Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) ubyegon2 válasza klepto (#49398) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Kiegészíteném fórumtársunkat, Linux Mint Cinnamon, az már azért elfut egy mai átlagos laptopon. Ha megvan az eszköz, akkor tisztázzuk, pontosan melyik verziót kell letöltened és kapsz telepítési leírásokat is, ne ugorj neki semminek kérdés nélkül, ha nem tiszta valami, inkább kérdezz. Amúgy nagyon jó és használható leírások vannak magyar nyelven a Linux Mint telepítéséről.

Valahol azt olvastam, hogy a Mint-nek van alkalmazásboltja. Ezt jól olvastam, és ha igen, akkor annak a használata megegyezik az Android áruházzal, vagy félrenéztem valamit?

Szoftverkezelő van Mint-en, nem alkalmazásbolt, ez a Mint tárolóiban lévő összes programot tartalmazza kategorizálva. Ami nincs itt benne, azok közül a programok közül is rengeteget fel lehet tenni, vannak személyes tárolók, un. PPA-k, de erről majd ha itt lesz az ideje.

Igen, ezt félrenézted, androidos programok alapból nem futnak a Linuxokon. Viszont Cyrin ft linkelt neked gamer oldalt, ahogy látom.

Minden más, amit leírtál, tökéletesen működni fog, akár a Windows oprendszeren! Egy két dolog nincs benn alapból, de azt fel tudod tenni majd segítséggel, de egyébként abszolút teljeskörű kiszolgálást nyújtó desktop oprendszer a Linux Mint, épp azért az egyik, ha nem a legnépszerűbb, mert könnyen használható és a Winről átjövőknek is eléggé kézreáll.

Egy Linux jó alternatíva lehet a fenti felhasználásokra a fizetős Win helyett, egy laptopon?

Abszolút! Nem kell futtatnod háttérben viruskeresőt, tűzfalat, már emiatt is gyorsabban fut.

Nemrég nálam volt vidékről egy hölgy (egyébként a szerelmem, de ez ebből a szempontból lényegtelen) és azt mondta, hagy menjen már be a FB profiljába és nézegetné, továbbvinné a játékokat, böngészgetne, stb. Odaült, kattingatott jobbra-balra, emileket, mindent megnézett, közben zenét is hallgatott. Később megkérdeztem, hogy tetszett a Linux? Azt válaszolta: milyen Linux? Fel sem tűnt neki, hogy nem Wint használ!

Ezt az írást olvasd végig, mindenre választ kapsz, arra is, hogyan működik az alkalmazásbolt. :)

A barátságos Linux

[ Szerkesztve ]

(#49402) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#49401) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt elfelejtettem, hogy a Mint saját topikjának az Összefoglalóját is érdemes átolvasni! Meg az itteni Összefoglalót is mindenképpen.

(#49403) Normi™ válasza klepto (#49400) üzenetére


Normi™
őstag

Szotverkezelő van.Van pár játék,nekem egy sem jött be,de neked/nektek attól bejöhet.Én máshonnan nem telepítenék semmit sem.Lehet win-es játékkal is játszani egy emulált környezetben(wine),de nem az összes megy,előfordulnak hibák.Itt nagyjából képbe kerülhetsz az asztali környezetekből.Szóval a linux alapvetően nem egy játék barát dolog,de megoldható,külső forrásból nem ajánlatos telepítgetni,de a fórumtársak biztos tudnak azokból is megbízható oldakat linkelni.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49404) lev258 válasza klepto (#49400) üzenetére


lev258
veterán

Néhány népszerűbb játék, kicsiknek és nagyoknak egyaránt: [link]
Vannak persze olyanok is, amik a játékos tanulást helyezik előtérbe.
Ha a Supertuxkart-ba végre megérkezik a multiplayer támogatás, akkor majd tartunk pár közösségi futamot is. :D

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49405) klepto válasza ubyegon2 (#49401) üzenetére


klepto
addikt

A szoftverkezelőben látható programok (pl. a képen szereplő 1255 játék) mind telepítésre kerül amikor felrakom a MINT-et, vagy külső szerverekről tölti le a kiválasztottakat?
Ha ezek külső szerveren tárolt programok, akkor időnként frissülnek, gyarapodnak?
lev258
Igen ilyen szintű játékokra gondoltunk, ezek bőven megfelelőek lennének!
Androidon is álltalában a gyerekkifestők, a golyós játékok, és a mesehősökhöz kapocslódó játékok a slágerek (nekem is, csak nálam kiegészül pár kártyajátékkal, és természetesen az Angry Birds-el).
Ennél komolyabb játékra nem lenne időnk, de ha mégis, akkor ott a nagy gép, vagy a PS3 :B
Más: a kiszemelt laptop egy HP 250 G4 lett volna, de ezt hamar elkapkodták, így még várunk egy jó ajánlatra (max. 70.000.-Ft) :U
De természetesen visszajövök ha meglesz, és elfogadom a segítséget :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49406) ubyegon2 válasza klepto (#49405) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A szoftverkezelőben látható programok (pl. a képen szereplő 1255 játék) mind telepítésre kerül amikor felrakom a MINT-et, vagy külső szerverekről tölti le a kiválasztottakat?

Az igazán szuper lenne, ha ezek mind telepítésre kerülnének a Mint-tel együtt! :W Vegyük úgy, hogy ezt a kérdést elfelejtetted átgondolni! :DD

Fenn vannak ezek mind a tárolókban, amiket a Szoftverkezelőben találsz, amit frissítenek, az frissül a tárolókban természetesen. A Linux frissítési metodikáját majd megtapasztalod, erősen eltér a Windowsos frissítésektől. Kb 8 milliószor jobb a Linuxé, általában pillanatokig tart az átlag frissítés és nem akkor történik, amikor az oprendszer akarja, hanem a felhasználó választja meg, mikor frissíti a frissülő programcsomagokat!

[ Szerkesztve ]

(#49407) King Unique válasza ubyegon2 (#49406) üzenetére


King Unique
titán

Azért a vége kicsit pontosításra szorul, mert "az" eleve csak a X-esnél jellemző és egyébként annál is van lehetőség átállítani. A restart meg szintén halasztható, illetve ütemezhető. De az igaz, hogy Linux alatt a frissítés összességében jobban meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

(#49408) lev258 válasza klepto (#49405) üzenetére


lev258
veterán

Ha mind együtt települne a rendszerrel, akkor jó nagy lenne a telepítő. :DDD
Természetesen a szerverekről elérhető. Gyarapodni inkább úgy tud esetenként, hogy új rendszert raksz fel. Amikor az adott rendszer elérkezik nagyjából az alfa fázisba, akkor befagyasztják a csomagokat és a csomaglistát. Ezután nagyon ritka, hogy valami változzon, bővüljön. Persze a biztonsági frissítések, javítások más tészta.
Nekem még nagy kedvencem a Secret Maryo Chronicles nevű Mario klón.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49409) klepto válasza lev258 (#49408) üzenetére


klepto
addikt

Már csak egy utolsó kérdésem maradt így előzetesen: a Mint Ubuntu 18 (Sarah), vagy a Debian Edition 2 (Betsy) változatát érdemesebb választani?
Nekem a Debiant jobban tetszik a rendszeres frissítések miatt; viszont az nem derült ki egyértelműen a számomra (illetve pont azt olvastam valahol, hogy a két változat nem kompatibilis egymással), hogy a Debiant változathoz is rendelkezésre áll-e a szoftverközpont, és legalább annyi alkalmazás+játék van-e hozzá, mint az Ubuntu alapúhoz :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49410) lev258 válasza klepto (#49409) üzenetére


lev258
veterán

Csak Debian, nem Debiant. Egyébként pont, hogy a Debian verzió kicsit macerásabb egy új felhasználó számára. A rendszeres frissítések dolgot nem értem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49411) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Melyik parancs az ami visszaadja hogy a "front end" parancs mögött valójában milyen parancs hajtódik végre?
pl: parancs mkfs kimenetére azt kapom hogy /valami/mkfs.ext3

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#49412) spammer válasza Gyb001 (#49411) üzenetére


spammer
veterán

which

which - shows the full path of (shell) commands.

illetve van még a whereis

whereis - locate the binary, source, and manual page files for a command

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49413) Gyb001 válasza spammer (#49412) üzenetére


Gyb001
senior tag

:R
Köszönöm.

Nektek is meg szokott hülyülni néha a dd?
Egy iso-t szeretnék lemezre írni, de nem sikerül, már elég idegesítő.
Pendrive működik, Ez a harmadik iso fájl amivel próbálom.

Fdisk -l
├─sdb1 8:17 1 1,6G 0 part /media/bence/Linux Mint 18 Cinnamon 64
└─sdb2 8:18 1 2,3M 0 part /media/bence/Linux Mint 18 Cinnamon 64

G580 ~/Letöltések $ sudo umount /dev/sdb1
G580 ~/Letöltések $ sudo umount /dev/sdb2


G580 ~/Letöltések $ sudo dd bs=4M if=linuxmint-18-cinnamon-64bit.iso of=/dev/sdb
404+1 beolvasott rekord
404+1 kiírt rekord
1697906688 bájt (1,7 GB, 1,6 GiB) másolva, 0,704362 s[B], 2,4 GB/s[/B]

G580 ~/Letöltések $ sync

a sync egyből lefut, ha nincs ott a bs=4M akkor is ugyanezt csinálja.
A pen elvileg 40/90 sebességre képes.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#49414) herdsman12 válasza Gyb001 (#49413) üzenetére


herdsman12
őstag

Pihiznek a szakértők, így okoskodhatok...
Pendrive-ra írnál iso-t?
Miért nem egy partíció az sdb?
Kell az a sync?
Nekem így működik:

sudo dd if=akarmi.iso of=/dev/sdb bs=1M conv=noerror

(#49415) Gyb001 válasza herdsman12 (#49414) üzenetére


Gyb001
senior tag

Próbáltam úgy is, de ugyanaz a tünet. Én eddig mindig közvetlenül az eszközre írtam, nem partícióra.
Azért van ott a sync mert, úgy gondoltam hogy valahová be cache-li az iso-t. és csak később írja ki. De ez nem jött be mivel egyből lefut a sync.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#49416) Gyb001 válasza Gyb001 (#49415) üzenetére


Gyb001
senior tag

Sikerült :D
Valamiért csak úgy működött ha bs=1 -et írtam. (nem 1M csak sima 1)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#49417) King Unique válasza Gyb001 (#49416) üzenetére


King Unique
titán

Én így szoktam dd-vel Linux ISO-kat kiírni:

sudo dd bs=4M if=fájlelérésiútvonala.iso of=/dev/sdx

(#49418) vargalex válasza Gyb001 (#49416) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor byte-onként írtad ki a pendrive-ra, amivel jónéhány írási ciklust elhasználtál az eszköz élettartamából.

Alex

(#49419) Gyb001 válasza vargalex (#49418) üzenetére


Gyb001
senior tag

A lényeg hogy sikerült föltelepíteni róla a rendszert. :D

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#49420) Rimuru válasza Gyb001 (#49419) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont technikai kulonbseg nincs sok, ha igy mukodik mas bs parameterrel is jonak kell lenni, amugy igy meg lassabb is lesz a muvelet.
A default minimum (512byte) ala semmikepp nem mennek.

Vigyázat, csalok!

(#49421) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Letöltöttem a linuxmint.hu oldalról a 18_cinnamon_32bit verziót. Rufussal ki is írtam, iso és dd módban is, a mint telepítési menü feljön, ahol tudnám indítani a telepítést, de onnan nem megy tovább. Legacy mód engedélyezve van.
Közben gondoltam ránézek erre az sha ellenőrzés dologra, és kisült, hogy egyáltalán nem egyezik a két szám. Ellenőriztem win alól certutil-al, és hashchek-el is. Ezeknél egyezik az sha-1 verzió.

Most rossz az iso, vagy rosszul töltöttem le?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49422) lev258 válasza Flowtation (#49421) üzenetére


lev258
veterán

Fura, hogy az SHA1 egyezik, viszont az már elavultnak számít. Inkább a másikban bízz, illetve talán töltsd le a hivatalos angol oldalon keresztül.
Lehetett gond a letöltéssel, a hibás ISO nagyon ritka, hamar észreveszik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49423) growler válasza Flowtation (#49421) üzenetére


growler
őstag

Szia !
A 32bites Mint 18 Cinnamonnak ez az sha256-os ellenőrző összege. (Csak ez van megadva)

3fb60a7698f5d80e68526016da3e4455d8a19be6b1cb0eeb5b59dbdd8cf1ffb3 *linuxmint-18-cinnamon-32bit.iso

Keress valami olyan Win-es ellenőrző progit, amelyik az sha256-ot is ismeri.

(#49424) Flowtation válasza lev258 (#49422) üzenetére


Flowtation
őstag

és growler:
Köszi a válaszokat! Most leszedtem az első tükörről, annak jó lett az ellenőrző száma, certutil-al.
a certutil sha-1 el dolgozik alapból, de ha a sor végére odaírom hogy sha256 akkor azzal dolgozik. Ellenben a hashcheck beépülő, az iso tulajdonságainál csinál egy checksum fület, ott lehet ellenőrizni, de az "csak" md5-öt, sha-1et csinál, többek között. Az oldalon meg ugye csak 256-os szám volt megadva.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49425) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Röviden és egyszerűen eltudjátok magyarázni nekem,hogy az sha256 kódolásnak itt mi a szerepe?

Köszönöm előre is! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49426) Flowtation válasza Normi™ (#49425) üzenetére


Flowtation
őstag

Lehet, hogy hülyeség, de én arra gondolok, hogy a készítők csinálnak egy iso-t, ahhoz generálódik egy ilyen szám, ami egyértelműen bizonyítja, hogy az iso "eredeti". Te pedig ezzel a számmal tudod ellenőrizni, hogy tuti azt az iso-t töltötted le amit ők felraktak. Ha pl. feltörnék (?) az oldalt és kicserélnék az iso-t, a szám alapján tudod ellenőrizni.

De lehet, hogy marhaságot beszélek, szóval várd meg a nagyokat is. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49427) Rimuru válasza Normi™ (#49425) üzenetére


Rimuru
veterán

Le tudod ellenorizni hogy ugyan az-e a falj amit letoltottel mint amit a keszito kiadott. (hibas letoltes, esetleg kicserelt iso stb)
Az SHA csak egy algoritmus ami egy hash-t ad vissza (Secure Hash Algorithm). Adott inputra mindig ugyan azt az outputot kell adnia ezert lehet vele ellenorzni az eredetiseget.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49428) lev258 válasza Normi™ (#49425) üzenetére


lev258
veterán

Egy komplex algoritmus, ami végigfut a fájlon, a bináris adatokon és azok alapján generál egy számsort. Ha a fájl egyetlen bitje is megváltozik, változik ez a számsor is. Így lehet tudni, történt a változás a fájlban, esetleg letöltésnél elveszett-e/sérült-e valamely csomag.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49429) Normi™


Normi™
őstag

lev258

colomb2

Köszönöm srácok!Ennél érthetőbben nem is lehetett volna elmagyarázni! :R :R

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49430) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
No beütött a gebasz. Összeomlott a Mint telepítő, így most se az se win nincs, a grub is csak rescue módban indul el.
A felállás a következő: sda-n van két partíció a winnek, sdb-n lett volna a mint. Előtte debian volt fent és én marha az sda-ra tettem a grubot akkor és tettem volna most is, mivel már ott volt.
A mint telepítő most elindul, ha a legelején a compatibility módot választom, valami kínja van az amd-s integrált videokarival, de ez most nem lényeg.
Mit kell tennem, hogy visszaálljon az eredeti felállás? A grub rescueban tudok valamit csinálni? Esetleg a live mint alatt?

Pls help, köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49431) lev258 válasza Flowtation (#49430) üzenetére


lev258
veterán

Ha jól értelmezem, amit mondani próbálsz, akkor a Grub2 újratelepítése megoldhatja a dolgot.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49432) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valaki látott már olyat, hogy Apache alá behúzott SSL cert (self-signed) esetén a cert SHA256-tal generált, de SHA1-nek panaszkodja a kliens...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#49433) Flowtation válasza lev258 (#49431) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Igen jól értelmezted. Sajnos amit találtam leírást, az nem segített, az ls még oké volt, de már a mount és a root nem, nem tudtam felcsatolni egy lemezt sem. Aztán találtam másik oldalt, ott volt olyan set boot (hd0,msdosx) meg set prefix(hd0,msdosx)/boot/grub, aztán insmod normal, de nem lett jó, unknown filesystem lett a válasz. Végül egy win7 telepítő cd-ről (usb-sről nem volt jó) a sz.gép javítása opció alatt, parancssorban kellett kiadni két parancsot (bootrec/fixmbr és /fixboot). Ezzel jó lett, illetve ez letörölte a grubot. Holnap nekifutok megint.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49434) #21078528


#21078528
törölt tag

Elkezdtem összeszedegetni az általam használt apróbb trükköket, az első adag megtalálható itt.

(#49435) ubyegon2 válasza Flowtation (#49433) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha legközelebb bajba kerülsz, inkább használd a boot-repair-t vagy ezt a terminalos megoldást. Az az említett leírás a hd0-val már igen régi lehet, ma már sdx jelölést használunk. ;)

Vagy már én keverek valamit, ez 2 éves leírás is úgy említi... :U

[ Szerkesztve ]

(#49436) growler válasza #21078528 (#49434) üzenetére


growler
őstag

Köszönjük ! :R
Várom a folytatást ! :K

(#49437) ubyegon2 válasza #21078528 (#49434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem rossz, épp 10 perce nézegettem ezt a terminalos forecast parancsot. Ilyen okosságok mehetnének az Összefoglalóba is. Tőled OK?

(#49438) Normi™ válasza #21078528 (#49434) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Lenne egy kérdésem.Követtem az egyik ajánlásodat és megléptem ezt,bekerült az fstab fájlba:

tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

Újraindítás után is van adat a /temp mappában.Ez normális?Linux Mint Cinnamon-t használok jelenleg.

Válaszod előre is köszönöm!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49439) Rimuru válasza Normi™ (#49438) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, valami mar pakolt bele a mostani sessionben. ;)

Vigyázat, csalok!

(#49440) Normi™ válasza Rimuru (#49439) üzenetére


Normi™
őstag

-

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49441) Rimuru válasza Normi™ (#49440) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem.
A rendszer indulas jelenti a session kezdetet (ilyenkor meg ures) a kikapcsolas a veget. Ahogy indulnak a kulonbozo folyamatok ugy pakolnak bele kulonbozo dolgokat. Uritesevel szerintem alapvetoen nem erdemes foglalkozni alapbol nem szoktak nagy fajlok oda kerulni, viszont lehetnek benne fontos dolgok is, pl lock fajl.

Vigyázat, csalok!

(#49442) Normi™ válasza Rimuru (#49441) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm!Közben leesett :R

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49443) #21078528 válasza ubyegon2 (#49437) üzenetére


#21078528
törölt tag

Persze, OK!

(#49438) Normi: Normális, ahogy colomb2 kolléga is írja. Attól hogy a RAMba helyezed, a funkciója nem változik.

(#49444) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello,

nekem olyan problémám volna oracle van egy szerverem és egy kliensem és nem látják egymást, szerver osztaná az ip címet de nem teszi meg.

Mit ronthattam el?

köszi előre is.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#49445) Normi™ válasza #21078528 (#49443) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm a válaszod!

Még egy kérdésem lenne.Frissítéskezelő/információ alatt ilyen hibakódot látok több alkalommal is:

(synaptic:11070): Gtk-CRITICAL **: gtk_widget_hide: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

Mi lehet ez?

Köszönöm előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49447) lev258 válasza Normi™ (#49445) üzenetére


lev258
veterán

Mit indítasz Terminálból?
Egyébként nem veszélyes, vagy a grafikus felületednek, vagy a szoftver grafikus felületének van valami apró baja. Nem fog gondot okozni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49448) Vladi válasza Akcok94 (#49444) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem ez nagyon kevés információ, ennyiből csak ötletlni tudnánk. Írj még.
Mit csináltál? mivel tesztelted stb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49449) Normi™ válasza lev258 (#49447) üzenetére


Normi™
őstag

Egyedül rkhunter az amit kb.2-3naponta unalmamban lefuttatok,de a pár napja történt telepítésnél felkerült pár dolog terminálon keresztül,deluge,bleachbit stb...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49450) Akcok94 válasza Vladi (#49448) üzenetére


Akcok94
senior tag

feltettem egy server staitkus ip beállítva és egy dhcp szerver status kiírja hogy fut,
cliens alap beállítás dhcp client beállítva és valahogy nem látja egymást a 2, alapból kiosztott ip-kel se,

ott cliensnél melyik háló beállítás kell alapból, szerintem ott lesz valami hiba csak eddig sehol se találtam segítséget.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.