Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) lev258 válasza Lathronos (#50999) üzenetére


lev258
veterán

Ez nem mindig így működik. A konkrét típusról nem nyilatkozhatok, de általában úgy megy a dolog, hogy a Realtek kiad egy nyílt drivert, ami jó esetben működik, de funkcionálisan hiányos. Ezt aztán elkezdik a fejlesztők bővíteni, javítani. Kerülhet bele bug, ezért fontos, hogy jelentse az ember a hibákat (és a megfelelő helyen). Az egyes kiadásokba viszont csak ritkán portolják vissza a javításokat, így ilyenkor az újabb kerneleket (és hozzájuk tartozó firmware-eket) kell próbálni. Vagy közvetlenül leszedni github-ról. Persze a rolling is segíthet.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51002) lev258 válasza Lathronos (#50999) üzenetére


lev258
veterán

Lehet pont a te hozzászólásodra reagálva, de már írtam arról a típusról a múltkor. És egyáltalán nem olyan fekete-fehér a helyzet, mint amilyennek te látod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51003) Lathronos válasza Keef_Lee (#51000) üzenetére


Lathronos
őstag

Passz, nem használok KODI-t. :(

(#51002) lev258

A teljes spektrum 50 árnyalata. :DDD Igen, én is a GitHub patch-et használom, 3.19-es kernellel.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#51004) lev258 válasza Lathronos (#51003) üzenetére


lev258
veterán

Akkor leírom ismét.
Azzal a típussal gond van a jelenlegi driver-ben, az úgynevezett fix vagy patch pedig egy független ember munkája és félrevezető. Valójában nem javítás (épp ezért a kerneldriverbe sem kerül bele), hanem a régi (eredeti Realtek, funkcionális hiányosságokkal) driver hozzáigazítva az újabb kernelekhez. Bármennyire is hasznos ez a felhasználóknak (működő driver), de van két súlyos hátulütője. Az egyik, hogy mivel ezt sokan valódi javításnak tekintik, így elmarad a hibabejelentés és a hozzá tartozó diszkusszió, részletek kiderítése, a probléma feltárása a kerneldriver fejlesztői felé. Másrészt, amennyiben ez a független fejlesztő egyszer leáll a "régi driver hozzáigazításával", onnantól kezdve a felhasználók is visszajutnak abba a helyzetbe, hogy nem lesz működő driver az újabb rendszereken.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51005) vargalex válasza Lathronos (#50999) üzenetére


vargalex
félisten

Én szintén RTL8192CU-s wifi-t (TP-Link TL-WN823N v1) használtam anno egy MK808B-n Android (saját fordítású kernel driverrel), illetve picuntu alatt is. Valamint egy Raspberry Pi Zero-n Arch linux ARM alatt is (itt már 4.x volt a kernel) minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#51006) teleahocipöm válasza lev258 (#50990) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Akartam írni, hogy van rá példa pl : HP Pavilion g4-2302tu , de a gyártó oldalán keresgélve csak GYIK van a linux-al kapcsolatban, pedig ez egy Ubuntus gép, ha jól tudom. Na mindegy, de gondoltam egy DOS-os gépnél elvárható lenne annyi, hogy melyik Linux telepíthető rá problémamentesen, ha már Win-re van minden. Akkor a lényeg, hogy egy gyártó oldalán se keressek Linux-os támogatást, de attól még ... Akkor nem adom fel, a két HP közül eldöntöm melyik legyen, csak előtte megkérdezem a "főnököt", hogy mi lesz a döntésem.
A másik, a Realtek oldalán rákerestem a "RTL8723BE/RTL8188EE" -re és nem talált semmit :F

Közben keresgéltem és Debian támogatást találtam: [link]
Közben Ubuntora is találtam, [link]
és talán Arch linux-ra is van meoldás: [link]

Lehet kicsit túllihegtem a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#51007) lev258 válasza teleahocipöm (#51006) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy én látom, egy kisebb módosítás után rendben működik az a wifi.
Majd ha már rendszer lesz rajta, megoldjuk.
Esetleg érdeklődj, kipróbálni lehet-e átvételnél.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51008) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, egy Acer Aspire One Pro 531-ra szeretnék Lubuntut telepíteni, de sajnos a Grub telepítésénél elhasal. Korábban (az előző tulajnál) Win7 volt a gépen. Találtam a neten jó néhány leírást a probléma megoldására, de mind másról szólt, és minél többet találtam, annál inkább kezdtem elveszteni a fonalat. :) A netbook BIOS-ában nincs Secure Boot, Fast Boot, stb. funkció, amit javasolnak kikapcsolni. és nem UEFI-s még. A rendszer 16.10-es lenne, innen letöltve, USB-ről telepíteném, az USB-re Rufus-szel tettem ki a lemezképet, a gépen már OS-t nem szeretnék használni. Live rendszerként működik rendben, csak a telepítéskor hasal el a Grub telepítésekor. Van esetleg vmi egyszerű ám használható módszer a probléma orvoslására? Nem ragaszkodom egyébként a Lubuntuhoz, más, hasonló, ablakkezelős lightweight Linux is megfelel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#51009) lev258 válasza Jorus (#51008) üzenetére


lev258
veterán

Ír bármilyen hibaüzenetet? Hogyan hasal el?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51010) Jorus válasza lev258 (#51009) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt írja ki, mint ezen a képen (netes kép), csak a csomag neve más természetesen. Utána, van egy kis menü, hogy máshova telepítem, vagy Grub nélkül folytatom, vagy kilépek. Mint ezen a netes képen. Több partíció nincs a listában.
Ha azt választom, hogy Grub nélkül folytatom, összeomlik a telepítő.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#51011) lev258 válasza Jorus (#51010) üzenetére


lev258
veterán

Azt írod, a gép nem UEFI-s. A hibaüzenet viszont épp arról szól, hogy EFI-s telepítéssel ment félre valami.
Akkor hogy is van ez? :F
Te milyen partíciókat csinálsz?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51012) Jorus válasza lev258 (#51011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Írtam, hogy a csomag neve természetesen más, tehát nem EFI-s és nem AMD-s a package, mert most gyorsban ezt a képet találtam neten a hibaüzenetről (a csomag nevétől eltekintve a hibaüzenet megegyezik). No, de mindjárt készítek egy saját képet a hibaüzenetről.

Partíció EXT4 naplózó filerendszer.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#51013) lev258 válasza Jorus (#51012) üzenetére


lev258
veterán

Azért azt nézd meg, pontosan melyik csomaggal van baja. Mert így elég tág a probléma. Egyébként a Grub-ot nem partícióra, hanem a lemezre kell telepíteni (a lemez betűvel jelzett-sda, sdb; a partíció számmal is-sda1, sdb2).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51014) Jorus válasza lev258 (#51013) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itten a frissen készült képek, hátha ezekből kiderül vmi. Egy vinyó van a gépben (250GB).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#51015) lev258 válasza Jorus (#51014) üzenetére


lev258
veterán

Én ellenőrizném/újra letölteném az ISO-t, valamint a pendrive-ra írás is félrecsúszhatott akár. Másrészt a 16.04-essel jobban jársz, hosszú ideig támogatott.
Te látszólag jól csináltad a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51016) Jorus válasza lev258 (#51015) üzenetére


Jorus
nagyúr

Okés, köszönöm szépen, készítek új lemezképet egy másik USB-re, illetve megnézem a 16.04-et.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#51017) ubyegon2 válasza Jorus (#51016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem az jött le, hogy csak egy rendszert akarsz a gépre, de mi van az sda meghajtóval, mert a képen sdb van csak. A pendrive-ot látja sda-nak?

Egyébként régebben láttam már ilyet, hogy a GRUB nem települ a target könyvtárba, még Debian Wheezynél volt. Ott az volt a gond, hogy live-ból indítva nem tudta telepíteni a GRUB-ot, csak ha boot-nál egyből a telepítést választottam a live-ból indulás helyett. Nem mondom, hogy itt is ez volt, de a hibajelenség ismerős és a megoldása ez volt.

6 More Great Linux Operating Systems For Netbooks

Ha sikerrel jársz, írd be ide hsz-be léci: Melyik Linuxot Notebookra

hadd gyűljenek a működő megoldások a táblázathoz!

[ Szerkesztve ]

(#51018) Jorus válasza ubyegon2 (#51017) üzenetére


Jorus
nagyúr

A javasolt 16.04 minden gond nélkül feltelepült, ennek a telepítője már helyesen sda-nak látja a vinyót. A WLAN drivert pluszban kellett telepíteni, de ez korábban is így volt, ha jól emlékszem. Ja, és nem Live alól indítottam egyébként a problémás telepítést, hanem egyből azt választottam.

Topicba bevéstem a HW/SW-t, WLAN chip ID-t és köszönöm nektek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#51019) hcl válasza teleahocipöm (#51006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Realteknél kritikán aluli a termékek beazonosíthatósága. Általában elég a számra keresni, az egyéb jelzéseet lehagyni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51020) lev258 válasza Jorus (#51018) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként ha gond lenne a wifivel ezután, van másik driver is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51021) ubyegon2 válasza Jorus (#51018) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Ez legalább könnyen megoldódott! Lehetőleg mindíg LTS verziót használj az Ubuntukból, ha csak nem kifejezetten kísérletezni van kedved, mint nekem nemrég a 17.04-es Ubival! :U

Topicba bevéstem a HW/SW-t, WLAN chip ID-t és köszönöm nektek a segítséget!

Ezt meg én köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#51022) growler


growler
őstag

Talán, érdeklődésre tarthat számot: [link] [link] mesa 17.0.0

(#51023) Keef_Lee válasza Lathronos (#51003) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Na ennél több reakciót vártam volna. :) Mert, akkor anno minek raktad bele? Legalább annyit írhattál volna, hogy "pedig olyan tárolóból raktam bele, hogy illene magát tisztességesen frissítenie..."

(#51024) Lathronos válasza Keef_Lee (#51023) üzenetére


Lathronos
őstag

Azért raktam bele, mert vannak akik igénylik(például te is), meg ugyebár HTPC-hez ez a legideálisabb környezet. A tárolóban a teszt és stabil verzió egyaránt megtalálható, és ha jól tudom nem is lehet beállítani, hogy csak stabil verziókra frissítsen. Amint újat talál, jelez, de nem nézi, hogy az stabil verzió-e. Ezt a felhasználónak kell kiderítenie.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#51025) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#51023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mert, akkor anno minek raktad bele?

Azért rakta bele, hogy benne legyen, mint ahogy az összes többi programot, ami eddig működött! Épp ez a célja a remastereinek, hogy jóval több már telepített, működő program van benne, mint egy normál Ubuntuban vagy akár Mint-ben!

Nem hiszem, hogy Lathronos ft garanciát tudna vállalni arra, hogy ezek a programok és úgy összességében az egész rendszer működni fog frissítések után is! Ilyen garancia az alap disztrókra sincs, ha végigtúrod az Ubuntu vagy akár ezt a topikot, erről szólnak a hsz-ek, hogy frissítés után összeomlott, nem működik, etc.

Nem kell, hogy használja az összes programot az, aki remastert készít, elég ha azt tudja, milyen gyakori kedvelt programokat szoktak általában telepíteni az user-ek és azokat berakta egy remaster disztróba. Akinek ez így tetszik, az használja!

Millió oka lehet, ha valami frissítés után nem működik, a topikot olvasgatva ez neked is nyilvánvalóvá válhatna!

Nálam 17.3-on simán működik a nálad megnyekkent verzió, gondolom, ha normál Mint 17.3-at használnál, akkor ugyanúgy megnyekkent volna nálad a Kodi 17, mert a hardvereid közül valami nem működik együtt vele.

Szerintem előbb írj a Kodi fejlesztőknek, utána az Ubuntu és a Mint developer team-nek is, valami csak kisül belőle! De ne azt kárhoztasd, aki komoly munkát fektetett abba, hogy megkönnyítse az extra lusta userek életét!

(próbáltam szofisztikált lenni)

[ Szerkesztve ]

(#51026) teleahocipöm válasza lev258 (#51007) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, megkérdezem ki lehet-e próbálni, persze live-be lehet, hogy jól működik, de feltelepítve már nem biztos, jártam már így nem is egy linux verzióval.

(#51027) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Köszöntsétek engem a sorataikban :C
mai nappal áttértem a LInux-ra ubuntura. Sikerült már megküzdenem a bootloader-el illetve keresni kellet a szinprofilt a monitorhoz. DE nem vagyok benne biztos hogy az ubuntu alapból telepiti legfrisebb videokártya driverjét, mert ahogy észrevettem a scrolling néha belassúl. Ennyire csak nem kaki a gépem hozzá (azthiszem)

Hogy tudnám ezt frissiteni/ lellenörizni?
Vagy esetleg linuxon is létezik valami hardver acceleration amit be kell kapcsolni?

ATI 6870.

AMit találtamés lefuttattam:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

OpenGL vendor string: X.Org
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on AMD BARTS (DRM 2.43.0, LLVM 3.8.0)
OpenGL version string: 3.0 Mesa 11.2.0

Not software rendered: yes
Not blacklisted: yes
GLX fbconfig: yes
GLX texture from pixmap: yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program: yes
GL fragment program: yes
GL vertex buffer object: yes
GL framebuffer object: yes
GL version is 1.4+: yes

Unity 3D supported: yes

DE akkor miért beszaggat a scrolling a firefoxon? :R

[ Szerkesztve ]

(#51028) ubyegon2 válasza denko (#51027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Köszöntelek sorainkban!

Elsőnek megemlíteném az Összefoglaló olvasását. esetedben már a legelső sorok elolvasása is előrébb viheti az ügyedet:

"Amennyiben itt segítséget kérsz valamilyen témában, pár dolgot írj le, így te is hamarabb kapsz értékelhető segítséget. Ezek:

*a disztribúció fajtája, ha van, akkor a verziószáma is. Ha bizonytalan vagy, akkor a terminálos uname -a parancs kimenetét másold be.
*főbb adatok a számítógépről, ha az itteni profil lapodon nem adtad meg őket.
*a probléma részletes és érthető leírása, ha olyan, akkor mellékelt terminál kimenettel. Amennyiben az túl hosszú a bemásoláshoz, akkor feltöltve a pastebin oldalára, majd belinkelve."

:R

(#51029) lev258 válasza denko (#51027) üzenetére


lev258
veterán

Azt feltételezve, hogy Ubuntu 16.04-et használsz, az Ubuntu topik Összefoglalójában találsz majd egy Mesa frissítése részt. Azt megcsinálhatod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51030) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#51025) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ugyan leoltogatsz rendesen, de szerintem feleslegesen.
1, Nem bántottam Lathronost, sőt a mondatom végén volt egy mosoly is, ha figyeltél.
2, Azért írtam, amit mert tőle szokatlanul csak "Passz"-os volt, szűkszavúan, de akkor sem kárhoztatva, csak jelezve, hogy részletesebben is válaszolhatott volna. Valószínűleg ebben szerepet játszik az is, hogy elkényeztette a fórumot a részletesebb válaszaival eddig.
3, Továbbra is elismerem és köszönöm a munkáját. Figyelemmel kísérem a remastereit (nem csak ezen a fórumon)
Nem tartozom az extra lusta userek közé sem, legfeljebb nem ebben az irányban van jártasságom "user"-ségben.

Szóval értem én, hogy próbáltál most rendet rakni, de félreértetted a helyzetet.
További szép napot mindenkinek!

(#51031) CPT.Pirk válasza denko (#51027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csináld meg amit Lev258 írt, aztán van egy TearFree opció a Xorg-hoz, amit még érdemes bekapcsolni. Ha a Mesa frissítés nem oldja meg a gondodat, akkor megmondom mit kell beírni és hova.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#51032) denko válasza CPT.Pirk (#51031) üzenetére


denko
senior tag

rendben, köszönöm szépen skacok!

Ma végig olvasom a leirásokat illetve találtam 1 linux alapozó ingyenes webes kurzust, azt végigtolom ))

(#51033) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Elmentem megvenni a gépet, és már nem volt :( , pedig honlapjukon indulás előtt megnéztem a " készleten mindegyik áruházunkban" volt a géphez írva. Solymáron lenne 15 db, az meg kicsit odább van.

(#51034) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy régi rar file-t csomagoltam ki linux alól. Video fájlok voltak benne, amiket annak idején le tudtam játszani, most meg nem.
Tuti nem codec gond van, mert minden mást le lehet játszani, csak ezeket nem.
Szerintem a mime type-ot nem ismeri fel rendesen egyik lejátszó sem. Valami jogosultság gondra gyanakszom.
Mitől lehet ilyen jelenség? A VLC-t próbáltam konzolból indítani, hátha dob valami hibát, de semmi.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51035) lev258 válasza Bici (#51034) üzenetére


lev258
veterán

Ebben az esetben a jogosultság szerintem nem játszik. A file parancs mit mond valamely fájlról?
pl. file /home/kutya/énvideófájlom.avi

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51036) Bici válasza lev258 (#51035) üzenetére


Bici
félisten

Megnézem este. Esetleg ha van egyéb ötlet, amit meg tudok nézni, az jó lenne, hogy este hamar tudjak válaszolni az eredményekkel.
Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51037) lev258 válasza Bici (#51036) üzenetére


lev258
veterán

Az esetleg nem lehetséges, hogy több rar fájl is volt (feldarabolt) és neked most csak 1 van meg belőle?
Szerintem van a vlc-nek debug módja is, lehet azt kellene Terminálból indítani. Vagy bármely más lejátszónál ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51038) Bici válasza lev258 (#51037) üzenetére


Bici
félisten

Nem, csak egy volt. És akkor csak az utolsó file lenne hibás, nem pedig az összes (30db kb.).
Az a furcsa, hogy egyik videót sem játsza le, pedig van közte flv, mov, wmv, avi, mp4. Még a típusát sem ismeri fel egyiknek sem. Emiatt szerintem file szinten van elromolva valami.
Nagyon remélem, hogy nem a kitömörítő progi cseszte el (sajna már töröltem a rar-t). Lehet, hogy winrar-ral volt betömörítve windows alatt. De csak szólt volna az archive manager, hogy valami gond van, nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51039) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#51030) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! :)

Inkább tájékoztatásnak szántam, nem leoltásnak.

(#51032) denko

Ezt az ingyenes kurzust megoszthatnád a fórumtársakkal, hátha valakinek jól jön. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51040) lev258 válasza Bici (#51038) üzenetére


lev258
veterán

A darabolás nem mindig így működik. Én már láttam olyat, hogy látszólag mindegyik darabban ott volt az összes fájl, de persze csak akkor voltak teljesek, amikor együttesen tömörítettem ki őket.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51041) Bici válasza lev258 (#51040) üzenetére


Bici
félisten

Oks, de tuti, hogy csak egy file volt. Ha darabolva lett volna, akkor valami nagyjából kerek mérete lett volna. Ez olyan 420MB körül volt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51042) Vladi válasza denko (#51027) üzenetére


Vladi
nagyúr

üdvözlünk a sorainkban. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51043) Bici válasza lev258 (#51035) üzenetére


Bici
félisten

Mindegyikre azt mondja a file parancs, hogy "data" a file.

Az össze többi (lejátszható) videóra pedig kiírja a kép, vagy videó tulajdonságait is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51044) lev258 válasza Bici (#51043) üzenetére


lev258
veterán

Ha semmi többet nem ír, akkor elképzelhető, hogy valamikor megsérült a rar fájl és így maguk a fájlok is.
Neten vannak mindenféle leírások, "Ubuntu repair video" címszó alatt. Lehet már csak ez marad.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51045) Bici válasza lev258 (#51044) üzenetére


Bici
félisten

Értem. És létezik olyan parancs a linuxon, ami visszaállít egy file-t? mint réged DOS-on az unerase, vagy undelete.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51046) lev258 válasza Bici (#51045) üzenetére


lev258
veterán

Van ilyen Linuxon, csak kérdés, azóta nem lett-e felülírva az a része a lemeznek mással. Mindenesetre az ilyen műveleteket Live alól illik csinálni. Photorec/Testdisk címszóval részletes leírást is találsz, képekkel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51047) CPT.Pirk válasza Bici (#51045) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom Ext4 a fájlrendszer. Arra van undelete (már nem emlékszem mi, de csináltam ilyet), de jó lenne valami live rendszer, vagy másik disztró alól futtatni, hogy ne írd felül a fájlt helyét véletlen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#51048) Bici


Bici
félisten

Köszi mindkettőtöknek! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51049) spammer válasza CPT.Pirk (#51047) üzenetére


spammer
veterán

File_recovery#Extundelete

ez?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51050) CPT.Pirk válasza spammer (#51049) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, azt hiszem ezzel csináltam. Működött.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.