Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) Warton válasza Gyuri27 (#87000) üzenetére


Warton
őstag

Jah azt lehet, hogy nem mondtam, hogy van egy pár repeater a rendszerben. Amúgy egy mukkot sem értek abból, amit írtál.

(#87002) Warton


Warton
őstag

Jobban leírjam a helyzetet. Van egy UPC/Vodefone-os Router, amit ez a csodálatos cég biztosít. Aztán az emeleten van egy repeater, ami erősíti azt a wifi jelet, viszont ebbe egy patch kábelt lehet bedugni. Alapesetben ez megy bele a Windowsos gépbe. Aztán, amikor el kezdtem linuxozni és lett a linuxos gép akkor a fiók mélyéről előkerült egy TP USB Wifi adapter, amit bedugván a gépbe működött minden különösebb probléma nélkül kb. féléven keresztül mostanáig. Nem csesztettem IP4-et, 6-ot 7-et semmit, hozzáse nyúltam a beállításokhoz, mert nem értek hozzá.

Laptopon is néztem a wifit teljesen jól működik minden. Lehet, hogy az adapter a rossz? :F

Perpill így néz ki a beállítás:

IP6-ot letiltottam itt, semmit sem használt, ugyanaz a probléma fennáll.

(#87003) májkimiki válasza Warton (#87002) üzenetére


májkimiki
őstag

Milyen repeater az pontosan? A gépbe kábel is meg usb wifi is be van dugva? Hogy lett bekonfigurálva az a repeater?

(#87004) Warton válasza májkimiki (#87003) üzenetére


Warton
őstag

TP link repeater

Most mindkettő be van dugva, mert a wifi oldalról korlátozottan tudok csak netezni. Normál esetben ebbe a gépbe nincs vezetékes internet dugva, mert az kellene a Windowsos gépbe, ami nem tudja a wifit venni, mert nincs hozzá eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#87005) Gyuri27 válasza Warton (#87004) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#87006) Warton válasza Gyuri27 (#87005) üzenetére


Warton
őstag

Ez az információ eltérő lesz az Ön számára, ezért cserélje ki az értékeket az alhálózatának megfelelően.

Honnan fogom megtudni, hogy milyen IP számot kell megadnom? :F Meg vajon eddig miért működött automatikusan?

(#87007) Gyuri27 válasza Warton (#87006) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen tipusú a modem/router (saját router)?
Mert annak van egy gyári ip címe (pl mikrotik routereknek a 192.168.88.1/24 azaz 255.255.255.0)

Amd - Radeon - Ryzen

(#87008) gborisz válasza CPT.Pirk (#86950) üzenetére


gborisz
tag

Köszi a tippeket, sajnos a nyomtatóhoz nem találok drivert, a routerben meg nincs USB. A kőkorszakban élünk itt sajnos, úgyhogy fel is adom, mert már ötletem sincs, mit lehetne még megpróbálni.

(#87009) CPT.Pirk válasza gborisz (#87008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érhetné véletlen baleset a routert... :) Egy kis túlfesz vagy pár 10 másodperc a mikróban és hopp már jöhet is a helyére egy olcsó TP-Link, ami tud ilyet. Azok a csúnya gömbvillámok... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87010) tordaitibi válasza gborisz (#87008) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

OFF,
nyomis Winen fájl és nyomtatómegosztás bekapcsolása
biztos ami biztos, csinálj egy üres megosztott mappát szabvány SMB megosztással, lehetőleg jelszavazva.
Minden! gépnek adj fix IP-t,
ezt vagy a routerbe tudod, MAC alapján
vagy mindegyik gépen helyileg adsz fix IP-t, előtte bele kéne nézni a routerbe, mi a DHCP tartománya és azon kívülit mert IP ütközések lesznek
Innentől mennie kell, a Wines gépekkel kerestetni, vagy gépnév vagy IP alapján és leszedik a szerverről a drivereket és mennie kéne a nyomimegosztásnak.
Mégegy, erősen ajánlott először a nyomiszervert indítani, megvárni míg teljesen feláll, és utána a többi pc-t, és ezután kiküldeni a nyomtatási feladatot.
Ha egyszerre akár 5 gépről is érkezik se szokott gond lenni a spooler intézi max. le kell válogatni.

Ha így sem megy akkor ott a Windowsokba valami el van kefélve, smb 1-2 vagy megosztás vagy titkosítás szinten,
VAGY a Win betegsége amire még nem adtak ki javítást, hogy a villám sose vágjon Redmond mellé.
Sajnos pont ez hogy az Istennek nem lehet távolról nyomtatni bizonyos csillag és bolygó együtállások esetén. Ez egy qurvanagy bug.

[ Szerkesztve ]

(#87011) CPT.Pirk válasza hellboy (#86922) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma tudtam ezzel foglalkozni, az alapértékek nálam is ezek voltak:

vm.dirty_background_bytes = 0
vm.dirty_background_ratio = 10
vm.dirty_bytes = 0
vm.dirty_expire_centisecs = 1500
vm.dirty_ratio = 20
vm.dirty_writeback_centisecs = 1500
vm.dirtytime_expire_seconds = 43200

Viszont... rátaláltam a maxperfwiz scriptre! https://gitlab.com/cscs/maxperfwiz/
Azzal átállítottam ezeket az értékeket az általa javasoltakra:

vm.swappiness=10
vm.vfs_cache_pressure=75
vm.dirty_ratio=3
vm.dirty_background_ratio=3
vm.dirty_expire_centisecs=3000
vm.dirty_writeback_centisecs=1500
vm.min_free_kbytes=118812

És most a 32GB ram mellett pont olyan gyorsan tudom írni a pendrivera azt a baromi nagy fájlt, mint Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87012) Warton válasza Gyuri27 (#87007) üzenetére


Warton
őstag

Köszönöm a segítő szándékot, de ennek a problémának a megoldásához kevésnek érzem magam és az időmet is, hogy ezzel szarozzak. :W Google keresés nem segített, úgyhogy fogtam a wifi adaptert bedugtam a windowsos gépbe, driver feltelepít, egyből bejött rajta a net, mindenfajta állítgatás nélkül. Amúgy a linuxon is kb. így viselkedett fél éve, nem tudom mi a hasfájása van neki most...Én nagyon erősen gyanakszom a KDE dameonos valamire, mert az is állandóan hitelesítést kért a jelszóra minden látható ok nélkül, random módon. Mondjuk erről a problémáról láttam posztokat a neten másnál is, csak épp megoldást nem találtam rá.

Arra is gondoltam, hogy az adapter a rossz, de ez alapján nem. A kábelt meg a linuxos gépbe dugtam és innentől kezdve van internet mindkét gépen, azt csá.

(#87013) sh4d0w válasza Warton (#87012) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha frissítés után jött elő, lehet, hogy nem jó a kernelben lévő driver...

https://www.coreinfinity.tech

(#87014) Warton válasza sh4d0w (#87013) üzenetére


Warton
őstag

Erre én is gondoltam, persze nincs letölthető linux driver ehhez az eszközhöz. Nem mintha tudnám mit kezdjek vele ha lenne... :DDD

Lehet még várok pár frissítést aztán megpróbálom újra, hátha.

(#87015) sh4d0w válasza Warton (#87014) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azok az eszközök, amik out-of-the-box mennek, többnyire a kernelben van a driverük. Ha a Te eszközöd ilyen, akkor csak a kernel downgrade segíthet, de az nem kezdő topic.

https://www.coreinfinity.tech

(#87016) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok egy jó Live Linuxot,ami USB stickről is megy rendesen?
Van egy ki fagyó laptop nálam és annak a merevlemezéről kellene 110 GB-nyi file.
Azt szeretném egy másik USB stickre rá másolni.

Abban bízom,hátha nem fagy ki egy SUS-ről futó rendszerrel!

[link] Ezt találtam,de nem lehet le tölteni!

[ Szerkesztve ]

(#87017) fatpingvin válasza dokee78 (#87016) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha elérhető a közelben egy másik gép, nem sokkal egyszerűbb és biztosabb megoldás kiszedni a vinyót, rádugni egy másik gépre és átmásokni az adatokat?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#87018) dokee78 válasza fatpingvin (#87017) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudom kiszedni.
Szét szedtem,csak nem tudom,hogyan kell kiszedni.
A kék keret az gumis.

[ Szerkesztve ]

(#87019) fatpingvin válasza dokee78 (#87018) üzenetére


fatpingvin
őstag

szó szerint egy mozdulat.

a vinyó feletti kék téglatestnek alányúlsz valamivel, aztán az alaplap síkjától kis szögben megemelve elkezded húzni a csatlakozótól elfelé.

a gumikereten kívül nem tartja semmi azt a vinyót, csak a csatlakozó.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#87020) CPT.Pirk válasza dokee78 (#87016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bármelyik népszerű drisztrót ha kiírod egy penre, akkor az arról be fog bootolni és live módban menni fog.
Windows alatt rufussal írd ki az iso-t, amikor rákérdez, akkor a "dd" módot választva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87021) fatpingvin válasza CPT.Pirk (#87020) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez igaz de ha az errorok mondjuk memóriavezérlő hibából adódnak akkor semmivel nem lesz előrébb.

adatmentést nem véletlenül nem azon a gépen szoktunk végezni ahol a hibajelenség kiütközött

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#87022) CPT.Pirk válasza fatpingvin (#87021) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jogos, a kifagyásnak lehet hw-s oka is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87023) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Debian 11 Bullseye (MX-Linux) -hoz mit kell telepíteni, hogy menjen a Vulkan? (Vga támogatja Radeon GCN 1) Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#87024) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!
Ki szerettem volna próbálni egy ASUS PN41 barebone PC-n a Debian desktopot (XFCE), hogy hogyan teljesít a gyengécske hardveren (2 magos Intel Celeron N4500).

Sajnos nem jutottam el addig, mert 1 óra alatt nem sikerült megoldást találnom arra, hogy a felbontást átállítsam 1024x768-ról. Hiányzó GPU driver lehet gondolom, rengeteg Googlezás árán se sikerült megoldani. :W

Amivel főleg próbálkoztam telepítés után:
non-free repok hozzáadása apt confighoz majd firmware-misc-nonfree package telepítése

Jelen állás szerint maradok inkább az Ubuntu Desktopnál, az legalább működik hiába igényel több erőforrást, de előtte megkérdezem: találkoztatok ezzel és van rá megoldás? :R

[ Szerkesztve ]

(#87025) CPT.Pirk válasza Sidorovich (#87024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intelhez nincs külön driver, Intelhez a nyílt driver van, ami alapból megy.

Debian alatt egy inxi -Fxxx parancs kimenete kellene, hogy tudjunk valamit mondani.

Amúgy az Ubuntuból is van XFCE-s kiadás (Xubuntu), de manapság az XFCE kissé meghízott. Inkább az LXDE-s disztrót mondanék ilyen gyenge gépre. Pl. Lubuntu LTS

zoltanz: mesa része. Debian alatt a mesa-vulkan-drivers csomag mindenképp kell. De ennek szerintem alapból fent kellene lennie. Te is csinálj egy inxi -Fxxx parancs futtatását. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87026) csixy válasza Sidorovich (#87024) üzenetére


csixy
addikt

"non-free repok hozzáadása apt confighoz majd firmware-misc-nonfree package telepítése"
Miért izzadsz vele, ha van könnyebb út is:
[debian-live-11.6.0-amd64-xfce+nonfree.iso]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#87027) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Használnék bármilyen linuxot w7 stb. helyett, egy dologot ezidáig nem sikerült megoldanom, két monitor használata (úgy mint win alatt, az asztal kiterjesztése, mindkettőn beállítható felbontással, a második monitort 1024 felbontás fölé nem tudtam állítani). Létezik megoldás rá v. csak béna vagyok?
Mindegy milyen linux.

Köszönöm!

Gyurka

(#87028) CPT.Pirk válasza Gyurka6 (#87027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel csak akkor szokott gond lenni, ha a monitorból nem tudja kiolvasni az EDID információkat, mert az tartalmazná, hogy milyen felbontást és frissítési frekit bír a kijelző. Főleg az analóg világban volt ezzel gond, manapság kevésbé jellemző. Digitális mindkét monitor és valamelyik analóg VGA kábellel van bekötve?

Kellene egy xrandr parancs kimenetet nézni, az rögtön megmutatná, hogy van-e ilyen gond.

Egyébként bármelyik disztró alatt ennek probléma nélkül kellene mennie.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87029) Gyurka6 válasza CPT.Pirk (#87028) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Köszi a válaszod!

Igen, valóban az a gond, hogy általános pnp monitornak látja, így 800 és 1024 között választhatok.
Egy 32" lg tv a tettes.
Mint ubuntu és deblan alatt is néztem (mindegyik régebbi telepítés).
Más felbontást hogyan tudok beállítani (1680X1050, ez van a win alatt)?

Gyurka

(#87030) zoltanz válasza CPT.Pirk (#87025) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! Megy a Vulkan. Érdekes AMD Radeon GCN 1 de csak OpenCL 1.1 támogatott Windows -on magasabb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#87031) Joker88


Joker88
őstag

Mivel annyira nem szoktam nyílt forráskódú, értsd , Linuxot használni..
Olvasgattam így fórumokat,bejegyzéseket, YouTube videókat pislogattam, kezdőképp, ami megtetszett az a Zorin-féle Linux. Ez mennyire optimális választás elsőre ? ( egy időben volt Mintem egy másik gépen,de inkább heti életű volt a használata :D )
De most kezdem megunni a W11 dolgait, a W10 meg már nem akarok visszatérni 2022. év végén illetve 2023-ban

In loving memory of Garrett Lockhart

(#87032) CPT.Pirk válasza Gyurka6 (#87029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen kábellel van bekötve? Tegyél fel egy xrandr parancs kimenet a terminálból, abból okosabbak leszünk.

zoltanz: jó kérdés, ahhoz speciel nem értek.

Joker88: innen páran használják, nem panaszkodtak rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87033) rushty


rushty
senior tag

Windows 7 és 10, Linuxot multiboot-ban (3) akarok, mi a sorrend? :F
Core2féle gépre.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#87034) sh4d0w válasza rushty (#87033) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

7, 10, Linux

https://www.coreinfinity.tech

(#87035) Warton válasza rushty (#87033) üzenetére


Warton
őstag

Ez kb. olyan mint a szeretnék egy tökönrugást, egy gyomrost és egy orrtörést, miközben kemóra várok, mi a sorrend? :DDD

(#87036) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Valami blog link lenne jó arról, hogy az ext4 beépített journaling funkciója támogat-e adat cache-elést, és ha igen, milyen korlátokkal?

Ha valaki foglalkozott már a témával, rávezető kulcsszavak is jól jönnének. Amiket google nekem talál a témában, főleg ilyen 2012 meg még régebbi dátummal vannak, és nem vagyok benne biztos, hogy azok csakugyan relevánsak-e a jelenben.

A tippeket előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#87037) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Sziasztok! OpenSuse Tumbleweed (Gnome) rendszerben szeretném áthelyzni középről a dock/dash-bart a bal oldalra függőlegesen. Mit javasoltok?

(#87038) Gyurka6 válasza CPT.Pirk (#87032) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Elég nehezen született meg az eredmény:

gy@gy-HP-Compaq-dc7800p-Small-Form-Factor:~/Asztal$ xrandr
Screen 0: minimum 8 x 8, current 2704 x 1050, maximum 32767 x 32767
DVI1 connected primary 1680x1050+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 470mm x 290mm
1680x1050 59.88*+
1600x1200 60.00
1280x1024 75.02 60.02
1440x900 74.98 59.90
1152x864 75.00
1024x768 75.03 70.07 60.00
832x624 74.55
800x600 72.19 75.00 60.32 56.25
640x480 75.00 72.81 66.67 59.94
720x400 70.08
VGA1 connected 1024x768+1680+0 (normal left inverted right x axis y axis) 0mm x 0mm
1024x768 60.00*
800x600 60.32 56.25
848x480 60.00
640x480 59.94
VIRTUAL1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
gy@gy-HP-Compaq-dc7800p-Small-Form-Factor:~/Asztal$ xrandr > monitor

Gyurka

(#87039) CPT.Pirk válasza Gyurka6 (#87038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit tud az a VGA1-re kötött monitor maximum felbontást és frekvenciát?

Itt valszeg egy modeline-t kell generálni és hozzáadni a kívánt felbontás eléréséhez mert nem, tudta kiolvasni az EDID-ből. Jó régen fordul elő ilyen probléma, itt van hozzá egy leírás: https://prohardver.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_34836-34836.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87040) Gyurka6 válasza CPT.Pirk (#87039) üzenetére


Gyurka6
őstag

Annyit mint az első, de monitort kihúzva is ugyan azt írja ki.
A felbontást az analog bemeneten is tudja, ott kellene működjön, csak egy dvi kimenete van a kártyának. Másik gépen 20" lg-nek ismeri föl.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#87041) Gyurka6 válasza CPT.Pirk (#87039) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, hozzákezdek!
(Ez a hp alaplapjára csatlakozik, ha esetleg másnak is előjönne)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#87042) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Az adattárolásra használt ntfs vinyóm írásvédett lett (nem tudom miért). Hogyan tudom levenni róla? Ubuntu mate 20.04

(#87043) CPT.Pirk válasza kenguru99 (#87042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor történhet ilyen, ha valamiért megsérül a fájlrendszer. Ha van Windowsos gép a közelben, akkor dugd rá arra és futtass rajta lemezellenőrzést. Ha nincs, akkor Ubi alatt Gparted-ben csinálj partíció ellenőrzést, valszeg az is ki tudja javítani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87044) lev258 válasza kenguru99 (#87042) üzenetére


lev258
veterán

Használsz Windows-t (10 vagy 11)?
Ha nem, akkor akár gondot is jelezhet. dmesg és/vagy S.M.A.R.T. információk támpontot adhatnak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#87045) kenguru99 válasza kenguru99 (#87042) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Win 7 alatt lett formázva nagyon régen, de már nem használok vindowst. Rárakom egy windowsos gépre és megpróbálom a lemezellenőrzést. Köszönöm a válaszokat.

(#87046) coco2 válasza kenguru99 (#87045) üzenetére


coco2
őstag

Win 7 óta ntfs-ről használod Linux alatt? Éppen ideje lenne gyártani egy ext4-et, és átmásolni a cuccost :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#87047) CPT.Pirk válasza coco2 (#87046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha filmeket tárol, akkor a TV-k miatt rákényszerül az ember az ntfs-re... Egy részük ugyan tudja az ExFat-ot, de nem mind. Mondjuk mindegy, mert a Paragonos új ntfs kernel driver óta sebességben sincs gond az ilyen partíciók írásával.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87048) gregory91 válasza kenguru99 (#87042) üzenetére


gregory91
senior tag

Fura esetek része,ha a windows gyors-indítás be van kapcsolva.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#87049) coco2 válasza CPT.Pirk (#87047) üzenetére


coco2
őstag

Linuxon olyan recorder alkalmazás ami low-level ntfs-t követel meg? Valami félreértést sejtek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#87050) CPT.Pirk válasza coco2 (#87049) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Külső hdd-re gondoltam, filmgyűjtemény kapcsán.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.