Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) ubyegon2 válasza hódmaci (#41000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdemes egy kiválasztott módszert végigvinni, de ahogyan te csinálod, úgy sokkal izgalmasabb.
Most már csak a vga drivert kell visszaügyeskedned, ha nyílt volt azt, ha nem akkor az fglrx-et.
ha nem jól mondom, sorry, de kicsit blokkolva van már az agyam, úgy értem, lehet, hogy más is kell

WinUSB-t még nem használtam, ha már működött a linkelt 494-es is, meg nem tetszik a nevében a win. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41002) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Sikerült valakinek mostanában 56k softmodemet életre kelteni Linuxon?
Konkrétan két Conexant-om van, egy RS56 és egy HSF 56K HSFi cucc, mind a kettő PCI-os. Ubuntu 14.04 -en akarnám tesztelni őket, de semmi értelmes leírás nincs...

Mutogatni való hater díszpinty

(#41003) lev258 válasza hódmaci (#41000) üzenetére


lev258
veterán

Videókártya, driver?
hcl: esetleg

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41004) King Unique válasza #21078528 (#40995) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak a neten van annyi leírás, megerősítő/ cáfoló infó, hogy muszáj volt magamnak megnézni. :)
ReiserFS, elég egzotikus....de vajon mi a helyzet Win & NTFS, Ext4 OS futtatás, vagy épp sima adattár (sok írás, törlés) használat alatt? Mert azért előbb-utóbb gondolom betesz, ha nem működik a TRIM... márpedig ez mindenképpen egy negatívum, hiányosság.

Köszönöm az infót.

(#41005) #21078528 válasza King Unique (#41004) üzenetére


#21078528
törölt tag

A modern vezérlőknek van egy rakás rutinja, ami dolgozik a háttérben, és rendezgeti az SSD működését.
Persze ha megy rendesen a TRIM, az nem baj... ;)

(#41006) Lathronos válasza hcl (#41002) üzenetére


Lathronos
őstag

A széles-sáv korában 56k? Ez most komoly, vagy amolyan elő áprilisi tréfa? :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41007) #21078528 válasza Lathronos (#41006) üzenetére


#21078528
törölt tag

És a winmodem önmagában is szopás...
Megváltás volt anno, mikor végre sikerült egy Acorp külsőt szereznem... :K

[ Szerkesztve ]

(#41008) King Unique válasza #21078528 (#41005) üzenetére


King Unique
titán

OK, de ettől nem lett semmis az aggályom. :N

(#41009) sss válasza IstvánLászló (#40998) üzenetére


sss
senior tag

Windowsos gépről linuxosra másolni legegyszerűbben winscp-vel tudsz. Vagy ez nem elég, akkor a korábban említett samba: link
Játékok: steam van linuxra is, egy halom játék alapból működik. Ami mégsem, ahhoz meg wine kell.

(#41010) IstvánLászló válasza ubyegon2 (#40999) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tiszteletem és üdvözletem.

Köszönöm a linket és a príma érthető szavaidat is.
A kérdésem gépembe még 2 GB pluszt tennék gondolom a Linux kezelni tudná ha jól emlékszem mert sokat olvastam már sok mindenről.
A másik kérdésem bután hangzik elnézésedet érte előre is, Usbs külső hdd-re tudok Linux telepíteni hogy arról bootol-jón.

(#41009) sss A válaszom Köszönöm a linket megfogom nézni, csak Linuxot kell telepítenem még.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41011) #82679040 válasza hódmaci (#41000) üzenetére


#82679040
törölt tag

Dzsézász ezt meg mi lelte!Hogy állsz most?
Ha gond van még mindig lehet kell majd kis log vadászat,hogy milyen csomagműveletek történtek [apt-get log] mert lövésem sincs mi történt ha semmi mást nem alakítottál a rendszeren.

(#41012) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Újrapakolnám a linuxmint-et
Arra gondoltam a HOME.t kűlön partícióra raknám.
A cserehelynek hagynák annyit amennyi memory van a pc-ben.
Na de a többinek(rendszernek) mekkora hely kell?
A maradékra meg lenne a home.

(#41013) ubyegon2 válasza lolka1980 (#41012) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint-nek ha 15 GB-ot adsz a max biztonság kedvéért, az biztosan elég lesz bőven, de külön /home esetén 10 GB is elég lenne. Ha megnézed, az sda1-en a van a fő rendszerem több, mint egy éve, nincs külön /home, ami egyébként nálam csak 2,5 GB. Nem töltök oda nagyobb állományokat csak a napi apróságok vannak ott.

Az 5,6,7,9-nél is láthatod mennyit foglal a disztró.

(#41014) hcl válasza lev258 (#41003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Ezt nem találtam, csak ilyen 2003 körüli meg 8-as Ubihoz való dolgokat :D

@Lathronos : Vezetékes telefonból nem fog üzenetet rögzíteni a hálókártya :D Sem automata választ bemondani... :) Faxot sem fog küldeni. (Na jó, azt igen, csak másképp.)

@berus.berus : A külső is az volt :D Amúgy fura volt, kb. az első régi hardverek ezek, amik nem mentek pöccre Linuxon :D Micsoda probléma :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41015) spammer válasza IstvánLászló (#41010) üzenetére


spammer
veterán

Tudja kezelni a plusz memóriát simán.
Tudsz külső HDD-re telepíteni. Telepítésnél azt a HDD-t válaszd ki, plusz figyelj rá, hogy a GRUB is a külső HDD-re települjön.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41016) #21078528 válasza King Unique (#41008) üzenetére


#21078528
törölt tag

A helyzet az, hogy a TRIM és minden más okosság arról szól, hogy tartsuk életben a NAND modulokat, miközben az SSD-k nagy része a vezérlő elhalálozása miatt végzi a kukában... ;)

(#41017) IstvánLászló válasza spammer (#41015) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a segítségedet és jobb reggelt kívánok mert esik az eső nálunk.
A GRUB a boot szektorba írja be magát a külső HDD-re, remélem jól értem.
A gépemre egyenlőre csak külső HDD-t csatlakoztatok és a belső HDD csatlakozó kábeleit lehúzom és így bitósan tévedés kizárva.
A megoldás biztosan gyermeteg de fontos dolgokat tartalmaz nem titkos adatokat természetesen.
Az én számomra fontosak csakis és ezért csinálom most így mert nehéz lenne pótolni mindent.

(#41016) berus.berus
A kollégának teljesen igaza van én is beszéltem erről csak másképpen írtam, megbízhatóság a szempont nálam de nem részletezem mert nem vagyok szakérője SSD-knek.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41018) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!
Elementary os + opera 32 alatt sok youtube videónál errort ír és nem játsza le. Mitől lehet? Chromium és maxthon alatt minden oké.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41019) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#41018) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok hogyan tudnék létrehozni egy opera/plugin mappát? Nem a legújabb flash van fent és szerintem az a gond a videókkal. Hm?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41020) lev258 válasza Sub-ZeRo (#41019) üzenetére


lev258
veterán

Az új Opera Chromium alapú. Tehát azt a flash-t kellene használni, amit a Google tesz a Chrome-ba. Szerintem találsz leírást a dologról.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41021) Sub-ZeRo válasza lev258 (#41020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41022) lev258 válasza Sub-ZeRo (#41021) üzenetére


lev258
veterán

Az out of process nem tudom, mit jelenthet. Egyébként elég frissnek tűnik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41023) Sub-ZeRo válasza lev258 (#41022) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41024) lev258 válasza Sub-ZeRo (#41023) üzenetére


lev258
veterán

Az én Firefox-os flash-emhez képest a tied elég új. :D
Lehet inkább Opera topic-ban kellene érdeklődni a problémáról.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41025) Rimuru válasza Sub-ZeRo (#41023) üzenetére


Rimuru
veterán

Meg nincs benne a stabil chromeban azert regebbi nalad.

Vigyázat, csalok!

(#41026) Sub-ZeRo válasza Rimuru (#41025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor várjak még vele?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41027) Rimuru válasza Sub-ZeRo (#41026) üzenetére


Rimuru
veterán

En varnek. Egyaltalan a flash lejatszot hasznalod youtube-on? Csak mert mar egy ideje nem lehet valsztani es html5 az alap (jobb gomb a videora, ha ott html5 van akkor nem flash).
Ha megis flash van akkor en inkabb letiltanam az egeszet hogy html5-ot hasznaljon.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41028) Sub-ZeRo válasza Rimuru (#41027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még opera alatt van flash youtube-on. Igaz nem sok videó, de ha van akkor hibát ír ki rá. Még ilyen problémám nincs chrmiuom, maxthon és midori alatt.

Hogyan tudom a flasht tiltani yt-n? mert hiába lövöm be a böngészőben hogy a youtube html-ben játszon le, ha flash is játszik még. Persze ez csak opera alatt van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41029) Lathronos válasza Sub-ZeRo (#41028) üzenetére


Lathronos
őstag

Én a helyedben tennék egy próbát a Vivaldi-val. Már most sokkal jobb, mint az opera(és nem mellesleg az opera fejlesztőcsapatából kivált fejlesztők készítik).

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41030) Sub-ZeRo válasza Lathronos (#41029) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már megy is felfele. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41031) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv. Valahogyan lehet kényszeríteni a debiant arra hogy a swap ban lévő adatokat másolja vissza a memóriába?

Előbb kb 80% on volt a ram használat. Gondolkodás nélkül elindítottam 2 virtuális gépet. Így kevés volt a ram. Mire sikerült leállítani a virtuális gépeket addigra 4 Gb-ot kilapozozza háttértárra.
Mikor már bőven volt memória akkor sem lapozta vissza :D

Debian testing + gnome

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#41032) CPT.Pirk válasza Gyb001 (#41031) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem ha kiadod a swapoff parancsot, akkor lecsatolja. Nyilván ilyenkor visszamenti azt, ami kell neki. Gondolom. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41033) kispx válasza Gyb001 (#41031) üzenetére


kispx
addikt

sudo swapoff -a
sudo swapon -a

(#41034) Gyb001 válasza kispx (#41033) üzenetére


Gyb001
senior tag

Működik. Köszönöm :D

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#41035) Damateo válasza Lathronos (#41029) üzenetére


Damateo
aktív tag

Mivel jobb,vagy másabb ez mint egy ff?

(#41036) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában kezdtem el használni linuxot a win mellett. Az lenne a kérdésem, hogy van olyan filesystem amit a win(7/8/10) és a linux is támogat, nagy fileok is mehetnek rá és nem ntfs? :D

(#41037) CPT.Pirk válasza yusukee (#41036) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs. Ntfs mellett az egyetlen közös pont a régi Fat32, de az meg nem jó nagy fájlokra. Ha az kell h. a Windows is tudja írni, akkor maradj az ntfs-nél, ha elég az olvasás, akkor Ext4, win meg egy ext olvasó drivert kap.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41038) Sonja válasza CPT.Pirk (#41037) üzenetére


Sonja
veterán

Ext4 írás van Win alatt is a Paragon ExtFS programmal.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41039) yusukee válasza CPT.Pirk (#41037) üzenetére


yusukee
aktív tag

NTFS-ről lehetséges linux live-ot futtatni? Pendrive-ról van szó :)

(#41040) CPT.Pirk válasza Sonja (#41038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az nem így működik, csinál magának fájlrendszert mikor kiírod a pendrivera a live iso-t. Meg bootloadert a penre.

Sonja: igen, de az ilyesmit szerintem jobb nem erőltetni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41041) Lathronos válasza Damateo (#41035) üzenetére


Lathronos
őstag

Például nem fagy le mint olykor a Firefox, gyors, és az Opera fejlesztőcsapatának legjobbjai fejlesztik, köztük van Jon von Tetzchner is. Egy vita végeredményeképp elhagyták az Opera fejlesztőcsapatát, mert nem találták elég innovatívnak az új Operát.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41042) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok!

Egyszer már jártam itt és most is segítséget szeretnék kérni tőletek.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek erre a gépre melyik linuxot ajánlanátok Linux mint és valamelyik ubuntu distro közül:
CPU: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz
Ram: 6GB
VGA: Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller

Válaszokat köszönöm

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41043) Lathronos válasza Joccc07 (#41042) üzenetére


Lathronos
őstag

Amelyiket csak szeretnéd. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41044) Joccc07 válasza Lathronos (#41043) üzenetére


Joccc07
addikt

Hát köszi. :DDD
Akkor annyira nem is szar ez a laptop?

Most Ubuntu studio van rajta xfce-vel.
Már be is laktam de nem igazán győzött meg pl. Kell vagy 2 perc mire bekapcs gombtól számítva teljesen betölt a rendszer. Ez normális?
Meg ami kiidegel, hogy minden bekapcs után rendezhetem az asztalon újra az ikonokat mert mindig visszaállítja az alapértelmezett helyre.
Evvel lehet valamit kezdeni egyáltalán?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41045) CPT.Pirk válasza Joccc07 (#41044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az xfce egy könnyűsúlyú DE, még régi gépen se normális ha az ilyet használó disztró 2 percig tölt.

Tegnap vettem új TP T410-et, benne egy Core i5 meg tettem bele egy kínai dzsunka ssd-t, az eredménye az lett, hogy a boot alig 10 másodpercig tart, pedig KDE-s disztróról van szó ami nem pehely DE.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41046) Gyb001 válasza CPT.Pirk (#41045) üzenetére


Gyb001
senior tag

Már régebben is olvastam ebben a fórumban a kínai ssd-t. :)
Meg tudnád mondani hogy mi a neve?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#41047) CPT.Pirk válasza Gyb001 (#41046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha rákeresel az SSD szóra ebayen, akkor keresd a 4-5e forintos kategóriát. Fastdisk. A műanyag doboz kb. ötödét teszi ki a nyák, van rajta két IC azt kész. :)
Hogy aztán meddig fogja bírni, az jó kérdés. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41048) Joccc07 válasza CPT.Pirk (#41045) üzenetére


Joccc07
addikt

Mit javasolsz?
Próbáljak meg egy másik linuxot?
Én mondjuk mint xfce-re gondoltam!

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41049) CPT.Pirk válasza Joccc07 (#41048) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha könnyen kezelhető asztali környezetre vágysz, akkor nem xfce-t javaslok. Ha a Mint vonal érdekel, akkor szerintem nézd meg a Linux Mint KDE-t inkább.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41050) Sub-ZeRo válasza Lathronos (#41041) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Felraktam és ki is próbáltam. Érdekes, hogy változik a színe az ablaknak. :D Amúgy gyors kis böngésző. Még bármi lehet belőle. Egy nem tetszik, hogy nincs kedvencek sáv (még).

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.