Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) ubyegon2 válasza scorpfrase (#49150) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Következő: miért van az,hogy elég gyakran lefagy, de annyira, hogy csak a kikapcsoló gomb használ?

Az a gond, hogy mivel téged nem érdekelt maga a Linux telepítés, így nem adtad meg a géped pontos adatait, csak feldobtál egy Ubuntu 16.04 verziót.

Ha megkérdezted volna, hogy a gépedre mit javasolnak, akkor nem jártál volna így, ugyanis régebbi gépeken nem futnak az igen memória igényes DE-k (asztali kezelőfelület), it igen sok van belőle, nem csak az, amivel kapod monjduk a Wint! Lehet, hogy egész jól futna a gépeden az XFCE kezelőfelület, de lehet, hogy csak az LXDE. Amit most felraktál, ahhoz már biztosan gyenge a laptopod. No meg a VGA sem mindegy, milyen van a laptopban!

Ugorj neki így a kérdésnek, mert nagyon sok Linux disztró és asztali kezelő felület van ám! :)

Ezen az oldalon például most kilistázta neked, hogy mely Linux disztrók vannak un. old computer kategóriában.

a 3. a sorban a Lubuntu, ami szintén Ubuntu, csak LXDE kezelő felülettel. De sok Ubuntu alapú disztró van ezek között, amivel a gyengébb gépek is hasíthatnak akár.

Nézd meg az 1. leírását is egy blogban.

[ Szerkesztve ]

(#49152) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#49151) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lemaradt, hogy az Összefoglalóban amúgy minden benne van! ;]
gondolhatod, hogy nem magunknak csináltuk, ill. csinálta Kapitány ft.

[ Szerkesztve ]

(#49153) Normi™ válasza scorpfrase (#49150) üzenetére


Normi™
őstag

Swap-ot állítottál be?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49154) King Unique válasza scorpfrase (#49150) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy az Ubuntunak és a Unity felületnek van talán a legnagyobb erőforrásigénye, de ha a Windows elmegy azon a gépen, akkor ilyen alapon kb. minden Linux. Viszont, hogy egyik-másik disztróban milyen az egyes hardverek támogatása - főleg egy laptopnál - az már más dolog. Ezért nem ártana a gép pontos típusát és a hardverelemeket megadni. Amúgy a 16.04-nél nálam is gyakran szakadozott laptopon a Wi-Fi, aztán később - gondolom a frissítéseknek köszönhetően - javult a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#49155) ubyegon2 válasza Normi™ (#49153) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régi laptopon, ha az Ubuntut Unity felülettel telepíted, akkor a swap sem ment meg. ;)
Ha nem jól mondom, a szakik majd kijavítanak!

[ Szerkesztve ]

(#49156) Lathronos válasza scorpfrase (#49150) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Tehát foglaljuk össze:

1. Szeretnéd ketté ostani a HDD-t. Egyik felére Win7-et, másikra Ubuntu-t(a 16.04-et felejtsd el, használhatatlan).

2. Továbbá van egy DVD-RW lemez amit törölni akarsz

3. Mindezt egy Toshiba laptopon, aminek a típusát ha nem túl nagy kérés oszd meg velünk. Így tudunk hozzá optimalizált ubuntu változatot ajánlani.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Mekkora a HDD és milyen arányban szeretnéd felosztani?

2. K3B-vel tudsz lemezt törölni, az a legjobb író szoftver ami sosem hagyott még cserben.

3. Info kell a laptopról.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49157) scorpfrase válasza Lathronos (#49156) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Szia!

1. Szeretnéd ketté ostani a HDD-t. Egyik felére Win7-et, másikra Ubuntu-t(a 16.04-et felejtsd el, használhatatlan).

Így van.
Hát, alapból talán fele-fele. 250 GB a méret.
Mit javasolsz Ubuntu 16.04 helyett?

2. Továbbá van egy DVD-RW lemez amit törölni akarsz

Csomagkezelővel feltettem a k3b-t, mindjárt megnézem, hogy működik-e. Azt csak halkan jegyzem meg, hozzácsapva a korábbi problémához, hogy valamiért ez is angol, ahogy a böngésző is az maradt, annak ellenére, hogy a nyelvi lehetőségek között egyedül a magyar van.

3. Mindezt egy Toshiba laptopon, aminek a típusát ha nem túl nagy kérés oszd meg velünk. Így tudunk hozzá optimalizált ubuntu változatot ajánlani.

Na, ez viszont egy jó kérdés.
Toshica Tecra, talán M5.

Szerk.: Igen, az.

[ Szerkesztve ]

(#49158) Lathronos válasza scorpfrase (#49157) üzenetére


Lathronos
őstag

1. Van 2 db erre a konfigurációra optimalizált remasterem is, ha van kedved próbáld ki őket: ubuntu 14.04.5 openbox és MATE.

Partícionálásra ubuntu alatt általában a gpartedet szoktuk használni, mert egyszerű. Itt a HDD első felét értelemszerűen NTFS-re kell formázni a Windows 7 számára(250 GB), a második felét pedig három részre kell ostanod a linux számára.

I. partíció: ext4 / elsődleges 60 GB - ez lesz a rendszerpartíció, ahová a linux települ

II. partíció: ext4 /home logikai 188 GB - ide kerülnek a saját beállításaid, valamint a felhasználó fiókod(dokumentumok, képek, videók, letöltések, stb.)

III. partíció: cserehely - a fentmaradt kb 2 GB, ez felel meg linuxon a windows lapozófájljának

2. telepítsd a k3b-i18n csomagot is, az tartalamazza a magyar nyelvet is többek között.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49159) scorpfrase válasza Lathronos (#49158) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Oksa, köszönöm.

Van viszont - megint, vagy még mindig - egy apró problémám.
Elkezdtem a formázást k3b-vel, és egészen konkrétan 4 másodpercig tartott. Tiszta happy voltam, aztán kiderült, hogy a lemez érintetlen.

Szerk.

a II partíció nem 18 GB akart lenni?

[ Szerkesztve ]

(#49160) Lathronos válasza scorpfrase (#49159) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem, az bizony 188 GB. Mivel gondolom letölteni is ide fogsz linux alatt, kelleni fog a hely.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49161) scorpfrase válasza Lathronos (#49160) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Értem, csak ugye 250 GB a vinyó, és egyik fele Win, másik fele Linux lenne.

(#49162) Lathronos válasza scorpfrase (#49161) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja, azt hittem, hogy 500 GB-os a HDD és 2 db 250 GB partíciót akarsz. :DDD Bocsánat. Akkor megfelezed, az első felére a Win kerül, a másodikra felosztva a linux.

I. I. partíció: ext4 / elsődleges 40 GB - ez lesz a rendszerpartíció, ahová a linux települ

II. partíció: ext4 /home logikai 82 GB - ide kerülnek a saját beállításaid, valamint a felhasználó fiókod(dokumentumok, képek, videók, letöltések, stb.)

III. partíció: cserehely - a fentmaradt kb 2 GB, ez felel meg linuxon a windows lapozófájljának

De ha bizonytalan vagy, miután feltelepítetted a Windows-t, szívesen megcsinálom neked TeamViewer-en keresztül az ubuntu telepítést, és akkor azt is látod, hogyan kell. Közben pedig elmagyarázom amit tudni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49163) scorpfrase válasza Lathronos (#49162) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Na, azt szerintem igénybe fogom venni. :) Köszönöm.

A DVD törlés problémájára van valami ötleted?

(#49164) Lathronos válasza scorpfrase (#49163) üzenetére


Lathronos
őstag

OK, holnap délután 18:00-tól 22:00-ig itt vagyok, majd írj pm-et. :)

DVD törlés? Valószínűleg kuka a lemez, de holnapig utánanézek. Hátha megmenthető.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49165) ubyegon2 válasza Lathronos (#49158) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

I. partíció: ext4 / elsődleges 60 GB

Csak kíváncsiság vezérel, hogy megkérdezzem, ha már javasolsz /home-ot, akkor mi a manónak kell a 60 GB a /-nek?

Én minden disztrónak 15 GB-ot adok és külön van a letöltéseknek, egyebeknek partíciója, amit mindegyik tud használni közösben.

Más kérdés, hogy fórumtársunk esetében abszolút értelmetlen a /home külön!

Ha tényleg megfelezi a HDD-t, akkor szerintem csinálna a Linuxos feléből egy sima /-t meg 4 GB swap-ot és ezzel simán megvan a dolog.

Ha nem lenne dualboot winnel, akkor max 20 GB kéne a root-nak, a többi mehetne /data-nak vagy bármi néven akárminek.

de ti tudjátok, ez csak kérdés volt

[ Szerkesztve ]

(#49166) Lathronos válasza ubyegon2 (#49165) üzenetére


Lathronos
őstag

Na már megint a kötözködés. ;] :D Javítottam 40-re. Azért, mert vannak akik 2-3 évig nem váltanak linuxot, és ez idő alatt igen méretesre duzzad(hat) a / partíció. Majd meglátjuk mi lesz a home-mal, a döntés úgyis az övé.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49167) scorpfrase válasza Lathronos (#49166) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Jajj, én nem nagyon értek hozzá, de hallgatok az okosabbakra,

Össze ne vesszetek. :)) :DD :C

(#49168) Lathronos válasza scorpfrase (#49167) üzenetére


Lathronos
őstag

Ebben a topic-ban mindennaposak az efféle verbális gerillaharcok. :D Na megyek aludni, akkor holnap 18:00-tól itt vagyok és várom a pm-et. Jó éjt mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49169) scorpfrase válasza Lathronos (#49168) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Rendben. :R

Létezik Viber alkalmazás Ubuntura?

[ Szerkesztve ]

(#49170) King Unique válasza scorpfrase (#49157) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez a partícionálás rész érdekes, mert ha már a Windows lesz elsőnek telepítve, akkor az annak való részt lehetne akár azzal is partícionálni. Korábban belefutottam olyan hibába, hogy telepítésnél problémázott a más OS / program által partícionált lemeznél. De egy külső merevlemezre történő telepítésnél ugyanúgy a Linux is, ha Windows alatt volt partícionálva... :D

Illetve itt a Legacy / UEFI boot, illetve az MBR / GPT is fontos. MBR esetén eleve csak 4 db elsődleges partíciót lehet létrehozni a lemezen, bár logikai partícióból lehet több is. Valamint, ha dual-boot lesz és mindkét OS alól el akarod érni pl. az adatoknak szánt partíció tartalmát, akkor célszerű olyan fájlrendszert tenni rá, amit mindkettő tud kezelni = NTFS. Persze az Ext4 kezelése akár Windows alatt is megoldható —► Ext2Fsd | Paragon ExtFS.

A DVD-t esetleg meg lehet nézni másik gépen, másik optikai meghajtóval. Valamint, ha úgyis lesz fent Windows, akkor ott az ImgBurn programmal célszerű törölni. Ha az sem boldogul vele és nem az optikai meghajtó xar, akkor vsz a lemez kuka.

[ Szerkesztve ]

(#49171) ubyegon2 válasza Lathronos (#49166) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha te a kérdéseimet valóban kötözködésnek veszed, az komoly szövegértési problémára utal. :D

Ez a 2-3 évre tervez Linuxot elég érdekes fórumtársunk esetében, mert egy-két napja még utálta a Linuxot és azt mondta, nem akar ilyet használni! Ebből levezetni ezt, hogy aki 2-3 évig használja....

Más kérdés, hogy én legalább 3 éve használom a fő disztrómat 21 GB-al telepítettem anno és csak a lustaságom miatt van már csak 6 GB üres hely. Ha odafigyelnék, 10 év múlva is csak a fele lenne betelve) Sokan még a 10 gigát is luxusnak tartják.

Gondolom nem volt kedved értelmezni, amit írtam a külön /data v egyéb letöltő/tároló partíciókról. :F

(#49168) Lathronos

Nincs itt semmilyen gerillaharc, csak a szokásos hisztid, amit már megszoktunk, ha valaki dícséreten kívül mást is ír a produktumodról! Higgadalom! Nem kell mindig a plafonon járni....

[ Szerkesztve ]

(#49174) ubyegon2 válasza scorpfrase (#49169) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Viber for Linux

Neked a bal oldalit kell letöltened:

Ha fenn van a gdebi program, akkor automatikusan telepítésre kerül letöltés után a csomag. menet közben be fogja kérni a jelszavadat
Nem tudom Ubuntun fenn van-e, ha nincs, az ismert módszert alkalmazd!

sudo apt-get install gdebi

[ Szerkesztve ]

(#49175) Penty válasza ubyegon2 (#49174) üzenetére


Penty
tag

Sokan még a 10 gigát is luxusnak tartják.

Jelen. :D

(#49176) Lathronos válasza scorpfrase (#49169) üzenetére


Lathronos
őstag

Igen van Viber, de az csak DE-kkel működik, WM-ekkel nem, így ha openbox-ot szerettél volna, az innentől felejtős. Marad a MATE ami még elfut a laptopodon elfogadható sebességgel, bár ha csak 1 GB RAM van benne, akkor még plusz 1 GB RAM nem ártana bele.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49177) Lathronos válasza ubyegon2 (#49171) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja, hisztis plázacica stílusúak a hozzászólásaim... Erre nem reagálok. Amúgy pedig a smiley-ból gondoltam lejön, hogy poénnak szántam a mondandómat. Ami a remastereimet illeti, egy szóval sem említettem, hogy hibátlanok. Valamint nem említem meg többször itt PH-n, elnézést. Továbbá nem szólok bele többé a linux mesterek dolgába sem, mert csak félrevezetem a linux-szal ismerkedőket a hülyeségeimmel. Még egyszer elnézést kérek ha félrevezettem valakit, nem volt szándékos. Azt hittem tévesen, hogy 8 évnyi linuxos múltam révén rendelkezek némi kevés tudásanyaggal a témát illetően, de belátom tévedtem. :R Van ilyen, nem érthet mindenki mindenhez.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#49178) spammer válasza Lathronos (#49176) üzenetére


spammer
veterán

"Igen van Viber, de az csak DE-kkel működik, WM-ekkel nem, így ha openbox-ot szerettél volna, az innentől felejtős."

Nem használok Vibert, de kíváncsi lennék, hogy mi ez, hogy csak DE alatt megy? :F Ha WM alatt nem megy, akkor valami függőség vagy komponens hiányzott gondolom, a DE is csak WM-ből + egyéb cuccokból áll.

szerk: ahogy nézem Bunsenlabs/Crunchbang/Archbang alatt megy (ment), plusz Arch-nál is olvasható (AUR) hogy openbox alatt használták.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49179) scorpfrase


scorpfrase
kezdő

Sziasztok.
Lassan feladom.
A történet a következő: ma reggel nekiálltam a windows telepítésének.
Unetbootin szépen megcsinálta a pen-t, aztán megpróbáltam bootolni róla, és nem történt semmi.
Ubuntu alatt meg szerettem volna néni,erre fel se ismeri a pendrive-ot. Olyan, mintha ott se lenne.
Semmi gáz, gondoltam én, akkor marad a DVD, csak már legyen valami.
A Brasero azt írja, hogy cseréljem ki a lemezt egy támogatotta (Verbatim 2x DVD-RW), k3b pedig arra kér, hogy helyezzek be egy üres lemezt. Ami amúgy bent van, most lett kibontva.

Más, már megírt lemezt gond nélkül kezel, viszont törlés azokon sem sikerül.
Erre tud valaki valami hasznosat?

A viber-t letöltöttem, de a telepítés nem indul. Mindegy, úgy is kínai, amit írtatok. :)
Majd használom win alatt, ha egyszer sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#49180) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49179) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Unetbootint helyett winUSB?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49181) Rimuru válasza spammer (#49178) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem olyasmi lehet hogy ha pl nincs systray akkor nem tud mit kezdeni vele.

scorpfrase: Ha szegedi vagy megcsinalom neked. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#49182) King Unique válasza scorpfrase (#49179) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mondjuk nem ártana megadni, hogy pl. milyen (Legacy / UEFI) boot módról szó? Bár a régi laptopból ítélve vsz az előbbi. Annál pedig a Win7 telepítő bootolásának kulcsa általában az NTFS fájlrendszer + aktív partíció (boot flag). Ha utóbbit nem állítja be a program, akkor lehet manuálisan kell. Minderre korábban kaptál útmutatást bőven —► [link], [link].

Ez az újraírható DVD törlésének problémája fura, mert én is Verbatim lemezeket használok, de általában működni szokott a dolog Linux alatt is. Igaz, én 6-8x sebességű -/+ RW-ket.

[ Szerkesztve ]

(#49183) scorpfrase válasza King Unique (#49182) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Nos, hát ez egy jó kérdés.
Unetbootint még soha nem használtam, viszont az alap beállításokkal ment minden.
Szépen be is fejezte a dolgát, aztán újraindításnál ugye nem történt semmi.
Azóta a pendrive megszűnt létezni, ha feldugom a gépre, nem látja.

A lemezt meg rohadtul nem értem. Amit törölni szerettem volna, azt ezzel a laptoppal írtam meg anno, csak windows alatt.

CPT.Pirk
Nem ismerem, de megnézem azt is. Most már mindennek örülnék.

colomb2
Csábító ajánlat. :) De győri vagyok, köszönöm.

(#49184) King Unique válasza scorpfrase (#49183) üzenetére


King Unique
titán

Itt az is a kérdés, hogy a boot sorrend stb. jól van-e beállítva? Valamint a telepítő elkészítésére meg volt adva több módszer, pl. a nemrég említett WinUSB is. Ha majd egyikkel sem működik, akkor lehet visszatérni a témára.

A pendrive-ot lehet csak nem csatolta fel automatikusan a rendszer. Terminálban pl. lsblk / df -h paranccsal kilistázhatók a lemezek & partíciók. Illetve grafikus felületen a Disks / GParted is megmutatja a helyi & a csatlakoztatott meghajtókat. Utóbbiakkal 2 program valamelyikével akár újra is lehetne formázni / partícionálni a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#49185) scorpfrase válasza King Unique (#49184) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Igen, a boot sorrend az jó volt, kiválasztva a pendrive-ot, az volt a hibaüzenet, hogy

Missing operating system.
Insert system disk in drive.
Press any key when ready...

Amit azt hiszem, nem kell magyarázni. :)

Azt hiszem, a gparted megoldotta a problémát, mert megtalálta a pent, megformáztam, és elvileg most készül Unetbootin-nal a win7 telepítő.
Aztán remélem, most más sikerrel járok. :)

(#49186) siebener válasza scorpfrase (#49185) üzenetére


siebener
aktív tag

Ne már, Laura? :)
A linuxhoz kb. annyit értek mint Te, vagy ahogy látom, még annyit se, de win7 telepítésben tudok segíteni, ha gondolod.

(#49187) scorpfrase válasza siebener (#49186) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Szió. :) :B

Kicsi a világ.
Elvileg megoldódik,köszönöm,már készül a telepítő,6 utánra meg egy srác jön a fórumba,és segít feltenni win mellé valami linuxot.

Ha mégsem jönne össze a win telepítés,akkor azonnal szólok.

(#49188) siebener válasza scorpfrase (#49187) üzenetére


siebener
aktív tag

Jól van csajszi, tudod hol érsz el.

Na, akkor kérdésem lenne: melyik a legkisebb rendszerigényű Linux?
Live mód kellene egy halott hdd ellenőrzéséhez, adatmentésre.

[ Szerkesztve ]

(#49189) scorpfrase válasza scorpfrase (#49187) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Feladom.
Elkészült a telepítő, gép újraindul, és a képen látható eredmény fogadott.
Na,most vajon mit rontottam el?

(#49190) Rimuru válasza scorpfrase (#49189) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha hagyod hogy betoltse akkor mi van?

Vigyázat, csalok!

(#49191) scorpfrase válasza Rimuru (#49190) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Újrakezdi 10 másodperctől.

(#49192) King Unique válasza scorpfrase (#49189) üzenetére


King Unique
titán

Akkor próbáld a WinUSB-vel / manuális fájlmásolás + aktív partíció módszerrel.

Ej, macerás a 7-es, a 8.1/10 ilyen téren (is) jobb... :)

[ Szerkesztve ]

(#49193) scorpfrase válasza King Unique (#49192) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Értem.
Már csak az a kérdés, hogy találok winusb-t?
Idáig azt hittem, synaptic mindent megtalál. :DD

(#49194) King Unique válasza scorpfrase (#49193) üzenetére


King Unique
titán

Ezen leírás alapján nálad talán nem lehet felrakni terminálból?

Viszont azt említettem korábban, hogy ez erővel FAT32-re formázza a pendrive-ot. Működhet úgy is Legacy módban a Win7 bootolása, de a legtöbb gépen általában NTFS + aktív partíció (boot flag) kell hozzá.

Remélem többször már nem kell leírnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#49195) Rimuru válasza King Unique (#49194) üzenetére


Rimuru
veterán

Sima masolas nekem eddig mindig mukodott ha raktam ra egy MS fele boot recordot.

Vigyázat, csalok!

(#49196) scorpfrase válasza King Unique (#49194) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Meglesem, köszönöm.
Azért halkan megjegyzem, hogy a Unetbootin is FAT32-re formázott pendrive-ra hajlandó másolni.

Azért windows alatt a win to flash egy kicsit egyszerűbb volt. :W

(#49197) King Unique válasza Rimuru (#49195) üzenetére


King Unique
titán

Igen, erre utaltam a korában linkelt hsz b. pontjával. Bár nem fel feltétlen ok minden esetben, illetve ez a módszer a 8.1/10 telepítőknél működik olajozottabban.

(#49196) scorpfrase:
Az UNetbootin tud NTFS-re formázott pendrive-ra is telepítőt készíteni. Viszont alapértelmezésben csak a FAT32 fájlrendszerűt mutatja a listában. A korábban ajánlott 494-es előnye pont az, hogy minden lemez & partíció kiválasztható benne. Persze ennél figyelni kell, hogy nehogy rossz lemezt válasszon ki valaki és ledózerolja vele az adatokat!

[ Szerkesztve ]

(#49198) scorpfrase válasza King Unique (#49197) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Nekem "követelte" a FAT32-t. NTFS-re formázott pen-nel meg se mukkant.

(#49199) King Unique válasza scorpfrase (#49198) üzenetére


King Unique
titán

Pedig én a 494-es verzióval megcsináltam NTFS-nél is, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#49200) scorpfrase válasza King Unique (#49199) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Értem, ez esetben engem nem szeret

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.