Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) ubyegon2 válasza Lathronos (#46999) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért Lubuntunak elégnek kéne lennie. Nem túl sok arra a pár használati célra a remastered szerinted? Elmegy az ember kamionozni, és tudja majd használni a rengeteg programmal teletömött remastert hozzá nem értőként hetekig segítség nélkül? Ha erre alkalmasnak tartod, akkor OK, de neki 3-4 program kell, a tiedben van 500 program, remélem nem érted félre miért kérdezem ezeket ! ;-)

(#47002) hcl válasza Ice&Lime (#46997) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Maradhat, újabbat az Adób nem adott ki, vagy mi. Pár éve közölték, hogy Linuxra nem adják ki, ha jól emlékszem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47003) Ice&Lime válasza hcl (#47002) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, akkor jó lesz az.

(#47004) CPT.Pirk válasza hcl (#47002) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nektek nincs freshplayerplugin? :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47005) BoB válasza Ice&Lime (#47003) üzenetére


BoB
veterán

Itt az újabb: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#47006) King Unique válasza Ice&Lime (#47000) üzenetére


King Unique
titán

Firefox beállításainál úgy tudom lehet korlátozni a gyorsítótár méretét, illetve időnként lehet manuálisan is törölni a cache-t. De én ilyenekkel nem szórakoztam, mert eleve megfelelő méretű eszközt használtam a futtatáshoz. ;) Illetve teljes telepítésnél a 8 GB-os pendrive is elég volt, pedig ott sem babráltam a böngészőt, plusz a frissítés is ment rá. Néha a sudo apt-get autoremove parancsot futtattam csak.

[ Szerkesztve ]

(#47007) Lathronos válasza ubyegon2 (#47001) üzenetére


Lathronos
őstag

Rendben. Az az 500 szoftver amúgy 47 nem számolva a játékokat, hogy minden hétköznapi feladatra alkalmas legyen(beleértve az SMTube-t is, amivel még a fent említett gyenge P4-es konfigon is lehet YouTube videozni 360p-el). Helyet sem foglal sokat, feltelepítve mindössze 7.4 GB. Amúgy pedig rá lehet jönni melyik szoftverek mire való, továbbá a firefox könyvjelzői közé a linux csoportba betettem a PH-t is, az Ubuntu és linux abszolút kezdő topic-kal egyetemben arra az esetre ha elakadna aki letölti és használja. :P Amúgy kíváncsi lennék, hogy a korlátozott extrák telepítése nélkül(mert a lubuntu alapértelmezetten nem tartalmazza) hogyan néz pl. online filmeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#47008) hcl válasza CPT.Pirk (#47004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem néztem... nagyon nem hiányzik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#47009) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Köszi mindenkinek, a 2GB-ossal működik egyenlőre.

(#47010) saelin válasza Lathronos (#47007) üzenetére


saelin
veterán

Akadozva vagy a kép tearingel össze-vissza.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#47011) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Ugye a win7 nem támogatja az usb-ről való telepítést, pontosabban a driverekkel vannak bajok, namármost az lenne a kérdésem, hogy azt meg tudom csinálni, hogy ha a gépen fent van a win7, de a drivereket usb-ről nem tudom felrakni, mert nincs usb driver az opr. működése közben, akkor az megoldható, hogy egy linux rendszert indítok live módban, akkor fognak működni a portok, és át tudom másolni az ssd-re a szükséges drivereket?

Köszönöm a segítséget!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#47012) Rimuru válasza INTELligent (#47011) üzenetére


Rimuru
veterán

Max usb3 lehet gond win7 eseten, egyebkent siman telepitheto. Szoval irany a win7 topic ha kerdes van. ;)

Vigyázat, csalok!

(#47013) King Unique válasza INTELligent (#47011) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan más is utalt rá, Win7-nél az USB 3.0 a gond. Ugyan jó esetben bebootol, de továbblépve hibát fog dobni [link]. Persze ilyenkor szoktak a 3.0 driver telepítőbe integrálásával próbálkozni, de szerintem nem érdemes vele vesződni. A lényeg, hogy USB 2.0 portba kell csatlakoztatni a 2.0-ás pendrive-ot és akkor menni fog a telepítés. A 8.1/10, illetve (újabb) Linuxok esetén ez már nem jelent problémát és natívan támogatják az USB 3.0-át.

Viszont azt nem értem, hogy mit akarsz a driverekkel bűvészkedni, meg már fel van telepítve a rendszer, vagy mi van... :F

[ Szerkesztve ]

(#47014) CPT.Pirk válasza INTELligent (#47011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez így szinte biztosan menni fog. 1 pont a Linuxnak. ;)

King Unique: túlbonyolítjátok. Ő csak fel szeretné másolni a cél partícióra a kellő drivereket, hogy telepítés közben már legyen honnan elővenni őket. Ez működik egy live linuxal egyszerűen.

Én is jártam már így Win7-tel, de én akkor CD-re írtam ki a kellő cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47015) King Unique válasza CPT.Pirk (#47014) üzenetére


King Unique
titán

Így már világosabb, bár továbbra sem értem a logikáját. Én a drivereket eleve telepítés után szoktam felrakni, illetve ha ott vannak másik partíción / meghajtón, akkor onnan is be lehetne tallózni.

(#47016) INTELligent válasza King Unique (#47015) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm mindenkinek!

Pontosítás: USB 3.0-ás pendrive-on van a win7, ez feltelepül, viszont ugye semmilyen driver nincs fent, erre kerestem a megoldást, és ahogy látom, a linux jó lesz erre. :) :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#47017) King Unique válasza INTELligent (#47016) üzenetére


King Unique
titán

Ha már fel van telepítve, akkor az alaplaphoz mellékelt driver CD/DVD-ről fel lehet telepíteni utólag a drivereket, vagy letölteni őket a gyártó oldaláról. Ez általában egy szokványos telepítés. Ha esetleg menet közben kell / kér valamilyen drivert, akkor látom értelmét a fentebb említett dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#47018) Cyrin válasza F.B.I. (#46996) üzenetére


Cyrin
addikt

inkább antix16, most adták ki, egész pofás lett, az előzőekhez képest...
vagy chrunchbang++.

böngészőnek midori, beépített reklámblokkolójával, youtube-nak minitube.

(#47019) INTELligent válasza King Unique (#47017) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi, csak nincs odd-m, és amíg nincs se az, se usb driver fent, addig kicsit problémás a dolog.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#47020) CPT.Pirk válasza King Unique (#47017) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem rég jártam úgy, hogy bár ODD volt a telepítés után, de se USB portok, se hálózat, se a tapipad nem ment, az egyetlen periféria ami ment a Win7-en az a billentyűzet volt. :DDD A gyári driverek meg persze ilyen zippelt exe formában voltak, csak hogy még azzal is legyen mit szívni. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47021) hcl válasza CPT.Pirk (#47020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez eddig bármilyen winnel előjött, aminél újabb volt a hardver. Elég sokszor futottam bele :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47022) Lathronos válasza saelin (#47010) üzenetére


Lathronos
őstag

Mi akadozik? :F

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#47023) King Unique válasza INTELligent (#47019) üzenetére


King Unique
titán

Szóval az a szitu, hogy se az USB-eszközök kezelése, se a net nem megy a friss telepítés után és azért akarod live Linux alól átmásolni / letölteni a drivereket? Na, végül csak leesett. :D
Ha így van, az kicsit fura elsőre, mert pl. nálam az USB 3.0 portok is működtek friss telepítés után 2.0 módban és tudtam akármilyen pendrive-ot / USB HDD-t csatlakoztatni.

(#47020) CPT.Pirk: nálam ilyen szerencsére nem volt, illetve inkább az újabb rendszereket preferálom. Utóbbiaknál meg több driver eleve inbox, így kapásból kezelnek ~ mindent. Legjobb ilyen téren a X-es, mert az a drivereket is automatikusan lehúzza.

(#47024) CPT.Pirk válasza King Unique (#47023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Engem egyik új se vonz. Mivel a Vulkant Win7-re és ami fontosabb, Linuxra is megcsinálták / csinálják, így a DX12 vonatra sem ugrom fel. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47025) saelin válasza Lathronos (#47022) üzenetére


saelin
veterán

Ha nincs telepítve ubuntun a restricted extras, akkor nálam az 720p-1080p yt akad és minden videó tearingel elég észrevehetően.

Erre volt válasz:
"Amúgy kíváncsi lennék, hogy a korlátozott extrák telepítése nélkül(mert a lubuntu alapértelmezetten nem tartalmazza) hogyan néz pl. online filmeket. :DDD"

Bocsi, telórol nem egyszerű az élet. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#47026) lev258 válasza saelin (#47025) üzenetére


lev258
veterán

Youtube: Ha flash-t használsz, akkor az kell neki. Ha HTML5-tel megy, akkor a restricted extras semmit sem csinál.
VLC-nek saját kodekjei vannak, annak sem kell.
Nálam nincs fenn, sosem kellett.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47027) Lathronos válasza saelin (#47025) üzenetére


Lathronos
őstag

Laptopon és PC-n se egyszerű olykor. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#47028) INTELligent válasza King Unique (#47023) üzenetére


INTELligent
senior tag

Igen, ez a terv.:)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#47029) siebener


siebener
aktív tag

Üdv.

Valaki segítsen, please.
Vásároltam egy Asus laptopot, amin Linpus Linux van, de a fenének se akar elindulni. Próbáltam felhúzni rá egy másik op.rendszert lemezről, meg usb-ről is, de még a lehetőség se jelenik meg.
Mi a francot csinálhatnék?

Előre is thx.

(#47030) King Unique válasza CPT.Pirk (#47024) üzenetére


King Unique
titán

Én nem vagyok hardcore gamer, tehát ez nálam amúgy sem szempont. :N De tudnék sorolni egynéhányat, ami miatt jobban preferálom a 2 újabb OS-t és sokkal szívesebben használom is őket.

[ Szerkesztve ]

(#47031) lev258 válasza siebener (#47029) üzenetére


lev258
veterán

Azt úgyis érdemes törölni, mást telepíteni.
Boot sorrendet kellene állítani, van erre külön gyorsgomb, vagy megteheted a BIOS-ban. Csak így fog elindulni a telepítő lemezed, pendrive-od.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47032) siebener válasza lev258 (#47031) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm.

Azon túl vagyok, csak hiába csinálok bármit, nem jelenik meg más lehetőség, csak az SSD

Nincs lemez, nincs USB

(#47033) King Unique válasza siebener (#47032) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk azért azt jó lenne ám tudni, hogy pontosan milyen laptop, Legacy | UEFI boot?? Ha utóbbi, akkor lehet a Secure Boot opciót ki kell kapcsolni. Illetve az sem került megemlítésre, hogy pl. pendrive-ra milyen OS alól és milyen programmal lett kiírva a Linux ISO? Illetve milyen Linux?

[ Szerkesztve ]

(#47034) lev258 válasza siebener (#47032) üzenetére


lev258
veterán

Ezt hogy érted?
Sehol nem jelez egyéb médiumot?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47035) Rimuru válasza King Unique (#47023) üzenetére


Rimuru
veterán

Legjobb ilyen téren a X-es, mert az a drivereket is automatikusan lehúzza. - Ja ha valaki nem figyel akkor lecsereli a felrakott proprietary driveret mert miert is ne. ;]
Meg nehany MTP eszkozt nem ismert fel, pl android(os telefonom), stb.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#47036) siebener válasza King Unique (#47033) üzenetére


siebener
aktív tag

Na, akkor helyesbítek. Nem asus, hanem Acer aspire vn7.
Azt elértem, hogy van DVD, USB, és hasonlók, viszont bármit próbálok telepíteni, nem jön össze.
Linux-nál Kernel-panic van, windows-nál meg hibaüzenet.
0x000000A5 (0X0000000003, 0Y85778878, 0XC0140001, 0X494R495F

Mi a macskát csinálhatnék? :W

A Linux amúgy win7 alól lett írva pendrive-ra, Ubuntu 15.10-es. Próbáltam lemezről is, eredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#47037) hcl válasza siebener (#47036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Memtest?

Mutogatni való hater díszpinty

(#47038) siebener válasza hcl (#47037) üzenetére


siebener
aktív tag

Nincs hiba.

(#47039) hcl válasza siebener (#47038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Háttértár is jó?

Mutogatni való hater díszpinty

(#47040) siebener válasza hcl (#47039) üzenetére


siebener
aktív tag

Minden jó, fél éjszaka ezt nyúztam. :W

Ubuntu 15.10 a HIÁNYZÓ BOOTMGR hibaüzenettel áll le, vagyis el se indul.

[ Szerkesztve ]

(#47041) Lathronos válasza siebener (#47040) üzenetére


Lathronos
őstag

Na de miért 15.10? Inkább LTS(hosszan támogatott) verziót kéne telepíteni. A 16.04 még nem elég stabil, javaslom a 14.04 legfrissebb változatát, az megbízható. Pendrive-ra írni Windowsból RUFUS-szal ajánlott.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#47042) siebener válasza Lathronos (#47041) üzenetére


siebener
aktív tag

Azt dobta ki a google. :)
Amúgy feltelepítettem pendrive-ra, de ott volt a Hiányzó BOOTMGR üzenet. :W

Ha úgy gondolod, hogy a 14.10 kontra Rufus kombó jobb, akkor próbálom azt.

:R

(#47043) lev258 válasza siebener (#47042) üzenetére


lev258
veterán

Ez a hibaüzenet hibás telepítőre utalhat. Vagy az ISO-val van zűr, vagy rosszul írta ki a program.
Most akkor pendrive-ra telepíted, vagy pendrive-ról?
14.04 nem 14.10.
De megnézheted a 16.04-gyel is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47044) siebener válasza lev258 (#47043) üzenetére


siebener
aktív tag

Win7 alatt készített USB-ről telepíteném.

(#47045) growler válasza lev258 (#47043) üzenetére


growler
őstag

Talán érdekel, és még nem láttad ! [link]

(#47046) Joccc07


Joccc07
addikt

Segítsetek!

Tegnap próbáltam a Kubuntu 16.04-et live módba. Nézegettem mi hogy és hol van erre megfagyott minden. A tálca és az asztal is. Nem csináltam semmit konkrétan.Mi okozhatta ezt?
Hallottam arról is, hogy a telepítőjével gond volt de az már nem most volt hanem a megjelenéskor. Ott is kifagyott csak akkor telepítés közben.

A konfig:
Alaplap: Gigabyte GA EP43T-UD3L
Processzor: DualCore Intel Pentium E6500, 2933 MHz (11 x 267)
Ram: Kingmax 2GB DDR3 1333, Crucial ballistix sport 2x4gb 1600mhz cl9
Videokártya: AMD Radeon HD5770
Merevlemez: WDC 500GB
DVD olvasó/író: Optiarc DVD RW AD5240S
Táp: 650W LC6650GP3

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#47047) lev258 válasza Joccc07 (#47046) üzenetére


lev258
veterán

Van alaplapi videókártya, vagy csak az AMD-s?
Ha ismét megpróbálod a Live-ot, érdemes lenne megnézni egy dmesg-et (kimenteni fájlba az egészet), illetve fagyás esetén Ctrl+Alt+F2-t, sikerül-e átlépni konzolra.
A jelenlegi információból csak spekulálni lehet, van pár ötletem, de addig megtartom magamnak, amíg nem derül ki több.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47048) Joccc07 válasza lev258 (#47047) üzenetére


Joccc07
addikt

Csak az Amd van.

Hazaértem akkor megnézem. Aztán írok.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#47049) King Unique válasza siebener (#47036) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha mindkét OS pendrive-ról való telepítésénél hiba van, akkor ott komolyabb gondok lehetnek. Ha állításod szerint a hardver ok, akkor a pendrive | ISO | kiírás környékén lehet a hiba. Windows alatt Linux ISO-hoz (is) a Rufus javasolt és Utubuntu + társaihoz elég a ISO képfájl mód. Én írtam már ki vele 32 & 64 bites Ubuntu 15.10-et és semmi gond nem volt.

(#47050) siebener válasza King Unique (#47049) üzenetére


siebener
aktív tag

Sikerült az Ubuntu 14.10-et feltenni, viszont nincs egér. Nem működik. :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.