Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) spammer válasza Lathronos (#50247) üzenetére


spammer
veterán

"Inkább amolyan bohóckodás, amivel unatkozó programozók kísérleteznek szabadidejükben immáron több mint 9 éve sikertelenül. Ha windows-ra írt szoftver-t/játékot akarsz futtatni, akkor bizony Windows-t kell használnod, mert máshogy nem működik"

Ez így elég erős. Elég sok szoftver van (felhasználói programok és játékok is), amik teljesen rendben működnek Wine alatt, én is használom időnként, és játékot is futtattam vele (igaz, csak pár régebbit, mint pl. Warcraft). Nyilván nem fog minden menni vele (vagy nem tökéletesen), meg nem egy komplett Win OS, de azért simán használható (szoftvertől függően).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50252) Lathronos válasza CPT.Pirk (#50250) üzenetére


Lathronos
őstag

Az életkorom előrehaladtával a játékok okozta függőségem is megszűnt(anno a 90-es években minden forintot játékvásárlásra költöttem és napi 12-14 órát is játszottam, főleg középiskolás éveim nyári szüneteiben. Azok a csodás billentyűzetsminkes ébredések a PC előtt reggel... :DDD ). Abban az időben a csúcs még az 56 kbps modemes száguldozás volt, torrent és warez sem létezett, persze lelkes hackerek már voltak akik sok borsot törtek már akkoriban is a szoftverkiadók orra alá. Jelenleg csak 2 db játékom van amikkel heti 3-4 órát szórakozok, mindkettő eredeti DVD-s(Test Drive Unlimited 2 és Crew), de egyik sem fut PlayOnLinux-on sajnos.

(#50251) spammer

"én is használom időnként, és játékot is futtattam vele (igaz, csak pár régebbit, mint pl. Warcraft)"

'96 nyarán a warcraft 2 volt az egyik kedvenc játékom. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50253) CPT.Pirk válasza Lathronos (#50252) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

PC Guru meg Gamestar mellékletei anno... Akkoriban nem volt netem. Játszani a mai napig szeretek, csak mióta van fizum meg lett anno a diákhiteles lóvé, meg is veszem a dolgokat. Főleg ha van Steam leárazás de már kényszerítem magam és nem veszek több játékot. :N

Amúgy most is Linuxon játszom de olyannal ami eleve megy is rajta, pl. a Feral cég jóvoltából. Az elmúlt másfél hétben végig játszottam is esténként mert a LiS-et nehéz lerakni. Mindössze 30 percet futott Windows a gépen de mint rájöttem, azt is csaknem feleslegesen. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50254) ubyegon2 válasza csixy (#50248) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon super lett az a partícionálás, de mi lett volna, ha nem használod ki az össz lehetőséget? Swapnak sem fontos az elsődleges partíció. Mindegy, lényeg, hogy sikerült!
Nem sok az a 2*40 GB egy-egy disztrónak?

Ha már Mint-et hasaználsz, miért nem használod az abban lévő mintstick nevű pendrive törlő/író programot? Én azzal mindent ki tudtam eddig írni? dd alapon működik, de gyors, szerintem a legjobb penre író. ;)

Van amúgy valami oka, hogy a Quirky-vel szenvedsz?

[ Szerkesztve ]

(#50255) Lathronos válasza CPT.Pirk (#50253) üzenetére


Lathronos
őstag

A Life Is Strange-ből állítólag lesz második évad is. :K Én nekem túl zavaros játék. OFF vége.

ON

(#50254) ubyegon2

Mi az a Quirky? Anno volt egy olyan, hogy ubuntu alapú kiwi linux, de kétlem, hogy köze lenne hozzá Semmi érdemleges információt nem találtam. :F

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50256) King Unique válasza csixy (#50248) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom milyen ISO-val, meg mit alkottál, de nálam az innen letöltött 64 bites 8.1.6-os verziót simán kiírta mindkét módban a program. Na persze ez megint egy tákolmány és az alábbi probléma van vele. De az első opciót választva, illetve DD módban már ment a kiírás. Valamint Secure Boot digitális aláírása nyilván megint nincsen és ki kell kapcsolni UEFI bootolás előtt, amit az oldalán is írnak. Persze egy fejlettebb Linux ISO-nak (pl.: Ubuntu, Mint) már van.

[ Szerkesztve ]

(#50257) csixy válasza ubyegon2 (#50254) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm! Mindjárt nekiállok a mintsticknek.

Quirky miért? Épkézláb kis distro. El lehet vele bíbelődni.

A 40 giga biztos hogy sok , de egyenlőre van helyem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50258) ubyegon2 válasza csixy (#50257) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem mintstickkel sikerülni fog, ha nem, akkor a Quirky lesz az első, ami nem szereti.

El lehet vele bíbelődni. :D

Ilyen van néhány. Épp most láttam a bitcoinos disztrót a BitKey-t!

(#50255) Lathronos

Ha nagyon meg akarod pislantani. [link]

;) Puppy+Woof

[ Szerkesztve ]

(#50259) csixy válasza ubyegon2 (#50258) üzenetére


csixy
addikt

Most DD módban fogom megpróbálni . Csak legacy !!!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50260) ubyegon2 válasza csixy (#50259) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! De add hozzá a végéhez a 4M-et vagy legalább az 1M-et! (bár reggelre enélkül is kész) :D
A legacy itt nem játszik szerintem.

Leesett, a rufusról van szó.

Biztos, hogy azt a verziót töltötted le, amit King Unique kolléga is linkelt, a amd64-et?

Ha nagyon szeretsz bíbelődni, akkor ott az LFS!

[ Szerkesztve ]

(#50261) csixy válasza ubyegon2 (#50258) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm sikerült a mintstickkel!
Már itt tengődik az sda6-on. :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50262) Normi™ válasza csixy (#50261) üzenetére


Normi™
őstag

Fúú de durván néz ki ez a cucc.Gyors?Egyszerű?Kézre esik minden?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#50263) csixy válasza Normi™ (#50262) üzenetére


csixy
addikt

Ez egy picinyke puppy vadhajtás. A legújabb 64 bites a distrovatch-ról. Egy kis darabka természet egy magányos lakatlan szigeten.El lehet rá vonulni piknikezni. :)

Most egy porteust szeretnék megkérni rá , hogy költözzön föl az sda5-re. Azzal nem is lesz baj, de utána majd segítséget kérnék, hogy majd a linux mint sudo update-grub felkiáltásával meg lehessen találni ezt a feltelepített distrót. :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50264) Normi™ válasza csixy (#50263) üzenetére


Normi™
őstag

Meggyőztél! :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#50265) csixy


csixy
addikt

Mit kell itten (és hogyan?) megtákolgatni, hogy a linux mint grubja be tudja röffenteni a porteust?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50266) ubyegon2 válasza csixy (#50265) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A sudo update-grub parancs lefutott rendesen és nem tette be a listába a Porteust?
Igaz, nem ismerem, de elég szokatlanul néz ki ez a disztró így feltelepülve....

[ Szerkesztve ]

(#50267) csixy válasza ubyegon2 (#50266) üzenetére


csixy
addikt

Így van ! Azért érdekes, mert a legújabb KDE Plasma van benne. Ha telepítéskor a bootmenedzserét is feltettem volna , akkor meg csak saját magát indítgatná és utólag egy másik grubot beizzítva az megint nem venné fel automatikusan magához.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50268) ubyegon2 válasza csixy (#50267) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régebben, ha valamiért nem frissült rendesen a GRUB, akkor a sudo grub-install /dev/sda parancs újratelepítette a GRUB-ot és utána frissítettem. Ha ez sem segít, akkor tényleg fura a helyzet. :U

Amúgy meghajtóra van telepítve a GRUB, nem partícióra, remélem!?

[ Szerkesztve ]

(#50269) csixy válasza ubyegon2 (#50268) üzenetére


csixy
addikt

persze az sda-ra

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50270) ubyegon2 válasza csixy (#50269) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megnézem mindjárt, mit csinál nálam, de ez amit le lehet tölteni, nagyon kicsi állomány. Lehet, hogy netiso?

lejött, kiírtam, kipróbálom!

Megkapja az sda3-at

Nemsoká jelentkezem.
..............................................
Super, nem bootol a pendrive! Keresek másikat, mintstickkel ki kell írnia!

[ Szerkesztve ]

(#50271) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50270) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez alapján csináltad a telepítést, ami az iso-ban benne van?

Porteus can be installed to a flash drive or hard
drive in several ways.

From Windows:
a) copy the contents of the ISO image to your drive
b) navigate to the \boot folder and launch the
'Porteus-installer-for-Windows.exe' script
c) verify you are installing to the correct drive and press 'Enter' to
complete the installation

From any Linux Distribution other than Porteus:
a) copy the contents of the ISO image to your drive
b) navigate to the /boot folder and launch the installer
'bash Porteus-installer-for-Linux.com'
c) verify you are installing to the correct drive and press 'Enter' to
complete the installation

From Porteus itself (booted from CD):
a) launch 'Porteus Installer' from the desktop menu,
under the 'System' heading (if you are
prompted for the root password, it is toor)
b) plug in your usb drive or select a partition
on a hard drive
c) follow the on-screen instructions

video presentations:
http://goo.gl/lB9uL
http://goo.gl/2noje

If you run into trouble please refer to the more
detailed installation guide which can be found at
/boot/docs/install.txt or our website at
http://goo.gl/ci4EE

Porteus Team

Ez elég speciális telepítési módszer, ilyet még nem láttam! :U

[ Szerkesztve ]

(#50272) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50271) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a gond, hogy a Porteus LILO-t használ. Szerintem a Porteus alatt le kéne szedned a LILO-t és felrakni a GRUB-ot, akkor már az frissíti magát és látni fogja a többi disztrót.
Sajna nem használtam még LILO-t, így nem tudom, abba hogyan kell beolvastatni a többi oprendszert. :U
Itt van egy leírás.

[ Szerkesztve ]

(#50273) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50272) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt egy pdf leírás, ez még jobb.

Megkérdeztem a Haladó topikba, a régi motorosok csak ismerik ezt a LILO-t! ;) Ha csak nem ignorálnak a folytonos torzsalkodás miatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#50274) csixy válasza ubyegon2 (#50271) üzenetére


csixy
addikt

UUI-vel csináltam windowsból a pent és működött.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50275) Slownz válasza Slownz (#50241) üzenetére


Slownz
senior tag

Erre valaki? Csak nekem jön elő ez a bug?

(#50276) ubyegon2 válasza csixy (#50274) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most már mindegy, mert a LILO-ra kell koncentrálnod! Abban az irányban lesz a megoldás, vagy abba ügyeskeded be a Mint-et vagy felrakod a GRUB-ot helyette. :)

(#50275) Slownz

Unityt nem ismerem, de hátha ebből a leírásból kiügyeskedsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#50277) csixy válasza ubyegon2 (#50276) üzenetére


csixy
addikt

Kössz ptróbállommmmmm! :)
Küldtem privátot :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50278) Slownz válasza ubyegon2 (#50276) üzenetére


Slownz
senior tag

Vicc, hogy egy ilyen dologgal ennyit kell szenvedni...

(#50279) Dave™ válasza Slownz (#50275) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én szinte a kezdetektől témázgatok, és ilyen soha nem fordult elő. Nem csináltál valami olyasmit a témázással kapcsolatban, ami anomáliákat okozhat?

(#50280) Slownz válasza Dave™ (#50279) üzenetére


Slownz
senior tag

Mire gondolsz? Mit csekkoljak?

(#50281) Andralin válasza ubyegon2 (#50168) üzenetére


Andralin
aktív tag

Végülis 4 GB swap-et csináltam neki, lehet, hogy sok lesz, de elfér a HDD-n. :)

Fent van a CentOS 7-es, GUI nélkül, hálózat megy rajta, eddig minden OK. SSH-zni be tudok rá, Apache default oldala elérhető kívülről. A Postfix-et letiltottam és feltettem a Sendmail-t is.

Abban tudtok segíteni, hogyan migráljam át a usereket a régi Redhat 8-asról? Van 6 darab user, akiket úgy szeretnék áttenni, hogy a lehető legtöbb dolguk megmaradjon. Pl. levelek, jelszó, stb.

Az jó lenne, ha a következőket másolnám át:

- /home alatti könyvtárak minden usernek
- /var/spool/mail alatt az inbox-ok
- az /etc/passwd és az /etc/shadow fájlokban az adott userekre vonatkozó sorokat soronként átmásolom a régi fájlból az újba. Tehát nem az egész fájlt cserélem le a régire, csak sorokat hozok át belőle.

Ez a megoldás működhet? A régi Redhat rendszer jelszótitkosítását tudja még kezelni az új CentOS?
Nem szükséges esetleg az egész procedúra előtt még adduser-el létrehozni egyenként a felhasználókat?

[ Szerkesztve ]

(#50282) Dave™ válasza Slownz (#50280) üzenetére


Dave™
nagyúr

Arra gondolok, hogy nem szerkesztettél valami konfigfájlt előtte vagy valami hasonló? Mert ennek tényleg nem így kellene működnie.

Ez talán segíthet:

Tracking down a similar issue on my system after an update, I came to suspect that unity-settings-daemon was not doing its job right.

Followed the advice from another post on the daemon I tried reinstalling it:

sudo apt-get --reinstall install unity-settings-daemon
and rebooted, which solved the problem. Worth a try in your case I think.

[ Szerkesztve ]

(#50283) #21078528 válasza Andralin (#50281) üzenetére


#21078528
törölt tag

Csináld úgy, hogy megkeresed a legalacsonyabb userID-t, ez lesz a LIMIT értéke (pl. 1000):

awk -v LIMIT=1000 -F: '($3>=LIMIT) && ($3!=65534)' /etc/passwd > /root/passwd.sync

Aztán az /etc/shadow következik:

awk -v LIMIT=1000 -F: '($3>=LIMIT) && ($3!=35534) {print $1}' /etc/passwd | tee - | egrep -f - /etc/shadow > /root/shadow.sync

Így csak a normál felhasználókat másolod.
Aztán hozzáfűzöd a jelenlegi rendszerhez:

cat passwd.sync >> /etc/passwd
cat shadow.sync >> /etc/shadow

Azért nézz bele a fájlokba, nálam már működött a dolog... ;)

Szerk: ha vannak speciális csoportok, akkor a group és a gshadow fájlokkal is le kell játszani.

[ Szerkesztve ]

(#50284) Andralin válasza #21078528 (#50283) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm a részletes leírást, ez is megoldás, bár én régebben egyszerű copy-paste-el másoltám át a sorokat.

De nem ez lenne a kérdésem lényege, a sorok átmásolásával nincs gondom.

Hanem az, hogy az egész procedúra ahogy leírtam, az így működőképes-e a userek megfelelő átmigrálására.

(#50285) #21078528 válasza Andralin (#50284) üzenetére


#21078528
törölt tag

Sok felhasználónál egyszerűbb, mint a sorokat másolgatni... ;)

Debian alatt csináltam ezzel a módszerrel, ott nem volt gond (mondjuk nem volt saját levelező).

[ Szerkesztve ]

(#50286) Slownz válasza Dave™ (#50282) üzenetére


Slownz
senior tag

Semmit nem állítottam az ég világon. Felraktam, csak használni szeretném normálisan.

Kipróbáltam, nem megy így sem. Nyomtam neki egy uninstall-t, majd reinstall-t, ez sem jött össze...

Anélkül, hogy ki nem jelentkezek, majd újra be, addig nem működik a téma. Ez mitől lehet vajon?

(#50287) Dave™ válasza Slownz (#50286) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondolom valami Unity-s szolgáltatáshoz kötődik a probléma. Nekem egyszer régebben a dashboard hülyült meg, ott egy Unity reset segített. Azóta se volt semmi hasonló.

(#50288) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok! Korábban már kérdeztem itt ugyanezen problémáról: A monitor 1440x900-as felbontását alapból nem kezeli a linux, akkor ki lett találva egy megoldás ami működött is. Csak most nem egészen megy. A jól működő script(felbontas.sh) megvan, csak a gép indulásakor való lefuttatást nem tudom hol kell beírni.

Az előző rendszeren az /etc/lightdm/lightdm.conf állomány végére odaírtam hogy:
display-setup-script=/home/sajátnevem/.scripts/felbontas.sh

A mostani rendszeren nincs lightdm, nem tudom hova kell írni a fentieket.

Linux Mint 18 Cinnamon 64bit van a mostani gépen.

(#50289) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Ma lefrissült az Ubuntum 16.04-re. Újraindítás után azt látom, hogy minden programom eltűnt a gépről. QBittorrent, Smplayer, VLC, stb. Mondom sebaj, újrarakom őket. De a terminál sincs meg. Ha rákeresek Unity-ben azt írja, hogy nincs ilyen program... Mit tudok csinálni, hogy legyen?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#50290) CPT.Pirk válasza toth_janika (#50289) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott valami nagy gebasz történt. Minden a / partíció alá volt felrakva, vagy van egy külön /home partíciód?

Mondjuk ha átváltasz konzol módba a ctrl + alt +F1..5 kombóval, akkor valszeg fogsz tudni parancsokat kiadni. F6-tal me visszajutsz a grafikus szintre. Vagy még felrakhatod a hiányzó dolgokat a szoftverközpontból, ha az még fent van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50291) toth_janika válasza CPT.Pirk (#50290) üzenetére


toth_janika
őstag

Ha megmondod, hogy melyik paranccsal tudom kideríteni, hogy milyen partícióim vannak, akkor máris mondom

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#50292) toth_janika válasza toth_janika (#50291) üzenetére


toth_janika
őstag

Közben az apt-get install crome-terminal paranccsal feltettem a terminált, így legalább már az megvan :) De az az igazság, hogy nem történt gebasz... Minden szépen lefutott (igaz 3 órát telepített), restart és ennyi volt...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#50293) CPT.Pirk válasza toth_janika (#50291) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

sudo fdisk -l

kiírja, hogy mi van a gépben. A nano /etc/fstab meg megmutatja a nano szövegszerkesztőben, hogy mit hova csatol a gép induláskor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50294) ubyegon2 válasza Arpee78 (#50288) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Neked szerintem MDM van, így az /etc/mdm/Init-ben lévő default fájlt kell szerkesztened rendszergazdaként gedit-tel vagy bármelyik szövegszerkesztővel ugyanúgy, mint azt a lightdm-ben tetted! (ha ebben elakadsz, segítek, nyugodtan szólj)

[ Szerkesztve ]

(#50295) spammer válasza CPT.Pirk (#50293) üzenetére


spammer
veterán

Vagy:

lsblk a partíciók listázására és cat /etc/fstab ha csak meg akarja nézni az fstab tartalmát.

szerk: lsblk bővebben pl.:
lsblk -o "NAME,SIZE,TYPE,MOUNTPOINT,RO,FSTYPE,LABEL,UUID" (persze egy alias-szal egyszerűbb).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50296) toth_janika válasza CPT.Pirk (#50293) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát ahogy nézem, nincs /home partíció...
Eszköz Start Vége Szektorok Size Típus
/dev/sda1 2048 1050623 1048576 512M EFI System
/dev/sda2 1050624 1457377279 1456326656 694,4G Linux filesystem
/dev/sda3 1457377280 1465147391 7770112 3,7G Linux lapozó

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#50297) CPT.Pirk válasza toth_janika (#50296) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor passz. Esetleg az apt logját meg lehetne nézni, hogy miért törölt le programokat. Szerintem valami függőségi (metacsomag?) probléma volt valamerre és úgy érezte, hogy emiatt neki le kell szednie xy programokat, hogy feloldja a függőségi problémát. BTW örülünk, hogy valami fontos rendszer csomagot nem szedett le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50298) toth_janika válasza CPT.Pirk (#50297) üzenetére


toth_janika
őstag

Most már terminálból mindent visszaraktam, csak ilyet még nem szívtam... Elképzelni sem tudom, hogy mi okozta ezt, de remélem nem ismétlődik meg... :U

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#50299) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#50297) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem valami függőségi (metacsomag?) probléma volt

Unity, mint metamorfózis öregaptya. :D Metamorfizál az mindent!

(#50300) Arpee78 válasza ubyegon2 (#50294) üzenetére


Arpee78
senior tag

Megvan ez a default fájl, de nem tudom hova kell bele írni, illetve mit.

A végére – közvetlen az exit 0 elé – írva nem működött.

-----
display-setup-script=/home/Arpee/.scripts/felbontas.sh
exit 0
-----

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.