Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) kispx válasza Poultier (#49350) üzenetére


kispx
addikt

Jó Linux ismeret.

;]

[ Szerkesztve ]

(#49352) spammer válasza Poultier (#49350) üzenetére


spammer
veterán

Azt, hogy béna volt az állásajánlat kiírója.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49353) lev258 válasza Poultier (#49350) üzenetére


lev258
veterán

Talán a gyakoribb Terminálparancsok ismeretét, illetve, hogy ne ijedj meg tőle. Ha ez valami álláshirdetésben van, akkor lehet, hogy valami speciális szoftver ismeretét értik ezalatt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49354) Poultier válasza lev258 (#49353) üzenetére


Poultier
tag

Igazából nem értem, hogy miért required skill ez, mikor kb. 1 perc megtalálni bármilyen parancsot a zinterneten. :(

(#49355) lev258 válasza Poultier (#49354) üzenetére


lev258
veterán

Neked vagy nekem lehet így van, de ebbe a topikba mindig vetődnek olyan emberek, akiknek ez már kihívás. Nem azért, mert buták hozzá, csak teljesen új nekik. De mint írtam, ez jelenthet speciálisabb szoftvert is. Én pl. az iptables-t még sosem használtam, félek is tőle. :B

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49356) FF23 válasza King Unique (#49339) üzenetére


FF23
senior tag

Szia!

A uTorrentet használod linuxon is? Winen megmaradtam a 2.2.1-nél, van olyan jó(?).

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49357) King Unique válasza FF23 (#49356) üzenetére


King Unique
titán

Nem, azt csak a példa kedvéért linkeltem, mert hirtelen nem találtam jobb screenshot, amin az rajta van. :D Egyébként Windows alatt azt használom, abból is a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

(#49358) Normi™ válasza FF23 (#49356) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Bár nem engem szólítottál meg,de hátha érdekel.Én a beépített Transmission-el kezdtem,szerintem teljesen jó,egy dolog hiányzott az a tracker frissítése opció,feltettem a Qbittorentet,nem volt az igazi.Ami igazán bevált az eddig disztrók(MInt,Manjaro,Puppy) alatt az a Deluge.Könnyen beállítható.Titkosítható az adatfolyam,beállított port tesztelhető(Transmission is tudja).Transmission alatt valamiért leech-ben voltak a torrentjeim szinte mindig,még aktív feltöltés esetén is,de nem volt gond belőle.Win alatt Utorrnetet majd qbittorntet használtam előbbitől örülök,hogy megszabadultam,2órám elment telepítés után,hogy ne legyen rogyásig reklámmal,bitcoin-t is bányászott egy verzió,így még win alatt megváltam tőle.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49359) FF23 válasza King Unique (#49357) üzenetére


FF23
senior tag

Akkor lyukra futottam :)

@Normi™
Köszi :R

Én a Tixati-, és a qbittorrent beállításokba kicsit belezavarodtam, így maradt a Transmission, amivel elég jól elvagyok linuxon. Egy-két kényelmi dolog hiányzik a megszokott utorrenthez képest. A winen ~2009-es, vagy régebbi a portable 2.2.1 utorrent telepítés, azzal nincs semmi reklám vagy bányász probléma :)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49360) Normi™ válasza FF23 (#49359) üzenetére


Normi™
őstag

Volt probléma a transmission-el is valami,de már nem találom,de mindegy is,javították.Igen,ahogy olvasgattam régebben az általad említett utorrnet verzió után nem nagyon volt ajánlott újabb sohasem.

Szerk.: Meg is van,igaz csak OSx-et érintette.Tessék.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49361) Vladi válasza Poultier (#49354) üzenetére


Vladi
nagyúr

1 perc amíg megtalálod. 1 perc mire bepötyögöd. Nem jó a kapcsoló. Újabb egy perc. Nem is az a parancs kell. Újabb egy kell. Még 3 másik is kell. Már ott járunk, hogy 17 perc. Meg össze is kéne Kapcsolni. 170 perc. meg ezt napi 40x kéne megcsinálni. Az akkor 6800 perc. Az 3 munkahét, pedig hétfőn 9-re meg kellett volna oldani.

Na szkillel csinál a muksó egy szkriptet 8.34-re és még mancikánál is tud kávézni egyet.

Azér. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49362) God Vazzeg válasza Vladi (#49361) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szia

Ki az a mancika?

Üdv :D :P ;]

(#49363) ubyegon2 válasza God Vazzeg (#49362) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mert szerinted elárulja....
persze, hogy te is oda járj kávézni :DD

(#49361) Vladi

Kezdő és halandó közötti különbség? :Y

[ Szerkesztve ]

(#49364) Flowtation válasza Vladi (#49361) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem a fősulin volt egy linuxos tanárom, ma is félistenként nézek rá, egyszerűen elképesztő hogy vágta/vágja a dolgokat. Persze ehhez benne kell lenni, napi szinten foglalkozni a dologgal. És ezzel neked adok igazat, én hiába nézek meg egy parancsot a neten, attól még nem tudom mit csinál igazából. És itt a lényeg. Én wines vagyok a munkahelyemen, de próbálkoztam sulix szerverrel (redhat alapú, de ez szerintem mindegy most), szinte végig a kezemben volt a telefon...

És a legnagyobb bánatom, hogy a dos korszakból származom, ott is parancssoroztunk, csak nem szkript volt hanem batch fájl...mára pedig teljesen elkényelmesedtem... :( Pedig nagyon szeretek kávézni :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49365) mefistofeles

A Peppermint Linuxot próbálta már valaki?
Meglepően jó! Gyors, stabil, semmi gondom vele, pedig már jó egy hete a gépemen van.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49366) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49365) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régen mintha próbáltam volna, de most újra olvastam róla a felhőalapú disztrók között, gyakorlatban hogyan néz ki ez a felhőalapú futtatás?
Az, hogy gyors, az evidens, mégiscsak LXDE alapú. :)

(#49367) mefistofeles válasza ubyegon2 (#49366) üzenetére

Megmondom őszintén lila gőzöm nincs...
felhő alapú futtatás az szerintem nincs, én a beállítások felhő alapú mentéséről olvastam,. Gyakorlatban nem használtam de még opciót sem találtam hozzá.
Mondjuk én nem az a guru vagyok aki a rendszer mélységeiről tud neked beszámolni én csak használom...... de az nagyon jó.....

Néha visszamegyek windowsra egy-egy cucc miatt de szinte bántó a lomhasága, tökölődése a peppermint (vagy bármely másik disztró) után.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49368) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49367) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megmondom őszintén lila gőzöm nincs...

Jól van, akkor már ketten vagyunk! :D Hátha valaki vágja ezeket a cloud-os disztrókat és felvilágosít bennünket, mert nem nagyon jött le eddig, mit takar ez a felhőalapú dolog. Felhő alapú mentés...az annyira nem valami nagy dolog, bár lehet, hogy kényelmes az egyéb beállítás mentésekhez képest.

Meg kéne nézni valamikor, mert elég szimpi, bár a Mint XFCE gyorsaságával is meg vagyok elégedve a Cinmanóhoz képest főleg, de itt elég meggyőző a PepperMint, úgy tudom kicsit Mint-re is épül, pár dologban legalábbis.

Ez az Ice mire való?

[ Szerkesztve ]

(#49369) Vladi válasza Flowtation (#49364) üzenetére


Vladi
nagyúr

Főleg mancikákkal, mi? Eeejjjj. :DD

ha érdekel, akkor csináld. Egyébként nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik a parancssorozás. A dos egy trabant, a linux bash meg egy skoda oktávia.

Én is azt hittem régen, hogy naongy nehéz. Utána olvastam és elkezdtem. Pl: anno mikor csináltam gui nélküli szervert magamnak itthonra, kellett rá tűzfal, meg torrent, meg nfs. meg partícionálás meg ilyenek távolról ssh. Stresszeltem, hogy mi lesz, utána olvastam, átnéztem. Aztán... megcsináltam kevesebb mint 1 óra alatt az egészet. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49370) mefistofeles válasza ubyegon2 (#49368) üzenetére

Amit írtál az a felhő alapú futtatás, na nekem az az igazán latin. Talán vannak spec programok amik egy szerverről mennek és oda is menti a beállításait?

Tudtommal a disztro egy igazi öszvér, van benne Mint, de Debian is. Ennek ellenére nem lett egy katyvasz!

Az az Ice valami a chromiumra épülő "helyspecifikus browser". Most nézegetem a neten mert sosem használtam .......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49371) Cyrin


Cyrin
addikt

én sokáig használtam peppermintet netbook-on, mondjuk az még legalább kettővel ezelőtti verzió volt, és soha semmi gondom nem volt vele, nagyon jó rendszer.

(#49372) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49370) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Talán vannak spec programok amik egy szerverről mennek és oda is menti a beállításait?

Lehet valami hasonló, mondjuk ezt úgysem akarom kipróbálni, csak furdalta az oldalamat.

Tudtommal a disztro egy igazi öszvér, van benne Mint, de Debian is. Ennek ellenére nem lett egy katyvasz!

Vannak jó kis öszvér disztrók, például a Mint is eléggé az, kivéve az LMDE, mégis elég jó.

Olvasgattam én is az ICE-ról, csak így, hogy nincs telepítve, nem sokat ér.

(#49371) Cyrin

Gondolom netbook-on meg különösen hasznos tud lenni egy ilyen könnyűsúlyú, megbízható disztró.

[ Szerkesztve ]

(#49373) mefistofeles válasza ubyegon2 (#49372) üzenetére

..... "kivéve az LMDE," .....
Nincsenek jó tapasztalataid vele? Nekem az első kedvencem volt. Nálam nagyon megbízhatóan, stabialan, gyorsan tedte az órát.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49374) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Telepített Opera devel verzió minden bekapcsolás utáni első indításnál kulcstartó kódot kér. Semelyik másik alkalmazás nem tesz így, csak ez. Ki lehet ezt kapcsolni valahogy?

(#49375) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49373) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem nem, félreértettél, arra írtam, kivéve az LMDE, hogy az nem öszvér, mint a Linux Mint, ami Debian/Ubuntu alapú. Ezért nem is annyira javasolják az LMDE-t kezdőknek, mert miután az Debian alapú, így a csomagkezelés és sok program, kodek hiánya, szükség esetén telepítése inkább picit gyakorlottabb felhasználót kíván, viszont stabil.
Nagyon zöldfülűként volt is vele gondom. :)

(#49374) Keef_Lee

Ha kitöltetlenül nyomsz enter-t, akkor elméletileg lenyugszik a kulcstartó.

[ Szerkesztve ]

(#49376) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#49375) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Enter: "A bejelentkezési kulcstartó nem lett feloldva a számítógépére történő bejelentkezéskor.
A feloldási jelszó helytelen!" és várja a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#49377) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#49376) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem most Mint 18-on a chromium csinálta ezt, de továbbnyomtam és elhallgatott.

Pont a következő ablak nem mentődött el, de ott azt írta, hogy ...nem adott meg jelszót, így blablabla...lesz és nem jelenik meg újra a kulcstartó ablaka.

Ilyenkor törölni kell a kulcstartó programot.

Kulcstartó kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

(#49378) Rimuru válasza ubyegon2 (#49377) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy temahoz kapcsolodo, bob irasa.
Linux: kulcstartó nélkül

Vigyázat, csalok!

(#49379) ubyegon2 válasza Rimuru (#49378) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez pont idevágó írás! :) Nem könnyű ezeket az írásokat megtalálni, igazából az lenne az ideális, hogy ha valaki ír hasonlót, akkor az érintett topikokban bedobja a hírét és felajánlja a topiklakóknak!

BoB fórumtársunk remélem nem nehezményezi, hogy eme szösszenetét az ÖF-ban megjelenítsük.

(#49380) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#49379) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm, a leírás alapján kikapcsoltam vagyis üresre állítottam a kulcstartójelszót, erre az opera azóta error ablakkal indul (de legalább már nem kér jelszót :D
Az error ablakban azt írja, hogy rossz memória címre hivatkozik. Egyedül OK lehetőség van, arra pedig újraindul a Linux Mint.

(#49381) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#49380) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Örülök, hogy sikerült megoldani, de ez nem hozhatná magával ezt a jelenséget az Operával, ott akkor valami bibi van. Más böngészőt nem akarsz használni?

Operát telepítetted már? Persze úgy, hogy előtte rendesen unistalláltad, például terminalból a sudo apt-get purge opera paranccsal.

Azt még nem is kérdeztem, honnan származik ez az Opera, milyen PPA-ból vagy egyéb forrásból?

Biztos, hogy a fejlesztői változatot kell használnod egyébként??? :U

Nem sokat írtál arról sem, milyen disztrót használsz, amin ez a jelenség elóadódott!

[ Szerkesztve ]

(#49382) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#49381) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Használok másikat is, de ezt szeretem a legjobban. Opera fórumról linkelt, de szerintem leszedem és felrakom az utolsó stabilt, mert azóta már abban is van VPN. Csak akkor örültem, hogy ezt meg tudtam oldani, hogy frissítse automatikusan. Egyébként VirtualBoxban Linux Minten van, lehet, hogy azért kavarodik a memória címzéssel. Mert az error arról szól, hogy a memóriában rossz helyre mutat.

(#49383) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#49382) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha csak simán használod, akkor nem a legjobb választás a developement változat!
Lehet, hogy egy normás stabil változattal nem lesz ilyen anomália.

VirtualBoxban okozhat ilyen memória gondokat, ha leszedted a normál változatot és továbbra is előfordul ez, akkor állítanod kell a VB memória használatán.

Úgy általában elmondható, ha különféle helyekről szedjük össze a nem általános program változatokat, akkor szinte biztosan nem megfelelően fog működni, célszerű disztrospecifikusan is rákeresni, hogy használják-e mások, nincsenek-e jelentkező hibák valamely fórumon. Mint esetén vagy a tárolóban lévő vagy az Ubuntus PPA-k, esetleg más .deb csomagok használhatók optimálisan.

[ Szerkesztve ]

(#49384) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok

Egy AthlonXP 1500 MHz (1800+) 1GB RAM ECS K7S5A (Sis chipsetes) konfigra telepítettem Linux Mint 18 32 bites verziót, de procit 100%-on pörgeti, amint elindítok pl. egy FF-ot és így elég lomha a működése.

Van ettől a verziótól kezesebb megoldás linux fronton? XP-t nem szívesen dobnám vissza :B

read-only mode on the forum

(#49385) Keef_Lee válasza AtHoS (#49384) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem gyenge gépen a lubuntu vált be a legjobban. Persze megjelenésében puritán egy kicsit a Mint-hez képest, de eddig mindent megoldottam vele, amire szükség volt.

(#49386) AtHoS válasza Keef_Lee (#49385) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ránézek, köszi :R

read-only mode on the forum

(#49387) CPT.Pirk válasza AtHoS (#49384) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a grafikus gyorsítás hiánya lesz, szegény proci próbálja pótolni. Van benne videokártya, vagy a sis chipsetben van valami integrált cucc?

Az említett lubuntu (és a többi LXDE-s vagy hasonlóan keveset fogyasztó XFCE-s disztrók) sokkal inkább való egy ilyen gépre, mint a Mint.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49388) AtHoS válasza CPT.Pirk (#49387) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Radeon 9600XT AGP van a gépben. Az lehet a hunyó? Illesztőprogram kezelőnél az AthlonXP-hez tudtam bekapcsolni microcode FW-t, VGA-hoz nem kínált ott semmit és amúgy a procin kívül nem is volt semmi egyéb

Szerk.

Fel fogom rakni az ajánlott Lubuntu-t, ezek szerint az jobban passzol hozzá :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#49389) ubyegon2 válasza AtHoS (#49388) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LXLE nem annyira fapados (Lubuntu alapú amúgy ez is), én ezt próbálnám ki a helyedben először!

Aztán megnézném a DW ajánlását, ha az ott első helyen szereplő LXLE nem lenne megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#49390) CPT.Pirk válasza AtHoS (#49388) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2003-as kártya, OpenGL 2.0 / DirectX9 tudással.

Add ki légyszives terminálban ezt a parancsot: glxinfo
és nézd meg, hogy szerepel-e a válasz elején ez a sor:
direct rendering: Yes

Ha ott No szerepel, akkor abszolút nem használja a kártyát grafikus téren, és mindent a proci számol. Ha ott Yes van, akkor valszeg nem elég az OpenGL 2.0 a böngészőnek (nem tudom, hogy pontosan mi kell neki). Ez esetben még mindig le lehet kapcsolni a 3D gyorsítást: [link]

Másik drivert meg nem fogsz tudni használni, a HD7000-es szériánál régebbi Radeon kártyákhoz csak közösségi, amúgy kiforrott driver létezik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49391) growler válasza AtHoS (#49388) üzenetére


growler
őstag

Régi - de lehetnek benne hasznosítható infók.: [link]

(#49392) #45997568


#45997568
törölt tag

(#49393) agy73p


agy73p
senior tag

Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy egy USB-n csatlakoztatott külső vinyó több partícióval ne mindig az sdb címet kapja meg, hanem mondjuk egy fix másikat, pl: sdX vagy akármi betű az X helyett?

(#49394) agy73p válasza agy73p (#49393) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem volt érthető volt a kérdésem, butaságot kérdeztem vagy nem lehet megcsinálni? Nem hajt a tatár, csak rövidebb szokott lenni a reakcióidőtök.

(#49395) mefistofeles

Skacok!
Van egy olyan problémám, hogy a kis Genius KB-M205 billentyűzetemen lévő dedikált hangerő szabályzó gombok nem működnek a peppermint alatt. Eddig minden linux disztró esetén hibátlan volt (és nem romlott el mert win alatt most is szuperál)
Lehet ezzel kezdeni valamit?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49396) Rimuru válasza agy73p (#49394) üzenetére


Rimuru
veterán

Meg lehet csinalni, kerdes hogy van-e ertelme. Udev szabalyok alapjan nevezi el.
Miert szeretned fixen rogziteni? Ha ilyesmi alapjan csatolnad stb akkor hasznalj UUID-ot, LABEL-t stb.

mefistofeles: lodd be kezzel, gondolom tudsz egyedi billentyuzet kombot felvenni.
A billentyukodok:
XF86AudioLowerVolume
XF86AudioRaiseVolume

alsa eseten ez lenne a hozza tartozo kod, de neked valsz pulseaudio van, ebben majd a tobbiek segitenek.
amixer-master-1-
amixer-master-1+

Vagy kereses alapjan:
pactl set-sink-volume 0 +5%
pactl set-sink-volume 0 -5%

Vigyázat, csalok!

(#49397) agy73p válasza Rimuru (#49396) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi. Ezt az fstabban kell rögzíteni?
Szerk:
Azért szeretném rögzíteni, mivel egyszer már egy distro iso fájt véletlenül a már felcsatolt vinyóra kezdtem el kiírni pendrive helyett. Rutinból beírtam az of=balbla.iso /dev/sdb-t, aztán elég nehezen sikerült visszaállítanom az adatokat. Ezt akartam volna elkerülni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#49398) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Karácsonyra a páromnak lehet, hogy laptopot veszünk, de ahogy lenni szokott, az elérhető árú, és komolyabb laptopokat (nem a 10.1"-os nettop) Win 10 nélkül, freeDOS-al adják.
Ezért kezdtem el nézegetni a Linux felé.
2 verziót találtam ami tetszik; a sorrend a tetszés sorrendje is: a Linux Mint, és az openSUSE.
A kérdésem az, melyiket érdemesebb letölteni, melyiknek egyszerűbb a használata, illetve Windows szerűbb a kinézete?
A felhasználási kör jellemzően Internet, ezen belül minden; a böngészéstől kezdve a Facebook-on át a különböző csevegő, és videóhívó programok használatáig, de fényképek tárolása, és a játék is fontos szempont lenne.
Játékok alatt olyan kaliberű, és lehetőleg ingyenes letölthető játékok kellenének, amik Androidon is megtalálhatók, kiváltva ezzel egy tabletet, főként a gyereknél.
Valahol azt olvastam, hogy a Mint-nek van alkalmazásboltja. Ezt jól olvastam, és ha igen, akkor annak a használata megegyezik az Android áruházzal, vagy félrenéztem valamit?
Lehet letölteni a netről ingyenes, nem warez játékokat Linuxra, az Androidhoz hasonlóan?
Egy Linux jó alternatíva lehet a fenti felhasználásokra a fizetős Win helyett, egy laptopon?
Válaszaitokat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49399) Cyrin válasza klepto (#49398) üzenetére


Cyrin
addikt

Linux Mint.

mekkora a gyerek?
ezt érdemes kipróbálni, ha korban neki való, soha nem unja meg. és nem kell vadászni a játékokat.

(#49400) klepto válasza Cyrin (#49399) üzenetére


klepto
addikt

Köszi!
Egyébként 3 éves :)
Ezt az oldalt már láttam, de engem nem fogott meg, és a gyerek is sok hülyeséget tud elkövetni, ha nem teljes képernyős egy játék (mondjuk akkor is, ha az)...
Szóval Mint alatt, jól olvastam valahol, hogy működik alkalmazásbolt?
És a Mint különböző verziói csak kinézetben térnek el, vagy másban is?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.