Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) Normi™


Normi™
őstag

Egy láma kérdés.Rkhunter-t használok és a találatokat a virustotal-ra töltöm fel.Most agyalok,hogy vajon van-e egyáltalán Linux-os kártevő adatbázis vagy csak windows-os mintákat keres.MI a véleményetek?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49502) ubyegon2 válasza Normi™ (#49501) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Milyen találatok vannak az rkhunterban? Talált virust? :Y Nem virusírtó/kereső, de vannak még csodák! ;]

clamav/clamtk inkább, amit virusvadászatra kéne küldened.

virustotalra biztosan nem érdemes feltölteni :D

[ Szerkesztve ]

(#49503) Normi™ válasza ubyegon2 (#49502) üzenetére


Normi™
őstag

Ilyesmi,rootkit nincs,de gondoltam ránézek ezekre is:

Tudom,hogy rootkit kereső....

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49504) ubyegon2 válasza Normi™ (#49503) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nézegesd őket, de nézd is meg jobban, hogy mik is ezek, a top parancs például jól mutatna a virustotal-on....

Please check the log file (/var/log/rkhunter.log)

Eszerint nézegesd meg, valószínű, hogy röviden leírja a log fájlban, miért warning az a sor.

(#49505) Normi™ válasza Normi™ (#49503) üzenetére


Normi™
őstag

Mivel a legtöbb modern biztonsági program,hívjuk víruskeresőnek tartalmaz rootkit elleni védelmet,abban a hitben voltam,hogy a virustotal-on lefut egy fájl ellenőrzésénél rootkit ellenőrzés is ahogy a főcímben felsorolt sok más típusú kártevő keresése is.

Szerk: Ok,ránézek! :R Sajnos ez nekem mond sokat,csak annyit,hogy megváltozott a fájl,de semmi több. :F

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49506) lev258 válasza Normi™ (#49505) üzenetére


lev258
veterán

Az rkhunter nemcsak a kártevőket figyeli, hanem azt is, hogy egy korábbi állapothoz képest változtak-e a fontosabb fájlok adatai (méretei, jogosultságok, ...). Utóbbit egy mezei frissítés is előidézheti. A te listádban ilyenek szerepelnek.
Persze az se jó, ha csak legyintünk rá, de 99,9 %-ban ez van mögötte. Persze lehet frissíteni az rkhunter által tárolt állapotot is.
Egy szerveren mondjuk több értelme van, mert valószínűleg csak akkor történik frissítés (és változik meg a helyzet), amikor a rendszergazda karbantartást végez. Így aztán sokatmondó, ha két karbantartás között valami megváltozik.
Nálad meg naponta/hetente megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49507) Normi™ válasza lev258 (#49506) üzenetére


Normi™
őstag

Nagyjából hetente futtattam eddig,akkor maradok is ennél.Köszönöm szépen a válaszod! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49508) herdsman12 válasza lev258 (#49486) üzenetére


herdsman12
őstag

Már van mtp-tools is, de semmi változás.
Android 5.1.1 van a telefonon.

(#49509) lev258 válasza herdsman12 (#49508) üzenetére


lev258
veterán

Talán ez segít: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49510) herdsman12 válasza lev258 (#49509) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, megnézem.

(#49511) Sonja


Sonja
veterán

Lehet valahol követni, hogy a főverziós kernelek új, javított kiadásai milyen változásokat tartalmaznak? :F Tehát én most a 3.13.0-105 verziót használom, előtte volt 3.13.0-104, 3.13.0-103, stb. Tehát ezeket a változásokat szeretném követni. :K Remélem érthető. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49512) lev258 válasza Sonja (#49511) üzenetére


lev258
veterán

A Frissítéskezelő részleteiben ott szoktak lenni a változások. De gondolom valahol a neten is fellelhető.
Találtam neked egy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49513) Sonja válasza lev258 (#49512) üzenetére


Sonja
veterán

Ez tökéletes lesz, köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49514) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Gyors segítséget szeretnék kérni. Egy Raspberry Pi 2 Model B-re, RuneAudio-hoz (ez egy Pi-re és egyéb ARM-alapú kütyükre írt, zenelejátszás-célú, Arch-on alapuló disztró) szeretnék beüzemelni egy TP-Link Archer T2U wifi adaptert.

Alapból a RuneAudio nem látja a saját felületén a wifi adaptert. PuTTY-al belépve terminálba az lsusb parancs alapján viszont érzékeli, hogy be van dugva:

Bus 001 Device 004: ID 148f:761a Ralink Technology, Corp.

(Ott van egy kicsi kavar, hogy ez most Ralink vagy Mediatek chipsetes adapter, de az ID alapján biztos, hogy érzékeli az adaptert a rendszer.)

Ezen leírás alapján próbálom feltenni az adapter Linuxos driverét, viszont a make parancsnál már elhasal: [pastebin]

Mit csinálok rosszul?

Köszönöm előre is. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49515) lev258 válasza Tim82 (#49514) üzenetére


lev258
veterán

A Ralink tudtommal már a Mediatek-é.
Egyébként nem biztos, hogy ez olyan simán menni fog, mivel eleve ARM-ről beszélünk, de az alapvető baja az, hogy nem talál gcc fordítót.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49516) Tim82 válasza lev258 (#49515) üzenetére


Tim82
nagyúr

Raspbianra működik a dolog (több leírás szerint is). A leírásban írt driver pedig azt hiszem, eleve ARM-ra módosított változata a gyártói TP-Link Linuxos drivernek.

Köszönöm, ez már segítség, utánajárok, milyen lehetőségeim vannak RuneAudio-nál. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49517) CPT.Pirk válasza Tim82 (#49516) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem van egy ilyen kiépítésem Rune-al, csak olyan wifi sticket fogtam hozzá, ami alapból működik. Nem egy nagy pénz egy ilyen stick, lehet egyszerűbb olyat venned.

Annak hiányában a Rune-ra kell felraknod egy rakás dolgot ami kell a fordításhoz, és ott fordítani a cuccost. Esetleg még az Arch AUR tárolójában nézd meg nincs-e firmware a cucchoz, azt hiszem az is elérhető a Rune-ban.

Amúgy egy ideje nem használtam, de nekem még az interfaces fájlban kellett felparaméterezni a wifit, beleértve a hotspot jelszót is, meg mindent.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49518) Tim82 válasza CPT.Pirk (#49517) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az 5 GHz-es, AC-s wifi lenne a lényeg. A probléma nem magával a wifi stickkel és a Pi-kompatibilitással van, hanem inkább az Arch/RuneAudio vonallal, mármint erre nem tudom beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49519) CPT.Pirk válasza Tim82 (#49518) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értem mi a problémád, és valszeg ez kell hozzá, ezek egyike: [link]
Aztán már valszeg lehet majd használni. Mint írtam, a Rune alatt emlékeim szerint a sztandard Arch Linux tárolók elérhetőek (mivel gy.k. Arch Linux egy webszerverrel meg pár extrával), így a közösségi AUR is. Max be kell tenni, ha nem lenne ott a pacman tárolói között.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49520) Tim82 válasza CPT.Pirk (#49519) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezzel próbáltam korábban is, a make parancsra továbbra is elakad. Most eddig jutok el vele (gcc compilert már megoldottam). Nem tudom, hogy a hiányolt könyvtárat mivel tudnám neki létrehozni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49521) CPT.Pirk válasza Tim82 (#49520) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A csomaggal, vagy a git forrást külön letöltve? Nincs ott valami configure fájl? Az meg szokta mondani, hogy milyen csomagoknak kell fent lennie.

Most szerintem a linux-headers csomag kell neki így tippre.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49522) spammer válasza Tim82 (#49514) üzenetére


spammer
veterán

Ez abszolút kezdő topikba való kérdés?
ubyegon2 ? ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49523) Tim82 válasza spammer (#49522) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én kérek elnézést tőled, hogy inkább ide valónak gondoltam, mint a haladó topikba. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49524) CPT.Pirk válasza spammer (#49522) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, de a kezdők okulását elősegíti! :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49525) ubyegon2 válasza spammer (#49522) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ugye? :D

Úgy kellett visszafognom magam, mikor olvastam ezeket a noob kérdéseket...

Most, hogy több hsz is született, kezd az az érzésem lenni, hogy képzett fórumtársainknál nem az információhiány, hanem a lesz*rom tabletta hatása érvényesült, ahogy azt anno neked is kifejtettem.

Kedves fórumtársak, akik nem veszik a fáradtságot, hogy párat görgessenek az egéren, megtalálandó a Haladó topik, gondolkodjanak el azon, hogy bizonyos thread-ek mennyivel jobban mutatnának ott, ahová valók, netán később is kereshetővé válnak. Nehéz így bárkit is rászorítani arra, hogy a keresőt használja, ha a régi motorosok oda pottyantanak, ahová éppen kedvük támad!

Ha valaki most akarna Linuxot próbálgatni és beleolvas a topikba, úgy elhúz innen, mint a vadliba, mert megijed attól, amit olvas, hiszen ha ilyenek vannak itt kitárgyalva, akkor mégiscsak igaz az, hogy ez a Linux egy teljesen megérthetetlen valami egy Windowsos home usernek!

(#49523) Tim82

Értelek, tehát azt mondod, hogy ez a leírás, ami alapján telepítetted azt a valamit, az kezdő szintű!?

Esküszöm, ha erről valaki meg tudsz győzni bárkit is, azonnal lemondok a TG-s ténykedésemről, már a 3-ból úgyis csak egyetlen topikban rontom eképpen a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#49526) Tim82 válasza ubyegon2 (#49525) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kérdésem lényege annyi volt, hogy olvastam a linkelt, eléggé egyszerűnek is tűnő leírást, ami alapján próbáltam megoldani egy olyan, azért talán nem igazán agysebészeti előképzettséget igénylő feladványt, hogy beüzemeljek egy wifi sticket egy Arch-alapú disztrón és nem tudtam, mit rontok el. Gondolkodtam azon, hogy melyik topikba érdemes feltenni, azért döntöttem emellett, mert 1. Linuxos kérdés, nem igazán Pi-specifikus, 2. azt feltételeztem, hogy valami triviális, nem is disztró-specifikus dolgot hagyok ki, amire a kezdő topikban is rá tudnak nekem mutatni nálam tapasztaltabb kollégák. Azt az apróságot már meg sem említem, hogy továbbra is kezdő vagyok Linuxos téren.

Ha ez számodra a "pottyantás" kategória, akkor valóban komolyan elgondolkodhatnál azon, hogy mennyire van értelme topikgazdának lenned, hiszen a részedről tapasztalható verbális inzultusok alkalmazása és a minimális segítőkészség - sőt, a másik fél minimális megtisztelésének - hiánya esetleg elképzelhető, hogy több embert elriasztana a topiktól, mint az én problémám olvasása, amit amúgy simán át tudnak görgetni. Nyilván lehet normálisan is közölni, hogy szerinted nem ide való a kérdésem, de ezt a talán elvárható szintet nem sikerült megugornod.

*
lev258-nak és CPT.Pirk-nek köszönöm a segítséget és a segítőkészségüket, nem szeretném tovább elrettenteni holmi idepottyantott problémákkal a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49527) Vladi válasza Tim82 (#49514) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ehhez a dsiztróhoz van valami csomagkezelő? kernel modul csomagok nincsennek hozzá véletlenül?
Tudod, mint az elrepo. ;)

Elvileg ilyen drivert forgatni deskopon nem vészes, ilyen kis kihegyezett disztrón vészes. Mert például fordító nem biztos, hogy csak úgy mellékelve van.

(#49520) Tim82:

Megint adott disztró, csomagkezelő stb. valami kernel-devel vagy kernel-headers vagy ilyesmi csomi szok lenni. De a verizószáma stimmeljen!!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49528) Tim82 válasza Vladi (#49527) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erre melyik topikban érdemes válaszolnom, hogy ne kössenek belém? :) (Köszönöm a segítőkészséget. :R )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49529) Vladi válasza Tim82 (#49528) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szard le, írjál. Majd rendberakom amelyik köcsögöl veled.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49530) lev258 válasza Vladi (#49529) üzenetére


lev258
veterán

Nana. Azért a szavakkal óvatosan. :B

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49531) ubyegon2 válasza Tim82 (#49526) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én nem vitatkoznék veled azon, hogy ez egy egyszerű leírás volt-e, amit linkeltél, mindenki eldöntheti saját maga, aki beleolvas.

Ha ezen az odapottyantós megfogalmazásomon megilletődtél, azt sajnálom, nem hiszem, hogy ez igazán sértő lett volna, de ha megsértettelek vele, elnézésedet kérem, mert nem ez volt a szándékom.

Arra azért elég kíváncsi vagyok, ki gondolja még rajtad kívül erről az általad felvetett thread-ről meg a linkelt leírásról, hogy kezdő topikba való.....

Elgondolkodtam volna, hogy lemondok a TG működésemről, ha nem írtál volna egy nyilvánvaló marhaságot az indokaid közé, nevezetesen azt, hogy hiányzik belőlem a minimális segítőkészség. A te problémád esetén nem tudok segíteni, mert egy halvány gondolatot sem értettem abból a linkből, amit beraktál, de azért a kezdőknek időnként próbálok segíteni időnként.

(#49532) ubyegon2 válasza Tim82 (#49528) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem kötöttem beléd. Közöltem, hogy ez a felvetett téma nem az abszolút kezdő topikba való. Nem voltam eléggé szofisztikált, de ahogy látom enélkül is lehet TG valaki. Ezúton is gratulálok Vladi TG ft kollégának a ritka választékos megfogalmazáshoz.

Abban persze igazad van, hogy ebben a topikban is megválaszolják a haladó tudású kollégák. Nekik tök mindegy....nekem nem. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#49533) spammer válasza Tim82 (#49528) üzenetére


spammer
veterán

No offense, nem kötekedésnek szántam, csak többször is volt már téma ez a "melyik topikba mi való", és személy szerint én is többször megkaptam már, hogy pl. pár soros shell scriptnek vagy hasonlóknak sincs itt helye, mert ez az abszolút kezdő topik. Aki már túl van a linuxos alapismeretekkel kapcsolatos problémákon, annak inkább a haladó topik való, főleg, ha a kérdés hálózatokkal, routerekkel, forrásból való fordítással, mókolással és hasonlókkal kapcsolatos.

(#49524) CPT.Pirk: ezt én is mondtam már pl. rövidebb shell scriptekkel, cron-nal, wm-ekkel kapcsolatban is, azonban mégsem férnek bele az abszolút kezdő kategóriába, a jelenlegi álláspont szerint. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49534) Vladi válasza Tim82 (#49528) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyébként ez maradt ki neked:
sudo apt-get install raspberrypi-kernel-headers
Ezután már le kell fordulnia. Utána szúrj neki egy modprobe-ot majd egy insmodot.

(#49532) ubyegon2:

Köszi szépen. :DD

Egyébként baromi unalmas, hogy mindig ide lyukadunk ki. Akkor zárassátok be a haladót és lesz 1 linuxos összefoglaló topik.

Szerintem meg a fórum arra van, hogy segítsünk a másiknak. Nem volt annyira vészes, hogy itt kérdezi.
amúgy meg ez a legpörgősebb nem szakosított linux topik, én is itt kérdezném az ilyet.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49535) ubyegon2 válasza Vladi (#49534) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként baromi unalmas, hogy mindig ide lyukadunk ki.

Ez így van.

Szerintem meg a fórum arra van, hogy segítsünk a másiknak.

Ez is így van. Valami oknál fogva topikokra van osztva a fórum és mégis megvalósul a segítés, ha a többség hajlandó foglalkozni a topik témájával is.

legpörgősebb nem szakosított linux topik

Persze, ha mindenkit idecsalsz, hogy amott ne legyen semmi dolgod! :P

Ez egyébként meg már a harmadik általános Linuxos topik témája, az off topikra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#49536) CPT.Pirk válasza Vladi (#49534) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem Raspbian fut rajta, a RuneAudio az ArchLinux némi extrával és egy webszerverrel. Az Arch csomagjait használja.

spammer: shell szkriptek az más világ, de spec a Crontab az hasznos lehet. Nem baj, ha a kezdők látnak ilyet is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49537) Vladi válasza ubyegon2 (#49535) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Valami oknál fogva topikokra van osztva a fórum."
Ezt én értem, de nem opensuse topkban kérdezett asus alaplapokról. :U
Erről a hercehurcáról mindig a veszélyes kölykök utolsó jelenetei jutnak eszembe. Amikor a külsőségekkel vagyunk elfoglalva a segítés helyett....

"Persze, ha mindenkit idecsalsz, hogy amott ne legyen semmi dolgod! "
Na látod, ott sose mernek rendetlenkedni. ;]

Az off az az itteniek csevegőklubja eszvéesz.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49538) ubyegon2 válasza Vladi (#49537) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amikor a külsőségekkel vagyunk elfoglalva a segítés helyett....

Ez nem külsőség, komolyan kérdezem, találsz abban az említett linkben akár egyetlen lényegi mondatot is, ami kezdőknek jelent valamit?

Most már legalább van dolgod a haladóban is. ;) Jó munkát!

Installing kernel headers without network connectivity

But the first step presents a problem on the Zero: how to install the kernel headers package without a network connection? One option is to use a virtual Ethernet interface through USB OTG to another computer, see RASPBERRY PI ZERO — PROGRAMMING OVER USB! (PART 2), but another is to download the .deb file, copy to a USB disk, and install manually:

dpkg -i raspberrypi-kernel-headers_1.20160921–1_armhf.deb

also copied the mt7610u git repository to the USB stick, then build:

make

Initially attempted to build on a Raspberry Pi 3, then copied over the built output to the Raspbery Pi Zero, but it failed to load with “symbols disagree” (differing kernel versions?). Compiled on the Zero instead, wait a while.

[ Szerkesztve ]

(#49539) Vladi válasza ubyegon2 (#49538) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én már elvégeztem a melómat. :P

Egyébként jah. Ha elolvassa a kezdő a forgatós cikkem, akkor már érti 90%-át.
Amúgy én előbb tudtam fstabot szerkeszteni, meg grubot beállítani, mint hogy futó linuxom lett volna. Mert akkoriban még ilyeneket kellett tudni, meg érdekelt, meg utána olvastam.
1 hónapnyi csak linux (fedora core 6) használat után már forrásból raktam fel programot. például.
Úgyhogy jah, ez kb kezdő szint.

mod: egyébként már (#49536) CPT.Pirk -is szólt jogosan, hogy ez nem debian based.

(#49540) hcl:

fedora/centos topikból sose űztünk el kezdőt. :N
Ha ráérsz olvass vissza ott, pl: nukewar miket garázdálkodott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49540) hcl válasza Vladi (#49534) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A haladó sajnos elég kihalt. Inkább oda kérdez az ember, ahol van élet.
Illetve, amikor mondom valakinek, hogy a PH-n kérdezzen, az esetek 99%-ában vagy "jaj nem mert hülyének néznek" "áh nem" "oké majd" -> sosem fog kérdezni.
Általában el sem jutnak addig, hogy beleolvassanak. (Persze nagy része azt várja, hogy oldja meg helyette valaki, meg se kelljen mozdulni, pláne regisztrálni.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#49541) Tim82 válasza Vladi (#49529) üzenetére


Tim82
nagyúr

Átmentem vele a haladó topikba. :R

ubyegon2:

ha nem írtál volna egy nyilvánvaló marhaságot az indokaid közé, nevezetesen azt, hogy hiányzik belőlem a minimális segítőkészség.

Én azért nem igazán éreztem velem szemben most az alábbi hozzászólás alapján, de akkor tekintsük úgy, hogy elcsúszott kissé a dolog. :R Félreértés ne essék, semmi bajom nincs azzal önmagában, ha rávilágítanak arra, hogy nem idevaló a kérdésem és rosszul mértem fel, hogy hol is kellene feltenni.

Ha ezen az odapottyantós megfogalmazásomon megilletődtél, azt sajnálom, nem hiszem, hogy ez igazán sértő lett volna, de ha megsértettelek vele, elnézésedet kérem, mert nem ez volt a szándékom.

Én is túlreagáltam, elnézésedet kérem érte. :R

spammer: alapvetően nem vettem annak. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49542) ubyegon2 válasza Tim82 (#49541) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit elhirtelenkedtük a dolgot, tényleg sorry! :R
Mentségemre annyi szolgál, hogy próbálok felnőni a Haladó topik TG-jéhez, de erre csak a könnyed megfogalmazás terén van némi esélyem! :D Szerinte és sokak szerint amúgy is ebben merül ki a tudásom, hogy küldözgetem az embereket mindenfelé türhe stílusban.....
Lehet, hogy igazatok van és el kéne húznom a balfenébe, mit a vadlibák....hadd kínlódjon csak a Vladi szaki!

[ Szerkesztve ]

(#49543) Rimuru válasza ubyegon2 (#49542) üzenetére


Rimuru
veterán

Az ilyen vitak se biztos hogy elorebb viszik a topicokat, mivel mindig csak ugyan az megy. Ez kb lin/win szintet kezti utni.
Valaki bejon, ezt latja aztan megy is tovabb mondtan ezek a hulyek egymassal se tudnak mit kezdeni. :P

Szerintem amugy kevessebb is lett a kezdo kerdes, vagy csak en olvasom kevesebbet a forumot az ilyenek miatt is?

Vigyázat, csalok!

(#49544) ubyegon2 válasza Rimuru (#49543) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem megértik pontosan, hogy miről van szó, de ezen már túl vagyunk. Ezzel mit kezdjek, inkább azt mondd meg!

Kitartó TG kerestetik!

(#49545) Tim82 válasza ubyegon2 (#49538) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja igen, az off-ban jelölt, általad beidézett rész nekem tökéletesen lényegtelen a probléma szempontjából, mivel van hálózati kapcsolat (amíg nem oldom meg a wifi sticket, addig bizony LAN-ra dugtam a Pi-t, anélkül csomagokat sem tudnék keresni, telepíteni). :)

Másrészt nem Pi Zero-ra szeretném telepíteni, az idézett rész pedig már arra vonatkozik a leírásban. Nekem viszont csak a leírás eleje lenne a lényeg.

"Building the mt7610u driver

Follow instructions from mt7610u_wifi_sta_v3002_dpo_20130916:
lixz789/mt7610u_wifi_sta_v3002_dpo_20130916

git clone https://github.com/lixz789/mt7610u_wifi_sta_v3002_dpo_20130916
make
sudo make install
sudo cp RT2870STA.dat /etc/Wireless/RT2870STA/RT2870STA.dat
sudo reboot

Fails on “make” with an error about a missing directory:

/lib/modules/4.4.17-v17/build

To get the “build” directory:

sudo apt-get install raspberrypi-kernel-headers

but this installed /lib/modules/4.4.21-v7+ headers. Updated the OS with:

sudo apt-get upgrade

(Az én rendszerem nem Debianon alapul - RuneAudio, Arch alapon -, így annyit feltételeztem, hogy az apt-get helyett a megfelelő pacman paranccsal működnie kellene a leírásnak.)

De ez már tényleg nagyon off, csak utólag olvastam, mit emeltél ki és gondoltam, tisztázom, hogy nem arról a részről van szó.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49546) ubyegon2 válasza Tim82 (#49545) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek. Ez csak a polémia miatt lett kiragadva, teljesen indifferens maga a részlet, amit beidéztem. Köszi, hogy ezt is tisztáztad. Engem az utóbbi időben meg is győztetek, hogy nem vagyok alkalmas erre a TG dologra. ;)

(#49547) odrif


odrif
MODERÁTOR

Felraktam a win7 mellé a Linux Mint-et.
-Nem szeretném a gurb menüben látni a memtestet, ezt el lehet valahogy távolítani?
-Felül legyen a win7, alatta a Linux mint indítási lehetőség
-a laptopon az fn + fel, le billentyű kombinációval a képernyő fényerejét lehet(ne) állítani, a linux érzékeli is mert megjelenik az ikon, de a fényerő ennek ellenére nem változik
-a chromiumban nem tudok bejelentkezni és nem is tudom magyar nyelvre átállítani

Köszönöm a segítséget!

20 éve a Prohardveren

(#49548) ubyegon2 válasza odrif (#49547) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Grub bejegyzések eltávolítása.

Nem lesz felül a Win. :N

A laptop fényerő állításával kapcsolatos ismereteim igen halványak, asztali gépem van, de elég sokat foglalkoztak ezzel már a Linuxos topikokban, rákereshetsz, de ez esetben is fontos lenne, milyen Mintet raktál fel.

Chromiummal nem tudom mi van, szerintem mindenképpen telepítsd újra terminalból:

sudo apt-get remove chromium-browser chromium-browser-l10n
sudo apt-get install chromium-browser chromium-browser-l10n

parancsokkal.

(#49549) lev258 válasza odrif (#49547) üzenetére


lev258
veterán

Emlékeim szerint, amikor a Mint-ben bevezették a fényerő ikont a panelen, onnantól nálam csak azzal lehetett módosítani, a funkcióbillentyűkre nem reagált érdemben.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49550) odrif válasza ubyegon2 (#49548) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Azért van itt baj:

És gondoltam megpróbálom az operát:

Lehet nem nekem való ez a rendszer. :U

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.