribúció váltáskor kell használni, használd a simát.

guftabi96: [új lehetőség hozzáadása xrandr-el] - ezt nézd meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40006) inf3rno válasza CPT.Pirk (#40001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy szót sem ejtettem a hibernálásról.

@_Dumber_

A GRUB szerintem másik HDD-n van rajt, legalábbis oda raktam a Linux-okat, és úgy nézem a GPT-s partíció után a második egy párszáz megás, gondolom az lehet a GRUB. Azért megnézem, hogy a Win7-en elállított e valamit, vagy mi a szitu. Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#40007) _Dumber_ válasza inf3rno (#40006) üzenetére


_Dumber_
őstag

A Grub-nak azon a hdd-n kell lenni amit először elér a bios (vagy hogy is hívják az utódját) . Vagyis amirol először bootolni akar a rendszer. Ez nem kötelező a linuxos hdd. A win viszont csak az elsődlegesnek megjelölt hdd bootflag-el megjelölt particiójáról (altalában c:, vagy az a 100Mb-s s*ar amit létrehozott) azon keresztül képes felállni.
Egyébként lev258 linkje is ezt mondja ;)

[ Szerkesztve ]

(#40008) guftabi96 válasza CPT.Pirk (#40005) üzenetére


guftabi96
addikt

xrandr: failed to parse '-hsync' as a number
Mit kellene írni a hsync elé vagy után? mert ami cvt parancs után van, az nem jó, ugyan ezt a hibát dobja, ha azt a számot odaírom a hsync után.

na, most nézem, a linkelt hsz-ben a forrást. Úgy írtam be mindent, és most ezt kapom:
failed to parse '1280x1024_85.00' as a mode specification

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#40009) inf3rno válasza _Dumber_ (#40007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, de itt nem a felállással van a gond, grub-ból rendesen elindul. Alvó állapotba viszont nem hajlandó bemenni, rámegyek, hogy alvás kijelentkezik, de semmi nem történik utána. Lehet, hogy BIOS-os menüből kellene bebootolnom a windows-t, és akkor működne?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40010) _Dumber_ válasza inf3rno (#40009) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem véletlenül használtam a felállást. Elindulni el indul bootflag nélkül is. Hibernáláshoz már kötelező, sleephez hivatalosan nem is kell hdd, de a win néha érdekesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#40011) CPT.Pirk válasza guftabi96 (#40008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Be tudnád másolni azt amit beírtál és amit kiadtak ezek a parancsok? Valszeg csak a paraméterek nem stimmelnek, onnan kiderülne melyik nincs a helyén.

inf3rno: oké.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40012) guftabi96 válasza CPT.Pirk (#40011) üzenetére


guftabi96
addikt

már mindegy :D
Annyira megfájdult a fejem/szemem, hogy elegem lett, és repült a debian.
Pedig amúgy tetszett, jobbnak éreztem a lubuntunál.
Viszont eljutottam arra a pontra, hogy egy percnél se voltam tovább előtte ülni.
Majd, ha lesz normális monitor ehhez a régi vacakhoz, ami ha 60 hz-n fut, akkor se fáj mindenem tőle, akkor visszarakom a Debiant.

#KeepFightingMichael

(#40013) CPT.Pirk válasza guftabi96 (#40012) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

:)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40014) ubyegon2 válasza inf3rno (#40006) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"A GRUB szerintem másik HDD-n van rajt"

Ahová telepítetted, ott van, ha ezt írod, hogy
sudo grub-install /dev/sda && sudo update-grub,
akkor az sda-ra kerül. Az nem érdekli annyira, hol vannak a Linuxaid, itt egy régebbi grub-update kiírása, amiből látszik, hogy szépen felsorolja az SSD-n és a HDD-n lévő oprendszereket:

~ $ sudo update-grub
GRUB beállítófájl előállítása…
Figyelem: A GRUB_TIMEOUT beállítása egy nem nulla értékre, ha a beállított GRUB_HIDDEN_TIMEOUT többé nem támogatott.
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.13.0-39-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.13.0-39-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.elf
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
No volume groups found
grub-probe: hiba: nem található GRUB meghajtó ehhez: /dev/sde1. Ellenőrizze a device.map bejegyzéseit..
Megtalált Linux Mint 17.1 Rebecca (17.1) ezen: /dev/sda5
Megtalált Ubuntu 14.10 (14.10) ezen: /dev/sda6
Megtalált Manjaro Linux (0.8.12) ezen: /dev/sda7
Megtalált Windows 7 (loader) ezen: /dev/sdb2
Megtalált Chakra Linux (2015.03) ezen: /dev/sdb5
Megtalált Linux Mint 17.1 Rebecca (17.1) ezen: /dev/sdb6
kész

Az sdb-n lévő GRUB is ugyanezeket sorolná fel, persze kicserélve az ottani alaprendszert az ittenivel.

"és úgy nézem a GPT-s partíció után a második egy párszáz megás, gondolom az lehet a GRUB"

Nincs párszáz megás, sőt semmilyen GRUB partíció nincs. Egyszer felrakhatnál a gparted-ről egy képet, ahol ezt látod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40015) inf3rno válasza ubyegon2 (#40014) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor viszont nem értem, hogy mi az a partíció, nem emlékszem, hogy létrehoztam volna. Na mindegy. Az ubuntu stílusú telepítők rakták fel a grub-ot, nem igazán volt választásom, hogy hova szeretném rakni. Okés, holnap nekifutok a gparted-nek, most más van terítéken.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40016) ubyegon2 válasza inf3rno (#40015) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem a valami más opciót választod itt

akkor nem határozhatod meg, hová települjön a GRUB, úgy mint itt

Ettől még gyanítható, hogy az épp install alatt lévő meghajtóra kerül. Partíciót viszont az auto install se csinál. Az a Win trükkje. ;)

(#40017) KraX


KraX
őstag

Sziasztok. Csinaltam ramdisket ubuntu-firefoxhoz ez alapjan a leiras alapjan ramdisk
Az lenne a kerdesem, hogy hogyan ellenorizhetem le, hogy jol mukodik-e vagy sem a ramdisk? Latszolag minden rendben uzemel ugyanugy mint eddig.

3.19.0-28-generic #30-Ubuntu SMP Mon Aug 31 15:52:51 UTC 2015 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

For the God Emperor!

(#40018) ubyegon2 válasza KraX (#40017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ez alapján egyszerűbb a cache-be helyezés, ehhez nem kell külön az fstab, sysctl.conf, swappiness szerkesztgetése:
Firefox gyorsítása: gyorsítótár a RAM-ba

Ellenőrzéshez beírod a címsorba az about:cache sort.

Az SSD beállításokhoz írások itt találhatók:

Linux és SSD gyorstalpaló
Linux SSD-n - de hogyan? - Tippek nagyon kezdőknek is

[ Szerkesztve ]

(#40019) KraX


KraX
őstag

Koszi a linkeket, atolvasgatom oket!

For the God Emperor!

(#40020) inf3rno válasza ubyegon2 (#40014) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Linuxos meghajtó, itt a fat, amit beállítottam GPT boot-hoz, a másik meg magától megjelent valamikor.

Ez a windows-os lemez, ami nem tud aludni.
[/L]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40021) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Az update grub ezt dobta:

inf3rno@inf3rno-EP43T-USB3:~ > sudo update-grub
[sudo] password for inf3rno:
Generating grub configuration file ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.16.0-38-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.16.0-38-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.elf
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
No volume groups found
Found Linux Mint 17.2 Rafaela (17.2) on /dev/sda10
Found Ubuntu 14.04.3 LTS (14.04) on /dev/sda3
Found Ubuntu 15.04 (15.04) on /dev/sda4
Found Ubuntu 14.04.2 LTS (14.04) on /dev/sda5
Found Ubuntu 15.04 (15.04) on /dev/sda6
Found Ubuntu 15.04 (15.04) on /dev/sda7
Found Linux Mint 17.2 Rafaela (17.2) on /dev/sda8
Found Linux Mint 17.2 Rafaela (17.2) on /dev/sda9
Found Windows 7 (loader) on /dev/sdb1
done

Ahogy nézem mindegyik Linux-os meghajtónál van egy /boot/grub mappa. Gondolom az utolsónak telepített Mint+KDE-nél van az sda11-en, amit ténylegesen betölt indításkor.

A boot flag fent van windows-nál, úh. azzal nincs gond.

További érdekesség, hogy a fat32-ben (sda2), amit gpt indítónak szántam, legalábbis annak jelöltem első telepítésnél (ubuntu 14, sda3), van egy recicle bin, amit gondolom a windows szemetelt bele. Az sda1-ről lövésem sincs, hogy micsoda, ahogy az ms kezdetű flagekről sem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40022) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben találtam screenshotot, az sda3 telepítéséről. Már akkor megvolt az első 2 partíció, ami fura, mert meg mertem volna esküdni rá, hogy én csak egy fat32-eset hoztam létre, talán 256mb-osat a méretek alapján. Nem tudom, hogy hogyan lett belőle kettő, vagy miért kerültek rá ezek a flagek. A bios_grub flag-et raktam rá a telepítésnél a vissza gomb lenyomása után, mert az véletlenül kimaradt a partícionáláskor, aztán eszembe jutott, hogy szükség lesz rá. Furcsállom, hogy nem tűnt fel akkor, hogy 2 partíció van 1 helyett. Gondolom a 3.-ra koncentrálhattam.

Sajnos ezekből a telepítő screenshot-okból nem igazán derülnek ki a flag-ek, vagy én nem látom egyiken sem őket. A type gondolom mégsem az, úgyhogy a bios_grub sem flag, hanem type beállítás. Ez megmagyarázná, hogy a flag miért más. Közben azt olvasom valahol, hogy ezeket linux is létrehozhatja, hiába az ms prefix, úgyhogy talán normális.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40023) #21078528


#21078528
törölt tag

Kedves Fórumozók!

Tudom, hogy már untok nagyon, de minap Btrfs-re váltottam, erről írtam pár szót itt.

Jó olvasgatást!

Várom az építő jellegű észrevételeket, főleg Btrfs-t régebben használók részéről!

(#40024) whbear válasza #21078528 (#40023) üzenetére


whbear
senior tag

Én használtam Neptune OS-t btrfs és 64bit, de nekem lassabb volt sokkal mint az ext4 és állandóan kernel pánikolt. Fedora 20 KDE 32 bit másolás közben penre lefagyott, pen gparteddel magához tért de a rendszer partíciót elvesztettem. Ezután marad az ext4 +1,hogy Windows tudja olvasni dokannal.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40025) #21078528 válasza whbear (#40024) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ha elkezd hülyéskedni, és nem tudom megoldani a problémáit, szemrebbenés nélkül megszabadulok tőle!
Így is nagy volt a kísértés, hogy a rendszer alá JFS-t tegyek, de aztán mondom ha ismerkedünk, akkor ismerkedjünk komolyan... ;)

(#40026) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Adott egy lxde amire témát szeretnék húzni, sima debként fel leeht tenni ki is tudom választani a customize look and feelben, rámegyek, apply, bezárom és olyan mintha elfelejtené, oké sebaj, csináltam egy /home/felhasználó/.themes mappát bemásoltam oda a téma fáljait a /usr/share/themesből mappástul, majd töröltem a .debel telepített témát nehogy összeakadjon a kettő, megint ki tudom választani szépen, rámegyek az applyre de ha utána kinyomom az ablakot akkor megint "elfelejti"
Mit nem veszek észre illetve csinálok rosszul?

illetve lxde-n hogy tudnám feltenni az xfce application finderét?

utóbbi megvan :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40027) ubyegon2 válasza inf3rno (#40020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes ez a tábla, de az sda1 az nem valószinű, hogy Linux kreáció a neve alapján: Microsoft Reserved Partition [link] [link]. Nem értek a Win-hez GPT-t UFEI-t még nem használtam eddig, de mint ha hiányozna az EFI partíció. :U Az msftres előtt kéne lennie.
Sokat nem tudok segíteni, de érzésem szerint Win oldalról lehet megoldani ezt a sleep problémát.

[ Szerkesztve ]

(#40028) beloadjoker válasza beloadjoker (#40026) üzenetére


beloadjoker
őstag

Közben megoldódott minden, nemtudom mi lelte, megpróbáltam megint és most jó lett O_o

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40029) inf3rno válasza ubyegon2 (#40027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt azt írják, hogy Linux is adhat ilyen flageket, legalábbis az egyiket: [link]. Azt hiszem felteszek majd kérdést superuser-ben, hátha már valaki találkozott ezzel a jelenséggel. Elvileg a biosgrub típusú, szóval a második, aminek lennie kell GPT-hez (ebből gondoltam, hogy oda megy a grub), legalábbis a GPT telepítős cikkből, amit olvastam ez jött le. Nem értem, hogy az első hogyan került oda továbbra sem. Majd megpróbálom egyesíteni a kettőt, hátha. Nem hiszem, hogy nagy kárt tennének a windows-ban, mert ezek nélkül is el tudom indítani BIOS-ból, de a biztonság kedvéért majd tesztelem előtte kivett linuxos vinyóval. Köszi a linkeket, megnézem őket, amint lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40030) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Linux mint cinnamon 17.2

Van rá mód,hogy időzítetten kikapcsoljam a PC-t?
Pl:18:23-kor kapcsoljon ki vagy visszaszámolva 2h múlva kapcsoljon ki
Ha igen akkor hogyan?
Alkalomszerűen illetve napi rendszerességgel.

(#40031) OddMan


OddMan
őstag

A hdparm -S parancs használatához szükséges a hdparm -B kapcsolót is használni?
A man-ban azt olvastam, hogyha a -B kapcsoló értéke 128 vagy magasabb, akkor nem áll le a merevlemez.

Tehát ha azt akarom, hogy mondjuk fél óránként leálljon a merevlemez, akkor így kell helyesen használni a hdparm-ot? :U

példa:
sudo hdparm -B 127
sudo hdparm -S 241

A kérdésem, hogyha a -B 128 vagy nagyobb értéket kap, akkor az S kapcsoló már hatástalan? :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#40032) inf3rno válasza lolka1980 (#40030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom crontab-ba berakod a shutdown parancsot, vagy valami hasonlóan egyszerű módon. [link] [link]

Buliban hasznos! =]

(#40033) Lathronos válasza lolka1980 (#40030) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Telepítsd a qshutdown nevű csomagot synapticból vagy szoftver központból. Grafikus felületű, van visszaszámlálás, időpontra beállítható kikapcsolás/hibernálás. Én csak ezt használom évek óta. Ha a bezárás (X) gombra kattintasz sem lép ki, hanem a tálcára dokkolva tovább fut. :) Ha pedig meggondolod magad, csak rákattintasz a jobb egérgombbal a tálcán lévő ikonjára(napszemüveges smiley), a quit-re kattintasz és kilép. ha pedig időzíteni akarod napi/heti rendszerességgel vagy csak bizonyos napokon, az is beállítható.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40034) rii válasza CPT.Pirk (#39797) üzenetére


rii
nagyúr

.,. kiszedtem a kommenteket, ahová nem kellett, toltam egy apt-get update-t ... majd gondoltam egy apt-get upgrade-t ... nemtom, baj volt, e . - de a végén megállt:

.
.
Updating PPD files for ptouch ...
Updating PPD files for pxljr ...
Updating PPD files for sag-gdi ...
Updating PPD files for splix ...
Processing triggers for libc-bin (2.19-18+deb8u1) ...
Processing triggers for menu (2.1.47) ...
W: Operation was interrupted before it could finish

A sources.lst így néz ki:

#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 8 _Jessie_ - Official Snapshot i386 LIVE/INSTALL Binary 20150606-19:41]/ jessie contrib main non-free

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 8 _Jessie_ - Official Snapshot i386 LIVE/INSTALL Binary 20150606-19:41]/ jessie contrib main non-free

# Line commented out by installer because it failed to verify:
#deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
# Line commented out by installer because it failed to verify:
#deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free

deb http://ftp.debian.org/debian stable main contrib non-free
deb http://ftp.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
deb http://http.debian.net/debian jessie-backports main
deb http://mozilla.debian.net/ jessie-backports iceweasel-release

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40035) lolka1980 válasza Lathronos (#40033) üzenetére


lolka1980
aktív tag

inf3rno;
Lathronos;

Köszönöm.

(#40036) inf3rno válasza ubyegon2 (#40027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

SuperUser-en kaptam mínusz pontot a kérdésre. Fura, mintha minden kérdés feltevés automatikusan, mínusz ponttal járna. Rá is kérdeztem régebben, de azt írták, hogy nincs ilyen feature a rendszerben. Szóval nem valami építő társaság, de már megszoktam tőlük. Kaptam egy olyan választ, hogy a GRUB-nak és a partícióknak nincs semmi köze ahhoz, hogy a Windows tud e aludni vagy sem, és valszeg USB eszköz vagy BIOS beállítások okozzák a gondot.

Felkeltem korábban, pörgött egy kicsit az agyam, úgyhogy csekkoltam a power management-et, az jól van beállítva a BIOS-ban. Gyanús volt, mert a BIOS update egy csomó dolgot elállított legutóbb. Kihúzkodtam a pendrive-okat, de úgy sem ment.

Utána kipróbáltam, hogy vajon ha F12-vel bootolok be sdb-ről, és kikerülöm az sda-s GRUB-ot, akkor mi történik. A helyzet az, hogy úgy működik a sleep, szóval egyértelműen a GRUB-os win7 loader-es indítás miatt nem tud aludni a Windows. Egyelőre eddig jutottam. Valszeg bug report lesz a GRUB gyártójának, hátha megtalálják a hiba okát, és a későbbi verziókban már javítják. Azt hiszem ennél többet nem igazán tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40037) ubyegon2 válasza inf3rno (#40036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor az sdb-n lévő GRUB tökéletesen működik így, hogy ezen a meghajtón van a Win boot-ja.

Gondoltál már arra, hogy akkor ezzel a meghajtóval kéne alapból bootolni? Vagy ez így fájóan egyszerű megoldás lenne? :D

(#40038) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Milyen környezetet tudtok ajánlani ami kevesebbel is beéri mint az LXDE, egyáltalán van ilyen? És persze gui-s kell, androidon szórakozgatok most linuxal, eddig csak ssh+tmuxal használtam de most próbálgatom a gui-t is, Oneplus One LXDEvel teljesen jó, végre felbontás is megvan, ami gyors de még jó minőségű képet is ad, bVNCvel a telón teljesen jól irányítható és használható, pedig a proci is vissza van véve /underclock 1958MHz/, viszont nexus 7 2012esen nem az igaz LXDEvel sem, először XFCE-t próbáltam, annál talán gyorsabb így LXDEvel, persze ez régebbi készülék tudom, de azért még nem adtam fel :D

És még egy olyan kérdésem lenne hogy LXDE-ben az ablak vezérlőit /nem jut eszembe a nevük../ szóval az átméretezőket /lerak tálcára, kinagyít, bezár.../ hogy tudnám nagyobbá tenni? /most Onyx a Window Border ha ez számít/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40039) beloadjoker válasza beloadjoker (#40038) üzenetére


beloadjoker
őstag

Illetve még annyi hogy cursor helyett egy x van, csak akkor kapom vissza a normális egeret ha megnyitom a Customize Look and Feelt akkor hirtelen eszébe jut, találtam rá egy megoldást, amit azt mondja hogy ezt szerkesszem:

./vnc/xstartup

és hogy ez lenne a kulcs a probléma megoldására:

xsetroot -solid grey -cursor_name left_ptr <-- és a vastagon szedett a megoldás

csak ahol eztt találtam ott a xstartup file így néz ki:

#!/bin/sh

xrdb $HOME/.Xresources
xsetroot -solid grey -cursor_name left_ptr
autocutsel -fork
lxsession -s Lubuntu -e LXDE

csak nekem ez így néz ki:
csatolok róla képet:

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40040) N0zer0 válasza CPT.Pirk (#39944) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, és itt jön elő a Debillány tipikus hátránya, a régi csomagok. Persze testing-es verzióval biztos megoldható, talán abba hamarosan beleteszik az új verziót.

(#40041) N0zer0 válasza beloadjoker (#40038) üzenetére


N0zer0
senior tag

Bármilyen Openbox vagy IceWM ablakkezelőjű disztró, pl. AntiX (IceWM) vagy Crunchbang++ (Openbox), de vannak a neves disztrókból is openboxosak, csak olyan változatot kell belőlük letölteni.

Igaz az LXDE is egy felcsicsázott Openbox, szóval nem lesz sokkal gyorsabb, és a Fluxbox, IceWM sem eszik sokkal kevesebbet. Igazából windowsos szemmel használható GUI-ból nem találsz gyorsabbat ezeknél. Esetleg használsz tilinges ablakkezelőket, awesome, i3wm, frankenwm, stb., de azokat windowsos szemmel annyira fapadnak fogod találni, hogy nem fogod tudni semmire használni.

LXDE/Openboxban az openboxos témát kell átszerkeszteni, XML vagy valami rc file, nem emlékszek, HTML-szerű elemek vannak benne, szövegként át tudod szerkeszteni ez alapján:
http://openbox.org/wiki/Help:Themes

ObConf segítségével is tudod szerkeszteni a meglévő témát.

(#40042) beloadjoker válasza N0zer0 (#40041) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi szépen a választ, most ugye LXDE is openboxos, ezek szerint IceWM kevesebbet eszik? /ja és nekem csak környezet kell distro az fix kali sana esetleg moto/
Nem wines szemmel nézem pár éve használok már linuxot, parancssorban is elvagyok, csak van pár app aminek gui kell, szóval szerinted melyikkel érhetnék el érzékelhető gyorsulást, vagy ha nem is gyorsulást, hanem hogy kevesebb ramot, procit egyen? És még egyszer a kinézet másodlagos, most csak szórakoztam az Acvamarin témával!

Köszi, megvan egy xml fájl az,
lxde-rc.xml
/home/felhasználó/.config/openbox/ az elérési út ha esetleg valakit érdekel a későbbiekben :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40043) Lathronos válasza beloadjoker (#40042) üzenetére


Lathronos
őstag

Jól látom, hogy telefonra vagy táblagépre raktál linuxot? Ja, One Plus, most olvasom. :B Nem semmi. :Y

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40044) beloadjoker válasza Lathronos (#40043) üzenetére


beloadjoker
őstag

Mindkettore, de nem nagy cucc linux deploy erre van, meg ezekre van nethunter is ami majdbem egy teljes eretku kali.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40045) N0zer0 válasza beloadjoker (#40044) üzenetére


N0zer0
senior tag

Akkor Arch Linuxot tegyél fel, ablakkezelőnek meg frankenwm-et. Az utóbbit már többen is ajánlották itt különböző linuxos topikokban, csempés ablakkezelő, álítólag olyan 200KB memóriát eszik csak, ha csak GUI kell, akkor megfelelő. Ennél karcsúbbat nem fogsz találni, talán még az alap linuxos konzol is megeszik ennyit vagy többet. Ennek ellenére az IceWM-mel, vagy jwm-mel is tehetsz próbát, de szerintem nem leszel velük beljebb.

Az Arch alapból karcsú, de nem tudom, hogy van-e ARM-re, ha nincs, akkor valami minimal Debian, de pl. az is számít, hogy driverügyileg kezeli-e az eszközt. Mondjuk írhatnád, hogy melyik az a program, aminek GUI kell, mert lehet van rá nem GUI-s alternatíva.

(#40046) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

Tudnátok ajánlani netbankhoz pendrive-ról bootoló linuxot?
Mást nem akarok vele csinálni, csak az otp netbankján netbankolni. :)
Fogalmam sincs hogy az otp-nek kell-e java, flash, stb.. sosem netbankoltam még ott.
A gép egy toshiba laptop intel pro wireless 3945abg wlan kártyával, kétmagos intel proci, 3GB RAM, Radeon 3470 videokari.

Köszönöm szépen előre is! :R

(#40047) inf3rno válasza ubyegon2 (#40037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha sdb-ről bootolok, akkor betölti a win-t ugyanúgy, mint előtte. Érzésem szerint ez annak a jele, hogy nincs rajta GRUB, de javíts ki, ha tévednék. A cél az, hogy egy menüből be tudjam állítani, hogy mit szeretnék elindítani, ne kelljen vadul nyomogatnom az f12-t, hanem grub-ból tudjam indítani a win-t is úgy, hogy működik az alvás. Egyelőre nem tértem át még teljesen Linux-ra. A Mint nem volt szimpi, az ubuntu tetszett, de nem használnám unity-vel (valszeg xubuntu lesz a nyerő, kde nem jön be és mate sem), a többit meg még tesztelem, amint lesz időm rá. Az új wayland-es fedora-hoz fűzök nagy reményeket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40048) spammer válasza Hosssszu (#40046) üzenetére


spammer
veterán

OTP-nek nem kell se flash, se java, tehát elvileg simán mennie kell bármelyik disztróval. Xubuntu, Linux Mint MATE vagy xfce, Ubuntu, vagy amelyik tetszik, szerintem tökmindegy, ha csak erre a célra kell.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40049) Hosssszu válasza spammer (#40048) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ok, köszi! :R

Akkor keresek valami kicsi, egyszerűt.

(#40050) ubyegon2 válasza inf3rno (#40047) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs, félreértettelek. Akkor add ki az sudo grub-install /dev/sdb && sudo update-grub parancsot és akkor arról a meghajtóról már lehet, hogy jól fog bootolni a GRUB és be tudod állítani, mi bootoljon alapból, ill választani tudsz x mp-ig, grub beállításokat már biztosan átolvastad párszor.

Ezt egyébként a mostani sda-n lévő grub-ban is kéne tudni használni, eddig erről nem esett szó, hogy F12-vel kell meghajtót választanod. :)

A Mint nem volt szimpi, az ubuntu tetszett

Ismerve ezeket, inkább a kinézetekkel lehet problémád, mert e kettő között aztán tényleg nincs igazán alapvető különbség kezdőknél, de ha a wayland-es fedorara vágysz...
Arch vagy Arch alapot nem próbáltál még?

(#40044) beloadjoker
Írhatnál ezekről blogot, elég ismeretlen terep és biztosan érdekes lehet pár ft-nak!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.