Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) Vladi válasza csixy (#50796) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én a helyedben nem küzdenék winevel. Próbálj ki másik linuxos alkalmazást, pl: nomacs
Egyébként se szoktam ajánlani, hogy linuxon wines progikkal küzdjenek, van mindenre app.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50802) qwertly válasza Lathronos (#50799) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a választ,igazából nem vagyok valami nagy linux guru a sulixerver és a kliens programjával gyakorlatilag minimális linux tudással el lehet evickélni.Plusz a jó támogatással a :B .De amikor külső linuxt kell használni akkor már érthető módon nem annyira segítőkészek plusz a tudásom is felszínes.Ezért is gondoltam a kezdő linux topikot,de általad javasolt topikban is felteszem a kérdést.

(#50803) Lathronos válasza hcl (#50800) üzenetére


Lathronos
őstag

Ahogy Vladi is említette, Windows-ra írt szoftvert windowson futtassunk. Aki nem elégszik meg a linuxos alternatívákkal, annak nem jó választás ez a platform. Vagy marad a biztos megoldás, feltelepít egy Windows-t és mellé linuxot.

(#50801) Vladi

A nomacs-ről még nem hallottam, a leírások alapján egész jónak tűnik. Mindjárt ki is próbálom

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50804) Victoryus válasza ubyegon2 (#50789) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Még annyi, hogy maga a gksu nem ment, mindegy, hogy kicsi vagy nagybetűvel írtam a programok neveit. Egyedül az audacious-t tudta elindítani. Újra is telepítettem, akkor is ugyanaz lett a vége. Aztán úgy felidegelt, hogy egyrészt megírtam azt a kis szösszenetet, meg szétszedtem az egész kis vackot, és visszatettem a routerre a hdd-t. Ugyanazzal a felhasználóval létrehozott mappák/fájlok közül nem is értem, mit alapján válogatott, hogy megnyissa, vagy nem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50805) CPT.Pirk válasza Lathronos (#50798) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Állítom, hogy az utolsó IrfanView minden gond nélkül futott Wine alatt, majd délután megnézem otthon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50806) kurion


kurion
senior tag

letoroltem par filet a documents mappabol es ayokatsyeretnem helyreallitani, viszont csak live cd tudom bootoltatlni a gepet. hogzan tudom helyreallitani a mappa tartalmat es rendbehozni amit lerontottam?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#50807) Lathronos válasza CPT.Pirk (#50805) üzenetére


Lathronos
őstag

Nekem még a telepítője sem indul el. :( Igaz, én WINE 2.0-t használok. Tartom magam azon állásponthoz, hogy Windows szoftvert ne akarjunk linuxon használni. Ez olyan mintha sivatagban akarnánk jegesmedvére vadászni. Na meg aztán chakrában gondolom minden a legfrissebb, ami az Ubuntu-ról nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50808) spammer válasza kurion (#50806) üzenetére


spammer
veterán

testdisk / photorec

__

(#50807) Lathronos: valóban, de előfordulhat, hogy nincs (megfelelő) alternatíva. Akkor még mindig jobb és egyszerűbb a Wine, mint Windózt telepíteni. Ha mondasz natív linuxos, ingyenes, NAV által elfogadott számlázóprogramot, ami offline megy (azaz nem felhős), akkor lehet, hogy dobom a Wine-t. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50809) kurion válasza spammer (#50808) üzenetére


kurion
senior tag

Ezzel maga a mappa szerkezetet gondolom nem tudom vissza hozni.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#50810) hcl válasza Lathronos (#50803) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ebben tök igazad van, de azért a Wine is fejlődik :)
A legtöbben nem akarnak win szoftvert Linuxon használni, csak valamiért kell.
Én is Totál Parancsnokkal FTP-zek, mert az kényelmes. Van panorámakészítőm is (legális), mert a Hugin nem mindig tökéletes, mondjuk ez se mai gyerek, de bőven XP utáni, és megy Wine-el.
Offisz 2016 persze, hogy nem fog menni Wine alatt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50811) spammer válasza kurion (#50809) üzenetére


spammer
veterán

De, ha jól emlékszem (már elég régen használtam, akkor is pendrive-ról kellett visszanyerni pár fájlt).

Ha nem íródott felül a lemezterület és megtalál mindent, akkor elvileg vissza tudod rakni egyben. Youtube-on találsz videókat is arról, hogyan működik.

Amúgy az Arch Wikin van némi anyag a témában: File recovery, pl. Extundelete (az ott leírtak szerint teljes könyvtárat is vissza tud állítani)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50812) joecontra válasza Lathronos (#50807) üzenetére


joecontra
addikt

Azért nem, mert előbb fel kell tenni a cabextract csomagot majd Winetricks-szel az mfc42 komponenst. Aztán menni fog. ;)

Üdv,
J

(#50813) Lathronos válasza spammer (#50808) üzenetére


Lathronos
őstag

A NAV mindig is szeretett különcködni. :DDD Amúgy pedig a NAV említésétől felmegy a vérnyomásom.

(#50812) joecontra

Ebből is látszik, hogy nem vagyok nagy WINE szakértő. :DDD Kár, hogy nincs valami script, ami a WINE futtatásakor az adott szoftver prefixeit és egyéb függőségeit telepíti.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50814) CPT.Pirk válasza Lathronos (#50807) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam 2.1-es Wine van (legalább is nálam a teszter ágon, de ez lényegtelen, korábban is ment ez a progi wine alatt), gyönyörűen működik a telepítője és a program is. Annyi, hogy az mfc42-t fel kell telepíteni neki, de ezt írja is a terminálban, ha onnan indítod a telepítőt a wineval.
A wine meg van annyira okos, hogy magától rakja is fel a mono-t, mert ez .net-es progi. :)

Az elmúlt 10 évben ezzel a progival csináltam a túra fotóim utómunkáit, nem kívánok lemondani róla. Nem vagyok egy grafikus zseni, nekem a Gimp overkill arra, hogy színt, fényerőt, telítettséget állítgassak, meg felbontást és élességet buzeráljam. Ez a program meg egyben tud mindent, amire szükségem van. :)

#50813 szerk: van olyan is, PlayOnLinux

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50815) hcl válasza Lathronos (#50813) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Winetricks...

Mutogatni való hater díszpinty

(#50816) csixy válasza Lathronos (#50798) üzenetére


csixy
addikt

Megy ez , s ráadásul a legújabb a LM Cinnamonban . :)
Ez is éppen az irfanview-ba beletéve a vágólapról és begyűrve 512kilobájt alá.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50817) csixy válasza joecontra (#50812) üzenetére


csixy
addikt

Én csak a mintben a synaptic keresőjébe beírtam , hogy wine és telepítettem majd mindent , ami erre bepöccent és utána a winetricksben telepítettem az mfc42 dll-t és máris hibátlanul telepíthető az irfanview 4.44 és a magyar nyelvi telepítője, meg a plugins és jó lett ! Mit csináljak, ha szeretem az irfanview-t! Egyébként a tenda w900u usb wifi dugót akartam a wine-nek beadni , de az már sok lett neki.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50818) Lathronos válasza csixy (#50816) üzenetére


Lathronos
őstag

Én GIMP-pel csináltam ezt a jpg képernyőmentést, igaz, nagyobb, 270 kbyte. Az Iranview úgy tűnik jobban tömörít. Én is Cinnamon-t használok, csak épp Ubuntu-val. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50819) vargalex válasza Lathronos (#50818) üzenetére


vargalex
félisten

Gimp-ben alapban 90%-on van a jpg minősége. Természetesen ez mentéskor változtatható, illetve be is állítható alapértelmezettnek az új érték.
Én is Gimp-et használok, minden megoldható benne. Illetve, ha csak egyszerű (esetleg tömeges) átméretezésről/thumbnail generálásról/stb. van szó, akkor parancssorban mogrify/imagemagick.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#50820) Lathronos válasza vargalex (#50819) üzenetére


Lathronos
őstag

Igen, csak épp a minőségromlás miatt ezesetben már mosódik a kép. Én mindig 100%-os minőségben mentem a képeket.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50821) csixy válasza Lathronos (#50820) üzenetére


csixy
addikt

A mindennapi gyakorlatban elég jól beválik az irfanview 82%-os tömörítése. No persze ne a tiszta égbolt kék átmeneteit mentsük vele, mert az borzasztó tudna lenni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50822) Dave™ válasza Lathronos (#50820) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az utolsó pár % nagyon megdobja a méretet, a fényképezőgépek sem 100%-os jpeget csinálnak, ha jól rémlik a Canonnál a fine 94%, a Super Fine meg 98%. Utóbbinál már annyira minimális az eltérés, hogy nem hiszem hogy észreveszed. De ha maximalista vagy ments png-be, az veszteségmentes :)

(#50823) Lathronos válasza Dave™ (#50822) üzenetére


Lathronos
őstag

Tudom, képeknél a PNG a legjobb, zenében a flac, videó esetében az MKV. Nem vagyok maximalista, megelégszem a közepes minőséggel. :K Tudom, igénytelen vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50824) Dave™ válasza Lathronos (#50823) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem ez volt a lényeg de sebaj :)

(#50825) hcl válasza Lathronos (#50823) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Winyónál meg a hely is jól jön, szóval nálam 96% jpeg a végső állomás, előtte meg úgyis rawban van... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#50826) cigam válasza Lathronos (#50823) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt azért ne hangoztasd túl sokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50827) CPT.Pirk válasza Lathronos (#50823) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az MKV speciel csak egy konténer formátum, abban bármi lehet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50828) spammer válasza Lathronos (#50823) üzenetére


spammer
veterán

Szabad szemmel legtöbbször észre sem vehető a különbség egy jpg és png között. FLAC és más lossless esetén is csak komolyabb hangcucc esetén. Csak sokan szeretnek sznobkodni. :) Az MKV pedig csak konténer, mint az AVI is. Jelenleg az x264 a "standard", de van már x265 is, ami kisebb méretben hozza ugyanazt a (vagy jobb) minőséget.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50829) csixy válasza Lathronos (#50818) üzenetére


csixy
addikt

Én visszatömörítettem irfanviewval. Van látható különbség?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50830) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!

Olyan problámám lenne, hogy a linux pendriveról bootolható verziójában (tehát a gépben nincs háttértár) leállítás után elveszti a beállításokat. Valamint a frissités se sikerül. VLC letöltése se sikerül :W
Csupán annyit szeretnék, hogy lejátszon MKV filmeket, Plex media serverről filmeket, valamint a youtube fusson. (a gép egy projektort szolgál ki)

Milyen ötletetek van ilyen igényre?

(#50831) lev258 válasza ssid3956 (#50830) üzenetére


lev258
veterán

A sima Live-telepítő ilyen. Neked vagy ennek a perzisztens változata kell, vagy telepítsd a rendszert a pendrive-ra. Melyik verzió? Vannak még hozzá frissítések, csomagok?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50832) King Unique válasza ssid3956 (#50830) üzenetére


King Unique
titán

A sima live rendszer nem jegyzi meg a beállításokat. Ha azt akarod, hogy megmaradjanak, akkor például perzisztens rendszert kell létrehoznod. Windows alatt vannak erre jó programok, de gondolom megoldható Linux alatt is. Az UNetbootin utóbbinál szintén működik, illetve akár elvileg egy másik program is megcsinálja. Bár azzal másnak pont problémája akadt.

Másik lehetőség, ha natívan feltelepíted a pendrive-ra. Az ezzel kapcsolatos dolgokról korábban már volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#50833) ssid3956 válasza lev258 (#50831) üzenetére


ssid3956
tag

Hogy telepítsem pendrivera? Elvileg az Ubuntu 16.04.1 LTS verzió.

(#50834) csixy válasza ubyegon2 (#50793) üzenetére


csixy
addikt

Hali Egon! Az UUI 1.9.7.1 exe már wine alatt is működik! Így már megkerülheted vele az általad került winnyózt!
;]
@ssid3956:
olvasni való
letölteni való ... folyt köv :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50835) csixy válasza ssid3956 (#50833) üzenetére


csixy
addikt

Példa a live telepítő állomány persistens módú pendrájvra írására:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50836) King Unique válasza csixy (#50835) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy ez most 10-es alóli screenshot, vagy az előbb említett Wine?
Egyébként ezt már én is említettem, illetve ott van pl. a YUMI, ami ugyanezt tudja. Sőt, utóbbinak van külön UEFI-s verziója is. Arra hirtelen nem emlékszem, hogy az UUI azt tudja-e. Valamint Linux alatt a natív mkusb szintén tud perzisztens rendszert készíteni.

Egyébként látom nagyon megtetszett ez a program. :)

[ Szerkesztve ]

(#50837) csixy válasza King Unique (#50836) üzenetére


csixy
addikt

Ez most win10-es screenshot.Most csak a matét azért szedtem le hirtelen, hogy legyen egy mintapélda, amúgy most itt egy manjaro kde-re várok , hogy lenne szíves levánszorogni a vinyómra.
Én csak azért adtam egy konkrét tippet, hogy vágjon bele a kolléga. A direkt pendrájvra telepítést nem ajánlom , mert előbb utóbb összeomlana fájlrendszere mondjuk a túl korai leállítgatások miatt.
A manjarót majd megpróbálom wine alól kiírni mint cinnamonban UUI-vel.
A YUMI-ban az a jó, hogy sok telepítőt fel lehet tolni egy pendrájvra, anyit amennyi felfér rá.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50838) King Unique válasza csixy (#50837) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az ablakkeret alapján gondoltam. Egyébként tartósabb használatra, sok telepítéshez stb. a perzisztens megoldás sem az igazi. A natívan telepített rendszer ilyen szempontból a legjobb, bár pendrive-oknál vigyázni kell a sok írás, illetve a naplózó fájlrendszer miatt. De én hónapokig futtattam Linuxot a fentebb említett típusról probléma nélkül. Illetve, ha netán valami komolyabb darab, amelyben már SSD technológia is van, akkor azok azért jobban bírják a gyűrődést. A túl korai leállítással egyébként nem értem mire céloztál?

[ Szerkesztve ]

(#50839) csixy válasza King Unique (#50838) üzenetére


csixy
addikt

Pendrájv-SSD combo!! Ez jó lehet! Hol van csak, hol van csak ?????? :C :F :R

Korábban egy rokonnak próbáltam egy netbookra felvarrogatni egy netbookos linuxot, mert az XP lelógott róla, de még azt is úgy sikerül, hogy a /home meg még pár partíció egy sd kártyára került , na az x@rta össze magát a végén ,mert hamarabb leállt mint mire a puffert kiírta volna.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50840) csixy


csixy
addikt

Zabszem élesítve ... tűz!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50841) csixy


csixy
addikt

Formázáshoz nem tudta megnyitni , mert én nem tudtam Y-t ütni, azt írta nem lesz bootolható, végül lefutott. Most mindjárt meglátjuk! ... nem sikerült :((

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50842) ubyegon2 válasza csixy (#50834) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az UUI 1.9.7.1 exe már wine alatt is működik!

No, ez igen jó hír! :)

Egyébként nem értem, minek kínlódsz, a Manjarot biztosan ki lehet írni a mintstick-kel, már jó párszor próbáltam.

Nincs a billentyűzeten Y betű?

[ Szerkesztve ]

(#50843) csixy válasza ubyegon2 (#50842) üzenetére


csixy
addikt

Mindegy már megcsináltam windowsból. Már fent van a manjaro is , ezt másodszor is fel kellett tennem , mert először valahogy elb@xtam a fájlrendszerét, már megjavítottam az ultimate edition és linux mint fstabjában a swap prtíció UUID-jét és érdekes a sok mahináció után is a quirky-puppi megtalálja magától a megváltozott UUID-ű swap partíciót , ez bootoláskor futtatja a gpartedet és felcsatolja valahogy magának a frissen felderített swap partíciót. A win10 is muxik.
Most megyek a manjaro topicba mert a frissítés hibát jelez és leáll. Remélem , hogy az ottani fanok, vagy a Kapitány majd megmondja , hogy mit kell csinálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50844) Black&White


Black&White
addikt

Akik Deadbeef-et használnak, azoktól kérdezném, hogy kell valami extra beállítás ahhoz, hogy megjelenjenek az albumborítók?

KÉP

Amúgy kezdem megszeretni ezt a Mint-et.
Már van többcsatornás hangom egy usb-s hangkártya mellett (Xonar U7), illetve működő (CPU)ventillátor vezérlésem is.
Talán ezektől féltem a legjobban, hogy nem fognak működni Linux alatt, de mégsem. :)

(#50845) Lathronos válasza Black&White (#50844) üzenetére


Lathronos
őstag

CoverGloobus kell hozzá elméletileg, de deadbeef-fel nem működik. :( De ha a deadbeef-ben van ilyen opció, akkor talán ha bejelölöd a Fetch from Albumart.org-ot. Mindjárt meg is nézem.

Hát nálam sehogy sem működik, akármit is állítok be. :(

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50846) Black&White válasza Lathronos (#50845) üzenetére


Black&White
addikt

Sajna, ugyanez van nálam is! :(

(#50847) Datti


Datti
csendes tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt a /var/log könyvtárban keletkezett egy 62GB-os kern.log, meg egy ugyanekkora syslog.
Az alábbi sorok ismétlődnek mindkettőben pár milliószor:

Feb 6 20:28:12 Felix kernel: [11719.529019] rtl8821ae-0:_rtl_pci_interrupt():<10000-1> rx descriptor unavailable!
Feb 6 20:28:12 Felix kernel: [11719.529025] skb->end - skb->tail = 28, len is 2290
Feb 6 20:28:12 Felix kernel: [11719.529047] rtl8821ae-0:_rtl_pci_interrupt():<10000-1> rx descriptor unavailable!
Feb 6 20:28:12 Felix kernel: [11719.529052] skb->end - skb->tail = 28, len is 2290

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez, illetve hogy mi okozta?

[ Szerkesztve ]

.

(#50848) lev258 válasza Datti (#50847) üzenetére


lev258
veterán

Én azzal kezdeném, hogy mi ez a Felix kernel. Vagy ez a felhasználónév? Egyébként a hálózati eszközzel van baja (hirtelen nem tudom, hogy ez wifi vagy vezetékes).
Úgy látom, az Ubuntu topikban egy kollégának pont ilyen wifije van és most oldotta meg a beüzemelését.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50849) vargalex válasza lev258 (#50848) üzenetére


vargalex
félisten

Felix a host neve, a kernel pedig kernel üzenetet jelent.

Alex

(#50850) King Unique válasza csixy (#50839) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ilyen és ilyen komolyabb példányok. Ez pedig már nem is feltétlen pendrive.

Az említett hibát én nem tapasztaltam, illetve mindent a gyökérbe csatoltam, valamint a pendrive-ra telepítettem. De persze ez csak a saját esetem. Amúgy, ha elindult rendesen az UUI Wine alatt, akkor elvileg működnie kellett volna a kiírásnak. De, ha nem, akkor ezek szerint mégsem olyan jó ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.